Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΠΑΣΚΕΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3
peka
Τι θα λέγατε να αναφέρετε όσα γνωρίζετε για το γυναικείο μπάσκετ???
Εθνικά πρωταθλήματα ή ακόμα και τοπικά...!!!
Από τη δικιά μου πλευρά η ενημέρωση που μπορώ να δώσω είναι για το πρωτάθλημα της Α2 Νότιος Όμιλος.
Το πρωτάθλημα τελείωσε και την προηγούμενη εβδομάδα και τα εισητήρια της ανόδου πήραν οι Άρης Θήβας και Αγία Παρασκευή, ενώ υποβιβάζονται οι Πειραϊκός και Σχερία (Κέρκυρα), καθώς ο Φιλαθλητικός αναμένει την τελική κατάταξη της Α1 ώστε να δει αν τελικά θα παραμείνει στην κατηγορία (στην περίπτωση που "πέσουν" 3 ομάδες του Νότου από την Α1).
Περιμένω τα σχόλια σας...καθώς πιστεύω ότι είναι ευκαιρία να διαδοθεί το γυναικείο μπάσκετ!!!
dizzy_fingers
Ειδικά τώρα που ακούστηκε λίγο περισσότερο το γυναικείο μπάσκετ με την επιτυχή διοργάνωση του all star game σας (σε αντίθεση με το ανδρικό) καλό θα είναι να μάθουμε κάποια περισσότερα πράγματα για αυτό.

Δυστυχώς λόγω της απούσας τηλεοπτικής κάλυψης δε μπορούμε να γνωρίζουμε και πολλά, ακόμα και για την Α1.

Εγώ προσωπικά παρακολουθώ τις εξελίξεις του Αστέρα Εξαρχείων όπου έπαιζα (στο ανδρικό, όχι στο γυναικείο biggrin.gif) μέχρι πρόσφατα...
Και τα πράγματα είναι δύσκολα. Από τότε που έφυγε ο Παταβούκας φέτος η ομάδα άρχισε να πέφτει, ο επόμενος προπονητής δε μπόρεσε να κάνει πολλά πράγματα και τώρα έχει πάει ο Κουλουριώτης και προσπαθεί να διασώσει την κατάσταση (η οποία όμως, αν δεν είναι καταδικασμένη, είναι πολύ δύσκολη).

Αλλά τι να κάνεις...αυτά παθαίνεις αν δεν έχεις σοβαρό πρόεδρο. sad.gif
NBAholic
Καλωσορίζω την (ή τον; ) peca.
Φέτος είχα δει 1-2 διαφημίσεις περί του γυναικείου ASG και πίστευα ότι την τελευταία έστω στιγμή κάποιος θα βρισκόταν να το δείξει (ΕΤ3, πχ).

