Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Oλυμπιακός - ΑΕΚ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2
thrylos7
Τελικά εδώ θα ποστάρουμε ότι σχετικό για τη σειρά... Όχι μόνο από την πλευρά του Ολυμπιακού αλλά και της ΑΕΚ.

Το πρώτο ματς είναι τη Δευτέρα 8/5 στις 19:00 και θα μεταδοθεί από τη ΝΕΤ.

Το δεύτερο ματς είναι την Τετάρτη 10/5 στις 21:00 και θα μεταδοθεί από το supersport.

To ενδεχόμενο τρίτο ματς είναι το Σαββάτο 13/5 στις 19:00 και θα μεταδοθεί από τη ΝΕΤ.

Βέβαια οι ώρες κυρίως για τα δύο τελευταία ματς δεν αποκλείεται και να αλλάξουν για τηλεοπτικούς λόγους, όπως η πρώτη αναμέτρηση του Αμαρουσίου με τον ΠΑΟΚ.

Όχι ότι είναι άγνωστο αλλά ας πούμε ότι το 2ο ματς γίνεται στην έδρα της ομάδας με το μειονέκτημα έδρας και όχι το 1ο όπως πέρσι.

Τι ακούω... Θα επιστρέψει ο Κόπενραθ;
morfi
O ολυμπιακος θα περασει ανετα χωρις να ιδρωσει.Η ΑΕΚ δεν ειναι η περσυνη ομαδα, ουτε και ο ολυμπιακος ομως...
2-0 την κοβω να τελειωνει η σειρα.
Επομενος... tongue.gif
dizzy_fingers
Για πρώτη φορά ένα ποστ σου συμβαδίζει με την κοινή λογική. tongue.gif

Επαναλαμβάνω, για να μην ανοίγουμε διπλά τόπικ, ότι τα τόπικ των σειρών θα ανοίγονται στο φόρουμ της ομάδας που τερμάτισε ψηλότερα στην κανονική περίοδο.
Δηλαδή, η σειρά Ολυμπιακός-ΑΕΚ θα συζητείται σε αυτό το τόπικ στο φόρουμ του Ολυμπιακού.
Η σειρά Άρης-Πανελλήνιος θα συζητείται στο τόπικ που θα ανοιχτεί στο φόρουμ του Άρη, κοκ...

Αυτό θα γίνει μέχρι και τα ημιτελικά.
Ξεχωριστά τόπικ για τον κάθε αγώνα (στο φόρουμ του γηπεδούχου) θα ανοίγονται στους τελικούς.

peace.gif
ashton
όλο τεχνάσματα για να μειώνονται τα τόπικς στο φόρουμ της ΑΕΚ βλέπω :-)
dizzy_fingers
Μη σου πω ότι η φετινή πορεία της ΑΕΚ ήταν προσχεδιασμένη από εμένα και τον Φιλίππου ακριβώς για αυτόν τον λόγο 19.gif icon_drunk.gif..
ashton
Φιλίππου-Φιλίππου κάτι μου θυμίζει...

ο μπαμπάς πρέπει να έσκασε σε 2 από τα 22 εντός έδρας ματς...
ο γιος άντε στα 10...
thrylos7
Είναι μέρος της παγκόσμιας συνωμοσίας κατά της ΑΕΚ...

Αν και φαίνεται ότι ο Ολυμπιακός θα περάσει εύκολα ας μην το θεωρήσουμε σίγουρο... Αν πχ η ΑΕΚ κερδίσει το πρώτο ματς;
Μμμ ναι.. θα γεμίσει για πρώτη φορά το Γαλάτσι από την ΑΕΚ στο 2ο αγώνα...
dizzy_fingers
QUOTE(ashton @ May 4 2006, 11:45 PM)
Φιλίππου-Φιλίππου κάτι μου θυμίζει...

ο μπαμπάς πρέπει να έσκασε σε 2 από τα 22 εντός έδρας ματς...
ο γιος άντε στα 10...
*



κι ο dizzy σε κανένα 19.gif...

Ο δράστης δεν επιστρέφει ποτέ στον τόπο του εγκλήματος. cool.gif
qspock
QUOTE(thrylos7 @ May 5 2006, 03:21 AM)
Αν πχ η ΑΕΚ κερδίσει το πρώτο ματς;
*


24.gif Πολυ καλο! Αυτο με τη γιαγια και τα πατινια το ξερεις? 19.gif
Tony_K
Βουλωμένο γράμμα η σειρά παιδιά. Δε νομίζω ότι η ΑΕΚ έχει δυνατότητα να κερδίσει έστω ένα παιχνίδι. Μεγάλη διαφορά δυναμικότητας αλλά και ψυχολογίας. Άνετη νίκη στο ΣΕΦ, ντέρμπι αλλά διπλό στο Γαλάτσι βλέπω.Να πάει ο κόσμος στα γήπεδα αυτό είναι το σημαντικό.
thrylos7
QUOTE
Πολυ καλο! Αυτο με τη γιαγια και τα πατινια το ξερεις?

Όχι, δεν το ξέρω, ποιο είναι; (Όντως δεν το ξέρω...)

Καλά, εσύ με αυτό γελάς; Είπα και καλύτερα...
QUOTE
θα γεμίσει για πρώτη φορά το Γαλάτσι από την ΑΕΚ στο 2ο αγώνα...


Ας πάρει το πρώτο παιχνίδι ο Ολυμπιακός και μετά θα μπορώ να μείνω ήσυχος(όχι ότι έχω χάσει και τον ύπνο μου)...
HOULIGAN76
Ο Θρύλος θα κερδίσει άνετα.Μάλλον θα σκουπίσει με 2-0.
Την Τετάρτη που νομίζω οτι είναι το επόμενο παιχνίδι στο Γαλάτσι δεν θα είναι κανένας οπαδός της Αεκ. icon_drunk.gif icon_drunk.gif .Είδατε η ΜΑΡΟΥΣΑΡΑ έχει περισσότερους οπαδούς απο την αεκ στο μπάσκετ.
Υ.Γ. Δικαιολογίες τύπου οτι γίνεται ο τελικός ποδοσφαίρου είναι αστείες.Κρίμα για τον Φιλίππου και την μπασκετική ιστορία της Αεκ.
thrylos7
Ωχ ναι! Είναι και αυτός ο τελικός... Άρα θα είναι οι γνωστοί του Λεωνίδα στο Γαλάτσι...
hagi
Και δω φαίνεται ότι ο Ολυμπιακός θα περάσει εύκολα αλλά και πάλι δεν πρέπει να βγάζουμε σίγουρα συμπεράσματα.Φυσικά η ΑΕΚ δεν έχει έστω την περσινή δυναμική ώστε να κάνει την έκπληξη αλλά όμως μπορεί να πάρει μια νίκη..Και ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθούν τα παιχνίδια γιατί και ο Ολυμπιακός δεν είναι και η πιο σταθερή ομάδα..
Dromeas7
QUOTE(ashton @ May 5 2006, 01:45 AM)
Φιλίππου-Φιλίππου κάτι μου θυμίζει...

