Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ-Μεταγραφές volume 2
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
lakersdynasty
Πανο δεν υπαρχει λογος να κραταει καποιος μικρο καλαθι επειδη δεν ανακοινωθηκε καποια κινηση.

Αυτο που περιγραφεται πχ για την περιπτωση Νικολας χρονικα μπορουσε να συμβει ανετα ολες αυτες τις μερες που δεν υπηρχαν νεοτερα.

Οποτε χρειαζονται απλα ανακοινωσεις αλλων ομαδων για επιβεβαιωση οτι καποιοι παικτες φευγουν.

Περα απο αυτο οκ εγω πια νοιωθω ηρεμος. Ειναι φανερο πλεον οτι οι στοχοι ειναι εγχωριοι το ροστερ θα ειναι σε χαμηλο επιπεδο και οτι ειναι να γινει απο εδω και περα θα ειναι μια σταθεροποιηση σε μετριο επιπεδο.

Γιατι εννοειται οτι δεν πρεπει να περιμενει κανεις οτι θα βρεθει αγοραστης που ευκολα μπορει να ξαναπαει την ομαδα ψηλα και μαλιστα σχετικα συντομα.

Παντως για τους Ελληνες παικτες, οπως πχ ο Περπερογλου θα ηταν πραγματικη ευκαιρια να μπει ο ΟΣΦΠ στην μεση αυτη τη στιγμη. Αφου και σε αυτους λειπουν Ελληνες παικτες ετοιμοι.
A.CAB
http://www.leoforos.gr/article/25403/kolon...#comment-163644

Κάπως πιο αισιόδοξα τα πράγματα εδώ. ΔΔ και Μάικ δεν αγγίζονται. Μάλλον φεύγει και ο Σάτο και σχεδον σίγουρα ο Περπέρογλου. Οι αναπληρώσεις εννοείτε από το κάτω ράφι. Για να δούμε...
Anubis
Εχω αρχισει και εκνευριζομαι με την φετινη τακτικη γιατι ειναι χωρις λογικη..Τεσπα τα λεφτα δεν ειναι δικα μου οπως θα λεγανε πολλοι οποτε θα κρατηθω για να μην πω τιποτα παραπανω.
HLR CENATION
Tεραστια απωλεια αν φυγει ο Νικολας.

Αντε μετα να βρεις αμερικανο με φονικο σουτ που να μπορεις να τον προσαρμοσεις αμεσα στην ομαδα.
chinaski
Πραγματικα με εκπλησει η αποψη μερικων.

Δεν διαλυει κανενας τιποτα. Τα "θελω να μεινω" μπροστα στα φραγκα πανε περιπατο. Ο ΠΑΟ δεν ειναι η αρια φυλη. Ειναι(ηταν) μια ομαδα που δινει χρηματα αδρα. Τωρα τα δινει καποιος αλλος. Ο παικτης θα σκεφτει αυτες τις αρλουμπες περι "οικογενια ο παναθηναικος" , μεγαλο club κτλπ για μικρες διαφορες, οχι αν ο αλλος του δινει τα διπλα λεφτα.

Οι Γιανακοπουλοι τοσα χρονια κανουν το γουστο τους. Χτιζουν την υστεροφημια τους. Μπουσταρουν το εγω τους Το ποσο πολυ τους νοιαζει τους παικτες το αν τωρα δεν μπορουν να τα δωσουν φαινεται. Το ποσο πολυ ακουσαν τον προπονητης τους να καταλαβουν λιγο και τους ιδιοκτητες φανηκε. να ελεγα κιολας οτι ναι ρε οπυστη μου ο Φωτσης εχει αλλα 5 χρονια μπασκετ το παλικαρι εχει βγαλει 400 χιλιαρικα μεχρι τωρα, μετα πψς θα ζησει την οικογενια του οταν τελειωσει η καριερα του. Ας ψαξει καποιος ποσα εβγαλε ο Φωτσης τοσα χρονια . Καθεσαι φωτση για 500.000 χιλιαρικα φετος? Για την Παναθα, για τους ιδιοκτητες που σου προσφεραν τοσα, για τον coach που σε βοηθησε τοσο στην διαρκεια της καριερας σου, για τους φιλαθλους? Καθεσαι Νικολας οταν σου ζηταει ο προπονητης που κατ ουσιαν σε εκανε παικτη με ουσια, καθεσαι στο club που σου προσφερε την δυνατοτητα να κερδισεις euroleague?


Την ολη μαγια τοσα χρονια την κρατουσαν-κρατανε δυο συστατηκα. Τα φραγκα και ο coach . Με ενα απο τα δυο να λυπουν χαλαει η μαγια.



priest
ο νικολας εφυγε αφου ολα τα σαιτ το γραφουν χωρις πια να επικαλουνται το σπορταντο ως πηγη...

μενουν διαμαντιδης και μπατιστ...

οι αλλοι παικτες μπορουν να φυγουν...

βγαλτε τα συμπερασματα σας...


αυτο το σεναριο ειναι κατ'εμε καλο γτ τουλαχιστον δεν θα διαταραχθει η ηρεμια της ομαδας αλλα το θεμα ειναι τι θα κανει ο ζοτς...αν συμφωνει τοτε χωρις καμια υπερβολη ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!!


il postino
μην τρελενεστε, ολα καλα θα πανε (βασει των συγκεκριμενων συνθηκων και συγκυριων)!!

μεχρι τωρα η ομαδα ξεφορτωνεται , χωρις προβληματα απο οτι φαινεται (να κατσει ο αλλος πανω στο συμβολαιο δηλαδη), τα μεγαλα συμβολαια και υπαρχει η επιθυμια να κρατηθουν οι 2 αρχηγοι της ομαδας, ο δδ και ο μαικ!!

ο φωτσης εφυγε, ο ντρου φευγει, ο σατο αναμενεται να φυγει!! παλι καλα που εχουμε πραγματικα καλους παικτες, που εχουν περαση, και δεν εχουμε περιπτωσεις ερτσεγκ και σια!!!λιγο ειναι αυτο? αυτοματα το μπατζετ πεφτει κατα πολυ!!

εμενα με νοιαζει το ποσο γρηγορα θα γινουν ολες αυτες οι αποχωρησεις ωστε να προχωρησουμε στο αμεσως επομενο σταδιο, τις μεταγραφες, γιατι φοβαμαι μηπως οταν θα ερθει η ωρα ειναι αργα και θα χουν κλεισει ολοι, οπως εκανε ο λινος!!

το σημερινο εξωφυλλο της πρασινης αναφερει το ονομα του πατ καλαθη!! λες και τους ενοιαξε εκει περα ποιος καλειται στην εθνικη πλην παικτων του παο!! αρα? μηπως ο πατ εχει ηδη κλεισει?

πιστευω οτι και τον περπερογλου θα αφησουν να υπογραψει αλλου χωρις καν να του κανουν κουβεντα για συμβολαιο, ενω ακουγεται οτι ηδη εχουν κανει προταση στο τσαρτσαρη για λιγα χρηματα, και πιστευω οτι ο τελευταιος θα μεινει!!

αυτος που φοβαμαι πολυ ειναι ο τεπιτς και αυτο γιατι δεν εχει δειξει τιποτα μεχρι τωρα!! αυτον πώς τον ξεφορτωνομαστε? και μιλαμε για 800 χιλιαρικα!!! εδω ή δεν γλιτωνουμε την αποζημιωση ή τον κραταμε και ξεκιναμε τις προσευχες να παιξει το μπασκετ που μπορει επιτελους!!!

το ενστικτο μου (!!!!) επισης μου λεει οτι θα γινει κουβεντα με τον νικ καλαθη και τις προθεσεις του για το νβα!! αν ξεκαθαρισθει οτι ο μικρος θα παιξει/δοκιμασει του χρονου στο νβα τοτε τον πουλησαν την επομενη μερα !! αν ο μικρος θελει ευρωπη και παο τοτε θα του κανουν νεο συμβολαιο πιο κοντα στην πραγματικοτητα!!

βουγιουκας και καιμακογλου λογικα ειναι αμετακινητοι!!

και ερχομαι στην αδυναμια μου, τον μαριτς!! η μπασκετικη λογικη λεει οτι θα τον κρατησουν. εχει τεραστιες δυνατοτητες, το ξερουν καλα, δεν ειναι ακριβος, ενω υπαρχει και το επιχειρημα "εμεις σε περιμεναμε μια σεζον" που θα προσπαθησουν να τον χτυπησουν στο φιλοτιμο!!! σωστο λαθος, εγω θα το χρησιμοποιουσα.... smiley.gif

οι δημοσιογραφοι βαρανε το ρολο τους, μη μασατε!! ο ασπουλιας και ο λαουδης καταστραφολογουσαν ολη τη χρονια περυσι!!!

οι γιαννακοπουλοι, ο ζοτς , ο ιτουδης και ο παπαδοπουλος δεν ειναι χθεσινοι! ξερουν τι κανουν!! αν ηθελαν οι κοντοι να αφησουν τον παο στο ελεος του θεου θα το ειχαν κανει ηδη και δε θα κραταγαν το μητσο και το μαικ!! εγω αυτο που θελω ειναι να εχουν ηδη κανει την προεργασια για τους παικτες που θελουμε!!!

με δδ, μαικ, 2 αμερικανακια, με τους καλαθηδες, τον τσαρτσα, τον καιμα, τον ιαν, τον μαριτς και 3 πιτσιρικαδες θα μαστε μια χαρα απο ολες τις αποψεις!!

