Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Eurobasket 2009 Poland
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Εδω τα παντα ολα για την διοργανωση που αναμενουμε με τρελο ενδιαφερον...

Ποιοι ΝΒΑ er θα ρθουν, ποιοι θα πανε στην εθνικη μας...Η πρωτη του Γιονας..( τον οποιο πιστευω πολύ), Λαχταρα για επιστροφη στην κορυφη και φυσικα την προκριση στο Μουντομπασκετ της Τουρκιας...

http://www.eurobasket2009.org/en/default.asp

Oριστε το site της διοργανωσης για να δειτε προγραμμα προκριματικων, ομιλους γηπεδα ιστορια κτλ κτλ κτλ...

Παντως ακουω για Εθνικη με Κουφο-Καλαθη-Κακιουζη επιστροφη- Και με εκπληξη Μαυροκεφαλιδη-Καιμακογλου κ φυσικα πρωτη Περπερογλου!!!!Αγωνια και για τον Διαμαντιδη...(πιστευω δυσκολα θα εινα ιφετος..)

Δ.




Edit: by Air Kef
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18# @ Jun 20 2009, 01:33 ) *
Εδω τα παντα ολα για την διοργανωση που αναμενουμε με τρελο ενδιαφερον...

Ποιοι ΝΒΑ er θα ρθουν, ποιοι θα πανε στην εθνικη μας...Η πρωτη του Γιονας..( τον οποιο πιστευω πολύ), Λαχταρα για επιστροφη στην κορυφη και φυσικα την προκριση στο Μουντομπασκετ της Τουρκιας...

http://www.eurobasket2009.org/en/default.asp

Oριστε το site της διοργανωσης για να δειτε προγραμμα προκριματικων, ομιλους γηπεδα ιστορια κτλ κτλ κτλ...

Παντως ακουω για Εθνικη με Κουφο-Καλαθη-Κακιουζη επιστροφη- Και με εκπληξη Μαυροκεφαλιδη-Καιμακογλου κ φυσικα πρωτη Περπερογλου!!!!Αγωνια και για τον Διαμαντιδη...(πιστευω δυσκολα θα εινα ιφετος..)

Δ.

Ο Κακιουζης τι ακριβως θα κανει???
Θα κουναει τις πετσετες???
taraboura
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Jun 20 2009, 01:51 ) *
Ο Κακιουζης τι ακριβως θα κανει???
Θα κουναει τις πετσετες???

Θα τις πετάει στον αγωνιστικό χώρο. smiley.gif
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Καπου διαβασα οτι ο Καζλα τον εχει στην προεπιλογη του και αυτος ψηνεται λεει... rolleyes.gif

Δ.
Green Warrior
καλά δεν νομίζω φέτος με την Έφες απλά σερνότανε
pitto
QUOTE(Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18# @ Jun 20 2009, 01:33 ) *
ακουω για Εθνικη με Κουφο-Καλαθη-Κακιουζη επιστροφη- Και με εκπληξη Μαυροκεφαλιδη-Καιμακογλου κ φυσικα πρωτη Περπερογλου!!!!Αγωνια και για τον Διαμαντιδη...(πιστευω δυσκολα θα εινα ιφετος..)



Κουφός & Καλάθης πιστευω δεν πρέπει να "καούν" μεμιάς σε μεγάλη διοργάνωση...

Ο Κακιούζης τί θα κάνει ακριβώς ? Ο ανθρωπος έχει "πεθάνει" μπασκετικά, παίζει μπάσκετ άλλων 10ετιών, το παιδί απλά δεν μπορεί...... Πιστευω θα είναι μεγάλο πισωγύρισμα αν τον πάρει στην 12αδα.....

taraboura
QUOTE(pitto @ Jun 23 2009, 11:52 ) *
Κουφός & Καλάθης πιστευω δεν πρέπει να "καούν" μεμιάς σε μεγάλη διοργάνωση...

Ο Κακιούζης τί θα κάνει ακριβώς ? Ο ανθρωπος έχει "πεθάνει" μπασκετικά, παίζει μπάσκετ άλλων 10ετιών, το παιδί απλά δεν μπορεί...... Πιστευω θα είναι μεγάλο πισωγύρισμα αν τον πάρει στην 12αδα.....

Συμφωνώ απόλυτα ότι η Εθνική αυτή τη στιγμή πρέπει να ανανεώσει το ρόστερ της από κορεσμένους παίκτες όπως ο Ντικούδης και ο Κακιούζης.
Giorgos#4
ο κακιουζηςπλεον ουτε απεξω απο το καρπενησι ως παικτης δεν πρεπει να περναει...
κανεις δεν ξεχναει οτι εχει προσφερει αλλα οπως ειπαν και πιο πανω ειναι πισογυρισμα...

και στο κατω κατω ή την κανεις την ανανεωση ή ξαναφέρνεις Ντικουδη,Λαζο,Κακιουζη,Χατζηβρεττα
pitto
QUOTE(Giorgos#4 @ Jun 23 2009, 13:16 ) *
και στο κατω κατω ή την κανεις την ανανεωση ή ξαναφέρνεις Ντικουδη,Λαζο,Κακιουζη,Χατζηβρεττα


Ο Λάζος δεν μπορεί, έχει κάτι...δουλειές με Συρίγο & Βασιλακόπουλο !!!
χα χα χαχαχα χα χαχαχα χα χαχαχα χα χαχα
Giorgos#4
καλυτερα αγωνιστικα δεν ταιριαζει στο γρηγορο παιχνιδι που θελει να εφαρμοσει ο σφαιροπουλος με τον λιθουανο επειδη κρατα πολλη ωρα την μπαλα τεσπα...
taraboura
QUOTE(pitto @ Jun 23 2009, 13:18 ) *
Ο Λάζος δεν μπορεί, έχει κάτι...δουλειές με Συρίγο & Βασιλακόπουλο !!!
χα χα χαχαχα χα χαχαχα χα χαχαχα χα χαχα

Το πιο πιθανό είναι να πλακωθούν και όχι να συνεργαστούν!!! smiley.gif
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Οι παίκτες που κλήθηκαν από τον Γιόνας Καζλάουσκας και τους συνεργάτες του είναι οι: Παναγιώτης Βασιλόπουλος (Ολυμπιακός), Ανδρέας Γλυνιαδάκης (Μαρούσι), Δημήτρης Διαμαντίδης (Παναθηναϊκός), Νίκος Ζήσης (ΤΣΣΚΑ), Κώστας Καϊμακόγλου (Μαρούσι), Νικ Καλάθης (Παναθηναϊκός), Γιάννης Καλαμπόκης (Πανιώνιος), Κώστας Κουφός (Τζαζ), Λουκάς Μαυροκεφαλίδης (Μαρούσι), Γιάννης Μπουρούσης (Ολυμπιακός), Θοδωρής Παπαλουκάς (Ολυμπιακός), Στράτος Περπέρογλου (Παναθηναϊκός), Γιώργος Πρίντεζης (Ολυμπιακός), Βασίλης Σπανούλης (Παναθηναϊκός), Σοφοκλής Σχορτσιανίτης (Ολυμπιακός), Δημήτρης Τσαλδάρης (Άρης), Αντώνης Φώτσης (Παναθηναϊκός).

