Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2008-2009 - Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
matse-7-
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 04:08 ) *
να βάλει τον πάργκο ενώ το σχήμα του βγαίνει και είμαστε πάνω μέχρι και με 4 πόντους ? και τα λάθη του πάργκο αν τα έκανε ο τεόντοσιτς θα τον έκραζες πάλι .

να βάλει το σοφοκλή που δεν μπόρεσε να πάρει μια προσπάθεια της προκοπής στο πρώτο ? και δε λέω ότι δεν προσπάθησε . και τη στιγμή μάλιστα που είχαμε αποκόψει τον πεκοβιτς από το επιθετικό παιχνίδι του παο με το βούισιτς μέσα [ο οποίος κέρδισε και μερικά φάουλ . γιατί να αλλάξεις κάτι που λειτουργεί ?

όταν ο βασιλόπουλος κατέβαζε ριμπάουντ ήταν άχρηστα ?

αυτά που γράφεις μπορέι να ισχύουν για άλλο ματς . όχι το σημερινό . επειδή έχετε σκαλώσει με κάποιους παίκτες ή τακτικές του γιαννάκη μην τα χώνετε κι εκεί που δε χρειάζεται

ο μιλόσεβιτς ήταν ατυχέστατη επιλογή το δέχομαι [αλλά με σωστή λογική] . ο πελεκάνος λογικά θα μπορούσε να κάνει τη δουλειά αφού και στην επίθεση είχες γκριρ-χαλπερίν στο παρκέ , άρα και καλούς χειριστές και σκόρερ .

γιατι δεν εκανε το λογικο να ριξειτον βασιλοπουλο πανω στον διαμαντιδη?επισης ο βουισιτς ηταν κακιστος στην αμυνα και εφαγε αμετρητα λει απ στην μαπα του.ο παργκο τα πηγε μια χαρα σαν δυαρι.δεν φταιει αυτος που ο γιαννακης τον εκανε 1.επρεπε να μπει κα ιστο δευτερο στη θεση 2 διπλα στον παπαλουκα η τον χαλπεριν.οταν πηγαμε στο +5 κα ιειχε βρει ρυθμο η ομαδα τοτε ηταν που εβαλε μλοσεβιτς κα ιεκανε αλλη μια αλλαγη και παθαμε μπλακ αουτ.τραγικο λθος να αλλαζεις τον πλει μεικερ εκεινη την ωρα κα ιτο μαρακαρισμα στον διαμαντιδη απο την στιγμη που πηγαιναμε καλα.δεν εκανε τ αυτονοητα ο δρακος κα ιεδιεξε για μια ακομη φορα οτι στο κουτσρισμα ειναι κακιστος και κολαει.θυμηθειτε ολη ακομη και τον ταβερνιαρη γκερσον τι κοουτσαρισμα εκανε και τι αλλαγες μπες βγες εκανε στο τελος για να παρει το ματς.ποτε δεν εχανε με κατω τα χερια κα με χειροτερο ροστερ.ο γιαννακης αργει πολυ ν καταλαβει το παιχνιδι του αντιπαλου και τις αλλαγες και τ τρικ που εκανε ο ομπραντοβιτς.σε καθε φαση ο παο χτυπουσε στο μις ματς κατι που ο ολυμπιακος δεν το κανε δειγμα του οτι ειναι αδουλευτη ομαδα
Mamuwalde
έλα ρε λύκε πια ! που τα βρίσκεις ? καλά ο πελεκάνος . καλά και ο βασιλόπουλος .

αυτό με τον πάργκο πάνω στο ΔΔ που το έχουμε δει πες μου ? ήτανε όραμα εν μέσω τατιάνας ? ή μετά τις μεσημεριανές αστακομακαρονάδες ?

το ότι ο άλλος χτυπάει στα μισμάτς καλύτερα από εμάς , είναι γιατί ο παο είναι κα-λυ-τε-ρος 8 χρόνια τώρα . εκεί εσείς το χαβά σας . μην τολμήσετε να παραδεχτείτε ότι ο αντίπαλος κάνει κάτι καλύτερο . εμείς είμαστε κακοί αλλά άλλοι δεν υπάρχουν !!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 05:25 ) *
έλα ρε λύκε πια ! που τα βρίσκεις ? καλά ο πελεκάνος . καλά και ο βασιλόπουλος .

αυτό με τον πάργκο πάνω στο ΔΔ που το έχουμε δει πες μου ? ήτανε όραμα εν μέσω τατιάνας ? ή μετά τις μεσημεριανές αστακομακαρονάδες ?

το ότι ο άλλος χτυπάει στα μισμάτς καλύτερα από εμάς , είναι γιατί ο παο είναι κα-λυ-τε-ρος 8 χρόνια τώρα . εκεί εσείς το χαβά σας . μην τολμήσετε να παραδεχτείτε ότι ο αντίπαλος κάνει κάτι καλύτερο . εμείς είμαστε κακοί αλλά άλλοι δεν υπάρχουν !!!!!! rolleyes.gif rolleyes.gif

Δεν ειπε κανεις εδω οτι δεν κανει το αυτονοητο ο ΠΑΟ.

Το θεμα ειναι τι κανει ο τυπος, που παιρνει 1εκ ευρω, στον παγκο για αυτο.
Κι επειδη δεν κανει τιποτα, ας παει στο καλο να ησυχασουμε.

Γιατι να μην μπορει να μαρκαρει ο Παργκο τον ΔΔ??
Στο ιδιο υψος ειναι περιπου και με την ιδια δυναμη.
Mamuwalde
τσούκου-τσούκου το βγάζετε rolleyes.gif .

με τα αυτονόητα δεν πάιρνονται ευρωλίγκες παιδιά . ξέρουν να κάνουν κάποια πράγματα πολύ καλά . κι αν δε βλέπετε ότι από την αρχή της χρονιάς έχουμε βελτιωθεί είστε προκατηλλημένοι λόγω αποτελέσματος .

πιστέψτε λίγο παραπάνω αυτό που προσπαθήσαμε σήμερα κι έρχονται και καλύτερα μέχρι το τέλος της χρονιάς peace.gif


ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(giopride @ Feb 23 2009, 05:36 ) *
τσούκου-τσούκου το βγάζετε rolleyes.gif .

με τα αυτονόητα δεν πάιρνονται ευρωλίγκες παιδιά . ξέρουν να κάνουν κάποια πράγματα πολύ καλά . κι αν δε βλέπετε ότι από την αρχή της χρονιάς έχουμε βελτιωθεί είστε προκατηλλημένοι λόγω αποτελέσματος .