ο μπαμπάς πρέπει να έσκασε σε 2 από τα 22 εντός έδρας ματς...
ο γιος άντε στα 10...
*



ohmy.gif Τι λες τώρα!?!?!?!?!που έλεγε και ο Λορεντζο στο μπαρ(για όποιον θυμαται...)

Πάντως πιστεύω ότι το γεγονος της μετάθεσης του τελικου ποδοσφαίρου για τις 10 του μηνός ήταν τέχνασμα του Κόκκαλη και του Αγγελόπουλου για να μην πάει κανείς στο Γαλάτσι....

Σίγουρη επικράτηση του ΟΣΦΠ βλέπω αν και νομίζω πιό δύσκολα απο τη regular season(sic) γιατί η ΑΕΚ δεν έχει τίποτα να χάσει και θα τα δώσει όλα...
thrylos7
QUOTE
Πάντως πιστεύω ότι το γεγονος της μετάθεσης του τελικου ποδοσφαίρου για τις 10 του μηνός ήταν τέχνασμα του Κόκκαλη και του Αγγελόπουλου για να μην πάει κανείς στο Γαλάτσι....

Ενώ διαφορετικά θα γέμιζε...!
Δε νομίζω... Καλά, για τον Αγγελόπουλο δε το συζητώ, ενώ για τον Κόκκαλη, που είναι και στα 2, λογικά θα έβαλε σε προτεραιότητα τον τελικό του ποσοδφαίρου παρά τους 8 του μπάσκετ. Άρα δεν ήταν κόλπο για το μπάσκετ αλλά για το... πως το είπαμε;
Αλλά και πάλι μόνος του την έβγαλε την απόφαση;

QUOTE
Τι λες τώρα!?!?!?!?!που έλεγε και ο Λορεντζο στο μπαρ(για όποιον θυμαται...)

Επ! Τι δουλειά έχει το όνομά του εδώ; Μόνο στο forum του ΠΑΟ.. tongue.gif

Κι εγώ προβλέπω άνετη επικράτηση του Ολυμπιακού, αν και φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή στο πρώτο παιχνίδι.
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ May 6 2006, 04:53 AM)
ohmy.gif Τι λες τώρα!?!?!?!?!που έλεγε και ο Λορεντζο στο μπαρ(για όποιον θυμαται...)
*

Τηλεοπτικα σκουπιδια... ΒΡΕ ΟΥΣΤ!! shot.gif

QUOTE(Dromeas7 @ May 6 2006, 04:53 AM)
Σίγουρη επικράτηση του ΟΣΦΠ  βλέπω αν και νομίζω πιό δύσκολα απο τη regular season(sic) γιατί η ΑΕΚ δεν έχει τίποτα να χάσει και θα τα δώσει όλα...
*

Ουτε ο ολυμπιακος εχει να χασει τιποτα.Τον ειχαν ολοι ξεγραμενο φετος.Ουτε για τα πλειοφ δεν τον υπολογιζανε και καναμε καλυτερη πορεια απο τον ΠΑΟ στην ευρωπη και παραλιγο να περασουμε στο φαιναλ φορ.

ΠΑΜΕ ΡΕ ΘΡΥΛΕ!!!
qspock
QUOTE(thrylos7 @ May 5 2006, 04:43 PM)
Όχι, δεν το ξέρω, ποιο είναι; (Όντως δεν το ξέρω...)

*


Ελα μωρε, κι αν η γιαγια μου ειχε ροδες θα ηταν πατινι...
Τοσο εφικτο ειναι αυτο το αν. Αυτη η ΑΕΚ δεν κερδιζει αυτον τον Ολυμπιακο. Η σειρα ειναι τελειωμενη.
thrylos7
Τώρα είδα το λάθος μου... ποσόδφαιρο... χε! Καλό!

QUOTE
Τηλεοπτικα σκουπιδια... ΒΡΕ ΟΥΣΤ!!

Χωρίς αμφιβολία... αν και το ΒAR ήταν το μόνο που μου άρεσε (και από πολλούς) γιατί είχε γέλιο... Άσχετο!

Εντάξει, για τα πλέι οφ τον υπολογίζανε...! Α ναι! Αναφέρεσαι στην Ευρωλίγκα μάλλον.

QUOTE
Τοσο εφικτο ειναι αυτο το αν. Αυτη η ΑΕΚ δεν κερδιζει αυτον τον Ολυμπιακο. Η σειρα ειναι τελειωμενη.

Μα δεν άρχισε ακόμη... tongue.gif
Warrior
Και γω δεν νομιζω οτι αυτη η ΑΕΚ μπορει να σπασει εδρα στο ΣΕΦ...

Και για μενα τελειωμενη υποθεση ειναι η σειρα.Βεβαια τα πλευ-οφ ειναι αλλη
ιστορια.Ο Ολυμπιακος απο δω και περα(κυριος πιο περα biggrin.gif )καλειται να δειξει
σταθεροτητα.

Ο τελικος στην μπαλα νομιζω οτι πηγε Τεταρτη λογω των εκδηλωσεων του
Ευρωπαικου κοινωνικου φορουμ..
ashton
Tελικό 93-67 (20-12. 48-28, 75-49, 93-67)

Πελεκάνος, Blassingame & Παπαϊωακείμ οι μόνοι που διασώθηκαν.

