Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΚΑΣΘ 2009-2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
basket4
12 ομάδες θα συμμετέχουν φέτος στο κύπελλο της ΕΚΑΣΘ και αυτές είναι :

Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Ναύαρχος Βότσης
ΑΟ Αμπελοκήπων
Θερμαϊκός Θέρμης
Αχιλλέας Θερμαϊκού
Δόξα Δρυμού
Ήφαιστος
Μέγας Αλέξανδρος
Αρετσού
ΜΕΝΤ
ΕΟ Σταυρούπολης
Ποσειδών Καλαμαριάς


το πρόγραμμα έχει ώς εξής :

15-16/9/09
1. Ποσειδώνας Μηχανιώνας - Ναύαρχος Βότσης
2. Αχιλλέας Θερμαϊκού/Περαίας - Ήφαιστος
3. Δόξα Δρυμού - Μέγας Αλέξανδρος
4. Θερμαϊκός Θέρμης - ΑΟ Αμπελοκήπων

Α΄ φάση 23/9/09
5. Νικητής 1 - Νικητής 2
6. Νικητής 3 - Νικητής 4
7. Αρετσού - ΕΟ Σταυρούπολης
8. Ποσειδών Καλαμαριάς - ΜΕΝΤ

Β΄ φάση 30/9/09
9. Νικητής 5 - Νικητής 7
10. Νικητής 6 - Νικητής 8

Τελικός Κυπέλλου ΕΚΑΣΘ 9/12/09
Νικητής 10 - Νικητής 9

smiley.gif
S10
Μήπως γνωρίζει κανείς τις ώρες και τα γήπεδα για τους αγώνες του κυπέλλου; Αύριο παίζει κανένας;
becky_hammon
ναι ρε παιδια...οποιος γνωριζει κατι για τους αγωνες και ποιες ομαδες παιζουν σημερα ας μας το πει κ εμας, οσο πιο εγκαιρα γινεται!!! οχι τιποτα να γεμισει κ το απογευμα μας ευχαριστα... smiley.gif
S10
Ορισμένα από τα αποτελέσματα των αγώνων για το κύπελλο αυτής της εβδομάδας:

Θερμαϊκός Θέρμης- ΑΟ Αμπελοκήπων 60-58
Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.-Ήφαιστος 52-35
Ποσειδών Μηχανιώνας- Ναυαρχος Βότσης 0-20
(Η Μηχανιώνα απουσίασε και κάτι ακούστηκε ότι δε θα κατέβει καθόλου στους αγώνες)

Την άλλη Τετάρτη παίζουν:
Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ
Δρυμός ή Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.
ΑΟ Αρετσούς-ΕΟΣ (Μίκρας Β)
Ποσειδών Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ (Μίκρας Β)
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Sep 17 2009, 10:30 ) *
Ορισμένα από τα αποτελέσματα των αγώνων για το κύπελλο αυτής της εβδομάδας:

Θερμαϊκός Θέρμης- ΑΟ Αμπελοκήπων 60-58
Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.-Ήφαιστος 52-35
Ποσειδών Μηχανιώνας- Ναυαρχος Βότσης 0-20
(Η Μηχανιώνα απουσίασε και κάτι ακούστηκε ότι δε θα κατέβει καθόλου στους αγώνες)

Την άλλη Τετάρτη παίζουν:
Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ
Δρυμός ή Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.
ΑΟ Αρετσούς-ΕΟΣ (Μίκρας Β)
Ποσειδών Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ (Μίκρας Β)


Να συμπληρωσω στο ντερμπι παιχνιδι Δρυμος-Μ.ΑΛ.Εχεδώρου επιβληθηκε ο Μέγας με σκορ 54-71. Αρα την επομενη τεταρτη Μ.Αλ.Εχεδωρου-Θερμη.
Αν παρακολουθησε κανεις κανενα παιχνιδι ας μας πει καμια λεπτομερεια.
Εντυπωση προκαλει το παιχνιδι θερμη-Αμπελοκηποι..κανενα παραλειπομενο κανεις;
weplayball
Τα χθεσινά αποτελέσματα της προκριματικής φάσης του κυπέλλου ΕΚΑΣΘ
http://weplayball.gr/index.php?option=com_...&Itemid=148
S10
Είδα μόνο το παιχνίδι Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.-Ήφαιστος. μάλλον αδιάφορο θα το χαρακτήριζα με αρκετά λάθη και από τις δυο ομάδες.Φάνηκε ποσο αποδυναμώθηκαν οι ομάδες του Α' τοπικού. Ελπίζω η συνέχεια να είναι καλύτερη.
Tatubasketfan
30 πόντους από την Καρακασίδου για τον Θερμαϊκό Θέρμης!!!Απίστευτο!!! ξέρει κανείς τους πόντους για τις άλλες παίκτριες;
S10
Θερμαϊκός Θέρμης:
Τσαμτσιράνη 3
Καρακασίδου 30(1)
Ριτζαλέου 7(1)
Παλαμουτίδου 4
Ανταβάλη 2
Καζάζη 14

