Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
lakersdynasty
QUOTE(Igor @ Aug 22 2008, 10:27 ) *
Αν τον θελει ο Ζοτς, και ο ιδιος μπορει να εχει τον βοηθητικο ρολο στον Παναθηναικο, πες μου εναν λογο γιατι να προτιμησει τη Χιρονα ??? biggrin.gif


Μα οι δηλωσεις του παικτη οτι δεν εχει συνηθισει να παιζει σε χαμηλο επιπεδο τωρα που η Χιρονα δεν θα παιξει στην ACB αλλα στην δευτερη κατηγορια της Ισπανιας δειχνουν οτι μια χαρα θα ηταν μια κινηση αποκτησης του απο τον ΠΑΟ εφοσων παιζει καλα και δεν εχει προβληματα,

"...δεν έχω συνηθίσει να αγωνίζομαι σε αυτό το επίπεδο και θα μου λείψει η πρώτη κατηγορία..."

smile.gif

Παντως αυτο που ακουγεται ειναι οτι απλα εγινε μια πρωτη συνεννοηση για να συμμετασχει ο παικτης στο σταδιο της προετοιμασιας και μετα αν ειναι σε καλη κατασταση να αποκτηθει. Και αυτη ειναι η απορεια μου...Πως θα γινει ολο αυτο αν πραγματι τωρα ανηκει στην Χιρονα?
t0ny3
μπορει να γινομαι κουραστικος αλλα θα το ξαναπω χρειαζομαστε ενισχυση.την ωρα που εμεις λεμε οτι ειμαστε πληρης ο ολυμπιακος περνει σλουκα και ειναι κοντα στον γλυνιαδακη.ελπιζω να δει τα κενα ο ζελικο τωρα που θα εχει ολους τους παικτες και να τα διορθωσει
lakersdynasty
QUOTE(t0ny3 @ Aug 22 2008, 18:29 ) *
μπορει να γινομαι κουραστικος αλλα θα το ξαναπω χρειαζομαστε ενισχυση.την ωρα που εμεις λεμε οτι ειμαστε πληρης ο ολυμπιακος περνει σλουκα και ειναι κοντα στον γλυνιαδακη.ελπιζω να δει τα κενα ο ζελικο τωρα που θα εχει ολους τους παικτες και να τα διορθωσει


Οκ...ας βαλει ο Γιαννακης τον Γιαννοπουλο και τον Σλουκα στην 12αδα του για να παιξει απεναντι μας και το κενο και να υπαρχει εκμηδενιζεται.

Ο Γλυνιαδακης δεν φευγει απτο Μαρουσι. Απλα φημες.
Igor
Ενταξει ρε παιδια, εχετε γινει κουραστικοι !! Θελουμε ενισχυση. Το ειπατε ισα με 3000 φορες. Φτανει πια.
dirk10
κριμα που χασαμε ντελφινο!!!ο ανθρωπος τα κανει ολα αμυνα ριμπαουντ οταν καει η μπαλα δεν φοβαται κριμα
nicolicius
QUOTE(dirk10 @ Aug 24 2008, 11:40 ) *
κριμα που χασαμε ντελφινο!!!ο ανθρωπος τα κανει ολα αμυνα ριμπαουντ οταν καει η μπαλα δεν φοβαται κριμα



Συμφωνω 1000%!

Απιστευτος παικτης κριμα που πηγε Κιμκι sad-smiley-009.gif

Ριμπαουντ, τρομερο σουτ ακομα και υπο πιεση ηταν απαιχτος!
Ξεφευγει αριστοτεχνικα παρα το υψος του και βομβαρδιζει απο παντου!

Κριμα...
tzagasdog
ισχυει κριμα που δεν παιζει Ελλαδα παλι double double εκανε σημερα...
Εγω θα επιμεινω οτι ο Παο ειναι συμαντικα καλυτερη ομαδα απο τον Ολυμπιακο τωρα... και ας ενισχυθηκαμε εμεις...
Το ειπε και ο Βουισιτς οτι η ομαδα πρεπει να δεσει... και μετα βλεπουμε...
Αν η ομαδα εχει καταφερει να "δεσει" προς το τελος της χρονιας πολλα θα εξαρτηθουν απο την εξελιξη των μικρων Ελληνων του Ολυμπιακου και κυριως της τριαδας Πριντεζη Βασιλο και Μπουρουση... για να μπορουμε να μιλισουμε για συγκριση αλλα και παλι τις τοσες προσωπικοτητες (που ειναι τοσες πολλες που μεχρι και κακο μπορει να του κανουνε..) που εχει ο Παο ο ΟΣΦΠ δεν τις ειχε αρα πολλα θα εξαρτηθουν απο Βουισιτς και Παπαλουκα.... ειδικα πραγματικα τον 2ο αμα δεν τον ειχαμε παρει δεν θα μιλαγα καν για συκριση τωρα.

Στον Παο μπορει να λειπουν καποιοι για να βοηθησουν σε περιοδους τραυματισμων αλλα αμα δεν υπαρξουν τραυματισμοι σε κρισιμες περιουδους ο Παο δεν θα εχει προβλημα...

Αυτο που με απασχολει εμενα στον Παο ειναι η διαχειρηση του ροστερ απο τον κοουτς μιας και τα guard ειναι ενα και ενα και ποιος θα πρωτοπαιζει μιας και ο ΔΔ και ο Σαρας και ο Διαμαντιδης και ο Νικολας θελουν να παιζουν πολυυυυυ.... Ασε που ο Σαρας βγαζει το ταλεντο του μονο οταν παιζει πολυ... (βλεπε εθνικη Λιθουανιας...)

η χρονια που ερχεται θα ειναι ενδιφερουσα ... αντε να δουμε....

υγ. Αυτο που γραφει η Πρασινη οτι ο Ομπραντοβιτς δεν ξερει τον Τσιλντρες και αυτο ειναι η πρωτη ταπα προς τον Ολυμπιακο ειναι τουλαχιστον προσβλητικο για το μεγαλειο του Σερβου.... σαν να ηταν καποιος τυχαιος ημαρτον....
D_WILL_8
Ο Ζοτς όταν ρωτήθηκε για τον Τζος είπε: Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη,δεν τον έχω δει να παίζει...

Εχει διαφορά νομίζω..

Εδώ ο Πρίντεζης σε συνεντευξη του είπε οτί ούτε καν τον γνώριζε πριν έρθει...
Igor
Σωστα αυτα που λες tzagasdog !! +1

Οσον αφορα τις δηλωσεις του Ζοτς, ειναι τραγικο που μια αθωα/αληθης δηλωση χωρις προσπαθεια να μειωσει ουτε τον ιδιο τον Τσιλντρες, ουτε την μεταγραφη του ΟΣΦΠ να εμφανιζεται ως "μπιχτη" στον Ολυμπιακο.
Την αληθεια ειπε ο Ζοτς και δεν ειναι κακο.
benchwarmer
Καλά το έχουν παρακάνει οι δημοσιογράφοι.....
Κοιτάχτε διαφορά μεταξύ τίτλου και ουσίας, ακόμα και σε μία ουδέτερη σελίδα/εφημερίδα...

