Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία - Σλοβενία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pierce
Παρασκευή 10 Σεπτεμβρίου 18:00
Pierce
Μόνο οι Σλοβένοι τέτοια πράγματα 71.gif ugly8.gif
rchos
και εγω ξαναρωταω.
πως γινεται αυτος ο λαος να ηταν μελος της γιουγκοσλαβιας?πολυ "φλωροπαιδα" βρε παιδι μου!
μην απαντησετε παλι οτι επαιζαν ελαχιστοι στην εθνικη των γιουγκων.
δεν μιλαω για το μπασκετικο της υποθεσης μονο.
τοσα χρονια ηταν μερος της ενωμενης γιουγκοσλαβιας και ομως ειναι τοσο μα τοσο διαφορετικοι απο ολους τους υπολοιπους.
T.W.Is.M.
Πειτε μου κι εμενα που δεν αντεξα να το δω και κοιμηθηκα(με βαρυ στομαχι απο απο τις πιτσες που ειχα φαει το μεσημερι smiley.gif ). Το μονο που ξερω ειναι το τελικο σκορ. Τι ακριβως εγινε?
Pierce
Κέρδιζαν με 10 πόντους καποια στιγμη μεχρι το 2 δεκαλεπτο , μετά στο τρίτο δεκάλπετο πηγαιναν ποντο ποντο και στο τελος φαγαν 17 ποντους στο κεφαλι icon_drunk.gif
Green Warrior
QUOTE(rchos @ Sep 10 2010, 18:59 ) *
και εγω ξαναρωταω.
πως γινεται αυτος ο λαος να ηταν μελος της γιουγκοσλαβιας?πολυ "φλωροπαιδα" βρε παιδι μου!
μην απαντησετε παλι οτι επαιζαν ελαχιστοι στην εθνικη των γιουγκων.
δεν μιλαω για το μπασκετικο της υποθεσης μονο.
τοσα χρονια ηταν μερος της ενωμενης γιουγκοσλαβιας και ομως ειναι τοσο μα τοσο διαφορετικοι απο ολους τους υπολοιπους.


Πάντα ήταν ο πιο "εξευρωπαϊσμένος" λαός της πρώην Γιουγκοσλαβίας με μια νοοτροπία περισσότερο κεντροευρωπαϊκή παρά βαλκανική. Αν και συγγενείς με Σέρβους και Κροάτες είχαν ξεχωριστή δική τους γλώσσα συγγενική μεν της Σερβο-Κροατικής αλλά διαφορετική. Σαν χώρα αρνούνται να συμμετέχουν σε οτοδήποτε βαλκανικό σε αντίθεση με ότι έχει σχέση με Κεντρική Ευρώπη και προσβάλονται αν τους πεις βαλκάνιους τη στιγμή που πχ. οι Σέρβοι το αποδέχονται θετικά θεωρόντας τον ευατό τους κάτι μεταξύ καθολικής-προτεσταντικής Δύσης και ισλαμικής Ανατολής.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.