ΑΟ Αμπελοκήπων:
Κονδύλη 5
Γούτη 7
Καλταμπανίδου7
Τσιβελεκίδου 16
Σαρβάνη 16(2)
Καλαϊτζίδου 4
Πεχλιβανίδου 3(1)

Εντύπωση μου έκαναν και τα δεκάλεπτα στο συγκεκριμένο παιχνίδι:
10-20,31-40,41-56,60-58


Tatubasketfan
ευχαριστώ πολύ!...καλα στο τελευταίο δεκάλεπτο μόνο 1 καλάθι οι Αμπελόκηποι και 20 πόντους η Θέρμη huh.gif τελικά όλα γίνονται στο μπάσκετ cool.gif
S10
Το πρόγραμμα των αγώνων για την Α' φάση του κυπέλλου είναι το εξής:

Κυριακή 20/09/09
1.(Μίκρας Β') 20.00 Ποσειδών Καλαμαριάς- ΜΕΝΤ
Τετάρτη 23/09/09
1.(Μίκρας Β') 18.00 ΑΟ Αρετσούς-ΕΟΣ
2.(Μίκρας Β') 19.30 Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.
3.(Καλοχωρίου)21.00 Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου-Θερμαϊκός Θέρμης

(υπάρχει μικρή πιθανότητα να αλλάξει μέρα και ώρα ο αγώνας του Ποσειδώνα με τη ΜΕΝΤ)
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Sep 18 2009, 11:24 ) *
Το πρόγραμμα των αγώνων για την Α' φάση του κυπέλλου είναι το εξής:

Κυριακή 20/09/09
1.(Μίκρας Β') 20.00 Ποσειδών Καλαμαριάς- ΜΕΝΤ
Τετάρτη 23/09/09
1.(Μίκρας Β') 18.00 ΑΟ Αρετσούς-ΕΟΣ
2.(Μίκρας Β') 19.30 Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.
3.(Καλοχωρίου)21.00 Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου-Θερμαϊκός Θέρμης

(υπάρχει μικρή πιθανότητα να αλλάξει μέρα και ώρα ο αγώνας του Ποσειδώνα με τη ΜΕΝΤ)


και αν θα αλλαξει ποτε θα το μαθουμε; παρακαλω οποιος μαθει κατι νεοτερο ας ενημερωσει...

και κατι αλλο..ποιο παιχνιδι λετε οτι εχει ουσια να παρακολουθησουμε απο τα τρια της Τεταρτης;
S10
QUOTE(becky_hammon @ Sep 18 2009, 15:36 ) *
και αν θα αλλαξει ποτε θα το μαθουμε; παρακαλω οποιος μαθει κατι νεοτερο ας ενημερωσει...

και κατι αλλο..ποιο παιχνιδι λετε οτι εχει ουσια να παρακολουθησουμε απο τα τρια της Τεταρτης;



Δε υπάρχουν πολλές πιθανότητες να αλλάξει,αλλά αν μάθω τίποτα θα το γράψω.
Το παιχνίδι της Κυριακής μου φαίνεται μάλλον αδιάφορο..Απ'ότι άκουσα η Καλαμαριά δεν έχει αρκετα δυνατή ομάδα για να κοντράρει τη ΜΕΝΤ.Νομίζω πως αυτό που θα αξίζει περισσότερο είναι το Αρετσού-ΕΟΣ,αν και είναι λίγο νωρίς-δε ξέρω κατά πόσο θα προλάβει ο κόσμος να πάει.
kopelia1992
παιδια ξερει κανεις να μας πει για το παιχνιδι του εχεδωρου?? ποντους παικτριες και οτι αλλο σχετικο.
S10
Ποσειδών Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 31-88.
becky_hammon
QUOTE(kopelia1992 @ Sep 19 2009, 15:59 ) *
παιδια ξερει κανεις να μας πει για το παιχνιδι του εχεδωρου?? ποντους παικτριες και οτι αλλο σχετικο.



