Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pinar Karsiyaka vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
j-kidd13
vs


Ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να μπεί σε περιπέτειες όσον αφορα την πρόκριση του στο top-16.Η ήττα μέσα στο ΟΑΚΑ απο την Kuban,η οποία έκανε το 2 στα 2 στις αναμετρήσεις με τον Παναθηναϊκό,έχει προκαλέσει τεράστια αναταραχή στην ομάδα,αποτέλεσε εφαλτήριο για να ξεκινήσει η μεταγραφολογία,και άφησε τον Παναθηναϊκό στην 4η θέση ισόβαθμο με τους Τούρκους.Το ματς κάθε άλλο παρα εύκολο είναι,η Τούρκοι στην πρεμιέρα επικράτησαν της Μπαρτσελόνα με 71-62 δείχνοντας οτι δεν θα ειναι καθόλου εύκολος αντίπαλος.
Η ομάδα είναι σε κακή κατάσταση,η κόπωση κάνει την εμφάνιση της στην περιφέρεια οπου 3 παίκτες τραβάνε όλο το λούκι μέχρι στιγμής,ο Τζόρτζεβις έδωσε σύνθημα ενότητας(σαν τον Βγενόπουλο ακούγεται αυτό) και μένει να δούμε αν η ομάδα θα δείξει σφυγμό και αντίδραση.



Να θυμηθούμε τα highlights της πρώτης αναμέτρησης.

goofy87
Κρισιμο παιχνιδι. Παιζουμε με ομαδα που δεν τρομαζει, αλλα με τον "εκτος εδρας" Παναθηναικο ολα μπορουμε να τα περιμενουμε.

Προσφατως, διαβασα οτι ο Κουζμιτς απεκτησε προβλημα και ειναι αμφιβολος. Αν ισχυει αυτο, ελπιζω να υπερκαλυψουμε το κενο με Ραντουλιτσα και τον Γκιστ σε ρολο πασπαρτου στο 4 και στο 5. Ισως κριθει απαραιτητο να παρει χρονο και ο Χαραλαμποπουλος στο 4, διοτι ο Γκιστ πιθανον να καταπονηθει.

Τελος, περιμενω απο τον Παυλοβιτς να κανει επιτελους ενα καλο ματς απο την περιφερεια και τον Φωτση να παρει περισσοτερες πρωτοβουλίες και να βοηθησει με την εμπειρια του.Αυτα. smile.gif
A.CAB
Πάρα πολύ δύσκολο ματς και το κρισιμότερο μέχρι στιγμής. Πως τα καταφέραμε να βρεθούμε με την πλάτη στον τοίχο τόσο νωρίς είναι απορίας άξιο. Τουλάχιστον έχουν κοπεί τα γελάκια περί χαβαλέ στην πρώτη φάση και τα μεγάλα λόγια περί έβδομων αστεριών (αν και θα ξαναξεκινήσουν αν καταφέρουμε και μπούμε στο Τοπ16...).
Η Καρσίγιακα πάντως δεν είναι καθόλου κακή ομάδα. Απλά είναι άπειρη από Ευρολίγκα και αυτό της έχει κοστίσει. Στην έδρα της είναι πολύ πιο δυνατή και σε συνδιασμό με το πατατράκ που μας έχει πιάσει με τα εκτός έδρας (μεγάλο κακό η λουζεριά που μας ποτίστηκε σιγά σιγά τα τελευταία χρόνια που τρώγαμε 25άρες από την ΤΣΣΚΑ και λέγαμε δεν πειράζει μωρέ...) η αποστολή μας είναι πολύ δύσκολη.

Εννοείται πως θεωρώ πως είμαστε καλύτερη ομάδα αλλά θα πρέπει να το δείξουμε και στο παρκέ. Αν ακολουθήσουμε το παράδειγμα του πρώτου αγώνα νομίζω πως θα είμαστε στο σωστό δρόμο και όλα καλά. Αν παίξουμε όπως παίζουμε εκτός έδρας τότε πολύ απλά θα χάσουμε. Και αν χάσουμε και πάλι, ίσως να μην αξίζουμε να περάσουμε στο Τοπ16.
Η παρουσία του Παππά είναι λογικά για ψυχολογικούς λόγους και όχι για σοβαρή βοήθεια ακόμα. Μεγάλο ρίσκο μου κάνει το να τον βάλουμε σε τέτοιο αγώνα κατευθείαν. Μεταγραφή πάντως δεν φαίνεται ακόμα. Ίσως περιμένουμε το Γιούροκαπ.

