Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
McRae
Δεν τρεφω ιδιαιτερες ελπιδες οτι ο ΠΑΟΚ θα προκριθει στον επομενο γυρο αλλα απαιτω απο τους παικτες και την τεχνικη ηγεσια να συνειδητοποιησουν οτι βρισκομαστε στα πλει οφ και οχι στα φιλικα προετοιμασιας και να επιδειξουν αναλογο αγωνιστικο προσωπο.

Για φλογες ακουγαμε και ειδαμε μια ομαδα το Σαββατο που ειχε αποδεχτει την μοιρα της πριν καν βγει απο τα αποδυτηρια.Κατανοω την αγανακτηση ορισμενων παιχτων απο τα τερτιπια της διοικησης αλλα ας σεβαστουν και εμας τους ...500 που στηριζουμε την ομαδα και ας παιξουν τουλαχιστον με παθος στο κατα τα φαινομενα τελευταιο ματς της σεζον στην εδρα μας.
thrylos7
Τρίτη στις 17:00 ο αγώνας..

Μάλλον η τελευταία φορά που θα πάω στο Παλατάκι φέτος...

(τα εισιτήρια 10 ευρώ έχουν; Ελπίζω να μην τ' αυξήσουν σ' αυτό το ματς και δεν έχω παρέα στο γήπεδο).

Ο Ολυμπιακός είναι βελτιωμένος, ο ΠΑΟΚ ίσως έχει αποδεχτεί τη μοίρα του. όπως λες. Αν όχι, συγκεντρώνει πολλές πιθανότητες να πάει τη σειρά σε τρίτο παιχνίδι.
grigoris
Που μακάρι να βγω ψεύτης δηλαδή αλλά για 0-2 εύκολο το βλέπω.Είναι μοιραίο να επικρατεί ο μονόφθαλμος του τυφλού...
thrylos7
40.gif

Απεργία αύριο τα λεωφορεία...

Όλο προβλήματα αυτή η ομάδα... tongue.gif
McRae
Εφαγα μια λαχταρα με αυτο που εγραψες Θρυλε αλλα μαλλον τον γλυτωνουμε τον ποδαροδρομο..

αντιγραφω απο www.contra.gr


Στη Θεσσαλονίκη, τα λεωφορεία δε θα κυκλοφορήσουν από την έναρξη της βάρδιας εώς τις 08.00 και από τις 22:00 εώς τη λήξη.



Δηλαδη παλι απεργια αυριο οι δημοσιογραφοι?Μα για τον ιδιο ακριβως λογο δεν εγινε και η προηγουμενη?Ωραια πραγματα...
thrylos7
Ευτυχώς! Δε θα το χάσουμε το ματς.

Τελικά 10 ευρώ κοστίζουν τα εισιτήρια.

Στο γήπεδο θα είναι και ο Πέτζα!
Aristofanis
Άνετη νίκη του ΟΣΦΠ σήμερα εκτός και άμα παίξει και ο Πέτζα tongue.gif . Στον ΠΑΟΚ ας βρούμε μία λύση επιτέλους γιατί κρίμα να παίζει σε τέτοιο παλάτι να έχει τέτοιο κόσμο και μην διεκδικεί πρωταθλήματα και ευρωπαικά!
spysta
Νομιζω οτι ευκολα η' δυσκολα θα κερδσισει ο Ολυμπιακος...και πραγματι ειναι κριμα για τον ΠΑΟΚ με τετοιο κοσμο και τετοια γηπεδαρα να μην χτυπαει ευρωλιγκα ευκολα.. και γενικα να εχει υψηλους στοχους
hagi
Θα είναι και ο Πέτζα στο γήπεδο οπότε μπορεί να ανέβει το ηθικό των παιχτών..Μπορεί να κερδίσει ο ΠΑΟΚ αν κάνει καλό παιχνίδι..
Ο Ολυμπιακός βέβαια θα κοιτάξει να τελειώσει τη σειρά..
apkat
Καποιος με σουπερσπορτ μπορει να μας ενημερωνει για την εξελιξη του αγωνα γιατι εχουμε την αναθεματισμενη απεργια και δεν μπορουμε να ενημερωθουμε απο πουθενα??
enypnio
http://www.galanissportsdata.com/basketbal...sd.asp?game=189

