Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
Igor
Ρε παιδια αν ο Σισκα, λιγο πριν φυγει ελεγε στον Παυλο " κοιτα με θελουν και μου δινουν 2 εκ, αν μου δωσεις 2.2 μενω ".
Αν ηθελε ο Παυλος να τα δωσει, θα τα εδινε και ο παιχτης θα εμενε.

Αλλα φαινεται οτι ο Σισκα ηθελε να φυγει οχι για τα λεφτα αλλα για αλλο λογο ετσι δεν θεωρησε σκοπιμο να μιλησει με την ΚΑΕ πριν φυγει.
Dominique
QUOTE
Όχι για να μην τρελαθούμε κιόλας που λέτε ότι δεν ειδοποίησε, εκτός και αν δεν εμπιστεύεστε το συγκεκριμένο site και προτιμάτε να μεμψιμοιρείτε για το πως έφυγε ο Σίκσα, κύριος ήρθε κύριος έφυγε


Κατ αρχας δεν το λεμε εμεις,ο ιδιος το ειπε,μπορεις να διαβασεις τις δηλωσεις του οπουδηποτε.
Κατα δευτερον ακομα κι αν ειχε ειδοποιησει αυτο εγινε μετα τη συναντηση Θαναση Ζοτς οποτε και εκπονηθηκε ο μεταγραφικος σχεδιασμος ο οποιος σαφως και δεν περιελαμβανε αντικατασταση του Σισκαουσκας.
Κατα τριτον και κυριοτερον κριτικαρουμε τη σταση του απο τη στιγμη που ακυρωνει τη συμμετοχη του στον αυριανο αγωνα για ευνοητους λογους και εμφανιζεται σε μια νυχτα να μιλαει ως παιχτης της ΤΣΣΚΑ σα να μην εχει συμβει τιποτα.

QUOTE
Στον κοσμο που ζουμε οπου ετσι ολοι λιγο πολυ δρουμε στην καθημερινοτητα μας γιατι να εχουμε την απαιτηση απο ενα παικτη να το παιξει "ιδεολογος" και να τα αρνηθει ολα για την "ιδεα" μιας ομαδας;;


Ξερεις πολυ καλα οτι σε τετοιου ειδους ιδεες δεν πιστευω.Ειμαι σιγουρος επισης οτι απ τα ποστ μου δεν καταλαβες οτι εννοω κατι απ τα παραπανω.Αλιμονο αν περιμενα απο οποιονδηποτε παιχτη (ποσο μαλλον απο εναν ξενο) καποια ιδεαλιστικη συμπεριφορα απεναντι στην "ομαδαρα μου".Καλα εκανε και εφυγε αφου τα επαγγελματικα δεδομενα για αυτον ειναι καλυτερα στη Μοσχα.ΑΠΑΙΤΟΥΣΑ ομως μια πιο σταρατη εξηγηση απο εναν μεγαλο παιχτη και οχι κυνισμους του στιλ "υπηρχε ρητρα αρα δε χρειαζοταν να ενημερωσω".Δεν μπορω να καταστησω σαφεστερη τη θεση μου.
Αρκετα ασχοληθηκαμε νομιζω με την υποθεση,εγω προσωπικα δεν θα ξανασχοληθω.Ειμαστε μεγαλη ομαδα για να στεκομαστε στη φυγη ενος παιχτη.Το ολο ζητημα για μενα ειναι οτι 2 μερες αφου εχει προκυψει το θεμα η διοικηση παραμενει αφαντη
Igor
..... παραμενει αφαντη γιατι κινειται για να φερει παιχτη.
Αυτη ειναι η αισθηση μου. Δεν λεει πολλα για να κανει μια σπουδαια κινηση ρελανς. Τυπου Βουισιτς.
Green Warrior
QUOTE(Igor @ Jun 29 2007, 08:47 PM) *
..... παραμενει αφαντη γιατι κινειται για να φερει παιχτη.
Αυτη ειναι η αισθηση μου. Δεν λεει πολλα για να κανει μια σπουδαια κινηση ρελανς. Τυπου Βουισιτς.



Μακάρι αλλά το βλέπω δύσκολο ο Κροάτης να φύγει από τους μακαβαίους...
apkat
Γενικα επεκταθηκα λιγο..Δεν μιλουσα μονο για σενα αλλα λιγο γενικοτερα.Απλα θεωρω οτι ο κυνισμος στην εποχη που ζουμε ειναι δεδομενος..Γιαυτο και απο τον καθε αθλητη αναμενω αντιστοιχη συμπεριφορα με αυτην του Σισκα.Αν καποιος δεν την εχει απλα θα με χαροποιησει.
james
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...d=3924&Itemid=1

