Help - Search - Members - Calendar
Full Version: South Park
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pages: 1, 2
tzagasdog
QUOTE(rankin @ Oct 9 2009, 02:14 ) *
ΥΓ.Για όποιον δε το γνωρίζει και ενδιαφέρεται, άρχισε το Β μέρος του 13ου κύκλου south park.. απλά ενημερώνω


Μα ειναι δυνατον να το χαναμε? Μετριο επεισοδιο οντως..... επικαιρο παντως....
rankin
QUOTE(tzagasdog @ Oct 9 2009, 13:48 ) *
Μα ειναι δυνατον να το χαναμε? Μετριο επεισοδιο οντως..... επικαιρο παντως....

Προτείνω να ανοίξουμε ένα τόπικ "south park" για να σχολιάζουμε τα τεκταινόμενα.

Εμένα μου άρεσε το επεισόδιο.. Γενικά, αν εξαιρέσει κανείς την πρώτη σεζον που ήταν λίγο παρακμιακή, όλα τα άλλα μου αρέσουν.. Ειδικά ή σκηνή όπου ο Ιke κάνει Moonwalk νομίζω ήταν εκπληκτική..
rankin
Μετά την αγάπη μου για το μπάσκετ και τον Ολυμπιακό, τα τελευταία 8 χρόνια δηλώνω πωρωμένος με το South Park..
Σε αυτό το thread προτείνω να συζητάμε για τα επεισόδια, παλιά και καινούρια, για τους χαρακτήρες και γενικά για οτιδήποτε σχετίζεται με την αγαπημένη μας σειρά.

Προχθές πάντως ξεκίνησε το δεύτερο μισό του 13ου κύκλου επεισοδίων. Το επεισόδιο ονομάζονταν "Dead Celebrities" και αφορούσε την είσοδο του πνεύματος του Μάικλ Τζάκσον στο σώμα του μικρού Άικ..
rankin
Δημιούργησα thread για το SouthPark εδώ:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=8716

Παρακαλώ τους Admins να μεταφέρουν οτιδήποτε σχετικό αναφέρθηκε εκεί, και τους φίλους συμφορουμίτες, αν ενδιαφέρονται να συμμετέχουν στην συζήτηση!

Thanx και ζητώ συγγνώμη για το off topic
polympoumpounas
Σαν φανατικος Σαουθπαρκας νομιζω οτι οφειλω να δηλωσω παρον στο topic και να του ευχηθω καλη επιτυχια και να μεγαλωσει γρηγορα icon_drunk.gif

Το επεισοδιο λοιπον ηταν μετριοτατο και συνεχιζει την αρνητικη παραδοση που εχει δημιουργησει ο Parker τα τελευταια τρια χρονια, να εχει μια εξαιρετικη ιδεα αλλα να μην μπορει την υλοποιησει καλα.Εδω λογικα ηθελε να καυτηριασει ολη αυτη τη θεοποιηση που υφισταται καποιος απο τα media οταν πεθανει ακομα και αν τα ιδια media τον διασυρανε οταν ηταν ακομα εν ζωη, και ταυτοχρονα να προκαλεσει σπαζοντας την παραδοση που λεει οτι δεν "ακουμπαμε" προσωπικοτητες που εχουν πεθανει προσφτα*.
Το προβλημα ομως ειναι οτι ολα αυτα ειναι η γαρνιτουρα, καλοι οι προβληματισμοι, καλα τα διδαγματα, καλο (υπο προυποθεσεις) το να προκαλεις, το βασικο ομως ειναι ενα επεισοδιο να βγαζει γελιο μεσα απο αυτα που αφηγειται και εκει το "Dead Celebrities"... μπαζει.Ζητημα να ειχε δυο αστειες στιγμες ολο το επεισοδιο και σιγουρα οχι τιποτα τρομερο.Μακαρι στα επομενα να ανεβει.

Με την ευκαιρια να πουμε οτι οποιος θελει να δει South Park δεν ειναι αναγκη να τηλεφωνει στους θειους του στην Αμερικη cool.gif .Αρκει να μπει στο http://www.southparkstudios.com/ το οποιο εχει ολες τις σαιζον σε stream



*Αυτο το εχουν ξανακανει βεβαια στο Hell on Earth 2006 oπου εμφανιζουν τον Κροκοδειλακια με ενα χελι καρφωμενο στην καρδια του λιγες βδομαδες μετα το θανατο του: Crocodile Hunter
rankin
QUOTE(polympoumpounas @ Oct 9 2009, 17:06 ) *
Το επεισοδιο λοιπον ηταν μετριοτατο και συνεχιζει την αρνητικη παραδοση που εχει δημιουργησει ο Parker τα τελευταια τρια χρονια, να εχει μια εξαιρετικη ιδεα αλλα να μην μπορει την υλοποιησει καλα.

Εμένα πάντως η σεζόν 13, γενικά, είναι από τις αγαπημένες μου, έστω και αν κάποιες φορές, όντως μπορεί να είναι καλή η σύλληψη και μέτρια η εκτέλεση. Θα ανέβει η ομάδα πάντως. Μην ανησυχείς!
kotzito
Ας ποσταρει και ο καρτμαν τωρα που ειδε το τοπικ tongue.gif


Για μενα οι καλυτερες μακραν σεζον ειναι η 8 και η 9.Απο 13 δυστυχως δεν εχω προλαβει να δω πολλα επεισοδια.Απ΄οσα εχω δει παντως,πιστευω οτι γινεται αυτο που ειπε ο polympoumpounas.Ενω υπαρχει ενα καλο background,η ιδεα αυτη δεν μπορει να αξιοποιηθει σωστα απο τους συντελεστες.Ενω σε υποθεση δεν εχουν να ζηλεψουν πολλα απο τις παλιοτερες σεζον φαινεται οτι πλεον δεν βγαζουν το γελιο που εβγαζαν παλιοτερα.