Ομπράντοβιτς: «Δεν ξέρω τον Τσίλντρες…»

Μπορεί ο ερχομός του Τζος Τσίλντρες στην Ελλάδα να «πουλάει» ακόμα και τώρα και οι αναλυτές του «μαγικού κόσμου» του ΝΒΑ να έχουν καταπιαστεί για τα καλά με την περίπτωση του, ωστόσο ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς, δήλωσε ότι δεν ξέρει το νέο μεταγραφικό απόκτημα των «ερυθρολεύκων». «Δεν μπορώ να εκφράσω άποψη γι’ αυτόν αφού δεν τον έχω δει να αγωνίζεται…», ήταν τα λόγια του «Ζοτς» κατά την χθεσινή άφιξή του στην Ελλάδα προκειμένου να ξεκινήσει η προετοιμασία των «πρασίνων».

«Πάντα υπάρχει ανταγωνισμός στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ο Ολυμπιακός είναι πάντα καλός και δυνατός αντίπαλος. Κάθε χρονιά είναι δύσκολη. Νομίζω ότι είναι καλό για το ελληνικό μπάσκετ που θα αγωνίζονται στο ελληνικό πρωτάθλημα κάποιοι πολύ καλοί παίκτες από τις ΗΠΑ και την Ευρώπη», συμπλήρωσε.

Ερωτηθείς για το υλικό που διαθέτει εν όψει της νέας σεζόν, επισήμανε πως: «Είμαι πάντα ευχαριστημένος από την ομάδα που έχω. Το πρώτο βήμα κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας θα είναι να δούμε σε τι κατάσταση βρίσκονται οι παίκτες, με αφετηρία αυτούς που θα είναι παρόντες τη Δευτέρα το πρωί».

Λίγο μετά την άφιξη του Ομπράντοβιτς στην χώρα μας, μετά τις διακοπές του στη Σερβία, υπήρξε προγραμματισμένη συνάντηση με τον Δημήτρη Ιτούδη και τον Μάνο Παπαδόπουλο, προκειμένου να συζητηθούν θέματα που αφορούν στην προετοιμασία των πρωταθλητών Ελλάδας.

Στην εν λόγω συνάντηση αποφασίστηκε να μεταβούν οι Έλληνες διεθνείς στο Ζλάτιμπορ, όπου θα πραγματοποιηθεί το βασικό στάδιο προετοιμασίας, 2 μέρες αργότερα απ' ότι είχε αρχικά αποφασιστεί δηλαδή στις 3 Σεπτεμβρίου. Λίγες μέρες μετά θα ενσωματωθεί ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, που σήμερα(24/08) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στο Πεκίνο με την Λιθουανία.

Από sport-fm.gr...
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Aug 24 2008, 18:10 ) *
Καλά το έχουν παρακάνει οι δημοσιογράφοι.....
Κοιτάχτε διαφορά μεταξύ τίτλου και ουσίας, ακόμα και σε μία ουδέτερη σελίδα/εφημερίδα...

Καπως πρεπει να ''βγαλουν το ψωμι τους'' κ' αυτοι κ' να ''δικαιολογησουν'' τον μισθο τους.Με το να παρερμηνευουν αυθαιρετα κ να πυροδοτουν την κατασταση..
vastravoud
Τέτοια πρωτοσέλιδα, και τέτοιοι τίτλοι απευθύνονται μόνο σε άτομα με με IQ ραδικιού. Αμφιβάλλω αν οποιοσδήποτε φυσιολογικός, νοήμων άνθρωπος θα αγόραζε πότε φυλλάδες σαν την Πράσινη.
stefan
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 24 2008, 18:16 ) *
Καπως πρεπει να ''βγαλουν το ψωμι τους'' κ' αυτοι κ' να ''δικαιολογησουν'' τον μισθο τους.Με το να παρερμηνευουν αυθαιρετα κ να πυροδοτουν την κατασταση..


Παντως να ξερετε οτι σε αρκετες περιπτωσεις,οι τιτλοι σε τετοιες δηλωσεις παρερμηνευονται μετα απο εντολες αρχισυντακτη και αλλες φορες και απο τους ιδιους τους διευθυντες...
jokey
QUOTE(stefan @ Aug 24 2008, 18:28 ) *
Παντως να ξερετε οτι σε αρκετες περιπτωσεις,οι τιτλοι σε τετοιες δηλωσεις παρερμηνευονται μετα απο εντολες αρχισυντακτη και αλλες φορες και απο τους ιδιους τους διευθυντες...


Δεν χρειάζεται καν να παρερμηνευτούν καθότι τα πρωτοσέλιδα μπαίνουν από τους ίδιους τους διευθυντές και τους αρχισυντάκτες...
tzagasdog
QUOTE(Igor @ Aug 24 2008, 16:12 ) *
Οσον αφορα τις δηλωσεις του Ζοτς, ειναι τραγικο που μια αθωα/αληθης δηλωση χωρις προσπαθεια να μειωσει ουτε τον ιδιο τον Τσιλντρες, ουτε την μεταγραφη του ΟΣΦΠ να εμφανιζεται ως "μπιχτη" στον Ολυμπιακο.
Την αληθεια ειπε ο Ζοτς και δεν ειναι κακο.


ρε εγω δεν λεω για αυτα που ειπε ο Ζοτς εγω λεω για το πως παρουσιαζεται απο τους ασχετους... για τους ασχετους... τεσπα
Marciulionis
Ρε δε ρωτάει κάποιος το Κόμπε αν το εννοούσε ότι έρχεται με 40μύρια? Μήπως να το σκεφτότανε εκεί στο ΠΑΟ?

Ακόμα και οικονομικά σε βάθος χρόνου μια τέτοια κίνηση θα συνέφερε καθώς θα απέφερε τηλεοπτιικά συμβόλαια, φιλάθλους, μάρκετινγκ σε παγκόσμιο επίπεδο ενώ και αγωνιστηκά ο Ομπράντοβιτς θα τον λάτρευε. Άμυνα, ασίστ, σουτ, σκοράρισμα... Για μεταγραφή μεγαλύτερη του Ντομινικ δε λέγανε στις αρχές του καλοκαιριού?

Ο πολύς ήλιος, οι καλοκαιρινές αθλητικές εφημερίδες και οι Ολυμπιακοί αγώνες με πειράξανε... Πάει το έχασα τελείως.

EDIT: εμ τι? μόνο οι ολυμπιακοί έχουνε δικαίωμα στο παραλογισμό?
Igor
Mπα προτιμω τον Νοβιτσκι που ειναι και Ευρωπαιος και δεν πιανει θεση Αμερικανου !!! 69.gif 69.gif
Marciulionis
QUOTE(Igor @ Aug 25 2008, 13:56 ) *
Mπα προτιμω τον Νοβιτσκι που ειναι και Ευρωπαιος και δεν πιανει θεση Αμερικανου !!! 69.gif 69.gif


Τώρα που το ξανασκέφτομαι δε το θέλω το κατσίκι... Θα τρώει το χρόνο του Περπέρογλου. 69.gif 69.gif
lakersdynasty
Μια χαρα ειναι το ροστερ. Και για να πω την αληθεια θα με χαροποιουσε πολυ η προσθηκη στην ομαδα του Βεργινη απο φετος παρα την κρατουσα αποψη οτι εχουμε του κοσμου τους γκαρντ.