O Ρουντι μενει Ευρωπη smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Για να δουμε τι ψαρια πιανουν τωρα οι προεδροι και ο Ζοτς wink.gif
Dromeas7
Όπως είπε και κάποιος πιο πάνω τι νόημα θα έχει να έρθει για 1 χρόνο όταν θα ξέρει ότι θα φύγει. Εμείς καήκαμε με τον Άκερ και ξέρουμε κάτι παραπάνω.
rchos
αυτο ακριβως σκεφτομουν και εγω!ποιος ο λογος να αντικατασταθει ο σισκα με τον ρουντι?
αυτη τη στιγμη ειναι πολυ χειροτερος του και σε ενα χρονο πιθανοτατα θα φυγει!αν δεν φυγει θα σημαινει οτι δεν εχει προοδευσει καθολου αρα και παλι αποτυχημενη θα ναι η μεταγραφη!τσαμπα τα λεφτα που θα δαπανηθουν νομιζω!
james
Για ένα χρόνο δε το ξερεις. Μπορει οι Μπλαιζερς του χρονου να παρουν draft καποιον guard (οπως τον Ρου) και να μεινει και αλλο ο Ρουντι. Περα απο αυτο νομιζω οτι υπάρχει τεραστια διαφορα φιλοσοφιας και αξιοπρεπειας μεταξυ Ρουντι και Ακερ. Δε πιστευω οτι ποτε ο Ρουντι θα αφηνε την ομαδα του οποια και αν ηταν αυτη για οσο χρονο και αν επαιζε εκει στα κρυα του λουτρου σε ημιτελικα πρωταθληματος οπως εκανε ο Ακερ στον Ολυμπιακο πριν το παιχνιδι με τον Αρη. Ετσι πιστευω εγω..
james
Επισης παιχτες ειναι να ερχονται και να φευγουν. Ο Σισκ ηρθε φετος πηραμε τα παντα εφυγε. Δε θα με χαλασει καθολου να ερθει του χρονου ο Ρουντι να παρουμε παλι τα παντα και να φυγει. Οι μεγαλες ομαδες με τους μεγαλοςυ παιχτες και προπονητες μπορουν να βρουν το δρομο οτυς οπως εγινε φετος..
Ginobili
Εγώ έγραψα ότι όχι ο ΠΑΟ,αλλά καμία ευρωπαική ομάδα δεν πρόκειτε να δώσει 2.000.000..(ξέχωρα τον μισθό του παίκτη)...για να πάρει έναν παίκτη που την επόμενη χρονιά θα την κάνει!!!(Και συνεπώς καταλαβαίνουμε ότι θα πρόκειται για μία μεταβατική χρονιά.."ψησίματος".Το ίδιο θα παίζει π.χ στους τελικούς όταν θα ξέρει ότι του χρόνου θα παίζει ΝΒΑ ό,τι και να γίνει???). Γι'αυτό πιστεύω,και αισιοδοξώ ότι ο Ρούντι θα κάτσει σίγουρα 2 χρόνια ακόμα στην Ευρώπη...σε ομάδα τοπ επιπέδου ευρωλίγκας...διαφορετικά τι να πώ...? Τι θα πάθει δηλ. αν πάει στα 24 στο ΝΒΑ...και όχι στα 22 ???

Και παιδιά ο Φερνάντεθ είναι παικταράς! Μου αρέσει πάρα πολύ,υπερπλήρης και εξαιρετικός αμυντικός.Το παιχνίδι του δεν υστερεί απολύτως σε τίποτα σε σχέση με αυτό του Σίσκα.Απλώς,δεν μπορούμε να τον πούμε ισάξιο του ακόμα(ή και καλύτερο)..γιατί δεν έχει παίξει σε μεγάλους αγώνες-τελικούς..για να ξέραμε πως αντιδρά στα κρίσιμα,τί προσωπικότητα δίχνει..όταν η μπάλα καίει!!!! Αυτά τα έχει δίξει ο Σίσκα..στο Ευρωμπάσκετ της Σουηδίας,τελικούς Ιταλίας,Φάιναλ4 Αθήνας...
billybiros
Παιδιά σκεφτείτε λίγο το σοβαρά.
Γιατί να έρθει ο Ρούντυ στην Ελλάδα΄?
Μετά την εξαιρετική του χρονιά στην Μπανταλόνα θέλει κάτι καλύτερο.
Δεν λέω ο ΠΑΟ είναι ίσος η κορυφαία Ομάδα στην Ευρώπη, αλλά δεν ισχύει το ίδιο για το ελληνικό πρωτάθλημα. Ανακοινώθηκε σήμερα ο ΜΟ εισιτηρίων στην Ισπανία 6540 (και συνάμα τα ωραία λόγια του Παπαδόπουλου). Ρεάλ και Μπαρτσελόνα αγωνίζονται να τον πάρουν και τον θέλουν και οι 2 σαν τρελοί. Και η Βαρκελώνη είναι ωραία πόλη αλλά και η Μαδρίτη. Για ΤΣΣΚΑ δεν υπάρχει περίπτωση (ένας άνθρωπος που μεγάλωσε και έζησε στην Μαγιόρκα να πάει στο κρύο και τα χιόνια).
billybiros
Κινηθείτε (τρόπος του λέγειν) για Έλληνες παίκτες. Κι ας μην είναι το ίδιο καλοί.
james
Γιατί έχουμε μεγάλη ομαδα, ειμαστε πρωταθλητες ευρωπης και θα αρχισει το ψηστήρι απο τον Βιγιακαμπα και το Ζοτς (οπως εκανε ο Μεσινα στο Ζηση) και θα ερθει. Να παρει στη Μπαρτσελονα να κανει τι? Εδω δε ξερουν προπονητη για του χρονου, εχουν χαλια ομοδα, ο Ναβαρο θελει να φυγει. Η Ρεαλ πιστευω οτι ειναι η μονη αντιπαλος. Απλα εινια μια νεα ομαδα που δε ξερεις πως θα παρουσιαστει του χρονου. Αλλο Πλαθα όμως και άλλο Ομπραντοβιτς..Πολλα μπορει να παιξουν ρολο.. Θα δουμε σε λιγες μερες
james
Προφανως να κινηθουμε για μετριους παιχτες σε εξυπηρετει billybiros ε? smiley.gif smiley.gif
apkat
Δε βρισκω κανενα νοημα στην μεταγραφη του πιο ταλαντουχου ισως Ευρωπαιου παικτη στον παο με τις παρουσες συνθηκες.Δηλαδη με τις πολυ υψηλες απαιτησεις της μπανταλονα και την προοπτικη να μεινει για τοσο λιγο στην ομαδα..Αν αλλαζε κατι απο τα 2 ισως να ξανασυζητουσαμε αλλα δεν πιστευω οτι μια σοβαρη ομαδα οπως ο παο θα επιχειρησει τετοιο ανοιγμα για ενα μολις χρονο..
billybiros
QUOTE(apkat @ Jun 30 2007, 03:44 AM) *
Δε βρισκω κανενα νοημα στην μεταγραφη του πιο ταλαντουχου ισως Ευρωπαιου παικτη στον παο με τις παρουσες συνθηκες.Δηλαδη με τις πολυ υψηλες απαιτησεις της μπανταλονα και την προοπτικη να μεινει για τοσο λιγο στην ομαδα..Αν αλλαζε κατι απο τα 2 ισως να ξανασυζητουσαμε αλλα δεν πιστευω οτι μια σοβαρη ομαδα οπως ο παο θα επιχειρησει τετοιο ανοιγμα για ενα μολις χρονο..


