Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ξυρισμα απο μικρος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
flash 12
πολλα παιδια μου λενε οτι αμα ξυριζεσαι στο προσωπο απο μικρος σταματας να ψηλωνεις,αληθευει? wink.gif
Pierce
επισης γινεσαι gay
rchos
ελα ρε παιδια!συνεννοημενοι ειστε?
αν ειναι δυνατον.
ποιος σας το πε?
ωραια ξυριστικα απο πολυ μικρος και εγινα ενας κοντος ατριχος gay!εσας δηλαδη τι σας πειραζει αυτο?
ας μην ειμαστε ρατσιστες σας παρακαλω!
benchwarmer
Νομίζω υπάρχει και μαθηματικός τύπος, αλλά μου διαφεύγει τώρα..
Air Kef
Επιλογές είναι αυτές.
Τις κάνεις, και ζεις με αυτές.

Λέτε γιαυτο να μην ξυριζετε ο Μίλος;
Για να φτάσει τα 2 μέτρα και να ειναι ο "πλέι μέικερ του 2020";
panos75
QUOTE(pierce21 @ Mar 9 2010, 19:18 ) *
επισης γινεσαι gay


Μη μου λες τέτοια. 42.gif
spysta
νομιζω οτι υπαρχει και ιατρικος ορος γι αυτο που αναφερει ο φιλος flash 12 ..

αν θυμαμαι καλα ειναι η νοσος περιφερειακων αγγειων που προκαλει ελλειπη αναπτυξη των ακρων λογω της ουσιας που εκριγνεται (δεν θυμαμαι ακριβως ποιας) .. απο το ξυρισμα των τριχων του προσωπου .
Με λιγα λογια αν ξυριζεις το προσωπο σου απο μικρος .. αυτο εχει ως συνεπεια την μεγαλη εκρηξη αυτης της ουσιας που ουσιαστικα ΔΕΝ αφηνει τα ακρα (χερια,ποδια) να αναπτυχθουν .. επομενως μενεις κοντος.

Ενα φιλαρακι μου ειχε ΜΕΓΑΛΟ προβλημα τριχοφυιας .. και αναγκαζοταν να ξυριζεται απο 13 χρονων .. και ειναι πραγματικα τραγικο πως ο πατερας του ειναι καπου στο 1,90 .. η μανα στο 1,70κατι .. ο αδερφος επισης ψηλο παιδι .. αλλα αυτος εχει παραμεινει στο 1,65 απο εκτη δημοτικου οπου και ξεκινησε να μοιαζει στον Γουλβεριν.

φιλος flash12 ασε τα ξυραφακια .. και κοιτα να αφησεις μαλια και μουσια.αλλιως αν θες να παιξεις μπασκετακι σε βλεπω να παιρνεις μερος στο τουρνουα της μεσης Γης με την ομαδα των χομπιτ και τον Φροντο προπονητη wink.gif



ΥΓ.για gay κτλ δεν ξερω .. μου ακουγεται υπερβολικο να ισχυει κατι τετοιο.
kotzito
Απο προσωπικη εμπειρια μπορω να επιβεβαιωσω.Στα 14 αρχισα να βγαζω τα πρωτα μου γενια(τωρα ειμαι 17).Μεχρι τα 16 που τα ξυριζα παρα πολυ συχνα,ειχα ψηλωσει ελαχιστα.Εδω και ενα χρονο που ξυριζομαι πιο σπανια εχω παρει σχεδον οσους ποντους ειχα παρει τα 2 χρονια αυτα που ξυριζομουνα συχνα.Αυτο που λεει ο Spysta ισχυει.Νομιζω μαλιστα οτι αυτο προκαλειται επειδη ο αφρος ξυρισματος περιεχει ενα συστατικο το οποιο προκαλει τον περιορισμο της παραγωγης των ορμονων που ειναι υπευθυνες για την αναπτυξη.
Alexmei
οφείλεται μόνο στον αφρό ξυρίσματος και όχι στο ότι γενικά ξυρίζεσαι;
jim 3
σοβαρα τα λετε ολα αυτα η κανετε πλακα.............

blove.gif
KobeNBA
παιδια περα απο την πλακα τωρα...αυτα π λετε τα λετε σοβαρα ? να ξερουμε κιολας....
kostasvc15
Εχω να ξυριστω δυο μηνες και εχω παρει 3 ποντους..
kaukasios
QUOTE(kotzito @ Mar 10 2010, 00:25 ) *
Απο προσωπικη εμπειρια μπορω να επιβεβαιωσω.Στα 14 αρχισα να βγαζω τα πρωτα μου γενια(τωρα ειμαι 17).Μεχρι τα 16 που τα ξυριζα παρα πολυ συχνα,ειχα ψηλωσει ελαχιστα.Εδω και ενα χρονο που ξυριζομαι πιο σπανια εχω παρει σχεδον οσους ποντους ειχα παρει τα 2 χρονια αυτα που ξυριζομουνα συχνα.Αυτο που λεει ο Spysta ισχυει.Νομιζω μαλιστα οτι αυτο προκαλειται επειδη ο αφρος ξυρισματος περιεχει ενα συστατικο το οποιο προκαλει τον περιορισμο της παραγωγης των ορμονων που ειναι υπευθυνες για την αναπτυξη.

