Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπαγερν Μοναχου-Ολυμπιακος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
T.W.Is.M.
vs

Πεμπτη 5/12 21:45 ΔΤ

Η πρωτη αγωνιστικη μετα την εξασφαλιση της πρωτης θεσης στον ομιλο βρισκει τον Ολυμπιακο στο Μοναχο. Σε ενα παιχνιδι που λιγες εβδομαδες πριν περιμεναμε οτι μπορει να ειναι σημαντικο για την πρωτη θεση ο πρωταθλητης Ευρωπης πηγαινει με μοναδικο κινητρο τη συνεχιση του αηττητου σερι. Αντιθετα για την Μπαγερν το ματς ειναι πολυ σημαντικο, αφου μετα την ηττα της στην Ιταλια βρισκεται ισοβαθμη στην 3η θεση με τη Μαλαγα και με τις Σιενα και Ζιελονα Γκορα να περιμενουν στη γωνια το στραβοπατημα των Γερμανων. Ο Ολυμπιακος βεβαια εχει δειξει οτι δεν επηρεαζεται απο το κινητρο των αλλων. Θα πρεπει ομως να μην επηρεαστει απο το δικο του κινητρο ή μαλλον την ελλειψη κινητρου και να δειξει την ιδια σοβαροτητα που εδειξε την προηγουμενη εβδομαδα εναντιον της Γαλατασαραι. Η Μπαγερν δειχνει πεσμενη σε σχεση με τον πρωτο γυρο, αυτο ομως δεν κανει το παιχνιδι ευκολο.
Για του λογου το αληθες στο καθιερωμενο ρετρο(και οχι μονο) βιντεο, οπου ξεκιναω με το ματς του πρωτου γυρου:


Για τη συνεχεια η τελευταια επισκεψη του Ολυμπιακου στο Μοναχο. Μπορει να μην εχει καμια σχεση με το παιχνιδι της Πεμπτης, αλλα ειναι μια ευκαιρια να δουμε ωραιες φασεις απο μια πολυ καλη ομαδα(κι ας μας στενοχωρησε τοτε):
Air Kef
Αν γυρίσουν με νίκη να πάνε να κοιταχτούνε λίγο.

Ελπίζω σε 5αδα Κατσίβελη, Σλούκα, Παπαπέτρου, Αγραβάνη, Καββαδά.


Υ.Γ. Ωραία ρετρο βίντεο με Ζαλγκίρις!
Hakeem
μια χαρα ευκαιρια του σταφ να δωσει χρονο σε μικρους και παραλληλα αν ερθει και καμια ήττα, να μπορεσει να σφιξει τα λουρια στις προπονησεις ενοψει της συνέχειας. Τετοια τρικ ειναι παντα χρησιμα σε ομαδες για να κρατανε ψηλά τη συγκέντρωση στην προπονηση. Και βεβαια να μην επιβαρυνθούν αυτοί που θα τραβήξουνε το κουπί από αρχες Γεναρη και μετά
LFO
Σιγουρα θα εχει αλλαγες η ομάδα τοσο στην 12αδα οσο και στο χρονο συμμετοχης παικτων.

Με την απουσια των Σιμμονς , Πριντεζη & Μπεγκιτς θα δουμε πιστευω πολυ Πετγουει στο 5 και Αγραβανη, Παπετρου στο 4 σε αναγκαστικα πιο κοντα σχηματα....

PanosIlio
Ο Πρίντεζης και ο Μπέγκιτς γιατί δεν θα παίξουν?

Κρατάει δελτία η Ευρωλίγκα?
LFO
Κανονικα οχι αλλα εχω πιστευω τι θα φανε μια ωραια ποινουλα σήμερα...

Μια ο Πριντεζης και 3 ο Μπεγκιτς ειναι η προβλεψη μου...
PanosIlio
QUOTE(LFO @ Dec 3 2013, 12:10 ) *
Κανονικα οχι αλλα εχω πιστευω τι θα φανε μια ωραια ποινουλα σήμερα...

Μια ο Πριντεζης και 3 ο Μπεγκιτς ειναι η προβλεψη μου...


