Help - Search - Members - Calendar
Full Version: A1 Ολυμπιακός 2009-10
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
rankin
έτσι όπως σέρνεται ο Γιοτάμ, όλα λογικά είναι
και η αντικατάσταση του απο τον Πάτ στην Α1
και η παραφιλολογία για την επιστροφή του στη Μακάμπι το καλοκαίρι ή γενικά για απομάκρυνση του
όλα λογικά είναι

Ο Γιοτάμ, για κάποιο λόγο, ενώ είναι ταλαντούχος παίχτης, βρήκε την φανέλα του Ολυμπιακού βαριά σαν πανοπλία
Συμβαίνει και αυτό βέβαια. Δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που λυγίζει υπο το βάρος των περιστάσεων

και ας μην γελιόμαστε. Ούτε ο Πάτρικ μπορεί να την σηκώσει τη φανέλα. Ούτε τις κάλτσες δεν μπορεί να σηκώσει! Είναι όμως παιδί με πάθος, διάθεση και εντυπωσιακά αθλητικά προσόντα, και έτσι, τουλάχιστον μπορεί να έχει μια συνδρομή στο παιχνίδι της ομάδας.
Reggie Miller #31
QUOTE(lamar @ Apr 14 2010, 11:10 ) *
Που να το ξερεις? Αφου ειναι μια μπουρδα και μιση αυτο. Ο Χαλπεριν εχει τριετες με τον Ολυμπιακο.



Μα κι εγώ για 3ετές θυμόμουν,αλλά είπα ότι κάνω λάθος.Άρα ο δημοσιογράφος έκανε λάθος...

rankin έτσι όπως είχε εξελιχθεί το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού,η φανέλα της Μακάμπι ήταν πιο βαριά,με τους ευρωπαικούς τίτλους και τις συνεχείς παρουσίες στα final4...
rankin
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Apr 14 2010, 11:38 ) *
rankin έτσι όπως είχε εξελιχθεί το τμήμα μπάσκετ του Ολυμπιακού,η φανέλα της Μακάμπι ήταν πιο βαριά,με τους ευρωπαικούς τίτλους και τις συνεχείς παρουσίες στα final4...


Από άποψη τίτλων, δεν θα διαφωνήσω.. Οι τίτλοι όμως δεν κάνουν από μόνοι τους την φανέλα.
όταν είχαμε τον Όβτσινα και η ομάδα έπαιζε στον Κορυδαλλό, ναι, ήταν εύκολο να φοράς τα κόκκινα..

Φόρεσε τα τώρα όμως, κατέβα στο ΣΕΦ με 10.000 έτοιμους να σε κράξουν σε κάθε χαμένο σουτ. Παίξε τελικούς Α1 με τον πιστόλι στο κρόταφο και το κόσμο να απαιτεί τον τίτλο. Και μετά, πέρνα μια βόλτα απο το Τελ Αβίβ, παίξε με την Χαποελ Γκαλίλ Ελιον για το πρωτάθλημα, με μηδενική πίεση και έχοντας 25 σερί πρωταθλήματα στα χέρια σου. Παίξε και Ευρωλίγκα, με τον κόσμο ότι και να γίνει να χειροκροτά, και τότε καταλαβαίνεις την διαφορά στο βάρος της φανέλας..
Οι απαιτήσεις είναι αυτές που κάνουν τη διαφορά και αγχώνουν!
Και απαιτήσεις σαν αυτές που υπάρχουν στην Ελλάδα, μάλλον δεν υπάρχουν πουθενά αλλού στην Ευρώπη (ή και στον κόσμο)
Reggie Miller #31
Τον Όβτσινα που τον θυμήθηκες!!!!!!Θεός!!!!Και όσο σκέφτομαι ότι κάποια στιγμή ο Γιαννουζάκος έπαιζε κατά συνθήκη 4άρι και τώρα έχεις έναν τύπο που λέγεται Κλέιζα!

