Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ (u20)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
peka
Από την Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης καλούνται οι παρακάτω αθλήτριες, προκειμένου να συμμετέχουν στην προετοιμασία των εθνικών ομάδων. Συγκεκριμένα:
ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΝΕΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
Ενόψει του 4ου Πανευρωπαϊκού Πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί 1-10/07/05 στο Μπρνο (Τσεχία), ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος κάλεσε τις παρακάτω αθλήτριες:
ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ (SIEMENS)
ΒΛΑΝΗ, ΑΔΑΜΙΔΟΥ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ.)
ΛΥΜΟΥΡΑ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ, ΜΠΟΝΗ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
ΜΑΚΡΗ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ (Α.Ο. ΣΧΕΡΙΑ)
ΜΟΥΛΗ, ΤΣΕΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΙΣΚΙΟΓΛΟΥ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΟΡΔ.)
ΧΑΛΙΒΕΡΑ (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ)
ΚΩΤΟΥΛΑ (ΛΑΣΣΑΝΗ)
ΓΕΩΡΓΟΥΣΗ (ΔΑΣΑΛ)
harris
παντως ,εγω ξερω τις :Σταυριδου ,τις 3 των Εσπεριδων (Λυμουρα ξεκινησε ως το μεγαλυτερο ταλεντο ολων των εποχων ,αλλα απο οτι μαθαινω κανει αστατη ζωη και εχει μεινει στασιμη),Γεωργουση .

Αυτη ειναι η επομενη γενια και περιμενουμε να δουμε αν θα ξεχωρισει καποια...
peka
Νέων Γυναικών: Κλήση αθλητριών

Ένας μήνας απέμεινε πριν από την συμμετοχή της Εθνικής ομάδας Νέων Γυναικών στο 4ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί 1-10/7/05 στην Τσεχία. Ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος κάλεσε για προετοιμασία τις παρακάτω αθλήτριες:
ΒΛΑΝΗ, ΑΔΑΜΙΔΟΥ (ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
ΛΥΜΟΥΡΑ, ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
ΜΑΚΡΗ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ)
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ (ΑΟ ΣΧΕΡΙΑ)
ΜΟΥΛΗ, ΤΣΕΓΙΑΝΝΑΚΗ, ΙΣΚΙΟΓΛΟΥ (ΠΡΩΤΕΑΣ ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ)
ΧΑΛΙΒΕΡΑ (ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ)
ΚΩΤΟΥΛΑ (ΛΑΣΣΑΝΗΣ)
ΠΛΑΒΟΥΚΟΥ (ΔΑΣΑΛ)
ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ (ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ)
ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ (SIEMENS)
Οι παραπάνω αθλήτριες θα πρέπει να βρίσκονται την Τετάρτη 1/6/05 και ώρα 18:30 στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Αγίου Κοσμά.
greece4
h kanatselou?... to 84 den einai?...

polu kalh einai k h dhmopoulou, ths sxerias... k an k eixe sovaro traumatismo sto parel8on (gonato) epanerxetai super!
kolossos
Η Μπόνη έμεινε εκτός εε; Κρίμα... αυτή παλιά άνηκε στο Κολοσσό και ερχόταν πολλές φορές και έκανε και μαζί μας στο παιδικό biggrin.gif
dizzy_fingers
Χεχεχε...I know what you mean kolosse! 15.gif

Greece-τίνα, για να μη νομίζεις ότι το ξέχασα: greeklish.jpeg
Και το "lol" θα το γράφεις "λολ" από δω και πέρα...ωκέη? tongue.gif
harris
H Δημοπουλου ανηκει πλεον στις Εσπεριδες.....

πληροφοριακα το λεω wink.gif
greece4
σοβαρα?... κιολας?... μπραβο!...
βασικα, αυτο εξηγει καποια πραγματα.. (μου λυνει μια απορια που ειχα-ασχετο..)

dizzy, οκ, σορυ.. λολ (καλα ειναι ετσι?)
harris
Από ότι μαθαίνω είναι από τα ανερχόμενα ταλέντα στο γυναικείο μπάσκετ.......

Εχουμε ανάγκη από ταλέντα...καλή της τύχη λοιπόν.... 41.gif
peka
Ενόψει του 5ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Γυναικών που θα πραγματοποιηθεί στο Σοπρόν της Ουγγαρίας το διάστημα 7-16 Ιουλίου, ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος κάλεσε για προετοιμασία τις παρακάτω αθλήτριες:
Βλάνη, Κατωπόδη (Ηρακλής Θεσσαλονίκης), Παπαμιχαήλ (Εσπερίδες), Βαλαντάση (Μαρούσι), Μπακετέα (Ακαδημία), Γκότζη, Ισκιόγλου (Αστέρας Εξαρχίων), Παραγυιού, Μπόνη (Αρης Χολαργού), Κωτούλα (Λασσάνης Κοζάνης), Μπαλτά (Σπόρτιγκ), Σταυρίδου (Siemens), Δημητράκου, Κουφογιάννη (Μ. Αλέξανδρος), Παντέλη (ΔΑΣΑΛ), Κωνσταντίνου (Π.Φάληρο)
womanplayer
QUOTE(peka @ Jun 6 2006, 02:56 PM)
Ενόψει του 5ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Γυναικών που θα πραγματοποιηθεί στο Σοπρόν της Ουγγαρίας το διάστημα 7-16 Ιουλίου, ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος κάλεσε για προετοιμασία τις παρακάτω αθλήτριες:
Βλάνη, Κατωπόδη (Ηρακλής Θεσσαλονίκης), Παπαμιχαήλ (Εσπερίδες), Βαλαντάση (Μαρούσι), Μπακετέα (Ακαδημία), Γκότζη, Ισκιόγλου (Αστέρας Εξαρχίων), Παραγυιού, Μπόνη (Αρης Χολαργού), Κωτούλα (Λασσάνης Κοζάνης), Μπαλτά (Σπόρτιγκ), Σταυρίδου (Siemens), Δημητράκου, Κουφογιάννη (Μ. Αλέξανδρος), Παντέλη (ΔΑΣΑΛ), Κωνσταντίνου (Π.Φάληρο)
*