Από την Ευρωλίγκα? Εγώ πιστεύω πως θα τους τιμωρήσουν όσο αυστηρά τιμώρησαν τον Μπατίστ, χωρίς καμία μομφή - σαν δεδικασμένο το παίρνω, δηλαδή με χρηματικό πρόστιμο, βαρύ μεν αλλά χρηματικό.
Quincy
Γίνεται να τιμωρηθούν με αγωνιστική(ες) τόσο αργά, και 2 μέρες πριν τον αγώνα;; Δεν είναι σωστό να τη γλιτώσουν, αλλά έχει δείξει ανεκτικότητα και το παρελθόν η EL οπότε είναι πολύ πιθανό
PanosIlio
Μεγάλη ευκαιρία για Καββαδά και Αγραβάνη αυτό το ματς μετά τις τιμωρίες, ουσιαστικά όλοι οι υπόλοιποι αγώνες θα είναι μια τεράστια ευκαιρία γι' αυτά τα 2 παιδιά, θα πάρουν χρόνο και εμπειρίες.

Οι τιμωρίες μας "αναγκάζουν" να αντιμετωπίσουμε σοβαρά όλα τα υπόλοιπα παιχνίδια, ξεκινώντας από την Μπάγερν, ακριβώς λόγω της, λογικά, μεγάλης συμμετοχής αυτών των παιδιών. Και εγώ θεωρώ πως θα δούμε και πολύ Παπαπέτρου στο 3, είναι ότι πρέπει οι περιστάσεις πλέον.
D-Wade
Εγώ πάντως γουστάρω που έχουμε τόσο κόσμο μέσα
Reggie Miller #31
Αν παίξουμε λίγο άμυνα το παιχνιδάκι θα πάει χαλαρά...
mixalisgate7
Νομίζω πως οι 59 πόντοι είναι ρεκόρ.
rchos
Πόσο όμορφος αγώνας.

Μέχρι και ο Καββαδάς μπήκε μέσα και έπαιζε πραγματικά μπάσκετ και αυτός.


Μακάρι να συνεχίσει έτσι και ας νικήσει όποιος να είναι.Ζηλεύω τους οπαδούς και των δύο ομάδων που είναι μέσα στο γήπεδο.


Υ.Γ. Σπανούλη χάσε και κανένα από τα 8 μέτρα ντροπή.
D-Wade
Νταξξ σαν να βλέπουμε Warriors-Rockets είναι ο αγώνας . . . Πετγουει και Ντάνστον έχουν από 2 φάουλ.Έχουν το περιθώριο να παίξουν λίγο πιο δυνατά στο δεύτερο μήπως σφίξουμε λίγο την άμυνα. Καλό ντεμπούτο ο Καββαδάς
Zoys
59-50 το πρώτο ημίχρονο και το σκορ τα λέει όλα. Γρήγορος ρυθμός, όμορφες επιθέσεις και μεγάλη ευστοχία από τη δική μας πλευρά στο περιφερειακό σουτ. Πρέπει να συνεχίσουμε έτσι μέχρι τέλους γιατί η Μπάγερν υποψιάζομαι ότι θα μπει πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο γιατί έχει μεγάλο κίνητρο ειδικά μπροστά στον κόσμο της.

Ιδανικό ντεμπούτο για Καββαδά! 41.gif Μακάρι να συνεχίσει όπως ξεκίνησε και το αποψινό ματς, αλλά και τη συνέχεια της σεζόν.
anton2
Για ακόμη μια φορά απολαμβάνουμε μπάσκετ, θέαμα και φάσεις βλέποντας την κορυφαία ομάδα της Ευρώπης των τελευταίων +2 ετών να γίνεται ακόμη καλύτερη!

Η Μπάγερ έχει καλή ομάδα, οι δικοί μας να βλέπουν τι ατμόσφαιρα έχουν αυτές οι ομάδες με βάση μη εκπαιδευμένο κοινό και να προσπαθούν να τους μιμηθούν. Δεν χρειαζόμαστε κομπλεξικούς στις κερκίδες αλλά παιδιά και οικογένειες.

