Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Να μείνει,ή όχι τη νέα χρονιά ο Τζανίρο Πάργκο ??
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
filippos7
Ένα θέμα που για την ώρα δεν πιστεύω ότι πολυκαίει την ομάδα, αλλά το καλοκαίρι θα αποτελέσει τροχοπέδι για πολλές αλλαγές..Καταρχάς, είναι ένα πολυ σοβαρό θέμα , καθώς ομάδες όπως ο Ολυμπιακός πια, δεν πρέπει να έχουν παίχτες μη κοινοτικούς μόνο για την Ευρώπη..Η ομάδα με αυτόν τον τρόπο δεν μπορεί να βρει την κατάλληλη χημεία και κάθε φορά ο παίχτης εκτός ομάδας αδυνατεί να βρει ρυθμό και να δείξει το ταλέντο του..Θυμηθείτε πέρυσι τον Γουντς , τι τράβηξε με τον Πίνι και φέτος ο Τζανίρο, που θα παίξει μόνο 2 αγώνες στο f4..Αν μείνει ο Τζανίρο και ακολουθηθεί η παραπάνω λογική, που πιστεύω ότι μετά την εποχή Πίνι έχει παρέλθει οριστικά η χρήση 3 μη κοινοτικών, θα πρέπει να μείνει εκτός ομάδας ο Γκριρ..Θεωρώ ότι το πολυ-εργαλείο Τσίλντρες δεν μπορεί να βρεθεί εκτός και εξαιτίας του μεγάλου του συμβολαίου..Ναι, αλλά ο Γκριρ, πέρα του ότι είναι καλαθομηχανή, ξέρει πολύ καλά την ομάδα και τον τρίτο χρόνο αναμένεται να βρει και την σταθερότητα που φέτος ομολογουμένως, εξαιτίας και του πιο λίγου χρόνου συμμετοχής, δεν έχει..

Ωστόσο, αν βγει η μετεγγραφή του Τζανίρο , και το καλοκαίρι υποθέσουμε πως μείνει στην ομάδα, και η προετοιμασία της ομάδας σχεδιαστεί από την αρχή με τον Πάργκο, θεωρώ πως η ομάδα θα κάνει παπάδες με αυτόν στον 1..Όλα αυτά υποθετικά, αναλόγως και του τι θα σχεδιαστεί το καλοκαίρι, και αν δεν υπάρξουν σειρήνες από το ΝΒΑ, που θα φέρουν και αλλαγές προσώπων στον άλλον 1( ή μήπως και οι 2??) αμερικανό της ομάδας..
Consultant
Ποιος το λεει οτι θα καθιερωθει του χρονου το 3(αμερικανοι) +3 ;;

Τιποτα δεν θα γινει,αλλιως θα το ξαραμε ηδη.Αρα οι συζητησεις πρεπει να γινονται με βαση το 2+4.


Ο Παργκο για να μεινει πρεπει να κανει final-4 Ντειβιντ Ριβερς..Δηλαδη πιθανοτητα 0,1% η 1 στα 1.000.

Ακομα και ετσι ομως,εγω δεν θα τον κραταγα.Καταρχην δεν εδειξε τιποτα το ιδιαιτερο και κυριως ποναμε στη θεση 2 και στη θεση 4.Καθαρο δυαρι και καθαρο τεσσαρι.Εκει πρεπει να δοθει βαρος,οχι στο ασσοδυο.
Igor
QUOTE(Consultant @ Apr 20 2009, 18:33 ) *
Ποιος το λεει οτι θα καθιερωθει του χρονου το 3(αμερικανοι) +3 ;;

Τιποτα δεν θα γινει,αλλιως θα το ξαραμε ηδη.Αρα οι συζητησεις πρεπει να γινονται με βαση το 2+4.


Ο Παργκο για να μεινει πρεπει να κανει final-4 Ντειβιντ Ριβερς..Δηλαδη πιθανοτητα 0,1% η 1 στα 1.000.