πιστέψτε λίγο παραπάνω αυτό που προσπαθήσαμε σήμερα κι έρχονται και καλύτερα μέχρι το τέλος της χρονιάς peace.gif

Μα φυσικα και το βλεπουμε οτι υπαρχει βελτιωση.
Απο τους -20, πεσαμε στους -10.
apkat
Το να βγει ο Παπαλουκας εκεινη την ωρα ηταν το απολυτως σωστο.Ειχε κανει 2 φαουλ σε 2 επιθεσεις πανω στο πικ ν ρολ και 1 λαθος στην επιθεση.Αποτελεσμα μαλλον κουρασης(και λαθος σφυρηγματων κατ'εμε) οποτε εκει ηταν αναγκαιο να τον προφυλαξει.Αλλα δεν μπορεις εκει να βαλεις τον Μιλοσεβιτς.Βαλε Βασιλοπουλο Παργκο η Χαλπεριν πανω του.Στην περιπτωση του Βασιλοπουλου περνας και τον Πελεκανο μαζι για να κλεινει τον Περπε που με κοντυτερους εκανε παρτυ και κρατας Χαλεπριν η Παργκο η Γκριρ στον ασσο.Μην τρελαθουμε τωρα που για 2-3 λεπτα οι Αμερικανοι δεν μπορουν να παιξουν στην θεση που επαιξαν ολη τους την ζωη.Και ολοι αυτοι ειναι μεγαλοι παικτες και με παραστασεις στο υψηλοτερο επειπεδο.ο Μιλοσεβιτς δεν ειναι και δεν θα γινει και ποτε.Γιατι λοιπον να μπει εκει και να εκτεθει και ο ιδιος αλλα και να φας ευκολους ποντους απο τον Μητσο και να χασεις το +5;;

Οπως και να εχει ο Ολυμπιακος ηταν καλος σημερα.Εχασε τελευταια στιγμη επειδη εχασε για λιγο την συγκεντρωση του και επειδη απεναντι του βρηκε μια ομαδα που εκανε το απολυτο παιχνιδι για 5 λεπτα.Τυχερος σε αυτον τον τομεα ο παο βεβαια που του βγηκαν τα παντα στο φιναλε αλλα η αληθεια ειναι οτι και ο Ολυμπιακος εχασε την ηρεμια του πολυ ευκολα βοηθοντας στο ξεσπασμα του παο.Οπως και να εχει με τετοιες εμφανισεις(και τον Τσιλντρες πισω που και σημερα ελειψε δραμτικα) ο Ολυμπιακος στο Σεφ δεν πρεπει να φοβαται.Κομβικης σημασιας λοιπον να κατεβει στο ΣΕΦ την Κυριακη με καλη ψυχολογια και να κερδισει τον αντιπαλο του με την βοηθεια και του υγειους κοσμου του.Αν γινει αυτο θα εχει γινει το σημαντικοτερο βημα για το πρωταθλημα αφου στο ΣΕΦ σε πλει οφ δεν νομιζω οτι μπορει να κερδισει κανεις αυτην την ομαδα με τις οποιες αδυναμιες.Οποτε τα κρισιμα ειναι την Κυριακη...
Anaz
Παντως φιλε giopride οσο υπερβολικος ειναι ο Λυκος, αλλα τοσο γινεσαι κι εσυ με το να προσπαθεις να δικαιολογησεις ειδικα την κοτσανα να ριξει τον Μιλοσεβιτς πανω στον ΔΔ. smile.gif
QUOTE
(και λαθος σφυρηγματων κατ'εμε)
Εχει παραγινει αυτη η ασυλια του Μπατιστ στα σκριν!Το δευτερο φαουλ που του χρεωθηκε -ΚΑΠΑΚΙ μάλιστα!- ηταν καθαρο φαουλ του Αμερικανου.. Κι αμα βλεπεις τετοια σφυριγματα ακομα κι απεναντι στον Παπαλουκα, ξενερωνεις.. 68.gif
Mamuwalde
δεν είμαι καθόλου υπερβολικός , μη διαβάζετε ό,τι θέτε : είπα ότι ήτανε λάθος η επιλογή . που δεν το διάβασες αυτό ? αλλά εδώ προτείνανε τον πάργκο πάνω στο δδ λες και τον είχε ξαναπαίξει και τον είχε ... που είμαι υπερβολικός ?

είπαν να βάλει τον βασιλόπουλο ? επίσης είπανε ότι ο βασιλόπουλος έπαιξε πολύ χθες . να αποφασίσουμε ?

δεν δικαιολογώ το λάθος . αλλά αυτοί που θέλουνε να κράξουνε , θα κράξουνε ό,τι κι αν έχει γίνει , ειδικά όταν είναι έτσι προκατηλλειμένοι για το ποιος φταίει .

δεν ήταν το μόνο μισμάτς που βγήκε χθες αυτό με το δδ , που προσπάθησε να εκμεταλλευτεί ο παο . και του περπε με το χαλπερίν μας κόστισε μερικά εύκολα καλαθάκια . αλλά ο χαλπερίν είναι καλός παίκτης [που τον πάω με χίλια] αλλά μην πούμε ότι κουτούλαγε χθες [εκτός από ένα τρίποντο] . όόόόόόόόχι ο γιαννάκης φταίει wink.gif

τα του καίσαρως τω καίσαρι είναι το πνεύμα μου ... δεν υπερβάλω εγώ , η γκρίνια είνια εθνικό σπορ ...
Anaz
Δεν διαβαζω οτι θελω, αλλα αυτο που γραφεις.. Eιπες οτι δεν του βγηκε αλλα ηταν ΛΟΓΙΚΗ επιλογη. Κατι που δεν ισχυει με τιποτα κατ'εμε, καθως ηταν εξ'αρχης η χειροτερη επιλογη που μπορουσε να κανει!!Τεσπα. Κατα τ'αλλα κι εγω δεν συμφωνω με τη γκρινια..για τη γκρινια, κι οντως καποιοι εχουν σταμπαρισμενους, με βαση τα προσωπικα θελω τους, τους μονιμους στοχους της γκρινιας τους εξ'αρχης!
peace.gif
rankin
Καταλήξαμε λοιπόν πως το παιχνίδι χάθηκε
α. Γιατί έπαιξε ο Μιλόσεβιτς
β. Γιατί τον -μπασκετικό- Ολυμπιακό υποστηρίζουν λάθος άνθρωποι
γ. Γιατί ο Γιαννάκης έπαιζε μπάσκετ στον παναθηναϊκό
δ. Γιατί ο Παπαλουκάς παίρνει 3 εκατομμύρια

Αφού βρήκαμε τους φταίχτες, νομίζω πως μπορούμε να προχωρήσουμε παρακάτω και να ασχοληθούμε με το επόμενο παιχνίδι για την ευρωλίγκα...
Anaz
QUOTE
Καταλήξαμε λοιπόν πως το παιχνίδι χάθηκε α. Γιατί έπαιξε ο Μιλόσεβιτς
Για να μην δημιουργουνται παρεξηγησεις παντως, προσωπικα δεν ειπα οτι τον θεωρω βασικο λόγο της ηττας! προς Θεου..
jimol34
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 07:13 ) *
Καταλήξαμε λοιπόν πως το παιχνίδι χάθηκε
α. Γιατί έπαιξε ο Μιλόσεβιτς
β. Γιατί τον -μπασκετικό- Ολυμπιακό υποστηρίζουν λάθος άνθρωποι
γ. Γιατί ο Γιαννάκης έπαιζε μπάσκετ στον παναθηναϊκό
δ. Γιατί ο Παπαλουκάς παίρνει 3 εκατομμύρια

Αφού βρήκαμε τους φταίχτες, νομίζω πως μπορούμε να προχωρήσουμε παρακάτω και να ασχοληθούμε με το επόμενο παιχνίδι για την ευρωλίγκα...