Ο Πέτγουέι προσπάθησε σε κάποια φάση να παίξει άμυνα πολύ μακριά από το καλάθι και βρέθηκε με αντιαθλητικό φάουλ και 4 μέτρα φαρδύς πλατής μετά από την σύγκρουσή του με τον αντίπαλο πλέιμέικερ, κανονικά έπρεπε να μείνει όρθιος και απλά να κόψει την φόρα του άλλου χωρίς να σφυριχτεί ίσως και φάουλ.

Δεύτερη "φάση" με τον Πέτγουέι: έχει πέσει ο Λο στην αντίπαλη ρακέτα, πάει να τον σηκώσει και δεν μπορεί γιατί ο Λο είναι πιο βαρύς από τον ίδιο! Τελικά τα κατάφερε με την τρίτη προσπάθεια...

Τρίτη φάση με τον Πέτγουέι ένα αεροπλανικό του κόψιμο οπου ο αντίπαλος άργησε να καταλάβει πώς κόπηκε! Χάιλάιτ που θα δούμε σίγουρα στο τοπ 10 της γιουρολίγκα.

Ο Καβαδάς σπρώχνει επιστημονικά και δείχνει να έχει κάνει μάστερ (από την τηλεόραση φαντάζομαι) στο παιχνίδι του Ολυμπιακού.


T.W.Is.M.
Δεν ξερουν τι βαζουν...
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 5 2013, 23:51 ) *
Δεν ξερουν τι βαζουν...


Εντάξει έχουν βάλει τραβηγμένα σουτ!

Σπανούλης και Πέρπε τους κάνουν πλάκα!
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Dec 5 2013, 22:55 ) *
Εντάξει έχουν βάλει τραβηγμένα σουτ!

Σπανούλης και Πέρπε τους κάνουν πλάκα!



Πιο πολυ απ ολους τους κανει πλακα ο Μπεγκιτς που καθεται, ενω οι αλλοι τρεχουν γυρω γυρω και κυνηγανε τον Ντιλεινι... tongue.gif

Η πλακα ειναι οτι αφου βαζει σουτ πανω σε αμυνα ο Ντιλεινι μετα χανει λει απ!
mixalisgate7
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 5 2013, 23:01 ) *
Πιο πολυ απ ολους τους κανει πλακα ο Μπεγκιτς που καθεται, ενω οι αλλοι τρεχουν γυρω γυρω και κυνηγανε τον Ντιλεινι... tongue.gif


77.gif 77.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 6 2013, 00:01 ) *
Πιο πολυ απ ολους τους κανει πλακα ο Μπεγκιτς που καθεται, ενω οι αλλοι τρεχουν γυρω γυρω και κυνηγανε τον Ντιλεινι... tongue.gif

Η πλακα ειναι οτι αφου βαζει σουτ πανω σε αμυνα ο Ντιλεινι μετα χανει λει απ!


Πολύ περίεργο παιχνίδι και περίεργη ομάδα.Αψυχολόγητοι εντελώς.
Αλλά νομίζω ότι για αυτούς περισσότερο σημασία έχει όλο αυτό πανηγυράκι με τις εξέδρες και τον κόσμο.Προσπαθούν να προωθήσουν το προιόν και το καταφέρνουν.

Ο Λοτζέσκις μαζεύει ριμπάουντ σωρό...Και οι προσπάθειες του είναι μετρημένες.

Πέρπε show λέμε!
rankin
Κοντσέρτο για πολυβολα σήμερα!
Γατάκια του ΝΒΑ δείτε να μαθαίνετε!
rchos
Θέλω και στο ΣΕΦ τέτοιο παιχνίδι ρε


ΖΗλεύω.
D-Wade
klay Thompson ο Πέρπε. Θυμάται κανένας καλύτερο παιχνίδι του?
Quincy
QUOTE(D-Wade @ Dec 5 2013, 21:18 ) *
klay Thompson ο Πέρπε. Θυμάται κανένας καλύτερο παιχνίδι του?



