Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ALL STAR GAME 2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
jump_ball
Την Δευτέρα 26/3/07 θα διεξαχθεί το All Star Game Γυναικών στο γήπεδο SIEMENS – Θεσσαλονίκη και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Κρατική Τηλεόραση.
Aristofanis
QUOTE(jump_ball @ Mar 3 2007, 09:48 AM) *
Την Δευτέρα 26/3/07 θα διεξαχθεί το All Star Game Γυναικών στο γήπεδο SIEMENS – Θεσσαλονίκη και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Κρατική Τηλεόραση.


Ελπίζω φέτος να παίξουν οι καλύτερες παίκτριες της κατηγορίας και όχι μία από κάθε όμαδα. Επίσης γιατί να γίνεται το All Star Δευτέρα ενώ το προηγούμενο Σάββατο θα υπάρχει αγωνιστική? Δεν μπορεί να γίνει Τετάρτη?
trefoil 13
Ανοίγω τόπικ για το φετινό all star game!

QUOTE(jump_ball @ Mar 3 2007, 09:48 AM) *
Την Δευτέρα 26/3/07 θα διεξαχθεί το All Star Game Γυναικών στο γήπεδο SIEMENS – Θεσσαλονίκη και θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την Κρατική Τηλεόραση.



QUOTE(Aristofanis @ Mar 4 2007, 12:16 AM) *
Ελπίζω φέτος να παίξουν οι καλύτερες παίκτριες της κατηγορίας και όχι μία από κάθε όμαδα. Επίσης γιατί να γίνεται το All Star Δευτέρα ενώ το προηγούμενο Σάββατο θα υπάρχει αγωνιστική? Δεν μπορεί να γίνει Τετάρτη?


Και εγώ το ίδιο ελπίζω. Πότε περιμένουν να ανακοινώσουν τον τρόπο επιλογής των παικτριών; Πέρσι μην ξεχνάς ότι είχε αγωνιστική την Κυριακή και την επόμενη μέρα ήταν το παιχνίδι. Άρα φέτος, οι κοπέλες μάλλον θα πρέπει να αισθάνονται και τυχερές που έχουν μια μέρα ξεκούρασης...

Πιστεύω πως είναι περιττό να πω ποια θέλω (και απαιτώ) να δω να συμμετέχει... smiley.gif
basket4
απαιτεις κιολας ετσι??τι να σου πω... tongue.gif
ρε..πως θα παμε??αφου ειναι δευτερα?? sad.gif sad.gif sad.gif sad.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
tsops
Παιδιά, ας χρησιμοποιούμε το topic της tref για το AS2007 wink.gif
jump_ball
Ποιες παιχτριες θα ειναι στο allstargame?
trefoil 13
QUOTE(jump_ball @ Mar 7 2007, 09:31 AM) *
Ποιες παιχτριες θα ειναι στο allstargame?

Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί καν ο τρόπος με τον οποίο θα γίνει η επιλογή.
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 7 2007, 05:44 PM) *
Ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί καν ο τρόπος με τον οποίο θα γίνει η επιλογή.

κατι ακουσα οτι παλι θα ειναι μια παικτρια απο καθε ομαδα και αυτο το αποφασισε ο προεδροσ τησ siemens επειδη αυτος λεει βαζει τα λεφτα αυτος θα κανονισει τον τροπο επιλογης<και τα παντα> τι να πω.... παντως οι προπονητες θα ειναι απο τισ ομαδες που ηταν και στο final four κυπελου < ο ενασ ειναι ο προπονητησ τησ siemens -μην πεσει το σπιτι μασ και μασ πλακωσει....> blink.gif blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif
basket4
Οντως ειναι βλακεια αυτο με το να παρουν μια παιχτρια απο καθε ομαδα!!δηλαδη απο πανιωνιο και εσπεριδες που εχουν τοσες καλες παιχτριες ποιες θα παρουν?
στις εσπεριδες ειναι η μιση εθνικη γυναικων!!ελεος δηλαδη...!
ουτε αυτο δεν μπορουν να κανουν καλα...!! 68.gif
Tafos toy indoy
λαθος αν γινει ετσι...δηλαδη μια απο εσπεριδες και πανιωνιο και μια και απο τριγλια?για παραδειγμα δεν θα δουμε την καλτσιδου για να παιξει μια απο τριγλια?ελεος...
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Mar 9 2007, 02:21 PM) *
κατι ακουσα οτι παλι θα ειναι μια παικτρια απο καθε ομαδα και αυτο το αποφασισε ο προεδροσ τησ siemens επειδη αυτος λεει βαζει τα λεφτα αυτος θα κανονισει τον τροπο επιλογης<και τα παντα> τι να πω.... παντως οι προπονητες θα ειναι απο τισ ομαδες που ηταν και στο final four κυπελου < ο ενασ ειναι ο προπονητησ τησ siemens -μην πεσει το σπιτι μασ και μασ πλακωσει....> blink.gif blink.gif blink.gif ohmy.gif ohmy.gif

Ειδικά το να έχει τέτοιον έλεγχο ο πρόεδρος της ζίμενς είναι ιδιαίτερα αρνητικό...
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 10 2007, 03:16 AM) *
Ειδικά το να έχει τέτοιον έλεγχο ο πρόεδρος της ζίμενς είναι ιδιαίτερα αρνητικό...