Ακομα και ετσι ομως,εγω δεν θα τον κραταγα.Καταρχην δεν εδειξε τιποτα το ιδιαιτερο και κυριως ποναμε στη θεση 2 και στη θεση 4.Καθαρο δυαρι και καθαρο τεσσαρι.Εκει πρεπει να δοθει βαρος,οχι στο ασσοδυο.


Πονατε στη θεση 2 με Γκριρ και Χαλπεριν ??

οοοοοοοκ...
filippos7
QUOTE(Consultant @ Apr 20 2009, 18:33 ) *
Ποιος το λεει οτι θα καθιερωθει του χρονου το 3(αμερικανοι) +3 ;;

Τιποτα δεν θα γινει,αλλιως θα το ξαραμε ηδη.Αρα οι συζητησεις πρεπει να γινονται με βαση το 2+4.


Ο Παργκο για να μεινει πρεπει να κανει final-4 Ντειβιντ Ριβερς..Δηλαδη πιθανοτητα 0,1% η 1 στα 1.000.

Ακομα και ετσι ομως,εγω δεν θα τον κραταγα.Καταρχην δεν εδειξε τιποτα το ιδιαιτερο και κυριως ποναμε στη θεση 2 και στη θεση 4.Καθαρο δυαρι και καθαρο τεσσαρι.Εκει πρεπει να δοθει βαρος,οχι στο ασσοδυο.

Όχι δεν μίλησα για 3-3..Είναι δεδομένο πως δεν θα αλλάξει αυτό με τους κοινοτικούς και μη..Δεν είναι βλάκες οι Παυλόπουλοι που κάνουν κουμάντο με τον Οικονομίδη να αφήσουν τον Ολυμπιακό να παίρνει 3 παιχταράδες Αμερικανούς και να παίζουν και Ευρώπη και Ελλάδα..Η συζήτηση γίνεται για το 4-2..Γι αυτό και είπα πως πιθανή αλλαγή φέρνει αρκετές ανακατατάξεις..
reignman
να το κανουν 5-1 ας πουμε? ...
Small Forward
Γνωμη μου είναι πως ο Πάργκο πρέπει να μείνει. Ο Λυν είναι αγαπητός σε όλους μας αλλά θεωρώ τον πάργκο υψηλότερης κλάσης παίκτη. Σε επίθεση αλλά και σε άμυνα.

Στην επίθεση μπορεί να παίξει τουλάχιστον αξιόπιστα στη θέση 1, έχει κρύο αίμα στο μακρινο σουτ (δεν το έχει πολυδείξει βέβαια μέχρι στιγμής αλλά εμπιστεύομαι αυτά που λένε όσοι τον έχουν παρακολουθήσει περισσότερο και παλιότερα), παιζει άνετα και στο 2 και φαίνεται να διαθέτει εξαιρετική πάσα. Στην άμυνα δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης με τον Λυν αν και ο τελευταίος φαίνεται να έχει καταβάλει προσπάθεια και θα πρέπει να αναγνωρίσουμε ότι έχει βελτιωθεί. Το κορμί του όμως δεν τον βοηθά.

Βεβαίως ισχύει το γεγονός οτι ο Πάργκο έχει δείξει πολύ λίγα πράγματα μέχρι στιγμής αλλά σε αυτο νομίζω ότι έχει συμβάλει το γεγονός ότι ήρθε τελευταίος στην ομάδα στη μέση της χρονιάς. Επίσης έχει δείξει να είναι κομματάκι επιρρεπής στο λάθος ειδικά σε κάποιες στιγμές δείχνει να κολλάει το μυαλό του (π.χ. τα απανωτά λάθη στο παιχνίδι με τον παναθηναικό στον τελικό του κυπέλλου) αλλά και αυτό νομίζω (ή καλύτερα ελπίζω) είναι θέμα προσαρμογής.