Σαν τεσσάρι όχι icon_drunk.gif
rchos
Θέλω παράταση.Να μην τελειώσει
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 5 2013, 23:23 ) *
Θέλω παράταση.Να μην τελειώσει



Θα το βαλει ο Σλουκας(αρκει να του δωσουν τη μπαλα) και θα τελειωσει. tongue.gif
rchos
Ωραίοσ ο Πέσιτς.Φοβερά έξυπνος προπονητής.

Ας όψεται αυτό το νέο μας τεσσάρι ο Περπέρογλου που του το χάλασε.
Reggie Miller #31
QUOTE(T.W.Is.M. @ Dec 6 2013, 00:26 ) *
Θα το βαλει ο Σλουκας(αρκει να του δωσουν τη μπαλα) και θα τελειωσει. tongue.gif


Αφού λέμε καθαρίζει ο Στρατής σήμερα.

Τους δώσαμε και μια ευκαιρία,αλλά δεν την ήθελαν! smiley.gif Ο Σάμαρτζτς έβαλε άλλα κι άλλα και έχασε το πέναλτυ.


Magnus92
I LOVE THIS GAME

blove.gif
pinkfloyd
Ωραιο παιχνιδι.
Ο Μπαρτζωκας φετος δεν παιζεται.
Zoys
Γίναμε μάρτυρες ενός εκ των καλύτερων ματς της Ευρωλίγκας. blove.gif

Για την ΟΜΑΔΑ και τους dominant Σπανούλη-Περπέρογλου έχω μόνο να δηλώσω:

77.gif 77.gif 77.gif
rankin
Ήταν η μέρα που ο Λεμπρον νιαούρισε βλέποντας τον Σαφαρτζικ!!!
D-Wade
QUOTE(rchos @ Dec 5 2013, 23:23 ) *
Θέλω παράταση.Να μην τελειώσει

Όχι ρε φίλε το είχα παίξει διπλό.Αν πήγαινε σε παράταση θα έχανα(έπαιζε και η ισοπαλία)
Πέρπε σ΄αγαπώ μωρή παιχτούρα smiley.gif smiley.gif
Καταπληκτικό παιχνίδι.Παντως μην κατηγορούμε μόνο τις άμυνες.Οι παίχτες και των 2 ομάδων έβαλαν πάρα πολύ δύσκολα σουτ
tzagasdog
ρε guys πάντως η ομάδα είναι refuse to loose την έχει πατήσει κόσμος και κοσμάκης.... blove.gif
Zephyr
QUOTE(tzagasdog @ Dec 5 2013, 23:36 ) *
ρε guys πάντως η ομάδα είναι refuse to loose την έχει πατήσει κόσμος και κοσμάκης.... blove.gif


Φέτος ΔΕΝ ΧΑΝΟΥΜΕ.
Του χρόνου πάλι.

ΥΓ. Μέχρι και ο Καββαδάς έπαιξε καλά laugh.gif !
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ Dec 5 2013, 23:28 ) *
Ωραίοσ ο Πέσιτς.Φοβερά έξυπνος προπονητής.

Ας όψεται αυτό το νέο μας τεσσάρι ο Περπέρογλου που του το χάλασε.


Το ιδιο ειχε κανει αν θυμασαι πριν 20 χρονια στον τελικο του Ευρωμπασκετ. Τοτε υπηρχε ο Βελπ και του ειχε βγει η επιλογη. Καποιος Αμερικανος που εβλεπε το ματς(δε θυμαμαι ποιος) σχολιασε λεγοντας "τι κανει αυτος? αν το ειχε κανει στην Αμερικη, θα του ειχαν παρει το διπλωμα". Ας μην του το παρουμε το διπλωμα κι εμεις, του το πηρε ο Περπερογλου. tongue.gif