Για τους Ιταλούς, πχ, κάτι τέτοιο δεν αποτελεί πρόβλημα, καθώς η RAI Sport μεταδίδει κανονικά αγώνες γυναικείου πρωταθλήματος (μαζί με Α1 και Α2 αντρών). Κατά καιρούς πετυχαίνω κανένα καλό ματς κι εκεί.
harris
Καλως ηρθες peca.Υπηρχε ηδη ενα τοπικ για την Α1 του γυναικειου μπασκετ .Εγω ειμαι φιλαθλος του Σπορτιγκ και γραφω τα ρεπορταζ του γυναικειου στο www.sportingbc.tk .Ασχολουμαι αρκετα με την Α1 ,αλλα μεχρι εκει.Δωσε οτι πληροφοριες εχεις ,τις χρειαζομαστε.Καλα ποστς να εχεις.
peka
Εσεις που βρισκεστε στην πρωτευουσα γνωριζετε οτι διεξαγεται απο το Σαββατο που μας περασε ωσ την Μ. Τεταρτη το πανεπαρχιακο πρωταθλημα μπασκετ γυναικων για να βρεθουν οι 2 ομαδες που θα κερδισουν την ανοδο τους στην Α2 εθνικη κατηγορια???
Ειναι 10 ομαδες χωρισμενες σε δυο ομιλους των 5 ομαδων και οι δυο πρωτες απο καθε ομιλο ανεβαινουν στην Α2.
Ο ενας ομιλος οπου συμμετεχει και ομαδα απο την Πατρα αποτελειται:
Παναχαικη, Χαλκιδα, Σαμος, Καλαματα και Χιος
Ο αλλος ομιλος: Λευκαδα, Χανια, Ροδος, ΓΣ Πανιωνιος και ΑΕΣ Θησεας (οι 2 τελευταιες ομαδες δεν γνωριζω απο που ειναι).
Καποια αποτελεσματα (χωρις σκορ) που γνωριζω ειναι: η Παναχαικη εχασε απο την Χαλκιδα 1 ποντο, και κερδισε 1 ποντο την Σαμο και με 30 την Χιο και περιμενει να παιξει αυριο με Καλαματα. Η Χαλκιδα μεχρι σημερα που επαιζε με τη Σαμο ειναι αηττητη, οποτε αν κερδισε σημερα ανεβαινει λογικα Α2.
Στον αλλο ομιλο δεν ξερω τι γινεται αλλα απ' οσα εχω ακουσει φαβορι θεωρειται η ομαδα απο τα Χανια.
Οποιος ξερει κατι ας γραψει.
Thanks...
peka
Α και κατι που ξεχασα χωρις αγωνες μπαραζ ανεβαινουν κατευθειαν απο τα πρωταθληματα τους οι πρωταθητριες Α' ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ.
Απο ΕΣΚΑΝΑ ξερω οτι ειναι οι Κυριαρχοι, απο ΕΣΚΑ δεν θυμαμαι...
Του χρονου δηλαδη οι ομαδες στην Α2 αυξανονται και γινονται 14 απο 12 που ηταν φετος...
dizzy_fingers
H διάρθρωση των πρωταθλημάτων στο γυναικείο μπάσκετ είναι η ίδια με αυτή των ανδρών?

Δηλαδή, Α1, Α2, Β, Γ, ερασιτεχνικά?
peka
Η διαρθρωση ειναι η εξης:
Α1 Εθνικη, Α2 Εθνικη και μετα τα τοπικα πρωταθληματα...
harris
τι β,γ εθνικη βρε ζαλισμενε icon_drunk.gif icon_drunk.gif που να βρεφουν τοσες γυναικειες ομαδες .....τι ειναι ????στραγαλια???????? 68.gif

παντως ενα εχω να πω.... peace.gif
peka
Telika stin A2 tou xronou tha agwnizontai ta Xania kai i Xalkida. Autes einai oi 2 omades pou kerdisan to eisitirio tis anodou. Ante na doume ti tha ginei...
Kalo pasxa...!!!

PS. Sorry gia ta greeklish alla eimai ektos patras kai kati paizei edw ston h/y me ta ellinika...
harris
QUOTE(peka @ Apr 12 2005, 03:20 PM)
Τι θα λέγατε να αναφέρετε όσα γνωρίζετε για το γυναικείο μπάσκετ???
Εθνικά πρωταθλήματα ή ακόμα και τοπικά...!!!
*



Το ξερετε οτι ο Σπορτιγκ ειναι πρωτος με 21 πρωταθληματα και αολουθει ο ΠΑΟ με 3 .......????!!!!!
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Apr 12 2005, 03:22 PM)
Ειδικά τώρα που ακούστηκε λίγο περισσότερο το γυναικείο μπάσκετ με την επιτυχή διοργάνωση του all star game σας (σε αντίθεση με το ανδρικό) καλό θα είναι να μάθουμε κάποια περισσότερα πράγματα για αυτό.

Δυστυχώς λόγω της απούσας τηλεοπτικής κάλυψης δε μπορούμε να γνωρίζουμε και πολλά, ακόμα και για την Α1.

Εγώ προσωπικά παρακολουθώ τις εξελίξεις του Αστέρα Εξαρχείων όπου έπαιζα (στο ανδρικό, όχι στο γυναικείο biggrin.gif) μέχρι πρόσφατα...
Και τα πράγματα είναι δύσκολα. Από τότε που έφυγε ο Παταβούκας φέτος η ομάδα άρχισε να πέφτει, ο επόμενος προπονητής δε μπόρεσε να κάνει πολλά πράγματα και τώρα έχει πάει ο Κουλουριώτης και προσπαθεί να διασώσει την κατάσταση (η οποία όμως, αν δεν είναι καταδικασμένη, είναι πολύ δύσκολη).