terma αυτα που ηξερες.βγηκε νεα γενια αφρων ξυρισματος οι οποιοι βοηθανε να παρεις ποντους.τωρα ολοι μπορουμε να ξυριζομαστε αφοβα.
Tapanic
Ρε φιλε ποια ειναι αυτη ειναι νεα γενια αφρων γιατι τα χρειαζομαι!Ειμαι 95αρης και 190cm και θελω ξυρισμα ανα 2 εβδομαδες αλλα παραλυλλα θελω και να ψυλωσω και αλλο! smiley.gif smiley.gif smiley.gif blink.gif
kaukasios
QUOTE(Leuterhs @ Mar 28 2010, 01:49 ) *
Ρε φιλε ποια ειναι αυτη ειναι νεα γενια αφρων γιατι τα χρειαζομαι!Ειμαι 95αρης και 190cm και θελω ξυρισμα ανα 2 εβδομαδες αλλα παραλυλλα θελω και να ψυλωσω και αλλο! smiley.gif smiley.gif smiley.gif blink.gif

μην τους χρησιμοποιησεις ακομα γιατι εισαι μικρος ακομα και θα φτασεις στα 2.60!!!! smiley.gif smiley.gif
Quincy
Εγώ ρε παιδιά που είμαι αξύριστος και ακούρευτος από τα 14 (τώρα έφτασα τα 21), γιατί σταμάτησα να ψηλώνω στα 1,78;;;;;;
Αδικία δεν είναι;;;;
balomazoxtra
Η φύση είναι καπιταλίστρια και σε εκδικείται,σύντροφε.
SlobodaN
QUOTE(kaukasios @ Mar 28 2010, 02:41 ) *
terma αυτα που ηξερες.βγηκε νεα γενια αφρων ξυρισματος οι οποιοι βοηθανε να παρεις ποντους.τωρα ολοι μπορουμε να ξυριζομαστε αφοβα.


Eπίσης διάβασα σε μελέτες ότι τον αφρό αυτό μπορείς να τον απλώσεις σε όποιο "σημείο" του σώματός σου θέλεις για έξτρα πόντους.
kaukasios
QUOTE(SlobodaN @ Mar 28 2010, 18:30 ) *
Eπίσης διάβασα σε μελέτες ότι τον αφρό αυτό μπορείς να τον απλώσεις σε όποιο "σημείο" του σώματός σου θέλεις για έξτρα πόντους.

τι εννοεις???? rolleyes.gif rolleyes.gif
SlobodaN
Πχ,στο πόδι, ενδείκνειται ας πούμε γι'αυτούς που θέλουν να πηδάνε ψηλότερα και να καρφώνουν.
COOLMAN
Καλησπερα.Να ρωτησω και εγω με τη σειρα μ.Ειμαι 14 και ειχα ξεκινησει να βγαζω γενια απο τα 13 και τωρα ειμαι 1,75...μπορει και παραπανω.Ξυριζομαι αλλα με ηλεκτρικη μηχανη χωρις αφρους και τετοιες ιστοριες αλλα εχω αρκετους μηνες να ψηλωσω.Θα ρωτησω και κανεναν γιατρο και θα επιστρεψω να κανω post ο,τι πληροφορηθω αλλα θα το εκτιμουσα πολυ αν καποιος θα μπορουσε να μ πει αν χωρις αφρο κινδυνευω.Ελπιζω να φτασω 1,85-1,90 να μπορω να παιξω τουλαχιστον shooting guard γτ 2+ δεν φτανω με τπτ.Και το κακο ειναι οτι στην ομαδα με εχουν βαλει να παιζω center και δεν την εξασκω πολυ τη θεση του guard.......

Τεσπα,ευχαριστω προκαταβολικα.
Das Kapital
Εγω παιδια ξυριζομαι απο τα 13,εχω υψος 1,85,ο πατερας μου 1,78 και η μητερα μου 1,68.Πιστευω πως δεν παιζει ρολο το γεγονος οτι ξυριζεσαι αλλα αυτο που προκαλει το ξυρισμα,δηλαδη οι ορμονες που σε κανουν να αναπτυσσεσαι πιο γρηγορα σε σχεση με το φυσιολογικο,εγω παντως απο τη στιγμη που αρχισα να ξυριζομαι πηρα αλλους δεκα ποντους αλλα σταματησε η αναπτυξη μου στη δευτερα γυμνασιου,τωρα τριτη λυκειου,υποψηφιος γαρ biggrin.gif
traxonas
Ακουσα οτι στην Αμερικη βγαλανε αφρο ξυρισματος για γκαρντ και τωρα πειραματιζονται για σεντερ πανω απο 2.15! 69.gif
kseplenhs
QUOTE(traxonas @ Apr 12 2010, 10:39 ) *
Ακουσα οτι στην Αμερικη βγαλανε αφρο ξυρισματος για γκαρντ και τωρα πειραματιζονται για σεντερ πανω απο 2.15! 69.gif