ΥΓ.Σχολια περι του κοουτσαρισματος των Αμερικανων με το ευκολο παραδειγμα του Ποποβιτς που δεν εκανε φαουλ στον 6ο τελικο περσι και τελικα εχασε το πρωταθλημα θα παραπεμφθουν στο subforum του ΝΒΑ για να απαντηθουν καταλληλως. Αλλωστε αυτα που κανουν τωρα στην Ευρωπη τα εκανε ο Ποποβιτς πριν 10 χρονια και οταν ο Τζερι Σλοαν επαιζε pick n'roll, στην Ευρωπη μαθαιναμε να κανουμε σκριν.
D-Wade
Μόνο σε μένα έχει κολλήσει το σκορ στο euroleague.net στο 92-96? Τερμάτισε το μηχάνημα από τους πόντους που μπήκαν . . .
anton2
Θα μπορούσαμε να νικήσουμε πιο εύκολα αν παίζαμε λίγο άμυνα αλλά με τόσες απουσίες και χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον για τον Ολυμπιακό (μετά και το σπάσιμο του προηγούμενου αήτητου σερί) μπράβο τους που νίκησαν ένα τέτοιο παιχνίδι απέναντι σε μια ομάδα που αγωνιζόταν όλοι σαν σκυλιά!

Είδα και κάποιους οπαδούς μας να κάνουν χειρονομίες, λίγοι βέβαια, αλλά ρε παιδιά λίγο πολιτισμό δείξτε, μπάσκετ παίζουμε όχι ποδόσφαιρο! Το λέω αυτό μπροστά και στην πρόσφατη τιμωρία.







rankin
Νομίζω οτι πραγματικά διαβασμένος ηταν ο Πεσιτς που γνωρίζοντας οτι η μπαλα μετα τις επαναφορες παει πρώτα στον ψηλό, είχε έτοιμο το φάουλ στον Ντανστον.. Μαγκια του μπαρμπα-Πέσιτς
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Dec 6 2013, 00:43 ) *
Νομίζω οτι πραγματικά διαβασμένος ηταν ο Πεσιτς που γνωρίζοντας οτι η μπαλα μετα τις επαναφορες παει πρώτα στον ψηλό, είχε έτοιμο το φάουλ στον Ντανστον.. Μαγκια του μπαρμπα-Πέσιτς


Κι εγώ συμφωνώ,σαν επιλογή είναι πολλή καλή και του βγήκε,απλά ο Πέρπε είχε άλλη γνώμη... smiley.gif
D-Wade
QUOTE(rankin @ Dec 5 2013, 23:43 ) *
Νομίζω οτι πραγματικά διαβασμένος ηταν ο Πεσιτς που γνωρίζοντας οτι η μπαλα μετα τις επαναφορες παει πρώτα στον ψηλό, είχε έτοιμο το φάουλ στον Ντανστον.. Μαγκια του μπαρμπα-Πέσιτς

Εντάξει μιλάμε για έναν από τους κορυφαίους προπονητές στην Ευρώπη . . . Περισσότερο ικανότητα παρά μαγκιά
bbplayer
οι περισσότεροι τον Πέρπε τον έχετε για φτύσιμο, φάνηκε και το καλοκαίρι στα ποσταρίσματα της ΕΟ αλλά ξανασκεφθείτε το λίγο το πράμα. Και καλός παίχτης είναι και -το κυριότερο-συνεπής.

κατά τα άλλα χορτάσαμε μπάσκετ σήμερα. καιρό είχαμε να δούμε τέτοιο ματς
kotzito
Τρομερο ματς.Πραγματικα χαιροσουν να το βλεπεις,οχι μονο για αυτο το ντερμπι που γινοταν εντος αγωνιστικου χωρου αλλα και για το ολο πανηγυρι στις κερκιδες.Ειχα πολυ καιρο ομολογω να δω τετοια ωραια ατμοσφαιρα σε ματς της Ευρωλιγκα,με οπαδους και των δυο ομαδων και χωρις ακροτητες.