Στο ΜΤV το ελληνικο δειχνει ακομα South Park;
aegeansheed
Somalian pirates we!!!

Απαντώ στον rankin (pm) για το Fatbeard (όντως πολύ καλό), ότι γενικά όποτε ο Parker έχει διεστραμένη ιδέα με πρωταγωνιστή τον Cartman, συνήθως βγαίνει τρομερό γέλιο.
Αγαπημένες σκηνές/επεισόδια:

-Breast Cancer Show Ever: To μεγαλύτερο ξεφτιλίκι ever του Cartman όταν τις τρώει από την Wendy. Τρελό γέλιο όταν λέει "titties cancer" κλπ στην τάξη! Η σκηνή που ο Cartman πηγαίνει κλαμένος με τη μάνα του στο σπίτι της Wendy για να του υποσχεθεί ότι δε θα του κάνει bullies ("Muuuuumy, ma ma ma ma ma..."!!!!!!)
-Xmas in Iraq: Ο Santa, αφού τον απελευθερώνει ο Jesus, ως Rambo, όταν σημαδεύει με το αυτόματο τον Ιρακινό και δεν έχει αποφασίσει αν θα του χαρίσει τη ζωή, ακούγεται πυροβολισμός και ο Santa λέει "I just couldn;t, i just couldn;t let him live..." 24.gif 24.gif
-How to eat with your butt (από τα πιο "καμένα" επεισόδια!!!)
-Scott Tenorman must die: Ο πιο κακός και διεστραμένος Cartman σε ένα επεισόδιο! Τρομερό τέλος!!!
-Towelie: Η σκηνή που ετοιμάζονται να μπουν στο camp και ο Towelie είναι φτιαγμένος δε θυμάται το password-που μόνο εκείνος ξέρει-και πατώντας τα πλήκτρα ήχου λέει "that's it..." stan: "that's what?" towelie:"that;s the melody to Funkytown"!!!!!!! ( http://www.youtube.com/watch?v=5L9lmfvJR0A...feature=related )
-Fatt butt and Pancake head aka The Jennifer Lopez episode: Μακράν το καλύτερό μου, από την αρχή μέχρι το τέλος, (τη στιγμή που γίνεται... Mitch Connor!!!!!)

-Red man's greed: Η σκηνή που οι Ινδιάνοι παίρνουν Κινέζους και τους τρίβουν γυμνούς στα χαλιά που προορίζουν για δώρα-Δούρειους Ίππους στους κατοίκους του SP, για να κολλήσουν SARS!!!
-Le petit tourette: Ass piss, piss coming from my ass!!! Τρελό γέλιο με τα ticks.

Μακάρι να τα λέμε πιο συχνά για την αγαπημένη μας σειρά!!!
rankin
QUOTE(aegeansheed @ Oct 10 2009, 02:47 ) *
-Breast Cancer Show Ever: To μεγαλύτερο ξεφτιλίκι ever του Cartman όταν τις τρώει από την Wendy. Τρελό γέλιο όταν λέει "titties cancer" κλπ στην τάξη! Η σκηνή που ο Cartman πηγαίνει κλαμένος με τη μάνα του στο σπίτι της Wendy για να του υποσχεθεί ότι δε θα του κάνει bullies ("Muuuuumy, ma ma ma ma ma..."!!!!!!)

Αγαπημένη μου σκηνή απο το επεισόδιο, όταν ο Cartman, για να "παγώσει το χρόνο"και να γλιτώσει τον εξευτελισμό, παίζει το χαρτί του detention, κάνοντας βρομοδουλειά πάνω στο γραφείο του/της Γκαρισον


QUOTE(aegeansheed @ Oct 10 2009, 02:47 ) *
-Towelie: Η σκηνή που ετοιμάζονται να μπουν στο camp και ο Towelie είναι φτιαγμένος δε θυμάται το password-που μόνο εκείνος ξέρει-και πατώντας τα πλήκτρα ήχου λέει "that's it..." stan: "that's what?" towelie:"that;s the melody to Funkytown"!!!!!!! ( http://www.youtube.com/watch?v=5L9lmfvJR0A...feature=related )

Το είχα ξεχάσει αυτό!! laugh.gif Σπουδαίο!!!

To -Scott Tenorman must die: είναι συναισθηματικά το αγαπημένο μου επεισόδιο. Το είδα κάπου στο 2001, και από τότε αγάπησα τη σειρά, αν και το Fatt butt and Pancake head aka "taco taco Burrito Burrito" είναι νομίζω αντίστοιχου επιπέδου, όπως και το "Raisins" με το οποίο λιώνω (και δεκάδες ακόμα.. δεν μπορώ να ξεχωρίσω εύκολα τα αγαπημένα μου επεισόδια)

Είναι γεγονός πάντως, ότι τα κορυφαία επεισόδια south park, είναι αυτά που έχουν τον Eric ως πρωταγωνιστή, το οποίο είναι και λογικό βέβαια, αν σκεφτεί κανείς τα δεδομένα του συγκεκριμένου χαρακτήρα...
Εγώ πάντως ψοφάω και για επεισόδια με τον συνδυασμό Eric+Butters πχ. "AWESOM-O"
aegeansheed
Πολύ μέτριο το τελευταίο επεισόδιο "WTF". Σχεδόν με το ζόρι το είδα ολόκληρο. H ταύτιση "WWF" και "Wrestling" (Ολυμπιακής Πάλης) ως κεντρικού θέματος δε με ενθουσίασε καθόλου (πιο πολύ μου κάνει ότι ήθελαν να το βάλουν κάποια στιγμή σε επεισόδιο, αλλά δεν τους έκατσε-και τώρα το "τέντωσαν" για να βγει ένα αυτοτελές).