Εγώ λέω να κατηγορήσουμε τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό, τον Βαλβέρδε, τον Λέτο και τον Τζόλε που το μπασκετικό τμήμα είναι άτιτλο. Στο κάτω κάτω για πολλούς το κακό ποδόσφαιρο φταίει για τα δεινά του καλού και άγιου μπάσκετ.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν πολέμιοι του Γιαννάκη, όπως δεν μου αρέσουν και αυτά που ακούγονται από πολλούς Ολυμπιακούς για τον Παπαλουκά(ο οποίος χθες ήταν ηγέτης). Όχι όμως και να μην μπορούμε να κάνουμε κριτική. Αν ήταν ο Γκέρσον στη θέση του φέτος, θα τα άκουγε από όλους ή όχι;
rankin
QUOTE(jimol34 @ Feb 23 2009, 10:34 ) *
Εγώ λέω να κατηγορήσουμε τον ποδοσφαιρικό Ολυμπιακό, τον Βαλβέρδε, τον Λέτο και τον Τζόλε που το μπασκετικό τμήμα είναι άτιτλο. Στο κάτω κάτω για πολλούς το κακό ποδόσφαιρο φταίει για τα δεινά του καλού και άγιου μπάσκετ.

Δεν λέω ότι δεν υπάρχουν πολέμιοι του Γιαννάκη, όπως δεν μου αρέσουν και αυτά που ακούγονται από πολλούς Ολυμπιακούς για τον Παπαλουκά(ο οποίος χθες ήταν ηγέτης). Όχι όμως και να μην μπορούμε να κάνουμε κριτική. Αν ήταν ο Γκέρσον στη θέση του φέτος, θα τα άκουγε από όλους ή όχι;

Όχι δεν φταίει ούτε ο Βαλβέρδε, ούτε ο Τζόλε, ούτε ο Λέτο.. Φταίει αυτό που είχε πει κάποτε ο Κάτανετς και που στοίχισε την θέση του στην ομάδα, "η ψύχωση με τους τίτλους".. Και δεν λέω, φυσικό και επόμενο είναι ως μεγάλη ομάδα, σε όλα τα σπορ, να κυνηγάς όλους τους τίτλους και να θες να τους κερδίζεις, αλλά το να είσαι "ψυχωτικός" είναι άλλο πράγμα..
Στον Ολυμπιακό έχουμε χάσει το δάσος και κοιτάμε το δέντρο..
-Δεν πήρα τίτλο; Να φύγουν όλοι και να ρθουν άλλοι..και ξανά και ξανά και ξανά... και γελάν οι Γιαννακόπουλοι, που 10 χρόνια εμπιστεύθηκαν την ομάδα σε έναν άνθρωπο και μόνο χαμένοι δεν βγήκαν, και εμείς κάθε καλοκαίρι ξεκινάμε απο το μηδέν ως ομάδα, αλλά με φουλ προσδοκίες. Μπορεί να διαφωνείτε σε αυτό και φυσικά δεν απαγορεύεται να λέμε τη γνώμη μας και να κάνουμε κριτική. Αυτός είναι και ο σκοπός του φόρουμ άλλωστε. Αλλά, με καινούρια ομάδα και καινούριο προπονητή κάθε καλοκαίρι, δεν πρόκειται να πάρουμε τίτλο μέχρι την ημέρα που ο Ομπράντοβιτς θα τα παρατήσει και θα έχει γεράσει η ομάδα του παναθηναϊκού, τόσο ώστε να έχει ανοίξει ο δρόμος και για εμάς.
Αν θέλουμε όμως να κερδίσουμε ΑΥΤΗΝ την ομάδα, και όχι τον Διαμαντίδη στα 35 του, θα πρέπει να βλέπουμε περισσότερο τα καλά, παρά τα κακά.. Εμείς προσπαθούμε να σκαρφαλώσουμε εκεί που στέκεται επι χρόνια ο παο. Δε μπορούμε μόνοι μας να ξαναγκρεμιζόμαστε στα τάρταρα και μετά να έχουμε απαιτήσεις. Το έχω πει και θα το ξαναπώ, ούτε μισθό μου κόβει ο Γιαννάκης, ούτε εθελοτυφλώ και δεν βλέπω τα λάθη που πολλές φορές κάνει. Πιστεύω όμως στη δουλειά και στους μεθοδικούς ανθρώπους. Πιστεύω στον Γιαννάκη, που από τα λάθη του βελτιώνεται, γιατί δεν είναι αλαζόνας (ποτέ δεν ήταν) και πιστεύω στους παίχτες αυτής της ομάδας. Μου αρέσει να τους βλέπω κάθε μέρα να βελτιώνονται λίγο λίγο.. Έστω και αργά. Σταθερά όμως.
Χθες, χάσαμε με 10 πόντους, μια διαφορά πλασματική, αφού το παιχνίδι ήταν ντέρμπι μέχρι τα 4 λεπτά, και μάλιστα ντέρμπι στο οποίο είχαμε επιβάλει το ρυθμό μας. Πέρσι χάσαμε, θεωρητικά, δυσκολότερα στον αντίστοιχο τελικό, παίζοντας όμως μπάσκετ με καουμποϊλίκια του Γκριρ και όχι μπάσκετ οργανωμένο, με σχέδιο σε άμυνα και επίθεση. Είχαμε στηριχτεί στο μαγικό δεύτερο ημίχρονο του Γκριρ. Φέτος, είχαμε σχέδιο και το εφαρμόσαμε άριστα για 36 λεπτά. Μετά άρχισε το κρεσέντο του Διαμαντίδη και η ομάδα κατέρρευσε ψυχολογικά, και αυτό ήταν το πραγματικό κακό ... Ότι η ομάδα κάπου εκεί έχασε τον έλεγχο και τη συγκέντρωση της και ουσιαστικά έχασε και το παιχνίδι.. Φταίει ο Γιαννάκης για αυτό; Σίγουρα! Φταίει και αυτός.. Δεν φταίει όμως να κουβαλάει στην πλάτη του την ηττοπάθεια πολλών χρόνων.. Αυτός προσπαθεί να δώσει στην ομάδα μια αγωνιστική ταυτότητα, με τα όποια λάθη και τις όποιες δυσκολίες. Το χθεσινό παιχνίδι όμως δεν χάθηκε απο τεχνικά λάθη, χάθηκε γιατι στην μια πλευρά του παρκέ ο Διαμαντίδης πήρε φωτιά και στην άλλη ο Ολυμπιακός έχασε την ψυχραιμία του και τα έκανε μούσκεμα..
panagiotisTheDream
Στο εξώφυλλο της sport day, γράφεται πως όντως μετά το τέλος του ματς "οπαδοί του Ολυμπιακού" επιτέθηκαν με καρέκλες σε παίχτες της ομάδας μας.
Ελπίζω να μην ξαναπατήσουν κάτι τέτοιοι τύποι στο ΣΕΦ. Τραμπουκάκια της πλάκας, έξω απ 'την ομάδα!! θέλω να τους δω την Κυριακή μετά την (κατ'εμέ πιθανότερη) νίκη στο ΣΕΦ.....
Πώς έχουν απαιτήσεις απ 'την ομάδα όταν κάνουν αυτά τα πράγματα επειδή "οι παίχτες μας τόλμησαν και έχασαν και πάλι απ τον ΠΑΟ";;;;;;;; ΕΙΣΤΕ Α-ΣΤΕΙ-ΟΙ.
vastravoud
Από της μυλωνούς τον πισινό ζητάς ορθογραφία.....
#9#
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 11:37 ) *
Φταίει αυτό που είχε πει κάποτε ο Κάτανετς και που στοίχισε την θέση του στην ομάδα, "η ψύχωση με τους τίτλους".. Και δεν λέω, φυσικό και επόμενο είναι ως μεγάλη ομάδα, σε όλα τα σπορ, να κυνηγάς όλους τους τίτλους και να θες να τους κερδίζεις, αλλά το να είσαι "ψυχωτικός" είναι άλλο πράγμα..
Στον Ολυμπιακό έχουμε χάσει το δάσος και κοιτάμε το δέντρο..