Δ.
gallistis
πιστευω διαμαντιδης,παπαλουκας,καλο θα ηταν να ξεκουραστουν φετος.τα παιδια παιζουν τοσα χρονια και κινδυνευουν να καουν.ηδη φετος ηταν πεσμενοι σε σχεση με αλλα χρονια.ας ξεκιναμε με σπανουλη και ο καλαθης να ειναι δευτερος.ευκαιρια να παρει ευκαιριες να δουμε τι ψαρια πιανει(και σε καλυτερες συνθηκες οχι οπως στη νεων που ξερουμε πως του φαιρονταν)
kotzito
Aνακοινωθηκε απο τωρα η 12αδα της Ισπανιας για το Ευρωμπασκετ.Οι 12 παικτες που θα εχει μαζι του ο Σκαριολο ειναι oι:Πάου Γκασόλ (Λ.Α Λέικερς), Ρούντι Φερνάντεθ (Πόρτλαντ Μπλέιζερς), Ραούλ Λόπεθ (Ρεάλ Μαδρίτης), Άλεξ Μούμπρου (Ρεάλ Μαδρίτης), Φελίπε Ρέγιες (Ρεάλ Μαδρίτης), Κάρλος Καμπέθας (Μάλαγα), Ρίκι Ρούμπιο (Μπανταλόνα), Χουάν Κάρλος Ναβάρο (Μπαρτσελόνα), Μπέρνι Ροντρίγκεθ (Μάλαγα), Μαρκ Γκασόλ (Μέμφις Γκρίζλις), Χόρχε Γκαρμπαχόθα (Κίμκι), Βίκτορ Κλαβέρ (Βαλένθια).



Oυσιαστικα μοναδικη απωλεια ειναι ο Καλδερον.Πολυ δυνατη κατα τα αλλα ομαδα,με τους σταθερα καλους Ναβαρο και Π. Γκασολ,τις πολυτιμες μοναδες Ρεγιες,Λοπεζ και Μουμπρου,και τους Μ. Γκασολ και Ρουντι οι οποιοι μετα την πρωτη τους χρονια στο ΝΒΑ δειχνουν οτι ειναι σε θεση να βοηθησουν παρα πολυ.Μοναδικο ερωτηματικο ισως ο Γκαρμπαχοθα καθως μετα την μετρια φετινη χρονια στην Κιμκι ειναι δυσκολο να προβλεψει κανεις αν θα ειναι σε θεση να αγωνιζεται οπως πριν 3-4 χρονια.
sir-elric
και ομως η πτωση του γκαρμπαχοσα και απουσια του καλντερον ειναι ποιο σημαντικες απο δειχνουν σε μια πρωτη αναγνωση
DON-basketblog
Εδώ για την εθνική ελλάδος δεν ξέρω τι πιστεύετε πολλοί αλλά εγώ πιστεύω πως είναι τεράστια στοιχηματική ευκαιρία να την παίξεις για τελικό. Θα την υποτιμήσουν ΠΟΛΥ λόγω απουσίας Διαμαντίδη,Παπαλουκά και κανείς δεν θα λάβει υπόψιν του ότι θα έχει κουφό,σόφο απο κάτω ένα δίδυμο που δεν έχει αντίπαλο ούτε απο το γκασόλ-γκασόλ. Επίσης ο Σπανούλης μπορεί να σηκώσει βάρος στην περιφέρεια και ο καλάθης δεν είναι κακός.
greeneyes13
http://www.superbasket.gr/?c=309&a=114879

καλησπέρα,
ξέρετε ποιον παίκτη εννοεί;
Gravedigger
QUOTE (greeneyes13 @ Jul 25 2009, 01:25 ) *
http://www.superbasket.gr/?c=309&a=114879

καλησπέρα,
ξέρετε ποιον παίκτη εννοεί;

Δεν ξέρω ποιον εννοεί αλλά μεγάλος πλακατζής είναι ο Φώτσης.
Hakeem
QUOTE(DON-basketblog @ Jul 23 2009, 12:03 ) *
κανείς δεν θα λάβει υπόψιν του ότι θα έχει κουφό,σόφο απο κάτω ένα δίδυμο που δεν έχει αντίπαλο ούτε απο το γκασόλ-γκασόλ


συνολικά τα αδέρφια ειχανε 30 ποντους μεσο ορο στο ΝΒΑ φέτος και οι δικοί μας επαιζαν στο NBDL και ...πουθενά.
il postino
QUOTE(Hakeem @ Jul 25 2009, 11:36 ) *
συνολικά τα αδέρφια ειχανε 30 ποντους μεσο ορο στο ΝΒΑ φέτος και οι δικοί μας επαιζαν στο NBDL και ...πουθενά.



Δυστυχώς συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. όσο και να τους αντιπαθούμε αυτούς τους 2 , δε μπορούμε παρά να τους παραδεχτούμε για όλη την μπασκετική τους πορεία. ακόμα και ο Μαρκ απέδειξε ότι με σκληρή δουλειά μπορείς να πας πολύ ψηλά. ο κουφός και ο σόφο αυτή τη στιγμή δε μπορούν όυτε να υψώσουν το βλέμμα μπροστά τους. ο κουφός έχει τις προοπτικές να τους κοντράρει , ενώ ο Σόφο είχε τις προοπτικές να φθάσει ψηλά , προοπτικές που ποτέ δε δικαίωσε.

κάτι μου λέει ότι θα κάνει μεγάλη έκπληξη η Σλοβενία φέτος. μάζεψε όλο της το χαρτί και ανεβαίνει πολωνία.