Μακάρι να παίξουν όπως μπορούν τα παλικάρια και να καθαρίσει λιγάκι και το μυαλό του ο Σάλε μπας και έρθει το διπλό και έρθει και μια ηρεμία στην ομάδα. Είναι κρίσιμα πια τα πράγματα.
green_sky
Για να δουμε την ομαδα και τωρα που σφηξαν οι .....................
ο Σαλε παντως αν θελει τρολλαρει τις διαρροες δυσφοριας που βγηκαν πριν λιγο καιρο πρεπει να ξεκινησει με Λουτζη , Παππα , Χαραλαμποπουλο ,Φωτση και Παπαγιαννη.Πιστος στο πλανο της ελληνοποιησης.

yorgos
Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος, η ομάδα δεν έχει δείξει μέταλλο εκτός έδρας και η δομή της Καρσίγιακα είναι ακριβώς το στιλ ομάδας που δεν μας κουμπώνει καθόλου. Ειδικά με τα φόργουορντ των άλλων και τους ψηλούς δε βλέπω φως...
SkyFall
QUOTE (yorgos @ Nov 26 2015, 18:59 ) *
Δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος, η ομάδα δεν έχει δείξει μέταλλο εκτός έδρας και η δομή της Καρσίγιακα είναι ακριβώς το στιλ ομάδας που δεν μας κουμπώνει καθόλου. Ειδικά με τα φόργουορντ των άλλων και τους ψηλούς δε βλέπω φως...


Αν τους κόψουμε το ρυθμό και πάμε καθαρά σε παιχνίδι μισού γηπέδου ίσως το πάρουμε. Θα μετρήσει και η απειρία των Τούρκων αλλά πρέπει να παίξουμε πραγματικά καλά. Αν εμφανιστούμε μπλαζε και σοφτ θα μας πατήσουν στο κεφάλι.
shtarkws
καποιος που εχει αναλυσει την βαθμολογια γνωριζει τι γινεται σε περιπτωση ηττας?
Dred11
QUOTE (shtarkws @ Nov 27 2015, 19:41 ) *
καποιος που εχει αναλυσει την βαθμολογια γνωριζει τι γινεται σε περιπτωση ηττας?

Μου φαίνεται τους υπερεκτιμήσαμε. Μπορεί να τους ρίξουμε και 30 στο κεφάλι.
salonikatasos
η διαφορά ποιότητας υπέρ μας νομίζω είναι εμφανής και οι δικοί μας έχουν μπει στο ματς με σκοπό να το πάρουν από το πρώτο ημίχρονο. πρώτο παιχνίδι μας φέτος που κάνουμε τόσο καλό ξεκίνημα

και αντιαθλητικό και τεχνική ποινή υπέρ μας. τελικά κι ο μπερτομέου φοβέρα θέλει
jonaldidhs
QUOTE (salonikatasos @ Nov 27 2015, 20:04 ) *
η διαφορά ποιότητας υπέρ μας νομίζω είναι εμφανής και οι δικοί μας έχουν μπει στο ματς με σκοπό να το πάρουν από το πρώτο ημίχρονο. πρώτο παιχνίδι μας φέτος που κάνουμε τόσο καλό ξεκίνημα

και αντιαθλητικό και τεχνική ποινή υπέρ μας. τελικά κι ο μπερτομέου φοβέρα θέλει

Και με Κουμπαν στη Ρωσσια ειχαμε κανει τοσο καλο ξεκινημα..Η ομαδα ειναι ξεκουραστη σημερα..Δειχνει φρεσκια μετα απο καιρο..

Μπορει γιαυτο να μην υπογραφαμε..

Καλα αυτο ο Φωτσης ειναι για φαπες..
Dred11
Πολύ καλή δουλειά και απόψε ο Κουζμίτσας όπως τον λένε στο λιθουανικό κανάλι που παρακολουθώ.
nvip13
Καπως ετσι είχαμε ξεκινήσει και στην Κουμπαν.(μεγαλη διαφορά ποιότητας φυσικα)
Θελει προσοχή και συγκέντρωση το ματς.

Αχ ρε Φωτση!

Χαχαχα ρε συ τα ιδια γραφαμε!
TakeshyKurosawa
Θα ξεφτιλιστούν τα Τουρκά σήμερα! Έτσι φαίνεται.
Ginobili
QUOTE(nvip13 @ Nov 27 2015, 18:08 ) *
Καπως ετσι είχαμε ξεκινήσει και στην Κουμπαν.(φυσικα μεγαλη διαφορά ποιότητας φυσικα)
Θελει προσοχή και συγκέντρωση το ματς.