den einai tou epipedou tou live tis euroleague i tis acb i tis lega alla tin douleia tou tin kanei
Warrior
Eχει κολλησει στο 79-79 τοση ωρα!Τι γινεται ρε παιδια,ποσο ειναι??
Pierce
εμενα λεει 84-80 για τον παοκ

tip: το contra.gr δεν απεργει ποτε wink.gif
Warrior
Tελλειωσε...84-80 ισοφαρισε σε 1-1 ο ΠΑΟΚ!!

Περιμενουμε να μαθουμε απο τα παιδια που πηγαν γηπεδο τι εγινε(και απο contra smile.gif )...
Warrior
QUOTE(contra.gr)
Σε τρίτο παιχνίδι οδηγήθηκε η σειρά του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακού μετά τη μεγάλη νίκη του Δικεφάλου την Τρίτη με 84-80. Οι γηπεδούχοι είχαν σε καταπληκτική μέρα τον Καλαμπόκη και εκμεταλλεύτηκαν την τρικυμία του Ολυμπιακού στα κρίσιμα σημεία του αγώνα.
Aπό την αρχή ο αγώνας είχε αποκτήσει ένα τρελό ρυθμό που φαινομενικά βόλευε τον Ολυμπιακό. Όμως η ομάδα του Πίνι Γκέρσον είχε συχνά κακές επιλογές ενώ στην άμυνα άφηνε τους παίκτες του ΠΑΟΚ ατσαλάκωτους. Με τον Καλαμπόκη ζεστό και τον Μανωλόπουλο να βοηθάει, ο Δικέφαλος προηγήθηκε 21-17, 26-24 και 36-30. Η άμυνα ζώνης των φιλοξενούμενων έκλεισε κάποιους διαδρόμους προς το καλάθι αλλά στην επίθεση, ο καθένας έκανε ότι ήθελε. Παρόλα αυτά οι δύο ομάδες πήγαν με ισοπαλία (47-47) στα αποδυτήρια.

Ο Ολυμπιακός επέμεινε να μη βάζει την μπάλα μέσα στο καλάθι, ο Σχορτσιανίτης δεν πήρε χρόνο συμμετοχής και ο ΠΑΟΚ έβρισκε τις ευκαιρίες να πετυχαίνει εύκολα καλάθια και να προηγείται σταθερά. Όταν οι ερυθρόλευκοι πέρασαν μπροστά με 79-77 λίγο πριν το τέλος, πολλοί νόμισαν ότι η ιστορία του ματς θα άλλαζε, αλλά εκείνη τη στιγμή μίλησε και πάλι ο Καλαμπόκης. Με δικό του τρίποντο έγινε το 82-79 και με δικές του βολές διαμορφώθηκε το 84-80. Στο μεσοδιάστημα, ο Ολυμπιακός απέτυχε να εκμεταλλευτεί το αντιαθλητικό φάουλ του Κογιαντίνοβιτς στον Χαρίση από το οποίο πήρε μόνο έναν πόντο. Όλα αυτά έγιναν υπό το βλέμμα του Πέντζα Στογιάκοβιτς που βρέθηκε στο κλειστό της Πυλαίας.


Tα δεκάλεπτα: 26-24, 47-47, 68-68, 84-80
ΠΑΟΚ: Πάρκερ 2, Μανωλόπουλος 11 (1), Σκεπάνοβιτς 9 (1), Οστοϊτς, Χαριτόπουλος 4, Καλαμπόκης 26 (2), Κογιαντίνοβιτς 3 (1), Κούβελας 4, Ουάτσον 9, Αγαδάκος 11 (1), Πάσαλιτς 1.