Αλλά τι να κάνεις...αυτά παθαίνεις αν δεν έχεις σοβαρό πρόεδρο. sad.gif
*


Καλημέρα σε όλους, όπως όλοι καλά καταλαβαίνετε είμαι νέο μέλος, cool.gif παρακολουθώ το forum αρκετό καιρό και τελικά αποφάσισα να γίνω μέλος…Δεν ξέρω πολλά από basket όσον αφορά μέσα στο γήπεδο, αλλά είμαι φανατική οπαδός του αθλήματος (και σίγουρα όχι μόνο του αντρικού, αλλά και του γυναικείου, το οποίο είναι πολύ αδικημένο) sad.gif
Ελπίζω να με δεχτείτε στη παρέα σας, μιας και θα ήθελα να μαθαίνω τι γίνεται στο χώρο από άτομα που έχουν ανιδιοτελείς σκοπούς και ενδιαφέρονται πραγματικά για το basket…. rolleyes.gif
Τέλος, μετά το σύντομο χαιρετισμό, θα ήθελα να ρωτήσω τον αγαπητό dizzy_fingers
περισσότερες λεπτομέρειες για τον Αστέρα γιατί η συγκεκριμένη ομάδα με ενδιαφέρει αρκετά! bball.gif
Είπες ότι ο Παταβούκας έχει αποχωρίσει από την ομάδα, φαντάζομαι όμως ότι εννοείς το αντρικό γιατί στο γυναικείο είναι παρόν!
Και όσον αφορά τον πρόεδρο, τι ακριβώς παίζει με τον Μαζαράκη;
harris
QUOTE(Live strong @ Aug 25 2005, 09:36 AM)
ο Παταβούκας έχει αποχωρίσει από την ομάδα, φαντάζομαι όμως ότι εννοείς το αντρικό γιατί στο γυναικείο είναι παρόν!
*



Κατ' αρχήν καλως ηρθες στην μεγαλη μας παρέα.....ελπιζω να σε βλεπουμε συχνα και να λεμε τις αποψεις μας...καλα ποστ...

Ο Παταβουκας εχει αποχωρησει ολοκληρωτικα απο τον Αστερα και εχει πλεον ρολο στην ομοσπονδια, ασχολειται με το γυναικειο μπασκετ στην Ελλάδα και τα αναπτυξιακα του προγραμματα.....

Δυστυχως φετος ο Αστερας δεν τα πηγε καλα και επεσε στην Α2, αλλά εκανε καλες μεταγραφες,. παικτριες απο καλες ομαδες της Α1....

Για περισσοτερα, θα μας πει και ο Ντιζυ.
dizzy_fingers
Καλώς ήρθες φίλη μας στην παρέα! icon_wave.gif

Πως και σε ενδιαφέρει τόσο ο Αστέρας Εξαρχείων?

Για τον Παταβούκα, τα είπε ο Χάρης.
Για τον Μαζαράκη τώρα.....τι να πω? sad.gif

Ο άνθρωπος δεν είναι κανένας απατεώνας που πρέπει να κλειστεί μέσα, απλά είναι ένας ακόμη συνηθισμένος έλληνας μικροπαράγοντας.
Χρωστάει λεφτά από δω κι από κει, συνεχίζει όμως να κλείνει οικονομικές συμφωνίες με παίχτες.
Όσον αφορά το ανδρικό που ήμουν πέρσι, είχε συμφωνήσει με τους περισσότερους από τους μισούς παίχτες, ότι θα πληρώνονται κανονικά...άσχετα αν βρίσκονται σε ερασιτεχνική κατηγορία. Το αποτέλεσμα ήταν να μην πληρώνει κανέναν πλην 1-2 παιχτών (κι αυτούς με φοβερή καθυστέρηση) και ασφαλώς να φτάσουμε να κατεβαίνουμε μόνο 5-6 άτομα στους αγώνες και 2-3 στις προπονήσεις, αν γίνονταν κι αυτές...

Πέρα από αυτό, του κρατάω κι απωθημένο το ότι διέλυσε τα παιδικά τμήματα πριν 7 περίπου χρόνια, διώχνοντας 3 ανθρώπους από τα τμήματα υποδομής οι οποίοι γνώριζαν τις ιδιαιτερότητες της περιοχής των εξαρχείων, με αποτέλεσμα πάρα πολλά ταλαντούχα παιδιά να τα παρατήσουν...