Από άποψη πίεσης,επειδή η ομάδα είχε μείνει εκτός τίτλων συμφωνώ.
Αλλά και πάλι δε νομίζω ότι εκεί είναι το πρόβλημα του Χαλπερίν φέτος.
Τι να πω.Ελπίζω σε καλύτερη συνέχεια,είναι από τους παίχτες που πιστεύω και που συμπαθώ ιδιαίτερα σαν χαρακτήρα....
Manu7
60 πόντοι στο ημίχρονο...πφφφ...χάλια μπάσκετ ο θρύλος...πολυ χάλια....

smiley.gif

ΥΓ:Σαν να ξυπνάει και ο Βασιλόπουλος...
Reggie Miller #31
Απ' το στόμα μου το πήρες για τον Βασιλό...
Ρε μπας και είναι παίκτης των play-off;;;; smiley.gif
kotzito
Πολυ καλο μπασκετ η ομαδα σημερα,εδειξε για αλλη μια φορα οτι βρισκεται σε μεγαλη φορμα.Ευχαριστες εκπληξεις για μενα ο Βασιλοπουλος και ο Μπεβερλι.Ο πρωτος εχει κανει 2 καλες εμφανισεις και μακαρι να συνεχισει ετσι.Ο Πατ για αλλη μια φορα πολυ ορεξατος,πιστευω οτι η αλλαγη αυτη θα βοηθησει και τον Ολυμπιακο και τους δυο παικτες.Ο Μπουρουσης μετα απο καιρο ηταν θετικος αν και ακομα δεν εχει φτασει στο επιπεδο που μπορει να αποδωσει.Τουλαχιστον φαινεται οτι ολοι στο ροστερ δειχνουν οτι μπορουν να ανταποκριθουν.
kseplenhs
πατρικ μπέβερλι μόνο και μόνο για το hair style που θυμίζει will smith στο fresh prince of bellair πρέπει να λατρευτεί δεόντως.

πιστευω επίσης πως ήταν απο τα κλειδιά του τελευταίου παιχνιδιού με την πρόκομ.ε απο εκεί και πέρα ήταν θέμα χρόνου να γινόταν η τράμπα.μάλλον περιμέναμε να κάνει 10 τα airball του ο γιοταμ για τους μήνες μάρτιο-απρίλη και αφου πάρει το know how μιας καλής σέντρας να τον στείλουμε δίπλα στο καραισκάκη για να βοηθήσει το ποδοσφαιρικό τμήμα εν όψει play off...
Reggie Miller #31
Ο Μπεβερλάκος είναι από τα παραδείγματα αθλητών που αρπάζουν τις ευκαιρίες που τους δίνουν.
Πάρα πολύ καλός σήμερα και σε άμυνα και σε επίθεση.Αφού έβαλε και τρίποντο!
Πρόβλημα ακόμα τα φάουλ χωρίς νόημα...

Ο Βασιλόπουλος θετικός και φαίνεται να αρχίζει να έχει εμπιστοσύνη στον εαυτό του.Επιμένω ότι το πρόβλημα είναι κυρίως ψυχολογικό...

Ο Μπουρούσης έχεις συνεχώς νεύρα και τα μεταδίδει και σε εμένα!!!!!

Ο Κλέιζα έδειξε ότι ήταν λίγο εκτός αγώνα.

Η ομάδα φορτσάσει,σε σταματάει να παίζει με το πόδι στο γκάζι και φαίνεται ότι δοκιμάζει καινούρια πράγματα,σε άμυνα και επίθεση και όσο δουλεύει είναι καλό για να είναι έτοιμη όταν πρέπει.
panos75
Φοβερή παράσταση ο Ολυμπιακός μέχρι το 25', διέλυσε το Περιστέρι που ειδικά στην έδρα του είναι πολύ σκληροτράχηλο. Πέραν του μονίμως εκνευρισμένου Κλέιζα όλοι οι υπόλοιποι ήταν πολύ καλοί.

Και κάτι ακόμη. Μετά την εμπειρία που είχα να κάτσω για λίγα λεπτά δίπλα στους φανατικούς του Περιστερίου έχω να προτείνω στη διοίκηση του ΓΣΠ να αλλάξει τον ύμνο της ομάδας και στη θέση να μπει το "Βαπόρι απ'την Περσία", ή ακόμη καλύτερα το "Όταν Καπνίζει ο Λουλάς".
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Apr 14 2010, 22:23 ) *
πατρικ μπέβερλι μόνο και μόνο για το hair style που θυμίζει will smith στο fresh prince of bellair πρέπει να λατρευτεί δεόντως.