Ρε θα μας τρελάνετε????4 χρόνια 2η είναι η ομάδα.Ποιος θα έπρεπε να είναι ο στόχος της δηλαδή??Να διατηρήσει τη 2η θέση??
vastravoud
Ο στόχος θα πρέπει να είναι να φτιάξει ΟΜΑΔΑ, και οι τίτλοι θα έρθουν. Αυτό δε γίνεται κάνοντας άνω-κάτω το ρόστερ κάθε χρόνο, και πιστέψτε με, η ικανοποίηση του να φτάνεις στην κορυφή με τον Μπουρούση και τον Παπαλουκά είναι μακράν καλύτερη της λογικής "φέρτε τρεις NBAers να σηκώσουμε τα πάντα"
#9#
QUOTE(vastravoud @ Feb 23 2009, 12:22 ) *
Ο στόχος θα πρέπει να είναι να φτιάξει ΟΜΑΔΑ, και οι τίτλοι θα έρθουν. Αυτό δε γίνεται κάνοντας άνω-κάτω το ρόστερ κάθε χρόνο, και πιστέψτε με, η ικανοποίηση του να φτάνεις στην κορυφή με τον Μπουρούση και τον Παπαλουκά είναι μακράν καλύτερη της λογικής "φέρτε τρεις NBAers να σηκώσουμε τα πάντα"



Καλά ό,τι πεις.....
GREER
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 02:23 ) *
Το πρώτο είναι άποψη σου, που την άλλη κυριακή θα την έχεις αλλάξει..

Προσεχε μην την αλλαξεις εσυ μεχρι το τελος της σεζον. Και τα παντα να παρει(που δεν προκειται) εγω δεν αλλαζω αποψη. Πρεπει να αλλαξει πολλα πραγματα οσο αφορα την ομαδα του ΟΣΦΠ και στο κοουτσαρισμα του για να αλλαξω γνωμη.
Mamuwalde
η λογική να βάλει φρέσκο παίχτη [και χωρίς φάουλ] στον διαμαντίδη εννοώ ότι ήταν σωστή . όχι η επιλογή του παίκτη που ήταν λάθος . μάλλον δεν το έγραψα εγώ καλά .

και όπως είπε ο ρανκιν ας κρατήσουμε λίγο περισσότερο τα θετικά από τα αρνητικά . έχουμε 2 ματς στην ευρωλίγκα υπό καλές συνθήκες για να κάνουμε 2 καθαρές νίκες . και η εμφάνιση που κάναμε ήταν βελτιωμένη . πιστέψτε λίγο παραπάνω την ομάδα δε θα χάσετε τίποτα .

αν εσείς επιμένετε ότι όλα είναι χάλια τι να πω. στη δική σας λογική πρέπει να κερδίζουμε όλα τα ματς ανεξαρτήτου αντιπάλου επειδή είμαστε ολυμπιακός και όχι πανιώνιος ... να βρίζουμε δηλαδή τους ανθρώπους της ομάδας μας [προπονητή-παίκτες-διοίκηση και δεν ξέρω κι εγώ ποιον άλλο] . καλό σκεπτικό , θα βοηθήσει την ομάδα rolleyes.gif

δε λειτουργούν έτσι τα πράγματα . τόσα χρόνια που λειτουργούσαμε με το "φύγε συ έλα συ" καταστρέφαμε από μόνοι μας όποια καλή πρόθεση υπήρχε . όχι άλλο .

και ούτε εγώ τα παίρνω από το γιαννάκη happy.gif
vastravoud
QUOTE(#9# @ Feb 23 2009, 12:23 ) *
Καλά ό,τι πεις.....


Φίλε μου δε βρίσκω γιατί πρέπει να ειρωνευτείς την -πάντα καλοπροαίρετη- άποψη μου
kesariani 4ever
Για αλλη μια φορα μια λεξη επικρατει στην συνειδηση μας.ΑΠΟΓΟΗΤΕΣΗ.Δεν μπορω ορισμενα πραγματα να τα καταλαβω.Δεν μπορω να καταλαβω πως ο κοουτς της ομαδας μας αφηνει εκτος 12αδας παιχτη ο οποιος εχεις πολλες περισσοτερες εμπειριες και ικανοτητες απο αυτον που εβαλε στην 12αδα.Πως εχεις μεσα στην ομαδα παιχτη ο οποιος δεν απειλει αλλα και κραταει την ομαδα στασιμη στα παιχνιδια(βλεπε ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ).Δυστηχως το παιδι αυτο ακομα δεν εχει ξεκαθαρισει σε ποια θεση παιζει αλλα και η βελτιωση του ειναι μηδαμινη σε σχεση με αλλα παιδια(βλεπε ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ).
πως ο κοουτς επισης δεν βαζει σε ολο το δευτερο ημιχρονο τον ΠΑΡΓΚΟ ο οποιος βγαζεο πολυ ενεργεια και δημιουργει προβληματα στην αντιπαλη αμυνα.
Επιτελους κατι πρεπει να γινει για να γελασει και λιγο το στοματακι μας.ΞΥΠΝΗΣΤΕ γιατι ετσι οπως παει ουτε σε 10 χρονια δεν θα παρουμε κουπα.
Sokos
Παιδιά πιστεύω ότι είμαστε λίγο άδικοι με τον Γιαννάκη. Σίγουρα δεν έκανε το παιχνίδι της ζωής του, αλλά καμία σχέση με τα εγκλήματα του πρόσφατου παρελθόντος. Ο Παπαλουκάς έκανε δύο συνεχόμενα φάουλ (το δεύτερο με το σκριν του Batiste ας μην το συζητάμε...). Ίσως να έπρεπε να ρισκάρει να τον αφήσει μέσα, αλλά η αλλαγή είχε λογική. Έκανε λαθάκια αλλά αν θυμηθούμε το ΟΑΚΑ κτλ μια χαρά τα πήγε. Μέχρι και time out πήρε... Μην ξεχνάμε ότι παίζαμε και με μία πιο δουλεμένη ομάδα με ρόστερ τουλάχιστον ισάξιο και με προπονητή τουλάχιστον ανώτερο... Το θέμα είναι ότι ο πιο "εύκολος" ίσως τίτλος χάθηκε και τώρα τα πράγματα δυσκολεύουν πολύ. Επειδή στο τέλος το αποτέλεσμα είναι αυτό που μένει, αν κάνουμε το 0/3 δεν νομίζω να μείνει ο Γιαννάκης όση βελτίωση κι αν έχει δείξει, όσο κοντά στους στόχους μας και να φτάσουμε.
rankin
QUOTE(GREER @ Feb 23 2009, 12:26 ) *
Προσεχε μην την αλλαξεις εσυ μεχρι το τελος της σεζον. Και τα παντα να παρει(που δεν προκειται) εγω δεν αλλαζω αποψη. Πρεπει να αλλαξει πολλα πραγματα οσο αφορα την ομαδα του ΟΣΦΠ και στο κοουτσαρισμα του για να αλλαξω γνωμη.