Τα 2.000.000 Ευρώ που το διαβάσαται???
Η ΑΣ η Μάρκα και η Ελ Μούντο το γράφουν ξεκάθαρα. Το Μπάι αουτ είναι 3.000.000 Ευρώ για Ευρώπη.
kostasss28
η μπανταλονα ειμαι σιγουρος οτι θα πουλησει τον ρουντι.για μενα ειναι πολλα 2.000.000 ευρω για ενα παιχτη ο οποιος μπορει να παιξει στο nba την νεα χρονια.θα ηθελα ο αγγελοπουλος να τα σταξει κ να παρει τον ρουντι μονο αν του βαλει μπαι αουτ 1.500.000 ευρω το λιγοτερο ετσι ωστε του χρονου αν φυγει για Nba να παρει τα λεφτα πισω η εστω να μειωσει την χασουρα με ενα μικροτερο μπαι αουτ απο τα 2.000.000 ευρω.μονο αν συμφωνει ο παιχτης σε κατι τετοιο συμφερει να κανεις την συγκεκριμενη μεταγραφη
billybiros
http://www.elmundodeportivo.es/20070614/NO...A318351555.html





La cláusula de Rudy

Por su parte, el presidente del DKV Joventut, Jordi Villacampa, se aferra a la cláusula de rescisión de Rudy Fernández (3 millones de euros para equipos europeos y 1,6 para los de la NBA) ante las diferentes opciones que se le plantean al jugador la próxima temporada.



PanosIlio
QUOTE(Dominique @ Jun 29 2007, 11:46 PM) *
Κατ αρχας δεν το λεμε εμεις,ο ιδιος το ειπε,μπορεις να διαβασεις τις δηλωσεις του οπουδηποτε.
Κατα δευτερον ακομα κι αν ειχε ειδοποιησει αυτο εγινε μετα τη συναντηση Θαναση Ζοτς οποτε και εκπονηθηκε ο μεταγραφικος σχεδιασμος ο οποιος σαφως και δεν περιελαμβανε αντικατασταση του Σισκαουσκας.
Κατα τριτον και κυριοτερον κριτικαρουμε τη σταση του απο τη στιγμη που ακυρωνει τη συμμετοχη του στον αυριανο αγωνα για ευνοητους λογους και εμφανιζεται σε μια νυχτα να μιλαει ως παιχτης της ΤΣΣΚΑ σα να μην εχει συμβει τιποτα.


Καλά διάβασες τι λέει το άρθρο? ο εκπρόσωπος του λέει ενημέρωσε, δηλ τι έπρεπε να κάνει ο Σίσκα να πάρει μόνο του τηλ τον Ομπράντοβιτς και τον Θανάση και να τους πει φεύγω? Γι'αυτή τη δουλειά έχει τον manager.

Τώρα ο σχεδιασμός του Παναθηναϊκού για την επόμενη χρονιά δεν νομίζω να πολυενδιαφέρει τον Σίσκα, και μάλιστα νομίζω πως ήταν και λάθος να κάνουν σχέδια χωρίς να ξέρουν τι τους γίνετε, η ΤΣΣΚΑ από ότι ακούγετε είχε προσεγγίσει τον παίχτη από το final four.

Για ποιους λόγους ακύρωσε την συμμετοχή του το ξέρει μόνο ο ίδιος και κανένας άλλος και δεν νομίζω να ήταν ότι δεν μπορούσε να αντικρίσει τον Ομπράντοβιτς, αν είναι δυνατόν, τι είναι ο Ομπράντοβιτς για τον Σίσκα, ακόμα ένα προπονητής, τίποτα άλλο, δεν περίμενε τον Ομπράντοβιτς για να μάθει μπάσκετ.

Εγώ όσες δηλώσεις έχω διαβάσει του Σίσκα δεν έχει πει πουθενά ότι είναι παίχτης της ΤΣΣΚΑ με την βούλα όλο λέει ότι ακόμα δεν έχει υπογράψει και ότι θα γίνει σύντομα απλά πρέπει να ξεκαθαρίσουν κάποιες λεπτομέρειες, μήπως γι'αυτό δεν κατεβαίνει σήμερα για να πάει ο άνθρωπος να δει τι θα γίνει με το μέλλον του? Λέω εγώ τώρα.