Σωστό! Ο Πατρίκιος το χει! laugh.gif

Γενικά, πέραν του ότι είναι λίγο άτεχνος και αδούλευτος ακόμα, είναι ώρες-ώρες απολαυστικός να τον βλέπεις. Τρέχει, πηδάει, κυνηγάει κάθε φάση, παλεύει.. Είναι εξαιρετικό παράδειγμα ανθρώπου που μπορεί να προχωρήσει στην καριέρα του, λόγω πάνω από όλα του πάθους του και της εργατικότητας του. Πιστεύω πως είναι παίχτης που έχει μέλλον στο μπάσκετ. Δε ξέρω σε τι επίπεδο μπορεί να φτάσει και πόσο σημαντικό ρόλο θα μπορεί να έχει στο μέλλον σε μια μεγάλη ομάδα, όμως, έχει μέλλον στο μπάσκετ και αυτό είναι καλό, γιατί σε όλους αρέσει να βλέπουν ένα Πάτρικ Μπεβερλι να τρέχει σαν δαίμονας στο παρκέ και να κυνηγάει την κάθε μπάλα!

Επίσης, για τον φετινό Ολυμπιακό, μπορεί να προσφέρει λύσεις και να δημιουργήσει προβλήματα στον αντίπαλο. Πρέπει να είναι πολύ κουραστικό και εκνευριστικό για ένα γκαρντ, να έχει μόνιμα έναν τύπο με τη φάτσα του Ουιλ Σμιθ κολλημένο πάνω του...
Reggie Miller #31
Ειδικά χθες έκανε 2 βουτιές,τη δεύτερη την έκανε προς το τέλος,με το ματς να πλησιάζει στο τέλος και τη διαφορά στους 20 πόντους,πήδηξε πάνω από έναν άλλο παίκτη....!!!!!Φοβερός...
Razorblade Fish
O Tεοντοσιτς εδειξε για μια ακομα φορα ποσο clutch παικτης ειναι και ο Κλειζα για μια ακομα φορα τα νευρα του.Ελπιζω να βρει ρυθμο το υπεροπλπο μας γιατι στο Παρισι θα ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητος.Ο δε Παππας απο τον Κολοσσο μου γινεται ολο και πιο αντιπαθης...
Alexmei
QUOTE (Razorblade Fish @ Apr 17 2010, 21:33 ) *
O Tεοντοσιτς εδειξε για μια ακομα φορα ποσο clutch παικτης ειναι και ο Κλειζα για μια ακομα φορα τα νευρα του.Ελπιζω να βρει ρυθμο το υπεροπλπο μας γιατι στο Παρισι θα ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητος.Ο δε Παππας απο τον Κολοσσο μου γινεται ολο και πιο αντιπαθης...


lol γιατί; =Ρ Επειδή "κολλάει" σε άλλους παίχτες;

Παιδιά άκουσα λέει ο Βούισιτς παραλίγο να πιαστεί στα χέρια με τον Σόφο στον πάγκο. Ξέρετε τίποτα;
nickomcbr
QUOTE(Alexmei @ Apr 18 2010, 02:52 ) *
Παιδιά άκουσα λέει ο Βούισιτς παραλίγο να πιαστεί στα χέρια με τον Σόφο στον πάγκο. Ξέρετε τίποτα;


Μακάρι να ανάψουν λίγο τα αίματα και του Νικόλα...
Alexmei
QUOTE (nickomcbr @ Apr 18 2010, 12:28 ) *
Μακάρι να ανάψουν λίγο τα αίματα και του Νικόλα...


