Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Video uploads.
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
NBAer
Προσπαθησα να ανεβασω κανενα βιντεο απο το Bball->Downloads και ενω περιμενα πολυ χρονο(14 λεπτα) για να ανεβει τελικα, βλεπω οτι δεν ανεβηκε.... blink.gif
Any ideas of what went wrong....?
dizzy_fingers
Περίεργο... 39.gif
Εγώ που δοκίμασα να ανεβάσω ένα βίντεο, ανέβηκε κανονικά (δοκίμασα και με ένα test account ως μέλος, αλλά δεν τα κατάφερα).
Δεν καταλαβαίνω γιατί δε μπορείτε να ανεβάσετε, αφού και τα permissions είναι οκ....

Θα το ψάξω και θα σας πω πότε θα είναι έτοιμο.
Μέχρι τότε, αν έχετε κάποιο βίντεο που θέλετε οπωσδήποτε να ανεβάσετε, στείλτε το μου στο dizzy_fingers [at] basketforum [dot] gr.
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 5 2006, 04:06 AM) *
Περίεργο... 39.gif
Εγώ που δοκίμασα να ανεβάσω ένα βίντεο, ανέβηκε κανονικά (δοκίμασα και με ένα test account ως μέλος, αλλά δεν τα κατάφερα).
Δεν καταλαβαίνω γιατί δε μπορείτε να ανεβάσετε, αφού και τα permissions είναι οκ....

Θα το ψάξω και θα σας πω πότε θα είναι έτοιμο.
Μέχρι τότε, αν έχετε κάποιο βίντεο που θέλετε οπωσδήποτε να ανεβάσετε, στείλτε το μου στο dizzy_fingers [at] basketforum [dot] gr.


Και ποσο ειναι το οριο για upload? 20000 kB οπως λεει οταν πας να κανεις upload ή 8000 kB οπως ειχα δει να γραφεις καπου....?
dizzy_fingers
Τώρα είναι 8.000 ΚΒ αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα προς το παρών (το αλλάζω αν θέλετε).
Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία....
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 5 2006, 04:21 AM) *
Τώρα είναι 8.000 ΚΒ αλλά δεν είναι αυτό το πρόβλημα προς το παρών (το αλλάζω αν θέλετε).
Το πρόβλημα είναι ότι δε μπορείτε να ανεβάσετε αρχεία....


Ναι αλλαξε το και απορο γιατι να υπαρχει τοσο χαμηλο οριο?!?!?

Και μια διορθωση: το σωστο δεν ειναι 8.000 ΚΒ, αλλα 8000 kB δηλαδη ουτε να χρησιμοποιεις τελεια για το διαχωρισμο των ψηφιων αν και αυτο στην Ελλαδα συγχωρειται και το κανω και εγω καμια φορα, αλλα το απαραδεκτο ειναι το να χρησιμοποιεις κεφαλαιο Κ για το προθεμα των bytes. Δεν πρεπει! Μονο μικρο πρεπει, για να δειξει χιλιαδες bytes.
dizzy_fingers
Χαμηλό όριο τα 8ΜΒ?
Δεν έχουν όλοι DSl, ούτε έχουμε σέρβερ με απεριόριστο χώρο...

Τις χιλιάδες έχω μάθει να τις χωρίζω με τελεία και τους δεκαδικούς με κόμμα (δεν αναφέρομαι στον προγραμματισμό). Σωστό είναι κι έτσι wink.gif.
Σωστός για το μικρό k.
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 5 2006, 04:48 AM) *
Χαμηλό όριο τα 8ΜΒ?
Δεν έχουν όλοι DSl, ούτε έχουμε σέρβερ με απεριόριστο χώρο...


Καλα ναι, αλλα για αυτο υπαρχουν και τα getright, κλπ. Για να κατεβαζουν μεγαλα αρχεια αυτοι που εχουν modem. Απλα!
Μπορεις τουλαχιστον να το ορισεις σε 15 ας πουμε ΜΒ? Γιατι ετσι οι χρηστες εχουν μεγαλυτερη "ευκινησια" και δεν θα χρειαζεται να σπαζουν το αρχειο σε πολλα....
Και μια εκκληση στους χρηστες του forum: Ανεβαστε οσα ενδιαφεροντα αρχεια εχετε! Μην ειστε εγωιστες! biggrin.gif

Και μια αλλη παρατηρηση smile.gif : Δεν γραφουμε ουτε 8ΜΒ, αλλα μονο 8 ΜΒ. Δηλαδη με ενα και μονο ενα κενο αναμεσα στον αριθμο και το προθεμα....


PS:Ανεβασα ενα αρχειο για να δοκιμασω αν λειτουργει το upload και ανεβηκε! Αμα θες σβηστο, αφου το εκανα σαν τεστ και δεν εχει παρα μονο μια φαση του MJ(παροτι αυτη η φαση ισως ειναι απο τις εκπληκτικοτερες ολων των εποχων στο μπασκετ!).
dizzy_fingers
Πού ανέβηκε το βίντεο και δεν το βρίσκω? 7.gif
Μήπως το έσβησες εσύ?

QUOTE
Καλα ναι, αλλα για αυτο υπαρχουν και τα getright, κλπ.

Αν είναι να χρησιμοποιούνται αυτά, γιατί να ανεβάσω το όριο στο upload limit?
Όποιος έχει ένα αρχείο μεγαλύτερο από 8 ΜΒ, το ανεβάζει σε getright, rapidshare και ποστάρει το λινκ wink.gif.