Το αντιμετωπισε σοβαρα το παιχνιδι σημερα ο Ολυμπιακος,οπως θα επρεπε δηλαδη,παρα τις οποιες απουσιες.Σπανουλης πολυ καλος σημερα,δεν εκβιασε καθολου προσπαθειες,σκοραρε,πασαρε,ηταν προσεκτικος(νομιζω εκανε μονο 2 λαθη).Περπε κι αυτος το καλυτερο του παιχνιδι με τον Ολυμπιακο σιγουρα.Πολυ βοηθεια και απο Ντανστον με καποια καλαθια και επιθετικα ριμπαουντ,και απο Σλουκα-Λοτζεσκι που βοηθησαν και στην δημιουργια.Ειχαμε ενα θεματακι βεβαιως με τα ριμπαουντ σημερα...
Ο Καββαδας ικανοποιητικα στο ντεμπουτο του τα πηγε.Φαινοταν σιγουρα οτι του λειπουν παραστασεις σε τετοιο επιπεδο,αλλα μερα με την μερα θα μαθαινει σιγα-σιγα.


Η Μπαγερν μου αρεσε (και) σημερα αρκετα.Ο Πεσιτς εχει κανει πολυ καλη δουλεια και νομιζω αξιζουν ενα εισιτηριο οι Γερμανοι για το top-16.Εχουν τεραστιο κοινο,διοικηση που φαινεται να ασχολειται με την ομαδα και πιστευω οτι σε 1-2 χρονια θα ειναι σε θεση να μπουν και στην 8αδα σιγουρα, αν συνεχισουν ετσι.



Υ.Γ. Ολα τα λεφτα που κανει καποια στιγμη πλανα στις κερκιδες,βλεπεις τους Γερμανους στις θεσεις τους ηρεμα,μαζεμενες οικογενειες,ομοιομορφα ντυμενοι ολοι κτλ,κι οταν γυρναει στους δικους μας οπαδους η καμερα πιανει εναν Ελληναρα να κανει χειρονομιες icon_drunk.gif
spysta
ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΤΣΑΚΙ. φοβερο σε εξελιξη και ρυθμο

η ομαδα πηγε και επαιξε σε πολυ υψηλο τεμπο .. οντως ομως ΚΑΚΗ στην αμυνα.
ρισπεκτ σε Σπαν Περπε

η Μπαγερν ειναι ΚΑΛΗ ομαδα .. αξιζει το τοπ16 (οπου θα κανει 1-2 κηδειες) και πιθανοτατα σε 3-4 χρονια απο τωρα θα πρωταγωνιστει (εχει λεφτα,εχει κοσμο,εχει προπονητη)



---------------------

ο Μπραιαντ της Μπαγερν (ναι αυτος ο ατσουμπαλος που φερνει λιγο σε χοντρο σκανδιναβο χασαπη) .. Μ ΑΡΕΣΕΙ

ειναι ωμη δυναμη ΚΑΙ ΞΕΡΕΙ πολυ μπασκετ. (σουτακια κινησεις πασαρει)
δεν σου γεμιζει το ματι λογω του παρουσιαστικου αλλα πραγματικα ειναι ΚΑΛΟΣ παικτης , ψυχωμενος και μπαρουτοκαπνισμενος (οπως οι περισσοτεροι που εχουν ελλατωματα και παιζουν ΟΜΩΣ σε αυτο το επιπεδο).

εχει θεματα στην αμυνα (οταν πρεπει να ανεβει ψηλα) αλλα για ΕΙΔΙΚΕΣ συνθηκες (τυπου Μπεγκιτς πχ) και για δευτερος-τριτος σεντερ ειναι ΚΑΛΗ λυση για οποιαδηποτε ομαδα της Ευρωλιγκα που πρωταγωνιστει
T.W.Is.M.
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Dec 5 2013, 23:45 ) *
Κι εγώ συμφωνώ,σαν επιλογή είναι πολλή καλή και του βγήκε,απλά ο Πέρπε είχε άλλη γνώμη... smiley.gif