Εν τέλει είναι ρίσκο η αλλαγή του Παργκο με τον Γκρίρ. Νομίζω όμως ότι αξίζει τον κόπο.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι σε κάθε περίπτωση, όποιος και αν μέινει θα αναπωλούμε τον άλλον. Ο καλύτερος παίκτης άλλωστε είναι αυτός που δεν έχουμε στην ομάδα μας...
Basketikoc
Αν ο Παργκο δεν ειχε αυτο το χρονιο προβλημα με τους προσαγωγους(?) δεν θα το σκεφτομουν καν.Αλλα στην περιπτωση που μεινει του χρονου και ειναι καθε 2 βδομαδες εξω λετε να αξειιζει τον κοπο να πιανει θεση αμερικανου καποιος που δεν ξερουμε κατα ποσο θα ειναι υγειης να παιζει συνεχεια η οταν τον χρειαζομαστε?Εχω ακουσει πως εξαιτιας του προβληματος του δεν μπορει να παιζει συνεχομενα σε υψηλους ρυθμους και γι αυτο ο Γιαννακης τον χρησιμοποιει οπως τον χρησιμοποιει.
tzagasdog
προβλεψη: θα φυγουν και οι 2 του χρονου θα ερθει κοινοτικο ασοδυο, ο Ζησης, αμερικανος 4αρι και κλεισαμε.
filippos7
QUOTE(Basketikoc @ Apr 21 2009, 11:36 ) *
Αν ο Παργκο δεν ειχε αυτο το χρονιο προβλημα με τους προσαγωγους(?) δεν θα το σκεφτομουν καν.Αλλα στην περιπτωση που μεινει του χρονου και ειναι καθε 2 βδομαδες εξω λετε να αξειιζει τον κοπο να πιανει θεση αμερικανου καποιος που δεν ξερουμε κατα ποσο θα ειναι υγειης να παιζει συνεχεια η οταν τον χρειαζομαστε?Εχω ακουσει πως εξαιτιας του προβληματος του δεν μπορει να παιζει συνεχομενα σε υψηλους ρυθμους και γι αυτο ο Γιαννακης τον χρησιμοποιει οπως τον χρησιμοποιει.


Εγώ άκουσα πως αυτό το πρόβλημα με τους προσαγωγούς είναι καθαρά φετινό πρόβλημα και προέκυψε από την γελοία(στυλ Γκέρσον) προετοιμασία που έκανε με την Ντιναμό, και οι συνέπειες αυτής τον χτυπούν ακόμη τώρα που σκοτώνεται στις προπονήσεις με Γιαννάκη..Οπότε αν προσαρμοστεί και κάνει σωστή προετοιμασία θεωρώ ότι ο Ολυμπιακός θα κερδίσει πολλά με τον Τζανίρο στο 1-2..

QUOTE(tzagasdog @ Apr 21 2009, 11:41 ) *
προβλεψη: θα φυγουν και οι 2 του χρονου θα ερθει κοινοτικο ασοδυο, ο Ζησης, αμερικανος 4αρι και κλεισαμε.

Ναι ρε φίλε , αν είναι να φύγουν και οι 2 πες μου ποιον κοινοτικό 1-2 μπορείς να φέρεις..?? Ποιος υπάρχει στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή...Ο Τέπιτς, ή ο Τρίπκοβιτς της Παρτιζάν.Είναι και ψημένοι στην Ευρωλίγκα και έτοιμοι παίκτες...Άρα θα πρέπει να φύγει και ένας ήδη κοινοτικός..Ποιος??Ο Έρτσεγκ, για να έρθει και το 4αρι που λες??Ίσως..
tzagasdog
QUOTE(filippos7 @ Apr 21 2009, 12:14 ) *
Ναι ρε φίλε , αν είναι να φύγουν και οι 2 πες μου ποιον κοινοτικό 1-2 μπορείς να φέρεις..?? Ποιος υπάρχει στην Ευρώπη αυτή τη στιγμή...Ο Τέπιτς, ή ο Τρίπκοβιτς της Παρτιζάν.Είναι και ψημένοι στην Ευρωλίγκα και έτοιμοι παίκτες...Άρα θα πρέπει να φύγει και ένας ήδη κοινοτικός..Ποιος??Ο Έρτσεγκ, για να έρθει και το 4αρι που λες??Ίσως..


Rakocevic.
filippos7
QUOTE(tzagasdog @ Apr 21 2009, 16:59 ) *
Rakocevic.

