Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 ΕΣΚΑ-Η
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ερασιτεχνικά Υπόλοιπης Ελλάδας
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199
Aggelos13
Ημουν εγω στα Λεχαινα και το ΔΙΑΜΑΝΤΙ εκοβε πολυ, παρα πολυ!!! Οχι οτι ειναι η πρωτη φορα αλλωστε ειναι γνωστο οτι αυτά τα υλικά φημίζονται τοσο για την ενταση οσο και για την ακρίβεια με την οποια ΄λιανιζουν΄. ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!!
lexaina
QUOTE(Aggelos13 @ Mar 18 2011, 13:58 ) *
Ημουν εγω στα Λεχαινα και το ΔΙΑΜΑΝΤΙ εκοβε πολυ, παρα πολυ!!! Οχι οτι ειναι η πρωτη φορα αλλωστε ειναι γνωστο οτι αυτά τα υλικά φημίζονται τοσο για την ενταση οσο και για την ακρίβεια με την οποια ΄λιανιζουν΄. ΝΤΡΟΠΗ!!!!!!!!!!

προκαλω τον οποιονδηποτε να δουμε μαζι το βιντεο του αγωνα....και την τελευταια φαση της κανονικης περιοδου βεβαιως ...που γινεται φαουλ στο μοσχονα (μονος του με το καλαθι) και δεν δινεται...αν ηταν τα πραγματα οπως τα λετε
θα εδιναν εκει το φαουλ και το ματσακι θα εληγε ...πηγαμε ομως παραταση....και κερδισαμε...ξερω οτι άλλα περιμεναν καποιοι
ομως τι να κάνουμε?
παιζουμε κι εμεις μπασκετ...όσο χαναμε δεν σας πειραζε...τωρα που κερδισαμε κατι παθατε...μηπως θελετε να μην υπαρχουν ομαδες απο την Ηλεια στην Α1 ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΕΥΦΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙΩΝ ΚΛΠ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΚΡΥΜΜΕΝΟς ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΟΥ

Ομας εχουν σφαξει σε 6 τουλαχιστον παιχνιδια φετος και δεν ειδα κανεναν απο σας τους δηθεν αμεροληπτους κριτες να μιλησετε...σας αρεσε ομως γι αυτο...μην προσπαθειτε λοιπον να μας πεισετε για την αγνοτητα των αισθηματων σας....οτι δηθεν κοπτεσθε για το αθλημα.....περιμενω απαντησεις και θα επανελθω αν χρειαστει

παντως πρεπει να σας πειραξε πολυ.......
kleiza
QUOTE(fear_me @ Mar 14 2011, 14:46 ) *
gia na min paraponieste gia ton ipsilo meso oro ilikias twn perissoterwn omadwn diabaste ki auto!!!
http://www.england365.gr/article/13990/Η-...υ-κόσμου tongue.gif

p.s. sorry gia ta greeklish alla edw pou eimai den exw prosbasi se ellinika :S

για δείτε και αυτό http://feakasbasket.blogspot.com/2011/03/40.html
kyrgiakos vidas
QUOTE (lexaina @ Mar 18 2011, 16:36 ) *
προκαλω τον οποιονδηποτε να δουμε μαζι το βιντεο του αγωνα....και την τελευταια φαση της κανονικης περιοδου βεβαιως ...που γινεται φαουλ στο μοσχονα (μονος του με το καλαθι) και δεν δινεται...αν ηταν τα πραγματα οπως τα λετε
θα εδιναν εκει το φαουλ και το ματσακι θα εληγε ...πηγαμε ομως παραταση....και κερδισαμε...ξερω οτι άλλα περιμεναν καποιοι
ομως τι να κάνουμε?
παιζουμε κι εμεις μπασκετ...όσο χαναμε δεν σας πειραζε...τωρα που κερδισαμε κατι παθατε...μηπως θελετε να μην υπαρχουν ομαδες απο την Ηλεια στην Α1 ?
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΟΥΣΙΑ ΕΥΦΥΟΛΟΓΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙ ΔΙΑΜΑΝΤΙΩΝ ΚΛΠ ΚΛΠ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΑ ΛΕΣ ΦΙΛΕ ΚΡΥΜΜΕΝΟς ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΩΝΥΜΙΑ ΣΟΥ

Ομας εχουν σφαξει σε 6 τουλαχιστον παιχνιδια φετος και δεν ειδα κανεναν απο σας τους δηθεν αμεροληπτους κριτες να μιλησετε...σας αρεσε ομως γι αυτο...μην προσπαθειτε λοιπον να μας πεισετε για την αγνοτητα των αισθηματων σας....οτι δηθεν κοπτεσθε για το αθλημα.....περιμενω απαντησεις και θα επανελθω αν χρειαστει

παντως πρεπει να σας πειραξε πολυ.......

Eπειδη γατος γα..... και γατος σκουζει φιλε απο τα λεχαινα,θα σου αναφερω μονο δυο πραγματα,και οσοι ξερουν μπασκετ ξερουν !!!!Τα φαουλ ηταν 31-15 και τα λεχαινα βαραγαν φαουλ απο το 7 λεπτο καθε δεκαλεπτου!!! Δεν χρειαζεται να πω οτι η αλλη ομαδα δεν βαρεσε ουτε ενα φαουλ -μπονους!
lexaina
QUOTE(kyrgiakos vidas @ Mar 18 2011, 22:28 ) *
Eπειδη γατος γα..... και γατος σκουζει φιλε απο τα λεχαινα,θα σου αναφερω μονο δυο πραγματα,και οσοι ξερουν μπασκετ ξερουν !!!!Τα φαουλ ηταν 31-15 και τα λεχαινα βαραγαν φαουλ απο το 7 λεπτο καθε δεκαλεπτου!!! Δεν χρειαζεται να πω οτι η αλλη ομαδα δεν βαρεσε ουτε ενα φαουλ -μπονους!