Αν του αλλάξουμε όνομα και του κάνουμε "face-off", και του βάλουμε το πρόσωπο του τραβόλτα, θα είναι καλύτερα τα πράγματα;;;; tongue.gif

Σοβαρά τώρα, αν είναι να προσευχόμαστε να χάσουμε στο ΣΕΦ την κυριακή, για να πάψει να έχει υποστηρικτές ο Γιαννάκης, τότε, σταματώ απο τώρα να τον υποστηρίζω και παρακαλώ και τους λοιπούς φίλους να πράξουν το ίδιο.. Τρώμε που τρώμε κατάρες απο τους "απέναντι", αν τις ρίχνουμε και μεταξύ μας, κλάφτα χαράλαμπε!
Γιαννάκη φύγε μόνος σου!
Πρόεδρε, φέρε τον Μπλατ για φέτος.
Του χρόνου τον Μεσίνα
Για του αντίχρονου βλέπουμε..
tzagasdog
εγω απο τον Ολυμπιακο τεχνικα ειμαι ικανοποιημενος
βγηκαν παλι πολλα ελευθερα τριποντα αλλα ας πουμε αυτο στο δευτερο τριποντο του ΔΔ μετα την φοβερη πασα του Σπανουλη (που εχουν πεσει πανω του Μπουρου και Βουισιτς) εε δεν ειναι αντιμετωπίσιμο... ο Παο το κανει χρονια αυτο το συστημα και καποια πραγματα γινονται τελεια και δεν αντιμετωπιζονται (ο επιτιθεμενος αν κανει κατι τελεια εχει παντα το πλεονεκτημα).

Το μονο που δεν μου αρεσε ηταν η χρησιμοποιηση του Βασιλοπουλου απο την στιγμη που εισαι στο +5 και μετα.... το παιδι ουτε αμυνες εβγαλε και τα κανε μανταρα στα επιθετικα συστηματα... και αυτο εχω να καταλογισω στον Δρακο οτι εκει που νικαγε παει να παιξει αμυνα και οχι επιθεση και αυτο του γυρισε μπουμεραγκ για μενα.

Ελειψε και ο τσιλι αρκετα σε μια θεση που επρεπε να ειχες συγκριτικο πλεονεκτημα ειδικα σε τοσο κρισιμα παιχνιδια με αυτον τον αντιπαλο (που εχει αδυναμια στο 3)...
οταν κουραζοταν ο Βασιλο δνε υπηρχε αλλος... και επρεπε να παιζεις με 3 κοντους.

Σωστη η κινηση με Μιλοσεβιτς μιας και ο Παργκο ειχε κανει τα λαθη πιο πριν και ο Παπαλουκας επρεπε να ξεκουραστει.

Κακο ξεκινημα που δεν επρεπε να γινει κατα τα αλλα, καποια χαμενα ευκολα καλαθια απο Πριντεζη σε κρισιμο σημειο και γενικοτερα ενα τρεμουλο καθε φορα που ηταν να περασουμε μπροστα ή ειμασταν μπροστα, εκει ειναι που ο κοουτς πρεπει να φωναξει και να ενθαρυνει τους παιχτες, και οι παιχτες να αποδειξουν οτι ειναι αξιοι να παρουν το ματς.
Για μενα αν ειναι κατι για το οποιο πρεπει να γκρινιαζουμε ειναι η ελλειψη νεοτροπιας νικητη σε καποια σημεια του αγωνα.
benchwarmer
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 12:50 ) *
Πρόεδρε, φέρε τον Μπλατ για φέτος.
Του χρόνου τον Μεσίνα


Αν ο Γιαννακης ειχε χασει το κυπελλο απο τον Πανελληνιο της Ρωσιας (http://www.euroleague.net/item/44717), σε ποια θυρα του ΣΕΦ θα τον ειχαμε κρεμασει?
kotzito
Οπωσδηποτε νικη με ΠΑΟ.Η ομαδα χρειαζεται την νικη για τρεις λογους:

1.Ψυχολογια.Πρεπει να ανεβει ο Ολυμπιακος ψυχολογικα,γιατι ακολουθουν και το παιχνιδι με την Ταου και τον Πανιωνιο για το πρωταθλημα+μακροπροθεσμα οι 8 της Ευρωλιγκα.
2.Βαθμολογικα.Αν καταφερουμε να κερδισουμε παμε στο +2 και λογικα μονο αν αυτοκτονησουμε θα χασουμε την πρωτη θεση,δεδομενου οτι μονο απο Πανιωνιο και Πανελληνιο μπορει να κινδυνευσουμε και ο ΠΑΟ εχει και Αρη,Αεκ εκτος εδρας.
3.Γοητρο.Μια μεγαλη νικη θα δωσει δικαιωμα στους παικτες και τον κοσμο να ελπιζουν οτι <<εχουμε>> τον ΠΑΟ στους τελικους.


Ετσι οπως ειναι η κατασταση,ο Ολυμπιακος την επομενη Κυριακη ειτε θα αποθεωνεται και θα βαζει καποια θεμελια για την κατακτηση του πρωταθληματος,ειτε θα αποδοκιμαζεται,θα χανει την 1η θεση και η ψυχολογια θα βρισκεται στο ναδιρ.Μπορω να πω οτι το παιχνιδι της Κυριακης ειναι ισως το σημαντικοτερο παιχνιδι που δινει ο Ολυμπιακος την τελευταια διετια.
Consultant
QUOTE(kojito @ Feb 23 2009, 14:06 ) *
Μπορω να πω οτι το παιχνιδι της Κυριακης ειναι ισως το σημαντικοτερο παιχνιδι που δινει ο Ολυμπιακος την τελευταια διετια.


Μπορω να επιβεβαιωσω οτι οσοι θα βρεθουμε στο Σεφ τη Κυριακη ετσι ακριβως βλεπουμε το παιχνιδι.Τετοια γιουχα στις επιθεσεις του Παναθηναικου δεν θα εχει ξαναγινει..Ουτε συνθηματα,ουτε τραγουδια,ουτε τιποτα..Μονο γιουχα στις επιθεσεις του Παναθηναικου και διαμαρτυριες σε ολες τις αποφασεις των διαιτητων.

Θα περασουμε ωραια τη Κυριακη!!!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(tzagasdog @ Feb 23 2009, 14:03 ) *
βγηκαν παλι πολλα ελευθερα τριποντα αλλα ας πουμε αυτο στο δευτερο τριποντο του ΔΔ μετα την φοβερη πασα του Σπανουλη (που εχουν πεσει πανω του Μπουρου και Βουισιτς) εε δεν ειναι αντιμετωπίσιμο...