Πίστεψε με , κι εγώ θεωρώ ότι είναι η καλύτερη επιλογή..Ξέρεις τι έχει ακουστεί??Ότι θέλει να μείνει στην Τάου και να κάνει από τώρα την ανανέωση συμβολαίου..Μακάρι να τον πάρει..Θεωρώ ότι αν θέλήσει να φύγει θα έρθει στον Ολυμπιακό που θα έχει και πρωταγωνιστικό ρόλο για την θέση του 2 και θα τον βοηθά και ο Χαλπερίν..Για τον 1, Τεό,Τεόντοσιτς και Πάργκο(??)..
tzagasdog
QUOTE(filippos7 @ Apr 21 2009, 17:12 ) *
Για τον 1, Τεό,Τεόντοσιτς και Πάργκο(??)..

Τεό,Τεόντοσιτς με βοηθειες απο Χαλπε ή αν ερθει ο Ζησης
filippos7
QUOTE(tzagasdog @ Apr 21 2009, 17:58 ) *
Τεό,Τεόντοσιτς με βοηθειες απο Χαλπε ή αν ερθει ο Ζησης

Τότε δεν πυολυχωρά Αμερικανός για τον 1..Αν πράγματι μείνει ο Σέρβος, που δε νομίζω να τον κουνήσουν, ειδικά τώρα που θα είναι και στον τρίτο χρόνο στην ομάδα...Οπότε με δεδομένο ότι μένει ο Μίλος και με κοινοτικό 1-2, πρέπει να αποκτηθεί αμερικανός 3-4άρι..
man10
Δεν τον εχουμε δει ακομα σε κανονικες συνθηκες,καθως ηρθε στα μεσα της χρονιας και παιζει μονο στην Ευρωλιγκα για αυτο ισως να βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα.Σιγουρα,εχει πολυ καλα στοιχεια,που ακομη δεν τα εχει βγαλει.Θα εξαρτηθει η παραμονη του και απο την αποδοση του στο Final 4.
ee4649
Εγώ πιστεύω ότι ο Πάργκο αν παίξει αυτό που μπορεί είναι παίχτης στο στυλ κ επιπέδου Έντνι
αλλά με δράκο στο τιμόνι δεν πιστεύω ότι ταιριάζει στο στυλ του,με Πίνι ας πούμε θα έκανε παπάδες..
Basketikos_7
Για μένα ο Πάργκο παιχτικά ειναι φοβερός άσχετα αν δεν το έχει δείξει 100%,αν θυμαστέ πέρσυ όταν θελαμε να τον πάρουμε όλοι μιλούσαν για παίχτη που στην Ευρώπη κάνει την διαφορά,εν μέρει αποδείχθηκε στην παρουσία του στη Δυναμό και σε καποια σημεία αγώνων σε εμας..Εγώ θα τον κράταγα στην περίπτωση που δεν πάρουμε κοινοτικό 2αρι αλλά αμερικανό μόνο τότε,γιατί τέτοιο παίχτη ειναι κρίμα να τον αφήσουμε να φύγει κομπο γκαρντ καλύτερης ποιότητας απο το ΝΒΑ πολύ δυσκολα να ερθει στην Ευρώπη.
j-kidd13
Το θεμα δεν ειναι αν ο Παργκο ειναι καλος παιχτης η οχι...Αυτο δεν νοκμιζω οτι χωραει αμφισβητισης...Ο ανθρωπος ειναι παιχταρας.Απλα δεδομενου οτι ο Τσιλντρες μενει και του χρονου,το να διωξεις το "τρελοκομειο" Γκριρ για να κρατισεις τον Παργκο προσωπικα μου μοιαζει ενα ρισκο,γιατι ο Παργκο θα σου δωσει σταθερη αποδοση σε ολη τη χρονια,προσφεροντας ισως περισσοτερα απο οτι ο Γκριρ μεσα στο παιχνιδι,αλλα ο Γκριρ ειναι ικανος στα δυσκολα να παρει ενα παιχνιδι μονος του...
man10
Θεωρω τον Γκριρ πιο καλη περιπτωση απο τον Παργκο αν και οπως ειπα δεν τον εχουμε δει ακομα και βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα.Η πορεια του Παργκο στο ΝΒΑ και στη Ντιναμο παντως δεν ειναι κατι το αντιπροσωπευτικο.
Ο Γκριρ οντως στα κρισιμα ειναι παντα εκει...
reignman
Καλυτερα ο Γκριρ.
Αν και θα προτειμουσα να φυγουν και οι 2 και να παρουμε ενα 4αρι Αμερικανο.
zoze
Εγώ σαν Παναθηναϊκός θα ήθελα στη Θέση Κέσμαν έναν πάικτη τύπου Παργκο (βέβαια προτιμώ ΜcIntyre) ή Γκριρ.. Αλλά προτιμώ Χαλπερίν απ' όλους αυτούς γιατί είναι φθηνός, έχει φονικό σουτ, και στα συστήματα του Παο που θα μένει ελεύθερος θα κάνει παπάδες.. Αυτόν δεν μπορείτε να τον διώξετε????
ee4649
Ξεχασέ το!!!
Δεν φεύγει από την ομάδα κ είναι γαύρος από κούνια!!!
είναι μόλις 25 χρονών οπότε σαν γαύρος θα τελείωσει την καριέρα του εδώ,10 χρόνια δηλαδή
θα είναι ακόμα μαζί μας!!
Γιοτάμ οε οε!!
zoze
Εγώ λέω τι θα ήθελα, όχι τι θα γίνει.... χαχαχα...
Πάντως εγώ νομίζω ότι είναι Μaccabbi από κούνια...
Gravedigger
QUOTE (zoze @ Apr 27 2009, 10:49 ) *
Εγώ σαν Παναθηναϊκός θα ήθελα στη Θέση Κέσμαν έναν πάικτη τύπου Παργκο (βέβαια προτιμώ ΜcIntyre) ή Γκριρ.. Αλλά προτιμώ Χαλπερίν απ' όλους αυτούς γιατί είναι φθηνός, έχει φονικό σουτ, και στα συστήματα του Παο που θα μένει ελεύθερος θα κάνει παπάδες.. Αυτόν δεν μπορείτε να τον διώξετε????