kalh proetoimasia bball.gif kalh epituxia
tsops
QUOTE(peka @ Jun 6 2006, 11:56 AM)
Ενόψει του 5ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων Γυναικών που θα πραγματοποιηθεί στο Σοπρόν της Ουγγαρίας το διάστημα 7-16 Ιουλίου, ο ομοσπονδιακός προπονητής Δημήτρης Μπακογεώργος κάλεσε για προετοιμασία τις παρακάτω αθλήτριες:
Βλάνη, Κατωπόδη (Ηρακλής Θεσσαλονίκης), Παπαμιχαήλ (Εσπερίδες), Βαλαντάση (Μαρούσι), Μπακετέα (Ακαδημία), Γκότζη, Ισκιόγλου (Αστέρας Εξαρχίων), Παραγυιού, Μπόνη (Αρης Χολαργού), Κωτούλα (Λασσάνης Κοζάνης), Μπαλτά (Σπόρτιγκ), Σταυρίδου (Siemens), Δημητράκου, Κουφογιάννη (Μ. Αλέξανδρος), Παντέλη (ΔΑΣΑΛ), Κωνσταντίνου (Π.Φάληρο)
*


Επειδή ξέρω προσωπικά σχεδόν όλα τα παραπάνω παιδιά, να παρατηρήσω κάτι : η μαγιά είναι καλή, το ταλέντο υπάρχει, αλλά δυστυχώς ο Τάκης έχει μείνει σε άλλη εποχή. Τα παιδιά θέλουν άλλη προπονητική φιλοσοφία, πιο σύγχρονο scheduliing και νέες ιδέες, ιδιαίτερα σε εθνικό επίπεδο. Για μία ακόμη φορά το φωνάζω και από εδώ : ανανεώστε όσο η ζημιά είναι ακόμα περιορίσιμη. Δεν πρέπει να αλλάζουν μόνο οι παίκτριες αλλά και οι προπονητές. Τσίτσκαρης, Μπακογιώργος, Παπάζογλου, δε λέω οι άνθρωποι έχουν προσφέρει πολλά, αλλά ΔΕΝ ταιριάζουν με τη μπασκετική φιλοσοφία που έχει επέλθει στο γυναικείο μπάσκετ πια. Καλό είναι να το καταλάβουμε επιτέλους bball.gif

Και για να μην παρεξηγηθώ ως προς την ηλικία, ο Μίσσας πχ. έχει απίστευτα πρωτοποριακές ιδέες για το γυναικείο μπάσκετ και του εύχομαι να πετύχει. Εδώ βέβαια μιλάμε για τις Νέες γυναίκες. Θα δούμε...
Live strong
Μην ανοίγεις πληγές που ξέρεις ότι δύσκολα κλείνουν… sad.gif
Το μόνο που μπορούμε όλοι να ευχηθούμε σε αυτά τα παιδιά να πάνε τόσο καλά και να γυρίσουν πίσω με ένα μετάλλιο γιατί το αξίζουν. 69.gif Πέρυσι κατάφεραν να φτάσουν στη τέταρτη θέση, φέτος γιατί όχι και στη πρώτη. 41.gif
Live strong
Σάββατο απόγευμα στο ΟΑΚΑ έχουν φιλικό παιχνίδι η Εθνική Νέων Γυναικών με την Ιταλία… w00t.gif
Πιστεύω ότι θα είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Όσοι μπορούν καλό θα είναι να το παρακολουθήσουν! Για την ώρα δεν είμαι σίγουρη ακόμα! Μόλις μάθω θα ενημερώσω σχετικά.
Όσοι πιστοί προσέλθετε…
Χάρη… τι λες;… wink.gif
Live strong
QUOTE(Live strong @ Jun 30 2006, 10:03 AM)
Σάββατο απόγευμα στο ΟΑΚΑ έχουν φιλικό παιχνίδι η Εθνική Νέων Γυναικών με την Ιταλία…  w00t.gif
Πιστεύω ότι θα είναι ένα ενδιαφέρον παιχνίδι. Όσοι μπορούν καλό θα είναι να το παρακολουθήσουν! Για την ώρα δεν είμαι σίγουρη ακόμα! Μόλις μάθω θα ενημερώσω σχετικά.
Όσοι πιστοί προσέλθετε…
Χάρη… τι λες;… wink.gif
*