άμυνα με τα μάτια.
χειρότεροι μάλλον οι Μπουρούσης, Rimac

τον Hajaj τον έφαγε και σήμερα η μαρμάγκα...

93-67
το παλέψαμε να κάνουμε νέο ρεκόρ μεγαλύτερης ήττας, απόψε αλλά το αποφύγαμε.
Oι μεγαλύτερες ήττες μας από τον Ολυμπιακό εκτός έδρας :

32π......(1980/81) 106-74
30π......(1997/98, 3ος τελικός) : 90-60
26π......(2005/06) : 93-67
24π......(1979/80) : 100-76
22π......(1993/94, πο) : 79-57
20π......(1994/95) : 80-60, (1993/94): 88-68


Πελεκάνος :
20π, με 7/11 2π, 2/5 3π (κάποτε πρέπει να το κόψει το τρίποντο, γιατί δεν το έχει το ρημάδι - ή τουλάχιστον να φτιάξει το σουτ του), 4-1ρ.

Blassingame :
18π με 7/9 1π, 4/6 2π, 1/4 3π, 2ασ, 2κλ

Παπαϊωακείμ :
12π με 4/8 1π, 4/9 2π, 3-4ρ.

και ο κούκος που ξέχασα να γράψω πριν ήταν ο
Καλαμπόκης : 9π (3/6 2π, 1/2 3π)


Μπουρούσης : 14'24", 3π με 1/2 2π, 1/2 1π, 2-1ρ
Rimac : 1/3 2p, 0/4 3p, se 20'29"
Warrior
QUOTE(ashton)
άμυνα με τα μάτια.....

...τον Hajaj τον έφαγε και σήμερα η μαρμάγκα...


Πραγματικα η αμυνα ηταν τραγικη.Ο Ολυμπιακος επαιζε στην επιθεση λες
και εκανε προπονηση!Η ΑΕΚ δεν το πιστεψε σε κανενα σημειο του αγωνα
ουτε και στο ελαχιστο.

Αυτο με τον Χατζατζ δεν μπορω να το καταλαβω με τιποτα! 33.gif
Δηλαδη ο Παντελιαδης τοσο καλυτερος ειναι??Anyway...
ashton
Και μερικές φωτό :



Αργα-αργά, βαρια-βαριά...



Πελεκάνος - πολύ καλή εμφάνιση



Μια προσπάθεια του Τζερελ



ταμπλώ ημιχρόνου


Ο Μιχάλης αφήνει τη μπάλα


πάγκος




Παντελής σε βολές (που ως συνήθως χάνει)



Τζερελ




4. BLASSINGAME
προσπάθησε, έτρεξε, έκανε μερικά κλεψίματα, έβαλε κάμποσους πόντους. Δεν περιμέναμε και κάτι παραπάνω από αυτόν


5. HAJAJ
Δεν πάτησε παρκέ..

6. RIMAC
Αχρωμος, άγευστος, άοσμος για άλλη μια φορά φέτος...




7. ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ
Για τον Μιχάλη τα'πα και πριν, με διαφορά ο κορυφαίος παίκτης μας.Ο μοναδικός που πρέπει σίγουρα να μείνει από το φετινό
ρόστερ, που έχει και συμβόλαιο, αλλά 99% τον βλέπω σε άλλες πολιτείες...

8. ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗΣ

Καμιά σχέση με την Τετάρτη και τον ΠΓΣ, ουσιαστικά δεν πάτησε το παρκέ.σε 10' είχε 1κλ, 1ρ.


9. ΜΑΓΚΟΥΝΗΣ
Έπαιξε 2-3' δοκίμασε ένα-δυο σουτ, δεν του βγήκανε & τέλος.




10. ΚΑΛΑΜΠΟΚΗΣ

Προσπάθησε, πέτυχε 9 πόντους, ήταν κινητικός στην άμυνα.

11. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ
Έπαιξε περίπου 10', δε φάνηκε



12. ΤΣΙΑΡΑΣ
Δε βοήθησε όπως σε άλλα ματς. 3π με 1/2 3π, 0/2 βολές, 0/1 2π, 3ρ, 2κλ



14. ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ
Τραγικός & ανύπαρκτος τόσο σε άμυνα όσο κι επίθεση... Προφανώς έχει πάει ήδη διακοπές για να είναι φρέσκος
στη νέα του ομάδα.



15. ΠΑΠΑΪΩΑΚΕΙΜ
Προσπάθησε, πάλεψε και δεν μπορούμε να τον κατηγορήσουμε για αδιαφορία. Οι δυνατότητες του είναι δεδομένες
και περιορισμένες, αλλά τα δίνει όλα. 12π, 7ρ.

16. ΜΑΤΟΣ

Δεν έπαιξε
ashton
Ο Hajaj θεωρήθηκε υπεύθυνος για την απώλεια της διαφοράς με τον ΠΓΣ την Τετάρτη και μπήκε στο μούσκιο από το ημίχρονο της Τετάρτης.

μόνο που τη διαφορά την Τετάρτη ο Χάτζατζ τη δημιούργησε, και όταν άρχισε να μειώνεται είχε βγει έξω, όπως και όταν συνεχίστηκε το κλατάρισμα στο 3ο δεκάλεπτο...

euroassistant coach είναι αυτός βλέπεις που έχουμε στον πάγκο...
ashton
QUOTE
Πρώτη νίκη μετά από τρία χρόνια!
Δημοσίευση: 08 Μαίου 2006 21:35
Πρώτη νίκη μετά από τρία χρόνια!
Στείλτε το σε ένα φίλο!

Μη νομίζετε ότι στον Ολυμπιακό έχουν... πείρα από νίκες στα πλέι-οφ. Να φανταστείτε ότι αυτή ήταν η πρώτη των "ερυθρολεύκων" μετά από τρία χρόνια! Η τελευταία φορά που είχαν πάρει ένα ροζ φύλλο αγώνα ήταν τον Ιούνιο του 2003 όταν είχαν νικήσει το Περιστέρι. Εκτοτε γνώρισαν τέσσερις συνεχόμενες ήττες (από τον Παναθηναϊκό) για να σπάσουν το ρόδι κόντρα στην ΑΕΚ.