Ο Halperin έστω και υποθετικά αν ερχόταν δεν θα ερχόταν ως αντικαταστάτης του Kecman αφού ο 1 είναι 1-2 και ο άλλος 3άρι...
nik-air
Εγω θα ηθελα να διωξετε τον Παργκο για να τον παρει ο παο!! Τοσα χρονια τον ηθελε ο ζελικο, κατι θα ηξερε!! Και με την προσθηκη αυτη πηγαινει ο Σπανουλης επιτελους στο 2(κραταει υπερβολικα την μπαλα σαν ασσος) και γινεται ο Διαμαντιδης 3αρι! Την εχει τη θεση!! 69.gif
babysac
Η αληθεια ειναι οτι η τριπλα του δν παιζεται αλλα δν εχει δειξει τπτ σπουδαιο χωρις βεβαια να εχει κανει προετοιμασια με την ομαδα.
Αμα δεχτει ο ιδιος να ναι παλι μονο ευρολιγκα γιατι οχι να μεινει
DwyaneWade3
Ο τυπος εχει ταλεντο και το εδειξε περισυ στο ΝΒΑ.....
Απλα δεν εχει καταφερει να το δειξει ακομα......
Σκεφτειτε οτι τα πρωτα του παιχνιδια ηταν με Μιλανο καποιο στην Ελλαδα και μετα ο τελικος με τον Παναθηναικο.....
Κατ ευθειαν στα βαθια δηλαδη...........
Air and King
QUOTE(zoze @ Apr 27 2009, 10:49 ) *
Εγώ σαν Παναθηναϊκός θα ήθελα στη Θέση Κέσμαν έναν πάικτη τύπου Παργκο (βέβαια προτιμώ ΜcIntyre) ή Γκριρ.. Αλλά προτιμώ Χαλπερίν απ' όλους αυτούς γιατί είναι φθηνός, έχει φονικό σουτ, και στα συστήματα του Παο που θα μένει ελεύθερος θα κάνει παπάδες.. Αυτόν δεν μπορείτε να τον διώξετε????