Ναι ρε συ..και υποτιθεται οτι ειναι μια γιορτη να παμε να δουμε λιγο θεαμα και να διασκεδασουμε!
μηπως θελει να διαλεξει και ο ιδιος τις παιχτριες που θα παρουν μερος?? 68.gif
womanplayer
QUOTE(basket4 @ Mar 10 2007, 04:43 PM) *
Ναι ρε συ..και υποτιθεται οτι ειναι μια γιορτη να παμε να δουμε λιγο θεαμα και να διασκεδασουμε!
μηπως θελει να διαλεξει και ο ιδιος τις παιχτριες που θα παρουν μερος?? 68.gif



καλα δεν αποκλειεται να το κανει αυτο, ακουσα <απο τισ εγκυρες πηγες > πηρε προπονητη και του ειπε να του διαλεξει μια παικτρια του να την στειλει στο all star και του απαντησε αυτος μα δεν μπορω να το κανω αυτο ... τι να λεμε τωρα! ε αυτοι που "βαζουν " λεφτα νομιζουν οτι μπορουν να κανουν τα παντα!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
basket4
QUOTE(womanplayer @ Mar 10 2007, 08:52 PM) *
καλα δεν αποκλειεται να το κανει αυτο, ακουσα <απο τισ εγκυρες πηγες > πηρε προπονητη και του ειπε να του διαλεξει μια παικτρια του να την στειλει στο all star και του απαντησε αυτος μα δεν μπορω να το κανω αυτο ... τι να λεμε τωρα! ε αυτοι που "βαζουν " λεφτα νομιζουν οτι μπορουν να κανουν τα παντα!!!! shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif


σοβαρα μιλας??πλακα κανεις τωρα!!
ελεος..πως να παει μπροστα το μπασκετ με τετοια πραγματα?
ξεφτιλα ρε γαμωτο.. shot.gif shot.gif 68.gif 68.gif
womanplayer
τελικα ειναι οριστικο μια παικτρια απο καθε ομαδα στο all star game που μαλλον θα μετανομαστει σε one player from the teams
δηλαδη ελεος ... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Mar 12 2007, 01:29 AM) *
τελικα ειναι οριστικο μια παικτρια απο καθε ομαδα στο all star game που μαλλον θα μετανομαστει σε one player from the teams
δηλαδη ελεος ... shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif

Όταν λες μια παίκτρια...;
Μια Ελληνίδα και η ξένη εννοείς ε;
womanplayer
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 12 2007, 03:40 AM) *
Όταν λες μια παίκτρια...;
Μια Ελληνίδα και η ξένη εννοείς ε;


nai
froso
QUOTE(womanplayer @ Mar 13 2007, 10:45 AM) *
nai

Μμμμ...Ωραίο all star θα είναι αυτό....ΕΟΚ που είσαι?????Πάρε θέση!!
basket4
QUOTE(froso @ Mar 13 2007, 02:55 PM) *
Μμμμ...Ωραίο all star θα είναι αυτό....ΕΟΚ που είσαι?????Πάρε θέση!!


εγω παντως ανυπομωνω να δω ποιες παιχτριες θα πανε... 68.gif
λογικα θα ειναι ολες οι ξενες..αλλα ποιες ελληνιδες?ψιλομουφα θα ειναι..ετσι πιστευω...και σκεφτομουν με την Trefoil να παρατησουμε σχολεια-φροντιστηρια να παμε να το δουμε...αδικος κοπος blink.gif 68.gif
Aristofanis
4ο All Star Game Γυναικών
Την Δευτέρα 26 Μαρτίου 2007 και ώρα 18.00 θα διεξαχθεί το 4ο All Star Game Γυναικών στην Θεσσαλονίκη. Την διοργάνωση έχει αναλάβει το Αθλητικό Πολιτιστικό Σωματείο Εργαζομένων Siemens, υπό την αιγίδα της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης.
Κατά την διάρκεια της εκδήλωσης στο κλειστό της Siemens θα τιμηθούν για την προσφορά τους στο άθλημα της καλαθοσφαίρισης, ο πρόεδρος της ΕΟΚ Ανδρέας Μιαούλης, ο β΄ αντιπρόεδρος της ΕΟΚ Μιχάλης Βιντζηλαίος, καθώς και οι αθλήτριες Κατερίνα Πεταχτή, Παναγιώτα Κούρτη, Μαρίτσα Παπαγεωργίου και Εμμανουέλα Αυθεντοπούλου