δηλαδή έιναι καλό να τσακώνονται οι συμπαίκτες σε μία ομάδα; Δεν κατάλαβα γιατί να ανάψουν τα αίματα του Νίκολα
rankin
QUOTE(Alexmei @ Apr 18 2010, 22:06 ) *
δηλαδή έιναι καλό να τσακώνονται οι συμπαίκτες σε μία ομάδα; Δεν κατάλαβα γιατί να ανάψουν τα αίματα του Νίκολα

δεν είναι καλό και προφανώς κάτι ίσως να συνέβη γιατί υπάρχουν αρκετές έμμεσες αναφορές του τύπου στο θέμα
Όμως, αυτά συνέβαιναν και συμβαίνουν σε κάθε ομάδα.. Δεν είναι δα και τόσο τραγικά φαινόμενα.
Ας τελειώσει η σεζόν και θα συζητήσουμε μερικά πράγματα καλύτερα.
Πάντως, μερικοί παίχτες, καλώς ή κακώς, δεν έχουν το μυαλό τους στην ομάδα, αλλά στην προσωπική τους προβολή και αυτό καμιά φορά δημιουργεί προβλήματα.
Τα ξεχνάμε πάντως για την ώρα και θα τα δούμε αναλυτικά σε 2-3 μήνες.
kotzito
Θα εχει καμια κληρωση για ταξιδι στο Παρισι το Σαββατο με την Ολυμπια;Περσυ θυμαμαι ειχε γινει ενας τετοιος διαγωνισμος στο τελευταιο παιχνιδι πριν το Final Four.
rankin
Λαέ του basketforum
θα πάει κανείς αύριο Κυψέλη για το παιχνίδι με τον Πανελλήνιο;
Air Kef
Katse οσο πιο μακρυά μπορείς από τους "φανατικούς".
Βασικά μπες απο την Κορδιγκτώνος, και εκεί κατσε. tongue.gif

Μπορεί να είμαι εγώ.
LFO
QUOTE(rankin @ Apr 27 2010, 13:30 ) *
Λαέ του basketforum
θα πάει κανείς αύριο Κυψέλη για το παιχνίδι με τον Πανελλήνιο;


Απο το Ο2 του Βερολινου στο Περιστέρι και την Κυψέλη....φιλαρακι δεν μας τα λες καλα φετος...
leonkalf
QUOTE (rankin @ Apr 27 2010, 13:30 ) *
Λαέ του basketforum
θα πάει κανείς αύριο Κυψέλη για το παιχνίδι με τον Πανελλήνιο;

Θα ήθελα, αλλά δεν μπορώ λόγω υποχρέωσης που έχω. Όποιος πάει, καλά να περάσει και μετά γράψτε μας εντυπώσεις.. bball.gif
rankin
QUOTE(Air Kef @ Apr 27 2010, 15:32 ) *
Katse οσο πιο μακρυά μπορείς από τους "φανατικούς".
Βασικά μπες απο την Κορδιγκτώνος, και εκεί κατσε. tongue.gif

Μπορεί να είμαι εγώ.


έχει και φανατικούς ε;;; tongue.gif

Αν πας, στείλε pm!

QUOTE(LFO @ Apr 27 2010, 15:49 ) *
Απο το Ο2 του Βερολινου στο Περιστέρι και την Κυψέλη....φιλαρακι δεν μας τα λες καλα φετος...


**μησε τα!!!!!!!!!!!!!!!


QUOTE(leonkalf @ Apr 27 2010, 16:14 ) *
Θα ήθελα, αλλά δεν μπορώ λόγω υποχρέωσης που έχω. Όποιος πάει, καλά να περάσει και μετά γράψτε μας εντυπώσεις.. bball.gif


Είναι καλές ευκαιρίες αυτά τα παιχνίδια, εντός αττικής, χωρίς φανατικούς εκατέρωθεν .
Χαλαρά, με φραπεδάκι ανα χείρας και σε κοντινή απόσταση από τον αγωνιστικό χώρο..
έχει μια amateur αίσθηση το πράγμα!
leonkalf
QUOTE (rankin @ Apr 27 2010, 15:48 ) *
Είναι καλές ευκαιρίες αυτά τα παιχνίδια, εντός αττικής, χωρίς φανατικούς εκατέρωθεν .
Χαλαρά, με φραπεδάκι ανα χείρας και σε κοντινή απόσταση από τον αγωνιστικό χώρο..
έχει μια amateur αίσθηση το πράγμα!

Συμφωνώ και επαυξάνω..!!!! blove.gif
Καλά να περάσεις!