Για να λέμε όμως και του στραβού το δίκιο, από πέρσι τα τμήματα υποδομής αρχίζουν και λειτουργούν με σωστό τρόπο κι αυτό χάρη στον γιο του coach Κουλουριώτη, τον Χάρη. Ελπίζω να μην τον διώξει κι αυτόν ο πρόεδρος...
Live strong
Αγαπητέ harris και dizzy_fingers, καταρχήν ευχαριστώ για το καλωσόρισμα. icon_wave.gif και την άμεση ανταπόκριση σας rolleyes.gif


Έχω όμως μια διαφωνία όσον αφορά τον Παταβούκα. Ένα πολύ δικό μου άτομο πήρε μεταγραφή φέτος στον Αστέρα. Ο Παταβούκας λοιπόν, είναι στις προπονήσεις. γνωρίζω επίσης ότι πλέον τις εντολές όσον αφορά την ομάδα τις δίνει αυτός Γι αυτό και μου έκαναν εντύπωση αυτά που διάβασα νωρίτερα, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν σέβομαι. Ότι βρίσκεται επίσης στα κλιμάκια της Εθνικής γυναικών και αυτό το γνωρίζω πολύ καλά. Τώρα δεν ξέρω τι άλλο να πω. Πάντως αυτό που σου λέω είναι κάτι παραπάνω από σίγουρο. smile.gif
Basketomania
Θα συμφωνησω με τη Live strong...Κι εγω ξερω οτι ο Παταβουκας ασχολειται ενεργα με τον Αστερα και ειναι αυτος που λεει παντα την πρωτη και τελευταια γνωμη για τις μεταγραφες...Το ξερω και απο περσινη μεταγραφη και απο φετινη...

Οσο για τον Μαζαρακη,αυτο που εγω ξερω,ειναι οτι δεν εχει καλο ονομα στην πιατσα και δεν χαιρει ιδαιτερης εκτιμησης στο χωρο... Αλλα ειναι τοσο επιβλητικη η παρουσια του Παταβουκα στην ομαδα που οι περισσοτερες παικτριες πανε γι'αυτον...
dizzy_fingers
Στις τελευταίες μέρες πριν φύγω από την ομάδα έβλεπα μεν τον Παταβούκα να είναι στις προπονήσεις (όχι σε όλες όμως), αλλά στα παιχνίδια δε βρισκόταν καν στον πάγκο.

Από τότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι στην ομάδα και πόσο την επηρρεάζει καθώς δεν πατάω πια στο κλειστό του Στρέφη...

Μάλλον διακριτική είναι πάντως η παρουσία του Παταβούκα στον Αστέρα, παρά επιβλητική wink.gif.
Tafos toy indoy
ο θερμαϊκος δεν θα κατεβει εφετος και την θεση του λιγουρευονται ομαδες της α2 οπως ο πανιωνιος και ο ηρακλης...

παντος εγω συμφωνω να ανεβει ο πανιωνιος,δεν ειναι για α2!
harris
Διαφωνώ κάθετα....

Γιατί ο Πανιώνιος???Αυτη δεν είναι η ομαδα που επεσε φετος???

Να ανέβει ή επόμενη ομάδα απο τον ομιλο του Βορρά, αυτο ειναι το δικαιο....ή, το πολυ πολυ να γινει μπαραζ του Ηρακλή με το Φαληρο και οποιος νικησει να ανεβει...αν και ουτε αυτο ειναι απόλυτα δικαιο...
Tafos toy indoy
για μενα το δικαιο ειναι να γινει ενα μπαραζ μεταξυ αστερα-πανιωνιου-ηρακλη-φαληρου

αλλα απο αποψη ποιοτητας θελω να ανεβει ο πανιωνιος η ο αστερας...αυτοι αξιζουν!εχουν ομαδα χαλαρα για Α1

εντωμεταξυ πηγα να δω κυπελλο αγεχ - αγ. αναργυροι , καλα αυτη η αγεχ ζητημα ειναι αν δεν φαει κατοσταρα σε καποιον αγωνα...ελεεινα τραγικη...μονο η μπρελου κατι εκανε που εβαλε και 10 απο τουσ 24 ποντουσ...