Τα ρόστερ

Ομάδα Ελληνίδων
Ονοματεπώνυμο Ύψος Ομάδα
Σαμορούκοβα Μαρία 1.93 Πανιώνιος
Καλέντζου Δήμητρα 1.78 Εσπερίδες
Τοκμάκη Αγγελική 1.80 Απόλλωνας Πτολεμαΐδας
Γκουζίνη Βασιλεία 1.80 Καστοριά
Σαρέγκου Πόλυ 1.85 Ακαδημία
Καραμπατζάκη Μάγδα 1.80 Siemens
Σπαθάρου Κατερίνα 1.68 Παναθηναϊκός
Σπαθάρη Κατερίνα 1.73 Άρης Χολαργού
Σμυρναίου Όλγα 1.82 Μέγας Αλέξανδρος
Χαλιβέρα Τάνια 1.80 Ηρακλής
Βασιλείου Ελένη 1.87 Σπόρτιγκ
Βαρδάκη Έφη 1.85 Άνω Λιόσια
Τσέρου Αγγελική 1.85 Άρης Θήβας
Δημητριάδου Ελένη 1.85 ΑΟΝ Τρίγλιας
Προπονητές: Αρβανίτης Παναγιώτης, Κοκκινόπουλος Σωτήρης

Ομάδα Ξένων
Ονοματεπώνυμο Ύψος Ομάδα
Μπούσερ Έριν 1.88 Πανιώνιος
Τιέρνι Μεγκ 1.90 Εσπερίδες
Ντέιβις Λατόγια 1.86 Απόλλωνας Πτολεμαΐδας
Λέισι Τζένιφερ 1.91 Καστοριά
Κοχ Κάθριν 1.73 Ακαδημία
Κρίστενσεν Κέιτι 1.90 Siemens
Σκίπι Τρίσα 1.90 Παναθηναϊκός
Κουίναν Μπρουκ 1.88 Άρης Χολαργού
Ριβς Μπρουκ 1.85 Μέγας Αλέξανδρος
Ουάσιγκτον Τάσα 1.73 Ηρακλής
Μεντιόλα Τζουλιάνα 1.82 Σπόρτιγκ
Χένρι Ράντι 1.86 Άνω Λιόσια
Μπορούκοβα Μαριάνα 1.90 Άρης Θήβας
Ντιμόφσκα Σλάβιτσα 1.76 ΑΟΝ Τρίγλιας
Προπονητές: Μαρίνος Νίκος, Δημητριάδης Γιάννης

Πηγή: ΕΟΚ (basket.gr)
Aristofanis
Τελείως ανούσια η ιδέα να επιλέγει η ΕΟΚ την πρώτη σκόρερ από κάθε ομάδα...αυτό δεν είναι All Star Game! Δηλαδή δεν θα παίξουν η Δελή, η Καλτσίδου, η Κοσμά, η Νταή, η Κιρκοπούλου ή η Ζικιρίδου!!! και θα παίξει η Δημητριάδου (χωρίς να προσβάλω την κοπέλα).

Η Μεντιόλα έγινε ξένη? tongue.gif
diama13
Γιατι απο τον παναθηναικο που πηραν την σπαθαρου? blink.gif οχι οτι δεν ειναι καλη παικτρια απλα σιγουρα θα προτιμουσα και πιστευω επρεπε να παει η νικολαιδου... blove.gif
trefoil 13
QUOTE(Aristofanis @ Mar 15 2007, 05:16 PM) *
Τελείως ανούσια η ιδέα να επιλέγει η ΕΟΚ την πρώτη σκόρερ από κάθε ομάδα...αυτό δεν είναι All Star Game! Δηλαδή δεν θα παίξουν η Δελή, η Καλτσίδου, η Κοσμά, η Νταή, η Κιρκοπούλου ή η Ζικιρίδου!!! και θα παίξει η Δημητριάδου (χωρίς να προσβάλω την κοπέλα).

Η Μεντιόλα έγινε ξένη? tongue.gif

Mα ποιος είπε ότι αυτές είναι οι πρώτες σκόρερ; Αν ήταν έτσι θα πήγαινε πχ η Νταή από το σπόρτιγκ.(πως γίνεται να κάλεσαν την άλλη;;;). Και από τον Παναθηναικό όχι η Σπαθάρου αλλά η Κυριακοπούλου. Άρα άλλο θα ήταν μάλλον το κριτήριο...