οι γιαννακοπουλοι δεν ειναι βλακες! θα μειωσουν το μπατζετ (για να δειξουν οτι τα νουμερα δεν ειναι ασχημα) αλλα θελουν η ομαδα να διατηρηθει σε ενα επιπεδο ωστε να παραμεινει ελκυστικη για πουλημα (για να μη χρειαστει οι νεοι αγοραστες να πληρωνουν καπελα σε παικτες οπως καποιοι αλλοι και φυσικα για να μην χρειαστει να πουλησουν σε εξευτελιστικη τιμη)) !! ξερουν πολυ καλα οτι αν την αφησουν στο ελεος του θεου χαμενοι θα βγουν γιατι δε θα πουλησουν τιποτα στο τελος...
A.CAB
Ταχυδρόμε μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Γενικά δεν είναι και πολύ "σωστός" ο τρόπος που γίνονται οι κινήσεις φέτος. Του Ντρου μπορείς να του προτείνεις μια μείωση, κάτι να του δείξεις ότι τον θες. Δεν τον αφήνεις ελεύθερο. Μέχρι στιγμής οι μόνες κινήσεις που έχει κάνει η διοίκηση είναι να ελευθερώνει παίχτες ή να μην ασχολείτε. Καταλαβαίνω τι πάει να γίνει και πρέπει να γίνουν πολλές θυσίες για να γίνει πραγματική μείωση 40% του μπατζετ αλλά καλό είναι να τα λέμε ανοιχτά τα πράγματα.
Επίσης δυστυχώς μετά τον Σάτο ακολουθεί ο Μάριτς απ' ότι λένε όλοι και γενικά με ξενερώνει απίστευτα αν συμβαίνει αυτό. Μια χαρά ηλικία είναι και τώρα θα είναι υγιής και θα δείξει την αξία του. Για Καλάθη διαφωνώ από όλες τις πλευρές. Δεν τον πουλάς με την καμία. Απλά τον ψήνεις να μείνει όσο περισσότερο γίνεται. Μείωση του συμβολαίου και επέκταση με μπάι αουτ. Δηλαδή το μεγαλύτερο ταλέντο στην Ελλάδα και θα το πουλήσουμε στην πρώτη στραβή;
Το καλό για σένα είναι ότι το "πουλέν" σου ο Πατ όλο και πιο κοντά φαίνεται. Πλέον και εγώ που ήμουν δύσπιστος , μου φαίνεται όαση.
Με Τέπιτς κάτι μου λέει ότι θα έχουμε κακά μαντάτα.
Τέλος πάντων ελπίζω να σταματήσει η αιμοραγία παικτών μετά από τον Σάτο. Για τον οποίο να δεις που θα συμφωνίσει στο τέλος με τη φημολογούμενη μείωση που θα του προτείνουν (γιατί πολύ απλά αυτά πάνω κάτω θα βρει και αλλού) και στο τέλος θα του πει η διοίκηση "Θες να μείνεις ε; Ε τελικά το ξανασκεφτήκαμε και στο μειώνουμε ακόμα περισσότερο!" μέχρι να φύγει δηλαδή. Ελπίζω να μην έχει συμβεί τίποτα τέτοιο και με τον Ντρου.
Δηλαδή Ντρου, Σάτο, Φώτσης βλέπω να θυσιάζονται για να μην πειραχτούν άλλοι. Τι να κάνουμε; Η κρίση θέλει θυσίες αλλά εγώ το ξενέρωμα το έχω φάει. Και αφού πάμε σε άλλες πιο οικονομικές λύσεις και λογικές, η απώλεια του Λίνου ήταν φάουλ μεγάλο.
Gino_Bill
QUOTE (il postino @ Jul 14 2011, 18:51 ) *
αυτος που φοβαμαι πολυ ειναι ο τεπιτς και αυτο γιατι δεν εχει δειξει τιποτα μεχρι τωρα!! αυτον πώς τον ξεφορτωνομαστε? και μιλαμε για 800 χιλιαρικα!!! εδω ή δεν γλιτωνουμε την αποζημιωση ή τον κραταμε και ξεκιναμε τις προσευχες να παιξει το μπασκετ που μπορει επιτελους!!!


Αυτό θα είναι το οξύμωρο του χρόνου στον ΠΑΟ(αν μείνει με όσα παίρνει). Νομίζω πάντως πως με τον Τέπιτς θα ασχοληθούν στα τελειώματα. Να φέρει πρόταση δύσκολο, να θελήσει να φύγει από μόνος του επίσης, να χτυπήσουν την πόρτα της ομάδας και να τον ζητήσουν απεγνωσμένα δεν παίζει, κομβικός παίκτης σε καμιά περίπτωση δεν είναι οπότε φαντάζομαι προς το τέλος θα κάνουν κουβέντα είτε για να βρουν μια λύση με τον ίδιο εκτός ομάδας, είτε για σημαντική μείωση των χρημάτων που παίρνει (αν και το βρίσκω δύσκολο να γίνει). Όσο δε πειράζονται ΔΔ-Μπατίστ-Ζοτς υπάρχει μια σχετική ασφάλεια(η οποία βέβαια τη δεδομένη χρονική στιγμή απορρέει περισσότερο από feeling παρά από συγκεκριμένες κινήσεις που έχουν γίνει).
vastravoud
Πάντως, ισχύει ότι είναι σαφώς προτιμότερο να φεύγουν παίκτες παρά να μένουν οντας δυσαρεστημένοι. Είναι επίσης μεγάλη αλήθεια ότι πολύ ευκολότερα ξεφορτώνεσαι σπουδαίους παίκτες (Σάτο, Ντρου, Μπορουση, Τεοντόσιτς, κλπ), ενώ οι κάθε λογής ΤεπιτσοΝίλσεν τι ζήτηση να έχουν;

Το ερώτημα είναι - τι σκ@τ@ ομάδα θα παρουσιάσουμε του χρόνου; Ο Διαμαντίδης πόση όρεξη θα έχει να παίζει πρακτικά χωρίς στόχο;

Μεγάλο κρίμα για Ντρου και Σάτο sad.gif Τους ευχαριστούμε για όλα....
nielsen
Πραγματικά σπουδαίος παίχτης ο Νίκολας, απώλεια για τον ΠΑΟ.
Παίχτες με τέτοιο ένστικτο στην Ευρώπη σπανίζουν και είναι δύσκολο να καλυφθεί το κενό του.
Φοβερό στύλ επίσης στην εκτέλεση.
Κάθε φορά που σηκωνόταν για jump shoot από το τρίποντο ή από μέση απόσταση σε ντέρμπυ ΟΣΦΠ-ΠΑΟ δεν αισθανόμουν καθόλου μα καθόλου άνετα. Ειδικά όταν οι περιστροφές μας είχαν κολλήσει και έβγαινε αμαρκάριστος.
Είναι το στυλ παίχτη που έλειπε από τον ΟΣΦΠ τόσα χρόνια.

-Το Μιλάνο με πεντάδα Κουκ-Νίκολας- Χέρστον- Φώτση- Μπουρούση είναι ικανό για μεγάλα πράγματα.
il postino
QUOTE(vastravoud @ Jul 14 2011, 19:20 ) *
Πάντως, ισχύει ότι είναι σαφώς προτιμότερο να φεύγουν παίκτες παρά να μένουν οντας δυσαρεστημένοι. Είναι επίσης μεγάλη αλήθεια ότι πολύ ευκολότερα ξεφορτώνεσαι σπουδαίους παίκτες (Σάτο, Ντρου, Μπορουση, Τεοντόσιτς, κλπ), ενώ οι κάθε λογής ΤεπιτσοΝίλσεν τι ζήτηση να έχουν;

Το ερώτημα είναι - τι σκ@τ@ ομάδα θα παρουσιάσουμε του χρόνου; Ο Διαμαντίδης πόση όρεξη θα έχει να παίζει πρακτικά χωρίς στόχο;
Μεγάλο κρίμα για Ντρου και Σάτο sad.gif Τους ευχαριστούμε για όλα....

γιατι χωρις ορεξη ρε μοντ?

με την ορεξη που θα του δινει το πλουσιοπαροχο συμβολαιο του!! αυτο ελειπε, να χει παραπονο και ο μητσος!!!

και στην τελικη, γιατι χωρις στοχους? κατσε να δουμε τι ομαδα θα κατεβασουμε και μετα μιλαμε περι στοχων και ταβανιων!!

καθε χρονο στο φ4 φθανει και μια ομαδα με μπατζετ πολυ χαμηλοτερο απο τους αλλους!!! φετος η μακαμπι, περυσι η παρτιζαν, το 2009 καμια, το 2008 η μακαμπι δεν κοστιζε και πολυ, το 2007 ποσο να κοστιζε η μαλαγα κοκ.
plokamias
http://www.gazzetta.gr/article/item/209309...-60-ston-slouka

