Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παίκτες άνω των 30
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Γενικές Συζητήσεις
verom14
Καλημέρα,

Είμαι καινούργιος στα 'λημέρια' σας και ψάχνω για τις παρακάτω πληροφοριές

Α. Θα ήθελα να μάθω πόσοι παίκτες άνω των 30 ετών έχουν δικαίωμα να
αγωνιστούν σε πρωταθλήματα Α - Β ΕΣΚΑΝΑ για το 2007-08.
Ισχύει ότι και στην ΕΣΚΑ ?

Β. Ποιές οι ακριβείς ημερομηνίες των μεταγραφών ( Ελευθέρας )

Γ. Γνωρίζετε μέχρι πότε θα συνεχίσουν κανονικά προπονήσεις οι ομάδες ?
Ενδιαφέρομαι - πιο συγκεκριμένα - για ομάδες του Πειραιά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
leonkalf
Καλώς ήρθες στην παρέα του basketforum. Kαλά posts να έχεις!

Α. Κάθε ομάδα μπορεί να δηλώνει σε κάθε ματς μέχρι 3 παίκτες άνω των 30 ετών.

Β. 1-25 Ιουνίου

Γ. Κάθε ομάδα έχει το δικό της πρόγραμμα αλλά συνήθως οι προπονήσεις πάνε μέχρι μέσα ή τέλη Ιουνίου.

Παίζεις κάπου?
Ενδιαφέρεσαι για μεταγραφή?
verom14
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες !

Ναι παίζω κάπου, αλλά καλύτερα να μην σας πω ακόμα μια που
από όσα έχω δει υπάρχουν αρκετοί γνωστοί που διαβάζουν ή
γράφουν στο site αυτό.

Και ναι, ενδιαφέρομαι πολύ για μεταγραφή σε οποιαδήποτε ομάδα
του Πειραιά ιδιατέρως - μια που εκεί πλέον έχω μετακομίσει -.
Bell
Re paidia an kai den kolaei ayto p rwtaw twra,kserete an oi '89rides tha exoun dikaiwma sumetoxis sta efivika tou xronou????
Thunder
Aπο την πληροφορηση που εχουμε μεχρι τωρα,οι 89ρηδες δεν εχουν δικαιωμα συμμετοχης στα εφηβικα τη νεα σεζον.Τωρα αν κατι αλλαξει,δεν ξερω.
verom14
Καλησπέρα και πάλι,

Μήπως υπάρχει κανείς που να ξέρει ποιές ομάδες παίζουν στο κλειστό
δίπλα από την εκκλησία της Ζωοδόχου Πηγής ?
Ή ακόμα καλύτερα αν ξέρετε να ψάχνουν για κανά playmekar ?

Οπως καταλαβαίνετε δεν έχω ιδέα απο ΕΣΚΑΝΑ και τα γήπεδα σας,
αλλά έστω και τώρα στα 32 μου πολύ θα γούσταρα να μάθω
αφού το μπασκετάκι δεν κόβεται εύκολα...
leonkalf
Στο γήπεδο που λες -ονομάζεται κλειστό Π.Σαλπέας στο Χατζηκυριάκειο- παίζουν ο Πορφύρας (Α'Εσκανα), ο Φοίνικας Πειραιά (Α' Εσκανα) και ο Ερμής Πειραιά (Δ'Εσκανα).

Για Φοίνικα ξέρω ότι θέλει playmaker, ο Πορφύρας δεν ξέρω.

Αν θέλεις κάποια πληροφορία στείλε μου pm, αν μπορώ να σε βοηθήσω.
vaskal
QUOTE(Thunder @ May 30 2007, 01:07 PM) *
Aπο την πληροφορηση που εχουμε μεχρι τωρα,οι 89ρηδες δεν εχουν δικαιωμα συμμετοχης στα εφηβικα τη νεα σεζον.Τωρα αν κατι αλλαξει,δεν ξερω.

Δεν ξερω αν αλλαξε κατι φετος, αλλα αν ισχυσουν τα περσινα δεδομενα δικαιωμα συμμετοχης στο εφηβικο και νεανιδες εχουν οι γεννημενοι / ες τα ετη 1989 -1990 -1991
Bell
QUOTE(vaskal @ May 30 2007, 03:55 PM) *
Δεν ξερω αν αλαξε κατι φετος, αλλα αν ισχυσουν τα περσινα δεδομενα δικαιομα συμμετοχης στο εφηβικο και νεανιδες εχουν οι γενημενοι / ες τα ετη 1989 -1990 -1991

Eipan oti tha to allaksoun pali..an mathete tpt pantws grapste...!
verom14
Ευχαριστώ και πάλι για τις πληροφορίες.