105- 24
peka
Ο Αστερας για Α1 αλλα στο κυπελλο την πηρε την κρυαδα του απο τη Χιο... Μαλλον τους επιασαν απροετοιμαστους και μαλιστα μεσα στην εδρα τους!
Live strong
Με ένα μόνο φιλικό κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας τι περιμένετε να γίνει… sad.gif
Τα κορίτσια δεν έχουν προλάβει να δεθούν μεταξύ τους και να βάλουμε τον παράγοντα των τραυματισμών (αδελφές Βολονάκη).
Για τη Χίο είχα ακούσει ότι είχαν κάνει αρκετά φιλικά, ήταν πιο δεμένες!
Παρόλα αυτά αν είχαν προσπαθήσει λίγο περισσότερο ίσως να τα κατάφερναν! cool.gif cool.gif
Tafos toy indoy
TO KANE TO THAYMA O SPORTING KAI EDIOKSE TON PROPONITI TOY...

HARRI PERIMENOYME KAPOIA EKSIGISI...
Live strong
Αγαπητοί συμφορουμίτες…καλησπέρα… smile.gif
Θα ήθελα να εκφράσω ένα παράπονο… sad.gif
Περιμένω εδώ και πόσες μέρες να δω κανένα νέο icon_blahblah.gif για το γυναικείο μπάσκετ…αλλά έχει πέσει μια νέκρα θα έλεγα!!!
Γιατί; Ε; γιατί; angry_red.gif
Που είναι οι φίλτατοι harris & tafos toy Indoy
Dizzy κάνε κάτι help.gif
dizzy_fingers
Αγαπητή συμφορουμίτισα (απαγγέλω αγωνιστικούς χαιρετισμούς laugh.gif tongue.gif), το basketforum είναι forum και όχι site αθλητικών ειδήσεων.
Έτσι, δεν υποχρεούται κανείς να εισάγει νέα σε τακτική βάση όπως γίνεται σε τέτοια sites.
Επίσης, πολλές φορές είναι πιθανό για διάφορους προσωπικούς ή μη λόγους, άτομα να μη μπορούν να επισκέπτονται το φόρουμ τόσο συχνά όσο θα ήθελαν.
Έτσι, δε μπορώ να γνωρίζω που είναι ο tafos tou indou, μπορώ να σου πω πως ο Harris είχε χαλασμένο υπολογιστή τόσο καιρό και όποτε προλαβαίνει μεταξύ δουλειάς και σχολής θα μπαίνει στο φόρουμ και δε μπορώ να πιέσω κανέναν να ποστάρει ή όχι κάτι στο φόρουμ.

Εσύ έχεις νέα να μας πεις?
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 27 2005, 12:54 PM)
Αγαπητή συμφορουμίτισα (απαγγέλω αγωνιστικούς χαιρετισμούς laugh.gif tongue.gif), το basketforum είναι forum και όχι site αθλητικών ειδήσεων.
Έτσι, δεν υποχρεούται κανείς να εισάγει νέα σε τακτική βάση όπως γίνεται σε τέτοια sites.
Επίσης, πολλές φορές είναι πιθανό για διάφορους προσωπικούς ή μη λόγους, άτομα να μη μπορούν να επισκέπτονται το φόρουμ τόσο συχνά όσο θα ήθελαν.
Έτσι, δε μπορώ να γνωρίζω που είναι ο tafos tou indou, μπορώ να σου πω πως ο Harris είχε χαλασμένο υπολογιστή τόσο καιρό και όποτε προλαβαίνει μεταξύ δουλειάς και σχολής θα μπαίνει στο φόρουμ και δε μπορώ να πιέσω κανέναν να ποστάρει ή όχι κάτι στο φόρουμ.