Και στην τελική για να το λήξω εδώ αυτό smile.gif Απλά διαφωνώ με τη στάση όσων νομίζουν ότι ο Σίσκα είναι προδότης, φέρθηκε unfair κτλ. Έκανε ότι κάθε επαγγελματίας θα έκανε, πήγε κάπου με περισσότερα λεφτά, κάπου που ήθελε να πάει, απλά δεν ήθελε άλλο να είναι εδώ, απλά τα πράγματα.
Aristofanis
Στην Πράσινη σήμερα εκτός ότι αναφέρει σίγουρη την επιστροφή του Σπανούλη στον ΠΑΟ γράφει ότι υπάρχει σκέψη και για την απόκτηση του Άκερ.
man10
QUOTE(Aristofanis @ Jun 30 2007, 07:20 AM) *
Στην Πράσινη σήμερα εκτός ότι αναφέρει σίγουρη την επιστροφή του Σπανούλη στον ΠΑΟ γράφει ότι υπάρχει σκέψη και για την απόκτηση του Άκερ.

Αποκτηση του Ακερ απο τον ΠΑΟ δεν υπαρχει περιπτωση να γινει,τωρα για Σπανουλη...θα δειξει.
PARISINOS
Eμενα παντως ο Ακερ για αναπληρωματικος δεν με χαλαει καθολου.

Αν παρουμε βεβαια δυο ποιοτικα γκαρντ τυπου σπανουλη και ρουντι.


ο ακερ ειναι παιχτης που και ευρωπαικη εμπειρια εχει, και αποδεδειγμενο πολυπλευρο ταλεντο εχει.

Οσο για τον σισκα, η συμπεριφορα του ηταν ανηθικη, τελεια και παυλα.

Αν εχω εγω ενα σπιτι για πουλημα, βρω αγοραστη για ας πουμε 500 χιλιαρικα, συμφωνησω προφορικα και του δωσω τον λογο μου, τοτε ακομα και αν ερθει καποιος μετα και μου δωσει 600 , εγω την συμφωνια δεν την σπαω παρ οτι νομικα θα ειχα το δικαιομα, μιας και δεν θα ειχαν υπογραφτει επισημα συμβολαια.
Και στην περιπτωση που η προταση ηταν πολυ καλυτερη, τοτε θα πηγαινα σε αυτον που εδωσα τον λογο μου να συζητησω την κατασταση. Δεν θα τον αφηνα ετσι, στελνοντας απλα εναν εκπροσωπο μου που να του λεει, ξερεις βρηκαμε καλυτερα, αντε γεια.


Μην λεμε λοιπον οτι να ναι. Δηλαδη απο ποτε ο επαγκελματισμος ακυρωνει την ηθικη? Δεν γινεται να συνηπαρχουνε και τα δυο?
james
Θεωρω αστειο οποιοδηποτε ενδιαφερον για τον Ακερ. Ημαρτον .. Σιγα μη παρουμε στην ομαδα ενα τουριστα, που αναλογα με τις ορεξεις του πηγαινσε σε αγωνες ή οχι, πηγαινσε σε προπονησεις ή οχι.. Δε μου εχει δωσει κανενα δειγμα αξιοπιστιας ο Ακερ..
PARISINOS
QUOTE(james @ Jun 30 2007, 10:21 AM) *
Θεωρω αστειο οποιοδηποτε ενδιαφερον για τον Ακερ. Ημαρτον .. Σιγα μη παρουμε στην ομαδα ενα τουριστα, που αναλογα με τις ορεξεις του πηγαινσε σε αγωνες ή οχι, πηγαινσε σε προπονησεις ή οχι.. Δε μου εχει δωσει κανενα δειγμα αξιοπιστιας ο Ακερ..


ενταξει δεν ηταν και σε ομαδα υποδειγμα αξιοπιστιας. Εβρισκε και τα εκανε. Δεν νομιζω αν ερθει στον ΠΑΟ υπο τις οδηγιες του ζοτς, να κανει τα ιδια πραγματα.
Αλλωστε μεχρι τα μεσα της σεζον, ο ακερ ηταν υποδειγμα επαγκελματια. Απλα απο ενα σημειο και υστερα, η ομαδα του ΟΣΦπ ηταν τοσο ανοργανωτη, που ο καθενας εκανε οτι ηθελε.
james
Επισης δε βλεπω κανενα λογο αγωνιστικο για τον Ακερ. Ωραια εχει πολυ ταλεντο. Κρυιως μονο επιθετικο γιατι αμυντικα ειναι τρυπα.. Επισης ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα φυγει αν οχι φετος του χρονου για ΝΒΑ. Γιατι να ρισκαρεεις σε αυτον λοιπον ενα χρονο? Αν θες τετοιους παιχτες υπαρχουν πολλοι οι οποιοι και θα μεινουν ευρωπη και θα εινια πιο αξιοπιστοι και γενκα αλλα και αγωνιστικα
Igor
Xιλιες φορες ο Ουινστον απο τον Ακερ.
Ναι μεν ο Ακερ επιθετικα ειναι καλυτερος αλλα ο Ουινστον ειναι καλυτερος αμυντικα και μπορει να εξελιχθει με τον Ζοτς. Εχει και καλυτερο χαρακτηρα απο τον Ακερ απο οτι φαινεται.
Οτι πρεπει για Παναθηναικο.
james
Συμφωνω απολυτα. Αν ειναι να παρουμε καποιον μεταξυ των δυο χιλιες φορες τον Ουινστον.
james
http://www.goalday.gr/article.asp?catid=10...=2&pubid=522501

Σε 10 μερες θα ξερουμε νεωτερα για τον Σπανουλη οπως δηλωσε ο ιδιος. Οποτε υπομονη smile.gif
Achilleas13
Οχι ρε παιδια και ο Ακερ στον ΠΑΟ.Χιλιες φορες ο Γουινστον.Ειναι πολυ καλυτερος παικτης
man10
QUOTE(Achilleas13 @ Jun 30 2007, 10:58 AM) *
Οχι ρε παιδια και ο Ακερ στον ΠΑΟ.Χιλιες φορες ο Γουινστον.Ειναι πολυ καλυτερος παικτης

O Aκερ ειναι πιστευω πιο ταλαντουχος αλλα Ο Γουινστον πληρει τις προυποθεσεις...