Η ιδέα του Cartman να υποδυθεί γυναίκα, μου θύμισε αρκετά το ρόλο του "κωλόπαιδου" που κάνει ό,τι θέλει τη μάνα του στο Freak Strike ("whatever, i do what i want"). Το ξεφτύλισμα με το "they took his job" που είναι all-star ατάκα, καταντάει αυτή τη φορά κουραστικό-αφού δεν υπάρχει κάποια άλλη δυνατή σκηνή για να την "σπάσει".
Η μόνη σκηνή που γέλασα ήταν όταν παρουσίασαν τον Kenny, ως Wrestler από το Μεξικό ορμώμενου, με το όνομα "Pollo-Loco", τις δύο πιο γνωστές ισπανικές λέξεις στην Αμερική-και προφανώς τις μόνες ισπανικές "που ήξεραν" τα παιδιά laugh.gif , που αν τις συνδυάσεις βγαίνει γελοίο νόημα ("τρελό κοτόπουλο")!!!!
rankin
QUOTE(aegeansheed @ Oct 25 2009, 15:36 ) *
Πολύ μέτριο το τελευταίο επεισόδιο "WTF". Σχεδόν με το ζόρι το είδα ολόκληρο. H ταύτιση "WWF" και "Wrestling" (Ολυμπιακής Πάλης) ως κεντρικού θέματος δε με ενθουσίασε καθόλου (πιο πολύ μου κάνει ότι ήθελαν να το βάλουν κάποια στιγμή σε επεισόδιο, αλλά δεν τους έκατσε-και τώρα το "τέντωσαν" για να βγει ένα αυτοτελές).

Η ιδέα του Cartman να υποδυθεί γυναίκα, μου θύμισε αρκετά το ρόλο του "κωλόπαιδου" που κάνει ό,τι θέλει τη μάνα του στο Freak Strike ("whatever, i do what i want"). Το ξεφτύλισμα με το "they took his job" που είναι all-star ατάκα, καταντάει αυτή τη φορά κουραστικό-αφού δεν υπάρχει κάποια άλλη δυνατή σκηνή για να την "σπάσει".
Η μόνη σκηνή που γέλασα ήταν όταν παρουσίασαν τον Kenny, ως Wrestler από το Μεξικό ορμώμενου, με το όνομα "Pollo-Loco", τις δύο πιο γνωστές ισπανικές λέξεις στην Αμερική-και προφανώς τις μόνες ισπανικές "που ήξεραν" τα παιδιά laugh.gif , που αν τις συνδυάσεις βγαίνει γελοίο νόημα ("τρελό κοτόπουλο")!!!!

Θες να πεις πως δεν σου άρεσε, το τελευταίο "They took his job" που ολοκληρώθηκε με το "κι-κι-ρικουυουουουου"?????
aegeansheed
QUOTE(rankin @ Oct 26 2009, 16:31 ) *
Θες να πεις πως δεν σου άρεσε, το τελευταίο "They took his job" που ολοκληρώθηκε με το "κι-κι-ρικουυουουουου"?????


laugh.gif Εντάξει αυτό ήταν καλό! Βρωμούσε η δουλειά ότι θα ξεφτυλιστεί με κάτι surreal!
polympoumpounas
Καλο ηταν το τελευταιο!
Χωρις να ειναι κατι το εξαιρετικο ειχε την πλακα του.Συμφωνω οτι παραηταν "λιγη" η ιδεα για να γεμισει ενα ολοκληρο επεισοδιο.Ισως θα επρεπε να τρεχει παραλληλα και καποια αλλη ιστορια γιατι μετα απο λιγο καταντουσε μονοτονο το ολο σκηνικο.Για καποιο λογο πιστευω οτι επρεπε να χρησιμοποιηθει ο Randy, να ηταν το παιδικο του ονειρο να γινει σταρ του wwe ή κατι τετοιο.

Παντως η αποψη που εκφραζοταν στο επεισοδιο για το WWE νομιζω αντιπροσωπευει πολλους απο εμας(me included). IT'S NOT REAL γαμωτι μου.Οταν πρωτοειδα το επεισοδιο σκεφτηκα να το ποσταρω στο topic για το WWE αλλα λεω ασε μην ξεκινησω flame biggrin.gif

QUOTE(rankin @ Oct 26 2009, 16:31 ) *
Θες να πεις πως δεν σου άρεσε, το τελευταίο "They took his job" που ολοκληρώθηκε με το "κι-κι-ρικουυουουουου"?????