BTW, τι ώρα είναι το ματς?
rankin
QUOTE(leonkalf @ Apr 27 2010, 17:10 ) *
Συμφωνώ και επαυξάνω..!!!! blove.gif
Καλά να περάσεις!

BTW, τι ώρα είναι το ματς?

Νομίζω 19.00 (αν ισχύει το πρόγραμμα που έχω στα χέρια μου)
eftheem7
ξερουμε καναλι ρε μαγκες για αυριο?
Reggie Miller #31
Στο sport24 λέει ConnXtv...Δεν ξέρω αν ισχύει...
kseplenhs
ρε παιδιά σήμερα πέσαν τα τσιμέντα στην κυψέλη.παράταση,buzzer beater στο τελευταίο δευτερόλεπτο και ουτε κουβέντα εδω μέσα.

ουτε εγώ το είδα γ..ω το connx.κανένα βιντεάκι τουλάχιστον έχει ανέβει πουθενά να δουμε τι παίχτηκε?
lakersdynasty
QUOTE(kseplenhs @ Apr 29 2010, 00:44 ) *
ρε παιδιά σήμερα πέσαν τα τσιμέντα στην κυψέλη


ε βεβαια...γηπεδο ειναι αυτο? Καποια στιγμη θα επεφταν... tongue.gif

τριποντο εκτος ισορροπιας ο Κλειζα στο τελος ε? Αντε και ενα στον τελικο της Ευρωλιγκας να καει το Παλαι ντε Περσι. icon_drunk.gif
kseplenhs
QUOTE(lakersdynasty @ Apr 29 2010, 00:51 ) *
ε βεβαια...γηπεδο ειναι αυτο? Καποια στιγμη θα επεφταν... tongue.gif

τριποντο εκτος ισορροπιας ο Κλειζα στο τελος ε? Αντε και ενα στον τελικο της Ευρωλιγκας να καει το Παλαι ντε Περσι. icon_drunk.gif



που είσαι ρε χαμένος?τώρα που μας γλεντάνε οι thunder εμφανίστηκες? tongue.gif

προτιμώ απο off balance τριποντο,ένα σαν του κέτσμαν απο το κέντρο...και τέζα ο καμπούρης 71.gif
lakersdynasty
QUOTE(kseplenhs @ Apr 29 2010, 00:58 ) *
που είσαι ρε χαμένος?τώρα που μας γλεντάνε οι thunder εμφανίστηκες? tongue.gif

προτιμώ απο off balance τριποντο,ένα σαν του κέτσμαν απο το κέντρο...και τέζα ο καμπούρης 71.gif

σιγα μην κατσω να διαβαζω την καζουρα σου. banana.gif  


Σημειωσε και ο Βουισιτς το πρωτο του τριποντο φετος..ηταν γραφτο να κερδισετε!

εγω παντως εχω ενα φετιχ. να κριθει ενας τιτλος ειτε Ευρωλιγκας ειτε στο ΝΒΑ με ενα sky hook.  tongue.gif







pete7
http://www.youtube.com/olympiacosbcgr
Εδω υπαρχουν στιγμιοτυπα απο το ματς με Πανελληνιο
kotzito
Ο κοουτς αποφασισε να κρατησει τον Μπεβερλι και για τα πλει-οφφ,οποτε κατα πασα πιθανοτητα τα παιχνιδια του final four θα ειναι τα δυο τελευταια για τον Χαλπεριν.
Reggie Miller #31
Για να είμαι ειλικρινής το θεωρώ έκπληξη.όχι γιατί δεν το αξίζει ο Μπεβερλάκος,ο οποίος όποτε του δίνεται η ευκαιρία την αρπάζει από τα μαλλιά και δίνει ότι καλύτερο.
Απλά θεώρησα ότι θα επιλέξει την εμπειρία του Χαλπερίν.Δεν νομίζω ότι υπάρχει ορθή ή λανθασμένη απόφαση.Ήταν μια επιλογή του κόουτς για τους δικούς του λόγους,για τα σχέδια που έχει στο μυαλό του.
Εμείς απλά συνεχίζουμε στηρίζουμε την ομάδα rolleyes.gif
Ο Χαλπερίν ελπίζω να απαντήσει με καλές εμφανίσεις στο final4.Και απ' ότι διάβασα δε δημιούργησε το παραμικρό πρόβλημα ή άφησε κάτι να αιωρείται στην ατμόσφαιρα.Μαθήματα ήθους,ειδικά για κάποιους παίκτες του ποδοσφαίρου! blove.gif
Razorblade Fish
4/4 τριποντα ο Αρης,ενα χαμενο σουτ συνολικα και 11 ποντους μπροστα ο Αρης,που μπορει να προβληματισει ΜΟΝΟ εμας...Αν δεν ξυπνησουν γρηγορα θα εχουμε προβλημα...