Α,ξερει κανεις πιο ετος ειναι γεννημενος ο Γουινστον???
Achilleas13
29.07.1984

Μικρός είναι
traveller
QUOTE(billybiros @ Jun 30 2007, 12:00 AM) *
Κινηθείτε (τρόπος του λέγειν) για Έλληνες παίκτες. Κι ας μην είναι το ίδιο καλοί.


Aυτό θα το ήθελα κι εγώ πάρα πολύ διότι φαίνεται να μην υπάρχει η διαδοχη κατάσταση σε Ελληνες παίχτες και αυτοί είναι που θα κάνουν τη διαφορά στα ζόρια. Αυτοί θα παίξουν για τη φανέλα.

Ο Σφαιρόπουλος φορτώνει τον Ολυμπιακό με Ελληνες κι εμείς χαζεύουμε. Ο Σάκοτα βάζει 30άρες με τη Νέων αλλά σε μας παίζει 5 λεπτά με τον Απόλλωνα εντός έδρας.
PARISINOS
Φιλε τraveller κατανοω τις ανησυχιες σου αλλα το να παρουμε μετριους ελληνες μονο και μονο επιδη ειναι ελληνες, εμενα δεν μου ακουγεται λογικο.
ο σακοτα στα πενταλεπτα που παιζει σου εχει δειξει οτι αξιζει να παιζει παραπανω? και δεν παιζει μονο πενταλεπτα. Στο ελληνικο πρωταθλημα παιρνει αξιοσεβαστο χρονο συμμετοχης και δεν κανει τιποτα. Το παιδι εχει μονο σουτ και υψος. και αυτο μπορει να αρκουσε πριν απο 5-10 χρονια αλλα οχι πλεον.

Ασε που αν παρουμε τον σπαμουλη, δεν καταλαβαινω γιατι θα εχουμε προβλημα με τους ελληνες.
με σπανουλη και μητσο, θα εχουμε το καλυτερο διδυμο γκαρντ της ευρωπης, θα ειναι ελληνες και με Μ.Ο ηλικιας κατω απο25.
Αν προσθεσεις σε αυτους τσαρτσαρη, ντικουδη και χατζηβρεττα που εχουν ανετα αλλα δυο χρονια μπασκετ σε πολυ υψηλο επιπεδο, τοτε για τα επομενα δυο τρια χρονια , ειμαστε καλυμμενοι.

Ε αν μεσα σε αυτα τα τρια χρονια δεν βγουν νεοι ελληνες αξιοι να παιξουν στον ΠΑΟ , πραγμα σχετικα απιθανο μιας και παντα βγαινουν ταλαντα στην ελλαδα, τοτε για να αντικαταστησουμε την τριαδα που θα γερναει, τιποτα δεν θα μας εμποδιζει να χτυπησουμε λαζο, ζηση, φωτση που τοτε θα τελειωνουν τα συμβολαια τους.

γι αυτο λοιπον μην μας πιανει πανικος, λεγοντας ας παρουμε ελληνες και ας ειναι μετριοι.