Και πριν το κικιρικου ειχαν πει κατι καλα

-They took his job
-They took his dog
-They broke his jaw icon_drunk.gif
-Daaaga dooooo
-Kikirikouuuuu

Παρατηρηστε το! They dakga dooooooo

Υ.Γ.Παλια το "they took his job" το ειχα βαλει σαν ringtone στο κινητο μου.Μου φαινεται ηρθε ο καιρος να το ξαναθυμηθω.Τωρα ομως με το κικιρικου λεω να το βαλω σαν ξυπνητηρι...




aigio
Απο τις πιο εξυπνες κωμωδιες που εχουν υπαρξει τα τελευταια χρονια. Και πιστεψτε με, απο σειρες ξερω ενα δυο πραγματα. Εχω δει μεσα σε ενα μηνα περιπου 6 σεζον, και αν μπορουσα θα το εβλεπα με γρηγοροτερους ρυθμους. Πολλα επικα επεισοδια και στιγμες που μενουν στην ιστορια. Ο Παρκερ και ο Στοουν ειναι πανεξυπνοι δημιουργοι. Αυτο που μου αρεσει στην 6η σεζον ειναι που οταν συγκεντρωνεται το πληθος, κανει επιφωνηματα. Αυτα τα ααα κ οοο που ακουγονται αποτομα και κοφτα ειναι εντελως παλαβα. Αγαπημενο επεισοδιο 6ης οταν χτιζουν σκαλα για τον παραδεισο για να βρουν τον Κενυ.
Μαζι με το its always sunny in philadelphia η καλυτερη κωμωδια της εποχης της. Αν και ξεκιναει απο πολυ παλιοτερα.
rankin
QUOTE(aigio @ Nov 3 2009, 21:05 ) *
Απο τις πιο εξυπνες κωμωδιες που εχουν υπαρξει τα τελευταια χρονια. Και πιστεψτε με, απο σειρες ξερω ενα δυο πραγματα. Εχω δει μεσα σε ενα μηνα περιπου 6 σεζον, και αν μπορουσα θα το εβλεπα με γρηγοροτερους ρυθμους. Πολλα επικα επεισοδια και στιγμες που μενουν στην ιστορια. Ο Παρκερ και ο Στοουν ειναι πανεξυπνοι δημιουργοι. Αυτο που μου αρεσει στην 6η σεζον ειναι που οταν συγκεντρωνεται το πληθος, κανει επιφωνηματα. Αυτα τα ααα κ οοο που ακουγονται αποτομα και κοφτα ειναι εντελως παλαβα. Αγαπημενο επεισοδιο 6ης οταν χτιζουν σκαλα για τον παραδεισο για να βρουν τον Κενυ.
Μαζι με το its always sunny in philadelphia η καλυτερη κωμωδια της εποχης της. Αν και ξεκιναει απο πολυ παλιοτερα.


Και ακόμα βρίσκεσαι στην 6η σεζόν!!! Σε ζηλεύω! Έχεις πολλά θαυμαστά να δεις ακόμα!

** το its always sunny in philadelphia δεν το έχω δει ποτέ.. Αξίζει να ασχοληθώ ή είναι τύπου "φιλαράκια", δηλαδή, κάπως αστείο, αλλά και κάπως φλώρικο;;
aigio
Oxi, kafrila apoliti se simeio aidias... des to, einai stil south park, apla oxi me kinoumena... wink.gif
(sorry gia ta greeklish, sti servia den exoun ellinika pliktrologia.... )
rankin
QUOTE(aigio @ Nov 6 2009, 02:55 ) *
Oxi, kafrila apoliti se simeio aidias... des to, einai stil south park, apla oxi me kinoumena... wink.gif
(sorry gia ta greeklish, sti servia den exoun ellinika pliktrologia.... )

thanx! θα το δω και θα σου μεταφέρω τις απόψεις μου!
aegeansheed
Για όσους δεν το ξέρουν ήδη, ξεκίνησε η 14η σαιζόν με αρκετά ενδιαφέρον επεισόδιο ("Sexual Healing")! Βασισμένο στην πρόσφατη είδηση ότι ο Tiger Woods κεράτωνε τη γυναίκα του (wow...), με καλό σενάριο και ειρωνική διάθεση.

Αγαπημένες σκηνές:
-το ψυχολογικό σοκ που παθαίνει ο Butters και δε μπορεί ν' αντισταθεί...ειδικά η σκηνή στην κηδεία που πηγαίνει προς τον θάμνο!!! laugh.gif
-όταν είδα στην αίθουσα απεξάρτησης Clinton, Duchovny
-το "fake" meeting για την αντιμετώπιση του προβλήματος
SG3ptshooter
Snooki wants Smoosh Smoosh smiley.gif
aegeansheed
Αρκετά καλό το Coon and Friend με τον Cthulu στον ρόλο του φίλου! ohmy.gif

Lets apply the Lebron Techinque: What should i do?
SoKRaM
QUOTE(aegeansheed @ Nov 12 2010, 22:52 ) *
Αρκετά καλό το Coon and Friend με τον Cthulu στον ρόλο του φίλου! ohmy.gif

Lets apply the Lebron Techinque: What should i do?


''you should fuck up'' H πληρωμενη απαντηση ηρθε εστω και αργα απο το southpark.

Μου αρεσαν πολυ τα τελευταια 3 επεισοδια της 14 σεζον. 1ον επειδη στο 12+13 επαιζε ο Κεννυ κατι που γενικως δεν εχουμε την τυχη να παρακολουθουμε και ... καλα το 14 ηταν πολυ γαματο απο μονο του και με την προσθηκη του ραντυ σε βασικο χαρακτηρα μπηκε στα αγαπημενα μου επεισοδια.
SG3ptshooter
Πόσοι έχετε ξαναδεί το Creme Fraiche 3-4 φορές από τότε που τελείωσε η σεζόν; tongue.gif


Leon_cp3
QUOTE(SG3ptshooter @ Feb 9 2011, 17:02 ) *
Πόσοι έχετε ξαναδεί το Creme Fraiche 3-4 φορές από τότε που τελείωσε η σεζόν; tongue.gif




thumbsup.gif Από τα καλύτερα της σαιζόν και αρκετά επίκαιρο και για τη δική μας χώρα αφού όταν προβλήθηκε το πρήξιμο εδώ με τις εκπομπές μαγειρικής δεν είχε προηγούμενο...
aegeansheed
Προτιμώ το Scrottie smile.gif από αυτή τη σαιζόν. Το κακό είναι ότι δεν πρόλαβα να δω το 2ο επεισόδιο με την Barbara σε ρόλο Γκοτζίρα!!!