Πρωτόγνωρη και η γεύση της νίκης σε πλέι-οφ για τον Νίκο Μπάρλο: "Να πω την αλήθεια κι εγώ, πρώτη φορά κερδίζω σε πλέι-οφ" ομολόγησε ο σέντερ του Ολυμπιακού που είχε να λέει: "Δεν επηρεαστήκαμε από την παραφιλολογία ότι η ΑΕΚ δεν ήταν σε καλή κατάσταση. Εμείς παίξαμε πολύ σοβαρά, όπως απαιτούσαν οι συνθήκες του αγώνα. Παίξαμε ελεύθερο μπάσκετ, πήγαμε ψηλά το σκορ και νομίζω ότι ο κόσμος μας έμεινε ικανοποιημένος. Ο στόχος δεν αλλάζει. Θέλουμε να παίξουμε στον τελικό και πάμε βήμα-βήμα".

Ο Γιόνας Καζλάουσκας, από την πλευρά του, δεν έκρυβε την ικανοποίησή του: "Ναι, παίξαμε καλά σήμερα" είπε προσθέτοντας: "Είχαμε ρυθμό, πολλές βοήθειες στην άμυνα, καλό ροτέισον και γενικά έμεινα ικανοποιημένος ως το τέλος. Την Τετάρτη, όμως, ξεκινάμε πάλι από το μηδέν κι εκεί θα φανεί αν έχουμε δουλέψει σωστά. Περιμένω ένα πιο δύσκολο ματς στην έδρα της ΑΕΚ".

Σε φουλ ρυθμούς ο Γιώργος Πρίντεζης (πρώτος σκόρερ του Ολυμπιακού) ευχαρίστησε τους συμπαίκτες του για την βοήθειά τους και σχολίασε: "Θέλουμε το 2-0 την Τετάρτη. Δεν ξέρω αν θα είναι εύκολο, ή δύσκολο, νομίζω όμως, ότι εξαρτάται από μας. Προχωράμε βήμα-βήμα. Μέχρι τον τελικό".

Ο Νίκος Χατζής έκανε λόγο "για διαφορά από το ξεκίνημα του ματς και χρησιμοποίηση όλων των παικτών, κάτι που είναι θετικό για μια ομάδα που έχει μεγάλη σειρά πλέι-οφ μπροστά της".

Συγγνώμη και ...Χάτζατζ

Στον αντίποδα υπήρχαν μόνο κατεβασμένα κεφάλια. Η απόδοση της ΑΕΚ προκάλεσε οίκτο και κανείς δεν ξέρει αν τελικά σε αυτή την ομάδα... υπάρχει μέλλον: "Θέλω να ζητήσω συγγνώμη από τους οπαδούς μας" φιλοτιμήθηκε να πει ο Παντελής Παπαϊωακείμ για να υπογραμμίσει: "Κανονικά θα έπρεπε να γίνει ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, αλλά δυστυχώς για μας, στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα. Θα χρειαστεί μεγάλη προσπάθεια την Τετάρτη για να ισοφαρίσουμε και, τουλάχιστον, να πάμε τη σειρά σε τρίτο ματς".

Ο πιο αρμόδιος να μιλήσει ήταν ο Λευτέρης Κακιούσης: "Δυστυχώς για μας ο Ολυμπιακός ήταν σήμερα πολύ σοβαρός. Συγκεντρωμένος από το πρώτο ως το τελευταίο λεπτό δεν μας άφησε περιθώρια αντίδρασης. Το χειρότερο ήταν ότι εμείς βρεθήκαμε σε πολύ κακή μέρα και τελείως ανέτοιμοι για ένα τέτοιο παιχνίδι. Δεν ξέρω τι θα γίνει την Τετάρτη, αλλά τουλάχιστον πρέπει να προβληματίσουμε, όσο μπορούμε περισσότερο, τον αντίπαλό μας".

Ο προπονητής της ΑΕΚ ρωτήθηκε και για το "μηδέν" στο χρόνο συμμετοχής του Ντρορ Χάτζατζ: "Είναι προσωπική μου απόφαση με βάση όσα είδα στις προπονήσεις". Τι είδε; Τον Ισραηλινό (όπως και τον Ρίματς) τελείως αδιάφορο, να σκέφτεται πότε θα ...τελειώσει η σεζόν. Εδώ που τα λέμε, δεν αργεί και πολύ!


sport24.gr
Dromeas7
Σαν καλός Ολυμπιακός και εγώ πήγα σήμερα στο ΣΕΦ να δω έναν καλό αγώνα και να χειροκροτήσω τους παίχτες της ομάδας μου αλλά και της αντιπάλου ομάδας.

Τελικά το παιχνίδι δεν σηκώνει πολύ κριτική μιας και ο ΟΣΦΠ ήταν πολύ ανώτερος.Ας δώσω όμως μερικά σημεία τα οποία θέλω να μοιραστώ μαζί σας

1)Ο κοσμος λίγος περίπου 2500-3000 άτομα..Κρίμα περίμενα τουλάχιστον 5000 άτομα

2)Κρίμα πολύ κρίμα για την ΑΕΚ.Είναι υπο διάλυση...Πολύ κρίμα για παίχτες όπως ο πελεκάνος που αγωνίζονται σε μια τόσο αδιάφορη ομάδα χωρίς στόχους και παθος

3)απο την ΑΕΚ ξεχώρισα μόνο τον Πελεκάνο και τον Μπλεσινγκειμ.Ο αμερικάνος μου άρεσε αρκετα και έδειξε καλά στοιχεια(αλήθεια που τον βρήκε η ΑΕΚ ?). Ο Πελεκάνος πάλι χαραμίζεται σε αυτη την ομάδα.Αν και του χρόνου η ΑΕΚ δεν έχει στόχους καλύτερα να φύγει. Αν πάλι θέλει να δει ασπρη μέρα το μπασκετικό τμήμα της ΑΕΚ να τον κρατήσει και να χτίσει πάνω του.