αυτο που ξερω να σου πω ειναι οτι σκοραρουν ολες οι παικτριες..και αυτο γιατι ετυχε να παρακολουθησω ορισμενα φιλικα τους. αν δεις και τους ποντους στον αγωνα του κυπελλου θα το διαπιστωσεις κ εσυ.. δεν ξερω πως το κανουν αυτο, παντως και η πιο θεωρητικα αμπαλη παικτρια 2-3 καλαθακια θα στα βαλει..
πιστευω πως ειναι αρκετα υπολογισιμη ομαδα αν και νεοφωτιστη.

Τελικά εγω λεω να παω στο παιχνιδι Εχεδωρος-Θέρμη. Οποιον κ να ρωτησα μου μιλησε για τη Θερμη. Την ειδε κανεις στον προηγουμενο αγωνα; Θελω να παω την Τεταρτη αλλα φοβαμαι μην ειναι αδιαφορο και τρεχω αδικα μεχρι την αλλη ακρη...

Οποιος γνωριζει κατι θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο...εστω να μου πει τη γνωμη του.
S10
QUOTE(becky_hammon @ Sep 21 2009, 11:54 ) *
Τελικά εγω λεω να παω στο παιχνιδι Εχεδωρος-Θέρμη. Οποιον κ να ρωτησα μου μιλησε για τη Θερμη. Την ειδε κανεις στον προηγουμενο αγωνα; Θελω να παω την Τεταρτη αλλα φοβαμαι μην ειναι αδιαφορο και τρεχω αδικα μεχρι την αλλη ακρη...

Οποιος γνωριζει κατι θα ειναι ιδιαιτερα χρησιμο...εστω να μου πει τη γνωμη του.


Αν και πιστεύω ότι θα είναι από τις δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, στο ματς με τους Αμπελόκηπους δεν είχε καλή απόδοση. Αν δεν είχε τους 30 πόντους η Καρακασίδου κι αν δεν αυτοκτονούσαν στο τελευταίο 10λεπτο οι Αμπελόκηποι δε ξέρω κατά πόσο θα είχαν κερδίσει.
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Sep 21 2009, 10:33 ) *
Αν και πιστεύω ότι θα είναι από τις δυνατές ομάδες του πρωταθλήματος, στο ματς με τους Αμπελόκηπους δεν είχε καλή απόδοση. Αν δεν είχε τους 30 πόντους η Καρακασίδου κι αν δεν αυτοκτονούσαν στο τελευταίο 10λεπτο οι Αμπελόκηποι δε ξέρω κατά πόσο θα είχαν κερδίσει.


σε ευχαριστω S10. Κάθε άποψη δεκτή και χρησιμη. smiley.gif
S10
Αναλυτικά το παιχνίδι Ποσειδών- ΜΕΝΤ:
Ποσειδών (Μακρής):
Γουριώτη, Γραμμάτη2, Κάρμπα2, Τσιάφκα9, Δεληγιάννη12, Παμλόγλου6

ΜΕΝΤ (Αταχτίδης):
Μηλιαρά7,Κοτσαφτίκη2, Παπαρέντη6, Βουλγαράκη6, Καντλτζόγλου7, Πασχάλη10, Τσαλιγοπούλου8, Παλάνη4, Βατσιτσίδου19, Φλώρου4, Αγγελίτσα11, Μαζιώτη4