Σας παραθέτω το πρόγραμμα και των τριών ημερών, η προηγούμενη πληροφόρηση μου όσον αφορά το χώρο ήταν λάθος… rolleyes.gif
Ενόψει της συμμετοχής στο 5ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα δώσει σειρά φιλικών αγώνων με αντίπαλο την Ιταλία στο κλειστό του Αγίου Θωμά στο Μαρούσι.
Το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:
Σάββατο 1/7/2006
19.00 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ
Κυριακή 2/7/2006
19.00 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ
Τρίτη 4/7/2006
19.00 ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ
womanplayer
77.gif 77.gif αχ βρε livestrong πως με προλαβαινεις ηθελα να τα γραψω !παιδια θα ειναι ωραια ματσακια η εθνικη νεων γυναικων εχει πολυ ταλεντο και μελλον <φυσικα χρειαζεται ακομα περισσοτερη δουλεια> παμε για κατι καλο στην Ουγγαρια! αντε να δουμε τα πρωτα δειγματα 77.gif 77.gif bball.gif wos_sport5.gif wos_sport4.gif wos_sport3.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
Live strong
Άντε να πάμε να εμψυχώσουμε τα κορίτσια μας, να φύγουν με ανεβασμένο το ηθικό! 41.gif
Περιμένω κόσμο… shot.gif όχι μόνο μπασκετάκια να κανονίζουμε… fast.gif
Οι κ.κ. που λένε ότι αγαπούν το γυναικείο μπάσκετ ας το αποδείξουν εδώ και τώρα!
angry_red.gif 33.gif 6.gif
mikri prasini ollandeza
Πάτε ως basketforum!Να κάνετε εκεί meeting!
tsops
QUOTE(Live strong @ Jun 30 2006, 02:40 PM)
Άντε να πάμε να εμψυχώσουμε τα κορίτσια μας, να φύγουν με ανεβασμένο το ηθικό! 41.gif
Περιμένω κόσμο… shot.gif  όχι μόνο μπασκετάκια να κανονίζουμε…  fast.gif
Οι κ.κ. που λένε ότι αγαπούν το γυναικείο μπάσκετ ας το αποδείξουν εδώ και τώρα!
angry_red.gif  33.gif  6.gif
*


Πσσττ, πσσττ, μην παίρνουμε θάρρος! Να υπενθυμίσω ότι όταν κάποιοι πήγαιναν, οι συγκεκριμένοι είχαν γυρίσει και είχαν πάει πίσω 2 φορές! laugh.gif

Τα κορίτσια έχουν καλό επίπεδο, ανταγωνιστική ομάδα και εύχομαι καλή επιτυχία 41.gif

Το κακό είναι ότι ΚΑΙ φέτος ο σχεδιασμός έγινε ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ. Δεν θα μάθετε ποτέ ρε Τάκη επιτέλους? 3 άνθρωποι φωνάζουμε στα αυτιά σου! 40.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Jun 30 2006, 03:37 PM)
Πσσττ, πσσττ, μην παίρνουμε θάρρος! Να υπενθυμίσω ότι όταν κάποιοι πήγαιναν, οι συγκεκριμένοι είχαν γυρίσει και είχαν πάει πίσω 2 φορές! laugh.gif

Τα κορίτσια έχουν καλό επίπεδο, ανταγωνιστική ομάδα και εύχομαι καλή επιτυχία 41.gif

Το κακό είναι ότι ΚΑΙ φέτος ο σχεδιασμός έγινε ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ. Δεν θα μάθετε ποτέ ρε Τάκη επιτέλους? 3 άνθρωποι φωνάζουμε στα αυτιά σου! 40.gif
*



Πσσττ πσσττ, να σου πω, από τις πολλές διαδρομές που κάνανε όμως κουραστήκανε…κοινώς τα φτύσανεεεεε!!!! wacko.gif wacko.gif Ακοοοοούςςςς ή να φωνάξω πιο δυνατάααα; w00t.gif Άσε λοιπόν τόπο στο νέο αίμα… κατάλαβες παππούλη; 71.gif

Όσο για το άλλο θέμα που αναφέρεις και για να σοβαρευτούμε λίγο γιατί μας έχει χτυπήσει η ζέστη στο κεφάλι… την άποψη μου τη ξέρες πολύ καλά! Μην τα λέμε πάλι γιατί θα γίνουμε κουραστικοί στον κόσμο που διαβάζει και θα μας πετάνε icon_tomato.gif icon_tomato.gif
harris
QUOTE(Live strong @ Jun 30 2006, 12:03 PM)
Σάββατο απόγευμα στο ΟΑΚΑ έχουν φιλικό παιχνίδι η Εθνική Νέων Γυναικών με την Ιταλία…  w00t.gif Όσοι πιστοί προσέλθετε…
Χάρη… τι λες;… wink.gif
*


Μακάρι να μπορύσα Live strong... το ξέρεις... να περιμένω ενημέρωση από το ΟΑΚΑ;;; wink.gif biggrin.gif
trefoil 13
Νίκη της εθνικής με 60-54 στο σημερινό, δεύτερο φιλικό. Η ομάδα ήταν με σταθερή μεγάλη διαφορά μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ μειώθηκε στο τέλος. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό παίκτριας της Ιταλίας.
womanplayer
χιαστο επαθε η κοπελα κριμα κριμα σπαραξε η καρδια μου κριμα κριμα κριμα
tsops
Πως τα είδατε τα κορίτσια παιδιά?
womanplayer
QUOTE(tsops @ Jul 3 2006, 02:53 AM)
Πως τα είδατε τα κορίτσια παιδιά?
*


σημερα δεν επαιξαν καλα με βαση τισ δυνατοτητες τους σαν ομαδα ευτυχως αυριο εχουν ρεπο το απογευμα , αντε λιγο να ξεσκασουν!την τριτη παλι παιζουν στισ 7 στο κλειστο του αμαρουσιου στον αγιο θωμα! αντε περισσοτερο κοσμο αυτη την φορα wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
Live strong
Για να είμαι ειλικρινής περίμενα να δω κάτι καλύτερο… κι από τις δυο ομάδες!
Το μόνο που ευχαριστήθηκα ήταν ότι έβλεπα ένα γρήγορο παιχνίδι. Κατά τα άλλα δεν είδα κάτι το συγκλονιστικό. Από μεριά Ιταλίας υπήρχαν δυο τρεις παίχτριες καλές. Μέσα σε αυτές και η κοπέλα που τραυματίστηκε και μάλιστα άσχημα!
Η ψηλή τους (2.00 σίγουρα) δεν είχε κίνηση, γενικά ήταν βαριά…
Από τις ελληνίδες τι να πω! Κάποιες έπρεπε να πάνε σπίτια τους.
Ξεχώρισαν Γκοτζή, Μπαλτά, Παραγιού, Κατωπόδη.
Μου άρεσε η άμυνα της Ισκιόγλου και της Δημητάκου (παρότι είναι έτοιμη να τη πάρει ο αέρας από την αδυναμία) έχει νεύρο!
Όσον αφορά τις άλλες δεν θα σχολιάσω…. Αυτές πάνε πακέτο με το προπονητικό team…. 68.gif
Ειδικά η Γλυνιαδάκη…εκτός τόπου και χρόνου.. της λες 10 για να καταλάβει 2. Λες να φταίει η Αμερική; blink.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Jul 3 2006, 09:28 AM)
Για  να είμαι ειλικρινής περίμενα να δω κάτι καλύτερο… κι από τις δυο ομάδες!
*