Φέρτε το παιδί στην ομάδα να αρχίσει να φτιάχνεται ο Παναθηνα'ι'κός του μέλλοντος..!Δε γίνεται να φεύγουν μόνο παίκτες και να μην έρχεται κανείς...!
il postino
QUOTE(A.CAB @ Jul 14 2011, 19:10 ) *
Ταχυδρόμε μακάρι να έχεις δίκιο αλλά δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα.
Γενικά δεν είναι και πολύ "σωστός" ο τρόπος που γίνονται οι κινήσεις φέτος. Του Ντρου μπορείς να του προτείνεις μια μείωση, κάτι να του δείξεις ότι τον θες. Δεν τον αφήνεις ελεύθερο. Μέχρι στιγμής οι μόνες κινήσεις που έχει κάνει η διοίκηση είναι να ελευθερώνει παίχτες ή να μην ασχολείτε. Καταλαβαίνω τι πάει να γίνει και πρέπει να γίνουν πολλές θυσίες για να γίνει πραγματική μείωση 40% του μπατζετ αλλά καλό είναι να τα λέμε ανοιχτά τα πράγματα.
Επίσης δυστυχώς μετά τον Σάτο ακολουθεί ο Μάριτς απ' ότι λένε όλοι και γενικά με ξενερώνει απίστευτα αν συμβαίνει αυτό. Μια χαρά ηλικία είναι και τώρα θα είναι υγιής και θα δείξει την αξία του. Για Καλάθη διαφωνώ από όλες τις πλευρές. Δεν τον πουλάς με την καμία. Απλά τον ψήνεις να μείνει όσο περισσότερο γίνεται. Μείωση του συμβολαίου και επέκταση με μπάι αουτ. Δηλαδή το μεγαλύτερο ταλέντο στην Ελλάδα και θα το πουλήσουμε στην πρώτη στραβή;Το καλό για σένα είναι ότι το "πουλέν" σου ο Πατ όλο και πιο κοντά φαίνεται. Πλέον και εγώ που ήμουν δύσπιστος , μου φαίνεται όαση.
Με Τέπιτς κάτι μου λέει ότι θα έχουμε κακά μαντάτα.
Τέλος πάντων ελπίζω να σταματήσει η αιμοραγία παικτών μετά από τον Σάτο. Για τον οποίο να δεις που θα συμφωνίσει στο τέλος με τη φημολογούμενη μείωση που θα του προτείνουν (γιατί πολύ απλά αυτά πάνω κάτω θα βρει και αλλού) και στο τέλος θα του πει η διοίκηση "Θες να μείνεις ε; Ε τελικά το ξανασκεφτήκαμε και στο μειώνουμε ακόμα περισσότερο!" μέχρι να φύγει δηλαδή. Ελπίζω να μην έχει συμβεί τίποτα τέτοιο και με τον Ντρου.
Δηλαδή Ντρου, Σάτο, Φώτσης βλέπω να θυσιάζονται για να μην πειραχτούν άλλοι. Τι να κάνουμε; Η κρίση θέλει θυσίες αλλά εγώ το ξενέρωμα το έχω φάει. Και αφού πάμε σε άλλες πιο οικονομικές λύσεις και λογικές, η απώλεια του Λίνου ήταν φάουλ μεγάλο.


εδω δε μιλαμε για την πρωτη στραβη αλλα για τη στραβη!

τι να τον κανεις τον καλαθη αν ειναι να σου φυγει του χρονου? να τον πληρωσεις 1,4εκ για μια χρονια που δε θα χεις βλεψεις , ντε και καλα, για το 7ο?

αν ειναι να σου φυγει, τον πουλας με κανα εκατομμυριακι, γλιτωνεις και το 1,4εκ και παιρνεις αλλον στη θεση του!!!
vastravoud
QUOTE(il postino @ Jul 14 2011, 19:38 ) *
γιατι χωρις ορεξη ρε μοντ?

με την ορεξη που θα του δινει το πλουσιοπαροχο συμβολαιο του!! αυτο ελειπε, να χει παραπονο και ο μητσος!!!


Γνωρίζεις πολύ καλά ότι ο Μήτσος είναι από πάστα αθλητή που σκιζεται το ίδιο είτε στην τελευταία χρονια πενιχρού συμβολαίου(2006) είτε στην πρώτη χρονια του βασιλικού(2010). Γνωρίζουμε επίσης πόσο γουστάρει να παίζει για τον Ζοτς και πόσο γουστάρει τις επιτυχίες και τους τίτλους.

Οκ, του δίνουν 2 εκατομμύρια το χρόνο, και ο Μήτσος δεν πρόκειται να μη φερθεί σαν επαγγελματίας. Αμφιβάλλω όμως αν θα έχει την ίδια κ@υλα, αυτό το "ενα κλικ" που παίρνεις κίνητρο όταν παλεύεις για τίτλους.

QUOTE
και στην τελικη, γιατι χωρις στοχους? κατσε να δουμε τι ομαδα θα κατεβασουμε και μετα μιλαμε περι στοχων και ταβανιων!!


Δεκτόν!

QUOTE
καθε χρονο στο φ4 φθανει και μια ομαδα με μπατζετ πολυ χαμηλοτερο απο τους αλλους!!! φετος η μακαμπι, περυσι η παρτιζαν, το 2009 καμια, το 2008 η μακαμπι δεν κοστιζε και πολυ, το 2007 ποσο να κοστιζε η μαλαγα κοκ.


Δεν έχεις κι άδικο, απλώς θα είναι εξωφρενικά δύσκολο.....
Gino_Bill
QUOTE (il postino @ Jul 14 2011, 19:44 ) *
εδω δε μιλαμε για την πρωτη στραβη αλλα για τη στραβη!

τι να τον κανεις τον καλαθη αν ειναι να σου φυγει του χρονου? να τον πληρωσεις 1,4εκ για μια χρονια που δε θα χεις βλεψεις , ντε και καλα, για το 7ο?

αν ειναι να σου φυγει, τον πουλας με κανα εκατομμυριακι, γλιτωνεις και το 1,4εκ και παιρνεις αλλον στη θεση του!!!


Τι μπαι-ουτ έχει ο Καλάθης? γνωρίζουμε? Σε περίπτωση που φύγει πάντως, ο Σλούκας που έγραψε ο plokamias από πάνω, είναι πολύ καλή περίπτωση για αντικαταστάτης αν ισχύει αυτό που γράφει το δημοσίευμα (και να μείνει δηλαδή πάλι μια χαρά περίπτωση είναι)
plokamias
Tέτοιο μπάχαλο πάντως δεν περίμενα να δω ποτέ στον μπασκετικό Παναθηνα'ι'κό.Εντάξει,δεν ήμασταν και ποτέ υπόδειγμα επαγγελματισμού,εξαιτίας κυρίως της καλώς εννοούμενης "τρέλας" τον ιδιοκτητών,αλλά ότι θα ερχόταν χρονιά που θα λέγαμε "ο τελευταίος να κλείσει την πόρτα" δεν το περίμενα και ειδικά τόσο απότομα...
Nik Tepits
Τα 3/5 της βασικης πενταδας φευγουν απ οτι διαφαινεται...Φωτσης, Νικολας και Σατο.

Οσο και να μου αρεσε ο Φωτσης με τη βρωμικη του δουλεια, ο Νικολας ειναι η' μεγαλη απωλεια. Νομιζα οτι ΔΔ, Μαικ, και Νικολας δεν αγγιζονται...αλλα ετσι οπως γραφουν ολα τα site μαλλον βαραμε διαλυση. Παιδες αυτο ηταν. Οσο και να θελετε να γλυκανετε την πικρα, με το να λετε οτι εμειναν οι κολωνες και εχουμε Ζοτς, η αληθεια ειναι οτι τρεις βασικοι φευγουν. Αντε να βρεις φθηνες και καλες λυσεις, αντε να προσαρμοστουν....ισως σε 2-3 χρονια ξαναχτυπαμε κουπα. Την απωλεια του Λινο, ομως πως την βλεπετε? Ενταξει, δεχομαι ολες τις μειωσεις και τους παιχτεσ που δικαιολογημενα φευγουν αλλα απιστευτο να χαθηκε ο Λινος για τοσα λιγα λεφτα...
lakersdynasty
QUOTE(Gino_Bill @ Jul 14 2011, 19:50 ) *
Τι μπαι-ουτ έχει ο Καλάθης? γνωρίζουμε? Σε περίπτωση που φύγει πάντως, ο Σλούκας που έγραψε ο plokamias από πάνω, είναι πολύ καλή περίπτωση για αντικαταστάτης αν ισχύει αυτό που γράφει το δημοσίευμα (και να μείνει δηλαδή πάλι μια χαρά περίπτωση είναι)


ο Καλαθης δεν εχει μπαι αουτ για Ευρωπη. Ειχε οψιον η ομαδα που ανανεωθηκε.

Εγω την απωλεια του Λινου την βλεπω πρωτα απ'ολα ως προταιρεωτητα και να τον θελαμε. Αν δεν λυθουν οριστικα τα θεματα των υπαρχοντων κινηση να παρουμε παικτη δεν θα κανουμε.

τον μονο που θα θεωρουσα λιγο πιο "κοντα" θα ηταν ισως ο Καλαθης σινιορ του οποιου οι αναφορες στα πρασινα εντυπα συνεχιζονται.

Απο εκει και περα πρωτα θα δουμε ποιοι μας φευγουν και μετα θα δουμε για τους υπολοιπους.
vastravoud
Πόσο δύσκολο ηταν δηλαδη να κλείσεις τον Λίνο έστω στα μουλωχτά;
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ Jul 14 2011, 20:39 ) *
Πόσο δύσκολο ηταν δηλαδη να κλείσεις τον Λίνο έστω στα μουλωχτά;


Ποιος ο λογος να γινει στα μουλοχτα αν ηταν να γινει οντως? Αν το προσπαθουσαμε εννοω?
Ginobili
Φεύγουν Νίκολας,Σάτο,έφυγε ο Φώτσης..αν φύγουν και Μάριτς και Περπέρογλου και ο Τσαρτσαρής μείνει 2 δεκάρες..τι μείωση 40% και παραμύθια που διαβάζαμε.. icon_drunk.gif για -70% πάμε...
Σίγουρα ξενερώνουμε όλοι με αυτά που γίνονται..και δεν γίνονται,και εκνευριζόμαστε ίσως (κι εγώ),αλλά ας το παραδεχτούμε..οι γιαννακόπουλοι μας έχουν καλομάθει τόσα χρόνια.
Καταστρέφεται...η ομάδα...ε και??? Τι να τους πεις??? Εμείς στενοχωριόμαστε περισσότερο από αυτούς?? Με 3000 διαρκείας των 150 ευρώ...τι να τους πεις? Κακά τα ψέματα..οφείλαμε να δείξουμε μεγαλύτερη στήριξη με εργα αυτά τα χρόνια.
Όπως και να έχει,τους Ευχαριστούμε.
Ένα μεγάλο Ευχαριστώ και στον Ντρου για αυτά που πρόσφερε εδώ και 3 χρόνια.