Η Μεντ παίρνει τη πρόκριση στους 4 και περιμένει τον αντίπαλό της από το ζευγάρι Μέγας Αλέξανδρος-Θερμαϊκός Θέρμης (Τετάρτη 23/09,21:00,γήπεδο Καλοχωρίου)
S10
Να προσθέσω επίσης ότι το παιχνίδι ΑΟ Αρετσούς- ΕΟΣ είναι 0-20 γιατί η Αρετσού αποσύρεται από κύπελλο αλλά και πρωτάθλημα.Χωρίς αγώνα ο ΕΟΣ στους 4 και περιμένει το νικητή από τον αγώνα Βότσης-Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.(Μίκρας Β',19:30,Τετάρτη 23/09).
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Sep 21 2009, 21:44 ) *
Να προσθέσω επίσης ότι το παιχνίδι ΑΟ Αρετσούς- ΕΟΣ είναι 0-20 γιατί η Αρετσού αποσύρεται από κύπελλο αλλά και πρωτάθλημα.Χωρίς αγώνα ο ΕΟΣ στους 4 και περιμένει το νικητή από τον αγώνα Βότσης-Αχιλλέας Κ.Ο.Θ.(Μίκρας Β',19:30,Τετάρτη 23/09).



Αποσύρεται;;;;!!!!! Αυτό κι αν ειναι ειδηση!! Τα συγχαρητήρια μου στην S10... 77.gif Πολυ καλη δουλειά! Καλά που εχουμε κ σενα γιατι αν περιμεναμε απο την εκασθ ζητω που καηκαμε... icon_drunk.gif 68.gif
S10
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια becky_hammon.Και επίσημα ανακοινώθηκε η αποχώρηση της ΑΟ Αρετσού από το πρωτάθλημα. -1 ομάδα για το Α' τοπικό...Απορώ αφού ήταν να το διαλύσουνε γιατί δήλωσαν συμμετοχή.
S10
Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ. 58-57
Μπραβο στα κορίτσια του Βότση για την πολύ καλή εμφάνισή τους.Αξίζανε τη νίκη και δίκαια την πήρανε.

Ήττα και για το Θερμαϊκό Θέρμης με 12 πόντους από το Μέγα Αλέξανδρο!! Μέτρια εφάνιση για τη Θέρμη και αρκετά καλή για το Μέγα.
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Sep 23 2009, 21:12 ) *
Ναύαρχος Βότσης- Αχιλλέας Κ.Ο.Θ. 58-57
Μπραβο στα κορίτσια του Βότση για την πολύ καλή εμφάνισή τους.Αξίζανε τη νίκη και δίκαια την πήρανε.

Ήττα και για το Θερμαϊκό Θέρμης με 12 πόντους από το Μέγα Αλέξανδρο!! Μέτρια εφάνιση για τη Θέρμη και αρκετά καλή για το Μέγα.



Για τον αγωνα Θερμη-Μέγας επετρεψε μου να διαφωνησω γιατι το παρακολουθησα..Γνώμη μου βέβαια, μην παρεξηγηθω..
Το ματς έληξε 52-40. Η Θέρμη δεν είχε καθαρό μυαλο και ανασες όταν προσπαθησε να γυρισει το ματς ενω ο Μέγας παρόλη τη διαφορα μπορω να πω οτι ηταν μετριος. Φανηκε οτι τα κοριτσια του Μεγα εχουν να δωσουν κ αλλο.. Μπραβο τους ομως..Εξεπλάγειν θετικά!!Δεν το περιμενα..Για τη Θέρμη πηγα αλλα σε αλλο κατεληξα...

Για τον αγωνα Βότσης-Περαία κανεις;;;Απο οτι φαινεται ηταν ντερμπι.. Οποιος γνωριζει κατι,χρησιμο-ενδιαφερον θα ειναι. Εγω ξερω μονο οτι εχει εμπειρο ασσο και οι υπολοιπες ειναι σχετικα μικρες σε ηλικια και τρεχουν. Ισχυει κατι τετοιο;
Η Περαία χάλια;
Εσυ S10 σε ποιον αγωνα πηγες;
S10
QUOTE(becky_hammon @ Sep 24 2009, 02:09 ) *
Για τον αγωνα Θερμη-Μέγας επετρεψε μου να διαφωνησω γιατι το παρακολουθησα..Γνώμη μου βέβαια, μην παρεξηγηθω..
Το ματς έληξε 52-40. Η Θέρμη δεν είχε καθαρό μυαλο και ανασες όταν προσπαθησε να γυρισει το ματς ενω ο Μέγας παρόλη τη διαφορα μπορω να πω οτι ηταν μετριος. Φανηκε οτι τα κοριτσια του Μεγα εχουν να δωσουν κ αλλο.. Μπραβο τους ομως..Εξεπλάγειν θετικά!!Δεν το περιμενα..Για τη Θέρμη πηγα αλλα σε αλλο κατεληξα...