Ο Παργκο ειναι καλυτερος παιχτης και απο τον Γκριρ και απο τον Μακινταιρ που ειναι επισης καλοι παιχτες.
Ομως ηρθε μεσουσης στον Ολυμπιακο και παρολο που ο προεδρος ξοδεψε ενα καρο λεφτα για να τον φερει για λιγους μηνες ο προπονητης του Ολυμπιακου δεν τον εβαζε να παιζει και τοσο πολυ και ηταν δυσκολο να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα για αυτον.Ηρθε και η αποφαση να μεινει εκτος πρωταθληματος και καπου ηταν λογικο που δεν επιασε στην ομαδα.
Επαναλαμβανω ο Παργκο ειναι μια κλαση πανω απο Γκριρ και Μακινταιρ.Πως κρινεται τους παιχτες με μιση χρονια?
Για γυρηστε και δειτε λιγο τις καριερες και την αξια των τριων παιχτων και τοτε βγαλτε συμπερασματα.
zoze
QUOTE(Air and King @ May 20 2009, 01:18 ) *
Ο Παργκο ειναι καλυτερος παιχτης και απο τον Γκριρ και απο τον Μακινταιρ που ειναι επισης καλοι παιχτες.
Ομως ηρθε μεσουσης στον Ολυμπιακο και παρολο που ο προεδρος ξοδεψε ενα καρο λεφτα για να τον φερει για λιγους μηνες ο προπονητης του Ολυμπιακου δεν τον εβαζε να παιζει και τοσο πολυ και ηταν δυσκολο να προσαρμοστει στα νεα δεδομενα για αυτον.Ηρθε και η αποφαση να μεινει εκτος πρωταθληματος και καπου ηταν λογικο που δεν επιασε στην ομαδα.
Επαναλαμβανω ο Παργκο ειναι μια κλαση πανω απο Γκριρ και Μακινταιρ.Πως κρινεται τους παιχτες με μιση χρονια?
Για γυρηστε και δειτε λιγο τις καριερες και την αξια των τριων παιχτων και τοτε βγαλτε συμπερασματα.



Kάτσε ρε φίλε, ο Γκριρ και ο ΜcIntyre είναι στο ίδιο επίπεδο?? Ο Μc έχει ένα κάρο διακρίσεις, έχει πάρει τίτλους έχει βγει mvp της Ευρωλίγκα, είναι ο ηγέτης της Σιένα, καλύτερος πλέι φέτος στην Ευρωλίγκα....

Ο Γκριρ τι διακρίσεις έχει??

Ο Πάργκο στην Ευρώπη δεν έδειξε αυτά που έδειξε στο ΝΒΑ όπου μάλλον ανήκει... Πώς τον τοποθετείς καλύτερο χωρίς να έχει δώσει γερά δείγματα γραφής??

Η Σιένα θα άλλαζε ποτέ Μc με Γκριρ ή Πάργκο?? Ούτε καν με τους 2 μαζί....
apkat
QUOTE(zoze @ May 20 2009, 14:01 ) *
Kάτσε ρε φίλε, ο Γκριρ και ο ΜcIntyre είναι στο ίδιο επίπεδο?? Ο Μc έχει ένα κάρο διακρίσεις, έχει πάρει τίτλους έχει βγει mvp της Ευρωλίγκα, είναι ο ηγέτης της Σιένα, καλύτερος πλέι φέτος στην Ευρωλίγκα....

Ο Γκριρ τι διακρίσεις έχει??


Για πες μου τις ενα καρο διακρισεις του Μακινταιρ..Μονο φετος ηταν πρωτος στο ρανκινγκ της Ευρωλιγκα κατι που εχει κανει πριν 5-6 χρονια ο Λυν με την Σλασκ.

Προσωπικα δεν αλλαζα τον Γκριρ με τον μακινταιρ για κανενα λογο.Γενικα με κανενα Αμερικανο γκαρντ που παιζει στην Ευρωπη δεν νομιζω οτι θα αλλαζα τον Γκριρ.