αφου λοιπον ξερεις απο μπασκετ θα εχεις υποψιν σου οτι αυτο δεν νειναι η πρωτη φορα ποπυ συμβαινει.....ουτε φετος ..(αν και εχω αμφιβολιες γι αυτα που λες.)για τα φαουλ δεν ειμαι σιγουρος, ομως για τα φαουλ γκολ θυμαμαι δυο τπυλαχιστον εκ των οποιων το ενα στο τελευταιο διλεπτο σε σουτ του μενουνου. το οτι κανεις πως δεν τα θυμασαι δειχνει ή οτι εχεις λαθος πληροφορησ ή οτι εισαι προκατειλημμενος
αφου ομως κανεις τον αντικειμενικο θελω να μου απαντησεις σε μια ερωτηση . πως εξηγεις το τρομερο παθος των παικτων του προμηθεα που σε ενα αδιαφορο παιχνιδι επαιζαν λες και ειναι τελικος ευρωλιγκας????πρπεπει να θυμασαι πως πανηγυριζαν καθε καλαθι...εμπαινε ολος ο παγκος μεσα στο γηπεδο...δεν το εχω ξαναδει αυτο....μαθε και τι δηλωναν στο τελος...και θα καταλαβεις.....και δεν μου ειπες για την τελευταια φαση
γιατι δεν σφυριξαν το φαουλ στο μοσχονα να μας δωσουν το παιχνιδι?? περιμενα καλυτερη αντιμετωπιση απο εσας τους δηθεν μπασκετικους που σας πειραξε τοσο πολυ που τα μικρα λεχαινα υψωσαν το αναστημα τους και τολμησαν να κερδισουν...δειξατε ποσο πολυ αγαπατε το μπασκετ...γι αυτο το καταντησατε ετσι...με ολα αυτα που λετε και κανετε...και τελειωνω με μια παροιμια..οπως αρχισες εσυ(πιο κοσμια βεβαια γιατι εδω εχουμε και καποιο επιπεδο)
.... φωναζει ο κλεφτης για να φοβηθει ο νοικοκυρης....εχουμε διδαξει ηθος 30 χρονια εμεις...
misunov
QUOTE(lexaina @ Mar 18 2011, 23:56 ) *
αφου λοιπον ξερεις απο μπασκετ θα εχεις υποψιν σου οτι αυτο δεν νειναι η πρωτη φορα ποπυ συμβαινει.....ουτε φετος ..(αν και εχω αμφιβολιες γι αυτα που λες.)για τα φαουλ δεν ειμαι σιγουρος, ομως για τα φαουλ γκολ θυμαμαι δυο τπυλαχιστον εκ των οποιων το ενα στο τελευταιο διλεπτο σε σουτ του μενουνου. το οτι κανεις πως δεν τα θυμασαι δειχνει ή οτι εχεις λαθος πληροφορησ ή οτι εισαι προκατειλημμενος
αφου ομως κανεις τον αντικειμενικο θελω να μου απαντησεις σε μια ερωτηση . πως εξηγεις το τρομερο παθος των παικτων του προμηθεα που σε ενα αδιαφορο παιχνιδι επαιζαν λες και ειναι τελικος ευρωλιγκας????πρπεπει να θυμασαι πως πανηγυριζαν καθε καλαθι...εμπαινε ολος ο παγκος μεσα στο γηπεδο...δεν το εχω ξαναδει αυτο....μαθε και τι δηλωναν στο τελος...και θα καταλαβεις.....και δεν μου ειπες για την τελευταια φαση
γιατι δεν σφυριξαν το φαουλ στο μοσχονα να μας δωσουν το παιχνιδι?? περιμενα καλυτερη αντιμετωπιση απο εσας τους δηθεν μπασκετικους που σας πειραξε τοσο πολυ που τα μικρα λεχαινα υψωσαν το αναστημα τους και τολμησαν να κερδισουν...δειξατε ποσο πολυ αγαπατε το μπασκετ...γι αυτο το καταντησατε ετσι...με ολα αυτα που λετε και κανετε...και τελειωνω με μια παροιμια..οπως αρχισες εσυ(πιο κοσμια βεβαια γιατι εδω εχουμε και καποιο επιπεδο)
.... φωναζει ο κλεφτης για να φοβηθει ο νοικοκυρης....εχουμε διδαξει ηθος 30 χρονια εμεις...


.....γιατί τόση έχθρα φίλε από τον κάμπο και φίλε Βίδα ???? Πάλι η διαιτησία στο επίκεντρο ???? Πότε επιτέλους θα μιλήσουμε για το μπάσκετ (και μόνο για το μπάσκετ) εδώ μέσα ?????
white chocolate
[quote name='lexaina' date='Mar 18 2011, 23:56 ' post='470900']
αφου λοιπον ξερεις απο μπασκετ θα εχεις υποψιν σου οτι αυτο δεν νειναι η πρωτη φορα ποπυ συμβαινει.....ουτε φετος ..(αν και εχω αμφιβολιες γι αυτα που λες.)για τα φαουλ δεν ειμαι σιγουρος, ομως για τα φαουλ γκολ θυμαμαι δυο τπυλαχιστον εκ των οποιων το ενα στο τελευταιο διλεπτο σε σουτ του μενουνου. το οτι κανεις πως δεν τα θυμασαι δειχνει ή οτι εχεις λαθος πληροφορησ ή οτι εισαι προκατειλημμενος
αφου ομως κανεις τον αντικειμενικο θελω να μου απαντησεις σε μια ερωτηση . πως εξηγεις το τρομερο παθος των παικτων του προμηθεα που σε ενα αδιαφορο παιχνιδι επαιζαν λες και ειναι τελικος ευρωλιγκας????πρπεπει να θυμασαι πως πανηγυριζαν καθε καλαθι...εμπαινε ολος ο παγκος μεσα στο γηπεδο...δεν το εχω ξαναδει αυτο....μαθε και τι δηλωναν στο τελος...και θα καταλαβεις.....και δεν μου ειπες για την τελευταια φαση
γιατι δεν σφυριξαν το φαουλ στο μοσχονα να μας δωσουν το παιχνιδι?? περιμενα καλυτερη αντιμετωπιση απο εσας τους δηθεν μπασκετικους που σας πειραξε τοσο πολυ που τα μικρα λεχαινα υψωσαν το αναστημα τους και τολμησαν να κερδισουν...δειξατε ποσο πολυ αγαπατε το μπασκετ...γι αυτο το καταντησατε ετσι...με ολα αυτα που λετε και κανετε...και τελειωνω με μια παροιμια..οπως αρχισες εσυ(πιο κοσμια βεβαια γιατι εδω εχουμε και καποιο επιπεδο)
.... φωναζει ο κλεφτης για να φοβηθει ο νοικοκυρης....εχουμε διδαξει ηθος 30 χρονια εμεις...


δουλευομαστε?????το φαουλ που ζητας δν υπαρχει ουτε κατα διανοια γιατι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΑΟΥΛ.ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝ ΕΠΑΦΗ!
απλα μαλλον περιμενες πως ο λεπιδις θα το σφυριζε γιατι ειχε σφυριξει σε ολη την διαρκεια κατι παρομοια υπερ των λεχαινων!
κ κατι τελευταιο,σε πειραζε πως τα παιδια του προμηθεα δν εκατσαν να χασουν???αυτο ζηταγες με τις φωνες σου αλλωστε απο την αρχη του αγωνα στην κερκιδα που καθοσουν(μαλλον στα καγκελα ησουν τωρα που το ξανασκεφτομαι κ εβριζες ολη την ωρα την ομαδα του προμηθεα,οπως κ καποιοι παιχτες σου χωρις λογο κ αφορμη)γιαυτο λοιπον μην απορεις η δηλωσεις στο τελος του αγωνα.οπως στρωνεις ,κοιμασαι....... smiley.gif

φιλικα παντα!
lexaina
QUOTE(misunov @ Mar 19 2011, 01:07 ) *
.....γιατί τόση έχθρα φίλε από τον κάμπο και φίλε Βίδα ???? Πάλι η διαιτησία στο επίκεντρο ???? Πότε επιτέλους θα μιλήσουμε για το μπάσκετ (και μόνο για το μπάσκετ) εδώ μέσα ?????

ενταξει εγω παιδια σταματαω εδω . καλο ομως θα ειναι να βλεπουμε και να κρινουμε με τα ιδια μετρα και σταθμα
fernando
Λοιπον κυριοι μ'ενδιαφερον παρακολουθω τις αντιπαραθεσεις σας και θα ηθελα σαν τριτος να βαλω τα πραγματα στη θεση τους.
Κατ'αρχην τα λεχαινα ειναι η μοναδικη ομαδα αποτις 5 που κινδυνευουν,που δικαιουται να μεινει και το λεω αυτο λογω εμφανισεων,αγωνιστικου παθους και προπονητη.Απο την αλλη εσεις στο προμηθεα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τρεφεται αυταπατες? και γιατι καθε φορα που χανεται σας αδικει η διαιτησια? χωρις το χαμηλο πεφτετε αυτοματα ενα επιπεδο,σουτερ δεν εχεται...παρα μονο μια καλη front line...αρα μια χαρα ειστε εκει που ειστε.Και στη τελικη εκτος απο το παιχνιδι με τη νικη που εσφαζε εκατερωθεν ο μπουσιας,θεωρω οτι μετα την απολλωνιαδα και τον ολυμπιονικη ειστε η τριτη πιο ευνοουμενη ομαδα οσο αναφορα τα σφυριγματα που Ξερω οτι ειστε ενα υγιες σωματειο...ειναι κριμα να αναλωνεστε σε μικροπραγματα.
Pilot_11
QUOTE(kleiza @ Mar 18 2011, 18:42 ) *
για δείτε και αυτό http://feakasbasket.blogspot.com/2011/03/40.html