οταν κουραζοταν ο Βασιλο δνε υπηρχε αλλος... και επρεπε να παιζεις με 3 κοντους.

Σωστη η κινηση με Μιλοσεβιτς μιας και ο Παργκο ειχε κανει τα λαθη πιο πριν και ο Παπαλουκας επρεπε να ξεκουραστει.

Γιατι να εχουν πεσει και οι 2 ψηλοι πανω στον Σπανουλη ομως???
Ποιος ο λογος, ιδιαιτερα απεναντι στον φετινο Σπανουλη που εχει τα χαλια του???
Οταν κουραζεται ο Κασιγιας ας βαζει μεσα τον Πελεκανο.
Παιχτης εχουμε αλλα δεν τον βαζει.
Ο Παργκο τα λαθη τα ειχε κανει στο α' ημιχρονο, στο οποιο ομως ηταν και ο παιχτης
που μας ξαναεβαλε στο παιχνιδι.
Αντι λοιπον να τον αφησεις να ειναι ζεστος, προτιμας να βαλεις ενα απειρο παιδακι, κρυο απο τον παγκο.
Κι αν δεν θες να βαλεις αυτον βαλε τον Χαλπεριν.

Επειδη βλεπω οτι καποιοι υποστηριζουν οτι ο προπονητης εχει βελτιωθει,
θα αντιπαραθεσω καποια γεγονοτα.
1. Απο την αρχη της σεζον λεμε οτι δεν βαζει αρκετα οταν πρεπει τον Σοφο,
χθες παλι το ιδιο εκανε.
2. Λεμε οτι δεν βαζει αρκετα τον Πελεκανο, χθες παλι το ιδιο.
3. Λεμε οτι η ομαδα δεν μπορει να βγαλει ενα ελευθερο σουτ, χθες παλι το ιδιο.
4. Λεμε οτι η ομαδα δεν τρεχει καθολου, για να βρει ευκολο καλαθι, χθες παλι το ιδιο
5. Λεμε οτι οι μισες επιθεσεις γινονται μετα τα 21''-22'', χθες παλι το ιδιο.

Ποια ειναι η βελτιωση της ομαδας δηλαδη???
Το μονο που αλλαξε ειναι οτι ο Παπαλουκας και ο Βουισιτς ανεβασαν την αποδοση τους
και παιζουν καλυτερα απ'οτι στην αρχη της σεζον.
Ολα τα αλλα παραμενουν ιδια.
reignman
QUOTE
Ο Παργκο τα λαθη τα ειχε κανει στο α' ημιχρονο, στο οποιο ομως ηταν και ο παιχτης


To μπρος-πισω ηταν καθαρα λαθος σφυριγμα.

Στα αλλα συμφωνω.
Consultant
H λυση στα 2 λαθη του Παργκο δεν ειναι να τον πεταξεις στον παγκο για ολο το παιχνιδι...Αυτη ειναι η λυση για τον Μιλοσεβιτς,οχι για το μεγαλυτερο αστερι μεταξυ των 2 ομαδων..

Δινεις εντολη στο τεσσαρι να κανει σκριν για να ξεμαρκαριστει ο play maker ενω ανεβαινει και το τριαρι στο κεντρο για να γινει σκαλοπατι, παραλληλα, αναλαμβανει το κατεβασμα ενας αλλος γκαρντ.Δεν το παιζω προπονητης,τα βασικα του μπασκετ λεω.
Small Forward
Δεν ξέρω πλέον τι να πώ.
Αποφάσισα να μην γράψω εχθες διότι προτίμησα να να μην πω πράγματα εν θερμω.
Δεν νομίζω ότι είναι λογικό να ψάχνουμε να βρούμε τα αίτια της ήττας σε λεπτομέρειες διότι ότι διάβασα έτσι μπορω να τα χαρακτηρίσω.
Για μενα το ουσιαστικό ζήτημα είναι ότι έχουμε να κάνουμε με έναν μεγάλο αντίπαλο πραγματικά δεμένο ως ομάδα, με μεγάλους παίκτες που έχει τις παραστάσεις και την εμπειρία ώστε να κάνει τα σωστά πράγματα στις δύσκολες στιγμές.
Αντίθετα εμείς χρειαζόμαστε μια μεγάλη επιτυχία έναντι του παναθηναϊκού ώστε να αποκτήσουμε το "αίσθημα υπεροχής" και πολλές επειρίες ακόμη σε μεγάλους αγώνες.

Για παράδειγμα οι φάσεις του ΔΔ που κράτησαν το ΠΑΟ στο παιχνίδι στο 3ο δεκάλεπτο (μιλάω για τα συνεχή ποσταρίσματα) ενδέχεται να ήταν απόρροια της λάθος επιλογής μαρκαρισμάτων αλλά εναν Βασιλόπουλο ποιόν να βάλεις να πρωτομαρκάρει;
Επίσης τα 3 τελευταία τρίποντα στο τέλος πράγματι ήταν ουσιαστικά ελεύθερα σουτ αλλά 1ον, ποιός παίκτης μας θα άντεχε να τα πάρει πάνω του σε ανάλογη χρονική στιγμή και 2ον ποιός θα στοιχημάτιζε σε κάποιον παίκτη μας ότι θα μπορούσε να ευστοχήσει σε ανάλογες συνθήκες;

Δυστηχώς είμαι πολύ απογοητευμένος διότι το παιχνίδι δεν το χάσαμε εμείς (κάτι που θα άφηνε ανοικτό το ενδεχόμενο να κερδίσουμε εαν βελτιωνόμαστε) αλλάτο κέρδισε ο Παναθηναϊκός και αν σήμερα ήταν ο Διαμαντίδης ποιός μου λέει ότι αύριο δεν θα είναι ο Γιασκεβίτσιους ή ο Μπατίστ ή ο Τσαρτσαρής ή ή ή ...

Υ.Γ. Σόρρυ για την μιζέρια, δεν το συνηθίζω όπως θα διαπιστώσετε αν διαβάσετε προηγούμενα post μου αλλά είμαι πραγματικά πολύ απογοητευμένος...
kseplenhs
δεν ξανασχολούμαι με το χθεσινό.το ξεπερνάω...tongue.gif

κάνωντας μια γύρα σήμερα στο νετ σε ερυθρόλευκα φόρουμ ή μπλόγκς και μιλόντας με μερικούς γνωστούς,καταλαβαίνω πως το παιχνίδι της κυριακής ίσως να είναι και το πιο δύσκολο των τελευταίων ετών.

οι διαθέσεις δείχνουν πως σε περίπτωση ήττας να παίρνει πολλούς η μπάλα και δεν ξέρω αν οι αγγελόπουλοι έχουν την δύναμη να αποτρέψουν αυτό που πιθανότατα θα συμβεί.

δυστυχώς σε περίπτωση ήττας η χρονιά ουσιαστικά "κλείνει" απο τον μάρτη και πριν καν μπούν τα play offs.δεν θα είναι μόνο αυτά που πρόκειται να συμβούν στο σεφ.αυτά θα ξεπεραστούν και θα καταλήξει η ομάδα να παίζει με 500 άτομα κόσμο.το θέμα είναι οτι δεν βλέπω κάνέναν να έχει τη δύναμη να σηκωθεί απο τον πάτο του βαρελιού.είχαν την ευκαιρία τους χτες.έδειξαν οτι δεν μπορούν.