εμέις πιστεύω ότι θα πάμε καλά όπως πάντα τα τελευταία χρόνια. οι απουσίες θα παίξουν καθοριστικό παράγοντα για να μην κάνουμε ίσως το κάτι παραπάνω , όπως πχ ένα μετάλλιο , αλλά σίγουρα θα είμαστε ανταγωνιστικοί. μεγάλο ρόλο θα παίξει ο βαθμός συμμετοχής του κουφου στο παιχνίδι μας και κατα πόσο θα είναι αποτελεσματικός. ομοίως και ο καλάθης. αν μας δώσουν αυτοί οι 2 15-20 πόντους ανα παιχνίδι , ριμπαουντ και αμυνα ίσως καλυψουμε κάτι από τα παιδια που είναι απόντες.
ποντάρω και στον ανύπαρκτο εγωισμο του Σόφο και ελπίζω ότι ο καλός θεούλης θα τον κάνει να πεισμωσει να αποδείξει οτι δεν είναι τελειωμενος και να σαρωσει τα πάντα , αλλα αυτα γινονται μόνο εστις ονειρώξεις.

πάντως , αν ήταν να ποντάρω κάπου θα πόνταρα στον σπανούλη για πρωτο σκόρερ της διοργάνωσης!

υ.γ σαφως και δεν ήμαστε τελειωμενοι! όποιος πιστέψει κάτι τετοιο απλα θα χάσει!!!
Air Kef
Aκυρο με Ελλάδα, αλλά τεράστιο πλήγμα για την Αγγλία προτίστως, αλλά και την διοργάνωση ασφαλώς, η απουσία του Μπεν Γκόρντον και του Λουόλ Ντενγκ.

Ειδικά η απουσία του Ντενγκ είναι αναπάντεχη, αν αναλογιστεί κανείς ότι πέρσι αγωνίστηκε στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ!!

Με αυτούς τους δύο οι Άγγλοι, αν όχι μετάλλιο, χτυπούσαν πρόκριση στο Παγκόσμιο, χωρίς αυτούς, νομίζω ότι θα έχουν πρόωρο αποκλεισμό..
Green Warrior
QUOTE(Air Kef @ Jul 29 2009, 18:35 ) *
Aκυρο με Ελλάδα, αλλά τεράστιο πλήγμα για την Αγγλία προτίστως, αλλά και την διοργάνωση ασφαλώς, η απουσία του Μπεν Γκόρντον και του Λουόλ Ντενγκ.

Ειδικά η απουσία του Ντενγκ είναι αναπάντεχη, αν αναλογιστεί κανείς ότι πέρσι αγωνίστηκε στα προκριματικά του Ευρωμπάσκετ!!

Με αυτούς τους δύο οι Άγγλοι, αν όχι μετάλλιο, χτυπούσαν πρόκριση στο Παγκόσμιο, χωρίς αυτούς, νομίζω ότι θα έχουν πρόωρο αποκλεισμό..



Καλά κόψε κάτι πάλι αουτσάιντερ θα ήταν απλά ενδεχόμενη πρόκριση στη 2η φάση από έκπληξη πλέον θεωρείται θαύμα. Το μπάσκετ δεν παίζεται με 2 αλλά με 12 παίκτες
red pyramid88
Ποιες άλλες ομάδες όμως είχαν παίκτες με τη ποιότητα του Deng και του Gordon στις θέσεις 2-3? Αμφιβάλω αν υπάρχουν πάνω απο 2-3. Μπορεί να μην πηγαίναν για το χρυσό, αλλά θα ήταν αν μη τι άλλο ανταγωνιστικοί τουλάχιστον.
GK_23
QUOTE(red pyramid88 @ Jul 30 2009, 00:26 ) *
Ποιες άλλες ομάδες όμως είχαν παίκτες με τη ποιότητα του Deng και του Gordon στις θέσεις 2-3? Αμφιβάλω αν υπάρχουν πάνω απο 2-3. Μπορεί να μην πηγαίναν για το χρυσό, αλλά θα ήταν αν μη τι άλλο ανταγωνιστικοί τουλάχιστον.


Πέρα από τους Ντενγκ και Γκόρντον οι Βρετανοί έχουν και μια πολύ καλή frontline. Ο Μενσά Μπονσού, ο Φρίλαντ που πήγε στη Μάλαγα και οι έμπειροι Μπετς, Σάλλιβαν και Άρτσιμπαλντ δεν είναι τυχαίοι παίκτες. Δεν ξέρω αν θα έφταναν μακριά, αλλά με Γκόρντον και Ντενγκ στη σύνθεσή τους, μια "ζημιά" στον όμιλο με Ισπανία, Σερβία, Σλοβενία πιστεύω ότι θα την έκαναν.
Weekendman
QUOTE(sixama23 @ Jul 30 2009, 21:38 ) *
Πέρα από τους Ντενγκ και Γκόρντον οι Βρετανοί έχουν και μια πολύ καλή frontline. Ο Μενσά Μπονσού, ο Φρίλαντ που πήγε στη Μάλαγα και οι έμπειροι Μπετς, Σάλλιβαν και Άρτσιμπαλντ δεν είναι τυχαίοι παίκτες. Δεν ξέρω αν θα έφταναν μακριά, αλλά με Γκόρντον και Ντενγκ στη σύνθεσή τους, μια "ζημιά" στον όμιλο με Ισπανία, Σερβία, Σλοβενία πιστεύω ότι θα την έκαναν.