Εσύ έχεις νέα να μας πεις?
*


Βρε dizzy μην αρπάζεσαι, είναι και πέμπτη και έχουμε μπροστά μας και τριήμερο… smile.gif
Το ξέρω ότι το basketforum είναι forum και όχι site αθλητικών ειδήσεων… sad.gif
Το ότι είπα για τον harri και τον tafo toy Indoy είναι επειδή ποστάρουν αρκετά στο γυναικείο μπάσκετ.. σαφώς και δεν μπορείς να γνωρίζεις τον λόγο που δεν μπαίνουν, απλά το είπα σαν σχήμα λόγου για να δώσω μια μικρή έμφαση.. cool.gif
Όσο για σένα, που είπα κάνε κάτι, το είπα μόνο και μόνο μήπως έχεις εσύ κανένα νέο, όχι γι αυτούς, αλλά για το πρωτάθλημα ή κάτι σχετικό…
Συγνώμη αν παρερμηνεύτηκαν τα λόγια μου! peace.gif
Τώρα αν εγώ γνωρίζω κάτι, όχι κάτι σίγουρο, για τα Δασάλ κάτι πήρε το αφτί μου, αλλά δεν θα πω τίποτα πριν το σιγουρέψω…
Αυτά τα ολίγα

Με φιλικούς χαιρετισμους…
Live strong

icon_wave.gif icon_wave.gif
dizzy_fingers
Καμία παρεξήγηση δεν υπάρχει wink.gif.
Ότι ειπώθηκε, ειπώθηκε σε σοβαρό ύφος και όχι σε προσβλητικό ή αγανακτισμένο. smile.gif
harris
Χαιρεται, χαίρεται.... w00t.gif w00t.gif

Δσυτυχως ο υπολογιστής μου βρισκόταν στα πιτς, αλλά οι μηχανικοί έκαναν καλή δουλειά και κατάφεραν να με βάλουν και πάλι στην κούρσα... biggrin.gif

Απο τις γυναίκες δεν ακούω και πολλά πράγματα....Η Καλέτζου έκανε προπονήσεις με τον Σπόρτιγκ αλλά επ´´εστρεψε και πάλι στην Τρίπολη. Απο ότι μαθαίνω θα γυρίσει σε λίγες μέρες, την τρωει το σαράκι. Καλή εξέλιξη για τον Σπόρτιγκ που πλέον γίνεται μεγάλο φαβορί, αλλά και για το γυναικείο μπάσκετ που θα την βλέπουμε πάλι στα παρκέ.

Απο τα Λιόσια δεν εχω ακούσει τίποτα. Κάτι προσπάθειες γίνονται για να γυρίσει η Λία Γκουζίνη αλλά δύσκολο φαίνεται. Η Λια έχει ζητήσει να προπονείται μόλις μια φορά την εβδομάδα και να παίζει στο πρωτάθλημα. Δύσκολα θα το δεχτεί ο κόουτς Γιαννουλάκης...LIVESTRONG εάν έχεις ακούσει κάτθι, στείλε πμ. Θα με βοηθούσες πολύ wink.gif

Η Καστοριά πάει αρκετά καλά στην Ευρώπη, παρά τις δυο ήττες που έκανε απο τις σαφέστατα ανώτερες Μπεσίκτας και Κοζάτσκα.
harris
Φεύγω και πάω να δω το Σπόρτιγκ - Τρίγλια....

Το σημερινό ντέρμπι είναι στην Ηλιούπολη, όπου η Ακαδημία ντιμετωπίζει τον πρωταθλητή Παναθηναικό....

Οποιοι πάνε σε κάποιο γήπεδο, εχουν την ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ biggrin.gif να μας ενημερώσουν μετά....Το basketforum θα είναι ο μέγας υποστηρικτής του γυναικείου μπάσκετ!!! 41.gif rolleyes.gif

Και μην ξεχνάτε,φέτος η ΕΟΚ έχει πει πως είναι η χρονιά είναι αφιερωμένη στο γυναικείο...
Tafos toy indoy
epidi varieme na ta ksanagrafo,toy panathinaikoy reportaz edo..

www.paowbc.tk
harris
Livestrong στείλε με πμ ένα e-mail σου να τα πούμε καλύτερα... wink.gif
Live strong
Καλημέρα σε όλους….. icon_wave.gif

Ξαναφέρνω στην επιφάνεια το θέμα του Αστέρα Εξαρχείων…με ένα νέο! blink.gif

Από την επόμενη Κυριακή, τεχνικός στον πάγκο των γυναικών, θα είναι ο Παναγιώτης Αρβανίτης στη θέση του Άγγελου Κουλουριώτη, ύστερα από παραίτηση του προαναφερθέντος.