οπότε ας ηρεμήσουμε και έχοντας συνειδητοποιήσει οτι τα παιδιά δεν μπορούν ας προσπαθήσουμε να τους στηρήξουμε και να πάρουμε το 100% των δυνατοτήτων τους.και όπου βγεί αυτό.
ξέρω είμαστε ολυμπιακός και πρέπει να πηγαίνουμε πάντα για τον τίτλο αλλά τι να κάνουμε?!προσαρμοζόμαστε και απο του χρόνου πάμε με καλύτερες συνθήκες να απαιτήσουμε και να πάρουμε αυτό που θέλουμε.

μην νομίζετε οτι οι αγγελόπουλοι είναι τυφλοί.είδαν και αυτοί οτι κάποια υπερτιμημένα "παιχτάκια" δεν το έχουν στα αίμα τους.ευελπιστώ απο το καλοκαίρι να τους απομακρύνουν και να έρθουν στην ομάδα παίχτες που να το θέλουν και να μπορούν.γιατί μερικοί τόσα χρόνια αποδεικνείουν το αντίθετο.και περιέργως γίνονται και πλουσιότεροι....
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Feb 23 2009, 15:49 ) *
μην νομίζετε οτι οι αγγελόπουλοι είναι τυφλοί.είδαν και αυτοί οτι κάποια υπερτιμημένα "παιχτάκια" δεν το έχουν στα αίμα τους.ευελπιστώ απο το καλοκαίρι να τους απομακρύνουν και να έρθουν στην ομάδα παίχτες που να το θέλουν και να μπορούν.γιατί μερικοί τόσα χρόνια αποδεικνείουν το αντίθετο.και περιέργως γίνονται και πλουσιότεροι....

Έχεις δίκιο.. Εδώ όντως υπάρχουν φταίχτες, αλλά και τι να κάνεις;; Όταν ξεκίνησε η προσπάθεια για ανατροπή, έπρεπε να πάρουμε ότι καλύτερο υπήρχε τότε στην αγορά.. Σε κάποιες κινήσεις πέσαμε έξω.. Ας μην πούμε ονόματα. Όλοι ξέρουμε πάνω-κάτω για ποιους μιλάμε. Ποιοί είναι αυτοί που μάλλον δεν θα γίνουν ποτέ μεγάλοι παίχτες.. Όχι ότι και στον παο δεν την έχουν πατήσει. Μια χαρά την πατάνε και αυτοί, αλλά παίρνουν τίτλους και τα ξεχνάνε όλα.. Απο εκεί και πέρα, την κυριακή, όπως για χθες έλεγα ότι μάλλον θα χάναμε, έτσι λέω πως μάλλον (μη πω σίγουρα) θα κερδίσουμε.
captain_88
QUOTE(panagiotisTheDream @ Feb 23 2009, 11:48 ) *
Στο εξώφυλλο της sport day, γράφεται πως όντως μετά το τέλος του ματς "οπαδοί του Ολυμπιακού" επιτέθηκαν με καρέκλες σε παίχτες της ομάδας μας.
Ελπίζω να μην ξαναπατήσουν κάτι τέτοιοι τύποι στο ΣΕΦ. Τραμπουκάκια της πλάκας, έξω απ 'την ομάδα!! θέλω να τους δω την Κυριακή μετά την (κατ'εμέ πιθανότερη) νίκη στο ΣΕΦ.....
Πώς έχουν απαιτήσεις απ 'την ομάδα όταν κάνουν αυτά τα πράγματα επειδή "οι παίχτες μας τόλμησαν και έχασαν και πάλι απ τον ΠΑΟ";;;;;;;; ΕΙΣΤΕ Α-ΣΤΕΙ-ΟΙ.



+100%
LFO
Αυτό που είναι πιο ανησυχητικό από όλα είναι οτι μολις είδαμε οτι μπορουμε να παρουμε το μάτς , λοιποθυμήσαμε στην πρώτη αναποδιά...

Οσο για της κυριακής, εμεις έχουμε την ώρα του αγώνα μια αποστολή και μονο αυτή: Να στηριξουμε την ομάδα , παικτες , προπονητές , όλους...

Σίγουρα αν χάσουμε δεν θα είναι καθολου ευχάριστη η κατάσταση αλλά νομίζω οτι θα γελάσει το χειλακι μας αυτή την φορά....
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ακομα κι αν κερδισουμε την κυριακη και βγουμε πρωτοι,
πρωταθλημα δεν παιρνουμε με αυτο το μπασκετ που παιζουμε.
Θα μας κανει ενα διπλο ο ΠΑΟ και παλι θα λεμε του χρονου.

Να φυγει τωρα μηπως και σωθει η χρονια.
Ντουντα ελα γρηγορα.
rankin
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Feb 23 2009, 16:24 ) *
Να φυγει τωρα μηπως και σωθει η χρονια.
Ντουντα ελα γρηγορα.

Τι λες τώρα; Ο Ντούντα θα την πατούσε σαν τον Σάκοτα, που το είπαν πράκτορα του Ομπράντοβιτς! Δε θέλουμε τέτοια μπλεξίματα τώρα!
Θέλουμε ένα δικό μας παιδί που να μην είχε και να μην έχει καμία συσχέτιση με τον παο..
Κάτι σε Στιβ Γιατζόγλου χρειάζεται η ομάδα
LFO
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 16:33 ) *
Θέλουμε ένα δικό μας παιδί που να μην είχε και να μην έχει καμία συσχέτιση με τον παο..
Κάτι σε Στιβ Γιατζόγλου χρειάζεται η ομάδα


Στην ακρη του πάγκου είναι, έτοιμος.....
Air and King
QUOTE(rankin @ Feb 23 2009, 16:33 ) *
Κάτι σε Στιβ Γιατζόγλου χρειάζεται η ομάδα

Σαν σκαουτερ με κλειστα τα ματια τον ηθελα.
matse-7-
αλλαγη προπονητη οχι τωρα απο την στιγμη που δεν μπορουμε να παρουμε μεσινα.το καλοκαιρι που μενει ελευθερος ο ιταλος πας τον παιρνεις του κανεις συμβολαιο για 3 χρονια τουλαχιστον και ξεμπερδευεις.αφηστε τον γιαννακη ως το τελος να δουμε τι θα κανει σε ευρωπη και ελλαδα και να δουμε αν καταφερει να απρει μια κουπα με το πιο ακριβο ροστερ στην ιστορια του συλλογου.αν δεν το κανει φευγει αν παρει το πρωταθλημα παλι πρεπε να φυγει μονο αν παρει ευρωλιγκα και πρωταθλημα δικαιουτε να μεινει με το κακιστο μπασκετ που βλεπουμε ολη τη χρονια
Air and King
QUOTE(matse-7- @ Feb 23 2009, 17:07 ) *
αλλαγη προπονητη οχι τωρα απο την στιγμη που δεν μπορουμε να παρουμε μεσινα.το καλοκαιρι που μενει ελευθερος ο ιταλος πας τον παιρνεις του κανεις συμβολαιο για 3 χρονια τουλαχιστον και ξεμπερδευεις.αφηστε τον γιαννακη ως το τελος να δουμε τι θα κανει σε ευρωπη και ελλαδα και να δουμε αν καταφερει να απρει μια κουπα με το πιο ακριβο ροστερ στην ιστορια του συλλογου.αν δεν το κανει φευγει αν παρει το πρωταθλημα παλι πρεπε να φυγει μονο αν παρει ευρωλιγκα και πρωταθλημα δικαιουτε να μεινει με το κακιστο μπασκετ που βλεπουμε ολη τη χρονια