4)Δεν νομίζω ο Χάτζατζ να μην δειχνει ενδιαφέρον πιο πολύ μου φάνηκε ότι ο Κακιούσης βαριόταν...Το χειρότερο κοουτσάρισμα που μπορούσε να κάνει...Απλά ανύπαρκτος ,σε καμία στιγμή δεν βοήθησε την ΑΕΚ.Ο Χάτζατζ και να μην έδειχνε ενδιαφέρον στην προπόνηση σίγουρα σήμερα θα μπορούσε να βοηθήσει...Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι ο Κακιουσης δεν έβαλε καθόλου της φωνές στους παίχτες του...Ο καζλάουσκας πιο πολύ φώναζε

5)η άμυνα της ΑΕΚ ήταν για σεμινάριο "Πως να χάσετε ένα ματς με διαφορά άνω των 30 πόντων"...Όλα τα τρίποντα που επιχείρησε ο Ολυμπιακός ήταν ξεμαρκάριστα.ΟΛΑ!!!!!

6)τέλος θέλω τον Πελεκάνο στον Ολυμπιακό...


Αυτά peace.gif
Anaz
Κ μενα μ'αρεσε πολύ ο Πελεκανος σημερα οπως κ γενικότερα φετος!Κ έχει ακόμα δυνατοτητες να εξελιχθει πολύ κ είναι κ πολύ αθλητικό παιδι! (δεν τον θέλω όμως στον Ολυμπιακό..Τι να τον κάνω..?Ας μείνει στην Αεκ γιατι αν φυγει κ αυτος με τον Μπουρούση... 68.gif )

Ο Πλασινγκειμ έμενα δεν μου γεμισε πολύ το μάτι όπως κ στο προηγουμενο παιχνίδι που τον είδα..Μου φάνηκε πολύ.."αμερικάνος"! Κουραζει την μπάλα,τραβηγμενες ενεργειες,πολύ ταχυτητα κ θεαματικά σπασιματα μεσης αλλα απο ουσία όχι πολλά πραματα κ σουτ τίποτα εξαιρετικο..Χρειαζεται όμως σίγουρα χρόνο προσαρμογής για να τον κρίνουμε!Μπασκετ πάντως ξέρει..!(αμερικάνος είναι.. tongue.gif )

Ολα τα λεφτα ήταν μια φαση που επεσε με φόρα πανω στον Σοφο κ προσγειώθηκε λες κ έπεσε πάνω σε τοιχο,ενω ο Σοφο ουτε που κουνήθηκε!! 24.gif

Τελος,ελπίζω στον επόμενο γύρο που δυσκολεύουν κ τα παιχνίδια να'χουμε περισσότερο κόσμο στο Σεφ!
thrylos7
Σήμερα ήταν και το βόλεϊ και όσο να' ναι επηρέασε κάπως την προσέλευση του κόσμου..

Εγώ το ματς δεν το είδα, παρά μόνο κατά διαστήματα λόγω εργασίας...
Πρέπει να παίξαμε καλά ε;
Μπορεί κανείς να μας πει πιο αναλυτικά για τους παίκτες του Ολυμπιακού αφού απ' την πλευρά της ΑΕΚ ο ashton το κάλυψε πλήρως το θέμα;

Για να δούμε τώρα στο 2ο ματς.. Θα είναι ντέρμπι άραγε; Πόσο κόσμο θα έχει;
Anaz
Oυτε κόσμο θα'χει ουτε ντερμπι θα'ναι! tongue.gif (ειδικα για το πρωτο ειμαι απολυτα σιγουρος)

QUOTE
Σήμερα ήταν και το βόλεϊ και όσο να' ναι επηρέασε κάπως την προσέλευση του κόσμου..
Nαι,αν δεν ηταν ισως να'χαμε καμμια 1000αρα παραπανω(το πολυ) αλλα κ πάλι λίγοι..Ελπιζω σε περισσοτερους στα επομενα...