ενταξει παιδια παμε ολοι με κοιλιες εξω και καραφλιτσα στο κεφαλι για αννανεωση!!!!!! Ζητω το 1821 smiley.gif
Jabar
Δεν είδα να αναφέρει τον Οσκαρ Σμίτ που έπαιζε μέχρι τα 45.
Terrorista
QUOTE(lexaina @ Mar 19 2011, 08:46 ) *
ενταξει εγω παιδια σταματαω εδω . καλο ομως θα ειναι να βλεπουμε και να κρινουμε με τα ιδια μετρα και σταθμα

Αποτελέσματα
Kαμάρες-Ζάκυνθος 63-71
Αχαιός -ΓΕΠ 81-82 (69-69 κ.α.,73-73 α' παρ.)
Προμηθέας - Αχαγιά 62-55
Νίκη-ΑΕ Λεχαινών 64-60
Κρήνη-Απολλωνιάδα 61-80
Ροϊτικα - Πανηλειακός 71-86
Γλαύκος-Ολυμπιονίκης 51-65

Bαθμολογία
(σε 22 αγώνες)
1. Ολυμπιονίκης 42
2. Πανηλειακός 40
3. Απολλωνιάδα 40
4. Ζάκυνθος 38
5. Αχιλλέας Καμ. 34
6. Αχαγιά 34
7. Γλαύκος 33
8. Κρήνη 33
9. Προμηθέας 33
10. Νίκη Πρ. 28
11. ΑΕ Λεχαινών 27
12. ΓΕΠ 27
13. Ροΐτικα 27
14. Αχαιός 26

Επόμενη (23η) αγωνιστική
Αχαγιά -Απολλωνιάδα
Πανηλειακός-Κρήνη
ΓΕΠ -Ροΐτικα
Ολυμπιονίκης- Αχαιός
Ζάκυνθος- Γλαύκος
Α.Ε Λεχαινών- Αχιλλέας
Προμηθέας- Νίκη

misunov
QUOTE(fernando @ Mar 19 2011, 13:02 ) *
Λοιπον κυριοι μ'ενδιαφερον παρακολουθω τις αντιπαραθεσεις σας και θα ηθελα σαν τριτος να βαλω τα πραγματα στη θεση τους.
Κατ'αρχην τα λεχαινα ειναι η μοναδικη ομαδα αποτις 5 που κινδυνευουν,που δικαιουται να μεινει και το λεω αυτο λογω εμφανισεων,αγωνιστικου παθους και προπονητη.Απο την αλλη εσεις στο προμηθεα δεν μπορω να καταλαβω γιατι τρεφεται αυταπατες? και γιατι καθε φορα που χανεται σας αδικει η διαιτησια? χωρις το χαμηλο πεφτετε αυτοματα ενα επιπεδο,σουτερ δεν εχεται...παρα μονο μια καλη front line...αρα μια χαρα ειστε εκει που ειστε.Και στη τελικη εκτος απο το παιχνιδι με τη νικη που εσφαζε εκατερωθεν ο μπουσιας,θεωρω οτι μετα την απολλωνιαδα και τον ολυμπιονικη ειστε η τριτη πιο ευνοουμενη ομαδα οσο αναφορα τα σφυριγματα που Ξερω οτι ειστε ενα υγιες σωματειο...ειναι κριμα να αναλωνεστε σε μικροπραγματα.


Φίλε Fernando, συμφωνώ για τα Λεχαινά, αξίζει να μείνουν κατηγορία.
Τώρα για τον Προμηθέα, δεν τον έχω δεί φέτος.Μόνο στο super B, και βλέπω μια καλή και οργανωμένη ομάδα.
Με ενοχλεί όταν οι ομάδες φωνάζουν για διαιτησία.
Αλλά για το παιχνίδι νίκη-προμηθέα, εμαθα ότι ο Μπούσας έκανε όργια εις βάρος μόνο της δεύτερης ομάδας, αφού το προάστειο νίκησε τελικά. Την νικη την έχω δει φέτος με την Αχαγιά και τις καμάρες, δεν μου λέει τίποτα.
Terrorista
QUOTE(misunov @ Mar 22 2011, 08:21 ) *
Φίλε Fernando, συμφωνώ για τα Λεχαινά, αξίζει να μείνουν κατηγορία.
Τώρα για τον Προμηθέα, δεν τον έχω δεί φέτος.Μόνο στο super B, και βλέπω μια καλή και οργανωμένη ομάδα.
Με ενοχλεί όταν οι ομάδες φωνάζουν για διαιτησία.
Αλλά για το παιχνίδι νίκη-προμηθέα, εμαθα ότι ο Μπούσας έκανε όργια εις βάρος μόνο της δεύτερης ομάδας, αφού το προάστειο νίκησε τελικά. Την νικη την έχω δει φέτος με την Αχαγιά και τις καμάρες, δεν μου λέει τίποτα.

ναι η νικη δεν σου λεει κατι ενω με τα λεχαινα εχεισ μεινει αφωνοσ με το μπασκετ που παιζουν και τον πλουραλισμο που διαθετουν και για αυτο πρεπει να μεινουν στην κατηγορια.
σοβαρευτειτε...
sotiris berpos
QUOTE(Terrorista @ Mar 22 2011, 11:52 ) *
ναι η νικη δεν σου λεει κατι ενω με τα λεχαινα εχεισ μεινει αφωνοσ με το μπασκετ που παιζουν και τον πλουραλισμο που διαθετουν και για αυτο πρεπει να μεινουν στην κατηγορια.
σοβαρευτειτε...


χαχαχαχαχαχαχαχαχα
like
fernando
Δεν αντιλεγω με τα λεγομενα σου αλλα δυστυχως αυτο ειναι το επιπεδο οχι μονο της Α1 εσκαη αλλα και γενικοτερα του ελληνικου μπασκετ..Φαντασου τι γινεται απο Α2 και κατω που παιζουν μονο οι μονοφθαλμοι...
Οσο αναφορα τα χθεσινα μεγαλη πραγματικα ηταν η νικη του ''διαλυμενου'' ΙΦΙΤΟΥ...μπραβο στα παιδια.Η νικη επισης εκανε τεραστια νικη και πιστευω πως σωθηκε,ενω Ο ολυμπιονικης εδειξε για μια ακομη φορα ποιος ειναι το αφεντικο.Επισης και ο προμηθεας εκανε κι αυτος μεγαλη νικη.
Στα ροιτικα που πηγα,ειδα τα ροιτικα που το παλεψαν απεναντι σ'εναν πανηλειακο χωρις αρχη και τελος.Εκαναν μια τεραστια ανατροπη 18-2 αλλα μετα ξεμειναν απο δυναμεις και λογικα εχασαν..
Στο αλλο παιχνιδι εκατσα μεχρι το γ' δεκαλεπτο...Η απολλωνιαδα επαιξε πολυ καλο μπασκετ οχι μονο με τους 2 μεγαλους αλλα και οι πιτσιρικαδες πραγματικα ηταν πολυ καλοι,ενω απο την αλλη κατι γερασμενα παλικαρια προσπαθουσαν στην αρχη και οσο περναγε η ωρα εκαναν οτι τους κατεβαινε στο κεφαλι.απορω πως αυτοι στη κρηνη λενε για εισοδο στο play off με κατι παιχτες που ειτε πρεπει να το κοψουν,ειτε κανουν για τουλαχιστον μια κατηγορια πιο κατω..ειδικα τα 2 play maker που επαιξαν χτες ηταν χαρμα ιδεσθαι...βεβαια ελειπε και ο χριστοδουλου δεν ξερω γιατι,αλλα ο μπεκος και ειδικα ο σαμαρας τους κοροιδευε οτι ωρα ηθελε.
Εγω παντως περιμενω με ανυπομονησια να δω τα 2 ντερμπυ μεσα στη περιβολα . . .
laimbeer7
QUOTE(fernando @ Mar 22 2011, 14:27 ) *
Δεν αντιλεγω με τα λεγομενα σου αλλα δυστυχως αυτο ειναι το επιπεδο οχι μονο της Α1 εσκαη αλλα και γενικοτερα του ελληνικου μπασκετ..Φαντασου τι γινεται απο Α2 και κατω που παιζουν μονο οι μονοφθαλμοι...
Οσο αναφορα τα χθεσινα μεγαλη πραγματικα ηταν η νικη του ''διαλυμενου'' ΙΦΙΤΟΥ...μπραβο στα παιδια.Η νικη επισης εκανε τεραστια νικη και πιστευω πως σωθηκε,ενω Ο ολυμπιονικης εδειξε για μια ακομη φορα ποιος ειναι το αφεντικο.Επισης και ο προμηθεας εκανε κι αυτος μεγαλη νικη.
Στα ροιτικα που πηγα,ειδα τα ροιτικα που το παλεψαν απεναντι σ'εναν πανηλειακο χωρις αρχη και τελος.Εκαναν μια τεραστια ανατροπη 18-2 αλλα μετα ξεμειναν απο δυναμεις και λογικα εχασαν..
Στο αλλο παιχνιδι εκατσα μεχρι το γ' δεκαλεπτο...Η απολλωνιαδα επαιξε πολυ καλο μπασκετ οχι μονο με τους 2 μεγαλους αλλα και οι πιτσιρικαδες πραγματικα ηταν πολυ καλοι,ενω απο την αλλη κατι γερασμενα παλικαρια προσπαθουσαν στην αρχη και οσο περναγε η ωρα εκαναν οτι τους κατεβαινε στο κεφαλι.απορω πως αυτοι στη κρηνη λενε για εισοδο στο play off με κατι παιχτες που ειτε πρεπει να το κοψουν,ειτε κανουν για τουλαχιστον μια κατηγορια πιο κατω..ειδικα τα 2 play maker που επαιξαν χτες ηταν χαρμα ιδεσθαι...βεβαια ελειπε και ο χριστοδουλου δεν ξερω γιατι,αλλα ο μπεκος και ειδικα ο σαμαρας τους κοροιδευε οτι ωρα ηθελε.
Εγω παντως περιμενω με ανυπομονησια να δω τα 2 ντερμπυ μεσα στη περιβολα . . .