1) Σιγουρα ο Βεργινης ειναι απειρος απο μεγαλες διοργανωσεις αλλα κανεις δεν μπορει να πει το ιδιο και για την Α1. Μπορει να δωσει λυσεις σε αμυνα κυριως αλλα και στην επιθεση οπου εχει ενα συμπαθιτικο τριποντο και διεισδηση και στο προσωπο του βλεπω εναν παικτη που θα μπορει να ξεκουρασει τον Διαμαντιδη εστω και σε παιχνιδια με μεσαιας-μικρης δυναμικοτητας ομαδες στην Α1 και να ειναι φρεσκος ο Μητσος για την Ευρωπη. Περσυ λεγαμε τι κουραση και βλακειες επαγγελματιας ειναι και θα παιξει ε μετα την Ολυμπιαδα εγω προσωπικα δεν ακουω κανενα. Ο Διαμαντιδης χρειαζεται ανασες εδω και...χθες!

2)Μπορει να παιξει και ασσος αλλα και δυο και πιστευω οτι αυτο αρεσε παρα πολυ στον Ζοτς. Σιγουρα εχει μεγαλητερη διαθεση και ικανοτητα στην αμυνα και μπορει να συνεργαστει ανετα με τους αλλους κοντους μας αν τυχων υπαρξει καποιος τραυματισμος και να καλυψει και καποια κενα χωρις να χρειαζεται παντα να ειναι ο Μητσος μεσα μαζι με τον Σαρας για να παιζει αμυνα για 2. Οταν εχεις μεσα τον Σαρας σιγουρα οση διαθεση και να εχει δεν μπορει να μαρκαρει αποτελεσματικα τον αντιπαλο ασσο θεση που οποια αμυνα προσωπικη και αν παιζεις θες να την πιεσεις. Οποτε ανετα μετακινεις στο 2 τον Σαρας αμυντικα και επιθετικα του δινεις την μπαλα για να δημιουργησει αφηνοντας τον Βεργινη στο 2.

Ενταξει δεν ειναι και υπερανθροπος αλλα ουτε ακομη ενα ταλεντο ειναι. Εχει τις ικανοτητες που χρειαζομαστε απο εναν αναπληρωματικο πλεϊ μεϊκερ. Και αν εχουμε κακοτυχιες μεσα στην σεζον εχει πραγματα να δωσει στην ομαδα απο φετος.

Κατι που επαιται αυτης της αναλυσης ειναι φυσικα η υλοποιηση της επιθυμιας πολλων να παιξει ο Σπανουλης περισσοτερο 2 παρα 1 και να μαθει να λειτουργει και καλα χωρις την μπαλα και να αφησει τα κλασσικα πλεϊ μας να κανουν την δουλεια τους. rolleyes.gif
a bullet for your head
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 25 2008, 18:38 ) *
Μια χαρα ειναι το ροστερ. Και για να πω την αληθεια θα με χαροποιουσε πολυ η προσθηκη στην ομαδα του Βεργινη απο φετος παρα την κρατουσα αποψη οτι εχουμε του κοσμου τους γκαρντ.

1) Σιγουρα ο Βεργινης ειναι απειρος απο μεγαλες διοργανωσεις αλλα κανεις δεν μπορει να πει το ιδιο και για την Α1. Μπορει να δωσει λυσεις σε αμυνα κυριως αλλα και στην επιθεση οπου εχει ενα συμπαθιτικο τριποντο και διεισδηση και στο προσωπο του βλεπω εναν παικτη που θα μπορει να ξεκουρασει τον Διαμαντιδη εστω και σε παιχνιδια με μεσαιας-μικρης δυναμικοτητας ομαδες στην Α1 και να ειναι φρεσκος ο Μητσος για την Ευρωπη. Περσυ λεγαμε τι κουραση και βλακειες επαγγελματιας ειναι και θα παιξει ε μετα την Ολυμπιαδα εγω προσωπικα δεν ακουω κανενα. Ο Διαμαντιδης χρειαζεται ανασες εδω και...χθες!

2)Μπορει να παιξει και ασσος αλλα και δυο και πιστευω οτι αυτο αρεσε παρα πολυ στον Ζοτς. Σιγουρα εχει μεγαλητερη διαθεση και ικανοτητα στην αμυνα και μπορει να συνεργαστει ανετα με τους αλλους κοντους μας αν τυχων υπαρξει καποιος τραυματισμος και να καλυψει και καποια κενα χωρις να χρειαζεται παντα να ειναι ο Μητσος μεσα μαζι με τον Σαρας για να παιζει αμυνα για 2. Οταν εχεις μεσα τον Σαρας σιγουρα οση διαθεση και να εχει δεν μπορει να μαρκαρει αποτελεσματικα τον αντιπαλο ασσο θεση που οποια αμυνα προσωπικη και αν παιζεις θες να την πιεσεις. Οποτε ανετα μετακινεις στο 2 τον Σαρας αμυντικα και επιθετικα του δινεις την μπαλα για να δημιουργησει αφηνοντας τον Βεργινη στο 2.

Ενταξει δεν ειναι και υπερανθροπος αλλα ουτε ακομη ενα ταλεντο ειναι. Εχει τις ικανοτητες που χρειαζομαστε απο εναν αναπληρωματικο πλεϊ μεϊκερ. Και αν εχουμε κακοτυχιες μεσα στην σεζον εχει πραγματα να δωσει στην ομαδα απο φετος.

Κατι που επαιται αυτης της αναλυσης ειναι φυσικα η υλοποιηση της επιθυμιας πολλων να παιξει ο Σπανουλης περισσοτερο 2 παρα 1 και να μαθει να λειτουργει και καλα χωρις την μπαλα και να αφησει τα κλασσικα πλεϊ μας να κανουν την δουλεια τους. rolleyes.gif

Εχει πολυ ελπιδοφορο μελλον μπροστα του,Ο ΠΑΟ εκανε διανα στην μεταγραφη-επενδυση που εκανε
saniboy
Mαζι σου, να μεινει ο Βεργινης.Ειναι ο καλυτερος ελληνας πλευ της γενιας του και εχει δειξει ηγετικα στοιχεια στον ΠΑΟΚ!Θα μπορουσε να αξελιχθει σε ...Τεοντοσιτς αν και με την περιφερεια μας δεν θα παρει ευκαιριες στα δυσκολα.
Μου αρεσει ο τροπος που κινειται στο παρκε, αν και αμυντικα μου φαινεται οτι τον υπερεκτιμας,δεν ειναι κατι ιδιαιτερο η αμυνα του,βεβαια εχει χρονο να δουλεψει...ειδομεν...
lakersdynasty
QUOTE(saniboy @ Aug 25 2008, 18:48 ) *
Mαζι σου, να μεινει ο Βεργινης.Ειναι ο καλυτερος ελληνας πλευ της γενιας του και εχει δειξει ηγετικα στοιχεια στον ΠΑΟΚ!Θα μπορουσε να αξελιχθει σε ...Τεοντοσιτς αν και με την περιφερεια μας δεν θα παρει ευκαιριες στα δυσκολα.
Μου αρεσει ο τροπος που κινειται στο παρκε, αν και αμυντικα μου φαινεται οτι τον υπερεκτιμας,δεν ειναι κατι ιδιαιτερο η αμυνα του,βεβαια εχει χρονο να δουλεψει...ειδομεν...