Τα σχόλια δικά σας…. cool.gif
peka
Τι τυχεροι ειμαστε που παιζουμε την Κυριακη εκει μεσα...!!!
Η παραιτηση ως προς τι??? Λογω της εντος εδρας ηττας την προηγουμενη Κυριακη???
Live strong
QUOTE(peka @ Nov 3 2005, 11:50 AM)
Τι τυχεροι ειμαστε που παιζουμε την Κυριακη εκει μεσα...!!!
*



Ποτέ να μη θεωρείς κάτι σίγουρο και δεδομένο... smile.gif Καμιά φορά τα φαινόμενα απατούν! cool.gif
peka
Βασικα το ειπα ειρωνικα... Με δεδομενο οτι για εμας ειναι ενα εκτος εδρας παιχνιδι! Ισως τωρα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να χτυπησουμε το παιχνιδι...
Live strong
QUOTE(peka @ Nov 3 2005, 01:23 PM)
Βασικα το ειπα ειρωνικα... Με δεδομενο οτι για εμας ειναι ενα εκτος εδρας παιχνιδι! Ισως τωρα εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να χτυπησουμε το παιχνιδι...
*


Το ξέρω, το κατάλαβα αγαπητη peka ότι το είπες ειρωνικά.. smile.gif γι αυτό σου είπα ότι τα φαινόμενα απατούν! Δεν τον γνωρίζω τον Αρβανίτη, ξέρω ότι έχει πάρει δύο πρωταθλήματα με το σπορτινκ. Μπορεί τα πράγματα να είναι καλύτερα και όχι χειρότερα! rolleyes.gif

Τον λόγο που έφυγε ο Κουλουριώτης δεν τον ξέρω, πάντως σίγουρα, δεν έχει να κάνει με την ήττα της Κυριακής! Άλλωστε το παιχνίδι το περασμένο το έχασαν οι παίχτριες και όχι ο προπονητής! blink.gif
Elias
kalimera apo adrikes omades gnorizis?o APO N SMYRNI tha pari to protathlima fetos? exei kalo coach?
Green_Fan
Νίκη για τον Παναθηναικό απέναντι στην Siemens με 96-77!

O Παναθηναικός προηγήθηκε με 9 αλλά η ομάδα της Siemens κατάφερε να πάει με προβάδισμα 9 πόντων στα αποδύτηρια στο τέλος του ημιχρόνου!

Οι παίκτριες του Παναθηναικού βγήκαν αποφασισμένες και κατάφεραν και κατέβασαν άνετα την διαφορά!

Μάλιστα το 61-66 έγινε 67-66 με 2 τρίποντα από Σταμάτη και Σπαθάρου.

Από εκεί και πέρα μόνο ο Παναθηναικός υπήρχε στο γήπεδο και ανέβηκε η διαφορά στους 19 άνετα και ωραία!

Επόμενο ματς το ντέρμπυ με τον Σπόρτιγκ μέσα στα Πατήσια..
Live strong
QUOTE(Elias @ Nov 6 2005, 11:16 AM)
kalimera apo adrikes omades gnorizis?o APO N SMYRNI tha pari to protathlima fetos? exei kalo coach?
*



Καλημέρα icon_wave.gif
Απ όσο ξέρω καλά πάει, είναι πρώτος στη βαθμολογία 41.gif
Όσο για τον coach, νομίζω ότι είναι καλός, λίγο νευρικός rolleyes.gif εως πολύ θα έλεγα42.gif wacko.gif, αλλά κατά τα άλλα μια χαρά!
Tafos toy indoy
ADE MPAS KAI EPISTREPSOYN TA EXARHEIA A1!!!
dizzy_fingers
Πες τα αγόρι μου, πεστα! biggrin.gif
Live strong
Δεν ξέρω αν φταίει η αλλαγή του προπονητή ή όχι, πάντως υπάρχει διαφορά...προς το καλύτερο! rolleyes.gif
Live strong
Αγώνας Κυριακής, ΣΠΟΡΤΙΝΚ – ΠΑΟ, νίκη του ΣΠΟΡΤΙΝΚ! cool.gif
Τι ποσοστό δίνουμε στη καλή… ομάδα για τη νίκη της, 41.gif τι ποσοστό δίνουμε στον ΠΑΟ για την ήττα; 68.gif Και τι ποσοστό δίνουμε στη διοίκηση του ΣΠΟΡΤΙΝΚ…. shot.gif
harris
Φυσικά, ημουν στο γηπεδο.... Ζούσα ολόκληρη την εβδομαδα για το παιχνίδι αυτό.... biggrin.gif

