Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ψηφιστε τον καλυτερο SF
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Igor
Παιρναμε στη θεση SF. Η θεση που συνδεει κοντους και ψηλους.
Ποιος ομως ειναι ο καλυερος SF στην Ευρωλιγκα..
kop-13
dizzy_fingers
+1.

Το βλέπω να κερδίζει χαλαρά εδώ ο Λιθουανός.

Γιασάιτις, Χάουζ, Άκερ ακολουθούν...

Τόπικ για τις υπόλοιπες θέσεις θα κάνεις?
Igor
Θα κανω τωρα μαλιστα. Εγω ψηφισα Σισκα παντως.
Gravedigger
Κ για μένα Siskauskas κ ακολουθεί ο Acker που στην Ευρωλίγκα ήταν πολύ καλός...!
kop-13
Ευχαριστώ τον mod(dizzy?) που διόρθωσε τις @@ μου!
dizzy_fingers
no prob

A να αναφέρω επίσης και τη συμπάθειά μου τον Χάισλιπ.
Τον πιο εντυπωσιακό, ίσως, παίχτη της φετινής ευρωλίγκας.

Ασφαλώς δεν τίθεται θέμα για τοποθέτησή του στο πολ, μόνο καρφώματα ξέρει να κάνει, αλλά ένα top10 των καρφωμάτων του αξίζει να το δει κανείς στο youtube...
Igor
Toν Χαισλιπ τον εχω στο πολλ των PF... Εκει παιζει ειμαι σιγουρος..!!
dizzy_fingers
My bad. Απλά είναι πιο πολύ στυλ περιφερειακού τον μπέρδεψα.
apkat
Παιδια ο Χαισλιπ ειναι παικταρας..Και εκπληκτικος αμυντικος και παρα πολυ καλος στην επιθεση..Αλλα δεν ειναι τριαρι ισως να μην ειναι και τεσσαρι..Πιο πολυ για πενταρι θα τον ελεγα..Τουλαχιστον στην δυαδα των ψηλων..Τον εχω σε τεραστια εκτιμηση παντως και δεν καταλαβα γιατι Ντιζυ τον υποτιμας ετσι;; smiley.gif
Σιγουρα στους καλυτερους ψηλους φετος..
kostasvc15
Βασσιλιαδης που ειναι και Ελληνας!!!!
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 20 2007, 10:41 PM) *
Βασσιλιαδης που ειναι και Ελληνας!!!!

Kαλά τόσους παίχτες έχει το πολλ!!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
thrylos7
Υπάρχουν κι εδώ κάποιες παραλείψεις (εφόσον υπάρχουν τόσοι υποψήφιοι), όπως ο Γκριρ, ο Νέλσον και ο Γκρέγκορι. Θα λέγαμε και τον Μίλιτς, αλλά έφυγε από την Ολύμπια. Έπαιξε βέβαια, οπότε θα μπορούσαμε να τον υπολογίσουμε.

1. Σισκάουσκας (Με τις τελευταίες εμφανίσεις δε θα μπορούσε να μην είναι το Νο. 1. Αποτελεί άλλωστε το βασικό σμολ φόργουορντ στη αγαπημένη μου φανταστική ομάδα)
2. Άκερ (μπορεί να έχει κάποιες χτυπητές αδυναμίες, αλλά ισχύει και το αντίθετο. Ξεχώρισε ιδιαίτερα φέτος, οπότε άξια παίρνει αυτή τη θέση)
3. Γκριρ (τα κάνει όλα και συμφέρει.. πάρα πολύ καλός παίκτης)
4. Βάντερπουλ (κι αυτό διότι δε μπορούμε να το θεωρήσουμε καθαρό σμολ φόργουορντ. Μπορεί να παίξει, πραγματικά και όχι συμβατικά, άνετα, τόσο στο 2, όσο και στο 1. Τ' ότι δεν έκανε φοβερή χρονιά ίσως μ' επηρεάζει που το ρίχνω στο 4)
5. Θα βάλω τη σταθερή αξία που λέγεται Μπόντιρογκα, που ήταν καλός καθόλη τη διάρκεια της χρονιάς.
apkat
Ο Γκρεγκορι οντως ειναι απιστευτη παραλειψη..Εξαιρετικος παικτης με παρα πολυ μελλον στην Ευρωπη αν μεινει..Θα μπορουσε να ειναι στους κορυφαιους..
thrylos7
Δεν είναι και μικρός βέβαια (1978)... Θα τον έβαζα στο 4 ή στο 5 αν δεν έπεφτε η απόδοσή του από ένα σημείο και μετά.
grigoris
Αν υπήρχε στο πολ θα ψήφιζα σίγουρα τον Ρικάρντο Γκριρ της Ορτέζ αλλά από τους υπάρχοντες δικαιωματικά ο κορυφαίος (ιδιαίτερα όταν άρχισαν να σφίγγουν τα γάλατα) ήταν ο Σισκάουσκας
Das Kapital
Εγω ψηφιζω τον Ακερ!!!
jokey
1:Σισκάουσκας
2:Γιασάιτις
3:Τόρρες
4:Άκερ
Bonzo
Ρε παιδία τοσοι παίχτες υπάρχουν..
Ποιοι ψήφισαν Βασιλόπουλο και βασιλειάδη???Ούτε για να μπορύμε να τους επιλέξουμε δε θα επρεπε.
Όσο για τον Γκρέερ με την Ορτεζ ήταν καλός.Όπως και ο Πενν πέρυσι με την Τσιμπόνα rolleyes.gif .
Καλός αλλά οχι καλυτερος απο Σισκα ,Ακερ, Βάντερπουλ(και γω πιο πολύ 2αρι νομίζω οτι είναι),Τόρρες και άλλυς..
thrylos7
Δυστυχώς κάθε poll χωράει μόνο (!!!) 20 επιλογές.. Έτσι, μόνο αν ο Igor συμφωνήσει θα βάλουμε μέσα Greer, Gregory, Nelson.