Δεν ειπα οτι ειναι κατι το φοβερο αμυντικα ουτε οτι κανει το ενα κλεψιμο μετα το αλλο...αλλα εχει διαθεση για να παιξει αμυνα και σιγουρα μεγαλητερη ικανοτητα απο τον Σαρας ο οποιος προσπαθει αλλα δεν του πολυβγαινει.

Με λιγα λογια να βαλει το σωμα του να εμποδισει τον αντιπαλο να τον πιεσει. Περα απο το αν παει για το κλεψιμο η οχι.

Και ο Σαρας ειχε 20 κλεψιματα σε 25 αγωνες αλλα οποιος σουταρε μπρωστα του ειχε μια ανεξηγητη αυτο πεποιθηση. biggrin.gif

Παντως και εγω αυτο ειπα και πιστευω. Δεν θα παιξει στα δυσκολα. Αλλα μπορει να αναπληρωσει αυτους που παιζουν στα δυσκολα και να τους ξεκουρασει εκει που ξερουμε οτι θα τους χρειαστουμε για τα κρισημα ματς.
boss
Μεγαλο εγκλημα που δεν ηξερε ο Ζελικο τον Τζος ε?
να ρωτησω εγω κατι, εναν λογο που θα επρεπε να ξερει καποιος τον Τζος? δλδ για ποιο λογο θα επρεπε να τον ξερει ο Ζελικο??? να λεγαμε οτι προκειται για κανενα Wade, James, Bryant, kidd κτλ κτλ να λεγαμε ναι, το ειπε σκοπιμα αλλα ελεος πια με τα φαντασματα που βλεπετε ορισμενοι, εδω καλα καλα δε τον ηξεραν παιχτες του ΟΣΦΠ κ νυν συμπαιχτες του evilmonkey.gif
στο κατω κατω ο Τζος ηξερε τον Ζελικο??? που στο κατω κατω καποιοι λογοι υπαρχουν να τον ξερει καποιος!!!
επισης δε μπορω να καταλαβω τα ορισμενα αντιφατικα που ακουγονται, μεγαλος προπονητης ο Ζελικο αλλα εμμονη με τους σεντερ, καλος προπονητης αλλα ετσι, καλος προπονητης αλλα γιουβετσι, πως ειναι δυνατον να εχει εμμονες κ να εχει σαρωσει τα παντα? Ζελικο αν ειναι να μου φερεις ακομα 3 ευρωλιγκες κ συμμετοχη σε αλλα τοσα final four σε παρακαλω πολυ συνεχισε με της εμμονες σου!!!
κ μην ξεχναμε κ ενα αλλο καλο που εχει ο ζελικο, τελειοποιει τους παιχτες του!!! ποιος ηταν ο Μπατιστ αληθεια οταν πρωτοηρθε στον ΠΑΟ, ειναι αυτος που ειναι τωρα? η εξελιξη του Διαμαντιδη??? ο Σπανουλης μεσα σε ενα χρονο καταφερε κ πηγε ΝΒΑ, μην αρχισω να λεω ονοματα που δουλεψε πανω τους γιατι πρεπει να γραφω ωρες!!! ποσα ντυμενα ξυλα τους εκανε παιχτες! να δουμε τον βεργινη σε 1-2 χρονια το πολυ πως θα τον εχει κανει ο Ζελικο!
Ζελικο κρατα τα κενα στην ομαδα σε παρακαλω, κατι ξερεις εσυ!!!
smiley.gif
petavrak
ton vergini tonpirame???????????
jokey
QUOTE(boss @ Aug 25 2008, 19:55 ) *
Μεγαλο εγκλημα που δεν ηξερε ο Ζελικο τον Τζος ε?
να ρωτησω εγω κατι, εναν λογο που θα επρεπε να ξερει καποιος τον Τζος? δλδ για ποιο λογο θα επρεπε να τον ξερει ο Ζελικο??? να λεγαμε οτι προκειται για κανενα Wade, James, Bryant, kidd κτλ κτλ να λεγαμε ναι, το ειπε σκοπιμα αλλα ελεος πια με τα φαντασματα που βλεπετε ορισμενοι, εδω καλα καλα δε τον ηξεραν παιχτες του ΟΣΦΠ κ νυν συμπαιχτες του evilmonkey.gif
στο κατω κατω ο Τζος ηξερε τον Ζελικο??? που στο κατω κατω καποιοι λογοι υπαρχουν να τον ξερει καποιος!!!


QUOTE(boss @ Aug 8 2008, 14:38 ) *
4ον. επειδη δε μου αρεσει να λεω πραγματα που δεν εχουν ειπωθει ποτε απο καποιον, σχετικα με την δηλωση του Ζελικο ειχε πει επι λεξη ''Καλος ο Τσιλντρες αλλα ο Γουντς παρα πολυ καλυτερος''


Τελικά τι ισχύει? Τον ξέρει τον Τζος (και τον έχει και για καλό) ή δεν τον ξέρει?
lakersdynasty
QUOTE(boss @ Aug 25 2008, 19:55 ) *
επισης δε μπορω να καταλαβω τα ορισμενα αντιφατικα που ακουγονται, μεγαλος προπονητης ο Ζελικο αλλα εμμονη με τους σεντερ, καλος προπονητης αλλα ετσι, καλος προπονητης αλλα γιουβετσι, πως ειναι δυνατον να εχει εμμονες κ να εχει σαρωσει τα παντα? Ζελικο αν ειναι να μου φερεις ακομα 3 ευρωλιγκες κ συμμετοχη σε αλλα τοσα final four σε παρακαλω πολυ συνεχισε με της εμμονες σου!!!
κ μην ξεχναμε κ ενα αλλο καλο που εχει ο ζελικο, τελειοποιει τους παιχτες του!!! ποιος ηταν ο Μπατιστ αληθεια οταν πρωτοηρθε στον ΠΑΟ, ειναι αυτος που ειναι τωρα? η εξελιξη του Διαμαντιδη??? ο Σπανουλης μεσα σε ενα χρονο καταφερε κ πηγε ΝΒΑ, μην αρχισω να λεω ονοματα που δουλεψε πανω τους γιατι πρεπει να γραφω ωρες!!! ποσα ντυμενα ξυλα τους εκανε παιχτες! να δουμε τον βεργινη σε 1-2 χρονια το πολυ πως θα τον εχει κανει ο Ζελικο!
Ζελικο κρατα τα κενα στην ομαδα σε παρακαλω, κατι ξερεις εσυ!!!
smiley.gif


Το οτι εχει τις εμμονες του ειναι κατι που ορισμενες φορες εχει επηρεασει και την αποτελεσματικοτητα της ομαδας και αυτο δεν μπορει να το διαψευσει κανεις.