Τί γνώμη έχει για το "Creme" ο φίλος της αδελφής btw? tongue.gif (Τέτοια έκταση το θέμα ρε παιδί μου...κολλάει σε όλα τα Topics!!!)
SG3ptshooter
QUOTE(aegeansheed @ Feb 9 2011, 18:52 ) *
Προτιμώ το Scrottie smile.gif από αυτή τη σαιζόν. Το κακό είναι ότι δεν πρόλαβα να δω το 2ο επεισόδιο με την Barbara σε ρόλο Γκοτζίρα!!!

Τί γνώμη έχει για το "Creme" ο φίλος της αδελφής btw? tongue.gif (Τέτοια έκταση το θέμα ρε παιδί μου...κολλάει σε όλα τα Topics!!!)

Τοπ επεισόδια για μένα ήταν το Creme Fraiche και το The tale of Scrotie Mc Boogerballs, και τα 2 10/10, αν και το Scrotie για κάποιον μη μυημένο στο South Park διαπίστωσα ότι είναι βαρύ.

Έπειτα εκτός από το Crippled Summer που ήταν πολύ μέτριο, όλα τα υπόλοιπα ήταν καλά επεισόδια με πολύ δυνατές στιγμές, που είτε άρεσαν περισσότερο ή λιγότερο σίγουρα είχαν κάτι να πουν. Γενικά νομίζω η σεζόν ήταν ένα σκαλί πάνω από την προηγούμενη που εκτός από το τεράστιο Butters Bottom Bitch τα άλλα ήταν από καλά έως πολύ μέτρια. Προσωπικά από τα υπόλοιπα 11 επεισόδια που δεν έχω αναφέρει μου άρεσαν και τα Sexual Healing και It's a Jersey thing. Το τελευταίο μπορείτε να το διαπιστώσετε κι από το πολύ ουσιώδες σχόλιό μου 5-6 ποστς πιο πάνω..

Και θα κλείσω με ένα παλιό μπόνους, μία από τις αγαπημένες μου σκηνές:

http://www.southparkstudios.com/clips/1836...o-say-thank-you

edit: Σπρώχνω σπίτι ότι δεν το έχει δει κι ούτε πρόκειται, μη με ρωτάτε πράγματα για το θέμα γιατί δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.
aegeansheed
http://www.southparkstudios.com/clips/155611/forced-apology

"Piss of your ass right on the Kyle's mom fat fucking jew face!!!" και fake "αυτοσαρκασμός": "That was a bad one!" laugh.gif
SG3ptshooter
Το να στέλνεις προσωπικά μηνύματα στον κατάλληλο άνθρωπο μπορεί να σε κάνει να ποστάρεις βίντεο όπως αυτό:

http://www.southparkstudios.com/clips/183604/hand-lovin


aegeansheed
you almost make me forget about tacooooooos.... 24.gif 24.gif

Φτιάχτηκα τώρα να ψάξω να βρω μήπως υπάρχει κάποια Online έκδοση του "201" διαθέσιμη...Δεν κατάφερα να το δω στην ώρα του
aegeansheed
Στο southparkstudios υπάρχει ψηφοφορία για το top-15.

Με τυχαία σειρά:
- Scott Tenorman must die
- How to eat with your butt
- Red sleigh down
- Fat butt and pancake head
- Awsome-O
- Le Petit Tourette
- Fishticks
- The tale of Scrotie McBoogerballs
- Casa Bonita
- Fatbeard
- Freak strike
- 201
- The passion of the jew
- A million little fibers
- Breast Cancer show ever
SG3ptshooter
Nα θυμίσω αρχικά ότι είχα γράψει κι αλλού πως σίγουρα θα βγει ο Τένορμαν.
Να θυμίσω επίσης ότι αρχίζει η δέκατη πέμπτη σεζόν στο τέλος του μήνα.

Όσον αφορά την ψηφοφορία, δε μπορώ να καταλήξω με τίποτα. Με πόνο ψυχής και με τον όρο να ψηφίσω ένα από κάθε σεζόν και αφήνοντας απίστευτα αγαπημένες επιλογές στην απέξω, έχουμε:
1-Volcano με βαριά καρδιά εκτός τα Cartman gets an anal probe, An elephant makes love to a pig, Death, Damien, Cartman's mom is a dirty slut
2-Merry Christmas Charlie Manson με βαριά καρδιά εκτός Cartman's mom is still a dirty slut, The mexican staring frog of Southern Sri Lanka, Clubhouses, Chef's chocolate salty balls
3-Spontaneous Combustion, Sexual Harrassment Panda, The red badge of Gayness
4-Pip (Great Expectations), Cartman joins NAMBLA, Fourth Grade
5-Scott Tenorman must die, Osama Bin Laden has farty pants, How to eat with your butt, Butters' very own episode
6-Jared has aides, Professor Chaos, Red Hot Catholic Love, Bebe's boobs destroy society, The return of the fellowship of the rings to the two towers, Death camp of tolerance, My future self n me
7-All about the mormons, I'm a little bit country, Fat butt and pancake head, South park is gay, Grey Dawn, Casa bonita
8-Stupid Spoiled Whore video playset, Good times with weapons, AWESOM-O, You got f'd in the A, The Jeffersons, Woodland Critter Christmas
9-The losing edge, Mr. Garrisson's fancy new vagina, Die hippie die, The death of Eric Cartman, Erection Day
10-Miss Teacher bangs a boy, The return of Chef, Make love not Warcraft, Mystery of the urinal deuce
11-The snuke, With apologies to Jesse Jackson, Cartman sucks, Le petit tourrette
12-About last night, Major boobage, Canada on strike, Over logging
13-Butters' bottom bitch, The coon, Margaritaville, Fishsticks
14-Creme fraiche, The tale of Scrotie McBoogerballs, Medicinal fried chicken, It's a Jersey thing