Αχ ρε Φωτση!

Ο Αλβέρτης ακόμα και μετά τα τελειώματα του..που ήταν άθλιος,μπορούσε να μπει για 3-4' και να κολλήσει 2 τριποντάκια για πλάκα.Ο Φώτσης δεν έχει κάτι...
ΆΘΛΙΟΤΑΤΟΣ.
SkyFall
Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει ο Πάβλοβιτς.
Reggie Miller 31
Καλά τι γήπεδο είναι αυτό; Σαν να βλέπω το γήπεδο της Νήαρ Ήστ είναι!

Πάντως ο Κουζμιτς παίζει πιο πολύ απο Ραντούλιτσα... πραγματικά μακάρι αυτό το 1 εκατ να είχε επενδυθεί σε 2 ακόμα παίκτες...
Paris87
Μου φαινονται λιγο ξενερωμενοι οι δικοι μας?
jonaldidhs
QUOTE (nvip13 @ Nov 27 2015, 20:08 ) *
Καπως ετσι είχαμε ξεκινήσει και στην Κουμπαν.(μεγαλη διαφορά ποιότητας φυσικα)
Θελει προσοχή και συγκέντρωση το ματς.

Αχ ρε Φωτση!

Χαχαχα ρε συ τα ιδια γραφαμε!

Χαχαχ ισχυει..

Αρχισαν τις ποικιλιες..
Ginobili
QUOTE(SkyFall @ Nov 27 2015, 19:10 ) *
Έχει αρχίσει και με εκνευρίζει ο Πάβλοβιτς.

Το χω ξεπεράσει αυτό το στάδιο.Πλέον εκνευρίζομαι με τον Σάλε που δεν βάζει τον Χαραλαμπόπουλο στην θέση του
jonaldidhs
Ποσα λαθη ακομα?Θα παρουν ψυχολογια αν συνεχισουν αυτα τα λαθη..
SkyFall
QUOTE (Ginobili @ Nov 27 2015, 20:15 ) *
Το χω ξεπεράσει αυτό το στάδιο.Πλέον εκνευρίζομαι με τον Σάλε που δεν βάζει τον Χαραλαμπόπουλο στην θέση του


Πεντάδες με Πάβλοβιτς, Φώτση, Ραντούλιτσα μέσα μιλάμε μεγάλη τρύπα αμυντικά.
Dred11
Το έσωσε ο Φελντίνας. Το δεύτερο δεκάλεπτο έχει πολλή πλάκα. Είναι νεκρός εναντίον πεθαμένου.
TakeshyKurosawa
Άρχισε τα λάθη και τη νωθρότητα ο ΠΑΟ, αλλά είναι αδύνατο να χάσεις από μία πεντάδα Στρόμπερι!
nvip13
Θλιβερή εικόνα Φωτση πραγματικά.
Και ο Παβλοβιτς μαλλον έμεινε στα φιλικά.
Κολλησαμε παλι, ευτυχώς που ειναι κακοι οι αλλοι.
Reggie Miller 31
3 πόντους σε 8 λεπτά...

Ακόμα και να νικήσουμε αυτή η ομάδα δεν πάει πουθενά στο top 16... απαραίτητα 3 παίκτες, εκτός αν παίξει επιτέλους ο Χαραλαμπόπουλος στο 3, αντί του Σέρβου συνταξιούχου, οπότε εκεί πάμε για 2 παίκτες
Manu7
laugh.gif Τι καρναβάλια είναι αυτοί ρε; Έχω μετρήσει 5 αιφνιδιασμούς που κάνουν λάθος ή χάνουν το καλάθι με αποκορύφωμα τα 2 καρφώματα laugh.gif
yorgos
Έχουμε βάλει 3π σε σε 5,5 λεπτά...

Η ΚΑρσίγιακα έχει μερικούς πολύ ποιοτικούς, αποκλείεται να συνεχίσει έτσι.
Ginobili
Από την αρχή της χρονιάς.....μακράν MVP είναι ο Φελντείν.Βιονικός....έχει πεθάνει ο Διαμαντίδης..είναι ο μοναδικός που έχει ενέργεια να προσφέρει συνέχεια σε πολλούς τομείς σε μια λειψή περιφέρεια.
salonikatasos
στη δεύτερη περίοδο δεν παίζουμε καλά,αλλά οι άλλοι είναι κυριολεκτικά οικοδόμοι. δε βάζουν βολές,έχουν χάσει 3 καρφώματα και γενικά δεν το πολυκατέχουν
yorgos
Το χειρότερο δεκάλεπτο που έχω δει ποτέ σε Ευρωλίγκα. Κι έχω δει δεκάδες δεκάλεπτα Πεδουλάκη, Μάλκοβιτς και Σκαριόλο και Λόντον Τάουερς.

