Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Συμβουλη?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Bikerboy
Γεια σας παιδια θ ηθελα τν βοηθεια σας σε ενα θεμα.Με πονανε οταν τρεχω ειτε χαλαρα ειτε γρηγορα τα ποδια μ κ ειδικα μπροστα στα καλαμια...χθες ειχα παιχνιδι και πεθανα στον πονο δν μπορουσα να τρεξω και ουτε και να προχωρισω.Ξερετε π οφηλεται και πως μπορω ν τ καταπολεμισω?
leonkalf
Πρέπει να πας γρήγορα σε ορθοπεδικό γιατρό!!!

Έχω ακούσει προπονητές που λένε ότι αν κάποιος παίκτης νοιώσει κάτι τέτοιο να το πει και να σταματήσει αμέσως.
Ίσως είναι υπερκόπωση,

αλλά ότι και να' ναι θα στο πει ένας ορθοπεδικός.

Ότι και να λέμε οι άλλοι είναι εικασίες..
Γι 'αυτό γρήγορα σε γιατρό!!
Bikerboy
QUOTE(leonkalf @ Jan 14 2009, 17:20 ) *
Πρέπει να πας γρήγορα σε ορθοπεδικό γιατρό!!!

Έχω ακούσει προπονητές που λένε ότι αν κάποιος παίκτης νοιώσει κάτι τέτοιο να το πει και να σταματήσει αμέσως.
Ίσως είναι υπερκόπωση,

αλλά ότι και να' ναι θα στο πει ένας ορθοπεδικός.

Ότι και να λέμε οι άλλοι είναι εικασίες..
Γι 'αυτό γρήγορα σε γιατρό!!


ναι ναι το εχω βαλει στο προγραμμα.
ευχαριστω
Bikerboy
Ειχα διαβασει οτι μπορει να ειναι περιοστιτιδα αλλα δν ειναι σιγουρο.
Flash
Αρχικά να συμφωνήσω απόλυτα με τον leoncalf. Ορθοπεδικός ή αθλητίατρος άμεσα.

Έχω πάντως προσωπική εμπειρία από τέτοια ταλαιπωρία. Ξαφνικά σε μια προπόνηση ένιωσα τα καλάμια μου να πονάνε. Πόνος όχι ιδιαίτερα έντονος ή οξύς αλλά επίμονος και κουραστικός. Ο τότε προπονητής μου μου είχε πει ότι ακριβώς αυτό που ανέφερε ο leoncalf, ότι δηλαδή θέλει προσοχή.
Τελικά πήγα σε αθλητίατρο ο οποίος δεν βρήκε τίποτε και αφότου ξεκουράστηκα για καμιά βδομάδα (ήταν περίοδος προετοιμασίας) επέστρεψα χωρίς κανένα πρόβλημα.

Εύχομαι να συμβεί το ίδιο και με σένα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.