Εντιτ:2ος τελικα πισω απο τον Σαμπονις σε μο αν και πρωτος σε συνολικο αθροισμα αφου ειχε 2 παραπανω παιχνιδια απο τον Σαμπας
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ May 20 2009, 19:11 ) *
Για πες μου τις ενα καρο διακρισεις του Μακινταιρ..Μονο φετος ηταν πρωτος στο ρανκινγκ της Ευρωλιγκα κατι που εχει κανει πριν 5-6 χρονια ο Λυν με την Σλασκ.

Προσωπικα δεν αλλαζα τον Γκριρ με τον μακινταιρ για κανενα λογο.Γενικα με κανενα Αμερικανο γκαρντ που παιζει στην Ευρωπη δεν νομιζω οτι θα αλλαζα τον Γκριρ.

Εντιτ:2ος τελικα πισω απο τον Σαμπονις σε μο αν και πρωτος σε συνολικο αθροισμα αφου ειχε 2 παραπανω παιχνιδια απο τον Σαμπας

Τα πρωταθληματα στην Ιταλια δεν μετρανε???

Ο Μακινταιρ ειναι πιο γρηγορος, πιο εκρηκτικος, πιο δυνατος,
εχει καλυτερο σουτ, καλυτερο ντραιβ, πασαρει καλυτερα
και παιζει αμυνα.
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 20 2009, 23:53 ) *
Τα πρωταθληματα στην Ιταλια δεν μετρανε???

Ο Μακινταιρ ειναι πιο γρηγορος, πιο εκρηκτικος, πιο δυνατος,
εχει καλυτερο σουτ, καλυτερο ντραιβ, πασαρει καλυτερα
και παιζει αμυνα.


Στα κατορθωματα του λοιπον και ενα πρωταθλημα Ιταλιας(πιθανον και δευτερο φετος) χωρις αντιπαλο.

Στα κατορθωματα ομως του Λυν να μπει το πρωταθλημα Πολωνιας το κυπελλο Ιταλιας και το Ουλεμπ καπ με 3 διαφορετικες ομαδες.

Ο Μακινταιρ ειναι μονο πιο γρηγορος και εκρηκτικος.Σε ολα τα αλλα η ειναι ιδιας αξιας η υστερει.
Marciulionis
QUOTE(apkat @ May 21 2009, 18:03 ) *
Στα κατορθωματα του λοιπον και ενα πρωταθλημα Ιταλιας(πιθανον και δευτερο φετος) χωρις αντιπαλο.

Στα κατορθωματα ομως του Λυν να μπει το πρωταθλημα Πολωνιας το κυπελλο Ιταλιας και το Ουλεμπ καπ με 3 διαφορετικες ομαδες.

Ο Μακινταιρ ειναι μονο πιο γρηγορος και εκρηκτικος.Σε ολα τα αλλα η ειναι ιδιας αξιας η υστερει.


Και μετά λες εμένα γραφικό...
apkat
QUOTE(Marciulionis @ May 21 2009, 18:05 ) *
Και μετά λες εμένα γραφικό...


To χω πει πολλες φορες οτι δεν βρισκω και τοσο ιδιαιτερο παικτη τον μακινταιρ.Αυτα που εκανε ο Μακινταιρ φετος τα εχουν κανει πολλοι.Ενας απο αυτους ηταν και ο Γκριρ.Το θεμα ειναι να μπορεις να τα κανεις αυτα με μια ομαδα που εχει ρολους.Στην Σιενα υπαρχει ο Μακινταιρ και οι υπολοιποι.Παιρνει 20 προσπαθειες ανα αγωνα και επειδη φυσικα ειναι ικανος καταφερνει να βγαζει σπουδιαια νουμερα.Τα εκανε πιο πριν ο Γκριρ ο Μπραουν ο Μπουλοκ ο Φορντ ο Σολομον και αλλοι.Το θεμα ειναι οτι ολοι οταν πηγαν σε ομαδα υψηλοτερου επιπεδου εριξαν τα νουμερα τους φυσιολογικα 8-10 μοναδες στο ρανκινγκ.