QUOTE(diama13 @ Mar 15 2007, 06:05 PM) *
Γιατι απο τον παναθηναικο που πηραν την σπαθαρου? blink.gif οχι οτι δεν ειναι καλη παικτρια απλα σιγουρα θα προτιμουσα και πιστευω επρεπε να παει η νικολαιδου... blove.gif

Εδώ η επιλογή πιστεύω ότι έγινε κάτω από τις συνθήκες που δημιουργηθηκαν μετά τον τελευταίο αγώνα. Διαφορετικά πιστεψέ με, θα οργάνωνα σαμποτάζ της διοργάνωσης.
Η γκαντεμιά γμτ, η γκαντεμιά... Κοίτα ποιες πάνε και δεν πάει η αρχηγάρα...
Tatubasketfan
Μάλλον είμαι η μόνη εδώ μέσα που χαίρεται για το all star game!!!!! smiley.gif biggrin.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
basket4
QUOTE(Tatubasketfan @ Mar 15 2007, 10:49 PM) *
Μάλλον είμαι η μόνη εδώ μέσα που χαίρεται για το all star game!!!!! smiley.gif biggrin.gif tongue.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

αυτο ελειπε να μην χαιροσουν και εσυ βρε... rolleyes.gif rolleyes.gif
παντως εμενα μου φαινεται καπως η επιλογη της Βαρδακη..δεν ξερω γιατι.
επισης απο siemens θα προτιμουσα Ζυκιριδου ή Σταυριδου..και απο σπορτιγκ την Νταη..!
basket4
να ρωτησω και κατι αλλο...παιχτριες απο την Α2 θα ειναι οπως περσι???? smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(basket4 @ Mar 15 2007, 09:05 PM) *
να ρωτησω και κατι αλλο...παιχτριες απο την Α2 θα ειναι οπως περσι???? smiley.gif

Basket 4 σοβαρέψου... Για να χωρέσουν και οι παίκτριες της Α2 χρειαζόμαστε και τρίτη ομάδα...! tongue.gif
diama13
Ενταξει,ισως να εννοουσε για μια δυο παικτριες..παντως ειναι αδικο ας πουμε για την καλτσιδου που δεν θα ειναι..οχι οτι δεν αξιζει να παει η καλεντζου( 41.gif )απλα πιστευω οτι και εκεινη πρεπει να ειναι.... blove.gif
womanplayer
QUOTE(Aristofanis @ Mar 15 2007, 07:16 PM) *
Τελείως ανούσια η ιδέα να επιλέγει η ΕΟΚ την πρώτη σκόρερ από κάθε ομάδα...αυτό δεν είναι All Star Game! Δηλαδή δεν θα παίξουν η Δελή, η Καλτσίδου, η Κοσμά, η Νταή, η Κιρκοπούλου ή η Ζικιρίδου!!! και θα παίξει η Δημητριάδου (χωρίς να προσβάλω την κοπέλα).

Η Μεντιόλα έγινε ξένη? tongue.gif

τι να σχολιασω ... δυστυχως δεν υπαρχουν ιδεες... ι πρωτοτυπη και φοβερη ιδεα τους ειναι να παει μια παικτρια απο καθε ομαδα....τι να πεις.... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
Aristofanis
QUOTE(basket4 @ Mar 15 2007, 08:57 PM) *
αυτο ελειπε να μην χαιροσουν και εσυ βρε... rolleyes.gif rolleyes.gif
παντως εμενα μου φαινεται καπως η επιλογη της Βαρδακη..δεν ξερω γιατι.
επισης απο siemens θα προτιμουσα Ζυκιριδου ή Σταυριδου..και απο σπορτιγκ την Νταη..!


Είναι με διαφορά η καλύτερη παίκτρια μαζί με την Χένρυ η Βαρδάκη στον ΔΑΣΑΛ. Κάτι παει να κάνει η Κανατσέλου άλλα οι πολλές λάθος επιλογές που κάνει στην επίθεση και τα πολλά βιαστικά άστοχα σουτ (κατά προτίμηση τρίποντα) δεν νομίζω ότι άξιζε την θέση της Βαρδάκη.


Νταή σίγουρα...

και Ζυκιρίδου είμαι φαν...κρίμα...
jump_ball
Μια ερωτηση - διαγωνισμος τριποντων δε θα υπαρχει φετος?
trefoil 13
QUOTE(jump_ball @ Mar 16 2007, 11:17 AM) *
Μια ερωτηση - διαγωνισμος τριποντων δε θα υπαρχει φετος?

Και εγώ είχα την ίδια απορία ωστόσο δεν την εξέφρασα γιατί δεν πιστεύω να είναι τόσο βλάκες ώστε να μην βάλουν διαγωνισμό τριπόντων... Απλά δεν θα έχουν ανακοινωθεί οι συμμετοχές...
Tafos toy indoy
TELIKA SAN TIN DIORGANOSI TIS TRIPOLIS DYSKOLO NA KSANAGINEI...K EPREPE NA NAI PAIKTRIE TIS A2....MIN KSEXNAME POS A2 PAIZEI MIA PAPAILLIA...
air
QUOTE(Tafos toy indoy @ Mar 16 2007, 10:23 PM) *
TELIKA SAN TIN DIORGANOSI TIS TRIPOLIS DYSKOLO NA KSANAGINEI...K EPREPE NA NAI PAIKTRIE TIS A2....MIN KSEXNAME POS A2 PAIZEI MIA PAPAILLIA...