Τα έχω πει εγώ ότι πρέπει να σε κάνουμε τεχνικό διευθυντή, αλλά με αγνοείς! biggrin.gif

Όσον αφορά γενικά τα φιλικά, να ξέρετε ότι κάθε προπονητής (οφείλει) να πειραματίζεται, να δοκιμάζει και να ενεργεί με τέτοιο τρόπο, όπου το θέαμα στο μάτι του θεατή να φαντάζει είτε βαρετό, είτε ανοργάνωτο, είτε γενικά ανάρμοστο.

Προσωπικά, πιστεύω ότι το πρόσωπο της Εθνικής θα αλλάξει σίγουρα προς το καλύτερο στα επίσημα παιχνίδια.

Η αχίλλειος πτέρνα αυτής της ομάδος είναι η έλλειψη δεσίματος και φυσικής κατάστασης. Για να δούμε... rolleyes.gif

Άσχετο με το Topic, αλλά σχετικό με το "κοινό" του : κάποιες ζητάτε πληροφόρηση στο Topic μου και μετά εξαφανίζετστε... 39.gif Μήπως να αρχίσω τα καμικάζι πάλι??? torture.gif wink.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Jul 3 2006, 10:58 AM)
Όσον αφορά γενικά τα φιλικά, να ξέρετε ότι κάθε προπονητής (οφείλει) να πειραματίζεται, να δοκιμάζει και να ενεργεί με τέτοιο τρόπο, όπου το θέαμα στο μάτι του θεατή να φαντάζει είτε βαρετό, είτε ανοργάνωτο, είτε γενικά ανάρμοστο.

Προσωπικά, πιστεύω ότι το πρόσωπο της Εθνικής θα αλλάξει σίγουρα προς το καλύτερο στα επίσημα παιχνίδια.

Η αχίλλειος πτέρνα αυτής της ομάδος είναι η έλλειψη δεσίματος και φυσικής κατάστασης. Για να δούμε... rolleyes.gif


Μπορώ να καταλάβω απόλυτα αυτό που λες και να συμφωνήσω… από μερικές παίχτριες όμως και μάλιστα εθνικής κατηγορίας… που σύμφωνα με τον προπονητής τους… είναι η αφρόκρεμα… δεν μπορείς να βλέπεις πράγματα απαράδεχτα! Και φυσικά δε λέω αν γίνονται λάθη μέσα στο παρκέ, αυτά συμβαίνουν και θα συμβαίνουν. Μιλάω για καταστάσεις παιδιών που είναι εκτός τόπου και χρόνου πραγματικά. Για ποιο δέσιμο ομάδας μου μιλάς. Είναι αμπαρωμένες σχεδόν ένα μήνα. Πότε περιμένουν να δέσουν μετά το πανευρωπαϊκό; Δεν έχουν περιθώρια ενός χειμώνα μπροστά τους όπως είναι στις ομάδες τους. Οι άλλες δηλαδή γιατί; Έχουν δέσει; Θα στο πω με πολύ απλά ελληνικά… κάποιες έχουν πάει εκεί γιατί πρέπει να πάνε.(και ξέρεις καλά τι εννοώ) αντίθετα με κάποιες άλλες που πάνε για να τιμήσουν τη φανέλα τους.
airambado
QUOTE(trefoil 13 @ Jul 2 2006, 09:20 PM)
Νίκη της εθνικής με 60-54 στο σημερινό, δεύτερο φιλικό. Η ομάδα ήταν με σταθερή μεγάλη διαφορά μπροστά σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ενώ μειώθηκε στο τέλος. Ο αγώνας σημαδεύτηκε από τον σοβαρό τραυματισμό παίκτριας της Ιταλίας.
*

Η Ναυσικα ποσα εβαλε?
Live strong
QUOTE(airambado @ Jul 3 2006, 12:07 PM)
Η Ναυσικα ποσα εβαλε?
*


Έξι πόντους… icon_wave.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Jul 3 2006, 11:16 AM)
Μπορώ να καταλάβω απόλυτα αυτό που λες και να συμφωνήσω… από μερικές παίχτριες όμως και μάλιστα εθνικής κατηγορίας… που σύμφωνα με τον προπονητής τους… είναι η αφρόκρεμα… δεν μπορείς να βλέπεις πράγματα απαράδεχτα! Και φυσικά δε λέω αν γίνονται λάθη μέσα στο παρκέ, αυτά συμβαίνουν και θα συμβαίνουν. Μιλάω για καταστάσεις παιδιών που είναι εκτός τόπου και χρόνου πραγματικά. Για ποιο δέσιμο ομάδας μου μιλάς. Είναι αμπαρωμένες σχεδόν ένα μήνα. Πότε περιμένουν να δέσουν μετά το πανευρωπαϊκό; Δεν έχουν περιθώρια ενός χειμώνα μπροστά τους όπως είναι στις ομάδες τους. Οι άλλες δηλαδή γιατί; Έχουν δέσει; Θα στο πω  με  πολύ απλά ελληνικά… κάποιες έχουν πάει εκεί γιατί πρέπει να πάνε.(και ξέρεις καλά τι εννοώ) αντίθετα με κάποιες άλλες που πάνε για να τιμήσουν τη φανέλα τους.
*