Ολυμπιακός: Πεν 12 (2), Παπαμακάριος 2, Ακερ 11 (2), Μασιγιάουσκας 4, Ζίζιτς 4, Μπουρούσης 12, Ντόμερκαντ 12 (4), Χαρίσης 3, Μπάρλος, Βασιλόπουλος 7, Στακ 13 (2).
nikefalin
QUOTE(grigoris @ May 14 2007, 02:48 PM) *
Που μακάρι να βγω ψεύτης δηλαδή αλλά για 0-2 εύκολο το βλέπω.Είναι μοιραίο να επικρατεί ο μονόφθαλμος του τυφλού...

.....και να που βγήκες Γρηγόρη. Θυμήσου αυτά που σου είπα το Σάββατο ! Πάμε για σουπερ ντερμπαδούρα με μια ομάδα που δεν έχει να χάσει τίποτα και ένα τσούρμο καλούς παίκτες άτακτα σπαρμένους...
apkat
Μπραβο στον παοκ που παλεψε τοσο και θα γυρισει στο Σεφ να παρει οτι μπορει..Για τον Ολυμπιακο δεν εχω να πω πολλα..Απλα κριμα που αυτη η ομαδα παει στα παντα χειροτερα απο περσυ..
sihainas
Πλάκα θα χει να αποκλειστούμε από τον πρώτο γύρο... βέβαια καλύτερα θα είναι μιας και ούτως ή άλλως πρωτάθλημα δεν πρόκειτε να πάρουμε οπότε θα ξεκινήσουμε την αναδόμηση της ομάδας από νωρίς... 68.gif
weirdo1977
icon_joy.gif πολύ θα γουστάρω έναν ημιτελικό Ari - Παοκ

p.s. ποιος ακούει τώρα τον ... τόσο καιρό εξαφανισμένο τίγρη...
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ May 15 2007, 04:57 PM) *
p.s. ποιος ακούει τώρα τον ... τόσο καιρό εξαφανισμένο τίγρη...


Του εχεις μεγαλη αδυναμια βλεπω.... tongue.gif
biggrin.gif

Και εγω θα ηθελα εναν ημιτελικο Αρης-ΠΑΟΚ με επαθλο την συμμετοχη στον τελικο και το εισητηριο της
Ευρωλιγκας ταυτοχρονα.Χαμος θα γινει,θα ξανανιωσει η Θεσσαλονικη!!

Υπαρχει βεβαια ενα ακομη παιχνιδι,οπου σιγουρα ειναι μεγαλο φαβορι ο Ολυμπιακος,αλλα ετσι οπως
παρουσιαζεται ο Ολυμπιακος φετος,ποτε δεν ξερεις...
panos75
Άραγε μετά τον αγώνα ο Γκέρσον έκανε δηλώσεις ότι για την ήττα φταίει ο Σχορτσιανίτης; rolleyes.gif
apkat
Oι Αρειανοι υποστηριζουν Ολυμπιακο να υποθεσω;;;Μη ξεχναμε οτι ΟΣΦΠ κερδισαν 2 φορες ανω απο Παοκ εχασαν και τις 2..
Warrior
QUOTE(apkat @ May 15 2007, 05:06 PM) *
Oι Αρειανοι υποστηριζουν Ολυμπιακο να υποθεσω;;;Μη ξεχναμε οτι ΟΣΦΠ κερδισαν 2 φορες ανω απο Παοκ εχασαν και τις 2..


Τα πλευ-οφ ειναι ενα διαφορετικο πρωταθλημα οπου ολα μπορουν να συμβουν....

Εγω δεν ξερω τι προτιμω,απλα με ιντριγκαρει μια μονομαχια Αρης-ΠΑΟΚ σε πλευ-οφ με τοσο σημαντικο
επαθλο μετα απο πολλα χρονια.
McRae
Αφηνω την τεχνικη αναλυση στον εξπερ και αμεροληπτο Θρυλο biggrin.gif

Εγω ειμαι ικανοποιημενος απο το παθος που εδειξαν οι παικτες,απο την αρχη εδειξαν να το θελουν περισσοτερο το παιχνιδι και αυτο νομιζω μετρησε στο τελος.