Ό,τι ζήσαμε,ζήσαμε.Παραμύθια θα μας φαίνονται μετά από χρόνια.Ευτυχώς που υπάρχει τεχνολογία..αλλιώς δεν θα μας πίστευε κανείς στο μέλλον.Μην είμαστε και αχάριστοι...τι να πουν οι άλλοι...που δεν έχουν ζήσει,και οι Αγγελόπουλοι μας έχουν κουφάνει όλους με τον παραλογισμό τους...λες και είναι κι αυτοί 80 ετών και κουράστηκαν..
PARISINOS
μιλατε ολοι για τους αποχωρισμους και λετε οτι δεν θα εχουμε στοχους κτλ. ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΛΙ το ιδιο λαθος που κανατε και περσυ και μιλαγε ολος ο κοσμος για ταβανια.

Η ομαδα με ζοτς και διδυμο μαικ-ΔΔ ειναι ομαδα φαιναλ 4. Κρατας αυτους τους δυο που ειναι απλα οι καλυτεροι παιχτες στην ευρωπη στη θεση τους και εχεις ομαδα με στοχους. Οποιον και να βαλεις διπλα τους.

περνεις 3 αμερικανακια με 500 χιλιαδες δολλαρια απο αυτους που περνει η μακαμπι και δεν εχεις προβλημα στο να εισαι ΠΟΛΥ ανταγωνιστικος.

Η ομαδα ηγετες εχει και αυτους ειναι δυσκολο να αποκτησεις. Στρατιωτες βρισκεις ειτε λεγονται ντρου, ειτε σατο ειτε οτιδηποτε.
προφανως και θα πεσουμε επιπεδο αν φυγει ο ντρου , ο σατο και ο μαριτς και αντικατασταθουν με τιποτα αμερικανακια, αλλα ομαδα με στοχους θα ειμαστε. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΕΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΝΤΕΡ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ , ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙΣ.

χαλαρωστε ολοι λοιπον καιθα δουμε τι θα γινει.

και μενα δεν μ αρεσει που ισως φυγουν παιχτες με τους οποιους ειχαμε δεθει, αλλα μην φερνετε και την καταστροφη.

Ο ΠΑΟ του χρονου θα ειναι ανταγωνιστικος αρκει να μην φυγει το αναντικαταστατο τριδυμο. Για ολους τους υπολοιπους , λυσεις υπαρχουν....
paodynasty
QUOTE(Ginobili @ Jul 14 2011, 20:51 ) *
Φεύγουν Νίκολας,Σάτο,έφυγε ο Φώτσης..αν φύγουν και Μάριτς και Περπέρογλου και ο Τσαρτσαρής μείνει 2 δεκάρες..τι μείωση 40% και παραμύθια που διαβάζαμε.. icon_drunk.gif για -70% πάμε...
Σίγουρα ξενερώνουμε όλοι με αυτά που γίνονται..και δεν γίνονται,και εκνευριζόμαστε ίσως (κι εγώ),αλλά ας το παραδεχτούμε..οι γιαννακόπουλοι μας έχουν καλομάθει τόσα χρόνια.
Καταστρέφεται...η ομάδα...ε και??? Τι να τους πεις??? Εμείς στενοχωριόμαστε περισσότερο από αυτούς?? Με 3000 διαρκείας των 150 ευρώ...τι να τους πεις? Κακά τα ψέματα..οφείλαμε να δείξουμε μεγαλύτερη στήριξη με εργα αυτά τα χρόνια.
Όπως και να έχει,τους Ευχαριστούμε.
Ένα μεγάλο Ευχαριστώ και στον Ντρου για αυτά που πρόσφερε εδώ και 3 χρόνια.

Ό,τι ζήσαμε,ζήσαμε.Παραμύθια θα μας φαίνονται μετά από χρόνια.Ευτυχώς που υπάρχει τεχνολογία..αλλιώς δεν θα μας πίστευε κανείς στο μέλλον.Μην είμαστε και αχάριστοι...τι να πουν οι άλλοι...που δεν έχουν ζήσει,και οι Αγγελόπουλοι μας έχουν κουφάνει όλους με τον παραλογισμό τους...λες και είναι κι αυτοί 80 ετών και κουράστηκαν..


ωραίο ποστ Gino

... αλλά γιατί πέρασε τόσος καιρός για να γίνει αυτό? tongue.gif

πραγματικά με διάθεση πλάκας και μόνο peace.gif
paodynasty

Κοίτα τώρα για τι παράνοια μιλάμε !! :

...η ομάδα δεν θα είναι ίδια από τη νέα περίοδο, δεν θα είναι καν στο επίπεδο που μας είχε συνηθίσει τα τελευταία χρόνια...

από το άρθρο του Λαούδη στα Πράσινα Νέα

το ελάχιστο, λέει, είναι το επίπεδο του Παναθηναικού των τελευταίων χρόνων

δηλαδή το μέγιστο ποιό είναι ?? να φορέσουμε το δαχτυλίδι του ΝΒΑ magic.gif ??

Έλεος, τι άλλο θα ακούσουνε τα αυτάκια μου
vastravoud
@ Parisinos

Δε διαφωνώ καθόλου ότι θα έχουμε ανταγωνιστική ομάδα. Αν μη τι άλλο η εμπιστοσύνη στην τριπλέτα αυτή είναι ΑΚΛΟΝΗΤΗ.

Οι ενστάσεις μου είναι:

--> Ο πολύ, πολύ άκομψος τρόπος που αποδομείται η ομάδα αυτή.

--> Εφοσον σίγουρα ο Ζοτς δεν τρελαίνεται από τη χαρά του, πως θα είναι το κλίμα; Μήτσος και Μπατιστ μπορουν να καταπιούν ΣΙΔΕΡΑ, θα πιστεύουν όμως ακράδαντα αυτό που κάνουν;

--> Όπως και να το κάνουμε, υπήρχε και ένα "δέσιμο" με ορισμένους παίκτες.

Ο Ζοτς που πάντα έμπαινε ασπίδα μπροστά στους παίκτες, εδώ τι στάση θα κρατήσει;
Ginobili
QUOTE(PARISINOS @ Jul 14 2011, 18:54 ) *
μιλατε ολοι για τους αποχωρισμους και λετε οτι δεν θα εχουμε στοχους κτλ. ΚΑΝΕΤΕ ΠΑΛΙ το ιδιο λαθος που κανατε και περσυ και μιλαγε ολος ο κοσμος για ταβανια.

Η ομαδα με ζοτς και διδυμο μαικ-ΔΔ ειναι ομαδα φαιναλ 4. Κρατας αυτους τους δυο που ειναι απλα οι καλυτεροι παιχτες στην ευρωπη στη θεση τους και εχεις ομαδα με στοχους. Οποιον και να βαλεις διπλα τους.

περνεις 3 αμερικανακια με 500 χιλιαδες δολλαρια απο αυτους που περνει η μακαμπι και δεν εχεις προβλημα στο να εισαι ΠΟΛΥ ανταγωνιστικος.

Η ομαδα ηγετες εχει και αυτους ειναι δυσκολο να αποκτησεις. Στρατιωτες βρισκεις ειτε λεγονται ντρου, ειτε σατο ειτε οτιδηποτε.
προφανως και θα πεσουμε επιπεδο αν φυγει ο ντρου , ο σατο και ο μαριτς και αντικατασταθουν με τιποτα αμερικανακια, αλλα ομαδα με στοχους θα ειμαστε. ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΛΕΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕΝΤΕΡ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ , ΟΜΑΔΑ ΕΧΕΙΣ.

χαλαρωστε ολοι λοιπον καιθα δουμε τι θα γινει.

και μενα δεν μ αρεσει που ισως φυγουν παιχτες με τους οποιους ειχαμε δεθει, αλλα μην φερνετε και την καταστροφη.

Ο ΠΑΟ του χρονου θα ειναι ανταγωνιστικος αρκει να μην φυγει το αναντικαταστατο τριδυμο. Για ολους τους υπολοιπους , λυσεις υπαρχουν....

Δεν διαφωνώ πάνω κάτω με αυτά που γράφεις,αλλά έχω μια ένσταση για τον Μάριτς.Σάτο και Νίκολας...μπορείς να βρεις πιο εύκολα,στους ψηλούς όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά.Σέντερ σαν τον Μάριτς και σε καλή ηλικία,και με τα χρήματα που παίρνει μάλιστα..δεν βρίσκεις πουθενά.
Επίσης πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό η ομάδα να κρατήσει έναν Ελληνικό κορμό,γι'αυτό και πρέπει για μένα να μείνει οπωσδήποτε και ο Περπέρογλου.
Με Διαμαντίδη-Καλάθη-Περπέρογλου-Μπατίστ-Μάριτς η ομάδα θα είναι εξαιρετική και του χρόνου.Αντικαθιστάς τον Σάτο γλυτώνοντας τα 1.8 εκ με τον Πατ Καλάθηκαι είσαι καλυμμένος στο 3.Αντικαθιστάς τον Νίκολας με ένα οικονομικό σουτερ αμερικανάκι(Εδώ προσωπικά...δεν θα με χάλαγε καθόλου και η προοπτική του Χαλπερίν αφού μπορείς να τον έχεις με το πολύ 500.000).Έχουμε και στο βάθος του πάγκου Καιμακόγλου-Βουγιούκα..και είμαστε κομπλέ.