Καλά, καλά, μην πάμε στη λογική της "επιλογής" τώρα, αυτά τα έχομε πει μην τα ξαναλέμε. Όσο για τις Ιταλίδες, να ξέρεις ότι έχουν κάνει προπονήσεις μαζί και μέσα στη χρονιά και έχουν κάνει 2 προετοιμασίες. Φαντάσου να τα έκαναν και οι δικοί μας αυτά... blink.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Jul 3 2006, 12:22 PM)
Καλά, καλά, μην πάμε στη λογική της "επιλογής" τώρα, αυτά τα έχομε πει μην τα ξαναλέμε. Όσο για τις Ιταλίδες, να ξέρεις ότι έχουν κάνει προπονήσεις μαζί και μέσα στη χρονιά και έχουν κάνει 2 προετοιμασίες. Φαντάσου να τα έκαναν και οι δικοί μας αυτά... blink.gif
*



Πολύ συγκαταβατικό σε βρίσκω…. Δεν χρειάζεται πάντα να δικαιολογούμε… χρειάζεται να βλέπουμε και τα λάθη για να γινόμαστε καλύτεροι.
Τι πάει να πει βρισκόντουσαν και μέσα στη χρονιά. Και οι δικές μας βρισκόντουσαν. Μπορεί όχι πολλές φορές αλλά έγινε … τώρα ποιος φταίει και γιατί άστο.
Και θες να σου πω και το άλλο…
Με τόση προετοιμασία που τραβήξανε και οι Ιταλίδες δεν είδα κάτι που να ξεχωρίζει.
Αν λοιπόν εμείς το παίρναμε λίγο πιο σοβαρά το θέμα από όλες τις πλευρές θα κάναμε θαύματα…
tsops
QUOTE(Live strong @ Jul 3 2006, 01:00 PM)
Αν λοιπόν εμείς το παίρναμε λίγο πιο σοβαρά το θέμα από όλες τις πλευρές θα κάναμε θαύματα…
*


Μα γιαυτό στενοχωριέμαι, αυτό δεν είπα πριν? Φαντάσου να εκάναν και οι δικοί μας τέτοια προετοιμασία στις μικρές... sad.gif
Live strong
QUOTE(tsops @ Jul 3 2006, 01:40 PM)
Μα γιαυτό στενοχωριέμαι, αυτό δεν είπα πριν? Φαντάσου να εκάναν και οι δικοί μας τέτοια προετοιμασία στις μικρές... sad.gif
*




Εγώ δεν εννοώ όμως να το παίρνανε οι προπονητές μόνο σοβαρά… αυτό είναι το ένα σκέλος. Να το παίρνανε και οι αθλήτριες στα σοβαρά. Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτές που παίζουν με πάθος φαίνονται.
Να σου πω κάτι; Όπως και το είπα και σε κάποιον άλλο σήμερα. Όταν πήγα να δω τον αγώνα, δεν πήγα προκατειλημμένη. Πήγα να δω την εθνική μας που πέρυσι ήταν στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της Ευρώπης. Και αντί γι αυτό είδα ένα καφενείο. (όχι απ όλες) να εξηγούμεθα! Κάποιες από αυτές!!!! που μάλλον είναι υπερεκτιμημένες! τι να πω για κάποια κορίτσια που πραγματικά σκίστηκαν. Τις χειροκρότησα, είπα μπράβο!!! Ακόμα και στο λάθος γιατί κι αυτό είναι μέρος του αγώνα.
Τώρα ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα…
tsops
QUOTE(Live strong @ Jul 3 2006, 01:52 PM)
Τώρα ελπίζω να κατάλαβες τι εννοούσα…
*


Καταλαβαίνω, καταλαβαίνω. Οι παλιοί έλεγαν "δώσε θάρρος στο χωριάτη, να σου ανέβει στο κρεβάτι". Κατά την άποψή μου, ποτέ δεν φταίει ένα παιδί, απλώς γιατί φέρεται σαν...παιδί. Εάν οι ιθύνοντες δεν ξέρουν πως να κάνουν σωστές επιλογές παικτριών και να σφίγγουν τα λουριά, ας κάνουν αυτό που έπρεπε να έχουν κάνει εδώ και καιρό...στην άκρη! 68.gif
womanplayer
οπα οπα οπα πρεπει να επεμβω ! καταρχην συμφωνω με τον τσοπσ οτι λειπει η φυσικη κατασταση απο τις κοπελεσ και γενικα απο ολεσ τισ μικρεσ μασ εθνικες ομαδες και στα παλιοτερα χρονια! livestrong μην κρινεις για αδιαφορια τοσο ευκολα ξερεισ τι ειναι να μενεισ 1 μηνα στο ξενοδοχειο? τελοσπαντων αυτο που εχω να πω σε αυτην την ομαδα ειναι οτι καποιες εχοθν το ακαταλογιστο και καποιες με το πρωτο λαθος στο παγκο , πιστευω αυτο καπως επηρεαζει ενα παιδι 19 χρονων
!!!!!!!!!!
Live strong
QUOTE(womanplayer @ Jul 3 2006, 11:37 PM)
οπα οπα οπα  πρεπει να επεμβω ! καταρχην συμφωνω  με τον τσοπσ  οτι λειπει  η φυσικη κατασταση  απο τις κοπελεσ και γενικα απο ολεσ τισ μικρεσ  μασ εθνικες ομαδες  και στα παλιοτερα χρονια! livestrong  μην κρινεις  για αδιαφορια  τοσο ευκολα  ξερεισ τι ειναι να μενεισ  1 μηνα στο ξενοδοχειο? τελοσπαντων  αυτο που εχω να πω σε αυτην  την ομαδα  ειναι οτι καποιες  εχοθν το ακαταλογιστο και καποιες με το πρωτο λαθος  στο παγκο  ,  πιστευω αυτο καπως  επηρεαζει  ενα παιδι  19 χρονων
!!!!!!!!!!
*