Το σεναριο ημιτελικου Αρη-ΠΑΟΚ μοιαζει παντως πολυ μακρινο.Αν ειχαμε 10% πιθανοτητες τωρα χωρις τον Σκεπανοβιτς που ξανα τραυματιστηκε(πραγματικος τραυματισμος και σοβαρος φανηκε αυτην την φορα) δυσκολαυουν αφανταστα τα πραγματα.
Warrior
QUOTE(McRae @ May 15 2007, 05:23 PM) *
Αν ειχαμε 10% πιθανοτητες τωρα χωρις τον Σκεπανοβιτς που ξανα τραυματιστηκε(πραγματικος τραυματισμος και σοβαρος φανηκε αυτην την φορα) δυσκολαυουν αφανταστα τα πραγματα.


Τωρα το εμαθα αυτο...Οντως λενε οτι ειναι σχεδον απιθανο να παιξει την Πεμπτη.
Igor
Aν ο Ολυμπιακος δεν βγει μεσα στους 3 πρωτους, παει Ευρωλιγκα ?
Ισχυουν ακομα αυτα τα συμβολαια ??
nikefalin
QUOTE(Igor @ May 15 2007, 08:30 PM) *
Aν ο Ολυμπιακος δεν βγει μεσα στους 3 πρωτους, παει Ευρωλιγκα ?
Ισχυουν ακομα αυτα τα συμβολαια ??

Ναι, ισχύουν, έχει από φέτος το 3ετές. Τρελό σενάριο να μείνει έξω, δίχως και Τστσεπάνοβιτς δύσκολα τα πράγματα.
Αν συμβεί πάντως βλέπω τον Γκέρσον να χάνει καμιά 30αριά κιλά από το τρέξιμο που θα ρίξει εως το αεροδρόμιο το ίδιο βράδυ tongue.gif
thrylos7
QUOTE
Εγω δεν ξερω τι προτιμω,απλα με ιντριγκαρει μια μονομαχια Αρης-ΠΑΟΚ σε πλευ-οφ με τοσο σημαντικο
επαθλο μετα απο πολλα χρονια.


Κι εμένα με ιντριγκάρει και αυτός είναι ένας λόγος (μαζί με την περαιτέρω χρήση του διαρκείας) που θα απαλύνουν τον πόνο του αποκλεισμού, αν αυτός υπάρξει.

Λίγος κόσμος σήμερα στο γήπεδο... Κάτι λιγότερος από το συνηθισμένο. Ειδικά μέχρι ν' αρχίσει ο αγώνας τα πράγματα ήταν τραγικά.

Το παιχνίδι δεν είχε καμιά σχέση με αυτό του ΣΕΦ. Φοβερό πάθος και από τις δύο ομάδες, από τον κόσμο, από τους διαιτητές... Ο πιο ήρεμος απ' όλους αν δεν ήταν ο Πέτζα, ήμουν εγώ.. cool.gif

