Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Atlanta Hawks
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Gravedigger
Atlanta Hawks




Νέα εποχή για τους Hawks.



Προηγούμενο Ρεκόρ (2012-2013): 44-38
Leaders (2012-2013):



Πόντοι: Josh Smith 17.5
Ριμπάουντ: Al Horford 10.2
Ασσίστ: Jeff Teague 7.2

Πιθανή 5άδα:
πιθανή πεντάδα

PG:TeagueSG:KorverSF:CarrollPF: MillsapC:Horford


Πάγκος:
PG’s: Shelvin Mack, Dennis Schroder
SG’s: Lou Williams, Jared Cunningham, John Jenkins
SF’s: -
PF’s: Pero Antic, Gustavo Ayon, Elton Brand, Cartier Martin, Mike Scott
C’s: -

Offseason moves
Ήρθαν ή ανανέωσαν: Pero Antic (FA), Elton Brand (FA), DeMarre Carroll (FA), Kyle Korver (resign), Jeff Teague (resign), Paul Millsap (FA), Dennis Schroder (draft), Jared Cunningham (traded from Mavericks), Gustavo Ayon (FA), Cartier Martin (FA)

Draft Picks: Dennis Schroder (#17,1st round) Shane Larkin (#18,1st round,traded to Mavericks), Raul Neto (#47,2nd round,traded to Jazz), James Ennis (#50,2nd round,traded to Heat)

Έφυγαν: Josh Smith (FA), Devin Harris (FA), Zaza Pachulia (FA), Ivan Johnson (FA), Jannero Pargo (FA), Deshawn Stevenson (FA), Dahntay Jones (FA), Anthony Tolliver (FA), Johan Petro (FA)

Προπονητής:Mike Budenholzer

Rookie προπονητής για τους Hawks, που όμως έχει φάει τους πάγκους με το κουτάλι αφού βρισκόταν για 17 χρόνια δίπλα στον Gregg Popovich. Λίγο από την γνώση του μεγάλου Pop, να έχει πάρει σίγουρα θα βγει σε καλό στους Hawks.
Σχόλιο:

Ο Josh Smith θα πετάει πλέον σε άλλες πολιτείες και οι Hawks μετά την φυγή και του Johnson το προηγούμενο καλοκαίρι, θα στηριχτούν στους Horford και Teague,που παρέα με τον νέο Paul Millsap συγκροτούν μια πολύ καλή τριπλέτα. Ο Teague δείχνει να τρέχει πολύ καλά την ομάδα, ο Horford είναι από τους καλύτερους ψηλούς του πρωταθλήματος, όπως και ο Millsap που χρειαζόταν μια αλλαγή στην καριέρα του. Πιθανότατα θα είναι στην 8άδα της Ανατολής αλλά δύσκολα θα προχωρήσουν περισσότερο αφού η περιφέρεια τους όλο και δυναμώνει.

Πρόβλεψη: 44-38
Conference rank: 7-9
Division rank: 2-3

benchwarmer
*checks new avatar

[fanboy mode on]
Έλα στην Ευρώπη παιχταρά μου και άστους αυτούς να παίζουν με τον Cartier Martin.....
[/fanboy mode off]
Pierce
QUOTE (benchwarmer @ Nov 9 2013, 21:22 ) *
*checks new avatar

[fanboy mode on]
Έλα στην Ευρώπη παιχταρά μου και άστους αυτούς να παίζουν με τον Cartier Martin.....
[/fanboy mode off]


[fanboy mode on]
Παυλάρα έχεις γίνει ΚΑΙ φονιάς από το τρίποντο. Δώστε του 40λεπτα να σπάει τα tendex λέμε.
[/fanboy mode off]


Νομίζω το Μίλσαπ-Χόρφορντ είναι το καλύτερο Επιθετικό δίδυμο ψηλών στο ΝΒΑ.
Pierce
Και από όταν το είπα αυτό, ΣΕΡΝΟΝΤΑΙ και οι 2 . Μπουλντόζα κάτι κάνεις λάθος.
jasonick
Το παιχνίδι στο -3, παίρνει τη μπάλα ο Σκοπιανός κάνει προσποίηση και ευστοχεί σε εκτός ισσοροπίας τρίποντο με το ένα πόδι. icon_drunk.gif
Μεγάλα τρίποντα στα τελευταία ματς οι Χόκς και ακόμα μία παράταση, η 3η συνεχόμενη!
Nuntius
Ημίχρονο στην Philips Arena. Το σκορ ανάμεσα στους Indiana Pacers και τους Atlanta Hawks είναι 32-49 υπέρ των Hawks.

Πάντα παίζουμε άσχημα στην Atlanta και μιας και λείπει και ο Lance σήμερα τα πράγματα είναι χειρότερα.
Nuntius
Λήξη τρίτης περιόδου. Το σκορ είναι 65-79 υπέρ των Hawks.