Θα ήταν ενδιαφέρον να τους δούμε πλήρεις τους Βρετανούς, αν και οι Ισπανοί με τους Σλοβένους(με 2000 φιλάθλους περίπου στο πλευρό τους τουλάχιστον) είναι χωρίς τις πολλές απουσίες κόντρα στο γενικό ρεύμα των απουσιών στο Ευρωμπασκετ, και θα είχαν έτσι οι Βρετανοί αρκετά δύσκολο έργο να περάσουν χωρίς να ήταν και αδύνατο ,τώρα όμως είναι φυσικά πιο δύσκολο...
Emanuel David Ginobili
Πριν καν απο το καλοκαιρι εχω ενα προαισθημα πως αυτο το Eurobasket ειναι της Γαλλιας.
Ειναι σαν να το βλεπω ζωγραφισμενο μπροστα μου, οι Γαλλοι με το χρυσο.
Tony is on fire κι η Ελλαδα που παντα σταματουσε τους Γαλλους κατεβαινει χωρις Παπαλουκα, Διαμαντιδη.
Οποτε βαζω ενα 15αρι Ευρα πανω τους κι ελπιζω να μου κατσει!
nikefalin
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Jul 31 2009, 12:56 ) *
Πριν καν απο το καλοκαιρι εχω ενα προαισθημα πως αυτο το Eurobasket ειναι της Γαλλιας.
Ειναι σαν να το βλεπω ζωγραφισμενο μπροστα μου, οι Γαλλοι με το χρυσο.
Tony is on fire κι η Ελλαδα που παντα σταματουσε τους Γαλλους κατεβαινει χωρις Παπαλουκα, Διαμαντιδη.
Οποτε βαζω ενα 15αρι Ευρα πανω τους κι ελπιζω να μου κατσει!


ας περάσουν πρώτα τον προκριματικό και τους Ιταλούς και μετά βλέπουμε...
Weekendman
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Jul 31 2009, 13:56 ) *
Πριν καν απο το καλοκαιρι εχω ενα προαισθημα πως αυτο το Eurobasket ειναι της Γαλλιας.
Ειναι σαν να το βλεπω ζωγραφισμενο μπροστα μου, οι Γαλλοι με το χρυσο.
Tony is on fire κι η Ελλαδα που παντα σταματουσε τους Γαλλους κατεβαινει χωρις Παπαλουκα, Διαμαντιδη.
Οποτε βαζω ενα 15αρι Ευρα πανω τους κι ελπιζω να μου κατσει!

Σίγουρα πόνταρες σωστά;
Ο λόγος στο παρακάτω σύνδεσμο
http://www.superbasket.gr/?c=223&a=115087
Γιατί Σικάγο και Σαν Αντόνιο θέλουν να κρατήσουν τους Νοα και Πάρκερ αντίστοιχα στην Αμερική...
Air Kef
Παιδιά, ας γράφουμε για την Εθνική Ανδρών εδώ, κι ας γράφουμε εδώ για τις υπόλοιπες ομάδες και τις γενικές ειδήσεις. smile.gif

Εχω μεταφέρει τα τελευταία ποστς.
sir-elric
οι εκπληξεις του τουρνουα θα ειναι η τουρκια και η κροατια! ειδικα αν οι τουρκοι δεν σκοτωθουν και αποφασισουν να παιξουν μπασκετ! αλλα και οι κροατες κατεβαινουν φουλ και τοσα χρονια καπου σκαλονουν.

παντως 1-3 ειναι οι θεσεις που κυνηγαμε να βγουμε απο την δευτερη φαση
GMlls
η Γαλλία κέρδισε την Φιλανδία 82-72 με 16 ποντους και 4 ασίστ του μικρού diot. έπαιξε και ο Πάρκερ ελάχιστα.
nikefalin
QUOTE(GMlls @ Aug 8 2009, 21:12 ) *
η Γαλλία κέρδισε την Φιλανδία 82-72 με 16 ποντους και 4 ασίστ του μικρού diot. έπαιξε και ο Πάρκερ ελάχιστα.

κι εμείς και με τον τραυματισμό του Παπαμακάριου δεν σκεφτόμαστε καν να πάρουμε για προπονήσεις είτε τον Σλούκα είτε τον Παππά
Timemaster
QUOTE(GMlls @ Aug 8 2009, 23:12 ) *
η Γαλλία κέρδισε την Φιλανδία 82-72 με 16 ποντους και 4 ασίστ του μικρού diot. έπαιξε και ο Πάρκερ ελάχιστα.



μόλις είδα το παιχνίδι...
πολύ όμορφο παιχνίδι και θεαματικό...

οι Γάλλοι παίχτες κλασικά πηδάνε στο θεο αλλά
σαν ομάδα έχει πολλές αδυναμίες...
και σε σκληρές άμυνες θα τα βρει σκούρα.

δε νομίζω να κάνει πολλά στο Ευρωπαικό!
rolleyes.gif
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Aug 10 2009, 10:43 ) *
μόλις είδα το παιχνίδι...
πολύ όμορφο παιχνίδι και θεαματικό...

οι Γάλλοι παίχτες κλασικά πηδάνε στο θεο αλλά
σαν ομάδα έχει πολλές αδυναμίες...
και σε σκληρές άμυνες θα τα βρει σκούρα.