Συμφωνω αλλα μηπως και με τον Μεσινα εγγυαται κανεις επιτυχιες.
Ο Γιαννακης καλο ειναι να βγαλει την χρονια και θα κριθει στο τελος της.Προς το παρων δεν τα εχει παει καλα αλλα στο χερι του ειναι και οχι μονο του ιδιου αλλα και των παιχτων να αντιστρεψουν την αρνητικη κατασταση.......
Sokos
Όντως παιδιά. Ο Μεσίνα δεν είναι superman. Δεν μας εγγυάται κανείς ότι θα τα σηκώσει όλα. Η συντριπτική πλειονότητα βέβαια πιστεύει ότι είναι κατά πολύ ανώτερος του Γιαννάκη, και καλά κάνει. Αλλά κάνει και αυτός λάθη. 20 πόντους έφαγε η CSKA την τελευταία αγωνιστική της ευρωλίγκας και ούτε παίζει και το πιο όμορφο μπάσκετ το τελευταίο διάστημα.

Προσωπικά βέβαια πιστεύω ότι αν κάποιος μπορεί να συγκριθεί σε προπονητική αξία με τον Obradovic, αυτός είναι ο Έκτωρας.
tzagasdog
αμα αλλαζουμε προπονητη και κορμο καθε χρονο παντα "πελατες" του Ζελιμιρ θα ειμαστε... δυστηχως...
Small Forward
QUOTE(tzagasdog @ Feb 23 2009, 18:09 ) *
αμα αλλαζουμε προπονητη και κορμο καθε χρονο παντα "πελατες" του Ζελιμιρ θα ειμαστε... δυστηχως...


Έτσι είναι, όντως χρειάζεται υπομονή γιατί κάποια πράγματα (όπως η ομοιογένεια) δεν αγοράζονται αλλά κερδίζονται με το χρόνο.

Παρόλα αυτά βλέπω μια ηττοπάθεια στην ομάδα που δεν μπορεί να την αλλάξει από μόνη της η ηγετική φυσιογνωμία του Πααλουκά και του Βούισιτς.

Ειλικρινά ποιός πιστεύει ότι ο Βασιλόπουλος ή ο Σχορτσιανίτης θα ήταν χειρότεροι εαν έπαιζαν στον ΠΑΟ; Μάλλον κηδείες θα μας έκαναν, αλλά θα είχαν φτιάξει άλλον, εντελώς διαφορετικό μπασκετικό χαρακτήρα.

Δεν ξέρω πόσο γραφικός θα ακουστώ αλλά ο Ολυμπιακός είναι συνηφασμένος με τον αγωνιστικό τσαμπουκά και το αγωνιστικό θράσσος και δεν μπορώ να βλέπω στο γήπεδο ηττοπάθεια.

Όποιος παρατήρησε τα πρόσωπα των παικτών πρίν το παιχνίδι καταλαβαίνει τι εννοώ...

Υ.Γ. όσο ψάχνουμε εξιλαστήρια θύματα στα πρόσωπα συγκεκριμένων παικτών ή προπονητών εδώ θα είμαστε να λέμε τα ίδια.

Το ερώτημα είναι τι μπορεί να γίνει ώστε να κάνουμε το άλμα μπροστά.
kolokotronis
Αν, λέω αν, ο ΠΑΟ κερδίσει στο ΣΕΦ την κυριακή με 15-20 πόντους διαφορά, δίνει κανείς τύχη στον Γιαννάκη να κάνει την προπόνηση της Δευτέρας?
tzagasdog
μα τους εβλεπες οτι την στιγμη που ο ΔΔ μπαινει μεσα με την νεοτροπια οτι και να γινει θα τους κερδισω, οι δικοι μας φοβοντουσαν να νικησουν τον Παο, αγχωθηκαν και εκαναν λαθη... και εχασαν
kseplenhs
QUOTE(kolokotronis @ Feb 23 2009, 20:27 ) *
Αν, λέω αν, ο ΠΑΟ κερδίσει στο ΣΕΦ την κυριακή με 15-20 πόντους διαφορά, δίνει κανείς τύχη στον Γιαννάκη να κάνει την προπόνηση της Δευτέρας?



με την ίδια λογική αν χάσει ο ομπράντοβιτς με 45 πόντους,εσύ πόση τύχη του δίνεις να φτάσει σπίτι του?

καλά για την "προπόνηση της δευτέρας" δεν το συζητάω καν.μιας που ακούγεται πολύ αφαιρετική σαν εννοια κάτω απο τέτοιες περιστάσεις....
kolokotronis
QUOTE(kseplenhs @ Feb 23 2009, 20:48 ) *
με την ίδια λογική αν χάσει ο ομπράντοβιτς με 45 πόντους,εσύ πόση τύχη του δίνεις να φτάσει σπίτι του?

καλά για την "προπόνηση της δευτέρας" δεν το συζητάω καν.μιας που ακούγεται πολύ αφαιρετική σαν εννοια κάτω απο τέτοιες περιστάσεις....

Απαντάω στην δική σου υποθετική ερώτηση: αν χάσουμε με 45 πόντους ο ομπράντοβιτς πιστεύω αποκλείεται να φύγει.
Αν ο ολυμπιακός χάσει με 15 τι γίνεται?
giannis_
QUOTE(kseplenhs @ Feb 23 2009, 20:48 ) *
με την ίδια λογική αν χάσει ο ομπράντοβιτς με 45 πόντους,εσύ πόση τύχη του δίνεις να φτάσει σπίτι του?

καλά για την "προπόνηση της δευτέρας" δεν το συζητάω καν.μιας που ακούγεται πολύ αφαιρετική σαν εννοια κάτω απο τέτοιες περιστάσεις....

σορυ π επεμβαινω αλλα ο ζοτς μετα απο αυτα π εχει προσφερει στον παναθηναικο δεν θα παθει τιποτα και να σαι σιγουρος για αυτο!



ρε παιδια με οσους φιλους μ ολυμπιακους π εχω συζητησει για αυτο το θεμα και απο οτι βλεπω και εδω πιστευετε οτι φταιει ο γιαννακης!Κ εστω να δεχτω οτι μερικες κινησεις του ηταν εντελως αλλοπροσαλες και ακατανοητες αλλα σε μια ομαδα δεν φταιει μονο ο ενας για ενα κακο αποτελεσμα φταινε ολοι!Ολοι εχουν μεριδιο και στην επιτυχια και στην αποτυχια!Δεν μπορει ενας να νικησει μονος του ουτε ενας να χασει μονος του!Εν κατακλειδι εγω πιστευω οτι το προβλημα του ολυμπιακου δεν ειναι μονο ο προποντης ουτε αυτα π λενε για την νοοτροπια,φταινε κ αυτα αλλα υπαρχουν κ αλλα τοσα!Αποψη μ παντα ετσι? peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.