Και το 2006 και φετος τα πραγματα ηταν φανερα. Τρεχαμε τελευταια στιγμη να βρουμε ψηλο για να καληψουμε τα κενα. Ε αυτο ειναι ενα κολλημα που δεν προκειται να ξεπεραστει ποτε και αν δεν υπηρχε ισως να ειχαμε πορεια πιο σταθερη οπως η ΤΣΣΚΑ η οποια μπορει να εχει λιγοτερα τροπαια (Ευρωλιγκας παντα οχι Ευρωπαϊκα μη βαρατε tongue.gif ) αλλα καθε χρονο εδω και 6 χρονια παει Φ4. Εχουμε τις προυποθεσεις να κανουμε κατι τετοιο και δεν το κανουμε. Οι μονες χρονιες που ειχαμε δικαιολογια ηταν απο τα χρονια του εκτοπισμου μας απο το ΟΑΚΑ λογω Ολυμπιακων Αγωνων και γενικα το μπασκετ ηταν στα κατω του και οι επενδυσεις μας δεν ηταν και σε τοσο ψηλο επιπεδο (2003,2004)



QUOTE
ton vergini tonpirame???????????


Τον πηραμε τον Βεργινη. Aπλα δεν ανακοινωθηκε ακομα.
Green Warrior
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 25 2008, 17:32 ) *
Το οτι εχει τις εμμονες του ειναι κατι που ορισμενες φορες εχει επηρεασει και την αποτελεσματικοτητα της ομαδας και αυτο δεν μπορει να το διαψευσει κανεις.

Και το 2006 και φετος τα πραγματα ηταν φανερα. Τρεχαμε τελευταια στιγμη να βρουμε ψηλο για να καληψουμε τα κενα. Ε αυτο ειναι ενα κολλημα που δεν προκειται να ξεπεραστει ποτε και αν δεν υπηρχε ισως να ειχαμε πορεια πιο σταθερη οπως η ΤΣΣΚΑ η οποια μπορει να εχει λιγοτερα τροπαια (Ευρωλιγκας παντα οχι Ευρωπαϊκα μη βαρατε tongue.gif ) αλλα καθε χρονο εδω και 6 χρονια παει Φ4. Εχουμε τις προυποθεσεις να κανουμε κατι τετοιο και δεν το κανουμε. Οι μονες χρονιες που ειχαμε δικαιολογια ηταν απο τα χρονια του εκτοπισμου μας απο το ΟΑΚΑ λογω Ολυμπιακων Αγωνων και γενικα το μπασκετ ηταν στα κατω του και οι επενδυσεις μας δεν ηταν και σε τοσο ψηλο επιπεδο (2003,2004)Τον πηραμε τον Βεργινη. Aπλα δεν ανακοινωθηκε ακομα.



Αν και από ότι θυμάμαι το 2003 είμασταν φαβορί για final4 (όχι για κύπελλο) και ήταν έκπληξη που μείναμε εκτός. Το 2004 αντίθετα πήγαμε μέχρι του "16" και εκεί αγκωμαχόντας. Ήταν μεταβατικές χρονιές αυτές ανάμεσα στον "ΠΑΟ του Μποντιρόγκα" και τον "ΠΑΟ του Διαμαντίδη" για να το πω εντελώς χοντρικά.

ΥΓ Για να είναι στην προετοιμασία ο Βεργίνης να υποθέσω ότι θα μείννει και δεν θα πάει δανεικός...
Igor
Oxi den ειναι σιγουρο οτι θα παραμεινει.
Ισως και να τον δοκιμαζει ο Ομπραντοβιτς !!
silversurfer
Για μεταγραφή δεν πρόκειται ούτε για φήμη πρόκειται!!
Απλά ο Μιχαλάκης ο Μπατιστ(όπουλος) είπε ότι θέλει να πάρει το ελληνικό διαβατήριο....
Τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει τελικά κ αν εκτός από ελεύθερη θέση κοινοτικού έχουμε κ θέση για Αμέρικα..!!
lakersdynasty
QUOTE(silversurfer @ Aug 27 2008, 11:08 ) *
Για μεταγραφή δεν πρόκειται ούτε για φήμη πρόκειται!!
Απλά ο Μιχαλάκης ο Μπατιστ(όπουλος) είπε ότι θέλει να πάρει το ελληνικό διαβατήριο....
Τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει τελικά κ αν εκτός από ελεύθερη θέση κοινοτικού έχουμε κ θέση για Αμέρικα..!!


Kαλα αν γινει και αυτο πριν την αρχη της σεζον και δεν ερθει ουτε καν ενας επιπλεον ψηλος για βοηθειες σε Μπατιστ Πεκοβιτς τοτε εχουμε πολλους "Πρκατσιν" να παρουμε τον Φεβρουαριο.

71.gif
Ginobili
Και τυπικά παρελθόν ο Κασούν για την Μπαρτσελόνα.Και η Εφές είναι αυτή που φαίνεται να τον έχει πλησιάσει πρώτη....

Κατά την γνώμη μου,δεδομένων των προβλημάτων στην καρδιά,μια ομάδα σαν τον Παναθηναικό,που χρειάζεται ένα συμπληρωματικό-βοηθητικό ψηλό για λίγα λεπτά...θα ήταν η καλύτερη επιλογή για τον Κασούν.Και αντίστοιχα για τον Παναθηναικό,ο Κασούν θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή.Μεγάλο-δυνατό κορμί(2.15),μας χρειάζεται ένας τέτοιος...να βοηθάει στο μαρκάρισμα του Σόφο,ή άλλων αντιπάλων ψηλών.

Παρ'όλα αυτά....δυστυχώς το έχω πάρει απόφαση,δεν πρόκειται να κάνουμε μεταγραφή πριν τελειώσει και ο Νοέμβρης.Από Δεκέμβρη και μετά...ελπίζω.... sad.gif
Green Warrior
QUOTE(Ginobili @ Aug 28 2008, 10:30 ) *
Και τυπικά παρελθόν ο Κασούν για την Μπαρτσελόνα.Και η Εφές είναι αυτή που φαίνεται να τον έχει πλησιάσει πρώτη....

Κατά την γνώμη μου,δεδομένων των προβλημάτων στην καρδιά,μια ομάδα σαν τον Παναθηναικό,που χρειάζεται ένα συμπληρωματικό-βοηθητικό ψηλό για λίγα λεπτά...θα ήταν η καλύτερη επιλογή για τον Κασούν.Και αντίστοιχα για τον Παναθηναικό,ο Κασούν θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή.Μεγάλο-δυνατό κορμί(2.15),μας χρειάζεται ένας τέτοιος...να βοηθάει στο μαρκάρισμα του Σόφο,ή άλλων αντιπάλων ψηλών.

Παρ'όλα αυτά....δυστυχώς το έχω πάρει απόφαση,δεν πρόκειται να κάνουμε μεταγραφή πριν τελειώσει και ο Νοέμβρης.Από Δεκέμβρη και μετά...ελπίζω.... sad.gif



Τελικά πήγε Εφες. Κρίμα ρε γμτ δεν ξέρω γιατί δεν μπορούσε να είναι ο 5ος ψηλός στην ομάδα
azannetop
Αφού έχει προβλήματα με την καρδιά του, δε νομίζω να είναι η καλύτερη επιλογή.
theov
QUOTE(lakersdynasty @ Aug 27 2008, 13:27 ) *
Kαλα αν γινει και αυτο πριν την αρχη της σεζον και δεν ερθει ουτε καν ενας επιπλεον ψηλος για βοηθειες σε Μπατιστ Πεκοβιτς τοτε εχουμε πολλους "Πρκατσιν" να παρουμε τον Φεβρουαριο.