δε νομίζω να κάνει πολλά στο Ευρωπαικό!
rolleyes.gif

Αν κάνω μια σύντομη ανάλυση της Γαλλίας παρατηρώ τα εξής
-Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια της μετα-Ριγκοντο εποχής αποκτά πάλι έναν αξιόπιστο δεύτερο πλεί-μεικερ τον Ντιότ(με καλό περιφερειακό σούτ) ίσως όχι ακόμα στο επίπεδο Ριγκοντό, αλλά παίκτη που παίζει που παίζει πρώτο επίσημο παιχνίδι στην Ιταλία και έχει την ψυχραιμία και βάζει τις κρίσιμες βολές στην Παραταση έχει κότσια έκτος απο ταλέντο, απο όσο θυμάμαι είναι λίγο κοντός και ίσως είναι πρόβλημα.
-στη θέση 2 δεν έχουν κάτι αξιόλογο,αν ο Τζάκσον είχε την δυνατότητα να σουτάρει όπως στο Ευρωπαικό των Νέων θα ήταν μια χαρά για τους Γάλλους όμως δεν είναι τόσο έτοιμος όπως ο Ντιότ οπότε δύσκολα τα πράγματα απο καθαρόμαια δυάρια.
-Στα φόργουορντ οι Γάλλοι έχουν τους Μπατούμ και Ντιό παρόμοιοι παίκτες που έχουν εξαιρετικό Drive ,Αθλητικοί, με δυνατότητα λόγω προσόντων για άμυνα, αμυντικά δεν ξέρω πως θα μπορούσε να τους αντιμεντωπίσει ο Περπέρογλου αν βρεθεί αντιμέντωπος ακόμα και αν το σούτ και των δυο Γάλλων δεν είναι και το πιο αξιόπιστο πάντα θα υπερέχουν πολύ ατομικά προφανώς η ομαδική άμυνα θα δώσει απάντηση.
Ο Φ Πιετρούς ο γνωστός ηρωικός παίκτης οπου ταλαιπωρεί τους αντιπάλους με την δύναμη και το άλμα αλλά απο μπασκετ γενικότερα δεν σκαμπάζει.
Και γενικότερα οι Γάλλοι ψηλοί δεν είναι και οι μπασκετικοί(Πετρό,Τουριάφ κτλ...) δεν έχουν ούτε καλό σούτ και καλό παιχνίδι στο πρόσωπο με καλάθι όπως π.χ οι δικοί μας Κουφός, Μπουρούσης ούτε μπορεί αν πεί κανείς οτι παίζουν καλά με πλάτη στο καλάθι, ούτε είναι αμυντικά σκιάχτρα δεν ξέρω ο Νοά αν ερχόταν πόσο θα άλλαζε την κατασταση.
Έναν μείον για τους Γάλλους είναι η έλλειψη καλού σουτέρ δεν υπάρχει και ο Μισέλ Πιετρούς και έτσι οι άμυνες μπορεί να είναι πιο κλειστές για να αντιμεντωπίζουν την ικανότητα στα Drive των Πάρκερ και των Ντιό,Μπατούμ ,και έτσι βλέπεις φαινόμενα να σουτάρει ο Φ. Πιετρούς πολλά τρίποντα στο τέλος του αγώνα με την Ιταλία.
Και πολύ βασικό μειονέκτημα των Γάλλων δεν είναι πολύ έξυπνη ομάδα στηριζόμενοι στα Αθλητικά προσόντα τους συνεχίζουν να κάνουν πολλά λάθη και κάνουν πιο δύσκολη την δουλειά τους απο ότι θα έπρεπε.
Timemaster
QUOTE(Weekendman @ Aug 10 2009, 13:20 ) *
Αν κάνω μια σύντομη ανάλυση της Γαλλίας παρατηρώ τα εξής
-Σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια της μετα-Ριγκοντο εποχής αποκτά πάλι έναν αξιόπιστο δεύτερο πλεί-μεικερ τον Ντιότ(με καλό περιφερειακό σούτ) ίσως όχι ακόμα στο επίπεδο Ριγκοντό, αλλά παίκτη που παίζει που παίζει πρώτο επίσημο παιχνίδι στην Ιταλία και έχει την ψυχραιμία και βάζει τις κρίσιμες βολές στην Παραταση έχει κότσια έκτος απο ταλέντο, απο όσο θυμάμαι είναι λίγο κοντός και ίσως είναι πρόβλημα.
-στη θέση 2 δεν έχουν κάτι αξιόλογο,αν ο Τζάκσον είχε την δυνατότητα να σουτάρει όπως στο Ευρωπαικό των Νέων θα ήταν μια χαρά για τους Γάλλους όμως δεν είναι τόσο έτοιμος όπως ο Ντιότ οπότε δύσκολα τα πράγματα απο καθαρόμαια δυάρια.
-Στα φόργουορντ οι Γάλλοι έχουν τους Μπατούμ και Ντιό παρόμοιοι παίκτες που έχουν εξαιρετικό Drive ,Αθλητικοί, με δυνατότητα λόγω προσόντων για άμυνα, αμυντικά δεν ξέρω πως θα μπορούσε να τους αντιμεντωπίσει ο Περπέρογλου αν βρεθεί αντιμέντωπος ακόμα και αν το σούτ και των δυο Γάλλων δεν είναι και το πιο αξιόπιστο πάντα θα υπερέχουν πολύ ατομικά προφανώς η ομαδική άμυνα θα δώσει απάντηση.
Ο Φ Πιετρούς ο γνωστός ηρωικός παίκτης οπου ταλαιπωρεί τους αντιπάλους με την δύναμη και το άλμα αλλά απο μπασκετ γενικότερα δεν σκαμπάζει.
Και γενικότερα οι Γάλλοι ψηλοί δεν είναι και οι μπασκετικοί(Πετρό,Τουριάφ κτλ...) δεν έχουν ούτε καλό σούτ και καλό παιχνίδι στο πρόσωπο με καλάθι όπως π.χ οι δικοί μας Κουφός, Μπουρούσης ούτε μπορεί αν πεί κανείς οτι παίζουν καλά με πλάτη στο καλάθι, ούτε είναι αμυντικά σκιάχτρα δεν ξέρω ο Νοά αν ερχόταν πόσο θα άλλαζε την κατασταση.
Έναν μείον για τους Γάλλους είναι η έλλειψη καλού σουτέρ δεν υπάρχει και ο Μισέλ Πιετρούς και έτσι οι άμυνες μπορεί να είναι πιο κλειστές για να αντιμεντωπίζουν την ικανότητα στα Drive των Πάρκερ και των Ντιό,Μπατούμ ,και έτσι βλέπεις φαινόμενα να σουτάρει ο Φ. Πιετρούς πολλά τρίποντα στο τέλος του αγώνα με την Ιταλία.
Και πολύ βασικό μειονέκτημα των Γάλλων δεν είναι πολύ έξυπνη ομάδα στηριζόμενοι στα Αθλητικά προσόντα τους συνεχίζουν να κάνουν πολλά λάθη και κάνουν πιο δύσκολη την δουλειά τους απο ότι θα έπρεπε.


έλπιζα κάποιος να τα αναλύσει και να τα γράψει όλα αυτά μιας και εγώ βαριόμουνα το πρωί...
ευχαριστώ!!!
smiley.gif

ακόμα να προσθέσω πως άμα σταματήσεις τις διεισδύσεις και βάλεις έναν ψηλό κάτω από το καλάθι
ενώ παίξεις και λίγο ξύλο στα μπλοκ άουτ τους έχεις.

το ερώτημα είναι...
ποια ομάδα μπορεί να χτυπήσει την Ισπανία φέτος;
και δε μιλάω μόνο αν βρεθεί σε τρομερή μέρα γιατί έτσι όλοι μπορούν όλους.
rolleyes.gif
Air Kef
QUOTE
ποια ομάδα μπορεί να χτυπήσει την Ισπανία φέτος;
και δε μιλάω μόνο αν βρεθεί σε τρομερή μέρα γιατί έτσι όλοι μπορούν όλους.



Aααα.