Εντνι: Λιγα πραγματα,δεν αγωνιστηκε κ πολύ,εκανε καποια λαθη κ ο καζλαουσκας τον έβγαλε αφου είδε οτι δεν χρειαζεται κ τον ξεκουρασε..
Παπαμακαριος:ωσει παρών!Μπηκε αστοχησε σε 2 σουτ κ μετα ξαναμπηκε στο τελος.Αγωνιστηκε πολυ λιγο..
Ζιζιτς:Ο σταθερος Ζιζιτς.Αλανθαστος,εδωσε λύσεις κατω απ'τη ρακετα όποτε χρειαστηκε,μαρκαρε..
Λιουις:Μαλλον ο κορυφαιος του αγωνα!Αγωνιστηκε 19 λεπτα αλλα ήταν αψογος τόσο στα αμυντικα όσο κ στα επιθετικα του καθηκοντα!Φορτωσε κ με 4 τριποντα το απεναντι καλάθι,εριξε 4(!)ταπες εκ των οποίων μία στον Μπουρουση κ μοιρασε κ πάσες..!
Σειμπουτις:Επισης απ'τους πιο διακριθεντες!Αξιοποίησε κ τα 3 ελευθερα απ'τη γωνια των 6,25(το ένα buzzer beater), έτρεξε(κλασσικά),μαρκαρε,πήρε προσπαθειες,απ'τα καλα του παιχνιδια φετος!(όπως κ στον 1ο γυρο με την Αεκ)
Πριντεζης:Εξαιρετικος ο νεος!Πηδηξε,πήρε ριμπαουντ,έπαιξε άμυνα,είχε πολυ καλές τοποθετησεις στο γήπεδο,κ για αλλη μια φορα έδειξε συνεπεια στο σκοράρισμα!18 ποντοι σε 19 λεπτα με 7/8 2π.!Στα αξιοσημειωτα η εξαιρετικη συνεργασια με τον Σοφο!Επαιξε κ 5αρι για λιγα λεπτα στο τελος!
Παρεπιμπτόντως αυτο το παιδι έχει όλο το μελλον μπροστα του αν δουλέψει σκληρα!Παιδια με κορμι σαν το δικό του,μακρια χέρια,κ αλτικοτητα μόνο τον Φωτση θυμαμαι τα τελευταια χρόνια!
Βασιλόπουλος:Εκτος κλίματος,δεν βοήθησε!
Μπαρλος:Προσπαθησε,πήρε καποιες προσπαθειες,κατεβασε κ ριμπαουντ,ήταν αστοχος όμως απ'το τριποντο,γενικά τιποτα ιδιαιτερο..
Κολιεβιτς:Στο λίγο που αγωνίστηκε δεν πήρε προσπαθειες κ δεν ξεχώρισε,μοίρασε όμως καποιες καλές πάσες κ έδειξε για άλλη μια φορά οτι βλέπει γήπεδο..!
Σχορτσιανιτης:Σταθερη δυναμη κάτω απ'τη ρακετα,δεν πήρα πολλες προσπάθειες,μοίρασε όμως 4(!) ασσιστ στους συμπαιχτες του εκ των οποίων 2 παρα πολυ όμορφες!!
Χατζης:Μπηκε πολυ καλα εβαλε 3/3 3π.,αλλα μετα είχε αρκετες κακες επιλογές..
hagi
Για το παιχνίδι νομίζω δεν μπορεί να γίνει κρητική.Κρίμα για την ΑΕΚ γιατί την περίμενα καλύτερη αλλά όπως την είδα ούτε το δεύτερο παιχνίδι θα μπορέσει να κοντράρει..Εκτός αν ο Ολυμπιακός που φάνηκε σοβαρός (και λίγο κ*λοφαρδος όσον αφορά τα τρίποντα) πήρε άξια και άνετα τη νίκη,δεν είναι σοβαρός στο επόμενο και το αξιοποιήσει η ΑΕΚ.
Νομίζω πάντως ότι οι παίχτες θα πρέπει να τα δώσουν όλα για την ιστορία της ομάδας και θα πάνε διακοπές,μην ανησυχούν!!
Ο Ολυμπιακός πολύ καλός όπως είπα και πριν και μένει να δούμε την συνέχεια..Φυσικά ελπίζω σε περισσότερο κόσμο στα γήπεδα γιατί στο Γαλάτσι δε νομίζω να πατήσει κανένας...
hagi
Για το παιχνίδι νομίζω δεν μπορεί να γίνει κρητική.Κρίμα για την ΑΕΚ γιατί την περίμενα καλύτερη αλλά όπως την είδα ούτε το δεύτερο παιχνίδι θα μπορέσει να κοντράρει..Εκτός αν ο Ολυμπιακός που φάνηκε σοβαρός (και λίγο κ*λοφαρδος όσον αφορά τα τρίποντα) δεν παίξει με πάθος στο επόμενο και το αξιοποιήσει η ΑΕΚ.
Νομίζω πάντως ότι οι παίχτες θα πρέπει να τα δώσουν όλα για την ιστορία της ομάδας και θα πάνε διακοπές,μην ανησυχούν!!
Ο Ολυμπιακός πολύ καλός όπως είπα και πριν και άξια πήρε τη νίκη.Μένει να δούμε την συνέχεια..Φυσικά ελπίζω σε περισσότερο κόσμο στα γήπεδα γιατί στο Γαλάτσι δε νομίζω να πατήσει κανένας...
morfi
QUOTE(hagi @ May 9 2006, 11:44 AM)
Για το παιχνίδι νομίζω δεν μπορεί να γίνει κρητική.Κρίμα για την ΑΕΚ γιατί την περίμενα καλύτερη αλλά όπως την είδα ούτε το δεύτερο παιχνίδι θα μπορέσει να κοντράρει..
*

Μονο εσυ την περιμενες καλυτερη.
Οπως και να εχει ο ολυμπιακος θα περασει την αεκ.

QUOTE(hagi @ May 9 2006, 11:44 AM)
Εκτός αν ο Ολυμπιακός που φάνηκε σοβαρός (και λίγο κ*λοφαρδος όσον αφορά τα τρίποντα) δεν παίξει με πάθος στο επόμενο και το αξιοποιήσει η ΑΕΚ.
*

κ*λοφαρδος η μηπως ειναι μεγαλη ομαδα?Ολη την χρονια τα κανουμε αυτα...

QUOTE(hagi @ May 9 2006, 11:44 AM)
Νομίζω πάντως ότι οι παίχτες θα πρέπει να τα δώσουν όλα για την ιστορία της ομάδας και θα πάνε διακοπές
*

Η αεκ δεν εχει σοβαρη ιστορια οχι μονο στο μπασκετ αλλα και πουθενα αλλου...
Warrior
QUOTE(morfi @ May 9 2006, 06:23 PM)
Η αεκ δεν εχει και καμμια σοβαρη ιστορια οχι μονο στο μπασκετ αλλα και πουθενα αλλου...
*


Tα χουμε ξαναπει αυτα...μονο ο Ολυμπιακος εχει ιστορια! dry.gif
hellenic
H AEK kalutera na bgei apo ta Play-Off giati etsi pos paizei den fainetai!Aftos o Blassingame ti kanei?mporei na eixe 18 pontoys posoys eixe omos paizei san na eitan sto Cage..Dinei kati pases ma*****!Pantos den einai kaluteros apo ton Hagag!
ashton
Τουλάχιστον η ΑΕΚ δεν έχει παίξει Β' ΕΘΝΙΚΗ όπως μερικές και καλά ιστορικές ομάδες, που όταν αυτές παίζανε στις Β' ΕΘΝΙΚΕΣ, η ΑΕΚ έπαιζε FINAL-4 ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΩΝ...

Επίσης η ΑΕΚ δεν έχει χάσει ποτέ πρωτάθλημα στην έδρα της σαν μερικές-μερικές άλλες ομάδες, ούτε φυσικά έχει χάσει πρωτάθλημα με πλεονέκτημα έδρας, αφού άλλωστε είναι η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ομάδα στην Ελλάδα που δεν έχει χάσει ΠΟΤΕ σειρά πλέϊοφ, στην οποία είχε πλεονέκτημα έδρας.
Air Kef
Ρε μην αρχίζετε τώρα.
Μεγάλες ομάδες είναι και οι 2,με ιστορία,κόσμο τίτλους.
Πέρσι πήγαινε σαν την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός και το αντίστροφο.