τωωωρα...εδω κ ενα τέταρτο

και ειδικό πινέλο σε συσκευασία δώρου
Stelios 12
Ερώτηση: Γιατί το τόπικ αυτό υπάγεται στην κατηγορία "Οτιδήποτε για το μπάσκετ"??
Johnaros
Ε γιατί προφανώς αυτός που το άνοιξε λόγω μπάσκετ τον ενδιέφερε άμα σταματάει η ανάπτυξη με το ξύρισμα. tongue.gif
Stelios 12
QUOTE(Johnaros @ Aug 10 2010, 04:00 ) *
Ε γιατί προφανώς αυτός που το άνοιξε λόγω μπάσκετ τον ενδιέφερε άμα σταματάει η ανάπτυξη με το ξύρισμα. tongue.gif


Τελικά τι γίνεται ρε παιδία?? Στματάει?!?! Χαχαχαχαχαχα!!! rolleyes.gif blink.gif
επαθα λαστιχο
μεταξυ μας μιας και ειμαστε αντροπαρεα,αν ξυριζεις το οσχεον σου παιρνεις ποντους εκει που πρεπει.χιχιχ
Johnaros
Ναι, και αν ξυρίζεις το στήθος βγάζεις βυζιά. tongue.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(Johnaros @ Sep 14 2010, 16:44 ) *
Ναι, και αν ξυρίζεις το στήθος βγάζεις βυζιά. tongue.gif


Αυτό σύμφωνα με ένα γνωστό ανέκδοτο, γίνεται και αν τρίβεις κ*λόχαρτο στο ίδιο σημείο για πολλά χρόνια smiley.gif

Πέρα από την πλάκα όμως, και επειδή κάποιοι σε αυτό το νήμα έχουν ξεφύγει και εστιάζουν σε λάθος σημεία, η ουσία είναι μία:

Θέλεις περισσότερο να ψηλώσεις και να παίξεις μπάσκετ, ή να γίνεις νορμάλ άντρας; Γιατί χάσατε τι είπαν ο pierce21 και ο rchos στα πρώτα μηνύματα.. Εγώ προσωπικά θα ήθελα το δεύτερο, αν και πλέον είναι αργά για μένα καθώς άρχισα να ξυρίζομαι από μικρός κι εγώ, καταλήγοντας να είμαι ένας κοντός gay που φέρνω σε απόγονο του Wolverine. Είναι γνωστό δε, ότι όσο πιο πολύ ξυρίζεσαι, τόσο πιο πολλές τρίχες βγαίνουν και έτσι τόσο συχνότερα ξυρίζεσαι, κάνοντας τα συμπτώματα ολοένα και πιο έντονα.

Γι' αυτό μην κάνεις το λάθος που κάναμε κάποιοι από αυτό το thread. Μην ξυρίζεσαι. Εξάλλου σε άλλο topic είπαν ότι το "άστεγος look" είναι και της μόδας και θεωρείται σέξυ! Με ένα σμπάρο δυο τρυγόνια δηλαδή!
il postino
κλειδωστε το επιτελους....
vonzuchter
αχαχαχαχαχαχαχα καλα... οντως υπαρχει αυτος ο μυθος με διαφορες παραλαγες του βεβαια. παντως περα απο τη πλακα και εγω εχω παρατηρησει οτι τα αγορια που εχουν ανδρικη τριχοφυια και εντονα χαρακτηριστικα ενηλικου ανδρα απο πριν τα 16, σταματανε να ψηλωνουν. ισως ειναι ορμονικο. αν υπαρχει καποιος γιατρος ας πει την αποψη του. μη κλειδωσει το τοπικ. ειναι ακρως μπασκετικο. και εγω μικρος αφησα τη μεγαλη μου καψουρα τη μπασκεταρα λογω του υψους και ασχοληθηκα με κολυμβηση και τεννις. μεχρι τα 15 ημουν μολις 1.70 οποτε το ονειρο να γινω σεντερ η εστω PF κατερρευσε σα πυργος απο τραπουλοχαρτα. οποτε παρατησα το μπασκετ σε ομαδα. τσαμπα χρονος. τελικα εφτασα 1.79... Μακρυα απο ξυραφια rolleyes.gif
joi
Ένα έχω να πω. Ο Tepic ακόμα το μουστάκι της 3της γυμνασίου έχει...
Johnaros
Και ο ΔΔ.
Ενδεχομένως και ο Ζήσης.
Ο Λάζος βέβαια όταν είχε υιοθετήσει το survivor look απέδειξε ότι μάλλον το ξύρισμα δε σταματάει την ανάπτυξη. tongue.gif
Και ο Καϊμακόγλου το ίδιο...
rchos
QUOTE(il postino @ Sep 14 2010, 23:53 ) *
κλειδωστε το επιτελους....


γιατι?
kolokotronis
Παιδιά, εγώ έχω παρατηρήσει ότι και όποιος αφήνει καράφλα δεν ψηλώνει άλλο.

Δεν έχω δει κανέναν φαλακρό να παίρνει ύψος.

Για ψάχτε το.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.