Θα μπορούσες να μου διευκρινήσεις τι ακριβώς εννοείς με τα παραπάνω;
Προς θεού μη φανταστείς ότι έχω επιθετική στάση απέναντι σου, αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να το καταλάβω έτσι όπως το λες.
Κατά πρώτον, δεν είπα για όλες τις κοπέλες. Υπάρχουν μέσα κοπέλες που έχουν πάθος και αξίζουν να βρίσκονται εκεί!
Κατά δεύτερο, τι σημαίνει αν ξέρω τι είναι να είσαι κλεισμένος ένα μήνα σε ξενοδοχείο; Δεν καταλαβαίνω; Μόνο αυτές οι κοπέλες είναι; Οι άλλες αποστολές δεν είναι; Και δε νομίζω ότι παίζει κάποιο αρνητικό ρόλο στην εμφάνιση, για να το κάνουν εδώ και χρόνια όλες οι ομάδες, όλες οι κατηγορίες, μάλλον κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
Τρίτο, δε μίλησα για λάθη. Τα λάθη είπα ότι είναι μέρος του παιχνιδιού. Αν κατάλαβες καλά για άλλα πράγματα μίλησα τα οποία δεν θα αναπτύξω πάλι.
Μακάρι να βγω λάθος και τα κορίτσια μας να πάρουν πρώτη θέση αυτή τη φορά.
Αν γυρίσεις σε παλιότερα posts που έχω κάνει θα δεις κάπου γραμμένο το πόσο θα ήθελα να πάρουν μια καλή θέση.
Και όπως ξαναείπα, όταν πήγα στο γήπεδο, δεν πήγα προκατειλημμένη, ίσα ίσα το αντίθετο!
cool.gif
peka
QUOTE(basket.gr)
Η κατάκτηση της τέταρτης θέσης στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων Γυναικών το 2005 δεν τις τρομάζει, αλλά και ούτε τις αγχώνει. Εξάλλου οι μισές αθλήτριες από την φετινή ομάδα των Νέων Γυναικών που θα συμμετέχει στο 5ο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί στο Σοπρόν της Ουγγαρίας το διάστημα 7-16/7/06, έχουν γευτεί την χαρά της περσινής διάκρισης και θέλουν να δοκιμάσουν ξανά…
Η Εθνική Νέων Γυναικών συγκεντρώνει τις προσδοκίες όλων όσων εμπλέκονται με το γυναικείο μπάσκετ και θέλουν να δουν την χώρα μας να προσεγγίζει υπερδυνάμεις του χώρου, που στο παρελθόν φάνταζαν απλησίαστες. Μπορεί το επίπεδο του γυναικείου μπάσκετ σε ορισμένες Ευρωπαϊκές χώρες να βρίσκεται ιδιαίτερα ψηλά, ωστόσο τα τελευταία χρόνια η ψαλίδα έχει αρχίσει να κλείνει, με τις Ελληνίδες αθλήτριες να ζητούν την διάκριση και τη καταξίωση στο Ευρωπαϊκό στερέωμα.
Στο «τιμόνι» της ομάδας βρίσκεται ο Δημήτρης Μπακογιώργος ο οποίος μετά την αναγκαστική ανανέωση του ρόστερ, καλείται να δημιουργήσει την κατάλληλη «χημεία», εφάμιλλη με αυτή του περσινού συνόλου, το οποίο οδήγησε στην κατάκτηση της τέταρτης θέσης στην Ευρώπη. Μαζί με την Σοφία Κλιγκοπούλου έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν το ιδανικό κλίμα στην ομάδα, με τις αθλήτριες να στηρίζονται στις δυνάμεις τους, διατηρώντας την αυτοπεποίθηση και την αισιοδοξία τους σε ιδιαίτερα υψηλά επίπεδα.
To αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα καλείται να αντιμετωπίσει στην Α΄ φάση των αγώνων την Φινλανδία, την Βουλγαρία και την Τσεχία, ομάδες που δεν φοβίζουν τις διεθνείς μας, οι οποίες ωστόσο θα πρέπει να αποδείξουν τις ικανότητές τους μέσα στο γήπεδο. Θεωρητικά ο πιο δύσκολος αγώνας θα δοθεί απέναντι στην Τσεχία, αν επιτευχθούν όμως οι τρεις νίκες στο ξεκίνημα, θα δώσουν την ευκαιρία στην Εθνική μας ομάδα να αντιμετωπίσει στην φάση των «8» μια ομάδα παραπλήσιας δυναμικότητας, αποφεύγοντας τα φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Δηλώσεις αθλητριών

Σταυρίδου: «Η περσινή επιτυχία δεν μας αγχώνει και μας δίνει ένα επιπλέον κίνητρο. Είναι οδηγός για εμάς, καθώς διψάμε για μια νέα διάκριση. Το τι μπορούμε να καταφέρουμε θα φανεί μέσα στο γήπεδο. Έχουμε δουλέψει πολύ σκληρά και ευτυχώς δεν είχαμε προβλήματα τραυματισμών. Υπάρχει η αισιοδοξία για μία καλή πορεία»

Μπαλτά: «Έχουμε δουλέψει πάρα πολύ καλά. Η περσινή επιτυχία ήταν πολύ σημαντική και μας βοηθάει να θέλουμε πλησιάσουμε τον ίδιο στόχο. Θα κοιτάξουμε να παλέψουμε αρχικά για την οκτάδα. Θα προχωρήσουμε βήμα-βήμα για να φτάσουμε όσο πιο ψηλά γίνεται».