και οχι μονο η παπαηλια..
και μια τασουλη επισης...
αλλα το φετινο all star ειναι...
αλλα ας μην εκφερω αποψη καλυτερα για τον κατα τα αλλα ''δημοκρατικοτατο'' τροπο εκλογης των παικκτριων...
jump_ball
Συνέντευξη Τύπου 4ου Αll Star Game Γυναικών
Πραγματοποιήθηκε σήμερα συνέντευξη Τύπου ενόψει του 4ου All Star Game Γυναικών, που θα διεξαχθεί στο γήπεδο «Φρίξος Λέτσας» της SIEMENS στην Θεσσαλονίκη την Δευτέρα 26 Μαρτίου 2007 και ώρα 18.00.
Μπάμπης Καλαϊτζίδης (πρόεδρος SIEMENS): «Στην κλήρωση του πρωταθλήματος το καλοκαίρι εξέφρασα την επιθυμία να διοργανώσουμε στην Θεσσαλονίκη την σημαντική αυτή γιορτή του γυναικείου μπάσκετ. Οι παράγοντες της ΕΟΚ το δέχθηκαν με ιδιαίτερη ικανοποίηση και τελικά αναλάβαμε όλα τα έξοδα της διοργάνωσης που τελεί υπό την αιγίδα πάντοτε της Ομοσπονδίας. Πριν την έναρξη της εκδήλωσης θα τιμηθούν για την προσφορά τους στο άθλημα της καλαθοσφαίρισης, ο πρόεδρος της ΕΟΚ Ανδρέας Μιαούλης, ο β΄ αντιπρόεδρος της ΕΟΚ Μιχάλης Βιντζηλαίος, καθώς και οι αθλήτριες Κατερίνα Πεταχτή, Παναγιώτα Κούρτη, Μαρίτσα Παπαγεωργίου και Εμμανουέλα Αυθεντοπούλου. Μετά την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου θα γίνει ο διαγωνισμός των τριπόντων. Στο ημίχρονο το χορευτικό συγκρότημα του σωματείου της διοργανώτριας θα χορέψει παραδοσιακά τραγούδια με την συνοδεία των «Χάλκινων της Γουμένισσας». Ακόμη θα χορέψουν σε ποντιακούς σκοπούς οι «μικροί» του συγκροτήματος «Παναγία Σουμελά». Μετά το τρίτο δεκάλεπτο θα διεξαχθεί ο διαγωνισμός ελευθέρων βολών μ’ έναν πρωτοποριακό τρόπο. Μέσα σε ένα λεπτό οι αθλήτριες θα εκτελούν βολές από το ένα καλάθι στο άλλο με νικήτρια αυτή που θα πετύχει τις περισσότερες. Μετά την λήξη του αγώνα θα δοθούν αναμνηστικά σε όλους τους συμμετέχοντες και θα ακολουθήσει μπουφές. Ακόμη σε κάθε τάιμ άουτ θα εμφανίζονται μαζορέτες».

Σωτήρης Κοκκινόπουλος (προπονητής SIEMENS): «Η επιλογή της ομάδας των Ελληνίδων έγινε μετά από ψηφοφορία στην οποία συμμετείχαν όλοι οι προπονητές της Α1 Γυναικών. Οι ξένες θα είναι όλες αυτές που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα, με δύο απουσίες καθώς η Καστοριά και ο Άρης Θήβας δεν έχουν πλέον ξένη παίκτρια. Στα τρίποντα θα συμμετέχουν οκτώ αθλήτριες και άλλες τρεις από κάθε ομάδα στις βολές, τα ονόματα των οποίων θα ανακοινωθούν την Δευτέρα. Πιστεύω ότι όλοι χωρίς άγχος θα προσπαθήσουμε να προσφέρουμε θέαμα στον κόσμο. Είναι μια εμπειρία που με ευχάριστη διάθεση θα συμβάλει στην εξέλιξη και την προβολή του χώρου».