Όλως παραδόξως, ο Ολυμπιακός δεν ήταν χάλια.. ήταν απλά μέτριος... Το 4ο δεκάλεπτο ήταν το κακό, στο οποίο είχε σκοράρει 3 πόντους σε 6-7 λεπτά. Απ' την άλλη, ο ΠΑΟΚ ήταν πάρα πολύ καλός γενικά, με μικρά άσχημα διαστήματα, τα οποία όμως δεν του στοίχισαν.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ιδιαίτερα παραγωγικό. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με τους κατά βάση αναπληρωματικούς πλέι μέικερ, Γουάτσον και Χαρίση. Είτε με τον Χαρίση μέσα, είτε με τον Πεν η κατάσταση πάνω κάτω ήταν ίδια για τον Ολυμπιακό. Ο ΠΑΟΚ είχε ηγέτη για μια ακόμη φορά τον Καλαμπόκη, ενώ από τους φιλοξενούμενους ο Άκερ έφτασε γρήγορα διψήφιο αριθμό πόντων. Κάπου εκεί σταμάτησε όμως, διότι έκανε γρήγορα 3 φάουλ και από εκεί κι ύστερα δε βρήκε ρυθμό (έκανε το 0-2 με φόλοου κάρφωμα αλά ΝΒΑ). Από τον ΠΑΟΚ, επιτέλους σκόραρε ο Μανωλόπουλος! Μόνο που σκόραρε και για τον Ολυμπιακό! Σε μια φάση πήγε να κλέψει τη μπάλα από τον Ντόμερκαντ και μετά από χτύπημα του χεριού του αυτή κατέληξε στο καλάθι της ομάδας του (4μ. απόσταση). Ήταν πολύ καλός πάντως και στη συνέχεια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ πήρε 2-3 φορές διαφορά 6-8 πόντων, αλλά ο Ολυμπιακός κατέφερε να την καλύψει. Παρά τις οργανωμένες επιθέσεις (σε πάρα πολλές επιθέσεις είχαμε μεγάλη υπομονή, passing game για ελεύθερο τρίποντο), δεν υπήρχε μεγάλο αποτέλεσμα. Το επιθετικό πρόβλημα ήταν εμφανές σ' αυτό το διάστημα.. Τα συνεχόμενα τρίποντα (4 στην αρχή κι άλλο ένα μετά) από Ντόμερκαντ και Στακ επανέφεραν την ομάδα. Όσον αφορά τον ΠΑΟΚ, συνέχιζε να παίζει καλά, αλλά ο Σκεπάνοβιτς τραυματίστηκε κι έτσι ο γηπεδούχος είχε ν' αντιμετωπίσει μια σημαντική απουσία. Παρ' όλα αυτά, κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Κούβελας (6 ωραίοι πόντοι και -2 σίγουροι πόντοι για τον Ολυμπιακό στην άμυνα), για να τον διαδεχθεί ο Αγαδάκος με συνεχόμενα καλάθια. Καθ' όλη τη διάρκεια, βοηθούσε πάρα πολύ ο καλύτερος του παρκέ Καλαμπόκης. Το σκορ έγινε 77-71, αλλά η απουσία ξένου πλέι μέικερ για τον ΠΑΟΚ, τον οδήγησε σε τρία διαδοχικά λάθη, με τα οποία ισοφάρισε ο Ολυμπιακός. Ακολούθως πέρασε και μπροστά με 77-79, αλλά ο Ντόμερκαντ αστόχησε σε τρίποντο που θα τελείωνε μάλλον το ματς. Το μεθεπόμενο καλάθι του ΠΑΟΚ ήταν τρίποντο του Καλαμπόκη από τη γωνία (82-79). Τότε ο Κογιαντίνοβιτς κάνει φάουλ στον Χαρίση, ο τελευταίος επιχειρεί να του δώσει μπουνιά (όπως μου είπαν στο τηλέφωνο, δεν το είδα), και ο παίκτης του ΠΑΟΚ το βάρεσε στο κεφάλι. 1/2 βολές από το αντιαθλητικό για τον Χαρίση, αλλά η επίθεση δεν ήταν επιτυχημένη για τον Ολυμπιακό, ενώ ο Καλαμπόκης έβαλε τους τελευταίους πόντους του αγώνα με 2/2 βολές.

Υπήρχαν πάρα πολλά παράπονα για τη διαιτησία... Στην αρχή απ' όσο μπορούσα να καταλάβω, ήταν σωστά(τα σφυρίγματα), στην επανάληψη όμως παρατήρησα κάποια λάθη και για τις δύο ομάδες. Τα πυρά δέχθηκε ο Κορομηλάς, ο οποίος σε μια φάση μάλιστα βγήκε εκτός εαυτού, σπρώχνοντας μέλη του τεχνικού team του ΠΑΟΚ.