Για τον αγωνα Βότσης-Περαία κανεις;;;Απο οτι φαινεται ηταν ντερμπι.. Οποιος γνωριζει κατι,χρησιμο-ενδιαφερον θα ειναι. Εγω ξερω μονο οτι εχει εμπειρο ασσο και οι υπολοιπες ειναι σχετικα μικρες σε ηλικια και τρεχουν. Ισχυει κατι τετοιο;
Η Περαία χάλια;
Εσυ S10 σε ποιον αγωνα πηγες;



Για τον αγώνα Θέρμη-Μέγας δε μπορώ να εκφέρω άποψη,καθώς δε τον είδα.Ανέφερα μόνο κάποιές απόψεις που μπόρεσα να μαζέψω.
Πήγα στον άλλο αγώνα και μπορώ να πω ότι έμεινα με το στόμα ανοιχτό! Ο Βότσης μπήκε με πολύ -επιτρέψτε μου την εκφραση- τσαμπουκά και είχε το πάνω χέρι από την αρχή.Ημίχρονο 20-16. η Περαία πήρε προβάδισμα μόνο μια φορά και για έναν πόντο (το διατήρησε δε μόνο για δεύτερα). Τέλος, η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 16πόντους. Απίστευτα λάθη και απαρέδεκτα πολλές χαμένες πάσες και καλάθια από την πλευρά της Περαίας.
Όσο για την ομάδα του Βότση αποτελείται όντως από μικρές παίκτριες (μέχρι 25 νομίζω) και είναι σχεδόν όλες νέες προσθήκες στην ομάδα.Η άσσος είναι κύπρια και είναι αρκετά καλή αλλά όχι και πολύ έμπειρη(το λέω περισσότερο λόγω ηλικίας)' φαίνεται,όμως, ότι είναι μια ομάδα που δουλεύει πολύ σκληρά και έχει θέσει τόσο στόχους όσο και γερές βάσεις για μια καλή πορεία στην πρώτη της χρονιά στο Α' τοπικό.
Την άλλη βδομάδα 30/09/09 θα πραγματοποιηθεί η Β' φάση με τους εξής αγώνες:
Ναύαρχος Βότσης-Ε.Ο.Σταυρούπολης
Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου-ΜΕΝΤ
kopelia1992
στην θεση του ασσου παιζει μια πραγματικα εμπειρη και μια μικρη κυπρια εξισου καλα...νομιζω οτι θα τα πανε πολυ καλα φετος εχει γινει πολυ δουλεια και ναι γυρω στις 9 καινουργιες παικτριες μπραβο στα κοριτσια...
S10
Το πρόγραμμα του κυπέλλου γυναικών αυτής της εβδομάδας είναι το εξής:
Τετάρτη 30/09/09
19:00 Ναύαρχος Βότσης-ΕΟ Σταυρούπολης(Μίκρας Β')
21:00 Μέγας Αλέξανδρος Εχέδωρου-ΜΕΝΤ (Καλοχωρίου)

Καλή επιτυχία και στις 4 ομάδες!!!
weplayball
Τα αποτελέσματα των ημιτελικών του κυπέλλου της ΕΚΑΣΘ
http://weplayball.gr/index.php?option=com_...&Itemid=148
S10
Μήπως είδε κανείς το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ?Θα ήθελα να ακούσω απόψεις γιατί δε μπόρεσα να το παρακολουθήσω..
S10
Αναλυτικά το παιχνίδι Βότσης-ΕΟ Σταυρούπολης:
Ναύαρχος Βότσης(53):
(Βαχαροπούλου)
Λιόλιου,Κατρακιλίδου, Τσαλοπούλου 17(1), Αμπατζίδου, Πασιούδη, Μεγαλέμου 6(1), Δεληγιάννη, Ιγνατίου Μ. 6, Σιμοπούλου 10, Ιγνατίου Ε.14, Διβάνη

ΕΟ Σταυρούπολης(58):
(Σαμακοβλής)
Αγγέλου 3, Παυλίδου 12,Κολαξίδου 2,Τριανταφύλλου 12, Μαλτέζου 11, Νταουντάκη, Μπεκιαρούδη 8(1),Πετρίδου 4, Σουλιώτη 6, Ταρπάγκου Α., Ταρπάγκου Φ.