η κρινη φιλεμου ειναι ομαδα που ουτε ενασ παιχτησ της δεν παιρνει 1 ευρω........πεσμου μια ομαδα απο τις απο πανω της που το κανει αυτο..........νομιζω οτι οι 11 νικες σε 22 ματς ειναι μεγαλη επιτυχια...........κ μην ξεχνας οτι απο την αρχη της σεζον σχεδον ποτε δεν επαιξε ολη η ομαδα...........οταν ηταν ολοι ξεκινησαν με 3 στα 3..........οσο για τα playmaker που λεσ ο ενασ ειναι ο τσαρμποπουλος........δεν πιστευω οτι ξερεισ το μισο μπασκετ απο το παιδι αυτο..........
fernando
Καλα ρε μεγαλε χαλαρωσε λιγο...μου μιλας λες και ειναι ο παμπλο πριτζιονι!!!!Κατ'αρχην χρησιμοποιησα πληθυντικο εαν δεν προσεξες,αρα δεν αναφερομαι αποκλειστικα σ'αυτον...Και κατα δευτερον δεν με ξερεις οποτε μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα. Συμφωνω πως ειναι επιτυχια μεγαλη η θεση σας αλλα πρεπει να παραδεχτεις φιλε απο την κρηνη οτι φετος ησασταν παρα πολυ τυχεροι αφου κερδισατε πολλα παιχνιδια στον ποντο (με κορυφαια ιφιτο και ροιτικα) που θεωρητικα ειναι διαλυμενες....
Εναν παιχτη ελπιδοφορο ειχατε καλο αλλα και αυτος φετος δεν βλεπεται σε αντιθεση με περσι που ειχε προκαλεσει εντυπωση...τελοςπαντων ο κατηφορος συνεχιζεται,να δω που θα καταληξουμε?? προβλεπω οι βετερανοι να πληθαινουν χρονο με το χρονο και να σταματαει κανεις το μπασκετ στα 40!!!!
laimbeer7
QUOTE(fernando @ Mar 23 2011, 20:31 ) *
Καλα ρε μεγαλε χαλαρωσε λιγο...μου μιλας λες και ειναι ο παμπλο πριτζιονι!!!!Κατ'αρχην χρησιμοποιησα πληθυντικο εαν δεν προσεξες,αρα δεν αναφερομαι αποκλειστικα σ'αυτον...Και κατα δευτερον δεν με ξερεις οποτε μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα. Συμφωνω πως ειναι επιτυχια μεγαλη η θεση σας αλλα πρεπει να παραδεχτεις φιλε απο την κρηνη οτι φετος ησασταν παρα πολυ τυχεροι αφου κερδισατε πολλα παιχνιδια στον ποντο (με κορυφαια ιφιτο και ροιτικα) που θεωρητικα ειναι διαλυμενες....
Εναν παιχτη ελπιδοφορο ειχατε καλο αλλα και αυτος φετος δεν βλεπεται σε αντιθεση με περσι που ειχε προκαλεσει εντυπωση...τελοςπαντων ο κατηφορος συνεχιζεται,να δω που θα καταληξουμε?? προβλεπω οι βετερανοι να πληθαινουν χρονο με το χρονο και να σταματαει κανεις το μπασκετ στα 40!!!!

πολυ νοβα βλεπεις αδερφεμου...........γιαυτο ειναι τοπικο για να παιζει κ κανενασ μεγαλος κ κανας αμπαλος διαφορετικα θα το λεγαμε euroleague.......ολοι κανουν την πλακατους σαυτες τισ κατηγοριες!κ τα διαλυμενα ροιτικα κερδισαν αχαγια εκτος........κ αχιλλεα........μια χαρα ειναι η κατηγορια μην περιμενεις να δεις τον διαμαντιδη, να παρακολουθεις σπαστα τα παιχνιδια........ενα μηνα εσκα-η κ ενα μηνα euroleague........
stoico10
QUOTE ( laimbeer7 @ Mar 24 2011, 06:42 ) *
πολυ νοβα βλεπεις αδερφεμου...........γιαυτο ειναι τοπικο για να παιζει κ κανενασ μεγαλος κ κανας αμπαλος διαφορετικα θα το λεγαμε euroleague.......ολοι κανουν την πλακατους σαυτες τισ κατηγοριες!κ τα διαλυμενα ροιτικα κερδισαν αχαγια εκτος........κ αχιλλεα........μια χαρα ειναι η κατηγορια μην περιμενεις να δεις τον διαμαντιδη, να παρακολουθεις σπαστα τα παιχνιδια........ενα μηνα εσκα-η κ ενα μηνα euroleague........

συμφωνω φιλε...σ'οποιον δεν αρεσει να ανοιξει το νοβα!!!!ΥΠΕΡΑΘΛΗΤΕΣ δεν χωρουν στον τοπικο!!!ακομα δεν βρεθηκε κανενα ματι να σας δει....??? τι να πω...υπομονη
fernando
Αφου επικροτεις αυτης της κατηγοριας αθλητες η' εισαι πολυ αμπαλος η' παιζεις Α1 προερχομενος απο μικροτερη κατηγορια αρα παραμενεις αμπαλος...Αμα θελει να παιζει κανενας μεγαλος η' αμπαλος,γι'αυτο η ΕΣΚΑΗ εχει κι αλλες 3 κατηγοριες(Α2,Β και Γ)
Παντως για να μαθαινεις λιγο ιστορια...η Α1 ΕΣΚΑΗ απο ανεκαθεν ηταν μια πολυ ανταγωνιστικη-μπασκετικη κατηγορια με γυμνασμενους αθλητες και οχι κουραδες αθλητες και με ομαδες που εκαναν καθε μερα προπονηση...
Και οσο αναφορα για την nova....δεν σου κανει κακο να βλεπεις...γι'αυτο κοιτα κι εσυ λιγο παραπανω για να ξεστραβωθεις μπας και μαθεις τα βασικα.