Εγω παλι διαφωνω με την επιλογη να κανεις φαουλ οταν το σκορ ειναι ισοπαλια, ακομα κι αν το κανεις στον Ντουαιτ Χαουαρντ! Στις πιο πολλες περιπτωσεις 1 βολη θα τη βαλει ο αντιπαλος και θα κυνηγας να σκοραρεις για να μη χασεις. Σημερα που το ματς ηταν 102-102 μοιαζει λιγοτερο λαθος, γιατι η επιθεση τους δουλευε πολυ καλα, αλλα κι αυτο δεν ειναι απαραιτητα σωστο οταν ο χρονος που απομενει ειναι λιγοτερο απο 9'' και οχι μια ολοκληρη επιθεση, που θα εδινε στην Μπαγερν τη δυνατοτητα να δημιουργησει ανισορροπια στην αμυνα, να την τρυπησει και να βρει κενα και αν δε σκοραρει απο κοντα να βρει ελευθερο σουτ απο την περιφερεια. Η επιθεση που θα εκαναν οι Γερμανοι θα ηταν πολυ πιο δυσκολη απο τις περισσοτερες που εκαναν μεσα στο ματς και τους εδωσαν 102 ποντους.
Το ιδιο βεβαια ισχυει και για τη δικη μας επιθεση, απλα εδω υπαρχει το ελαφρυντικο οτι μπορει ο Ντιλεινι να εχανε μια βολη, οπως ειχε χασει ο Σαφαρτσικ στο ματς του ΣΕΦ.
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Dec 5 2013, 23:47 ) *
οι περισσότεροι τον Πέρπε τον έχετε για φτύσιμο, φάνηκε και το καλοκαίρι στα ποσταρίσματα της ΕΟ αλλά ξανασκεφθείτε το λίγο το πράμα. Και καλός παίχτης είναι και -το κυριότερο-συνεπής.

κατά τα άλλα χορτάσαμε μπάσκετ σήμερα. καιρό είχαμε να δούμε τέτοιο ματς

Εγώ προσωπικά τον Πέρπε τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση.Μπορεί κατά την διάρκεια της χρονιάς πολλές φορές να είναι μέτριος αλλά στα μεγάλα παιχνίδια είναι πολύ συνεπής.Όπως στο περσινό final 4 ή όπως στον τελικό του 2009 όταν η ΤΣΣΚΑ είχε μειώσει και η μπάλα δεν πήγαινε σε κανέναν ΔΔ σε κανέναν Σπαν σε κανέναν Σάρας σε κανέναν Μπατιστ αλλά πήγαινε στον Πέρπε που έπαιρνε συνεχόμενες επιθέσεις
Εντωμεταξύ τώρα το είδα. Σλούκας 8 assists 41.gif 41.gif Ρεκορ του για την euroleague. Είχε 6 με την Μάλαγα
assistant
Λερναια υδρα........
bbplayer
QUOTE (D-Wade @ Dec 5 2013, 23:57 ) *
Εγώ προσωπικά τον Πέρπε τον έχω σε μεγάλη εκτίμηση.Μπορεί κατά την διάρκεια της χρονιάς πολλές φορές να είναι μέτριος αλλά στα μεγάλα παιχνίδια είναι πολύ συνεπής.Όπως στο περσινό final 4 ή όπως στον τελικό του 2009 όταν η ΤΣΣΚΑ είχε μειώσει και η μπάλα δεν πήγαινε σε κανέναν ΔΔ σε κανέναν Σπαν σε κανέναν Σάρας σε κανέναν Μπατιστ αλλά πήγαινε στον Πέρπε που έπαιρνε συνεχόμενες επιθέσεις


είχε βάλει ή 6 ή 8 συνεχόμενους τοτε που μας είχε πάρει η κάτω βόλτα με την ΤΣΣΚΑ στο 2ο ημίχρονο
D-Wade
QUOTE(bbplayer @ Dec 6 2013, 00:00 ) *
είχε βάλει ή 6 ή 8 συνεχόμενους τοτε που μας είχε πάρει η κάτω βόλτα με την ΤΣΣΚΑ στο 2ο ημίχρονο

Σωστός . . .Σε ποσταρίσματα πάντα. Κλασσικός Πέρπε . . smile.gif
Μεγάλο γομάρι ο Καββαδάς. Μπορεί να δώσει καλά σκρίν. Σήμερα δεν του έδωσαν κανένα επιθετικό.Ελπίζω να γίνεται το ίδιο στην Ελλάδα με τους Τανατζήδες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.