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 20-30, 35-46, 53-58

Ο ΕΟΣ ξεκίνησε πολύ νωθρά το παιχνίδι και βρέθηκε πίσω στο σκορ αφού δέχτηκε εύκολα καλάθια.Στο 2ο δεκάλεπτο ανέβηκε αμυντικά και περιόρισε τα σουτ του Βότση, οπότε βρέθηκε και μπροστά στο σκορ.Από εκεί ο ΕΟΣ δεν έχασε το προβάδισμα,έχασε όμως πολλές ευκαιρίες και με πολλά λάθη στην άμυνα κράτησε το Βότση μέσα στο παιχνίδι.Στα τελευταία λεπτά το σκορ ήταν 53-56,αλλά, με φάουλ που κέρδισε η Μπεκιαρούδη(ευστόχησε και στις 2 βολές) ο ΕΟΣ κατοχύρωσε τη νίκη.Συγχαρητήρια στον ΕΟΣ για τη νίκη και στο Βότση για την πολύ καλή προσπάθεια!

Την άλλη βδομάδα αρχίζει (επιτέλους!) το πρωτάθλημα.Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!!
becky_hammon
QUOTE(S10 @ Oct 1 2009, 10:06 ) *
Μήπως είδε κανείς το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ?Θα ήθελα να ακούσω απόψεις γιατί δε μπόρεσα να το παρακολουθήσω..



Πήγα εγω S10.. Σκέτη ταλαιπωρία! Οι δυο ομαδες ξεκινησαν κανονικα το ζεσταμα ωσπου εγινε διακοπη ρευματος που διηρκησε 20λεπτα.Οπώς καταλαβαινεις ενας πολυ καλος λογος για να βγουν οι ομαδες εκτος ρυθμου.. Τελικα το ματς ξεκινησε 10-12 υπερ της Μεντ.Ο Μέγας πηρε προβαδισμα στο δευτερο δεκαλεπτο για 5 ποντους αλλα ηταν και η μοναδικη φορα που περασε απο πανω. Πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες αλλα εκεινο που φανηκε πολυ εντονα ηταν η ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης του Μέγα.Κυρίως λάθος επιλογες και οχι λαθος πασες,βηματα κλπ. Έτσι η Μεντ πηρε "επαξια" τη νικη..
Και γιατι χρησιμοποιω "" ; Χωρις να παρεξηγηθω η διαιτησια ηταν για τα αναθεμα..Ολη η κερκιδα μιλουσε για αυτους. Όλα τα σφυρίγματα ήταν υπέρ της Μεντ. Φάουλ αμυντικα δεν δοθηκαν, βηματα, υπερβολικα πολλες μεταφορες που εκαναν μπαμ. Το πιο τραγικο απο ολα ομως ηταν ότι εβγαζε τη μπαλα out παικτρια της Μεντ καθαροτατα (η οποια φαση παρεπιπτοντως γινοταν ΔΙΠΛΑ στο διαιτητη) και εδινε παλι out για τη Μεντ.Τι ειδαν τα ματακια μου;;;!!
Δεν υποννοω τιποτα με ολα αυτα και ουτε υποστηριζω το Μεγα, αλλα αυτο το πραγμα ειναι κατα του αθληματος..Πηγαμε να δουμε αγωνα και ειδαμε box με handball μαζι.. Ελεος πια. 68.gif


QUOTE(S10 @ Oct 1 2009, 10:06 ) *
Μήπως είδε κανείς το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ?Θα ήθελα να ακούσω απόψεις γιατί δε μπόρεσα να το παρακολουθήσω..