Κάτι που ήθελα να πω, είναι πως ο Ολυμπιακός μου θυμίζει τον ΠΑΟ στην αρχή της περιόδου που έπαιζε απλά,ωραία,ομαδικά,με τα σουτ να μπαίνουν και έριχνε 20άρες απο δω κι απο κεί.Προβλέπω μυθικούς τελικούς.
suspect
Ορμα Χαριδημεεεεεεεεεεεεεεε!

smile.gif

Τελοσπαντων, η ουσια ειναι οτι ΑΕΚ στο μπασκετ δεν υπαρχει φετος.
Αντε να τελειωνει η ταλαιπωρια γρηγορα, 15 φορες καλυτερος ο ΟΣΦΠ, περναει ανετα και χαλαρα.
thrylos7
Mπορούμε όσο αυτό είναι εφικτό να συγκρίνουμε τα επιτεύγματα και τις αρνητικές στιγμές της ιστορίας των ομάδων.. αρκεί να γίνεται σε ήρεμο κλιμα... και καλύτερη χρονικά στιγμή θα είναι το καλοκαίρι, όταν τελειώσει η αγωνιστική δραστηριότητα.
Δε χρειάζεται να προκαλούμε...και να συγχυζόμαστε μετά...

Για να δούμε σήμερα...
ashton
Δε διαφωνεί κανείς πως η ομάδα μου φέτος δε βλέπεται σε όλα τα επίπεδα.
Αλλά να μου λένε για ιστορίες οπαδοί ομάδων που βολόδερναν στις Β' Εθνικές όταν εμείς διεκδικούσαμε Πρωταθλητριών, νομίζω πως παραπάει...
Tony_K
Φίλε Αshton έχεις δίκιο, δεν αμφισβητεί κανείς (με γνώση του αθλήματος) την ιστορία και το ειδικό βάρος της ΑΕΚ. Δε χρειάζεται να συγχύζεσαι αν ο άλλος δεν έχει κάποιο καλά στηριγμένο επιχείρημα.

Καλό θα ήταν να τέλειωνε σήμερα τη σειρά ο Ολυμπιακός και να αρχίσει τα πλάνα για ημιτελικούς. Νομίζω ότι το πιθανότερο είναι το 2-0.
morfi
QUOTE(ashton @ May 10 2006, 05:07 PM)
Δε διαφωνεί κανείς πως η ομάδα μου φέτος δε βλέπεται σε όλα τα επίπεδα.
Αλλά να μου λένε για ιστορίες οπαδοί ομάδων που βολόδερναν στις Β' Εθνικές όταν εμείς διεκδικούσαμε Πρωταθλητριών, νομίζω πως παραπάει...
*

Τωρα συγχυστηκα εγω... banana.gif

Και οταν εμεις παιρναμε τα πρωταθλημα και πηγαιναμε σε ευρωπαικους τελικους η αεκ δεν υπηρχε... Ενα πρωταθλημα καθε 30 χρονια θα σηκωνετε.Παρτε το χαμπαρι.Σε ολα τα αθληματα υπαρχει μονο ο ολυμπιακος και ο παο.Ο ρολος της αεκ ειναι να κοβει βαθμους σε εναν απο τους δυο και να κανει πιο ενδιαφερον το πρωταθλημα.Αλλα στο τελος παλι ολυμπιακος και παο θα υπαρχουν.Διαφωνει κανεις?μονο οι αεκτζηδες...
ashton
1/Έστω ότι παίρνουμε πρωτάθλημα κάθε 30 χρόνια.
Στα 40 χρόνια της Α' Εθνικής θα έπρεπε να έχουμε πάρει 1 και κάτι.
Δυστυχώς όμως για το συλλογισμό σου, έχουμε πάρει 6 και δεν έχουν περάσει 180 χρόνια από το 1963.

2/Ο Ολυμπιακός έκανε 15 χρόνια να επανέλθει στους τίτλους (από το 78 μέχρι το 93) και άλλα τόσα πριν (από το 60 μέχρι το 76).
Ο Παναθηναϊκός είχε μείνει κι αυτός άλλα 14 χρόνια χωρίς πρωτάθλημα.

3/Οταν συμμετέχεις στα προημιτελικά των playoff νομίζω πως υπάρχεις περισσότερο από το να παίζεις στη Β' Εθνική για 3 σερί χρονια.
thrylos7
Καλύτερα τα βλέπω τώρα..
Αν και δεν ξέρω κατά πόσο διαβάστηκε το μήνυμά μου...

Στις 9 είναι σήμερα; Για να βολέψει τον (όποιο) κόσμο θέλει να πάει, να πάει;
Dromeas7
δεν την περίμενα τοσο εύκολη τη σειρά για τον Ολυμπιακό.

Πολύ κρίμα για την ΑΕΚ.Οπως διάβασα στις δηλώσεις τους οι παίχτες τα έχωσαν στη διοικηση η οποία λέει απήχε ένα μηνα τωρα!!!Δηλαδή τον πιο κρίσιμο μήνα της χρονιάς!!! blink.gif

Ashton πως βλέπεις την επόμενη μέρα?
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ May 11 2006, 02:44 AM)
δεν την περίμενα τοσο εύκολη τη σειρά για τον Ολυμπιακό.
*

Οντως... τελικα ηταν πιο ευκολη... banana.gif

QUOTE(Dromeas7 @ May 11 2006, 02:44 AM)
Ashton πως βλέπεις την επόμενη μέρα?
*

Συννεφια με πιθανες βροχοπτωσεις....


Και στο μπασκετ και στο ποδοσφαιρο... icon_wave.gif
Tony_K
QUOTE
Και οταν εμεις παιρναμε τα πρωταθλημα και πηγαιναμε σε ευρωπαικους τελικους η αεκ δεν υπηρχε... Ενα πρωταθλημα καθε 30 χρονια θα σηκωνετε.Παρτε το χαμπαρι.Σε ολα τα αθληματα υπαρχει μονο ο ολυμπιακος και ο παο.Ο ρολος της αεκ ειναι να κοβει βαθμους σε εναν απο τους δυο και να κανει πιο ενδιαφερον το πρωταθλημα.Αλλα στο τελος παλι ολυμπιακος και παο θα υπαρχουν.Διαφωνει κανεις?μονο οι αεκτζηδες...