Αν καποια μεγαλη ομαδα(Τσσκα Παο Ολυμπιακος Μπαρτσα αντε και Ταου) ρισκαρει και δωσει την ευκαιρια στον μακινταιρ του χρονου θα ειναι ιδιος με τους προαναφερθενετες πιθανον και χειροτερος.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ May 21 2009, 18:34 ) *
To χω πει πολλες φορες οτι δεν βρισκω και τοσο ιδιαιτερο παικτη τον μακινταιρ.Αυτα που εκανε ο Μακινταιρ φετος τα εχουν κανει πολλοι.Ενας απο αυτους ηταν και ο Γκριρ.Το θεμα ειναι να μπορεις να τα κανεις αυτα με μια ομαδα που εχει ρολους.Στην Σιενα υπαρχει ο Μακινταιρ και οι υπολοιποι.Παιρνει 20 προσπαθειες ανα αγωνα και επειδη φυσικα ειναι ικανος καταφερνει να βγαζει σπουδιαια νουμερα.Τα εκανε πιο πριν ο Γκριρ ο Μπραουν ο Μπουλοκ ο Φορντ ο Σολομον και αλλοι.Το θεμα ειναι οτι ολοι οταν πηγαν σε ομαδα υψηλοτερου επιπεδου εριξαν τα νουμερα τους φυσιολογικα 8-10 μοναδες στο ρανκινγκ.

Αν καποια μεγαλη ομαδα(Τσσκα Παο Ολυμπιακος Μπαρτσα αντε και Ταου) ρισκαρει και δωσει την ευκαιρια στον μακινταιρ του χρονου θα ειναι ιδιος με τους προαναφερθενετες πιθανον και χειροτερος.

Η Ταου δηλαδη ειναι καλυτερη ομαδα απο την Σιενα???
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 21 2009, 18:47 ) *
Η Ταου δηλαδη ειναι καλυτερη ομαδα απο την Σιενα???


Πρωτον ειναι και καλυτερη και μεγαλυτερη.

Δευτερον και αυτο που εχει σημασια.Η Ταου εχει δομη και αγωνιστικη λειτουργια μεγαλης Ευρωπαικης ομαδας.Παιζει οπως οι μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες και δεν δινει σε κανεναν Αμερικανο(ουτε καν στον Ρακοσεβιτς) την ευκαιρια να παρει 20-25 προσπαθειες.Στις 7-8 μεγαλυτερες ομαδες μονο η Σιενα επιλεγει να παιξει μπασκετ οπου δινει την ελευθερια σε εναν παικτη να κανει οτι γουσταρει.Ετσι στο μπασκετ του παο του Ολυμπιακου κλπ ο Μακινταιρ δεν εχει δοκιμαστει.Αν το κανει λογικα θα φτασει στα νουμερα του Γκριρ και των υπολοιπων.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(apkat @ May 21 2009, 19:02 ) *
Πρωτον ειναι και καλυτερη και μεγαλυτερη.

Δευτερον και αυτο που εχει σημασια.Η Ταου εχει δομη και αγωνιστικη λειτουργια μεγαλης Ευρωπαικης ομαδας.Παιζει οπως οι μεγαλες Ευρωπαικες ομαδες και δεν δινει σε κανεναν Αμερικανο(ουτε καν στον Ρακοσεβιτς) την ευκαιρια να παρει 20-25 προσπαθειες.Στις 7-8 μεγαλυτερες ομαδες μονο η Σιενα επιλεγει να παιξει μπασκετ οπου δινει την ελευθερια σε εναν παικτη να κανει οτι γουσταρει.Ετσι στο μπασκετ του παο του Ολυμπιακου κλπ ο Μακινταιρ δεν εχει δοκιμαστει.Αν το κανει λογικα θα φτασει στα νουμερα του Γκριρ και των υπολοιπων.

Δεν παιρνει ο Ρακοσεβιτς 20 προσπαθειες σε καθε ματς???
apkat
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ May 21 2009, 19:07 ) *
Δεν παιρνει ο Ρακοσεβιτς 20 προσπαθειες σε καθε ματς???


Για την ακριβεια 12.. smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.