Η ομαδα ειναι καλυμμενη για τα επομενα τρια χρονια τουλαχιστον απο πλευρας ελληνων. Οσοι λενε το αντιθετο ειναι μερικοι εξυπνοι δθμησιογραφοι, που μιλανε για τακτικες ωριμου φρουτου και λοιπες βλακειες, ατομα που προπσπαθουν να μας πεισουν οτι του ντικουδη του μενει ενας χρονος μπασκετ ακομη στο υψηλοτερο επιπεδο, οταν ο παπαλουκας που εχει την ιδια ηλικια, ετοιμαζεται να υπογραψει πενταετες συμβολαιο 30 εκ ευρω με τους λεικερς.
Ginobili
Κινούμαστε για τον Σπανούλη,και τώρα τελευταία..(με λίγες πιθανότητες) για Περπέρογλου! Τί άλλο να κάνουμε?? Μόνο μια ανοργάνωτη-χαβαλετζίδικη-πανηγυράκι..ομάδα θα κινούταν για ό,τι να ναι..αρκεί να είναι Ελληνικό..σαν τον Ολυμπιακό.Κανείς από τους υπάρχοντες Έλληνες..δεν είναι επιπέδου Παναθηναικού..ή δεν ταιριάζει καθόλου στο στυλ του Παναθηναικού.Δηλ.τι να κάνουμε??? Επειδή ο Αγγελόπουλος δεν του έκατσαν..οι Ζήσης,Φώτσης,Παπαδόπουλος,...Παπαλουκάς...κα
παίρνει τώρα Βασιλειάδη,Αποστολίδη,Βουγιούκα...άντε και Μαυροκεφαλείδη...να πάμε και εμείς να πάρουμε τον Καφκή..αν δεν μας κάτσει ο Σπανούλης??? Δεν υπάρχει λογική σε αυτό που λέτε.
Με τις υπάρχοντες συνθήκες...ο Σπανούλης είναι η ιδανικότερη λύση για το ασσόδυο.Αν δεν κάτσει...θα πάρουμε ξένο ή κοινοτικό(για κανά Πλάνινιτς..το κόβω.).Όπως επισής αυτή την στιγμή...η καλύτερη-ιδανική λύση για τον αντι-Σίσκα...είναι ο Φερνάντεθ!!..και μετά ακολουθεί ο Γουίνστον.Δεν μπορούμε να πάρουμε για βασικό 3άρι τον Παρπέρογλου!!! Δεν γίνεται!!!! Κινούμαστε να τον πάρουμε σαν αναπληρωματικό..όχι για βασικό.! Επίσης στους ψηλούς...που αποδεδειγμένα χρειαζόμαστε έναν σέντερ με ποιότητα και δύναμη..που μας λείπει τόσα χρόνια(ο Τομάσεβιτς είναι μια εξαιρετική λύση...για κάποια ποιοτικά λεπτά..καθ'όλη την χρονιά..και ειδικά στα κρίσιμα).Τι να κάνουμε...να αφήσουμε τις 1κλασσάτες επιλογές(Βούισιτς,Πέροβιτς,Άντερσεν) για να πάρουμε τον Μαυροκεφαλείδη???..(Ο Παπαδόπουλος εκτός του ότι είναι μέρα με την νυχτα...ο τρόπος παιχνιδιού του..με αυτόν της ομάδας,γι'αυτό και δεν τον θέλει ο Ζότς...ζητάει 2.000.000 μισθό minimum!!!!! 2.3 θέλει.)Σιγά μην του δώσουμε τόσα λεφτά...για να χαλάσουμε και τις ισορροπίες της ομάδας.Ξέχωρα ότι δεν αξίζει τόσα λεφτά.Από τους διαθέσιμους Έλληνες φέτος...ήθελα μόνο Περπέρογλου,και Πελεκάνο...
Ginobili
Και κάτι ακόμα....Ο Σάκοτα έπρεπε να πάρει πόδι από πέρυσι!!!!!!!!!!!!!!!!! Είμαι κάθετος σε αυτό!!!! Είναι χειρότερος και από πάερυσι!!!! Ούτε 1 κιλό μυικό δεν μπόρεσε να βάλει τόσα χρόνια.Ευκαιρίες πήρε και με το ΠΑΡΑΠΑΝΩ!!!(Πέρυσι μάρκαρε τον Σκόλα..για 2') ..Και πολύ του ήτανε!!!!...Ας πάει στο Μαρούσι..να κάθεται απ'έξω να σουτάρει τρίποντα.Μόνο αυτό ξέρει να κάνει!!!!!
Igor
Δεν ξερω που να το βαλω, το βαζω εδω.

Ο Ιτουδης προπονει μια ομαδα στο Σαμερ Λιγκ τςη Ευρωλιγκα..
Δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα το γραφω.



4 Leon Rodgers USA Forward 1.99
5 Quinton Day USA Guard 1.85
6 Demetrius Williams USA Forward 2.06
7 Jure Balazic Slovenia Forward 2.02
8 Todd Abernethy USA Guard 1.85
9 Martin Samarco USA Guard 1.90
10 Marshall Strickland USA Guard 1.88
11 Zoltan Horvath Hungary Center 2.07
12 Alen Trepalovac Croatia Center 2.15
13 Mark Zoller USA Forward 2.01
thrylos7
QUOTE
Μόνο μια ανοργάνωτη-χαβαλετζίδικη-πανηγυράκι..ομάδα θα κινούταν για ό,τι να ναι..αρκεί να είναι Ελληνικό..σαν τον Ολυμπιακό.


68.gif

Εφόσον διαφωνείς με την τακτική αυτή, μπορείς να το γράψεις με άλλο τρόπο, δίχως να χρησιμοποιείς τέτοιους χαρακτηρισμούς για την ομάδα.

Λίγη περισσότερη προσοχή δε βλάπτει.
Ginobili
Καλά ok,το παίρνω πίσω.Να το θέσω διαφορετκά τότε...:ομάδα με την κουτοπόνηρη "λογική"...ότι με το να μαζέψω όλους τους δευτεροκλασάτους έλληνες πιτσιρικάδες(εκτός του Περπέρογλου)...ο αιώνιος αντίπαλος θα "μείνει" από Έλληνες..και στο μέλλον...θα "πέσει σαν ώριμο φρούτο"...και φυσικά...θα είμαι και 1η μούρη στα ΜΜΕ...καθώς το να μαζεύεις αβέρτα ελληνική πιτσιρακαρία..."πουλάει"...(άσχετα με το αν μου κάνουν...και καλύπτουν τις αδύναμες θέσεις της ομάδας.....)
PanosIlio
Ναι τώρα δεν μας προσβάλλεις πολύ ,ας προσβάλλεις λίγο. 68.gif 68.gif

Μ'αρέσει μάλιστα που τους λες και δευτεροκλασσάτους, αν θυμάμαι καλά όλα αυτά τα παιδιά ήταν μέλη της ομάδας που πήρε το ασημένιο στην αργεντινή, ναι ναι όλα είναι 2α.

Και ποια παιδιά κατά τη γνώμη σου είναι πρωτοκλασσάτα?
PARISINOS
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 02:07 PM) *
Ναι τώρα δεν μας προσβάλλεις πολύ ,ας προσβάλλεις λίγο. 68.gif 68.gif

Μ'αρέσει μάλιστα που τους λες και δευτεροκλασσάτους, αν θυμάμαι καλά όλα αυτά τα παιδιά ήταν μέλη της ομάδας που πήρε το ασημένιο στην αργεντινή, ναι ναι όλα είναι 2α.