Με λίγα λόγια..Τον Μάριτς πάνω απ'όλα να μπορούσαμε να κρατήσουμε,και είναι 101% σίγουρο ότι θα έχουμε μια αξιοπρεπέστατη χρονιά στην Ευρώπη...και σίγουρα θα είμαστε από τα φαβορί για fianl4.
greeneyes13
QUOTE(Ginobili @ Jul 15 2011, 00:41 ) *
Δεν διαφωνώ πάνω κάτω με αυτά που γράφεις,αλλά έχω μια ένσταση για τον Μάριτς.Σάτο και Νίκολας...μπορείς να βρεις πιο εύκολα,στους ψηλούς όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά.Σέντερ σαν τον Μάριτς και σε καλή ηλικία,και με τα χρήματα που παίρνει μάλιστα..δεν βρίσκεις πουθενά.
Επίσης πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό η ομάδα να κρατήσει έναν Ελληνικό κορμό,γι'αυτό και πρέπει για μένα να μείνει οπωσδήποτε και ο Περπέρογλου.
Με Διαμαντίδη-Καλάθη-Περπέρογλου-Μπατίστ-Μάριτς η ομάδα θα είναι εξαιρετική και του χρόνου.Αντικαθιστάς τον Σάτο γλυτώνοντας τα 1.8 εκ με τον Πατ Καλάθηκαι είσαι καλυμμένος στο 3.Αντικαθιστάς τον Νίκολας με ένα οικονομικό σουτερ αμερικανάκι(Εδώ προσωπικά...δεν θα με χάλαγε καθόλου και η προοπτική του Χαλπερίν αφού μπορείς να τον έχεις με το πολύ 500.000).Έχουμε και στο βάθος του πάγκου Καιμακόγλου-Βουγιούκα..και είμαστε κομπλέ.

Με λίγα λόγια..Τον Μάριτς πάνω απ'όλα να μπορούσαμε να κρατήσουμε,και είναι 101% σίγουρο ότι θα έχουμε μια αξιοπρεπέστατη χρονιά στην Ευρώπη...και σίγουρα θα είμαστε από τα φαβορί για fianl4.

παιδιά ο πατ καλάθης πρέπει να σας κάνει άγαλμα....τον έχετε στα ουράνια smiley.gif
lakersdynasty
Εγω παντως φετος δεν θα στεναχωρηθω γιατι ειναι χρονια Τοπ 16. banana.gif

Ελπιζω μεσα στα επομενα 1,5 χρονια να βρουμε τον εαυτο μας για να ξαναπαμε Φ4 thumbsup.gif

Και εγω συμφωνω για τον κορμο και για τον Μαριτς. smile.gif

Αλλα ας περιμενουμε να δουμε τι εμπνευση θα εχουν παλι στην ΚΑΕ.
Ginobili
QUOTE(greeneyes13 @ Jul 14 2011, 21:56 ) *
παιδιά ο πατ καλάθης πρέπει να σας κάνει άγαλμα....τον έχετε στα ουράνια smiley.gif

Έεεεεελα τώρα...πια ουράνια? Για αντικαταστάτη του Σάτο τον έβαλα... 19.gif
lakersdynasty
QUOTE(Ginobili @ Jul 15 2011, 01:15 ) *
Έεεεεελα τώρα...πια ουράνια? Για αντικαταστάτη του Σάτο τον έβαλα... 19.gif


24.gif
Gino_Bill
Για να αντικατασταθεί ο Σάτο όμως θα πρέπει ο νέος μας παίκτης να έχει να παρουσιάσει μια τουλάχιστον το ίδιο (αν όχι περισσότερο) τραγική ιστορία με αυτή του τίμιου κεντροαφρικανού ήρωά μας. Υπάρχει δηλαδή παίκτης που να γλύτωσε εμφύλιο, να πήγε με πρόγραμμα ανταλλαγής στις Η.Π.Α. και μετά να ξεκίνησε το μακρύ ταξίδι του στην Ευρώπη? Ο Πατ μεγάλωσε μέσα στη χλίδα οπότε δε νομίζω...(λίγο η ζέστη, λίγο η διπλωματική αυτά παθαίνεις wacko.gif )
ALdaperan
Μάλλον ζείτε σε άλλη χώρα και δεν καταλαβατε ακομα την κρίση που περνάμε , γι αυτο ασχολείστε ακόμα με τις μεταγραφες και εχετε στο μυαλό σας τα συμβολαια των εκατομμυριων

Η χωρα περνάει κρίση και αυτό αντικατοπτρίζεται σε όλους τους τομείς της , μεχρι και τον αθλητισμό . Ολα έχουν γίνει μια ευθεία γραμμή , όλα τείνουν να εξισωθούν !!

Όταν ο συνταξιούχος παίρνει συνταξη 700 ευρω και ο νέος που ψάχνει δουλειά βρίσκει μια με μισθό maximum 592 ευρω . Όταν υπάρχει 20% ανεργία με 700000 ανέργους , δεν νομίζετε ότι είναι προκλητικό και αν μη τι άλλο ΑΤΟΠΟ να μιλάμε για μεταγραφές ?

Δείτε λίγο πιο πέρα απο το καθιερωμένο , υπάρχει πρόβλημα στη χώρα όχι στο μπάσκετ ( ή ακόμα ειδικότερα στον παναθηναικο)

Αυτα γιατί δεν μπορώ να ακούω για μεταγραφές εκατομμυρίων και να βλέπω δυσαρέσκεια επειδη οι πρόεδροι δεν κρατησαν τον χ,ψ παίκτη , όταν μάλιστα είμαστε σε μια περίοδο που ο κόσμος δεν έχει να φάει !!!

Παρτε το χαμπάρι , οι περίοδοι των παχιών αγελάδω πέρασαν ανεπιστρεπτή !! Βολευτείτε με τα λίγα ... και όπως είπε ο Ginobilli κατεβαστε κανα αγωνα να βλέπετε που και που!!
priest
QUOTE(ALdaperan @ Jul 15 2011, 08:24 ) *
Μάλλον ζείτε σε άλλη χώρα και δεν καταλαβατε ακομα την κρίση που περνάμε , γι αυτο ασχολείστε ακόμα με τις μεταγραφες και εχετε στο μυαλό σας τα συμβολαια των εκατομμυριων

Η χωρα περνάει κρίση και αυτό αντικατοπτρίζεται σε όλους τους τομείς της , μεχρι και τον αθλητισμό . Ολα έχουν γίνει μια ευθεία γραμμή , όλα τείνουν να εξισωθούν !!

Όταν ο συνταξιούχος παίρνει συνταξη 700 ευρω και ο νέος που ψάχνει δουλειά βρίσκει μια με μισθό maximum 592 ευρω . Όταν υπάρχει 20% ανεργία με 700000 ανέργους , δεν νομίζετε ότι είναι προκλητικό και αν μη τι άλλο ΑΤΟΠΟ να μιλάμε για μεταγραφές ?

Δείτε λίγο πιο πέρα απο το καθιερωμένο , υπάρχει πρόβλημα στη χώρα όχι στο μπάσκετ ( ή ακόμα ειδικότερα στον παναθηναικο)

Αυτα γιατί δεν μπορώ να ακούω για μεταγραφές εκατομμυρίων και να βλέπω δυσαρέσκεια επειδη οι πρόεδροι δεν κρατησαν τον χ,ψ παίκτη , όταν μάλιστα είμαστε σε μια περίοδο που ο κόσμος δεν έχει να φάει !!!

Παρτε το χαμπάρι , οι περίοδοι των παχιών αγελάδω πέρασαν ανεπιστρεπτή !! Βολευτείτε με τα λίγα ... και όπως είπε ο Ginobilli κατεβαστε κανα αγωνα να βλέπετε που και που!!

η ''φωνη''της λογικης...aldaperan...ολοι κατανοουν τα νεα δεδομενα αλλα χρειαζεται χρονος για να τα χωνεψουμε...και κατι ακομα..γτ να μην μιλαμε για μεταγραφες??
ALdaperan
QUOTE(priest @ Jul 15 2011, 08:40 ) *
η ''φωνη''της λογικης...aldaperan...ολοι κατανοουν τα νεα δεδομενα αλλα χρειαζεται χρονος για να τα χωνεψουμε...και κατι ακομα..γτ να μην μιλαμε για μεταγραφες??

Γτ ειναι ατοπο . Το είπα και παραπάνω . Σε λίγο θα κόψουν μισθούς και συντάξεις , θα συνεχίσεις να ασχολείσαι με τα μεταγραφικα σενάρια ? Η επίσημη χρεοκοπία ειναι προ των πυλων http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...19&catid=13

Hellooo όπως λεει και ο Χατζηνικολαου

priest
QUOTE(ALdaperan @ Jul 15 2011, 09:10 ) *
Γτ ειναι ατοπο . Το είπα και παραπάνω . Σε λίγο θα κόψουν μισθούς και συντάξεις , θα συνεχίσεις να ασχολείσαι με τα μεταγραφικα σενάρια ? Η επίσημη χρεοκοπία ειναι προ των πυλων http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...19&catid=13

Hellooo όπως λεει και ο Χατζηνικολαου


και αν δεν ειχαμε φαγητο να φαμε,δεν θα μπορουσαμε να μιλαμε για φαγητο??τι λες βρε αλνταπεραν?

στην ιδια χωρα ζουμε και ξερω τι γινεται...αλλα ονειρα ολοι μπορουμε να κανουμε συνεπως κοψε τις ειρωνιες..
vastravoud
Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι λογικό να μειώνεται το μπάτζετ! Πολλάκις έχω αναφερθεί σε αυτό και μάλιστα θεωρώ παράνοια το όλο σκηνικό.