Και μόνο το γεγονός ότι το σκορ της 4ης περιόδου ήταν 33-6 υπέρ του Σπόρτιγκ νομίζω πως τα λέει όλα...και το κυριότερο είναι πως δεν υπήρξαν παράπονα από την διαιτησία... wink.gif

Livestrong δεν έχω χαθεί,απλώς δεν προλαβαίνω.... blink.gif wink.gif
Green_Fan
H oμάδα μου έπαθε γερό μπλακ-άουτ στην τελευταία περίοδο..Μιλάμε αυτό το πράγμα δεν έχει ξανασυμβεί..Και όλα αυτά ενώ προγούνταν στο ημίχρονο με 10 πόντους..

Τελοσπάντων συμβαίνουν αυτά..Το επόμενο παιχνίδι είναι και αυτό ντέρμπι αφού παίζουμε με τις Εσπερίδες στον Τάφο.. wink.gif
Live strong
QUOTE(Green_Fan @ Nov 17 2005, 01:13 AM)
H oμάδα μου έπαθε γερό μπλακ-άουτ στην τελευταία περίοδο..Μιλάμε αυτό το πράγμα δεν έχει ξανασυμβεί..Και όλα αυτά ενώ προγούνταν στο ημίχρονο με 10 πόντους..

Τελοσπάντων συμβαίνουν αυτά..Το επόμενο παιχνίδι είναι και αυτό ντέρμπι αφού παίζουμε με τις Εσπερίδες στον Τάφο.. wink.gif
*


Ελπίζω να συνέρθουν….
Δεν πρέπει να χάσουν από Εσπερίδες και μάλιστα μέσα στον Τάφο…τέτοια χαρά δεν πρέπει να την πάρουν!!!! Μακάρι να μπορούσα να πάω να το δω το παιχνίδι…Αλλά πιστεύω ότι θα έχω νέα…Έτσι Green_Fan; icon_wave.gif
Green_Fan
Ναι ρε φίλε..
Πιστεύω οτι θα τις κερδίσουμε τις Εσπερίδες..
Δεν θα έχουμε κάνενα πρόβλημα.. wink.gif

Υ.Γ:Άλλωστε και φέτος το πρωτάθλημα είναι δικό μας και πάλι..Μια ήττα ποτέ δεν αλλάζει τους στόχους και δεν σε βγάζει έξω από τα μεγάλα φαβορί.. smile.gif wink.gif
dizzy_fingers
QUOTE
Ναι ρε φίλε..


Φίλη wink.gif.
biggrin.gif
Green_Fan
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 19 2005, 01:53 PM)
Φίλη wink.gif.


Ε δεν το ήξερα..
Αφού είναι κοπέλα ακόμα καλύτερα..
Τώρα θα έχεις αποκλειστικά νέα σε pm μόνο εσύ Livestrong.. biggrin.gif
Green_Fan
Χάσαμε και στο δεύτερο συνεχόμενο ντέρμπι με 61-65 και αυτή τη φορά η ήττα είναι πολύ πιο σημαντική αφού είναι μέσα στον Τάφο.

Και το επόμενο ματς είναι ντέρμπι αφού παίζουμε μέσα στην Καστοριά.Είναι φανερό όμως οτι τα πράγματα για τίτλο έχουνε δυσκολέψει αρκετά.2 ήττες σε σημαντικά ντέρμπι είναι πολλές.Πρέπει πάση θυσία να κερδίσουμε την Καστοριά.Μεγάλο ντέρμπι αυτό.

1 Εσπερίδες 12
2 Καστοριά 12
3 Ακαδημία 11
4 Σπόρτινγκ 11
5 Παναθηναϊκός 10
6 Μέγας Αλέξανδρος 9
7 ΑΠΣ SIEMENS 9
8 Απόλλων Πτολεμαϊδας 9
9 ΔΑΣ Ανω Λιοσίων 9
10 ΑΟ Ν.Τριγλίας 8
11 Αγία Παρασκευή 7
12 ΓΑΣ Κομοτηνή 7
13 Αρης Θήβας 6
14 Θερμαϊκός 0

*Ο Θερμαϊκός έχει αποσύρει την συμμετοχή του από το Πρωτάθλημα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.