Οι Hawks ανέβασαν την διαφορά μέχρι και τους 25 αλλά καταφέραμε να μειώσουμε την διαφορά αρκετά ώστε να ελπίζουμε. Η διαφορά έπεσε και στους 11 (60-71) αλλά οι Hawks πήραν ξανά λίγο momentum στο τέλος της περιόδου.

Για να δούμε τι θα γίνει στην τέταρτη.
Nuntius
Ήττα με 87-97 από τους Hawks.

Μπήκαμε πολύ άσχημα στο παιχνίδι και το πληρώσαμε.
rchos
Αυτό που κάναν σήμερα με τον Κόρβερ ήταν αρκετά ξεφτίλα...
yorgos
E ναι, άμα είναι έτσι τα ρεκόρ να το χέσω.
mr 3Xdouble
QUOTE (rchos @ Jan 16 2014, 22:50 ) *
Αυτό που κάναν σήμερα με τον Κόρβερ ήταν αρκετά ξεφτίλα...

Τόσο αντιεμπορική έχει γίνει η Atlanta που ο μόνος λόγος να ασχοληθεί κάποιος μαζί τους είναι για να δει στα πόσα consecutive θα σταματήσει να χλατσώνει τρίποντα ο Korver.
Rated: (en)joy
QUOTE (rchos @ Jan 16 2014, 23:50 ) *
Αυτό που κάναν σήμερα με τον Κόρβερ ήταν αρκετά ξεφτίλα...

Και δεν είναι και η πρώτη φορά που το κάνει..έχει ξανασυμβεί και νομίζω φέτος κιόλας.
aegeansheed
Έναν Ιωαννίδη θέλει βασικά, να τον παγκώσει με το ζόρι και να χάσει το ρεκόρ κι έτσι θα σταματήσει να ασχολείται με αυτό και εμείς μαζί του.
rchos
Βλέπω τον Πέρο και δακρύζω...


Έχει ξεκινήσει με 5/5 σουτ (12 πόντους) απέναντι στους Χιτ.
Pierce
71-70 ημίχρονο. Ε ρε Άρτζι που σας χρειάζεται...
D-Wade
QUOTE(rchos @ Jan 21 2014, 01:10 ) *
Βλέπω τον Πέρο και δακρύζω...


Έχει ξεκινήσει με 5/5 σουτ (12 πόντους) απέναντι στους Χιτ.

Πέρυσι που σούταρε με 35% εντός πεδιάς και 26% από το τρίποντο στην Ευρωλίγκα δάκρυζες?
Germany96
Εντάξει το καλοκαίρι όλοι χαχανίζαμε για την βόλτα του στο Αμέρικα αλλά ο τύπος κάνει την τρελάρα του και φτιάχνει ιστορίες για να έχει να λέει και στα τρισέγγονά του.

Αν σκεφτεί κανείς που βρισκόταν πριν από λίγα χρόνια και που τον πήγε η ζωή από το Eurobasket της Λιθουανίας κι έπειτα είναι να χάνεις τον μπούσουλα, ούτε σε σενάριο ταινίας τέτοιες καταστάσεις.

Respect στον Βουκεφάλα της καρδιάς μας.

rchos
QUOTE(D-Wade @ Jan 21 2014, 01:37 ) *
Πέρυσι που σούταρε με 35% εντός πεδιάς και 26% από το τρίποντο στην Ευρωλίγκα δάκρυζες?



Είναι άσχετο με το πέρσι το σχόλιο μου.
To 2010 o Πέρο έπαιζε στην Ακαντέμικ Σόφιας σε ηλικία 28 ετών.
3,5 χρόνια μετά έχει πάρει δύο Ευρωλίγκες και παίζει βασικός στα 31 του σε ομάδα πλέυ οφ του ΝΒΑ κάνοντας και πολύ καλές εμφανίσεις.

Μεγάλος μάγκας.

Υ.Γ. Στον Ολυμπιακό άσχετα με τα ποσοστά του έχει βάλει πολύ μεγάλα σουτ.
Quincy
Η αλήθεια είναι πάντως ότι με τέτοια σωματοδομή (ύψος-δύναμη), όταν ξέρεις να παίζεις άμυνα δεν χάνεσαι. Δεν ξέρω τους λόγους που ήταν "χαμένος" ο Περο πριν έρθει στα μέρη μας, πάντως σίγουρα ήταν για παραπάνω. Το ότι παίζει στους Χοκς τώρα είναι προφανώς μαγκιά του.

Ήμουν σίγουρος ότι θα βοηθήσει στην άμυνα και τα ριμπάουν τους Χοκς, και δεν μου φάνηκε αστείο που τον επέλεξε μια ομάδα της κορυφαίας λίγκας γι αυτό το σκοπό. Ειδικά όταν τα πεντάρια είναι είδος προς εξαφάνιση στις μέρες μας.