ΕΝΤΙΤ:5/5...
lakersdynasty
τι ακριβως να σας προβληματισει?

ο ΟΣΦΠ ειναι σαφες οτι προσπαθει να κλεισει οσο μπορει τον χωρο μεσα απο το τριποντο.

οσο μπαινουν τα τριποντα πανε καλα τα πραγματα για τον αντιπαλο. Αλλα δεν θα μπαινουν για παντα.

Ηδη το σκορ ειναι στο -5.

Μονο με τριποντα δεν κερδιζεις παιχνιδι εκτος εδρας και ο Αρης παιχνιδι μεσα στην ρακετα δεν εχει ιδιαιτερο.
Air Kef
Δεν ειναι οτι προβληματίζει μονο εμάς, είναι ότι ο Ριτσαρντσον ας πούμε ενω ειναι γενικά ενας καλός παικτης, με μας φαίνεται κατι σαν Εντι Τζόνσον.

Ντάξει, τα κλασσικά σήμερα, ελπιζω να μην καταφέρει ο Αρης να κανει κανα μαγικό στο τέλος.
Γκαντεμοδιασταύρωση παντως, για μας ο δυσκολότερος απο τους 5-8 ήταν ο Αρης.. :/
Razorblade Fish
QUOTE(lakersdynasty @ May 1 2010, 19:46 ) *
τι ακριβως να σας προβληματισει?

ο ΟΣΦΠ ειναι σαφες οτι προσπαθει να κλεισει οσο μπορει τον χωρο μεσα απο το τριποντο.

οσο μπαινουν τα τριποντα πανε καλα τα πραγματα για τον αντιπαλο. Αλλα δεν θα μπαινουν για παντα.

Ηδη το σκορ ειναι στο -5.

Μονο με τριποντα δεν κερδιζεις παιχνιδι εκτος εδρας και ο Αρης παιχνιδι μεσα στην ρακετα δεν εχει ιδιαιτερο.

Σου εχει δειξει εσενα ο Ολυμπιακος οτι τον εχει ανετα τον φετινο Αρη;Εμενα με προβληματιζει παντως που μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει με τιποτα εκτος εδρας και που με σοβαρες ομαδες γραφει πολλα με λιγα,του Ολυμπιακου του βγαζει την ψυχη...
Air Kef
Πολλα νευρα βλέπω και θα χουμε δράματα στο Παρίσι..
Razorblade Fish
QUOTE(Air Kef @ May 1 2010, 19:52 ) *
Πολλα νευρα βλέπω και θα χουμε δράματα στο Παρίσι..

Κοιτα μην εχουμε κανα δραμα σημερα και για Παρισι βλεπουμε...
lakersdynasty
QUOTE(Razorblade Fish @ May 1 2010, 19:50 ) *
Σου εχει δειξει εσενα ο Ολυμπιακος οτι τον εχει ανετα τον φετινο Αρη;Εμενα με προβληματιζει παντως που μια ομαδα που δεν μπορει να κερδισει με τιποτα εκτος εδρας και που με σοβαρες ομαδες γραφει πολλα με λιγα,του Ολυμπιακου του βγαζει την ψυχη...


ναι καταλαβαινω αλλα ενα παιχνιδι ειναι 40 λεπτα και το θεμα ειναι οτι ο0 Αρης απτη μια 40 λεπτα δεν αντεχει και απτην αλλη ο ΟΣΦΠ αμα μενει πιστος στο πλανο του πετυχαινει τον στοχο του συνηθως.

Προφανως ο Αρης προπονηθηκε ωστα νε μπορει να σημειωσει τριποντο με 15987598 τροπους απεναντι στον ΟΣΦΠ επειδη δεν μπορει να επιβιωσει αλλιως!