Καμία τότε. tongue.gif

Ευτυχώς λείπει ο Καλντερόν και θα έχει ένα ενδιαφέρον μέχρι ένα σημείο, αλλιώς θα κατέβαιναν μόνοι τους. Πραγματικά, δεν θυμάμαι άλλο ευρωμπάσκετ με τόσο απόλυτο φαβορί.
Weekendman
QUOTE(Timemaster @ Aug 10 2009, 13:30 ) *
έλπιζα κάποιος να τα αναλύσει και να τα γράψει όλα αυτά μιας και εγώ βαριόμουνα το πρωί...
ευχαριστώ!!!
smiley.gif

ακόμα να προσθέσω πως άμα σταματήσεις τις διεισδύσεις και βάλεις έναν ψηλό κάτω από το καλάθι
ενώ παίξεις και λίγο ξύλο στα μπλοκ άουτ τους έχεις.

το ερώτημα είναι...
ποια ομάδα μπορεί να χτυπήσει την Ισπανία φέτος;
και δε μιλάω μόνο αν βρεθεί σε τρομερή μέρα γιατί έτσι όλοι μπορούν όλους.
rolleyes.gif

Στα ίσια αυτή την στιγμή αν κατέβαιναν όλοι με πλήρες ρόστερ μόνο η Λιθουανία θα τους έπαιζε ,αλλά παρόλου την κορυφαία γραμμή ψηλών χωρίς Γιασικεβίτσιους,Καουκένας και Σισκάουσκας πάει και αυτή ελπίδα... ,ας ελπίσουμε στην εξαιρετική μέρα ομάδων όπως η Ελλάδα η Σλοβένια.
Σαν πρώτη σκέψη αν δεν πάρουν και τώρα οι Ισπανοί ευρωπαικό δεν θα πάρουν ποτέ, αν και στον Αθλητισμό δεν πρέπει να είμαστε απόλυτοι...
PanosIlio
QUOTE(Timemaster @ Aug 10 2009, 13:30 ) *
ποια ομάδα μπορεί να χτυπήσει την Ισπανία φέτος;
και δε μιλάω μόνο αν βρεθεί σε τρομερή μέρα γιατί έτσι όλοι μπορούν όλους.
rolleyes.gif


Έτσι όπως το θέτεις το ερώτημα στα χαρτιά (και όχι μόνο) η Ισπανία είναι το απόλυτο φαβορί.

Το μόνο τους φανερό μειονέκτημα είναι ο ίδιος τους ο εαυτός. Αυτό το συγκεκριμένο σύνολο είναι τόσο υπερόπτες, μα τόσο υπερόπτες (φυσικά η υπεροψία τους απορρέει επειδή είναι η καλύτερη ομάδα μακράν και το ξέρουν), και μάλιστα φαίνεται και στο παιχνίδι τους, το οποίο ομολογουμένως είναι εκπληκτικό αλλά αυτή τους η υπεροψία είναι και η αδυναμία τους.

Αν δεν τους κάτσει η γκρίνια, αν δεν τους βγουν οι φάσεις και αν τους παίξεις σκληρά και δεν πάρουν τα φάουλ ε τότε θα εκνευριστούν και μπορεί και να το κάνεις το παιχνίδι τέτοιο που να μπορείς να το διεκδικήσεις. Όπως ακριβώς κάνανε οι Ρώσσοι το 2007. Τον έκαναν τον τελικό physical, με σκληρή άμυνα και το φτάσανε να κρίνεται στο σουτ, το έβαλαν και το πήραν μέσα στην Ισπανία.
nikefalin
QUOTE
Στον αέρα η συμμετοχή του Πάου Γκασόλ


Ενα καίριο πλήγμα δέχθηκε η Εθνική ομάδα μπάσκετ της Ισπανίας, τέσσερις ημέρες μετά την έναρξη του τελικού σταδίου της προετοιμασίας της ενόψει του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Πολωνίας. Ο Πάου Γκασόλ υπέστη κάταγμα στο δείκτη του αριστερού χεριού και η συμμετοχή του στο κορυφαίο μπασκετικό ραντεβού της χρονιάς είναι εξαιρετικά αμφίβολη.

Ο Γκασόλ τραυματίστηκε σε μία ανύποπτη φάση κατά τη διάρκεια της προπόνησης, σε μία προσπάθεια να κόψει το σουτ του συμπαίκτη του, Φελίπε Ρέγες. Ο πόνος ήταν αφόρητος για τον άσσο των Los Angeles Lakers ο οποίος έμεινε πεσμένος στο παρκέ για αρκετά λεπτά. Αμέσως διακομίστηκε σε νοσοκομείο της περιοχής και υποβλήθηκε σε επέμβαση.

Το Ευρωμπάσκετ της Πολωνίας αρχίζει στις 7 Σεπτεμβρίου και ολοκληρώνεται στις 20 και οι πρώτες ιατρικές εκτιμήσεις κάνουν λόγο για απουσία τριών εβδομάδων για τον Γκασόλ. Αυτό σημαίνει ότι ανάλογα με την εξέλιξη της αποθεραπείας του θα προλάβει οριακά να δώσει το "παρών" στη διοργάνωση.

Παντελής Λουκίδης


contra.gr
il postino
αν τελικα δε ν κατεβει ο παου , δε ξερω κατα ποσο ειναι το ακλονητο φαβορι η ισπανια!!!! καλντερον και παου ειναι απωλειες σημαντικες και μενουν ρουντι και ναβαρο να βγαλουν τα δυσκολα! ολα παιζονται.....
GMlls
η ιταλία κέρδισε με την ψυχή στο στόμα τη φιλανδια 77 75.
xristos_metal
Ε λογικα η Ισπανια θα το παρει αλλα πιστευω πως ηρθε η ωρα η εθνικη μας να τους παρει τον αερα.Λιγο η παρουσια του Καζλαουσκας,λιγο η απουσια των Διαμαντιδη,Παπαλουκα,Τσαρτσαρη που εκαναν την εθνικη προβλεψιμη και ισως τελικα η απουσια τους βοηθησει την εθνικη,λιγο η δυνατη και αθλητικη φροντλαιν και οι νεοι παιχτες μου δινουν την ελπιδα για κατι καλο.
il postino
Απο τους ισπανους χασαμε το 2006 στον τελικο με τρελη διαφορα , παρολαυτα ομως δεν τους παραδεχτηκα . ειχε προηγηθει ο αθλος με τους αμερικανους και ειχαμε αδειασει εντελως , αδικαιολογητα ισως αλλα οχι αφυσικα!μη ξεχναμε επισης οτι σε κεινο το παγκοσμιο ειχαμε παιξει με ολες τις καλες ομαδες και εκεινοι εκαναν τουρισμο! το 2007 στους ομιλους χασαμε καθαρα μεσα στην εδρα τους (αν ηταν σε ουδετερο γηπεδο θα ηταν μια ξεκαθαρη ενδειξη ανωτεροτητας εκεινο το ματς). και παλι δε μου λεει κατι το αποτελεσμα εκεινο. στον ημιτελικο ομως , παλι στην εδρα τους , θεωρω οτι επαιξαν αλλοι παραγοντες ρολο για να χασουμε. θεωρω οτι ημασταν καλυτεροι, ετσι απλα! εκει που παραδεχτηκα την ανωτερότητά τους ηταν περυσι και η διαφορα ανωτεροτητας αποδειχτηκε απο την απιστευτη παρουσια που ειχαν στους ολυμπιακους , οπου στριμωξαν ασχημα μια αφιονισμενη ντριμ τιμ!