σχόλια:
1.ρε αγόρι μου σοβαρά το fatbeard στο τοπ 15; από τα χειρότερα επεισόδια έβερ
2.μιλάμε έκανα λίγο πάνω από μία ώρα να ψηφίσω έχω θυμηθεί εκατοντάδες σάχλες να βάλω μπορώ να βάζω για κανά χρόνο..
3. http://www.southparkstudios.com/clips/154986/pimp-problems smiley.gif
4. τη φόρα να πάω να ψηφίσω την πήρα γιατί θυμήθηκα σήμερα το πρωί 7 η ώρα το the snuke.. "no one has ever entered that place for the past 30 years" και "it's eating my hand, it's EATING MY HAAAND" 19.gif
aegeansheed
laugh.gif Και μόνο στην ιδέα ότι ο Cartman άκουσε στην TV "Somalian Pirates" και φαντάστηκε ότι υπάρχουν πειρατές το βρίσκω τόσο ηλίθιο όσο και καμμένο: Pure southparkistic a mean...

SG3ptshooter
Πόσο

διεστραμμένο

ήταν

το

πρώτο

επεισόδιο

της

νέας

σεζόν;
Iverson_3
QUOTE(SG3ptshooter @ Apr 29 2011, 17:30 ) *
Πόσο

διεστραμμένο

ήταν

το

πρώτο

επεισόδιο

της

νέας

σεζόν;

Είναι εμπνευσμένο από αυτό.
SG3ptshooter
QUOTE(Iverson_3 @ Apr 30 2011, 01:15 ) *
Είναι εμπνευσμένο από αυτό.

δεν έχω δει την ταινία αλλά διάβασα χτες το στόρυ όταν έμαθα πως αναφέρεται στο επεισόδιο. Δε νομίζω ότι πρόκειται να τη δω κιόλας, μου μοιάζει συγκλονιστικά πίπα.
Το καλύτερο σημείο ήταν το "Oh no, cuttlefish is not sitting well" αλλά συνολικά μου άρεσε πολύ περισσότερο το στόρυ μεταξύ του Έρικ και της μάνας του. Αν και ήταν out of character που πάτησε πόδι τόσο επίμονα η μάνα του..

Mικρό μπόνους
nikolas12
Παιδια παρακινουμενος απο εναν φιλο εχω κατεβασει τα επισοδεια του South Park μαζι με τους υποτιτλους (αν και ειμαι επιπεδο Proficiency στα αγγλικα). Ωστοσο στην αρχη οι υποτιτλοι εχουν μια αφηγηση των δημιουργων και μετα ξεκινανε οι υποτιτλοι στις σκηνες. Αυτο με παει μια σκηνη πισω συνεχως. Εχετε καποια προταση;

Αν και ειναι σε πολυ παρακατω σεζον θελω να φτασω εδω:



Epic!
dimitris 5
QUOTE(nikolas12 @ May 8 2011, 21:22 ) *
Παιδια παρακινουμενος απο εναν φιλο εχω κατεβασει τα επισοδεια του South Park μαζι με τους υποτιτλους (αν και ειμαι επιπεδο Proficiency στα αγγλικα). Ωστοσο στην αρχη οι υποτιτλοι εχουν μια αφηγηση των δημιουργων και μετα ξεκινανε οι υποτιτλοι στις σκηνες. Αυτο με παει μια σκηνη πισω συνεχως. Εχετε καποια προταση;

Αν και ειναι σε πολυ παρακατω σεζον θελω να φτασω εδω:



Epic!

Το ιδιο ειχα παθει και εγω.Κοιταξε μην φταει το προγραμμα η ξανακατεβασε τους υποτιτλους απο αλλο site!!
SG3ptshooter
QUOTE(nikolas12 @ May 8 2011, 23:22 ) *
Παιδια παρακινουμενος απο εναν φιλο εχω κατεβασει τα επισοδεια του South Park μαζι με τους υποτιτλους (αν και ειμαι επιπεδο Proficiency στα αγγλικα). Ωστοσο στην αρχη οι υποτιτλοι εχουν μια αφηγηση των δημιουργων και μετα ξεκινανε οι υποτιτλοι στις σκηνες. Αυτο με παει μια σκηνη πισω συνεχως. Εχετε καποια προταση;

γιατί δε στέλνεις ένα μήνυμα σε κάποιο χρήστη που μπορεί να το διευθετήσει; Κάποιον που να γράφει συχνά στο τόπικ ας πούμε.. rolleyes.gif

Βασικά ξεκίνα δες την πρώτη να μπεις στο κλίμα αλλά μετά επειδή είναι επί της επικαιρότητας πολλά από τα αστεία έλα στα πρόσφατα και δες τις περασμένες σεζόν το καλοκαίρι. Εγώ αυτό είχα κάνει..