οσο για τα παιχνιδια ειδικα με τον Αρη ε ειναι και θεμα ομαδας. Καποιες ομαδες απλα δεν σου ταιριαζουν...

Τεσπα...γνωμες
smile.gif
kseplenhs
καλά είναι δεδομένο πως έχουν το νου τους στο παρίσι.πολύ απλά για ένα μέρος του παιχνιδιού νομίζω πως δεν βλέπουν τον άρη μπροστά τους αλλά τις ομάδες του f4.απο τη στιγμή που ζοριστηκαν αναγκάστηκαν να προσαρμοστουν στην ομάδα που έχουν απεναντί τους και το παιχνίδι γύρισε προς το μέρος μας

ειδικά αυτό το double team στο low post (στη δυνατή πλευρά κιόλας) χτες ήταν και ανουσιο(μιας και ο μπετς λίγο έλειπε να φτάσει τις 10 ασίστ) και χρησιμοποιήθηκε λάθος μερικές φορές που ντουμπλαραν το γκαρντ που βρέθηκε εκεί με τη μπάλα.

ελπίζω το δευτερο παιχνίδι να μην το δουν σαν προπόνηση εν όψει f4 γιατί μπορεί να ξεφύγει και να μην μαζευεται τόσο έυκολα όσο χτες...
GK_23
QUOTE(kseplenhs @ May 2 2010, 15:07 ) *
ειδικά αυτό το double team στο low post (στη δυνατή πλευρά κιόλας) χτες ήταν και ανουσιο(μιας και ο μπετς λίγο έλειπε να φτάσει τις 10 ασίστ) και χρησιμοποιήθηκε λάθος μερικές φορές που ντουμπλαραν το γκαρντ που βρέθηκε εκεί με τη μπάλα.

Εδώ μέχρι και ο Σκορδίλης έγραψε ασίστ στο ενεργητικό του εξαιτίας αυτής της "έμπνευσης". Τόσο δύσκολο ήταν να αντιμετωπιστούν αυτοί οι ψηλοί με προσωπική άμυνα; Ίσως βέβαια ο Γιαννάκης να προετοιμάζει ένα τέτοιο "τρυκ" για τον Μάριτς, ο οποίος δεν πασάρει και τόσο καλά όταν δέχεται ντουμπλάρισμα. Παρόλα αυτά χαλάει όλη την αμυντική μας ισορροπία αυτή η επιλογή.

Το άλλο το "κουφό" με τα time out;
2-9 και 9-21 προηγήθηκε ο Άρης στο ξεκίνημα και time out για να του κόψουμε το ρυθμό δεν καλέσαμε...
Και εντάξει χθες, υπήρχε ξεκάθαρη διαφορά ποιότητας και το γυρίσαμε εύκολα το ματς.
Αν συμβεί κάτι αντίστοιχο με την Παρτιζάν ή τη Μπαρτσελόνα ή τη ΤΣΣΚΑ; Θα επικρατήσει δηλαδή ή ίδια λογική και με αυτές τις ομάδες; Ελπίζω πως όχι... rolleyes.gif
Air Kef
QUOTE
Ίσως βέβαια ο Γιαννάκης να προετοιμάζει ένα τέτοιο "τρυκ" για τον Μάριτς, ο οποίος δεν πασάρει και τόσο καλά όταν δέχεται ντουμπλάρισμα. Παρόλα αυτά χαλάει όλη την αμυντική μας ισορροπία αυτή η επιλογή.


Ίσως;
Δεν είμαστε σίγουροι; cool.gif


QUOTE
Το άλλο το "κουφό" με τα time out;
2-9 και 9-21 προηγήθηκε ο Άρης στο ξεκίνημα και time out για να του κόψουμε το ρυθμό δεν καλέσαμε...
Και εντάξει χθες, υπήρχε ξεκάθαρη διαφορά ποιότητας και το γυρίσαμε εύκολα το ματς.
Αν συμβεί κάτι αντίστοιχο με την Παρτιζάν ή τη Μπαρτσελόνα ή τη ΤΣΣΚΑ; Θα επικρατήσει δηλαδή ή ίδια λογική και με αυτές τις ομάδες; Ελπίζω πως όχι..