71.gif



Συμφωνώ & επαυξάνω που λέγαμε και στον στρατό!

Ο Παναθηναϊκός έμεινε πάλι χωρίς σοβαρή front line!

Η προσθήκη του Πέκοβιτς είναι σημαντική άλλα ήταν και ΕΝΤΕΛΩΣ απαραίτητη... Παρόλα αυτά δεν υπάρχει βάθος στην θέση 5 στον Παναθηναϊκό για άλλη μια χρονιά, εκτός και αν θεωρούμε τον ...Σάκοτα πεντάρι!

Μου φαίνεται ότι το πάθημα του Τσαρτσαρή πέρυσι δεν μας έγινε μάθημα και είναι σχεδόν βέβαιο ότι με μια αναποδιά, έναν τραυματισμό κλπ. θα ψάχνουμε πάλι τσόντες να καλύψουμε (όπως-όπως) τα κενά στους ψηλούς!
Aristofanis
Ενώ στις θέσεις 1-2 η ομάδα είναι υπερπλήρης με τρεις αστέρες του Παγκόσμιου Μπάσκετ (Διαμαντίδης, Σπανούλης και Γιασικεβίτσιους), τον εκπληκτικό σουτέρ Νίκολας, τον πάντα αξιόπιστο Χατζηβρέττα και τον Βεργίνη που έχει δείξει στοιχεία εξαιρετικού Playmaker μετά αρχίζουν τα ερωτήματα. Μεγάλο στοίχημα για τον Περπέρογλου φέτος αφού θα είναι το βασικό τριάρι της ομάδας με backup τον απλά καλό Κέτσμαν. Ενώ οι κάποιοι κύριοι αντίπαλοι του ΠΑΟ για την Euroleague έχουν καλύτερες λύσεις (CSKA Moscow: Siskauskas, Ολυμπιακός: Childress, Tau: Pete Michael). Και πόσο διαφορετικός θα ήταν ο ΠΑΟ άμα έπαιρνε τον Delfino αντί του Kecman. Προβλέπω να οδηγούμαστε στην κλασσική λύση των 3 guards. Όσο για την frontline ενώ υπάρχουν 4 εξαιρετικοί ψηλοί (Μπατιστ, Τσαρτσαρής, Πέκοβιτς, Φώτσης) χρειάζεται ο ΠΑΟ ακόμα έναν ψηλό. Ακόμα και μία λύση Γλυνιαδάκη δεν θα ήταν άσχημη αφού ο ΠΑΟ δεν χρειάζεται έναν παικταρά αλλά έναν απλά καλό σέντερ που θα βοηθήσει στο rotation των παικτών.
Άλλα βασικά προβλήματα που υπάρχουν στον φετινό ΠΑΟ είναι ότι οι Διαμαντίδης, Σπανούλης, Σάρας, Φώτσης και Τσαρτσαρης είναι αρκετά κουρασμένοι λόγω Ολυμπιακών και οι Πέκοβιτς και Κέζμαν θα έρθουν γύρω στις 20.9 στην προετοιμασία του ΠΑΟ λόγω των προκριματικών του Eurobasket.
Πάντως έλειψε η μεγάλη μεταγραφή από τον ΠΑΟ φέτος αν και η απόκτηση του Νικόλας πιστεύω ότι θα βοηθήσει εξαιρετικά στο σκοράρισμα.
Πόλυ δύσκολη η χρονιά φέτος γιατί και ο ΟΣΦΠ έχει δυναμωθεί αρκετά και με παίκτες που ξέρουν απο πρωταθλητισμό (Vujcic, Παπαλουκάς και Halperin) και ότι οι CSKA, Barcelona, TAU, Real, Maccabi, Siena είναι αρκετά δυνατοί αντίπαλοι.
Ginobili
Καλα..εκεί στην ΚΑΕ..δεν ανησυχούν για τα διαρκείας????? Δεν ανησυχούν που θα έχουν σαφώς λιγότερα διαρκείας σε σχέση με πέρσι,ενώ Ολυμπιακός έχει σχεδόν το 70% του γηπέδου,καλυμμένο με διαρκείας???
Τόσο μεγάλο πρόβλημα θα τους δημιουργούσε ένας ψηλός???? (Και να πεις ότι δεν τον χρειάζονται.... ohmy.gif )
Τέλοσπαντων....το καλό είναι ότι τονώνουν την πίστη μας,και το θρησκευτικό αίσθημα.....αφού πάλι θα κάνουμε προσευχές και θα ανάβουμε κεριά...να μην τραυματιστεί κανάς ψηλός..... tongue.gif

*Αν είναι...να τραυματιστούν ΤΩΡΑ!!!!!! Όχι προς Μάρτη μεριά...γιατί χαθήκαμε!!!!! Θα βλέπουμε όνειρα με τον Σάκοτα...
theov
QUOTE(Aristofanis @ Aug 30 2008, 15:05 ) *
.. Όσο για την frontline ενώ υπάρχουν 4 εξαιρετικοί ψηλοί (Μπατιστ, Τσαρτσαρής, Πέκοβιτς, Φώτσης) χρειάζεται ο ΠΑΟ ακόμα έναν ψηλό. Ακόμα και μία λύση Γλυνιαδάκη δεν θα ήταν άσχημη αφού ο ΠΑΟ δεν χρειάζεται έναν παικταρά αλλά έναν απλά καλό σέντερ που θα βοηθήσει στο rotation των παικτών.
...
Πόλυ δύσκολη η χρονιά φέτος γιατί και ο ΟΣΦΠ έχει δυναμωθεί αρκετά και με παίκτες που ξέρουν απο πρωταθλητισμό (Vujcic, Παπαλουκάς και Halperin) και ότι οι CSKA, Barcelona, TAU, Real, Maccabi, Siena είναι αρκετά δυνατοί αντίπαλοι.

Δεν υπάρχει καθαρόαιμο πεντάρι στον Παναθηναϊκό πλην του Πέκοβιτς, πως να το κάνουμε! Ο Μπατίστ έπαιζε κατά συνθήκη ψηλός λόγω ταλέντου και σωματικής δύναμης άλλα ο άνθρωπος είναι τεσσάρι (Power Forward) για να μην πω τριάρι(Small Forward)!

Oι Φώτσης, Tσαρτσαρής μια από τα ίδια! Για τον Γλυνιαδάκη αν και δεν μου αρέσει γενικά καθόλου ως παίχτης (αργός και άμπαλος) έδειξε στην Κίνα ότι μπορεί να βοηθήσει!

Τέλος πάντως αυτός ο Ομπράντοβιτς και η επιμονή του σε κοντά σχήματα μου φέρνει αναγούλα και ελπίζω να μην πληρωθεί άλλη μια χρονιά ακριβά σε Ελλάδα και Ευρώπη!