Η μία ομάδα κάνει 12 λάθη σε 19'... η άλλη δε σταυρώνει ούτε βολή. Κολλύριο.
Dred11
laugh.gif
QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 20:27 ) *
Το χειρότερο δεκάλεπτο που έχω δει ποτέ σε Ευρωλίγκα. Κι έχω δει δεκάδες δεκάλεπτα Πεδουλάκη, Μάλκοβιτς και Σκαριόλο και Λόντον Τάουερς.

yorgos
Λοιπόν η Καρσίγιακα έχει 1/11 τρ, 7/21δ και 54% στις βολές. Επίσης έχει λιγότερα από τα μισά ριμπάουντ του Παναθηναϊκού και υποτριπλάσιες ασίστ.

Αποκλείεται να έχουν τέτοια χάλια στο β', καλά θα κάνουν να σοβαρευτούν κι οι δικοί μας...
salonikatasos
το έσωσε ο φώτσης στο τέλος. με την εικόνα που έχουν οι τούρκοι σήμερα,δεν ξέρω πώς γίνεται να χάσουμε. ακόμα και στο κακό 2ο δεκάλεπτό μας,η διαφορά αυξήθηκε 1 πόντο τελικά
Paris87
Α ρε Σαλε, αν δεν βαλεις Χαραλαμποπουλο, θα παρεις τις 2 τελευταιες συλλαβες του ονοματος του οπως οι αλλοι.


Εχω φτασει να μην ξερω ποιον ψηλο απο τους 2 ΔΕΝ θελω στην ομαδα περισσοτερο. ΜΑΠ σημερα
yorgos
Αν ήμουν ο Μπερτομέου τους έστελνα και τους δύο πακέτο στη ΦΙΜΠΑ, μαγνητοσκοπώ το ματς, το δείχνω στην επόμενη συνέντευξη τύπου με υπότιτλους "θέλουμε τέτοια Ευρωλίγκα; Όχι, θέλουμε;".
SG3ptshooter
Πολυ σπουδαιο ξεκινημα, εδειξαν χαρακτηρα. Εχει ομως δρομο, πεσαμε και εχει 3 fouls o αποφασισμενος εξ' αρχης Gist. Απο κοντα οι "φτηνοι", χρειαζομαστε το βαθος.
salonikatasos
QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 20:37 ) *
Λοιπόν η Καρσίγιακα έχει 1/11 τρ, 7/21δ και 54% στις βολές. Επίσης έχει λιγότερα από τα μισά ριμπάουντ του Παναθηναϊκού και υποτριπλάσιες ασίστ.

Αποκλείεται να έχουν τέτοια χάλια στο β', καλά θα κάνουν να σοβαρευτούν κι οι δικοί μας...

έχουν βέβαια και 10-0 κλεψίματα υπέρ τους. ούτε οι δικοί μας νομίζω θα συνεχίσουν να δίνουν τόσο εύκολα τη μπάλα στους αντιπάλους. απλά ορισμένοι της παίχτες είναι αθλητές και όχι μπασκετμπολίστες. τον κάρτερ που χάνει τα καρφώματα μόνος του,τον θυμάμαι από πέρσι στη γαλατά. απλά πήδαγε σαν κατσίκι και στο σουτ ήταν χειρότερος του νέλσον

QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 20:39 ) *
Αν ήμουν ο Μπερτομέου τους έστελνα και τους δύο πακέτο στη ΦΙΜΠΑ, μαγνητοσκοπώ το ματς, το δείχνω στην επόμενη συνέντευξη τύπου με υπότιτλους "θέλουμε τέτοια Ευρωλίγκα; Όχι, θέλουμε;".