Λες να μην πάρει τάιμ στο Φ4?

Πολλές φορές είναι καλύτερο να αφήνεις την ομαδα σου να ψάχνει τρόπο να επανακάμπτει μέσα στο παιχνίδι, χωρίς να παίρνεις τάιμ άουτ και να κόβεις τον ρυθμό του αντιπάλου. Ψήνονται καλύτερα και οι παικτες σου, και ειδικά σε τέτοιο ματς ήταν καλή ευκαιρία.


Πάντως ο Μπλατ είχε πολλά παράπονα απο την διαιτησία και τις περισσότερες φορές δικαιολογημένα, κάποια πράγματα ήταν κάπως εξόφθαλμα.
Όχι ότι ευνόησαν σε τέτοιο βαθμό τον Ολυμπιακό, άλλωστε και οι παίκτες του Ολυμπιακού είχαν δυστυχώς πολλά νεύρα με την διαιτησία (Θόδωρα, αμα από τα νευρα κάνουμε 0/2 βολές δεν πάμε πουθενά), αλλά ίσως το ντέρμπυ να κρατούσε περισσότερη ώρα..


Manu7
Πολύ κακή η ομάδα 1ο ημίχρονο.Κάνει πάρτυ στην περιφέρεια ο Άρης.Τα γνωστα δηλαδή...
Ο Γιαννάκης time out ούτε για δείγμα όταν η διαφορά πήγε ακόμη και στους 14.
Ο Παπαλουκάς στο μεταξύ έχει χάσει 3 τρίποντα 2 εκ των οποίων θα μείωναν τη διαφορά σε 3-4 πόντους.Όλα ελεύθερα.
Αντίθετα,ο Walsh φαντάζει Allen και ο Richardsson φυσικά Pierce πράγμα που έχουμε συνηθίσει στα μεταξύ μας ματς.
Τι να πω...Στην πιο κρίσιμη εβδομάδα της χρονιάς η ομάδα εμφανίζει τα προβλήματα που εμφάνιζε στην αρχή της.
Ας ελπίσουμε ότι ευθύνεται για ακόμη μια φορά η έλλειψη σοβαρότητας που αυτή όμως την έχουμε καθ'ολη τη
διάρκεια της χρονιάς.
paralis77
Ας ελπισουμε οτι το χαλαρο παιχνιδι μας , να οφειλεται μονο στο γεγονος οτι την Παρασκευη παιζουμε τον ημιτελικο.
Αλλα θα μου πεις , στα τελευταια παιχνιδια , ολο χαλαρα παιζουμε.
Με τετοιες εμφανισεις ,η ομαδα δεν πειθει για ευρωπαικη κουπα.
Manu7
57-60 ξύπνησε η ομάδα και επιτέλους έπαιξε αυτό που μας έχει συνηθίσει και θαυμάζουμε.
Τσίλντρες εξαιρετικός κάνει τα πάντα.Και ο Παπαλουκάς εξαιρετικός οργανωτής και είναι ο Teodosic αυτός που
τον συμπληρώνει αυτη τη φορά μιας και τελευταία βλέπαμε το αντίθετο.
Μακάρι να συνεχίσουν συγκεντρωμένοι μέχρι το τέλος και να πάρουμε τη νίκη.
apkat
O τσιλι μονο στο 3ο δεκαλεπτο πρεπει να εχει πανω απο 15 ποντους..Συγκλονιστικη εμφανιση..!!!
apkat
Τελικο 75-85 με καλη εμφανιση απο οτι καταλαβαινω απο τα στατιστικα μονο στο 2ο ημιχρονο..

Παμε τωρα για την κουπα..!!!!!!!!!!!!!!
voreadis7
QUOTE(apkat @ May 3 2010, 21:30 ) *
Τελικο 75-85 με καλη εμφανιση απο οτι καταλαβαινω απο τα στατιστικα μονο στο 2ο ημιχρονο..



Στο δεύτερο ήταν πραγματικά πολύ καλή η εμφάνιση.. Καλή άμυνα και γρήγορο παιχνίδι μπροστά. Απο σήμερα όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο Παρίσι!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.