Ο καλός Vujcic στην μέρα του δεν μπορεί να αντιμετωπισθεί από κανένα ψηλό του Παναθηναϊκου όπως και π.χ. ο Anderson πέρυσι της CSKA κλπ. πως να το κάνουμε!!

Δηλαδή πάλι λύσεις ¨Πρκατσιν¨ θα πρέπει να ψάχνουμε μέσα στην χρονιά όταν π.χ. τραυματιστεί ο Τσαρτσαρής; Για όνομα του Θεού, δεν έχουν καθόλου μυαλό στο τεχνικό επιτελείο του Παναθηναϊκού;

Πόσο μυαλό θέλει δηλ. να καταλάβουν ότι η καλύτερη περιφέρεια της Ευρώπης χρειάζεται υποφερτή γραμμή ψηλών για να αποδώσει;;
Ginobili
QUOTE(theov @ Aug 31 2008, 11:05 ) *
Δηλαδή πάλι λύσεις ¨Πρκατσιν¨ θα πρέπει να ψάχνουμε μέσα στην χρονιά όταν π.χ. τραυματιστεί ο Τσαρτσαρής; Για όνομα του Θεού, δεν έχουν καθόλου μυαλό στο τεχνικό επιτελείο του Παναθηναϊκού;

Πόσο μυαλό θέλει δηλ. να καταλάβουν ότι η καλύτερη περιφέρεια της Ευρώπης χρειάζεται υποφερτή γραμμή ψηλών για να αποδώσει;;

Μην το ψάχνεις...και μην κουράζεσαι... tongue.gif Ο Ομπράντοβιτς έχει αποδείξει τόσα χρόνια,ότι είναι ο πιο "διεστραμμένος" προπονητής στην Ευρώπη....Γουστάρει "ανώμαλα" πράγματα... tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ...είναι θέμα χρόνου να δούμε Κέτσμαν-Αλβέρτη στο 5..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
a bullet for your head
QUOTE(Ginobili @ Aug 31 2008, 14:14 ) *
Μην το ψάχνεις...και μην κουράζεσαι... tongue.gif Ο Ομπράντοβιτς έχει αποδείξει τόσα χρόνια,ότι είναι ο πιο "διεστραμμένος" προπονητής στην Ευρώπη....Γουστάρει "ανώμαλα" πράγματα... tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ...είναι θέμα χρόνου να δούμε Κέτσμαν-Αλβέρτη στο 5..... laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Η ομαδα σιγουρα χρειαζεται μια προσθηκη στο ροτεισον των ψηλων,δυσκολα ομως βρισκεται καλος ψηλος που να δεχτει ενα ρολο των 8'-10'.Καλως η' κακως ο Πεκοβιτς επεισθη να ερθει στον ΠΑΟ,γιατι θα εχει πολυ χρονο συμμετοχης,ετσι ωστε ο ΠΑΟ να λειτουργησει γι'αυτον ως σκαλοπατι για το Ν.Β.Α, κ' ο Μπατιστ ειναι Μπατιστ..Ο Ομπραντοβιτς εδω κ καποια χρονια δινει μεγαλη βαρυτητα στις ''ισορροπιες'' μεταξυ των παικτων.Εχει την δικη του συλλογιστικη που ειναι ριζικα αντιθετη με τον ''πυργο της βαβελ'' που χαρακτηριζει τον ΟΣΦΠ.Ειμαι σιγουρος οτι θα προχωρησει στην προσθετη μεταγραφικη κινηση εντος της σεζον που ερχεται,ζυγιαζοντας τα δεδομενα κ τις συνθηκες που θα επικρατουν τοτε.Ουτε εμενα με βρισκει 100% συμφωνο αυτη η λογικη,αλλα Ομπραντοβιτς ειναι αυτος..!
lakersdynasty
O Oμπραντοβιτς παντως ειχε πει οτι μπορει να προστεθει παικτης αν δει οτι το ροτεϊσιον δεν λειτουργει οπως θα ηθελε οταν δει την ομαδα. Την ομαδα ομως δεν θα την δει για πρωτη φορα στο πρωτο επισημο παιχνιδι. wink.gif

Το θεμα ειναι να βρεθει ο καταλληλος απο ολες τις αποψεις (δυνατα σημεια, χρονος συμμετοχης)

Μην αρχισουμε τωρα να συζηταμε για το αν ο Μπατιστ ειναι 5αρι. Απλα καταλαβετε πια οτι απλα στον Παναθηναϊκο του Ζοτς δεν πεζει 4αρι γιατι δεν εχει το μακρινο σουτ ουτε και καλη ντριμπλα σε σχεση με τα περισσοτερα συγχρονα 4αρια (καντε μια απλη συγκριση με Φωστη,Τσαρτσαρη) και δεν υπαρχει περιπτωση να παιξει στο 3 για τους ιδιους λογους και σε αυτο δεν χρειαζεται καν αιτιολογια (εδω ο Ζοτς παιζει με 3 κοντους θα θελει βαρυ 3αρι που να μην εχει καλο σουτ? τι να το κανει)

Και επιτελους ειναι καιρος να συνηδειτοποιησουμε οτι δεν μετραμε τα παντα με το υψος στο μπασκετ. Ο Μπατιστ εδω και καιρο παιζει καταπλικτικα το παιχνιδι του Ζοτς και το πως παιζει αυτη την στιγμη ειναι διμιουργημα του ιδιου του Ζοτς. Οποτε ουτε 4αρι ουτε 3αρι ειναι οσο και να το αναλυουμε γιατι απλουστατα κανει πολυ καλητερα την δουλεια του στο 5. smile.gif

Βρε theov ο Μπατιστ και ο Πεκοβιτς στην μερα τους μπορουν να αντιμετοπιστουν? Μην τρελαθουμε τωρα. Ε αν τα καταφερουμε να παμε Φ4 και βρεθουν ολοι οι αντιπαλοι στην μερα τους ε μπορει να βγουμε και 4οι!

Αποκλειεται να βρεθει στην μερα του ο ΠΑΟ δηλαδη? Το θεμα δεν ειναι η απαξιωση του δυναμικου μας αλλα απλα η ενυσχιση του με ακομη εναν ρολιστα. Εσυ πας να βγαλεις αχρηστη ολη τη φροντ λαϊν του ΠΑΟ.

Οι προσθηκες γινονται για να καλυφθουν καποια κενα. Εμεις πηραμε αυτους που πιστευουμε οτι θα τα καλυψουν. Και η προυποθεση ειναι φυσικα το να κανουν πραξη αυτα που τους φεραμε να κανουν.
dirk10
dream team
1-σαρας.διαμαντιδης,(σπανουλης)
2-σπανουλης,νικολας,(διαμαντιδης),χατζηβρεττ
ς
3-ντελφινο,περπερογλου,κετσμαν
4-τσαρτσσαρης,φωτσης
5-πεκοβιτς,μπατιστ,αντερσεν
βεργινης(δανεικος).αλβερτης,ταταρουνης,σακ
τα
θα ειχα ενα χαμογελο smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
lakersdynasty
Ωραιο το ροστερ αλλα χρειαζεται μια προσθηκη στον παγκο...οχι μην φανταστεις δεν λεω για παικτη..κανενα UNO κανενα ταβλι κατι να απασχολουνται αυτοι που θα τρωνε παγκο και θα βαριουνται.