οσο για φετος, σαφως και ειναι το πρωτο φαβορι! αν δεν κατεβει ο παου γκασολ , σε συνδιασμο με την απουσια του καλντερον , τοτε απο ακλονητο φαβορι γινεται απλα φαβορι. ο καλντερον και ο παου ειναι το α και το ω της ισπανιας! δεν υπαρχουν αντικαταστατες αυτων των 2 (μη μου πει κανεις για ρουμπιο!!!!!). βεβαια, ναβαρο και ρουντι κλεινουν σπιτια αλλα ,οπως και να το κανουμε , ο ποιντ και το σεντερ ειναι η αρχη και το τελος μιας ομαδας.

η τελευταια γενια των ισπανων συγκεντρωσε απιστευτο ταλεντο. τετοια πληροτητα σε ολες τις θεσεις εχει να εμφανιστει απο την ενωμενη γιουγκοσλαβια αλλα κα παλι η ποιοτητα 2-3 ισπανων παικτων ειναι αξεπεραστη (γκασολ , ρουντι , καλντερον). η δικημας γενια σαφως και εβγαλε παικταραδες αλλα δυστυχως ειμαστε ενα σκαλι κατω , αλλα ο,τι χανουμε σε ποιοτητα προσπαθουμε να το κερδισουμε με ομαδικη δουλεια. φετος , αν τους βρουμε ισως να εχουμε την ευκαιρια μας. τις προηγουμενες φορες ημουν αισιοδοξος , τωρα μονο επιφυλακτικος!

υ.γ δεν υπαρχει αλλη ομαδα στο ευρωμπασκετ που αν παιξουμε μαζι της θα ειμαστε εξ αρχης το αουτσαιντερ!!!! και αυτο λεει παρα πολλα!

nikefalin
Γαλλία - Ιταλία 81 - 61

πλήρης παράδοση των ιταλών στα ημίψηλα σχήματα των Γάλλων....έξω οι Ιταλοί!
Οι Γάλλοι πιθανότατα παίρνουν το εισητήριο ( δεν μπορώ να φανταστώ πως οι Βόσνιοι θα τους αποκλείσουν..)
Weekendman
QUOTE(nikefalin @ Aug 14 2009, 22:36 ) *
Γαλλία - Ιταλία 81 - 61

πλήρης παράδοση των ιταλών στα ημίψηλα σχήματα των Γάλλων....έξω οι Ιταλοί!
Οι Γάλλοι πιθανότατα παίρνουν το εισητήριο ( δεν μπορώ να φανταστώ πως οι Βόσνιοι θα τους αποκλείσουν..)

Buona notte Italia!
ήταν πιο ευέλικτοι οι Γάλλοι και δεν τους ...προλάβαιναν οι Ιταλοί δεν ήταν και οι Αμοροζο,Κουσίν και Σία αμυντικά φόβητρα όποτε εύκολο έργο για τους Γάλλους με πιο δύνατη άμυνα θα έχουν όμως πρόβλημα π.χ απλή Ζώνη (στο Ευρωμπάσκετ υποθέτω αφού οι Βόσνιοι δεν μπορεί να είναι εμπόδιο).
Πολύ άσχημη εντύπωση μου έκανε η επιθετικη λειτουργία των Ιταλών σαν το...Αιγάλεω ήταν δύσκολο να βρώ πέντε σωστά οργανωμένες επιθέσεις που να έκαναν σήμερα πραγματικά δύσκολα είναι να βρώ.
Πολύ...soft αυτός ο Μπαρνιάνι ακόμα και για Ευρωπαικά δεδομένα.
GMlls
έλεος με αυτόν τον μπαρνιάνι. μου σπάει τα νεύρα όταν τον βλέπω. εκτός τόπου και χρόνου ήταν πάλι.
VAST333
QUOTE(ilpostino @ Aug 13 2009, 19:49 ) *
Απο τους ισπανους χασαμε το 2006 στον τελικο με τρελη διαφορα , παρολαυτα ομως δεν τους παραδεχτηκα . ειχε προηγηθει ο αθλος με τους αμερικανους και ειχαμε αδειασει εντελως , αδικαιολογητα ισως αλλα οχι αφυσικα!μη ξεχναμε επισης οτι σε κεινο το παγκοσμιο ειχαμε παιξει με ολες τις καλες ομαδες και εκεινοι εκαναν τουρισμο! το 2007 στους ομιλους χασαμε καθαρα μεσα στην εδρα τους (αν ηταν σε ουδετερο γηπεδο θα ηταν μια ξεκαθαρη ενδειξη ανωτεροτητας εκεινο το ματς). και παλι δε μου λεει κατι το αποτελεσμα εκεινο. στον ημιτελικο ομως , παλι στην εδρα τους , θεωρω οτι επαιξαν αλλοι παραγοντες ρολο για να χασουμε. θεωρω οτι ημασταν καλυτεροι, ετσι απλα! εκει που παραδεχτηκα την ανωτερότητά τους ηταν περυσι και η διαφορα ανωτεροτητας αποδειχτηκε απο την απιστευτη παρουσια που ειχαν στους ολυμπιακους , οπου στριμωξαν ασχημα μια αφιονισμενη ντριμ τιμ!