Πήγα εγω S10.. Σκέτη ταλαιπωρία! Οι δυο ομαδες ξεκινησαν κανονικα το ζεσταμα ωσπου εγινε διακοπη ρευματος που διηρκησε 20λεπτα.Οπώς καταλαβαινεις ενας πολυ καλος λογος για να βγουν οι ομαδες εκτος ρυθμου.. Τελικα το ματς ξεκινησε 10-12 υπερ της Μεντ.Ο Μέγας πηρε προβαδισμα στο δευτερο δεκαλεπτο για 5 ποντους αλλα ηταν και η μοναδικη φορα που περασε απο πανω. Πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες αλλα εκεινο που φανηκε πολυ εντονα ηταν η ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης του Μέγα.Κυρίως λάθος επιλογες και οχι λαθος πασες,βηματα κλπ. Έτσι η Μεντ πηρε "επαξια" τη νικη..
Και γιατι χρησιμοποιω "" ; Χωρις να παρεξηγηθω η διαιτησια ηταν για τα αναθεμα..Ολη η κερκιδα μιλουσε για αυτους. Όλα τα σφυρίγματα ήταν υπέρ της Μεντ. Φάουλ αμυντικα δεν δοθηκαν, βηματα, υπερβολικα πολλες μεταφορες που εκαναν μπαμ. Το πιο τραγικο απο ολα ομως ηταν ότι εβγαζε τη μπαλα out παικτρια της Μεντ καθαροτατα (η οποια φαση παρεπιπτοντως γινοταν ΔΙΠΛΑ στο διαιτητη) και εδινε παλι out για τη Μεντ.Τι ειδαν τα ματακια μου;;;!!
Δεν υποννοω τιποτα με ολα αυτα και ουτε υποστηριζω το Μεγα, αλλα αυτο το πραγμα ειναι κατα του αθληματος..Πηγαμε να δουμε αγωνα και ειδαμε box με handball μαζι.. Ελεος πια. 68.gif


QUOTE(S10 @ Oct 1 2009, 10:06 ) *
Μήπως είδε κανείς το παιχνίδι Μέγας Αλέξανδρος-ΜΕΝΤ?Θα ήθελα να ακούσω απόψεις γιατί δε μπόρεσα να το παρακολουθήσω..



Πήγα εγω S10.. Σκέτη ταλαιπωρία! Οι δυο ομαδες ξεκινησαν κανονικα το ζεσταμα ωσπου εγινε διακοπη ρευματος που διηρκησε 20λεπτα.Οπώς καταλαβαινεις ενας πολυ καλος λογος για να βγουν οι ομαδες εκτος ρυθμου.. Τελικα το ματς ξεκινησε 10-12 υπερ της Μεντ.Ο Μέγας πηρε προβαδισμα στο δευτερο δεκαλεπτο για 5 ποντους αλλα ηταν και η μοναδικη φορα που περασε απο πανω. Πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες αλλα εκεινο που φανηκε πολυ εντονα ηταν η ελλειψη αυτοσυγκεντρωσης του Μέγα.Κυρίως λάθος επιλογες και οχι λαθος πασες,βηματα κλπ. Έτσι η Μεντ πηρε "επαξια" τη νικη..
Και γιατι χρησιμοποιω "" ; Χωρις να παρεξηγηθω η διαιτησια ηταν για τα αναθεμα..Ολη η κερκιδα μιλουσε για αυτους. Όλα τα σφυρίγματα ήταν υπέρ της Μεντ. Φάουλ αμυντικα δεν δοθηκαν, βηματα, υπερβολικα πολλες μεταφορες που εκαναν μπαμ. Το πιο τραγικο απο ολα ομως ηταν ότι εβγαζε τη μπαλα out παικτρια της Μεντ καθαροτατα (η οποια φαση παρεπιπτοντως γινοταν ΔΙΠΛΑ στο διαιτητη) και εδινε παλι out για τη Μεντ.Τι ειδαν τα ματακια μου;;;!!
Δεν υποννοω τιποτα με ολα αυτα και ουτε υποστηριζω το Μεγα, αλλα αυτο το πραγμα ειναι κατα του αθληματος..Πηγαμε να δουμε αγωνα και ειδαμε box με handball μαζι.. Ελεος πια. 68.gif
S10
Κρίμα.Ας ελπίσουμε ότι στο πρωτάθλημα φέτος η κατάσταση με τη διαιτησία θα είναι καλύτερη.Στο άλλο παιχνίδι πάντως η διαιτησία ήταν σχετικά καλή.έγιναν λάθη αλλά σίγουρα τα σφυρίγματα ήταν 50-50.Λοιπόν τα λέμε από εδώ και πέρα στο τόπικ για το πρωτάθλημα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.