Τα ρόστερ
ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ
Σαμορούκοβα Μαρία 1.93 Πανιώνιος
Καλέντζου Δήμητρα 1.78 Εσπερίδες
Τοκμάκη Αγγελική 1.80 Απόλλωνας Πτολεμαΐδας
Γκουζίνη Βασιλεία 1.80 Καστοριά
Σαρέγκου Πόλυ 1.85 Ακαδημία
Καραμπατζάκη Μάγδα 1.80 Siemens
Σπαθάρου Κατερίνα 1.68 Παναθηναϊκός
Σπαθάρη Κατερίνα 1.73 Άρης Χολαργού
Σμυρναίου Όλγα 1.82 Μέγας Αλέξανδρος
Χαλιβέρα Τάνια 1.80 Ηρακλής
Βασιλείου Ελένη 1.87 Σπόρτιγκ
Βαρδάκη Έφη 1.85 Άνω Λιόσια
Τσέρου Αγγελική 1.85 Άρης Θήβας
Δημητριάδου Ελένη 1.85 ΑΟΝ Τρίγλιας
Προπονητές: Αρβανίτης Παναγιώτης, Κοκκινόπουλος Σωτήρης

ΞΕΝΕΣ
Μπούσερ Έριν 1.88 Πανιώνιος
Τιέρνι Μεγκ 1.90 Εσπερίδες
Ντέιβις Λατόγια 1.86 Απόλλωνας Πτολεμαΐδας
Κοχ Κάθριν 1.73 Ακαδημία
Κρίστενσεν Κέιτι 1.90 Siemens
Σκίπι Τρίσα 1.90 Παναθηναϊκός
Κουίναν Μπρουκ 1.88 Άρης Χολαργού
Ριβς Μπρουκ 1.85 Μέγας Αλέξανδρος
Ουάσιγκτον Τάσα 1.73 Ηρακλής
Μεντιόλα Τζουλιάνα 1.82 Σπόρτιγκ
Χένρι Ράντι 1.86 Άνω Λιόσια
Ντιμόφσκα Σλάβιτσα 1.76 ΑΟΝ Τρίγλιας
Προπονητές: Μαρίνος Νίκος, Δημητριάδης Γιάννης
jump_ball
το allstargame θα το μεταδωσει η συχνοτητα του super+ στις 18:00
trefoil 13
Κάτι έπαθε το σπορτ+ μου και δεν κατάφερα να γράψω το ολ σταρ ώστε να το έβλεπα τώρα που γύρισα σπίτι... angry_red.gif
Ελπίζω σε κάποια επανάληψη(που συνήθως βάζει)... Αν και δεν ξέρω πόσο καλό θα μπορούσε να μου κάνει αυτό 19.gif
Και ελπίζω να μου φτιάξουν γρήγορα το κουτί... angry_red.gif
womanplayer
:
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 26 2007, 08:51 PM) *
Κάτι έπαθε το σπορτ+ μου και δεν κατάφερα να γράψω το ολ σταρ ώστε να το έβλεπα τώρα που γύρισα σπίτι... angry_red.gif
Ελπίζω σε κάποια επανάληψη(που συνήθως βάζει)... Αν και δεν ξέρω πόσο καλό θα μπορούσε να μου κάνει αυτό 19.gif
Και ελπίζω να μου φτιάξουν γρήγορα το κουτί... angry_red.gif



smiley.gif smiley.gif egw to eida
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Mar 26 2007, 08:53 PM) *
:
smiley.gif smiley.gif egw to eida

Koίτα...
Ειλικρινά, δεν είμαι 100% σίγουρη ότι θα ήθελα να είμαι στη θέση σου.
Βλέπεις, με κάποιες συμμετοχές θα σήκωνα καντήλες!
trefoil 13
από sportime.gr...
4o All Star: Επέβαλαν το νόμο τους οι Ξένες
26/3/2007 20:59

Στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα του 4ου All Star Game που διεξήχθη στο γήπεδο «Φρίξος Λέτσας» της SIEMENS οι Ξένες έβλεπαν την πλάτη των Ελληνίδων. Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο πέρασαν στην αντεπίθεση και τελικά επιβλήθηκαν σχετικά άνετα με 55-67. Η Αγγελική Τοκμάκη του Απόλλωνα Πτολεμαϊδας κέρδισε στον διαγωνισμό τριπόντων. Η πρωταγωνίστρια του θλιβερού επεισοδίου στην αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Πανιώνιο, Έριν Μπούσερ (γρονθοκόπησε την Χαλιβελάκη και ακολούθησε σύρραξη), παραβρέθηκε στο κλειστό, ωστόσο, δεν αγωνίστηκε επικαλούμενη τραυματισμό.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 40-33, 50-48, 55-67.

Τοκμάκη η… μπομπέρ!

Η Αγγελική Τοκμάκη ήταν η παίκτρια που επικράτησε στον τελικό του διαγωνισμού τριπόντων. Αντίπαλός της στον τελικό ήταν η Τασούλα Καλέντζου. Αξίζει να σημειωθεί ότι για να περάσει η Τοκμάκη στην β’ φάση του διαγωνισμού, χρειάστηκε να δώσει αγώνα… μπαράζ με την Σπαθάρου. Οι δύο παίκτριες είχαν ισοβαθμήσει στον α' γύρο και έπαιξαν την… πρόκριση στα πέντε σουτ από την κορυφή! Αναλυτικά…

Τελικός
Καλέντζου 13β.
Τοκμάκη 16β.