Όμως αυτό που βλέπουμε είναι μια άκομψη προσπάθεια "κουτσουρέματος" που δημιουργεί ανισορροπίες και χαλάει τις σχέσεις μας με πολύ αγαπητούς παίκτες. Αυτό που βλέπουμε είναι η αδυναμία της ΚΑΕ να τηρήσει ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ που η ίδια δημιουργησε και δεν συντρέχει κανείς λόγος να ΜΗΝ τις τηρήσει. Πέρσι ανανέωσαν τον Ζοτς για δύο χρόνια, τον Μήτσο για τρία, κλπ, κλπ. ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ!

Ο Ολυμπιακός αντίθετα λειτουργεί πολύ πιο σωστά από εμάς.

Είμαι πολύ περίεργος να δω τη στάση του Ζοτς.
concluse
Κατα τα αλλα ο νικολας και ο σατο ηταν αυτοι που ελεγαν οτι θελουν να μεινουν για πολλα χρονια στην ομαδα.Τελικα το χρημα εξουσιαζει ακομα και συναισθηματα.
ALdaperan
QUOTE(priest @ Jul 15 2011, 10:42 ) *
και αν δεν ειχαμε φαγητο να φαμε,δεν θα μπορουσαμε να μιλαμε για φαγητο??τι λες βρε αλνταπεραν?

στην ιδια χωρα ζουμε και ξερω τι γινεται...αλλα ονειρα ολοι μπορουμε να κανουμε συνεπως κοψε τις ειρωνιες..


Δεν σου απαγορευσα να ονειρευεσαι , και ουτε προκειται κανεις δεν μπορει να το κάνει αυτο σε κανένα

Αναφέρομαι σε άτομα που είναι δυσαρεστημένα με τις κινήσεις της ομάδας εως τώρα που άφησαν ελεύθερους χωρίς καν πρόταση τα μεγάλα συμβόλαια.
Θα σου φέρω ένα παράδειγμα .. Σου φαίνεται να στέκει να έχουμε χρεωκοπήσει και αλλοι να οργανώνουν συγκεντρωση για να έρθου πίσω στην ομάδα οι αγγελοπουλοι .. την ιδια ώρα μάλιστα που στο σύνταγμα βρίσκονται χιλιάδες αγανακτισμένοι ?

Απλά αναφέρω οτι το οικονομικό πρόβλημα που έχει προκύψει στο μπάσκετ είναι υποσύνολο της κρίσης που περνάει η χώρα ολοκληρη !!! Και υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε αυτη τη στιγμή απο το ΑΝ έφυγε ο drew ή ΑΝ θα φύγει ο σάτο επειδή δεν πρόκειται να πάρουν 2 μμυρια αλλα 1 . Ενταξει ειναι εξωφρενικό να το συζητάμε όταν όλες οι κοινωνικές τάξεις τείνουν να γίνου ίσιωμα , ενα με το πάτωμα. Eχουμε χάσει νομίζω τον προσανατολισμό μας και μάλιστα σε μια πολύ δύσκολη περίοδο.. σε αυτό μάλλον συνέβαλαν όλα αυτα τα χρόνια καλοπέρασης..χάσαμε τον μπούσουλα!!

Yγ : Αλλο να μην έχεις να φας και άλλο να μην έχεις να διασκεδάσεις με μπάτζετ μμυρίων . Ατυχης συγκριση !!!
QUOTE(vastravoud @ Jul 15 2011, 10:53 ) *
Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι λογικό να μειώνεται το μπάτζετ! Πολλάκις έχω αναφερθεί σε αυτό και μάλιστα θεωρώ παράνοια το όλο σκηνικό.

Όμως αυτό που βλέπουμε είναι μια άκομψη προσπάθεια "κουτσουρέματος" που δημιουργεί ανισορροπίες και χαλάει τις σχέσεις μας με πολύ αγαπητούς παίκτες. Αυτό που βλέπουμε είναι η αδυναμία της ΚΑΕ να τηρήσει ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ που η ίδια δημιουργησε και δεν συντρέχει κανείς λόγος να ΜΗΝ τις τηρήσει. Πέρσι ανανέωσαν τον Ζοτς για δύο χρόνια, τον Μήτσο για τρία, κλπ, κλπ. ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ!

Ο Ολυμπιακός αντίθετα λειτουργεί πολύ πιο σωστά από εμάς.

Είμαι πολύ περίεργος να δω τη στάση του Ζοτς.


Εδω γίνεται το απόλυτο κουτσούρεμα και ξεπούλημα όλης της χώρας εν μια νυκτί και εσυ μου λες τον παο ?

Η διοικηση του παο (ακα γιαννακοπουλοι) δεν μπορούν να βαστίξουν άλλο, μέσα σε αυτη την κατάσταση ,το οικονομικό βάρος που λέγεται παο γι αυτό και θέλουν να αποδεσμευτούν. Είναι βάρος αυτη τη στιγμή για οποιονδήποτε ελληνα επιχειριματία με τη φορολογία και τα έξοδα που έχει μια ομαδα. Οσο βιαστικό και αν σας φαίνεται το "ξεπούλημα" είναι πραγματικότητα και μάλιστα ο μόνος τρόπος να βρεθεί αγοραστης του χρόνου . Οι μελλοντικοι αγοραστες δεν πρόκειται να πάρουν εναν παο που είναι τιγκα στα μεγάλα συμβόλαια !!!
KingCrimson
QUOTE(ALdaperan @ Jul 15 2011, 11:20 ) *
Δεν σου απαγορευσα να ονειρευεσαι , και ουτε προκειται κανεις δεν μπορει να το κάνει αυτο σε κανένα

Αναφέρομαι σε άτομα που είναι δυσαρεστημένα με τις κινήσεις της ομάδας εως τώρα που άφησαν ελεύθερους χωρίς καν πρόταση τα μεγάλα συμβόλαια.
Θα σου φέρω ένα παράδειγμα .. Σου φαίνεται να στέκει να έχουμε χρεωκοπήσει και αλλοι να οργανώνουν συγκεντρωση για να έρθου πίσω στην ομάδα οι αγγελοπουλοι .. την ιδια ώρα μάλιστα που στο σύνταγμα βρίσκονται χιλιάδες αγανακτισμένοι ?

Απλά αναφέρω οτι το οικονομικό πρόβλημα που έχει προκύψει στο μπάσκετ είναι υποσύνολο της κρίσης που περνάει η χώρα ολοκληρη !!! Και υπάρχουν πολύ σοβαρότερα προβλήματα να ασχοληθούμε αυτη τη στιγμή απο το ΑΝ έφυγε ο drew ή ΑΝ θα φύγει ο σάτο επειδή δεν πρόκειται να πάρουν 2 μμυρια αλλα 1 . Ενταξει ειναι εξωφρενικό να το συζητάμε όταν όλες οι κοινωνικές τάξεις τείνουν να γίνου ίσιωμα , ενα με το πάτωμα. Eχουμε χάσει νομίζω τον προσανατολισμό μας και μάλιστα σε μια πολύ δύσκολη περίοδο.. σε αυτό μάλλον συνέβαλαν όλα αυτα τα χρόνια καλοπέρασης..χάσαμε τον μπούσουλα!!

Yγ : Αλλο να μην έχεις να φας και άλλο να μην έχεις να διασκεδάσεις με μπάτζετ μμυρίων . Ατυχης συγκριση !!!


Εδω γίνεται το απόλυτο κουτσούρεμα και ξεπούλημα όλης της χώρας εν μια νυκτί και εσυ μου λες τον παο ?

Η διοικηση του παο (ακα γιαννακοπουλοι) δεν μπορούν να βαστίξουν άλλο, μέσα σε αυτη την κατάσταση ,το οικονομικό βάρος που λέγεται παο γι αυτό και θέλουν να αποδεσμευτούν. Είναι βάρος αυτη τη στιγμή για οποιονδήποτε ελληνα επιχειριματία με τη φορολογία και τα έξοδα που έχει μια ομαδα. Οσο βιαστικό και αν σας φαίνεται το "ξεπούλημα" είναι πραγματικότητα και μάλιστα ο μόνος τρόπος να βρεθεί αγοραστης του χρόνου . Οι μελλοντικοι αγοραστες δεν πρόκειται να πάρουν εναν παο που είναι τιγκα στα μεγάλα συμβόλαια !!!


θα συμφωνισω σε γενικες γραμμες με τον Aldaperan.