Ο κόσμος παρότι λίγος ήταν θερμός (αν και αναλώθηκε περισσότερο σε διαμαρτυρίες και ύβρεις, υπήρχαν κάποιοι παραδίπλα που μας έσπασαν τα νεύρα, ξέρετε, αυτό το μεμονωμένο, που ενώ όλοι κοιτούν ήσυχοι τις βολές πχ, πετάνε ένα "Κορομηλά μπιπ...", "Ελληνιάδη μπιπ.. ", Βασιλόπουλε... και πάει λέγοντας). Περισσότερο πάντως στεναχώρησαν τον Βασιλόπουλο.

Πολλά μπράβο στον ΠΑΟΚ. Ψυχωμένος, ήθελε περισσότερο τη νίκη και την πήρε. Δυστυχώς για τον Ολυμπιακό, εφόσον προκριθεί, θα έχει μόλις δυο μέρες για το επόμενο ματς με τον Άρη. Το ίδιο ισχύει και για τον ΠΑΟΚ ασφαλώς, μόνο που θα έχει πολύ καλή ψυχολογία.
Anaz
Eiχα ξεχασει οτι παιζααμε σημερα,και δεν ειδα καθολου το ματς,αλλα επεσα μεσα στην προβλεψη μου.Η σειρα θα λήξει 2-1..
Λιγη σημασια εχει ο χρονος που θα ξεκουραστει η ομαδα πριν τον Αρη κατα τη γνωμη μου..Οτι ειναι να γινει,θα γινει..Η ομαδα ουτε μετα την παυση δεν εχει βελτιωθει στο ελάχιστο!Το μονο που ελπίζω ειναι αυτη τη φορα να'χει κανει το χρεος του ο Πινι τόσο καιρο που ειχε μπροστα του,όσων αφορα το σκάουτινγκ του Αρη και του Παο..
kostasss28
ο ολυμπιακος θα περασει σιγουρα γιατι παιζει απεναντι σε μια ομαδα που στην αμυνα ειναι για κλαμματα οπως ο ολυμπιακος.απο κει κ περα πιστευω οτι θα αποκλειστει απο τον αρη.λιγο οργανομενη να ειναι στην αμυνα μια ομαδα μπορει να τον νικησει ευκολα τον ολυμπιακο.ειλικρινα λυπαμαι για την ομαδα μου γιατι αντι να παρουσιασει δειγματα βελτιωσης παιζει χειροτερα απο την αρχη της χρονιας πραγμα που δειχνει οτι ο γκερσον δεν δουλευει στις προπονησεις κ οι παιχτες πλην ελαχιστων ειναι αδιαφοροι.ριχνω κ φταιξιμο στον αγγελοπουλο που βλεπει την ομαδα σαυτα τα χαλια κ δεν τους τριζει τα δοντια.να ριξει προστιμο στους παιχτες,να βαλει χερι στο γκερσον κατι να κανει επιτελους για να προστατεψει τα λεφτα που εδωσε.
thrylos7
Μόνο για κλάματα δεν είναι η άμυνα του ΠΑΟΚ.. tongue.gif

Εξάλλου η άμυνα στο 30'-36' του έδωσε τη νίκη.
soz
Αν δεν παίξει ο στεπάνοβιτς,τότε δύσκολα περνάει ο ΠΑΟΚ.

Πάντως αυτός ο καλαμπόκης αδικείται απο το όνομά του ρε γμτ!!!Αν ήταν μαύρος και τον έλεγαν σμιθ (λέω εγω τώρα ενα όνομα),θα έπαιζε ευρωλίγκα χαλαρά.

Το παιδί όποτε τον παρακολουθώ δίνει το 200%,μπράβο του ειλικρινά.
hagi
Συμφωνώ ότι ο Καλαμπόκης ειναι πολύ καλός παίχτης..Για το όνομα δεν ξέρω αν αδικήται..

Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος (από τρίτη περίοδο που είδα εγώ) και αν δεν έμπαιναν κάποια συνεχόμενα τρίποντα που έκανε ο Ολυμπιακός θα είχε τελειώσει πολύ πιο χαλαρά το παιχνίδι..

Το περίμενα περισσότερο ότι θα κερδίσει ο ΠΑΟΚ..Τώρα για το ΣΕΦ και αν δεν παίξει ο Στεπάνοβιτς είναι δύσκολο..Όχι ότι είναι απίθανο πάντως..

Εμένα με εξιτάρει η ιδέα για Άρης-ΠΑΟΚ έτσι και αλλιώς αλλά δεν ξέρω ποιον να προτιμήσω..Νομίζω όμως ότι καλύτερα ο ΠΑΟΚ και ας έχει κερδίσει δύο φορές φέτος..Πιστεύω ότι ο Ολυμπιακός όσο και κακός να είναι έχει τους παίχτες που μπορούν να σου κάνουν τη ζημιά ανά πάσα στιγμή..Ο ΠΑΟΚ δεν το έχει..Το πρόβλημα είναι ότι θα είναι τοπικό ντέρπι και υπάρχει άλλη ψυχολογία σε αυτά τα παιχνίδια αλλά νομίζω ότι ο Άρης είναι καλύτερη ομάδα από τον ΠΑΟΚ..

Θα μάθουμε όμως αύριο σίγουρα..Πάντως και να περάσει ο Ολυμπιακός δεν είναι σίγουρο ότι θα πάει τελικό αλλά ούτε και ότι θα πάρει την τρίτη θέση..Όποιος δεν περάσει στον τελικό θα έχει να αντιμετωπίσει πιθανόν τον Πανιώνιο ο οποίος είναι πολύ καλή ομάδα..Αν βέβαια είναι ο Ολυμπιακός αυτός μάλλον δεν θα έχει πρόβλημα μιας και έχει κλειστό συμβόλαιο με την Ευρωλίγκα..

Οπότε είδωμεν..
thrylos7
Μια παρατήρηση που ξέχασα ν' αναφέρω... Ο Ολυμπιακός (ή οι προπονητές) φάνηκε ότι έχει αρχίσει να σοβαρεύεται.. εκεί που τα time out ήταν υπόθεση λιγοστών δευτερολέπτων, δέχθηκε "παρατήρηση" από τους διαιτητές γιατί καθυστερούσαν οι παίκτες να μπουν στο παρκέ, αφού οι οδηγίες του Γκέρσον δεν είχαν τελειώσει.
Anaz
Bεβαια στο τελευταιο ταιμ αουτ που ειδα ο Γκερσον περισσοτερο φωναζε στον Μπουρουση,παρα εδινε οδηγιες για την τελευταια επιθεση.. rolleyes.gif

Ο Καλαμποκης οπως και περσι ξεκινησε εντυπωσιακα,εκανε μια παρατεταμενη κοιλια σχεδον 2 μηνες,και τωρα ξανανέβασε στροφες.Γενικα παντως ειναι πραγματι ποιοτικος παιχτης και παίζει παντα με παθος.
Hakeem
Για μένα άλλη μια απόδειξη οτι ο Ολυμπιακός δεν ειναι για πολλά, ειδικά εκτός ΣΕΦ. Και ειμαι σιγουρος πως το καλοκαιρι ο Καλαμπόκης θα αποτελέσει μηλο της έριδος, τέτοιος συνεπης σκορερ, που να μην κάνει 200 σουτ στο παιχνίδι και να παίζει άμυνα, δεν υπάρχει. Αν ήταν στην ηλικία του Πελεκάνου και όχι 29 χρονών, θα τον πίστευα μέχρι και για εθνική.
thrylos7
QUOTE
Bεβαια στο τελευταιο ταιμ αουτ που ειδα ο Γκερσον περισσοτερο φωναζε στον Μπουρουση,παρα εδινε οδηγιες για την τελευταια επιθεση..


laugh.gif Λες αυτό να ήταν;
Μάλιστα το περιστατικό που ανέφερα, έχω την εντύπωση ότι έγινε ανάμεσα σε δύο δεκάλεπτα (άρα 2 λεπτά συνολικός χρόνος). Γενικά πάντως, υπήρχαν συνεχώς οδηγίες στα τάιμ άουτ.