Μπαράζ... στα 5 σουτ από την κορυφή
Τοκμάκη 2β.
Σπαθάρου 0β.

Προκριματικά
Καλέντζου 16β.
Τοκμάκη 12β.
Σπαθάρου 12β.
Καραμπατζάκη 11β.
Μεντιόλα 10β.
Ντιμόφσκα 10β.
Κοχ 9β.
Σκίπι 7β.

*** Τιμητικές πλακέτες για την προσφορά τους στο άθλημα της καλαθοσφαίρισης παρέλαβαν, ο πρόεδρος της ΕΟΚ, Ανδρέας Μιαούλης, ο β΄ αντιπρόεδρος της ΕΟΚ, Μιχάλης Βιντζηλαίος, καθώς και οι αθλήτριες Κατερίνα Πεταχτή, Παναγιώτα Κούρτη, Μαρίτσα Παπαγεωργίου και Εμμανουέλα Αυθεντοπούλου.

ακολουθεί αναλυτικό ρεπορτάζ
Tatubasketfan
πολύ ωραίο το all star game παίδες....αν και θα προτιμούσα στις παίκτριες αντί για σίδερα siemens να έδιναν τίποτα άλλο δώρο!!!! biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Δεν αναφέρθηκε ότι στο 3ο δεκάλεπτο η Γκουζίνη ενώ πήγαινε να σώσει την μπάλα, δε πρόλαβε να βάλει τα χέρια της και καρφώθηκε στα κάγκελα ακριβώς μπροστά μου blink.gif της προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες και δεν ξαναέπαιξε...
trefoil 13
QUOTE(Tatubasketfan @ Mar 26 2007, 10:28 PM) *
πολύ ωραίο το all star game παίδες....αν και θα προτιμούσα στις παίκτριες αντί για σίδερα siemens να έδιναν τίποτα άλλο δώρο!!!! biggrin.gif laugh.gif laugh.gif

Δεν αναφέρθηκε ότι στο 3ο δεκάλεπτο η Γκουζίνη ενώ πήγαινε να σώσει την μπάλα, δε πρόλαβε να βάλει τα χέρια της και καρφώθηκε στα κάγκελα ακριβώς μπροστά μου blink.gif της προσφέρθηκαν οι πρώτες βοήθειες και δεν ξαναέπαιξε...

Δεν το ανέφερα, γιατί πόσταρα ότι λέει και στο σπορτάιμ! tongue.gif
Αν και κάποιος μου το είπε ότι έγινε...
trefoil 13
Δεν μας είπες όμως ότι η Τζούλη ήταν mvp του αγώνα!
Tatubasketfan
α ναιιιιιιιι....ε εκείνη την ώρα από τον ενθουσιασμό μου δεν πολυπρόσεχα...καθόντουσαν και οι μισές εσπερίδες από δίπλα μου...

λοιπόν...εδώ είναι ότι φωτό κατάφερα να βγάλω με την βιντεοκάμερα...παρεπιπτόντως σε όοοολο το παιχνίδι η μπούσερ και η σκίμπι μιλούσανε...δεν ξέρω αν είδανε τπτ από τον αγώνα!!!!

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0015.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0014.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0012.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0011.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0009.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0006.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0004.jpg

http://i45.photobucket.com/albums/f69/dinak/PIC_0002.jpg
ptolemaidaras
Κι εγω το ειδα live το all star.
Θα μπορουσα να το πω παρωδια αλλα και τραγωδια. Δεν λεω τιποτα ομως για να μην επεκταθω!!!
Ετσι ειναι τα all star?

Tatubasketfan, foto τον εαυτο σου θα μας στελεις καποια στιγμη? η μονο τους αλλους φωτογραφιζεις?
Tatubasketfan
λολ....μπορεί και να με είδατε στην τηλεόραση...ο μπαμπάς μου μου είπε ότι μ'έδειξε λίγο...ΛΟΛ...

ρε ptolemaidara τι να με κάνεις εμένα;;λολ...τεσπα...εμένα μ'αρεσε το όλο κλίμα
jump_ball
Επειδή δεν είχα την δυνατότητα να δω το παιχνιδί, διαγωνισμός ελευθέρων βολών έγινε; Ποια νίκησε εκεί;
ptolemaidaras
QUOTE(Tatubasketfan @ Mar 26 2007, 10:17 PM) *
λολ....μπορεί και να με είδατε στην τηλεόραση...ο μπαμπάς μου μου είπε ότι μ'έδειξε λίγο...ΛΟΛ...