Αλλά να ξεικινάει βασικός με τους Χιτ, και να χει 17pts-6rebs-3assist σε 25λεπτά ούτε ο ίδιος δεν το πιστεύει.

Του χρόνου ανταλλαγή στην Οκλαχόμα αντί του ανεκδιήγητου Perkins για το δαχτυλίδι ugly8.gif
Rated: (en)joy
Νομίζω πως οι εμφανίσεις του τον τελευταία καιρό -π.χ. 7 τελευταίοι αγώνες- αποτελούν και ένα είδος προσωπικής υπέρβασης για αυτόν. Και η ομάδα του όμως πρέπει να είναι ευχαριστημένη που ένας παίκτης 31 στα 32, με μισθό 1 και κάτι, rookie και με προσδοκώμενο ρόλο αυτόν του ρολίστα τιμάει το συμβόλαιο που έχει. Βέβαια αν τον κρίνουμε σαν τον βασικό παίκτη μιας πλει-οφ ομάδας οι απαιτήσεις αυτομάτως ανεβαίνουν...
T.W.Is.M.
Μαθε μπαλιτσα στον αρχοντα Λεμπρον...
Εμεις, οι ΚΕΛΤΕΣ!!
D-Wade
QUOTE(rchos @ Jan 21 2014, 15:48 ) *
Είναι άσχετο με το πέρσι το σχόλιο μου.
To 2010 o Πέρο έπαιζε στην Ακαντέμικ Σόφιας σε ηλικία 28 ετών.
3,5 χρόνια μετά έχει πάρει δύο Ευρωλίγκες και παίζει βασικός στα 31 του σε ομάδα πλέυ οφ του ΝΒΑ κάνοντας και πολύ καλές εμφανίσεις.

Μεγάλος μάγκας.

Υ.Γ. Στον Ολυμπιακό άσχετα με τα ποσοστά του έχει βάλει πολύ μεγάλα σουτ.

Καλά ναι προφανώς σε όσα λες έχεις δίκιο απλά εγώ σχολίασα το γεγονός ότι το 7/10 που έκανε χθες (5/5 την ώρα που το έγραψες )δεν είναι το νορμάλ του.
Μεγάλος μάγκας και ψυχάρα
Nuntius
Ημίχρονο στην Philips Arena. Το σκορ ανάμεσα στους Indiana Pacers και τους Atlanta Hawks είναι 42-43 υπέρ των Hawks.

Έχουμε καταφέρει να κάνουμε 14 λάθη στο ημίχρονο και αυτό μας έχει κοστίσει αρκετά μιας και οι Hawks έχουν πετύχει 17 πόντους από αυτά τα λάθη.

Αξίζει να αναφέρουμε πως μετράμε 12 σερί ήττες στην κανονική διάρκεια της σεζόν από τους Hawks μέσα στην Philips Arena. Για να δούμε αν θα σπάσει σήμερα αυτή η παράδοση ή όχι.
Nuntius
Λήξη τρίτης περιόδου. Το σκορ είναι 66-55 υπέρ των Pacers.

Παίξαμε εξαιρετική άμυνα σε αυτό το δωδεκάλεπτο και χτίσαμε μια διαφορά.
Nuntius
Νίκη με 89-85.

Οι Hawks πήγαν να γυρίσουν το παιχνίδι στο τέλος χάρη στην ενέργεια που έβγαλαν ο Cartier Martin και ο Dennis Schröder αλλά τελικά κρατήσαμε και επιτέλους σπάσαμε την παράδοση.
Quincy
"Πως να μην κερδίσετε ένα παιχνίδι στα τελευταία 40 δευτερόλεπτα" από τα γεράκια. Κρίμα γιατί μπορούσαν να το πάρουν σήμερα, από 3οι-4οι έχουν πέσει 8οι. Δεν είναι για τέτοια θέση σ αυτήν την Ανατολή. Άντε να επιστεφουν οι σακάτηδες μπας και πλασαριστούν καλύτερα.

*Επειδή το είχα στο mute, και δεν πολυκατάλαβα τι έγινε στα ''20-''22 όταν πήραν επιθετικό ριμπάουντ. Πήρε ο προπονητής time out ενώ ήταν σε εξέλιξη το play και βγήκε μάλιστα ελεύθερο (ευστοχο) τρίποντο, αλλά δεν μέτρησε γιατί είχαν σταματήσει το χρόνο;
yorgos
Αυτό ακριβώς! Σκέτη επιτυχία ο τύπος... Αλλά γενικά όλα τους πήγαν στραβά στο τελευταίο λεπτό... κι εμένα μαζί!
SG3ptshooter
Καλά ρε δε μπορούσε να μου πει κανείς ότι πέρασε ο Muscala τον Ατλαντικό; biggrin.gif
lakersdynasty
Ενδιαφέρουσα συνέντευξη του θρύλου των Hawks, Bob Petit

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.