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ.......
stoico10
Το να γραφεις μεσω φορουμ για αμπαλους και μη δειχνει και το επιπεδο σου(το μπασκετικο)..
Οσο για τους γερους θα συμφωνησω...απο Α2' και κατω θα πρεπε να παιζουν..Ας δωθει τοπος ομως και στα νεα παιδια..Παντως μεριδιο ευθυνης εχουν και οι προπονητικες που δεν λενε να ξεκολλησουν απ τα γεροντοπαληκαρα ελεω εμπιστοσυνης...

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΜΑΡ.......
laimbeer7
QUOTE(fernando @ Mar 24 2011, 12:47 ) *
Αφου επικροτεις αυτης της κατηγοριας αθλητες η' εισαι πολυ αμπαλος η' παιζεις Α1 προερχομενος απο μικροτερη κατηγορια αρα παραμενεις αμπαλος...Αμα θελει να παιζει κανενας μεγαλος η' αμπαλος,γι'αυτο η ΕΣΚΑΗ εχει κι αλλες 3 κατηγοριες(Α2,Β και Γ)
Παντως για να μαθαινεις λιγο ιστορια...η Α1 ΕΣΚΑΗ απο ανεκαθεν ηταν μια πολυ ανταγωνιστικη-μπασκετικη κατηγορια με γυμνασμενους αθλητες και οχι κουραδες αθλητες και με ομαδες που εκαναν καθε μερα προπονηση...
Και οσο αναφορα για την nova....δεν σου κανει κακο να βλεπεις...γι'αυτο κοιτα κι εσυ λιγο παραπανω για να ξεστραβωθεις μπας και μαθεις τα βασικα.

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΝΤΑΝ.......

εσυ που βλεπεις πολυ μπασκετ φιλεμου κοιτα τι εχει γινει λιγο στις μεγαλες κατηγοριες που παιζουν παιδια με 1000 ευρω κ 800 που ζητημα ειναι αν θα επαιζαν στην κυπρο τις καλες χρονιες του ελληνικου μπασκετ κ ασε τωρα που θες κ επιπεδο στην α1 εσκα-η.........ξυπνα λιγο να δεις τι εχει γινει γυροσου.............ασε που για τους μικρουσ που λεσ εχω δει τι ταλεντα εχουν βγει τελευταια..........παει το μπασκετ οπως τοξερες φιλε απεβιωσε.........ενταξει συριγο?????????εσυ που παιζεις φιλεμου?εχεις φορεσει το εθνοσημο κ τςρα ασχολεισαι με τα τοπικα για να βρεις ταλεντα?
fernando
QUOTE( laimbeer7 @ Mar 24 2011, 14:18 ) *
εσυ που βλεπεις πολυ μπασκετ φιλεμου κοιτα τι εχει γινει λιγο στις μεγαλες κατηγοριες που παιζουν παιδια με 1000 ευρω κ 800 που ζητημα ειναι αν θα επαιζαν στην κυπρο τις καλες χρονιες του ελληνικου μπασκετ κ ασε τωρα που θες κ επιπεδο στην α1 εσκα-η.........ξυπνα λιγο να δεις τι εχει γινει γυροσου.............ασε που για τους μικρουσ που λεσ εχω δει τι ταλεντα εχουν βγει τελευταια..........παει το μπασκετ οπως τοξερες φιλε απεβιωσε.........ενταξει συριγο?????????εσυ που παιζεις φιλεμου?εχεις φορεσει το εθνοσημο κ τςρα ασχολεισαι με τα τοπικα για να βρεις ταλεντα?



Για αλλη μια φορα φιλε μου εισαι εκτος θεματος...Εγω δε μιλησα ποτε για αμοιβες και χρηματα,μιλησα για επιπεδο μπασκετικο.Θα συμφωνησω μαζι σου στο κομματι της ανυπαρξιας ταλεντων αλλα απο την αλλη θα σου δωσω το παραδειγμα της απολλωνιαδας που αποτελειται απο πιτσιρικαδες οχι μεγαλου ταλεντου αλλα επειδη δουλευουν καθημερινα,τους εμπιστευεται ο προπονητης τους και εχουν ενα σωστο υποβαθρο,η εξελιξη τους διαγραφει ανοδικη πορεια.Θελω να σου πω πως εαν εχει μερακι ενας προπονητης και υπομονη πανω απ'ολα,μπορει να κανει εργο...αλλα τι γινεται?επαναπαυονται οι προπονητες στην ευκολη λυση (δηλαδη τους 30-40 αρηδες).....δε γινεται ετσι ομως κι ενας απο τους πολλους λογους της παρακμης του ελληνικου μπασκετ ειναιι κι αυτος.Κι επειδη αυτο ειναι ενα ντομινο ολα ξεκινανε απο τις υψηλες κατηγοριες και παρασερνουν μεχρι τα τοπικα..
Δεν εχω κατι μαζι σου,ουτε το παιζω συριγος απλα δεν μου αρεσει που βαζεις στο ιδιο καλαθι την Α1 ΕΣΚΑΗ με τις υπολοιπες κατηγοριες και το επικροτεις αυτο....Ισως βλεπουμε απο διαφορετικη σκοπια το θεμα...
laimbeer7
QUOTE(fernando @ Mar 24 2011, 16:55 ) *
Για αλλη μια φορα φιλε μου εισαι εκτος θεματος...Εγω δε μιλησα ποτε για αμοιβες και χρηματα,μιλησα για επιπεδο μπασκετικο.Θα συμφωνησω μαζι σου στο κομματι της ανυπαρξιας ταλεντων αλλα απο την αλλη θα σου δωσω το παραδειγμα της απολλωνιαδας που αποτελειται απο πιτσιρικαδες οχι μεγαλου ταλεντου αλλα επειδη δουλευουν καθημερινα,τους εμπιστευεται ο προπονητης τους και εχουν ενα σωστο υποβαθρο,η εξελιξη τους διαγραφει ανοδικη πορεια.Θελω να σου πω πως εαν εχει μερακι ενας προπονητης και υπομονη πανω απ'ολα,μπορει να κανει εργο...αλλα τι γινεται?επαναπαυονται οι προπονητες στην ευκολη λυση (δηλαδη τους 30-40 αρηδες).....δε γινεται ετσι ομως κι ενας απο τους πολλους λογους της παρακμης του ελληνικου μπασκετ ειναιι κι αυτος.Κι επειδη αυτο ειναι ενα ντομινο ολα ξεκινανε απο τις υψηλες κατηγοριες και παρασερνουν μεχρι τα τοπικα..
Δεν εχω κατι μαζι σου,ουτε το παιζω συριγος απλα δεν μου αρεσει που βαζεις στο ιδιο καλαθι την Α1 ΕΣΚΑΗ με τις υπολοιπες κατηγοριες και το επικροτεις αυτο....Ισως βλεπουμε απο διαφορετικη σκοπια το θεμα...

οι αμοιβες μετρανε φιλε πολυ σημερα....πλεον κ στο τοπικο απο την στιγμη που αρχισε στην εσκαη ο παιχτης να παιρνει λεφτα ξεκινησε κ η κατηφορα του τοπικου μπασκετ........πλεον ειναι σε τραγικη κατασταση γιαυτο σου λεω μια χαρα ειναι η ομαδες μην ζητας πολλα θα δεις πολυ χειροτερα τα επομενα χρονια.........αμα τισ πυροβολουμε κ εμεις τις ομαδες απο μεσα στο τελος θα υπαρχουν μονο 2-3........πρεπει να ξερουμε τι ζηταμε........
misunov
QUOTE(Terrorista @ Mar 22 2011, 11:52 ) *
ναι η νικη δεν σου λεει κατι ενω με τα λεχαινα εχεισ μεινει αφωνοσ με το μπασκετ που παιζουν και τον πλουραλισμο που διαθετουν και για αυτο πρεπει να μεινουν στην κατηγορια.
σοβαρευτειτε...