Διαφωνεί όποιος αγαπάει το μπάσκετ γιατί δυστυχώς 2 ομάδες δεν κάνουν υψηλό το επίπεδο ενός αθλήματος. Άλλωστε δε νομίζω ότι μπορείς να πεις ότι στο μπάσκετ υπάρχει μόνο Ολυμπιακός-ΠΑΟ. Ο Άρης;;; Άλλωστε και η ΑΕΚ έχει πλούσιο παρελθόν, έχει πάει σε φάιναλ-φορ, έχει πάρει κούπες. Άλλα και άλλες ομάδες είχαν περιόδους ακμής.Και ο ΠΑΟΚ έχει πολύ μπασκετικό κόσμο, μην κρίνεις από φέτος. Την 3ετία που εμείς παραπαίαμε (2002-2005) εγώ δεν ήθελα να ακούω τέτοιες ατάκες, τώρα γιατί πρέπει να ειρωνευόμαστε τους, εκάστοτε, "αεκτζήδες";Σεβασμό στον αντίπαλο γιατί η ζωή έχει γυρίσματα...

Όσον αφορά τη σειρά μάλλον φιλικά παιχνίδια έμοιαζαν. Στο Γαλάτσι ο Ολυμπιακό θύμησε κάποιες βραδιές της Εθνικής Λιθουανίας: δε χρειαζόταν να παίξει καλό μπάσκετ γιατί έμπαιναν όλα!Τώρα μπαίνουμε στο ζουμί.Προτιμάω Μαρούσι από ΠΑΟΚ για να μην έχουμε ταξίδι.Άλλωστε τα ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός είναι κατεξοχήν φανατισμένα ματς και καλό θα ήταν να τα αποφεύγουμε!Ίδωμεν...
hagi
Το παιχνίδι λογικά ήταν εύκολο για τον Ολυμπιακό και δυστυχώς η ΑΕΚ δεν κατάφερε να τον κοντράρει καθόλου.Ο Ολυμπιακός τώρα περιμένει αντίπαλο.Νομίζω ότι όποιος και να είναι ο αντίπαλος σίγουρα δεν θα είναι εύκολα τα πράγματα..
thrylos7
Τηλεόραση το είχε το supersport... στο ραδιόφωνο είχα την έρα σπορ.. αλλά λέγανε ακόμα για τον τελικό του κυπέλλου...
Ας κάνω μια ποδοσφαιρική παράνθεση εδώ(όχι μη φοβάστε!)
Χθες δόθηκε μεγάλη έμφαση στον τελικό του Κυπέλλου.. το Μega συγκεκριμένα είχε στο κεντρικό μεσημεριανό δελτίο συνδέσεις και ρεπορτάζ πριν τα στάνταρ αθλητικά... και ποιος ήταν ο τίτλος;
"ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ"... Αυτό όντως είναι είδηση...
Βέβαια, και μετά τον αγώνα, στη ΕΡΤ1 αυτή ήταν η πρώτη είδηση(μαζί με την απόκτηση των τηλεοπτικών δικαιωμάτων Ολυμπιακού και ΠΑΟ στο ποδόσφαιρο-κακό αυτό!) με τον ίδιο πάνω κάτω τίτλο...! Τι να πει κανείς... Τέλος παρένθεσης..

Το ματς δεν το είδα αλλά απ' ότι φαίνεται πάμε καλά... 200 άτομα είχε;
Εγώ προτιμώ τον ΠΑΟΚ.. να μη δω άλλη μια φορά τον Ολυμπιακό Θεσσαλονίκη; Με καθαρά αγωνιστικά κριτήρια πάλι προτιμώ τον ΠΑΟΚ, όσο θερμή έδρα κι αν πρόκειται να έχει...

morfi ΜΗΝ προκαλείς!
thrylos7
Χαρακτηριστικό της εικόνας των δύο αγώνων είναι το γεγονός ότι ο Ολυμπιακός είχε συνολικά 44 ασσίστ(22+22)...
...και πολλή ευστοχία νομίζω...!
ashton
Μεγάλος παικταράς ο Μιχάλης, έπαιξε μόνος του ουσιαστικά τον Ολυμπιακό .
Αλλά δυστυχώς μάλλον ήταν και το τελευταίο του παιχνίδι με την φανέλα μας...

Κόσμος ?
120 μετρημένοι στις αρχές της πρώτης περιόδου.
Μετα ίσως ανεβήκανε λιγάκι.

Κανένας από τη Διοίκηση ?
τι είναι αυτό? τρώγεται ?

Tραγική διαιτησία....
Το φάουλ που δόθηκε στον Τσιάρα (που ήταν ο ορισμός του επιθετικού στον Ζίζιτς και το δώσανε καλάθι και φάουλ) ήταν ενδεικτικό του τι γινότανε...
Ο Blassingame φορτώθηκε ανύπαρκτα 3ο & 4ο φάουλ.
2-3 τρίποντα μας έγιναν δίποντα.
όποτε πλησιάζαμε κάτω από τους 10, έπεφτε άγριο σπρώξιμο.

Από την ομάδα για άλλη μια φορά υπήρχαν οι :

ΜΙΧΑΛΗΣ ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ (τεράστια εμφάνιση, έκανε τα πάντα μέσα στο γήπεδο : 24π με μερικά εντυπωσιακά καρφώματα/τελειώματα, 8-1ρ, 4ασ, 2κλ)

BLASSINGAME (προσπαθούσε το παλληκάρι, έβαλε 11π)

HAJAJ (που δε μας φάνηκε ΚΑΘΟΛΟΥ αδιάφορος) δίνοντας άλλους 11 (αν και ξεχάστηκε πάλι στον πάγκο)

και οι Μαγκουνής (μια-δυο καλές άμυνες, μερικά καλά σουτάκια) Παπαϊωακείμ (με το γνωστό πάθος-δυναμισμό).

Πέραν τούτου ουδέν.

Οι Ρίματς & Μπουρούσης (ειδικά ο 1ος) για άλλη μια φορά τουρίστες. O Γιαννάκης τραυματίστηκε κι έχει και μια δικαιολογία.

Πάρτε και μερικές φωτό από τις εξέδρες





και φυσικά ιδιαίτερη προσοχή στην σύσσωμη παρουσία της διοίκησης της ΚΑΕ στο κρισιμότερο ματς της χρονιάς



περισσότερες φωτό εδώ :
http://www.aek.com/abraham/basket/060510osfp.htm
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.