Μπόνη: «Με το ξεκίνημα του πρωταθλήματος όλα τα παιχνίδια είναι πολύ δυνατά. Εμείς θα παίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις. Σίγουρα η Τσεχία είναι πιο ισχυρή σε σχέση με την Φινλανδία και την Βουλγαρία που θα αντιμετωπίσουμε, ωστόσο θα θέλαμε να ξεκινήσουμε με τρεις νίκες».

Ισκιόγλου: «Έχουμε πολύ καλό υλικό. Οι δυνατότητες αυτής της ομάδας είναι ίδιες με της περσινής που κατέκτησε την τέταρτη θέση. Εμείς θα παλέψουμε για την ίδια θέση ή και κάτι καλύτερο. Οι αντίπαλοι κυμαίνονται στο περσινό επίπεδο, ωστόσο πιστεύω ότι η ψυχολογία παίζει σημαντικό ρόλο, ιδιαίτερα μετά από μία ενδεχόμενη ήττα και αυτό ισχύει για όλες τις ομάδες».

Γκοτζή: «Το κλίμα στην ομάδα μας είναι εξαιρετικό και η ψυχολογία μας σε πολύ καλό επίπεδο. Διψάμε για προκλήσεις και επιτυχίες. Θέλουμε να κάνουμε κάτι καλό και θα πηγαίνουμε βήμα-βήμα, υπό τις οδηγίες του προπονητή μας. Αρχικός στόχος η οκτάδα και μετά όλα είναι πιθανά».

Δημητράκου: «Κάναμε πολύ σκληρές προπονήσεις. Έχει διαμορφωθεί ένα πολύ καλό κλίμα στην ομάδα. Έχουμε πέσει σε καλό όμιλο και οι δύο νίκες είναι δεδομένες, ενώ θα παλέψουμε για τη νίκη και απέναντι στην Τσεχία».

Κατωπόδη: «Θα αγωνιστούμε σε αυτό το πρωτάθλημα για το καλύτερο. Θα θέλαμε να έχουμε ανάλογη πορεία με την περσινή. Η ψυχολογία μας βρίσκεται σε πολύ καλό επίπεδο και θα δύσκολος αντίπαλος για όλες τις ομάδες».

Βλάνη: «Είμαι πολύ χαρούμενη για την περσινή επιτυχία. Υπάρχει ενθουσιασμός, έχουμε προετοιμαστεί σωστά και θα προσπαθήσουμε για το κάτι παραπάνω. Νομίζω ότι αν επιδείξουμε τη κατάλληλη σοβαρότητα θα επιτύχουμε τρεις νίκες στην α΄ φάση των αγώνων».

Γλυνιαδάκη: «Με δεδομένη την επιτυχία το 2005, υπάρχει το κίνητρο να βγάλουμε στο γήπεδο τον καλύτερό μας εαυτό. Θεωρώ ότι θα προκριθούμε είτε πετύχουμε 2 είτε 3 νίκες στην α΄ φάση».

Παραγυιού: «Υπάρχει ένα καταπληκτικό κλίμα, από τα καλύτερα που έχω συναντήσει σε επίπεδο εθνικών ομάδων. Υπάρχει μεγάλη στήριξη από τον προπονητή μας και γενικότερα από όλα τα μέλη της αποστολής. Οι πιθανότητες για το παραπάνω βήμα είναι αρκετές. Έχουμε πληρότητα αλλά και το πάθος για να διακριθούμε».

Τα φιλικά προετοιμασίας
Διεθνείς Φιλικοί αγώνες στην Ιταλία (Ρίμινι)
28/12/2005 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 65-67
29/12/2005 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 46-51
30/12/2005 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 58-66
Διεθνείς Φιλικοί αγώνες στην Ελλάδα (Αθήνα)
1/7/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 66-47
2/7/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 60-56
4/7/2006 ΕΛΛΑΔΑ - ΙΤΑΛΙΑ 64-51

Πρόγραμμα αγώνων
Το πρόγραμμα των αγώνων της Εθνικής ομάδας Νέων Γυναικών για την Α΄ φάση των αγώνων που θα διεξαχθούν στην πόλη Σοπρόν, έχει ως εξής:
Παρασκευή 7/7/2006
12.45 ΕΛΛΑΔΑ - ΦΙΛΑΝΔΙΑ
Σάββατο 8/7/2006
15.00 ΕΛΛΑΔΑ - ΤΣΕΧΙΑ
Κυριακή 9/7/2006
19.30 ΕΛΛΑΔΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ
(Ώρες Ελλάδος)

Σύνθεση Νέων Γυναικών
Ονοματεπώνυμο Υψος Θέση Ημ.Γέννησης Ομάδα
ΒΛΑΝΗ ΕΛΕΝΑ 1,74 G 1/9/86 ΗΡΑΚΛΗΣ
ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1,88 F 1/8/87 ΗΡΑΚΛΗΣ
ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΠΕΛΑΓΙΑ 1,89 F 29/4/86 ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ
ΓΚΟΤZΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1,74 PG 4/4/87 ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΙΣΚΙΟΓΛΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ 1,87 C 29/8/86 ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΠΑΡΑΓΥΙΟΥ ΕΛΕΑΝΝΑ 1,90 F 27/12/87 ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΜΠΟΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΡΟΖΑ 1,80 G 2/9/86 ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΜΠΑΛΤΑ ΑΝΘΟΥΛΑ 1,78 G 1/10/87 ΣΠΟΡΤΙΓΚ
ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ ΝΑΥΣΙΚΑ 1,82 G 12/8/86 SIEMENS
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥ ΖΩΗ 1,83 F 25/5/87 Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
ΠΑΝΤΕΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ 1,83 F 26/11/87 ΔΑΣΑΛ
ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1,97 C 17/9/86 ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ

Προπονητής: Μπακογιώργος Δημήτριος
Βοηθός προπονητή: Κλιγκοπούλου Σοφία
Έφορος: Μακρής Ιωάννης
Ιατρός: Ιακωβίδου Ειρήνη
Φυσιοθεραπευτής: Σίνα Νικολέτα


Καλη επιτυχια στην ομαδα και αναμενουμε τις νικες...
womanplayer
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!!!!!!!! το καλο ειναι οτι στο σιτε της fiba europe μπορεις να δεισ το παιχνιδι ζωντανα μεσω το στατιστικων αλλα και με σχολια που γραφουν την ωρα που γινεται το παιχνιδι! αυριο τα κοριτσια παιζουν στισ 1:45 με την φιλανδια ! αντε να δουμε!
harris
Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας... θα την έχουν, είμαι σίγουρος...

41.gif

Καλή επιτυχία και στο κορίτσι μας... tongue.gif live strong μην βγάλεις άχνα.... 19.gif cool.gif



peace.gif
womanplayer
οποτε να ευχηθω και εγω πολυ καλη επιτυχια στην δικια μου πολυ καλη φιλη μου !!!!!!!!!!!!!! καλη επιτυχια, σηκωσε το σηκωσε το δεν μπορω να περιμενω!!!!!!!!!!!!!!!!!οπως και στο euro που κανεισ δεν το περιμενε ,λεσ να γινει δευτερο θαυμα γιατι οχι wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif wav.gif
Live strong
QUOTE(harris @ Jul 7 2006, 01:38 AM)
Καλή επιτυχία στα κορίτσια μας... θα την έχουν, είμαι σίγουρος...

41.gif

Καλή επιτυχία και στο κορίτσι μας... tongue.gif  live strong  μην βγάλεις άχνα.... 19.gif  cool.gif
peace.gif
*



Βρε μικρό κάθαρμα, w00t.gif τι νομίζεις; Εγώ δε θέλω να πάρουν πρωτιά; 69.gif
Με ξέρεις αρκετά καλά, καθώς επίσης γνωρίζεις και τον τρόπο που σκέφτομαι. cool.gif

Μακάρι να δείξουν τον καλύτερο εαυτό τους όλες μπας και ανοίξουν το δρόμο και για τις υπόλοιπες… 77.gif

Άντε με το καλό! Κάθε επιτυχία! 41.gif
womanplayer
στο ημιχρονο η εθνικη μασ δυστυχως χανει απο την φιλανδια 30-39 ,μια παικτρια τησ φιλανδιασ ειναι σε τρομερη μερα εχει 5/6 τριποντα απο το πρωτο κιολασ ημιχρονο
womanplayer
κριμα χασανε γαμωτο 57-60 στο τελος και ειχαν περασει μπροστα αλλα δυστυχως τα κοριτσια μασ δεν ωρεθηκαν σε καλη μερα , 0/9 τριποντα σε αντιθεση με τα κοριτσι της φιλανδιας 8/20 ! εχει μια διαφορα! κριμα κριμα αντε παμε για το επομενο
harris
Πλέον τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα...

Αν και βρεθήκαμε μπροστά με 57-53 στο 36', τα κορίτσια δεν μπόρεσνα να πετύχουν άλλο πόντο μέχρι το τέλος... η Οχτονεν με τέσσερις πόντους ισοφάρισε και η Κόγιολα πέτυχε το μοναδικό της καλάθι στα 17''... ενα τρίποντο που έγραψε το τελικό 60-57... η Παπαμιχαήλ έχασε το τελευταίο σούτ...

Πλέον θέλουμε νίκη με την Βουλγαρία και μετά με την Τσεχία... δύσκολο αλλά όχι απίθανο...
trefoil 13
Νίκη για την εθνική με 68-57 επί της Τσεχίας!

Γκοντζή 17, Βλάνη, Δημητράκου 14, Παραγιού 2, Παπαμιχαήλ 11, Σταυρίδου 16, Παντέλη, Μπαλτά 1, Κατωπόδι, Μπόνη, Γλυνιαδάκη 7, Ισκιόγλου
mikri prasini ollandeza
όλε! wav.gif wav.gif


Η Βουλγαρία έμεινε...γερά...γερά...!!
womanplayer
απο ολες τισ ομαδες του ομιλου η καλυτερη ομαδα ειναι η Βουλγαρια και αυτο γιατι το εχουν δειξει τα αποτελεσματα! Ας ελπισουμε οτι η εθνικη μας θα τα καταφερει , αντε να περασει στην οκταδα! smile.gif smile.gif smile.gif
womanplayer
ηττα της εθνικης απο την βουλγαρια με 53-52 , δυστυχως η ναυσικα σταυριδου με 1/2 βολες δευτερολεπτα πριν την ληξη του αγωνα δεν καταφερε να στειλει το ματσ στην παραταση!
womanplayer
11.07.2006 vs BEL 18:15

12.07.2006 vs RUS 18:15

13.07.2006 vs HUN 18:15





απο fiba europe τα κοριτσια περασανε στην οκταδα 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
δυσκολο προγραμμα το Βελγιο ειναι αηττητο < καιρος να γνωρισει την ηττα του biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif rolleyes.gif >
η ρωσια ειναι παντα Ρωσια < αν δεν κανω λαθος δεν την εχουμε κερδισει ποτε στην ιστορια μασ >
η ΟΥγγαρια η διοργανωτρια χωρα

Μακαρι να περασουν στην τετραδα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.