Φίλε terrorista, θέλεις να επιβάλλεις με το ζόρι ότι η νίκη παίζει μπάσκετ? μην τρελλαθούμε, πιο υπνωτικό και αργό μπάσκετ δεν έχω ξαναδεί. Τα λεχαινά, σωστά, δεν έχουν πλουραλισμό, παίζουν ΄σίγουρα καλύτερο μπάσκετ.....
i love this game!!
kalhspera!!!
mia xara omada einai h nikh!!makari na anaivei h zante!!
loipon paidia euxomai na mhn pesei fetos o axaios giati kati kalo akougete gia tou xronou!!!
peace.gif
kyrgiakos vidas
QUOTE (i love this game!! @ Mar 27 2011, 01:49 ) *
kalhspera!!!
mia xara omada einai h nikh!!makari na anaivei h zante!!
loipon paidia euxomai na mhn pesei fetos o axaios giati kati kalo akougete gia tou xronou!!!
peace.gif

Και εγω ακουσα οτι ο Προεδρος φερνει τον ΠΙΠΕΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Terrorista
QUOTE(misunov @ Mar 24 2011, 18:02 ) *
Φίλε terrorista, θέλεις να επιβάλλεις με το ζόρι ότι η νίκη παίζει μπάσκετ? μην τρελλαθούμε, πιο υπνωτικό και αργό μπάσκετ δεν έχω ξαναδεί. Τα λεχαινά, σωστά, δεν έχουν πλουραλισμό, παίζουν ΄σίγουρα καλύτερο μπάσκετ.....

εγω δεν εγραψα οτι παιζει η νικη το καλυτερο μπασκετ αλλα απο λεχαινα,αχαιο,ροιτικα και ιφιτο θεωρω πωσ εχει καλυτερη ομαδα.το αν με αυτη την ομαδα παιζει και καλο μπασκετ αυτο πρεπει να το βρουνε στην νικη και η γνωμη μου ειναι οτι θα το βρουνε και θα καταφερει να σωθει.
για παμε προβλεψεισ για σημερα
Αχαγια’82-Απολλωνιάδα 2
Πανηλειακός-Κρηνη 1
Ιφιτος-Ροιτικα 1
Ολυμπιονίκης-Αχαιοσ 1
ΑΕ Λεχαινών-Αχιλλεασ 2
Προμηθέας -Νικη 2
Subotic
QUOTE(Terrorista @ Mar 28 2011, 14:30 ) *
εγω δεν εγραψα οτι παιζει η νικη το καλυτερο μπασκετ αλλα απο λεχαινα,αχαιο,ροιτικα και ιφιτο θεωρω πωσ εχει καλυτερη ομαδα.το αν με αυτη την ομαδα παιζει και καλο μπασκετ αυτο πρεπει να το βρουνε στην νικη και η γνωμη μου ειναι οτι θα το βρουνε και θα καταφερει να σωθει.
για παμε προβλεψεισ για σημερα
Αχαγια’82-Απολλωνιάδα 2
Πανηλειακός-Κρηνη 1
Ιφιτος-Ροιτικα 1
Ολυμπιονίκης-Αχαιοσ 1
ΑΕ Λεχαινών-Αχιλλεασ 2
Προμηθέας -Νικη 2

Αχαγια’82-Απολλωνιάδα 1
Πανηλειακός-Κρηνη 1
Ιφιτος-Ροιτικα (σφαγή 1 με δυσκολία)
Ολυμπιονίκης-Αχαιοσ 1
ΑΕ Λεχαινών-Αχιλλεασ 2
Προμηθέας -Νικη 2
dejanb4
QUOTE(Terrorista @ Mar 28 2011, 15:30 ) *
Προμηθέας -Νικη 2



QUOTE(Subotic @ Mar 28 2011, 15:34 ) *
Προμηθέας -Νικη 2


Είναι πάλι διαιτητής ο πρόεδρος; Να πάρω Πελοπόννησο τη δευτέρα;
Terrorista
QUOTE(dejanb4 @ Mar 28 2011, 18:14 ) *
Είναι πάλι διαιτητής ο πρόεδρος; Να πάρω Πελοπόννησο τη δευτέρα;

oχι ενταξει μην παρεισ εφημεριδα
Αχαγιά -Απολλωνιάδα 55-74 (τελικό)
Πανηλειακός-Κρήνη 72-58 (τελικό)
ΓΕΠ -Ροΐτικα 64-66 (τελικό)
Ολυμπιονίκης- Αχαιός 59-53 (τελικό)
Α.Ε Λεχαινών- Αχιλλέας 68-76 (τελικό)
Προμηθέας- Νίκη 77-53 (τελικό)
kleiza
QUOTE(Terrorista @ Mar 28 2011, 21:17 ) *
oχι ενταξει μην παρεισ εφημεριδα
Αχαγιά -Απολλωνιάδα 55-74 (τελικό)
Πανηλειακός-Κρήνη 72-58 (τελικό)
ΓΕΠ -Ροΐτικα 64-66 (τελικό)
Ολυμπιονίκης- Αχαιός 59-53 (τελικό)
Α.Ε Λεχαινών- Αχιλλέας 68-76 (τελικό)
Προμηθέας- Νίκη 77-53 (τελικό)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 23 αγώνες)

Ολυμπιονίκης 1472-1222 44
Πανηλειακός 1671-1376 42
Απολλωνιάδα 1661-1426 42
Ζάκυνθος 1631-1484 40
Αχιλλέας Ερ. 1465-1422 36
Αχαγιά '82 1376-1357 35
Προμηθέας 1499-1378 35
Γλαύκος 1604-1613 34
Κρήνη '97 1394-1501 34
Ροϊτικα 1382-1610 29
Νίκη Πρ. 1443-1602 29
Λεχαινά 1369-1496 28
Ίφιτος Πύργου 1371-1552 28
Αχαιός' 47 1406-1733 27

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η)

Αχαγιά – Ίφιτος Π.
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας
Γλαύκος – Λεχαινά
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης
Νίκη Πρ. – Αχαγιά’ 82

george69
QUOTE (kyrgiakos vidas @ Mar 28 2011, 15:35 ) *
Και εγω ακουσα οτι ο Προεδρος φερνει τον ΠΙΠΕΝ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




ονειρα βλεπεις
misunov
QUOTE(Terrorista @ Mar 28 2011, 15:30 ) *
εγω δεν εγραψα οτι παιζει η νικη το καλυτερο μπασκετ αλλα απο λεχαινα,αχαιο,ροιτικα και ιφιτο θεωρω πωσ εχει καλυτερη ομαδα.το αν με αυτη την ομαδα παιζει και καλο μπασκετ αυτο πρεπει να το βρουνε στην νικη και η γνωμη μου ειναι οτι θα το βρουνε και θα καταφερει να σωθει.
για παμε προβλεψεισ για σημερα
Αχαγια’82-Απολλωνιάδα 2
Πανηλειακός-Κρηνη 1
Ιφιτος-Ροιτικα 1
Ολυμπιονίκης-Αχαιοσ 1
ΑΕ Λεχαινών-Αχιλλεασ 2
Προμηθέας -Νικη 2


και εκεί που πάμε να τα βρούμε, μου βάζεις διπλό της νίκης με τον προμηθέα..........μεγάλη διαφορά στις δύο ομάδες, άσε που δεν έπαιζε ο μπούσας απόψε.......

QUOTE(george69 @ Mar 28 2011, 21:55 ) *
ονειρα βλεπεις


ποιός είναι αυτός ο Πίπεν φίλε βίδα, καλός παίκτης, τι λεφτά θέλει για να παίξει ???