οσο για φετος, σαφως και ειναι το πρωτο φαβορι! αν δεν κατεβει ο παου γκασολ , σε συνδιασμο με την απουσια του καλντερον , τοτε απο ακλονητο φαβορι γινεται απλα φαβορι. ο καλντερον και ο παου ειναι το α και το ω της ισπανιας! δεν υπαρχουν αντικαταστατες αυτων των 2 (μη μου πει κανεις για ρουμπιο!!!!!). βεβαια, ναβαρο και ρουντι κλεινουν σπιτια αλλα ,οπως και να το κανουμε , ο ποιντ και το σεντερ ειναι η αρχη και το τελος μιας ομαδας.
η τελευταια γενια των ισπανων συγκεντρωσε απιστευτο ταλεντο. τετοια πληροτητα σε ολες τις θεσεις εχει να εμφανιστει απο την ενωμενη γιουγκοσλαβια αλλα κα παλι η ποιοτητα 2-3 ισπανων παικτων ειναι αξεπεραστη (γκασολ , ρουντι , καλντερον). η δικημας γενια σαφως και εβγαλε παικταραδες αλλα δυστυχως ειμαστε ενα σκαλι κατω , αλλα ο,τι χανουμε σε ποιοτητα προσπαθουμε να το κερδισουμε με ομαδικη δουλεια. φετος , αν τους βρουμε ισως να εχουμε την ευκαιρια μας. τις προηγουμενες φορες ημουν αισιοδοξος , τωρα μονο επιφυλακτικος!

υ.γ δεν υπαρχει αλλη ομαδα στο ευρωμπασκετ που αν παιξουμε μαζι της θα ειμαστε εξ αρχης το αουτσαιντερ!!!! και αυτο λεει παρα πολλα!





ΣΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΙΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΖ,ΧΙΜΕΝΕΘ(ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ).ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΑΘΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΚΑΡΜΠΑΧΟΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ.

ΓΙΑ ΜΑΣ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΜΥΝΑ(ΤΟΝ ΝΑΒΑΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙ...?)ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ Ο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΚΤΕΣ.Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΨΗΛΟΣ ΓΚΑΡΝΤ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1,95 ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ(!!!!!)
Dortmundtzis
QUOTE(VAST333 @ Aug 15 2009, 10:43 ) *
ΣΤΙΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΑΠΟΥΣΙΕΣ ΤΙΣ ΙΣΠΑΝΙΑΣ ΠΡΟΣΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΡΟΝΤΡΙΓΚΕΖ,ΧΙΜΕΝΕΘ(ΑΠΟΣΥΡΘΗΚΕ).ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΒΑΘΟΣ.ΕΛΠΙΖΩ Ο ΓΚΑΡΜΠΑΧΟΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΑΠΟΔΟΣΗ.

ΓΙΑ ΜΑΣ ΙΣΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΜΥΝΑ(ΤΟΝ ΝΑΒΑΡΟ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΙΑΣΕΙ...?)ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ Ο ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΦΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΜΕΙΝΕΙ ΑΠΟ ΠΑΙΚΤΕΣ.Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΨΗΛΟΣ ΓΚΑΡΝΤ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1,95 ΕΙΝΑΙ Ο ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ(!!!!!)


1. Ο Περπε δεν ειναι guard αλλα sf...

2. Ο Καλαθης και ο Ζισης ειναι 1,96 μ......
Dortmundtzis
Μερικα αποτελεσματα απο τα τελευταια φιλικα...

Γερμανια (χωρις Κaman, Nowitzki...και μετα την σφαλιαρα απο την Ολλανδια [!])-Μεγαλη σχολη των plavi: 74-53

Tουρκια-παραδωσιακη δηναμη του ευρωπαικου μπασκετ (Μηλαμε παντα για τους Αγγλους): 70-63

Πολονια (αλλη υπερομαδα)-Κροατια: 78-82, 71-67 (2 φιλικα)

Λιθουανια-Λεττονια: 77-75, 79-81 (2 φιλικα)

Κροατια-Σλοβενια:78-82

Τα συμπερασματα δικα σας...
nikefalin
QUOTE(Dortmundtzis @ Aug 16 2009, 00:45 ) *
Μερικα αποτελεσματα απο τα τελευταια φιλικα...

Γερμανια (χωρις Κaman, Nowitzki...και μετα την σφαλιαρα απο την Ολλανδια [!])-Μεγαλη σχολη των plavi: 74-53

Tουρκια-παραδωσιακη δηναμη του ευρωπαικου μπασκετ (Μηλαμε παντα για τους Αγγλους): 70-63

Πολονια (αλλη υπερομαδα)-Κροατια: 78-82, 71-67 (2 φιλικα)

Λιθουανια-Λεττονια: 77-75, 79-81 (2 φιλικα)

Κροατια-Σλοβενια:78-82

Τα συμπερασματα δικα σας...


νωρίς είναι ακόμα, το 2ο φιλικό των Λετονών με τους Λιθουανούς το δα χτες, είναι όντως πολύ νωρίς ακόμα για ασφαλή συμπεράσματα, μετά το Ακρόπολις (ημερομηνιακά) θα υπάρχει καλή εικόνα για το που το πανε οι ομάδες αγωνιστικά , πέραν των γενικών συμπερασμάτων ( όπως αυτά που πολύ ωραία παραθέτεις .. Αγγλία - παραδοσιακή δύναμη κλπ) smiley.gif

να συνεισφέρω κι εγώ σε αποτελέσματα ( κάνωντας έτσι το φόρουμ νο 1 πηγή πληροφοριών τώρα που εφημερίδες κια δημοσιογράφοι είναι διακοπές )

Ισπανία - Κούβα 94 - 57 ( μας ακολουθούν οι ισπανοί σε αποτελέσματα, πρώτοι σκόρερ Μούμπρου & Μ.Γκασόλ 13, Γκαρμπαχόσα 12)

Τουρκία - Ισραήλ 85 - 69 στο τουρνουά 02 του Λονδίνου ( στη....μέκκα του μπάσκετ) , Σαβάς 22 ( αυτόν άνετα τον κάναμε Σάββα τον μπουγατσοποιό) Φαρούκ Ασιζ 15, Ιλιασόβα 10 - Γιανίβ Γκρίν 17 !!! , Ελιάχου 10

Πολωνία - Αγγλια 70 - 56 , είναι δύσκολη η ζωή χωρίς ντένγκ και σία...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.