QUOTE
Ανεβαστε οσα ενδιαφεροντα αρχεια εχετε! Μην ειστε εγωιστες!

Συμφωνώ και επαυξάνω!

QUOTE
Δεν γραφουμε ουτε 8ΜΒ, αλλα μονο 8 ΜΒ.

Ποιός είσαι εσύ? Ο e-Babiniotis? 45.gif
tongue.gif biggrin.gif
dizzy_fingers
ΕΤΟΜΟΙ!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους, βρήκα την πηγή του "προβλήματος".

Ανεβάστε αβέρτα τώρα biggrin.gif.
dizzy_fingers
Επαναλαμβάνω πως το πρόβλημα διορθώθηκε και μπορείτε να ανεβάζετε κι εσείς αρχεία.

Έχουμε 61 βιντεάκια ανεβασμένα στα download και ο αριθμός ανεβαίνει.
Επειδή, όμως, έχω βαρεθεί να ανεβάζω μόνος μου και κάποτε θα τελειώσει και το υλικό που έχω, μπορείτε να βοηθάτε κι εσείς στην ενημέρωση της βάσης δεδομένων μας.


Και ναι, NBAer, άλλαξα το όριο σε 15 ΜΒ wink.gif.
Με σύνεση όμως. Αν μπορούμε να συμπιέζουμε ένα μεγάλο βιντεάκι χωρίς σημαντικές απώλειες στην ποιότητα, είναι προτιμώτερο να το ανεβάσουμε συμπιεσμένο.
NBAer
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 10 2006, 07:07 PM) *
ΕΤΟΜΟΙ!!!!!!!!!!!!!

Επιτέλους, βρήκα την πηγή του "προβλήματος".

Ανεβάστε αβέρτα τώρα biggrin.gif.


Ποια ηταν η πηγη λοιπον.....?



Εδω ο Ζησης δεν συνεχιζει στο μουντο και εμεις μιλαμε για πηγες sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
Alexmei
παιδιά το video με το τρίποντο του Διαμαντίδη από τα 17 το έχετε; το ψάχνω καιρό και δν το βρίσκω.......
dizzy_fingers
Από το τουρνουά Ακρόπολις?
Nope, δεν το έχουμε και δεν ξέρω πού βρίσκεται...το ψάχνω κι εγώ.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 28 2006, 03:57 PM) *
Από το τουρνουά Ακρόπολις?
Nope, δεν το έχουμε και δεν ξέρω πού βρίσκεται...το ψάχνω κι εγώ.



ναι από το τουρνουά ακρόπολις..... δυστυχώς δν το έχω δει κ γι αυτό το ψάχνω.....
Alexmei
επίσης dizzy δν βρίσκω το video του Φώτση με την Ρεάλ που είχες αναφέρει σε ένα άλλο τόπικ..... μήπως μπορείς να μου δώσεις το λινκ;
dizzy_fingers
Εξακολουθείς να κάνεις δύο πράγματα τα οποία με τσιτώνουν άσχημα...
Πρώτον, δεν στρώνεις καθόλου τον κ@λο σου να ψάξεις αυτό που θέλεις, όπως ποτέ δεν διαβάζεις όλα τα ποστ στα τόπικ.
Αν μπεις στα downloads->videos είναι πρώτο πρώτο στην κατηγορία Ευρωπαϊκό Συλλογικό Μπάσκετ.
Αυτό είναι το λινκ.

Και δεύτερον, συνεχίζεις να ανεβάζεις άσχετα αρχεία.
ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΤΟΥ ΧΟΜΕΡ ΜΟΥ ΛΕΣ??? (για την ιστορία σβήστηκε...μην ξαναδώ άλλη τέτοια από εσένα)
Ανέβασε πρώτα κανένα μπασκετικό βίντεο, ή εικόνα.
ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΙ ΟΧΙ (αποκλειστικά) ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ!!!
Κατάλαβέ το επιτέλους και εσύ και κάποιοι άλλοι.
Δεν ποστάρουμε κάτι αν δε χρειάζετε να το γράψουμε και το post count...ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!
Το να κάνει κανείς ένα-δυο off topic ποστ δεν πειράζει αν η πλειοψηφεία των δημοσιεύσεών του είναι μπασκετικού περιεχομένου.
Όταν η πλειοψηφεία είναι off topic και μηδενικής αξίας, τότε έχουμε πρόβλημα...

Αν δε μπορείς να πας με τα νερά του φόρουμ, τότε δεν ανήκεις εδώ.


Ζητώ συγνώμη από τους υπόλοιπους από τον τόνο και το ύφος μου, αλλά μερικά πράγματα σε φτάνουν στο απροχώρητο...
dizzy_fingers
Θα σας παρακαλούσα όταν ποστάρετε ένα βίντεο, να μη βάζετε λινκ προς κάπου αλλού αλλά να ανεβάζετε το βίντεο.
Αυτά τα λινκ μπορεί να μη βρίσκονται για πάντα εκεί, οπότε καλό είναι να προλαμβάνουμε τέτοιες περιπτώσεις.

Αν έχετε ένα τέτοιο λινκ που θέλετε να ποστάρετε (πχ youtube.com) να το γράφετε στο αντίστοιχο τόπικ αν υπάρχει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.