QUOTE(kleiza @ Mar 28 2011, 21:38 ) *
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 23 αγώνες)

Ολυμπιονίκης 1472-1222 44
Πανηλειακός 1671-1376 42
Απολλωνιάδα 1661-1426 42
Ζάκυνθος 1631-1484 40
Αχιλλέας Ερ. 1465-1422 36
Αχαγιά '82 1376-1357 35
Προμηθέας 1499-1378 35
Γλαύκος 1604-1613 34
Κρήνη '97 1394-1501 34
Ροϊτικα 1382-1610 29
Νίκη Πρ. 1443-1602 29
Λεχαινά 1369-1496 28
Ίφιτος Πύργου 1371-1552 28
Αχαιός' 47 1406-1733 27

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η)

Αχαγιά – Ίφιτος Π.
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας
Γλαύκος – Λεχαινά
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης
Νίκη Πρ. – Αχαγιά’ 82


δεν έπαιξε καλά η αχαγιά σήμερα.....πάμε ομαδάρα !!!!
kyrgiakos vidas
QUOTE (misunov @ Mar 28 2011, 23:37 ) *
και εκεί που πάμε να τα βρούμε, μου βάζεις διπλό της νίκης με τον προμηθέα..........μεγάλη διαφορά στις δύο ομάδες, άσε που δεν έπαιζε ο μπούσας απόψε.......



ποιός είναι αυτός ο Πίπεν φίλε βίδα, καλός παίκτης, τι λεφτά θέλει για να παίξει ???



δεν έπαιξε καλά η αχαγιά σήμερα.....πάμε ομαδάρα !!!!

Αχαγιά – Ίφιτος Π 2.
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός 2
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας 2
Γλαύκος – Λεχαινά 2
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος 2
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης 2
Νίκη Πρ. – Αχαγιά’ 82 2 ΛΕΤΕ????????????

misunov
QUOTE(kyrgiakos vidas @ Apr 1 2011, 16:52 ) *
Αχαγιά – Ίφιτος Π 2.
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός 2
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας 2
Γλαύκος – Λεχαινά 2
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος 2
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης 2
Νίκη Πρ. – Αχαγιά’ 82 2 ΛΕΤΕ????????????


.......όλα διπλά τα βλέπεις βίδα, μήπως έχεις πιεί κάτι ????

Αχαγιά – Ίφιτος Π 1
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός 1
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας 2
Γλαύκος – Λεχαινά 1
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος 2
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης 2
Νίκη Πρ. – Κρήνη 2
kleiza
QUOTE(misunov @ Apr 2 2011, 14:53 ) *
.......όλα διπλά τα βλέπεις βίδα, μήπως έχεις πιεί κάτι ????

Αχαγιά – Ίφιτος Π 1
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός 1
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας 2
Γλαύκος – Λεχαινά 1
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος 2
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης 2
Νίκη Πρ. – Κρήνη 2

Επειδή τα έχουμε μπλέξει λιγο οι αγώνες είναι
Νίκη - αχαγιά και Κρήνη - ίφιτος

Η ΑΓΕΖ 86-75 τον Αχαιό
panos76
παιδια του χρονου θα περασω πατρα και ψαχνω να βρω ομαδα κοντα στο τει.παιζω β εσκα αθηνας!!!
kyrgiakos vidas
QUOTE (panos76 @ Apr 2 2011, 19:20 ) *
παιδια του χρονου θα περασω πατρα και ψαχνω να βρω ομαδα κοντα στο τει.παιζω β εσκα αθηνας!!!

Λιγο πιο πανω ειναι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΑΠΟΛΩΝΙΑΔΑ και λιγο πιο κατω ειναι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ,ΓΛΑΥΚΟΣ.....
ΦΡΑΓΚΙ
[quote name='panos76' date='Apr 3 2011, 05:20 ' post='476026']
παιδια του χρονου θα περασω πατρα και ψαχνω να βρω ομαδα κοντα στο τει.παιζω β εσκα αθηνας!!
σου εχω στειλει σε προσωπικο μηνυμα στο τηλ μου φιλε!!!!!
misunov
QUOTE(kyrgiakos vidas @ Apr 3 2011, 13:03 ) *
Λιγο πιο πανω ειναι ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ-ΑΠΟΛΩΝΙΑΔΑ και λιγο πιο κατω ειναι η ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ,ΓΛΑΥΚΟΣ.....


.....και λίγο πιο κάτω είναι το τσίρκο φίλε βίδα !!!!!!!!
lexaina
QUOTE(misunov @ Apr 4 2011, 17:21 ) *
.....και λίγο πιο κάτω είναι το τσίρκο φίλε βίδα !!!!!!!!

συγχαρητηρια στο διαιτητη σταθοπουλο γαι τη μεγαλη νικη των ροιτικων επι του ολυμπιονικη... η ηγεσια της ΕΣΚΑΗ καποια στιγμη πρεπεπι να παψει να παριστανει τον ποντιο πιλατο...και προσωπικα ο κυριος τσαγκρωνης...να αποκαταστησει το κυρος και του πρωταθληματος και το δικο του...περιμενουμε...και θα επανελθουμε
kleiza
Τα αποτελέσματα

Κρήνη-ΓΕΠ 66-52

Απολλωνιάδα- Πανηλειακός 82-73

Αχιλλέας –Προμηθέας 84-90 παρ. (76-76 κ.α.)

Γλαύκος- Α.Ε.Λ. 59-49

Αχαιός- Ζάκυνθος 75-86

Ροΐτικα –Ολυμπιονίκης 49-46

Νίκη-Αχαγιά 60-56




Η βαθμολογία

(Σε 24 αγώνες)

Ολυμπιονίκης 45

Απολλωνιάδα 44

Πανηλειακός 43

Ζάκυνθος 42

Αχιλλέας Ερ. 37

Προμηθέας 37

Αχαγιά 36

Κρήνη 36

Γλαύκος 36

Νίκη Πρ. 31

Ροΐτικα 31

Α.Ε.Λ. 29

ΓΕΠ 29

Αχαιός 28


Επόμενη αγωνιστική

Αχαγιά-Πανηλειακός
ΓΕΠ-Απολλωνιάδα
Ολυμπιονίκης -Κρήνη
Ζάκυνθος- Ροΐτικα
Α.Ε.Λ.-Αχαιός
Προμηθέας- Γλαύκος
Νίκη -Αχιλλεας

Απίστευτο αποτέλεσμα των Ροιτικων
αν καποιος ειχε παει ας μας πει πως εγινε
lexaina
QUOTE(kleiza @ Apr 4 2011, 23:55 ) *
Τα αποτελέσματα

Κρήνη-ΓΕΠ 66-52

Απολλωνιάδα- Πανηλειακός 82-73

Αχιλλέας –Προμηθέας 84-90 παρ. (76-76 κ.α.)

Γλαύκος- Α.Ε.Λ. 59-49

Αχαιός- Ζάκυνθος 75-86

Ροΐτικα –Ολυμπιονίκης 49-46

Νίκη-Αχαγιά 60


Η βαθμολογία

(Σε 24 αγώνες)

Ολυμπιονίκης 45

Απολλωνιάδα 44

Πανηλειακός 43

Ζάκυνθος 42

Αχιλλέας Ερ. 37

Προμηθέας 37

Αχαγιά 36

Κρήνη 36

Γλαύκος 36

Νίκη Πρ. 31

Ροΐτικα 31

Α.Ε.Λ. 29

ΓΕΠ 29

Αχαιός 28


Επόμενη αγωνιστική

Αχαγιά-Πανηλειακός
ΓΕΠ-Απολλωνιάδα
Ολυμπιονίκης -Κρήνη
Ζάκυνθος- Ροΐτικα
Α.Ε.Λ.-Αχαιός
Προμηθέας- Γλαύκος
Νίκη -Αχιλλεας