το χθεσινό πρώτο ημίχρονο οσφπ-λαμποράλ(και γενικά όλο το παιχνίδι) το είδες? ίσως να ήταν χειρότερο και από αυτό που βλέπουμε σήμερα
AJSlaughter6
εχει προδοθει η καρσιγιακα απο τους αμερικανους της, οι οποιοι κοιτουν πιο πολυ το θεαμα παρα την ουσια.δυο αιφνιδιασμους χαλασανε προσπαθωντας να κανουν κατι εξεζητημενο
jonaldidhs
QUOTE (salonikatasos @ Nov 27 2015, 20:41 ) *
το χθεσινό πρώτο ημίχρονο οσφπ-λαμποράλ(και γενικά όλο το παιχνίδι) το είδες? ίσως να ήταν χειρότερο και από αυτό που βλέπουμε σήμερα

Συμφωνω..13-6 Κατι τετοιο σκορ πρωτου δεκαλεπτου..
salonikatasos
QUOTE (jonaldidhs @ Nov 27 2015, 20:44 ) *
Συμφωνω..13-6 Κατι τετοιο σκορ πρωτου δεκαλεπτου..

σκορ ημιχρόνου εκεί 36-22 και σε εμάς 36-23. άμυνα δε θέλατε? ορίστε biggrin.gif
Dred11
Ίσως να μην το διαβάσατε, ο Παναθηναικός υπέγραψε με την Ευρωλίγκα.
yorgos
QUOTE
το χθεσινό πρώτο ημίχρονο οσφπ-λαμποράλ(και γενικά όλο το παιχνίδι) το είδες? ίσως να ήταν χειρότερο και από αυτό που βλέπουμε σήμερα

Ο Ολυμπιακόπς κατέβηκε με τα δευτεροτρίτα του σε εκείνο το ματς και ψιλοαδιάφορος για το αν θα κερδίσει. Εμείς και η ΚΑρσίγιακα κατεβήκαμε σε ματς ζωής και θανάτου. Τα λάθη του Παναθηναϊκού είναι άνω-κάτω ποταμών που έλεγε και μια γραμματιζούμενη φίλη μου. Την οποία την αποκάλεσα μια φορά αγράμματη πάνω στα νεύρα μου και μου είπε "Εγώ δεν είμαι αγράμματη, πρώτον και δεύτερον!".
jonaldidhs
QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 20:49 ) *
Ο Ολυμπιακόπς κατέβηκε με τα δευτεροτρίτα του σε εκείνο το ματς και ψιλοαδιάφορος για το αν θα κερδίσει. Εμείς και η ΚΑρσίγιακα κατεβήκαμε σε ματς ζωής και θανάτου. Τα λάθη του Παναθηναϊκού είναι άνω-κάτω ποταμών που έλεγε και μια γραμματιζούμενη φίλη μου. Την οποία την αποκάλεσα μια φορά αγράμματη πάνω στα νεύρα μου και μου είπε "Εγώ δεν είμαι αγράμματη, πρώτον και δεύτερον!".

Ο Παναθηναικος παιζει εκτος εδρας ομως..Και 2 παιχτεσ του ελειπαν..Πριντεζης-Λοτζεσκι..Ολοι οι αλλοι ειναι δευτεροτριτα?
shtarkws
Ο Παυλοβιτς πραγματικα δεν έχει κάνει τίποτα απολύτως έως τώρα
Reggie Miller 31
Αγαπάμε Φώτση! tongue.gif

https://www.facebook.com/SPORT24/posts/1015...22%3A%22O%22%7D
yorgos
To κουίζ της ημέρας:
Θα χάσει περισσότερες βολές + καρφώματα η Καρσίγιακα ή θα κάνει περισσότερα λάθη ο Παναθηναϊκός;
α) ΚΑρσίγιακα, αυτοί δεν πετυχαίνουν ούτε ελέφαντα σε διάδρομο
β) Παναθηναϊκός, κάνει λάθη με συχνότητα σαρδάμ Σημίτη
γ) δε βλέπω άλλο, έβαλα σε ριπλέι τα επεισόδια της λεωφόρου








Κερδίζουμε με 11. Προτείνω να παίζουμε "hack-an-όποιον-βρεις-μπροστά-σου", αποκλείεται να βάλουν 10 βολές μέχρι να τελειώσει το ματς.
kostas b
παίδες στείλτε κσνα λινκ πλιζ αν εχετε γιατι ψόφισε η ευρωλίγκα τβ
Dred11
Τί έβαλε ο τρελο Φώτσης βρε; laugh.gif
j.browning
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Nov 27 2015, 20:54 ) *

Axaxaxaxaxaaaaa ειναιτρελος w00t.gif
AJSlaughter6
QUOTE(Dred11 @ Nov 27 2015, 21:11 ) *
Τί έβαλε ο τρελο Φώτσης βρε; laugh.gif

μας σωζει αυτο το τριποντο, παροτι παιξαμε χαλια η διαφορα εμεινε στα ιδια πανω κατω επιπεδα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.