QUOTE
Ο Καλαμποκης οπως και περσι ξεκινησε εντυπωσιακα,εκανε μια παρατεταμενη κοιλια σχεδον 2 μηνες,και τωρα ξανανέβασε στροφες.Γενικα παντως ειναι πραγματι ποιοτικος παιχτης και παίζει παντα με παθος.

Δεν έκανε κοιλιά... Ίσως φάνηκε έτσι, εξαιτίας της εξαιρετικής απόδοσής του στα διαστήματα που αναφέρεις... Και πάλι όμως ήταν πάρα πολύ καλός. Πολύ βελτιωμένος σε σχέση με πέρυσι, αναμφίβολα, δε νομίζω ότι συγκρίνονται οι δύο χρονιές. Η μεγάλη διαφορά, εκτός των άλλων, είναι αυτό εδώ:

QUOTE
τέτοιος συνεπης σκορερ, που να μην κάνει 200 σουτ στο παιχνίδι


Σε πολλά ματς σουτάρει με απίθανα ποσοστά, λες και πρόκειται για "σεσημασμένο" σκόρερ )ναι, υπήρξε κάποτε στην Α2, αλλά αυτό απέχει αρκετά από τούτο εδώ).
man10
Μολις εγραφα στο τοπικ για τη Εθνικη, και τωρα που το σκεφτομαι Καλαμποκης και τα μυαλα στα καγκελα... 41.gif 41.gif 41.gif
grigoris
Ο Καλαμπόκης είναι παίχτης της ομάδας,θα τρέξει στην άμυνα,θα πασάρει,δε θα εκβιάσει προσπάθειες.Σίγουρα το καλοκαίρι θα είναι μήλο της έριδας για αρκετές ομάδες (έχει ακουστεί ο Πανελλήνιος).Αυτά να τα βλέπει ο Πανελούδης και να ασχοληθεί και να αφήσει τις ανακοινώσεις για δημοσιογράφους (βρέθηκε ο εχθρός,έτσι κύριε Τάκη?).

Για Εθνική όμως δε νομίζω για τον Καλαμπόκη κυρίως γιατί έχει την ατυχία (τύχη για μας τους οπαδούς της) να υπάρχουν μπροστά του στις θέσεις των γκαρντ οι 4 σωματοφύλακες όπως τους λέω εγώ (Παπαλουκάς,Διαμαντίδης,Ζήσης,Σπανούλης) που έχουν (και δικαίως) καπαρωμένες τις θέσεις
man10
QUOTE(grigoris @ May 18 2007, 07:28 AM) *
Ο Καλαμπόκης είναι παίχτης της ομάδας,θα τρέξει στην άμυνα,θα πασάρει,δε θα εκβιάσει προσπάθειες.Σίγουρα το καλοκαίρι θα είναι μήλο της έριδας για αρκετές ομάδες (έχει ακουστεί ο Πανελλήνιος).Αυτά να τα βλέπει ο Πανελούδης και να ασχοληθεί και να αφήσει τις ανακοινώσεις για δημοσιογράφους (βρέθηκε ο εχθρός,έτσι κύριε Τάκη?).

Για Εθνική όμως δε νομίζω για τον Καλαμπόκη κυρίως γιατί έχει την ατυχία (τύχη για μας τους οπαδούς της) να υπάρχουν μπροστά του στις θέσεις των γκαρντ οι 4 σωματοφύλακες όπως τους λέω εγώ (Παπαλουκάς,Διαμαντίδης,Ζήσης,Σπανούλης) που έχουν (και δικαίως) καπαρωμένες τις θέσεις

Συμφωνω,αλλα ισως να αξιζε μια θεση στην προετοιμασια!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.