ρε ptolemaidara τι να με κάνεις εμένα;;λολ...τεσπα...εμένα μ'αρεσε το όλο κλίμα


ναι ναι..νομιζω σε ειδα.
καθοσουν στην κερκιδα μαζι με κατι αλλους που παρακολουθουσαν το all star...

Τι να σε κανω? τιποτα βρε, απλα καλο θα'ταν να ειχαμε ολοι και μια φωτογραφια του ομιλητη μας Και ειπα εσυ που εισαι ανησυχο καλιτεχνικο πνευμα να εκανες την αρχη!
womanplayer
QUOTE(jump_ball @ Mar 27 2007, 12:22 AM) *
Επειδή δεν είχα την δυνατότητα να δω το παιχνιδί, διαγωνισμός ελευθέρων βολών έγινε; Ποια νίκησε εκεί;


oi xenes
basket4
26/3/2007
4ο Αll Star Game Γυναικών
H γιορτή του μπάσκετ, το 4ο Αll Star Game Γυναικών, διεξήχθη με επιτυχία στο κλειστό γυμναστήριο της SIEMENS. Απολαυστικός ήταν ο αγώνας με τελικό νικητή την ομάδα των ξένων που είχαν την ονομασία rest of the world.
Δεκάλεπτα: 23-18, 40-33, 50-48, 55-67
Διαιτητές: Αργυρού , Πουρσανίδης , Τζιβελεκίδου
ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ALL STAR (Αρβανίτης , Κοκκινόπουλος): Σπαθάρου 4, Σπαθάρη Καλέντζου 2, Τοκμάκη 5(1), Γκουζίνη 12(2),Καραμπατζάκη 6, Χαλιβέρα 3(1), Σμυρναίου 2, Δημητριάδου, Τσέρου 4, Βαρδάκη 1, Σαρέγκου 2, Βασιλείου 5(1), Σαμορούκοβα 9
REST OF THE WORLD (Μαρίνος,Δημητριάδης): Κοχ 7(2), Ουάσιγκτον 2, Ντιμόφσκα 3(1), Μεντιόλα 11(1), Ριβς 9, Ντέϊβις 5, Χένρι 8, Κουίναν 2, Τιέρνι 8(2), Κρίστενσεν 5, Σκίμπι 7.
*Η Μπούσερ δεν αγωνίστηκε λόγω ενός μικρού τραυματισμού.

*Μετά την λήξη του πρώτου δεκαλέπτου πραγματοποιήθηκε ο διαγωνισμός των τριπόντων. Νικήτρια αναδείχθηκε η Αγγέλα Τοκμάκη που νίκησε στον μεγάλο τελικό την Τούλα Καλλέντζου με 15 εύστοχες προσπάθειες έναντι 13. Το αναμνηστικό στην νικήτρια έδωσε ο σύμβουλος του υφυπουργού Αθλητισμού Γιώργος Ραμπότας.

*Ο διαγωνισμός ελευθέρων βολών έγινε μ’ έναν πρωτοποριακό τρόπο. Μέσα σε ένα λεπτό δύο ομάδες (Ελληνίδες, ξένες) από τρεις αθλήτριες εκτελούσαν βολές σ’ ένα καλάθι με νικήτρια αυτή που θα πετύχει τις περισσότερες. Οι ξένες (Μπούκ Γουϊναν, Ράντι Χένρι και Λατόγια Ντέϊβις) πέτυχαν 24 βολές έναντι 18 των Ελληνίδων που ήταν οι Πόλυ Σαρέγκου, Όλγα Σμυρναίου και Ελένη Βασιλείου.

*Μετά την λήξη του αγώνα έγιναν οι απονομές σε όλους τους συμμετέχοντες στον αγώνα. Πολυτιμότερη παίκτρια αναδείχθηκε η Τζιουλιάνα Μεντιόλα από τις ξένες παίκτριες. Το δώρο ήταν ένα σίδερο SIEMENS, μάλλον για να σιδερώνει τις φανέλες πριν από τα παιχνίδια της ομάδας της.

*Πριν την έναρξη της εκδήλωσης τιμήθηκαν για την προσφορά τους στο άθλημα της καλαθοσφαίρισης, ο πρόεδρος της ΕΟΚ Ανδρέας Μιαούλης, ο β΄ αντιπρόεδρος της ΕΟΚ Μιχάλης Βιντζηλαίος, καθώς και οι αθλήτριες Κατερίνα Πεταχτή, Παναγιώτα Κούρτη, Μαρίτσα Παπαγεωργίου και Εμμανουέλα Αυθεντοπούλου.

*Στο ημίχρονο το χορευτικό συγκρότημα του σωματείου της διοργανώτριας χόρεψε παραδοσιακά τραγούδια με την συνοδεία των «Χάλκινων της Γουμένισσας». Ακόμη χόρεψαν σε ποντιακούς σκοπούς οι «μικροί» του συγκροτήματος «Παναγία Σουμελά».
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.