Και ποια παιδιά κατά τη γνώμη σου είναι πρωτοκλασσάτα?



Ε καλα γεγονος ειναι οτι δεν κανουν ολοι οι της εφηβων για τον ΟΣΦΠ.

Απο καθε γενια , κατα βαση οι 2-3 καλυτεροι αξιζουν θεση στις καλυτερες ομαδες της ελλαδας. Τον βασιλο και τονν σχορτσι τους πηρε ηδη. Μετα μονο ο περπερογλου αξιζει. Ολοι οι υπολοιποι δεν αξιζει να ενδιαφερθει μια ομαδα που στοχευει ευρωλιγκα.
Ginobili
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 02:07 PM) *
Ναι τώρα δεν μας προσβάλλεις πολύ ,ας προσβάλλεις λίγο. 68.gif 68.gif

Μ'αρέσει μάλιστα που τους λες και δευτεροκλασσάτους, αν θυμάμαι καλά όλα αυτά τα παιδιά ήταν μέλη της ομάδας που πήρε το ασημένιο στην αργεντινή, ναι ναι όλα είναι 2α.

Και ποια παιδιά κατά τη γνώμη σου είναι πρωτοκλασσάτα?

Δεν έχω δικαίωμα να τους θεωρώ δευτεροκλασσάτους???? Αν σε εσάς τους ολυμπιακούς σας κάνουν...εμένα μου περισσεύουν... Δηλ π.χ αν ο Βασιλειάδης δεν είναι δευτεροκλασσάτος..αλλά 1ης ...τότε ο Ζήσης τι είναι????? ΝΒΑ live...? Αν ο Μαυροκεφαλείδης είναι 1ης κλάσσης...ο Σχορτσανίτης τι είναι...? (Καλα για τον Αποστολίδη..και τον Βουγιούκα ας μην μιλήσω καλύτερα...έδειξα μεγάλη επιείκεια..3α....).1η κλάσση είναι ο Σπανούλης...ας πούμε....εκτός και αν σου φαίνεται μεγάλος...,ο Ζήσης..ο Μπουρούσης...είναι μια κλάσση σαφώς παραπάνω από όλους αυτούς..επίδοξους ερυθρόλευκους...


(εξαίρεσα μόνο τον Περπέρογλου..)
rchos
QUOTE
Απο καθε γενια , κατα βαση οι 2-3 καλυτεροι αξιζουν θεση στις καλυτερες ομαδες της ελλαδας. Τον βασιλο και τονν σχορτσι τους πηρε ηδη. Μετα μονο ο περπερογλου αξιζει. Ολοι οι υπολοιποι δεν αξιζει να ενδιαφερθει μια ομαδα που στοχευει ευρωλιγκα.


σαν γενικος κανονας αυτο που λες ισχυει!δηλαδδη 2-3 παιχτες απο καθε γενια εχουν ταλεντο για να γινουν σημαντικοι παιχτες για ομαδες που επιδιοκουν ευρωλιγκα!για την συγκεκριμενη γενια ομως δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα!ο περπε και ο σοφο δεν ηταν καν στην ομαδα οταν βγηκε 2η στο παγκοσμιο.ο βασιλειαδης ο βασιλοπουλος και ο μαυροκεφαλιδης ηταν οι αστερες της.δεν ειναι δυνατον να συμφωνησω οτι οι βασιλειαδης και μαυροκεφαλιδης δεν εχουν απιστευτο ταλεντο!τωρα βεβαια ποσοι θα βγουν η οχι απο αυτους τους παιχτες εξαρταται απο το ποσο θα δουλεψουν!παντως η συγκεκριμενη γενια εχει περισσοτερο ταλεντο και σε ποιοτητα και σε ποιοτητα απο καθε αλλη γενια του ελληνικου μπασκετ!
PanosIlio
Μα όλα αυτά τα παιδιά που λες είναι 1-2 χρόνια μεγαλύτερα από αυτά τα παιδιά που πήραμε εμείς, έχουν άλλες παραστάσεις.

Φυσικό είναι αν τους συγκρίνεις με αυτούς να φαίνονται 2α.

Καλά το σχόλια για τα 3α δεν το συζητώ καθόλου.

Και αν το πάμε έτσι και σεις στην ομάδα σας έχετε 2 παίχτες που με τη δική σου λογική είναι 2α ή 3α, Σάκοτα, Ξανθόπουλος.

Δεν βλέπω να παραπονιέται κανένας για αυτούς.
GR-HAMMER
αυτο το ενδιαφερον του γαυρου για μαυροκεφαλιδη μου λεει οτι του χρονου ο σοφο δε θα φοραει κοκκινα...
με κανενα πρασινακι τον βλεπω...
και για οσους πουνε εχει παραπανω κιλα, ειναι απειθαρχος και και και μπορω μονο ενα πραγμα να πω...
δημητρης ιτουδης...
PARISINOS
Δεν αντιλεγω οτι ο βασιλειαδης και ο μαυροκεφαλιδης εχουν ταλεντο.

Απλα καλως η κακως , με την χρονια που ειχαν περσυ, δεν αξιζουν να ειναι στο ροστερ οποιασδηποτε ομαδας που στοχευει την ευρωλιγκα.

τι να κανει ο ΠΑΟ η ο ΟΣΦΠ παιχτες που ηταν σχεδον ολη την ωρα στο παγκο ομαδων που ηταν χειροτερες απο αυτους.

μονο και μονο επειδη ειναι ελληνες.