To δεύτερο ήταν λίγο καλύτερο από το πρώτο αλλά ούτε αυτό με ενθουσίασε. Μου άρεσε πάντως η φωνή-Μπάμπης-ο-Μπετατζής της Μέρκελ, η επάνοδος του συγκροτήματος με τραγουδιστή τον Τίμμυ και το "Can i get a Wh-Wh-Wh-What-What?"..
http://www.southparkstudios.com/clips/3834...get-a-what-what
To τρίτο θα είναι για Canadian Royal Wedding.. Ίδωμεν..
nikolas12
Σημερα μου ειπε ενας φιλος μου οτι αυτο του εκανε και εκεινου για τις δυο πρωτες σεζον. Οποτε θα τις δω στα Αγγλικα. Ειδα τα πρωτα 2 επισοδεια χθες και δεν ειχα προβλημα ως προς το να τα καταλαβω. Θα δουμε...
Leon_cp3
Η αλήθεια είναι ότι δε ξεκινήσαμε πολύ καλά φέτος σε σχέση με άλλες χρονιές. Νομίζω ότι το 2ο ήταν το πιο επιτυχημένο μέχρι στιγμής αλλά γενικά και τα 3 δεν είχαν κάτι που σου μένει. Η τερηδόνα περισσότερο σαν παιδική εκστρατεία για το βούρτσισμα των δοντιών μου φάνηκε παρά έξυπνο σενάριο... dry.gif
Για να δούμε το 4ο που αναμένεται καλύτερο καθώς θα περιέχει πολύ Καρτμαν και τα ψυχολογικά του απ'ότι διαβάζω.
SG3ptshooter
QUOTE(Leon_cp3 @ May 18 2011, 20:52 ) *
Η αλήθεια είναι ότι δε ξεκινήσαμε πολύ καλά φέτος σε σχέση με άλλες χρονιές. Νομίζω ότι το 2ο ήταν το πιο επιτυχημένο μέχρι στιγμής αλλά γενικά και τα 3 δεν είχαν κάτι που σου μένει. Η τερηδόνα περισσότερο σαν παιδική εκστρατεία για το βούρτσισμα των δοντιών μου φάνηκε παρά έξυπνο σενάριο... dry.gif
Για να δούμε το 4ο που αναμένεται καλύτερο καθώς θα περιέχει πολύ Καρτμαν και τα ψυχολογικά του απ'ότι διαβάζω.

Η 14 ήταν too good to be true σε σχέση με ένα μεγάλο μέρος της 13 και ότι έχουμε δει ως τώρα από τη 15 νομίζω.
Και τα τρία επεισόδια είχαν καλές στιγμές αλλά και περίεργο στόρυ με κουλή εξέλιξη και δεν είχαν και πολύ ενδιαφέρον ως κόνσεπτ. Στο τρίτο γέλασα με το δημοσιογράφο που περιέγραφε τις τελετές κυρίως αλλά όχι και σε πολλά άλλα σημεία. Αν και ομολογώ ότι ήμουν σε μουντ να βρω την παιδική παράσταση χαριτωμένη... blush.gif
Είναι επεισόδια μέχρι τώρα που στις πιο πολλές σεζόν θα τα λέγαμε συμπληρωματικά του κυρίως πιάτου. Ελπίζω να κρατούν για τώρα που σφίγγουν οι ζέστες το καλό ο Τρέι με το Ματ. Το υπο-στόρυ που μου άρεσε πιο πολύ ως τώρα παραμένει αυτό με από το πρώτο με τον Κάρτμαν και τη μάνα του.

Μπόνους της ημέρας που θα δεν ψαχνω για λινκ τώρα γιατί βλέπω Γιουρόπα:
Ο undercover αστυνομικός στο Butters Bottom Bitch.. biggrin.gif
rankin
QUOTE(nikolas12 @ May 9 2011, 19:37 ) *
Σημερα μου ειπε ενας φιλος μου οτι αυτο του εκανε και εκεινου για τις δυο πρωτες σεζον. Οποτε θα τις δω στα Αγγλικα. Ειδα τα πρωτα 2 επισοδεια χθες και δεν ειχα προβλημα ως προς το να τα καταλαβω. Θα δουμε...

βασικά ή πρέπει να βρεις τους κατάλληλους υπότιτλους, ή να βρεις ενα πρόγραμμα για συγχρονισμό τους
πάντως, εγώ έχω τους υπότιτλους που συμπεριλαμβάνουν και τις αρχικές σαχλαμάρες των Στόουν και Πάρκερ, άρα να ξέρεις πως υπάρχουν και αυτοί

στα της σειράς και στο 15ο κύκλο, δεν ξέρω..
εχω την εντύπωση πως απο τη στιγμή που ανανέωσαν για τρεις ακόμα σεζόν (τις 13-14-15) κατόπιν πιέσεων του commedy central, οι δημιουργοί μοιάζουν να κάνουν αγγαρεία..

είναι λίγο ντεφορμέ και το τραβάνε στα άκρα, αλλά χωρίς λόγο..
δεν ειμαι ευχαριστημένος..
τα παλιά επεισόδια , νομίζω, ήταν καλύτερα

nikolas12
QUOTE(rankin @ May 20 2011, 20:42 ) *
βασικά ή πρέπει να βρεις τους κατάλληλους υπότιτλους, ή να βρεις ενα πρόγραμμα για συγχρονισμό τους
πάντως, εγώ έχω τους υπότιτλους που συμπεριλαμβάνουν και τις αρχικές σαχλαμάρες των Στόουν και Πάρκερ, άρα να ξέρεις πως υπάρχουν και αυτοί


Κοιτα αυτες οι αρχικες σαχλαμαρες ειναι το προβλημα μου. Το βλεπω στα αγγλικα οποτε δεν εχω θεμα, αλλα απο τα προγραμματα με υποτιτλους νομιζω οτι ολα ειχαν αυτα που ελεγα ο Στοουν και ο Παρκερ.
Phil Laak
QUOTE(rankin @ May 20 2011, 20:42 ) *
στα της σειράς και στο 15ο κύκλο, δεν ξέρω..
εχω την εντύπωση πως απο τη στιγμή που ανανέωσαν για τρεις ακόμα σεζόν (τις 13-14-15) κατόπιν πιέσεων του commedy central, οι δημιουργοί μοιάζουν να κάνουν αγγαρεία..