Φυσικα και μονο γελια προκαλει το γεγονος οτι υπαρχουν ατομα που αγανακτουν επειδη δε κρατηθηκε ο Νικολας ή ο Σατο των Χ μυριων...σε μια Ελλαδα που σε μικρες επιχειρησεις των 40-50 ατομων κοιτανε πως θα κοπει ακομα και το τελευταιο εικοσαευρω και θα αυξηθουν οι πωλησεις καμοια πεντακοσααρια ευρω το μηνα..ή σε ενα ελληνικο κρατος που τωρα με το πιστολι στο κροταφο, θελει να λεει σε μερικα χρονια να απαλλαγει απο καμοια 200αρια χιλιαδες δημοσιους υπαλληλους..λες και ολους αυτους δε τους βαλανε οι ιδιοι μεσα αλλα φυτρωσανε απο μονοι τους μεσα στις γλαστρες των εφοριων και των υπουργειων...
και εχετε απαιτηση!!! μεσα σε ολη αυτη τη κατασταση να κατσουν να ενδιαφερθουν οι διοικησεις Παο - Ολυμπ. για μεταγραφες και συμβολαια.........
Ποια Ιταλια και Αρμανι τζινς Μιλανο??? μιλαμε για μια Ιταλια που τωρα αρχιζει να μπαινει στη κριση(αν μπηκε..) μια τεραστια χωρα, με βαρια βιομηχανια, που για να φτασει εδω ..τα 8/10 τα χει παρει απο τους Ιταλους! Ειναι συγκρισιμο μεγεθος η Ελλαδα με Ισπανια ή Ιταλια, για να χουμε απαιτησεις μα μαστε ανταγωνιστικοι απεναντι τους, σε αυτη τη κατασταση που βρισκεται η χωρα?
Η φουσκα λοιπον των εδω και χρονια χρεοκοπημενων ΚΑΕ και η ματαιοδοξια των διοικουντων τους, μολις αρχισε να σκαει και πολυ φοβαμαι οτι δεν εχουμε δει τα χειροτερα και οντως ειναι προκληση πλεον οσο και αγγελικα πλασμενος.. να ναι
αυτος ο κοσμος...να ειμαστε στο κοσμο μας!
priest
@αλνταπεραν

δεν νομιζω να διαφωνησα μαζι σου και ουτε εγραψα κατι σχετικο με μεταγραφες...επισης οσο και να μειωθει το μπατζετ ειμαι σιγουρος οτι και του χρονου θα ειμαστε ανταγωνιστικοι...απο το καλοκαιρι του επομενου χρονου θα αρχισουν τα δυσκολα.

επισης σε φορουμ για μπασκετ ειμαστε τι περιμενες να γραψουμε?για τους αγανακτισμενους?αν θες εχω να γραψω πολλα για τους ''αγανακτισμενους'',αλλα δεν γραφω γτ αυτοι δεν ειναι το θεμα μας...

οσο για την χρεοκοπια δεν ειναι κατι καινουριο.το ξεραμε..το μπασκετ ειναι απο τα τελευταια χομπι/τροπους διασκεδασης/ψυχαγωγιας που μας εχουν μεινει σε αυτη την χωρα...αν χαθει και αυτο την κατσαμε..ελπιζω να καταλαβαινεις τι εννοω...
babs
QUOTE(vastravoud @ Jul 15 2011, 10:53 ) *
Κανείς δεν είπε ότι δεν είναι λογικό να μειώνεται το μπάτζετ! Πολλάκις έχω αναφερθεί σε αυτό και μάλιστα θεωρώ παράνοια το όλο σκηνικό.

Όμως αυτό που βλέπουμε είναι μια άκομψη προσπάθεια "κουτσουρέματος" που δημιουργεί ανισορροπίες και χαλάει τις σχέσεις μας με πολύ αγαπητούς παίκτες. Αυτό που βλέπουμε είναι η αδυναμία της ΚΑΕ να τηρήσει ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ που η ίδια δημιουργησε και δεν συντρέχει κανείς λόγος να ΜΗΝ τις τηρήσει. Πέρσι ανανέωσαν τον Ζοτς για δύο χρόνια, τον Μήτσο για τρία, κλπ, κλπ. ΑΣ ΠΡΟΣΕΧΑΝ!

Ο Ολυμπιακός αντίθετα λειτουργεί πολύ πιο σωστά από εμάς.

Είμαι πολύ περίεργος να δω τη στάση του Ζοτς.



Δε μπορώ να καταλάβω από που προκύπτουν οι ανισορροπίες και οι άκομψες προσπάθειες κουτσουρέματος. Υπάρχει και η εναλλακτική να γίνουν οι Γιαννακοπουλαίοι Φιλίππου και να αρχίσουν τις "μπιστολιές". Τότε μάλιστα, ο οποιοσδήποτε θα μπορούσε να μιλά για ανισορροπίες και αθέτηση υποχρεώσεων κλπ. Αυτό που βλέπω είναι η αποχώρηση ακριβών πλέον παικτών για ομάδες που μπορούν να σηκώσουν τα μεγάλα συμβόλαιά τους. Έχουν συμβεί και συμβαίνουν και σε ποδόσφαιρο και σε μπάσκετ. Αφού βρίσκονται ομάδες που τους προσφέρουν ίδια ή παρόμοια συμβόλαια , που είναι το πρόβλημα; Από το να παρατήσουν οι αφοί την ομάδα στο έλεος του θεού (γιατί αποκλείεται μέσα σε τέτοιο οικονομικό περιβάλλον με ανύπαρκτη ρευστότητα να συνεχίζουν να καίνε εκατομμύρια ευρώ) προτιμώ να χάνει η ομάδα παίκτες αμαχητί. Έχουν τηρήσει τις υποχρεώσεις τους στο ακέραιο. Δε χρωστούν και ελπίζω να μη χρωστούν. Ευχής έργο αν κατάφερνε ο ΠΑΟ να απαλλαγεί από τους πανάκριβους Σάτο και Τέπιτς έστω και με άκομψες προσπάθειες. Έστω έναν να ξεφορτωθεί η ομάδα το γρηγορότερο δυνατό μπας και αρχίσουν τα ψώνια από το καλάθι.
Ατύχησε ο ΠΑΟ να θέλει να αδειάσει το ρόστερ σε εποχές λοκ άουτ. Άντε να βρεθεί μ@λ@κ@ς να δώσει τα 2,5 εκατ. που απαιτείται για το διδυμάκι.
Andrew19
Παιδιά θυμηθείτε εποχές πριν το 2004 με το ψαλίδισμα που έπεσε τότε στο μπάτζετ. Χτίστηκε τότε η βάση της ομάδας που μεγαλούργησε στα επόμενα χρόνια. Ετσι θα γίνει και τώρα.

Τώρα για τους παίκτες, ο Σατο μια χαρά θεός ήταν στη Σιένα και για να πάρει ΚΑΙ τα λεφτά ήρθε στον Παναθηναικό. Πήρε παραπάνω από την αξία του και γι'αυτό δεν μπορεί να βρει τα ίδια λεφτά αλλού (όπως ο Νίκολας), αλλά την δουλειά του την έκανε όπως φάνηκε στο γήπεδο και λογικό είναι να μην θέλει 1 χρόνο μετά να φάει ψαλίδι.
argeitis
Θα μου πείτε πως είμαι off topic αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως φαίνεται τώρα στον κ. Βασιλακόπουλο που σιγά σιγά οι παίκτες της αγαπημένης του ομάδας ένας ένας αποχωρούν με συνοπτικές διαδικασίες επειδή δεν δέχονται τις μειώσεις που τους προτίνονται??????

Αυτοί δεν ήταν που διατυμπανούσαν πως είναι μια οικογένεια και με καλή θέληση θα έχουν τα αποτελέσματα που πρέπει στις διαπραγματεύσεις??????

Και για του λόγου το αληθές επειδή ο κ. Βασιλακόπουλος αναφέρθηκε στο Μαυροκεφαλίδη επειδή δεν αποδέχθηκε την πρόσκληση στην Εθνική ομάδα για οικογενειακούς λόγους, αναφέροντας πως και καλά αγαπάει μεν την ομάδα του αλλά όταν είναι για τις αμοιβές του δεν κάνει ούτε σκόντο ας κοιτάξει τους παρακάτω παίκτες που έχουν φύγει ή είναι έτοιμοι να φύγουν από τους άλλους:

Φώτσης στην Armani Milano με 1.500.000,00 δεν μπήκε καν σε διαπραγμάτευση

Nicholas στην Armani Milano με 1.200.000,00 δεν δέχθηκε ούτε 1 ευρώ κάτω από το συμβόλαιό του

Maric δεν δέχεται καμία μείωση στο συμβόλαιό του

Περπέρογλου κατευθύνεται προς EFES ως ελεύθερος αφού δεν του έχει γίνει ούτε πρόταση για ανανέωση

Sato του ζητήθηκε μείωση στο συμβόλαιό του 40% το οποίο δεν δέχεται

Tepic κατά πάσα πιθανότητα θα μείνει αλλά και αυτός παίζεται

Καλάθης τον θέλει η Barcelona και ίσως αποχαιρετήσει

Τί μένει ως υπόλοιπο????????????

Διαμαντίδης, Batiste που είναι για αυτούς ότι ο ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ για το ΘΙΒΕΤ μιας και όπως λένε δεν θα πειραχθούν οι αποδοχές τους, ο Τσαρτσαρής που κάνει τα αδύνατα δυνατά ώστε να μείνει, έστω και με μηνιάτικο, αφού στα 33 προς 34 που είναι ποιος να ενδιαφερθεί για αυτόν και ερχόμαστε και στον "μαέστρο" αυτής της ομάδας τον Zeljko Obradovic, που λέει πως έχει συμβόλαιο άλλον ένα χρόνο και θα το τιμήσει.

ΘΑ ΤΟ ΤΙΜΗΣΕΙ ΟΜΩΣ????????????????????


Υ.Γ. Η μπόρα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ πέρασε και αποδείχθηκε πως η ομάδα έχει πολύ ισχυρά στεγανά. Η μπάλα τώρα είναι στους απέναντι ώστε να μας αποδείξουν πόσο ισχυρό είναι αυτό το οικοδόμημα που καυχιόνται πως έχουν δημιουργήσει όλα αυτά τα χρόνια. Το δράμα τους μόλις ξεκίνησε

Υ.Γ. 2 Δεν αναφέρομαι σε παίκτες όπως ο Καϊμακόγλου και ο Βουγιούκας γιατί η απάντηση τους θα είναι σε οποιαδήποτε πρόταση τους γίνει YES MASTER
bdavis
QUOTE(argeitis @ Jul 15 2011, 15:38 ) *
Θα μου πείτε πως είμαι off topic αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως φαίνεται τώρα στον κ. Βασιλακόπουλο που σιγά σιγά οι παίκτες της αγαπημένης του ομάδας ένας ένας αποχωρούν με συνοπτικές διαδικασίες επειδή δεν δέχονται τις μειώσεις που τους προτίνονται??????