QUOTE
Όσο για τον Γκρέερ με την Ορτεζ ήταν καλός.Όπως και ο Πενν πέρυσι με την Τσιμπόνα


Γι' αυτό όμως δε μπορείς να είσαι σίγουρος... Εξάλλου, η φετινή Ορτέζ δεν ήταν καμιά τυχαία ομάδα (όπως και η απόδοση του Πεν πέρυσι, δεν ήταν άσχημη).

Στο 3 πάντως, υπάρχει ίσως ο μικρότερος ανταγωνισμός.
Igor
Λαθος μου για τον Γκρεγκορι.. Ποιος ψηφισε Μαντσινελι ???
Igor
QUOTE
Δυστυχώς κάθε poll χωράει μόνο (!!!) 20 επιλογές.. Έτσι, μόνο αν ο Igor συμφωνήσει θα βάλουμε μέσα Greer, Gregory, Nelson.


Εγω συμφωνω αν μου πειτε 3 παιχες που θα βγαλω για να μπουν αυτοι στη θση τους.

Ντυζζη βγαλε Σλανινα και βαλε εναν απο τους τρεις. Επισης βγαλε Ντε λα Φουεντε και βαλε αλλον εναν. Βγαλε και εναν της επιλογης σου ( εαν συμφωνεις ) και βαλε τον 30 που προτεινει ο Θρυλος.
Aristofanis
Διαφωνώ στην επιλογή των παικτών που έχουν μπει και ότι οι πιο πολλοί έχετε ψηφίσει Άκερ και Σισκάουσκας! Έγω ψήφισα τον μέγα Βαντερπουλ που φέτος ήταν άτυχος μετά από κάποιο διάστημα

Απορώ ποιος ψήφισε τον Βασιλειάδη! Να κάνουμε αντικειμενικά poll όχι ότι να ναι!
Igor
QUOTE
Διαφωνώ στην επιλογή των παικτών που έχουν μπει και ότι οι πιο πολλοί έχετε ψηφίσει Άκερ και Σισκάουσκας!


Πες μου τους παιχτες που θα ηθελες...

Ο Σισκαουσκας ειναι φοβερος φετος και δικαιωματικα παιρνει τις πιο πολλες ψηφους.
Aristofanis
QUOTE(Igor @ Apr 25 2007, 08:08 PM) *
Πες μου τους παιχτες που θα ηθελες...

Ο Σισκαουσκας ειναι φοβερος φετος και δικαιωματικα παιρνει τις πιο πολλες ψηφους.


ούτε μία ψήφο ο Γιασαιτίς?

Θα σου φτιάξω μία λίστα σε λίγο να σου πω! smile.gif
man10
Εγω ψηφισα τον Σισκαουσκας γιατι φετος κανει καταπληκτικες εμφανισεις!
Bell
sex,droga,bodiroga...panta tha ton latrevw ayton ton paikti...kai panta tha me akouei oli i poloikatoikia otan vlepw tin tripla pou ekane ston carmelo.. 77.gif
Achilleas13
Η καλύτερη φετινή μεταγραφή του ΠΑΟ
enypnio
psifizo siskaouskas kai meta ton hansen (parolo pou tora o enas einai nteforme kai o allos den xeroume pos tha epistrepsei apo ton traymatismo)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.