είναι λίγο ντεφορμέ και το τραβάνε στα άκρα, αλλά χωρίς λόγο..
δεν ειμαι ευχαριστημένος..
τα παλιά επεισόδια , νομίζω, ήταν καλύτερα


Η 14η σαιζόν ήταν πολύ καλύτερη απ'ότι περιμέναμε.Ιδιαίτερα το πρώτο μισό,πραγματικά ήταν φοβερό.
Φέτος τα πράγματα δεν έχουν ξεκινήσει καλά,το καλύτερο πιστεύω ήταν το 4ο,αλλά και αυτό τίποτα το εκπληκτικό.Μου άρεσε και κάπως το 1ο,τα 2-3 απλά δεν βλέπονταν.Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα,γιατί προς το παρόν,λίγα πράγματα.
rankin
QUOTE(Phil Laak @ May 20 2011, 21:16 ) *
Η 14η σαιζόν ήταν πολύ καλύτερη απ'ότι περιμέναμε.Ιδιαίτερα το πρώτο μισό,πραγματικά ήταν φοβερό.
Φέτος τα πράγματα δεν έχουν ξεκινήσει καλά,το καλύτερο πιστεύω ήταν το 4ο,αλλά και αυτό τίποτα το εκπληκτικό.Μου άρεσε και κάπως το 1ο,τα 2-3 απλά δεν βλέπονταν.Μακάρι να αλλάξουν τα πράγματα,γιατί προς το παρόν,λίγα πράγματα.

εμένα μου άρεσε αυτό με τον Τζίμυ και τα βραβεία, μέχρι την μέση (Funnybot)..
μετά έγινε πιο σάπιο και τον απο σουβλάκι πεταμένο και ξεχασμένο στα σκουπίδια για ενα μηνα....


***φίλε nikolas12, σου έχω στείλει ενα PM που πιστεύω να σε βοηθήσει...
Phil Laak
QUOTE(rankin @ May 20 2011, 21:53 ) *
εμένα μου άρεσε αυτό με τον Τζίμυ και τα βραβεία, μέχρι την μέση (Funnybot)..
μετά έγινε πιο σάπιο και τον απο σουβλάκι πεταμένο και ξεχασμένο στα σκουπίδια για ενα μηνα....


Εγώ γούσταρα το τελευταίο,γιατί είχε αρκετά λεπτά από τον αγαπημένο μου (από supporting cast), Randy...Θεός!!
rankin
QUOTE(Phil Laak @ May 20 2011, 22:02 ) *
Εγώ γούσταρα το τελευταίο,γιατί είχε αρκετά λεπτά από τον αγαπημένο μου (από supporting cast), Randy...Θεός!!

Ο λατρεμένος Ράντυ Μαρς, ζει μεγάλες στιγμές στο the losing edge, όταν τα βάζει με τον Bat dad... laugh.gif
Phil Laak
QUOTE(rankin @ May 20 2011, 22:17 ) *
Ο λατρεμένος Ράντυ Μαρς, ζει μεγάλες στιγμές στο the losing edge, όταν τα βάζει με τον Bat dad... laugh.gif


Χαχαχα,που το θυμήθηκες,ιστορικό επεισόδιο...
SG3ptshooter
Το τέταρτο ήταν σίγουρα το καλύτερο ως τώρα, δε νομίζω ότι αμφέβαλλε κανείς για το μέγεθος του Κάρτμαν άλλωστε tongue.gif
Συμφωνώ και με Λάακ η 14 είχε δυνατές στιγμές αλλά τον undercover αστυνομικό γιατί δεν τον σχολίασε κανείς;
http://www.southparkstudios.com/clips/2519...at-evidence-bag biggrin.gif

Όσο για το BatDad νταξ, επική στιγμή πραγματικά I thought this was America. tongue.gif
Phil Laak
QUOTE(SG3ptshooter @ May 20 2011, 22:30 ) *
Το τέταρτο ήταν σίγουρα το καλύτερο ως τώρα, δε νομίζω ότι αμφέβαλλε κανείς για το μέγεθος του Κάρτμαν άλλωστε tongue.gif
Συμφωνώ και με Λάακ η 14 είχε δυνατές στιγμές αλλά τον undercover αστυνομικό γιατί δεν τον σχολίασε κανείς;
http://www.southparkstudios.com/clips/2519...at-evidence-bag biggrin.gif

Όσο για το BatDad νταξ, επική στιγμή πραγματικά I thought this was America. tongue.gif


Πω,άλλη επεισοδιάρα αυτή...Μπήκε στο πετσί του ρόλου,δεν έκανε κάτι κακό tongue.gif

Πραγματικά,απορώ ώρες-ώρες πως διάολο τα σκέφτονται ρε σεις...
rankin
QUOTE(Phil Laak @ May 20 2011, 22:40 ) *
Πω,άλλη επεισοδιάρα αυτή...Μπήκε στο πετσί του ρόλου,δεν έκανε κάτι κακό tongue.gif

Πραγματικά,απορώ ώρες-ώρες πως διάολο τα σκέφτονται ρε σεις...

πρέπει να ψηφίσουμε προσωπικά αγαπημένα επεισόδια, αλλά όχι τα στανταράκια τύπου "scott tennorman must die" κλπ
να ψηφίσουμε τα αγαπημένα αουτσάιντερς

πχ, ψοφάω για christian rock hard
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.