Απίστευτο αποτέλεσμα των Ροιτικων
αν καποιος ειχε παει ας μας πει πως εγινε

ξεχασα να δωσω συγχαρητηρια και στο διαιτητη δαρλαμητσο...ολοκληρωσε αποψε την διατεταγμενη υπηρεσια που ειχε ξεκινησει την προηγουμενη δευτερα στα λεχαινα...οπου εκανε τα παντα και τα καταφερε..να χασουν τα λεχαινα απο τις καμαρες...και τωαρ ...ώ του θαυματος τα ροιτικα κερδισαν τα ολυμπια με ρεσιταλδιαιτησιας του δαρλαμητσου...και παλι συγχαρητηαρια κυριε δαρλαμητσο..περιμενουμε απαντηση
white chocolate
QUOTE(lexaina @ Apr 4 2011, 23:46 ) *
συγχαρητηρια στο διαιτητη σταθοπουλο γαι τη μεγαλη νικη των ροιτικων επι του ολυμπιονικη... η ηγεσια της ΕΣΚΑΗ καποια στιγμη πρεπεπι να παψει να παριστανει τον ποντιο πιλατο...και προσωπικα ο κυριος τσαγκρωνης...να αποκαταστησει το κυρος και του πρωταθληματος και το δικο του...περιμενουμε...και θα επανελθουμε



Δεν ελεγες ομως τα ιδια μετα το Λεχαινα-Προμηθεας!!γιατι αραγε??????
τοτε ηταν ολα καλα κ το κυρος του πρωταθληματος αξιοπιστο???????
ΦΡΑΓΚΙ
QUOTE(lexaina @ Apr 5 2011, 09:19 ) *
ξεχασα να δωσω συγχαρητηρια και στο διαιτητη δαρλαμητσο...ολοκληρωσε αποψε την διατεταγμενη υπηρεσια που ειχε ξεκινησει την προηγουμενη δευτερα στα λεχαινα...οπου εκανε τα παντα και τα καταφερε..να χασουν τα λεχαινα απο τις καμαρες...και τωαρ ...ώ του θαυματος τα ροιτικα κερδισαν τα ολυμπια με ρεσιταλδιαιτησιας του δαρλαμητσου...και παλι συγχαρητηαρια κυριε δαρλαμητσο..περιμενουμε απαντηση

ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΑ ΡΟΙΤΙΚΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ,ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!
Pilot_11
QUOTE(lexaina @ Apr 4 2011, 22:19 ) *
ξεχασα να δωσω συγχαρητηρια και στο διαιτητη δαρλαμητσο...ολοκληρωσε αποψε την διατεταγμενη υπηρεσια που ειχε ξεκινησει την προηγουμενη δευτερα στα λεχαινα...οπου εκανε τα παντα και τα καταφερε..να χασουν τα λεχαινα απο τις καμαρες...και τωαρ ...ώ του θαυματος τα ροιτικα κερδισαν τα ολυμπια με ρεσιταλδιαιτησιας του δαρλαμητσου...και παλι συγχαρητηαρια κυριε δαρλαμητσο..περιμενουμε απαντηση


ενω ο ελευθεριαδης ειναι αθωος δεν ασχολειται καθολου με το τσαγκρωνη και τις διαιτησιες...... smiley.gif
Terrorista
QUOTE(lexaina @ Apr 4 2011, 23:46 ) *
συγχαρητηρια στο διαιτητη σταθοπουλο γαι τη μεγαλη νικη των ροιτικων επι του ολυμπιονικη... η ηγεσια της ΕΣΚΑΗ καποια στιγμη πρεπεπι να παψει να παριστανει τον ποντιο πιλατο...και προσωπικα ο κυριος τσαγκρωνης...να αποκαταστησει το κυρος και του πρωταθληματος και το δικο του...περιμενουμε...και θα επανελθουμε

αφηστε την κλαψα και την μουρμουρα στα λεχαινα και κοιταξτε την επομενη μερα.θυμηθηκατε την αξιοπιστια και την εντιμοτητα του πρωταθληματοσ 2 αγωνιστικεσ πριν την ληξη.
δεν εχετε ομαδα και θα πεσετε.περσι ειχατε ομαδαρα και ανεβηκατε πωσ να το κανουμε.
μην σασ φταιει ο χ και ο ψ διαιτητησ.επειδη ημουν στο γηπεδο ο ευρωκοουτσ επρεπε να ειχε αποβληθει απο το δευτερο δεκαλεπτο εβριζε χυδαια τουσ διαιτητεσ και τι περιμενε να μην του δωσουν τεχνικη ποινη.
αλλα αμα ηταν καλοσ προπονητησ θα επαιζε τουλαχιστον β εθνικη.μονοι τουσ στα ολυμπια τα βγαλανε τα ματακια τουσ με την χτεσινη γκελα.αμα κανει και η απολλωνιαδα τ0 +7 την τελευταια αγωνιστικη και του χρονου α1 εσκαη ολυμπιονικεσ.και του χρονου θα την πατησετε σαν τα λεχαινα θα κλεισει η κανουλα απο λαλα και θα σασ φταινε και εσασ οι διαιτητεσ.
μπραβο στα ροιτικα για την παλλικαρισια νικη τουσ


QUOTE(ΦΡΑΓΚΙ @ Apr 5 2011, 01:50 ) *
ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΤΑ ΡΟΙΤΙΚΑ ΠΑΝΕ ΣΤΗΝ ΖΑΚΥΝΘΟ,ΘΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!!

αυτο το παιχνιδι ειναι ασσοσ απο την κυλληνη φιλε φραγκι.η ζακυνθοσ με 2 νικεσ πιανει 3η θεση για τα πλει οφ.

QUOTE(kyrgiakos vidas @ Apr 1 2011, 17:52 ) *
Αχαγιά – Ίφιτος Π 2.
Απολλωνιάδα – Πανηλειακός 2
Αχιλλέας Ερ. – Προμηθέας 2
Γλαύκος – Λεχαινά 2
Αχαιός’ 47 – Ζάκυνθος 2
Ροϊτικα – Ολυμπιονίκης 2
Νίκη Πρ. – Αχαγιά’ 82 2 ΛΕΤΕ????????????


μεγαλε ταμειο πηγεσ.μεσα σε ολα επεσεσ
misunov
QUOTE(Terrorista @ Apr 5 2011, 08:27 ) *
αφηστε την κλαψα και την μουρμουρα στα λεχαινα και κοιταξτε την επομενη μερα.θυμηθηκατε την αξιοπιστια και την εντιμοτητα του πρωταθληματοσ 2 αγωνιστικεσ πριν την ληξη.
δεν εχετε ομαδα και θα πεσετε.περσι ειχατε ομαδαρα και ανεβηκατε πωσ να το κανουμε.
μην σασ φταιει ο χ και ο ψ διαιτητησ.επειδη ημουν στο γηπεδο ο ευρωκοουτσ επρεπε να ειχε αποβληθει απο το δευτερο δεκαλεπτο εβριζε χυδαια τουσ διαιτητεσ και τι περιμενε να μην του δωσουν τεχνικη ποινη.
αλλα αμα ηταν καλοσ προπονητησ θα επαιζε τουλαχιστον β εθνικη.μονοι τουσ στα ολυμπια τα βγαλανε τα ματακια τουσ με την χτεσινη γκελα.αμα κανει και η απολλωνιαδα τ0 +7 την τελευταια αγωνιστικη και του χρονου α1 εσκαη ολυμπιονικεσ.και του χρονου θα την πατησετε σαν τα λεχαινα θα κλεισει η κανουλα απο λαλα και θα σασ φταινε και εσασ οι διαιτητεσ.
μπραβο στα ροιτικα για την παλλικαρισια νικη τουσ



αυτο το παιχνιδι ειναι ασσοσ απο την κυλληνη φιλε φραγκι.η ζακυνθοσ με 2 νικεσ πιανει 3η θεση για τα πλει οφ.



μεγαλε ταμειο πηγεσ.μεσα σε ολα επεσεσ


φιλε βίδα, παίξε και κανένα στοίχημα, γιατί σε βλέπω φοβερό στις προβλέψεις σου !!!!

Τώρα για τα χθεσινά αποτελέσματα, ξέρετε φίλοι ότι το μπάσκετ γενικά δεν κρύβει εκπλήξεις, ο καλύτερος κερδίζει εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων. Μαγειρέματα και άλλα εξωαγωνιστικά, δεν τιμούν τις ομάδες και τους παίκτες που αγωνίζονται.
Μένουν δύο αγωνιστικές, υπομονή θα δείτε πολλά !!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.