Αλλα θα σου κανω μια αλλη ερωτηση.
Αν ηταν ξενοι οι βασιλειαδης και μαυροκεφαλιδης, και μαθαινες οτι ο ΟΣΦΠ παει να τους παρει θα χαιροσουν.

μαλλον ΟΧι.
Αρα τι αλλαζει οτι ειναι ελληνες?

ο μονος απο αυτους που ειχε καλη χρονια περσυ ηταν ο περπερογλου.

τελος για τον σακοτα και ξανθοπουλο. Βαβαιως και τουε θεωρω δευτεροκλασσατους, και δεν νομιζω κανενας απο αυτους να παιξει ποτε στον ΠΑΟ συμαντικο ρολο.
rchos
παρισινε τα λες πολυ σωστα!το οτι ειναι ελληνες αλλαζει την αποψη μου για αυτους!ξενους εχεις οριο ποσους μπορεις να παρεις.πρεπει αυτοι οι 6 να ειναι οι καλυτεροι που μπορεις!με τους ελληνες αντιθετα μποερις να παρεις το ρισκο να φερεις παιχτες που παιζει και να σου βγουν παιζει και οχι γιατι μπορει να εχεις οσους θες!μην ξεχνατε οτι τον παιχτη που ολοι αποθεωνεται τον σοφο ο ολυμπιακος με αυτη την λογικη τον πηρε!ηταν κατεστραμενος και μονο επειδη ηταν ελληνας αξιζε το ρισκο ννα τον παρεις!αν ηταν ξενος δεν υπηρχε περιπτωση να παει ο ολυμπιακος να τον υπογραψει!το ιδιο ισχυει και για αυτους!απο την στιγμη που οι τοπ αυτη τη στιγμη δεν του εκατσαν παει στους αμεσως επομενους!οι αμεσως επομενοι ειναι αυτοι που κλεινει τωρα ο ολυμπιακος!
Ginobili
QUOTE(PanosIlio-G7 @ Jun 30 2007, 02:26 PM) *
Μα όλα αυτά τα παιδιά που λες είναι 1-2 χρόνια μεγαλύτερα από αυτά τα παιδιά που πήραμε εμείς, έχουν άλλες παραστάσεις.

Φυσικό είναι αν τους συγκρίνεις με αυτούς να φαίνονται 2α.

Καλά το σχόλια για τα 3α δεν το συζητώ καθόλου.

Και αν το πάμε έτσι και σεις στην ομάδα σας έχετε 2 παίχτες που με τη δική σου λογική είναι 2α ή 3α, Σάκοτα, Ξανθόπουλος.

Δεν βλέπω να παραπονιέται κανένας για αυτούς.

Μα τι μας λές τώρα??? Τον Ξανθόπουλο τον είχαμε μόνο για τις προπονήσεις,και ο Σάκοτα αυτά που έχει ακούσει από τους Παναθηναικούς(και ειδικά από εμένα...) δεν έχουν προηγούμενο.Φυσικά και είναι δευτεροκλασσάτοι(για να μην πώ χειρότερα..).Και δεν κατάλαβα?...Πόσων χρόνων είναι ο Ζήσης? Για πήγαινε τον στην ηλικία του Βασιλειάδη..να δούμε τί ήταν τότε....(πάλι πολύ καλύτερος...έκανε παπάδες με την ΑΕΚ στην Ευρωλίγκα..και τον πήρε η Μπένετον..και έπαιζε βασικός 2 χρόνια...)
PanosIlio
+1 rchos

Ακριβώς επειδή είναι Έλληνες, νεαροί, ταλαντούχοι και εξελίξιμοι συμφωνώ με το να τους πάρουμε.

Ας τους έχουμε εμείς και ας μην βγουν όλοι.

Εσύ σαν ομάδα ρίσκαρες πέρσι με 2 παίχτες, Ντελκ και Γιαφτόκας, που κόστισαν στην ομάδα κοντά 2,5 εκατομμύρια ευρώ. Χίλιες φορές να ρισκάρω με νέα παιδιά που μπορεί και να με ωφελήσουν στο μέλλον παρά έτσι όπως εσείς πέρσι.
Ginobili
QUOTE(rchos7 @ Jun 30 2007, 02:58 PM) *
παρισινε τα λες πολυ σωστα!το οτι ειναι ελληνες αλλαζει την αποψη μου για αυτους!ξενους εχεις οριο ποσους μπορεις να παρεις.πρεπει αυτοι οι 6 να ειναι οι καλυτεροι που μπορεις!με τους ελληνες αντιθετα μποερις να παρεις το ρισκο να φερεις παιχτες που παιζει και να σου βγουν παιζει και οχι γιατι μπορει να εχεις οσους θες!μην ξεχνατε οτι τον παιχτη που ολοι αποθεωνεται τον σοφο ο ολυμπιακος με αυτη την λογικη τον πηρε!ηταν κατεστραμενος και μονο επειδη ηταν ελληνας αξιζε το ρισκο ννα τον παρεις!αν ηταν ξενος δεν υπηρχε περιπτωση να παει ο ολυμπιακος να τον υπογραψει!το ιδιο ισχυει και για αυτους!απο την στιγμη που οι τοπ αυτη τη στιγμη δεν του εκατσαν παει στους αμεσως επομενους!οι αμεσως επομενοι ειναι αυτοι που κλεινει τωρα ο ολυμπιακος!

Εδώ θα είμαστε..και θα το δείς.Από αυτούς που πήρες φέτος..και πας να πάρεις..κανένας δεν θα προσφέρει το κάτι παραπάνω!!! Μόνο ο Περπέρογλου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.