Δυστυχώς δεν γνωρίζω τι εννοείς με το pm...

Μήπως private mail ?

Αν μπορείς στείλε μου κάποιες σχετικές οδηγίες.
leonkalf
Personal Message = ΡΜ

Μπορείς να στείλεις με αυτό μήνυμα σε κάποιον χωρις να το βλέπουν όλοι (προσωπικό).
Αν δεις αριστερά κάτω από το όνομα χρήστη (που θες να στείλεις τέτοιο μήνυμα) και κάποιες άλλες πληροφορίες που έχει, έχει ένα κουμπί που γράφει ΡΜ. Πάτησέ το και μετά γράφεις τίτλο, κείμενο κλπ και το στέλνεις.
Μπορείς να μπεις και από αλλού, στο πάνω μέρος της οθόνης πατώντας πάνω στο "0 New Messages" ή στο My Controls και μετά θα τα βρεις τα υπόλοιπα. Περιμένω PM για να δω ότι το κατάλαβες!! smile.gif
lebronjames
ασχετο απο το τοπικ αλλα για να λυσω την απορια.του χρονου παιζουν '89,'90,'91 εφηβικο σιγουρα.το εχω ακουσει απο "μεγαλο" της εσκα.
TSOUMANIS14
ΨΑΧΝΩ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΑΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΤΤΑΛΟΣ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ ΣΕ DVD,ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ Η ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΩ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Thunder
QUOTE(lebronjames @ May 31 2007, 11:07 PM) *
ασχετο απο το τοπικ αλλα για να λυσω την απορια.του χρονου παιζουν '89,'90,'91 εφηβικο σιγουρα.το εχω ακουσει απο "μεγαλο" της εσκα.


Απο οτι εμαθα χτες,2 89αρηδες θα εχουν δικαιωμα συμμετοχης του χρονου στα εφηβικα...
cliff_ac
εγω εχω ακουσει οτι οι 89 μπορουν να παιξουν μόνο στα τοπικα πρωταθληματα αλλα δεν εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο παννεληνιο πρωταθλημα
Live strong
QUOTE(cliff_ac @ Jun 8 2007, 07:06 AM) *
εγω εχω ακουσει οτι οι 89 μπορουν να παιξουν μόνο στα τοπικα πρωταθληματα αλλα δεν εχουν δικαιωμα συμμετοχης στο παννεληνιο πρωταθλημα


Αυτό ήταν κάτι που το είχε ζητήσει ο Μιαούλης σας έσχατη λύση, στη περίπτωση που δεν δινόταν η άδεια από τη FIBA ώστε να μπορούν να παίξουν στο φετινό πρωτάθλημα.
Από τη στιγμή που ισχύει κανονικά η χρονολογία για τους 89αριδες, τότε θα παίξουν κανονικά.

Από του χρόνου όμως θα κοπούν και του 90.
man10
QUOTE(Live strong @ Jun 8 2007, 01:23 PM) *
Αυτό ήταν κάτι που το είχε ζητήσει ο Μιαούλης σας έσχατη λύση, στη περίπτωση που δεν δινόταν η άδεια από τη FIBA ώστε να μπορούν να παίξουν στο φετινό πρωτάθλημα.
Από τη στιγμή που ισχύει κανονικά η χρονολογία για τους 89αριδες, τότε θα παίξουν κανονικά.

Από του χρόνου όμως θα κοπούν και του 90.

Δηλαδη το 2008-9 θα παζουν εφηβικο 91 και κατω?
cliff_ac
οχι ρε παιδιά ... καλά αφου μια χαρά ήταν με 3 χρονιές το εφηβικό γιατί το κόβουν ?
martheo
γεια σας! ψαχνω ομαδα να κανω προπονησεις και να αγωνιστω ακομα ειμαι του '85 και επαιζα μεχρι τα 19 σε τραχωνες και δαφνη. αν θελει καποιος ας απαντησει στο marteofam@yahoo.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.