Οποιος κερδιζει θα εχει +10% χρονο συμμετοχης για το επωμενο ματς. ugly_tocktock.gif

Depth Chart αυτη τη στιγμη.

5: Μπατιστ --- Πεκοβιτς

4: Tσαρτσαρης --- Φωτσης --- Σακοτα --- Αλβερτης

3: Περπερογλου --- Κετσμαν

Χατζιβρεττας (2-3)

2: Σπανουλης --- Νικολας

Βεργινης (1-2)

1: Διαμαντιδης --- Σαρας --- Ταταρουνης
Ginobili
QUOTE(lakersdynasty @ Sep 1 2008, 00:41 ) *
Ωραιο το ροστερ αλλα χρειαζεται μια προσθηκη στον παγκο...οχι μην φανταστεις δεν λεω για παικτη..κανενα UNO κανενα ταβλι κατι να απασχολουνται αυτοι που θα τρωνε παγκο και θα βαριουνται.

Οποιος κερδιζει θα εχει +10% χρονο συμμετοχης για το επωμενο ματς. ugly_tocktock.gif

Depth Chart αυτη τη στιγμη.

5: Μπατιστ --- Πεκοβιτς

4: Tσαρτσαρης --- Φωτσης --- Σακοτα --- Αλβερτης

3: Περπερογλου --- Κετσμαν

Χατζιβρεττας (2-3)

2: Σπανουλης --- Νικολας

Βεργινης (1-2)

1: Διαμαντιδης --- Σαρας --- Ταταρουνης

Τι παραπάνω μπορούν να προσφέρουν Βεργίνης-Ταταρούνης...από έναν ψηλό.....στο ρόστερ.....Μόνο ο Ζότς μπορεί να το απαντήσει.... icon_drunk.gif
dirk10
o kurios ομπραντοβιτς μπορει να διαχειριστει τετοιο υλικο.10χρονια η ομαδα τωρα ειχε πρωτα ονοματα που τους κανει να ειναι ολοι πανω απο ολα ομαδα.εδω ο σαρας καθετε στον παγκο και δεν μιλαει(οχι πως μ αρεσει να τον βλεπω να καθεται μ αυτη την εμμονη σπανουλη στον ασσο).πλεον οσοι ερχοντε στον παο ξερουν οτι ειναι δυσκολο το 40λεπτο για καποιον.δυσκολη χρονια φετος
boss
QUOTE(theov @ Aug 31 2008, 14:05 ) *
Τέλος πάντως αυτός ο Ομπράντοβιτς και η επιμονή του σε κοντά σχήματα μου φέρνει αναγούλα και ελπίζω να μην πληρωθεί άλλη μια χρονιά ακριβά σε Ελλάδα και Ευρώπη!
Ο καλός Vujcic στην μέρα του δεν μπορεί να αντιμετωπισθεί από κανένα ψηλό του Παναθηναϊκου όπως και π.χ. ο Anderson πέρυσι της CSKA κλπ. πως να το κάνουμε!!

να μην πληρωθει ακριβα αλλη μια φορα σε ΕΛΛΑΔΑ κ Ευρωπη???
καλα στην Ευρωπη με τις 3 ευρωλιγκες αλλα κ στην Ελλαδιτσα βρε theov????
δηλαδη ποσα νταμπλ πρεπει να σου παρει ακομα για να σε πεισει???
ο καλος Βουϊσιτς δε μπορει να αντιμετωπιστει απο κανενα ψηλο του ΠΑΟ???
ο καλος Βουϊσιτς δλδ δεν αντιμετωπιζεται απο τον καλο Πεκοβιτς???
εκτος αν εννοεις οτι ο καλος Βουϊσιτς δεν αντιμετωπιζεται απο τον κακο Πεκοβιτς, ετσι θα το δεχτω!!!
μου αρεσει που εφερες παραδειγμα τον Αντερσον κ οχι τον Πεκοβιτς που πηρε απο το χερι την Παρτιζαν κ την πηγε στο final four!!!
ολα στο γηπεδο θα φανουν ομως!!!
jimol34
Σε ποιο φάιναλ φορ πήγε ο Πέκοβιτς την Παρτιζαν; smile.gif
boss
QUOTE(jimol34 @ Sep 1 2008, 12:05 ) *
Σε ποιο φάιναλ φορ πήγε ο Πέκοβιτς την Παρτιζαν; smile.gif

smiley.gif γραψε λαθος!!! smiley.gif εννοουσα με την περσινη του πορεια, μεχρι την Ταου peace.gif αλλα το οτι ειχε στα 3 ματς με την Ταου 16,5 ποντους μεσο ορο, δε λεει πολλα επειδη δε την πηγε στο Φαιναλ φορ, ο Αντερσεν ειναι καλυτερος!
ironman
QUOTE(boss @ Sep 1 2008, 12:15 ) *
smiley.gif γραψε λαθος!!! smiley.gif εννοουσα με την περσινη του πορεια, μεχρι την Ταου peace.gif αλλα το οτι ειχε στα 3 ματς με την Ταου 16,5 ποντους μεσο ορο, δε λεει πολλα επειδη δε την πηγε στο Φαιναλ φορ, ο Αντερσεν ειναι καλυτερος!


13,3 ειχε στα ματς με την ταου και μαλιστα με αθλια ποσοστα στα 2 εκτος εδρας ματς...
boss
QUOTE(ironman @ Sep 1 2008, 12:48 ) *
13,3 ειχε στα ματς με την ταου και μαλιστα με αθλια ποσοστα στα 2 εκτος εδρας ματς...

εχεις απολυτο δικιο, ενημερωθηκα λαθος απο το site της ευρωλιγκας αλλα απ'οτι ειδα τωρα αυτο που ανεφερα ειναι ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΠΕΡΣΙΝΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ κ σχεδον 60% στα διποντα!!!
καθολου ασχημα!!! icon_wave.gif
ΥΓ απλα θα προτιμουσα να αναφερει τον Πεκοβιτς κ οχι τον Αντερσεν, οχι επειδη παιζει στον ΠΑΟ αλλα επειδη ηταν περσι πρωτος σκορερ σε ολη την ευρωλιγκα με 378 ποντους κ εχοντας κ 2 παιχνιδια λιγοτερα απο τους παιχτες της ΤΣΣΚΑ-ΤΑΟΥ-ΜΑΚΑΜΠΙ-ΣΙΕΝΑ
sihainas
Ο Πέκοβιτς είναι πολύ καλός... δεν μπορεί όμως ακόμα να συγκριθεί με κανέναν Άντερσεν και κανέναν Βούισιτς... καθώς αυτοί έχουν δείξει την αξία τους για πολλά χρόνια στο ψηλότερο επίπεδο... ο Πέκοβιτς έκανε πέρσυ το ξέσπασμά του...πρέπει να αποδείξει ότι είναι ικανός να σταθεί σε αυτό το επίπεδο για πολλά χρόνια...έχει πάντως όλα τα προσόντα για να το καταφέρει...ο χρόνος θα το δείξει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.