Αυτοί δεν ήταν που διατυμπανούσαν πως είναι μια οικογένεια και με καλή θέληση θα έχουν τα αποτελέσματα που πρέπει στις διαπραγματεύσεις??????

Και για του λόγου το αληθές επειδή ο κ. Βασιλακόπουλος αναφέρθηκε στο Μαυροκεφαλίδη επειδή δεν αποδέχθηκε την πρόσκληση στην Εθνική ομάδα για οικογενειακούς λόγους, αναφέροντας πως και καλά αγαπάει μεν την ομάδα του αλλά όταν είναι για τις αμοιβές του δεν κάνει ούτε σκόντο ας κοιτάξει τους παρακάτω παίκτες που έχουν φύγει ή είναι έτοιμοι να φύγουν από τους άλλους:

Φώτσης στην Armani Milano με 1.500.000,00 δεν μπήκε καν σε διαπραγμάτευση

Nicholas στην Armani Milano με 1.200.000,00 δεν δέχθηκε ούτε 1 ευρώ κάτω από το συμβόλαιό του

Maric δεν δέχεται καμία μείωση στο συμβόλαιό του

Περπέρογλου κατευθύνεται προς EFES ως ελεύθερος αφού δεν του έχει γίνει ούτε πρόταση για ανανέωση

Sato του ζητήθηκε μείωση στο συμβόλαιό του 40% το οποίο δεν δέχεται

Tepic κατά πάσα πιθανότητα θα μείνει αλλά και αυτός παίζεται

Καλάθης τον θέλει η Barcelona και ίσως αποχαιρετήσει

Τί μένει ως υπόλοιπο????????????

Διαμαντίδης, Batiste που είναι για αυτούς ότι ο ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ για το ΘΙΒΕΤ μιας και όπως λένε δεν θα πειραχθούν οι αποδοχές τους, ο Τσαρτσαρής που κάνει τα αδύνατα δυνατά ώστε να μείνει, έστω και με μηνιάτικο, αφού στα 33 προς 34 που είναι ποιος να ενδιαφερθεί για αυτόν και ερχόμαστε και στον "μαέστρο" αυτής της ομάδας τον Zeljko Obradovic, που λέει πως έχει συμβόλαιο άλλον ένα χρόνο και θα το τιμήσει.

ΘΑ ΤΟ ΤΙΜΗΣΕΙ ΟΜΩΣ????????????????????


Υ.Γ. Η μπόρα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ πέρασε και αποδείχθηκε πως η ομάδα έχει πολύ ισχυρά στεγανά. Η μπάλα τώρα είναι στους απέναντι ώστε να μας αποδείξουν πόσο ισχυρό είναι αυτό το οικοδόμημα που καυχιόνται πως έχουν δημιουργήσει όλα αυτά τα χρόνια. Το δράμα τους μόλις ξεκίνησε

Υ.Γ. 2 Δεν αναφέρομαι σε παίκτες όπως ο Καϊμακόγλου και ο Βουγιούκας γιατί η απάντηση τους θα είναι σε οποιαδήποτε πρόταση τους γίνει YES MASTER


Τα στεγανά είναι ο Nielsen και ο Erceg, που δεν μπορούν να τους διώξουν λόγω συμβολαίου??
rankin
όντως, αυτό ηταν αρκετά off topic !!!!!
Νομίζω πως με βάση αυτά που περιγράφεις, ο Ολυμπιακός φέτος, είχε ενα επιπλέον κίνητρο να έχει ισχυρή ομάδα... τώρα ηταν η απόλυτη ευκαιρία να περάσει απο πάνω, αλλα απο οτι φαίνεται, δεν θέλησαν τα αφεντικά να εκμεταλλευτούν τη συγκυρία

Όλα τα άλλα, ειναι για να χρυσώνουμε το χάπι....

Όσο για το Βασιλακόπουλο, το πρόβλημα του δεν ειναι οι αιωνίως άστοχες δηλώσεις του
το πρόβλημα ειναι οτι δουλειά του ήταν να μην ρημάξει το ελληνικό μπάσκετ, και για την ώρα φαίνεται πως δε τα κατάφερε...
και δε μιλάω για φέτος, που διαλύονται σιγά σιγα και οι 2 μεγάλοι
μιλάω για όλα αυτά τα χρόνια που, στην ουσία, δεν υπάρχει ελληνικό πρωτάθλημα.. δεν υπάρχει ανταγωνισμός και οι μικρές ομάδες φυτοζωούν...
για ολα αυτά θα έπρεπε κάποια στιγμή να μιλήσει ο κυρ Βασιλακόπουλος και να αφήσει τον Μαυροκεφαλίδη και την εθνική στην ησυχία τους.
A.CAB
QUOTE(argeitis @ Jul 15 2011, 15:38 ) *
Θα μου πείτε πως είμαι off topic αλλά αν δεν το πω θα σκάσω!!!!!!!!!!!!!!!!

Πως φαίνεται τώρα στον κ. Βασιλακόπουλο που σιγά σιγά οι παίκτες της αγαπημένης του ομάδας ένας ένας αποχωρούν με συνοπτικές διαδικασίες επειδή δεν δέχονται τις μειώσεις που τους προτίνονται??????

Αυτοί δεν ήταν που διατυμπανούσαν πως είναι μια οικογένεια και με καλή θέληση θα έχουν τα αποτελέσματα που πρέπει στις διαπραγματεύσεις??????

Και για του λόγου το αληθές επειδή ο κ. Βασιλακόπουλος αναφέρθηκε στο Μαυροκεφαλίδη επειδή δεν αποδέχθηκε την πρόσκληση στην Εθνική ομάδα για οικογενειακούς λόγους, αναφέροντας πως και καλά αγαπάει μεν την ομάδα του αλλά όταν είναι για τις αμοιβές του δεν κάνει ούτε σκόντο ας κοιτάξει τους παρακάτω παίκτες που έχουν φύγει ή είναι έτοιμοι να φύγουν από τους άλλους:

Φώτσης στην Armani Milano με 1.500.000,00 δεν μπήκε καν σε διαπραγμάτευση

Nicholas στην Armani Milano με 1.200.000,00 δεν δέχθηκε ούτε 1 ευρώ κάτω από το συμβόλαιό του

Maric δεν δέχεται καμία μείωση στο συμβόλαιό του

Περπέρογλου κατευθύνεται προς EFES ως ελεύθερος αφού δεν του έχει γίνει ούτε πρόταση για ανανέωση

Sato του ζητήθηκε μείωση στο συμβόλαιό του 40% το οποίο δεν δέχεται

Tepic κατά πάσα πιθανότητα θα μείνει αλλά και αυτός παίζεται

Καλάθης τον θέλει η Barcelona και ίσως αποχαιρετήσει

Τί μένει ως υπόλοιπο????????????

Διαμαντίδης, Batiste που είναι για αυτούς ότι ο ΔΑΛΑΙ ΛΑΜΑ για το ΘΙΒΕΤ μιας και όπως λένε δεν θα πειραχθούν οι αποδοχές τους, ο Τσαρτσαρής που κάνει τα αδύνατα δυνατά ώστε να μείνει, έστω και με μηνιάτικο, αφού στα 33 προς 34 που είναι ποιος να ενδιαφερθεί για αυτόν και ερχόμαστε και στον "μαέστρο" αυτής της ομάδας τον Zeljko Obradovic, που λέει πως έχει συμβόλαιο άλλον ένα χρόνο και θα το τιμήσει.

ΘΑ ΤΟ ΤΙΜΗΣΕΙ ΟΜΩΣ????????????????????


Υ.Γ. Η μπόρα του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ πέρασε και αποδείχθηκε πως η ομάδα έχει πολύ ισχυρά στεγανά. Η μπάλα τώρα είναι στους απέναντι ώστε να μας αποδείξουν πόσο ισχυρό είναι αυτό το οικοδόμημα που καυχιόνται πως έχουν δημιουργήσει όλα αυτά τα χρόνια. Το δράμα τους μόλις ξεκίνησε

Υ.Γ. 2 Δεν αναφέρομαι σε παίκτες όπως ο Καϊμακόγλου και ο Βουγιούκας γιατί η απάντηση τους θα είναι σε οποιαδήποτε πρόταση τους γίνει YES MASTER


Αν γίνεται γράψε με πιο μεγάλα γράμματα την επόμενη φορά και με πιο ασυνάρτητο τρόπο σε αυτό το τόπικ που είναι και το κατάλληλο.

Και μην ξεχάσεις να συνεχίσεις να γράφεις φήμες, ανακρίβειες και υπερβολές.
argeitis
QUOTE(LFO @ Jul 15 2011, 15:49 ) *
Ναι μωρε, γραψτα στα μεταγραφικα του παο και θα εισαι ον τοπικ...

Πλακα πλακα οι απεναντι απο την ωρα που ανοιξανε νεο μεταγραφικο τοπικ μετρανε 2 αποχωρησεις και 0 αφιξεις... 41.gif


Δεν με ενδιαφέρει καθόλου το τοπικ των ΑΛΛΩΝ. smiley.gif

QUOTE(A.CAB @ Jul 15 2011, 15:51 ) *
Αν γίνεται γράψε με πιο μεγάλα γράμματα την επόμενη φορά και με πιο ασυνάρτητο τρόπο σε αυτό το τόπικ που είναι και το κατάλληλο.

Και μην ξεχάσεις να συνεχίσεις να γράφεις φήμες, ανακρίβειες και υπερβολές.

peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.