Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Best 3PT player
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
gfpao13
Ειχα ενα φιλικο διαπληκτισμό για αυτο το θεμα πριν λιγη ωρα...
Θελω τη γνωμη σας για αυτους τους τρεις!!!
smiley.gif
kolokotronis
Μίλλερ με κλειστά τα μάτια.

Από κίνηση πριν το σουτ, από ταχύτητα εκτέλεσης, από ευστοχία, από μεγάλα σουτ, απ'ότι θέλεις.
duncan21
aegeansheed
QUOTE(kolokotronis @ Jun 28 2011, 23:17 ) *
Μίλλερ με κλειστά τα μάτια.

Από κίνηση πριν το σουτ, από ταχύτητα εκτέλεσης, από ευστοχία, από μεγάλα σουτ, απ'ότι θέλεις.


από δαχτυλίδια? 19.gif

ΙΓ: Φχαριστώ Ντουγκ για την διαφήμιση του video (όσοι δεν έχετε δει και τα υπόλοιπα videos στο κανάλι, είστε απαράδεκτοι και εσείς χάνετε γέλιο, απλά...)
baskethood
QUOTE (aegeansheed @ Jun 28 2011, 23:28 ) *
από δαχτυλίδια? 19.gif

Μιλαμε ποιος ειναι(ηταν) πληρεστερος,καλυτερος στο συνολο ως παικτης η καλυτερος σουτερ τριων ποντων και μονο?
Εγω καταλαβα το δευτερο,γι αυτο ψηφιζω Ρετζι wink.gif

ΥΓ.Βεβαια η διαφορα του με τον Αλλεν ειναι παρα πολυ μικρη,εμενα μου αρεσε περισσοτερο η μηχανικη του στο σουτ και η κινηση του στα σκρινς.
captain charisma
τι αλεν τι μιλερ τι ριτσμοντ???

πετζα και ξερο ψωμι... οποτε βλεπει λεικερς σουταρει αβερτα...10 τριποντα το 2008 6/6 φετος tongue.gif
aegeansheed
QUOTE(baskethood @ Jun 28 2011, 23:31 ) *
Μιλαμε ποιος ειναι(ηταν) και θα είναι(???) πληρεστερος,καλυτερος στο συνολο ως παικτης η καλυτερος σουτερ τριων ποντων και μονο?


εγώ ζορίζομαι να μιλήσω σοβαρά αυτή τη στιγμή λόγω υπερδιέγερσης, αλλά ο NBAer μπορεί να σκάσει εκεί που δεν το περιμένεις και με έναν τύπο να δώσει την απάντηση.

γιατί λείπει ο πέητζα? και πώς και θυμηθήκατε τον Richmond?
gfpao13
QUOTE(aegeansheed @ Jun 28 2011, 23:36 ) *
εγώ ζορίζομαι να μιλήσω σοβαρά αυτή τη στιγμή λόγω υπερδιέγερσης, αλλά ο NBAer μπορεί να σκάσει εκεί που δεν το περιμένεις και με έναν τύπο να δώσει την απάντηση.

γιατί λείπει ο πέητζα? και πώς και θυμηθήκατε τον Richmond?


βρηκαμε ροστερ του Nba 95/96, ειδαμε Richmond στους Kings, και καπως ετσι ξεκινησε η ολη συζητηση περι "θριποιντερ"....
Εγω παντως ψηφιζω Ρει-Ρει....
gallistis
ο μιλλερ σε 1389 αγωνες σουταρε 6486 τριποντα
ο αλλεν σε 1102 αγωνες εχει σουταρει 6554 τριποντα

http://www.basketball-reference.com/players/a/allenra02.html

http://www.basketball-reference.com/players/m/millere01.html

τη δεκαετια του 80,οι παιχτες δε σουταραν πολλα τριποντα.ο μπερντ για παραδειγμα,ζητημα ειναι να σουταρε 2 με 3 τριποντα.ο μιλλερ,τα πρωτα χρονια σουταρε λιγο,αλλα οσο περνουσαν τα χρονια οι προσπαθειες αυξανονταν,κυριως επειδη αρχιζε να αλλαζει το μπασκετ.πιστευω οτι ο μιλλερ ειναι καλυτερος(αν και μποστον) γιατι ο τροπος και η σημασια των σουτ του(αλλα και οι αντιπαλοι του-εποχες τζορνταν κτλ) ειναι πολυ σημαντικοτερες



morfi
QUOTE(captain charisma @ Jun 28 2011, 23:34 ) *
τι αλεν τι μιλερ τι ριτσμοντ???

πετζα και ξερο ψωμι... οποτε βλεπει λεικερς σουταρει αβερτα...10 τριποντα το 2008 6/6 φετος tongue.gif

Μούφα και αυτό το ποστ σου.

QUOTE(gallistis @ Jun 29 2011, 00:05 ) *
ο μιλλερ σε 1389 αγωνες σουταρε 6486 τριποντα
ο αλλεν σε 1102 αγωνες εχει σουταρει 6554 τριποντα

http://www.basketball-reference.com/players/a/allenra02.html

http://www.basketball-reference.com/players/m/millere01.html

τη δεκαετια του 80,οι παιχτες δε σουταραν πολλα τριποντα.ο μπερντ για παραδειγμα,ζητημα ειναι να σουταρε 2 με 3 τριποντα.ο μιλλερ,τα πρωτα χρονια σουταρε λιγο,αλλα οσο περνουσαν τα χρονια οι προσπαθειες αυξανονταν,κυριως επειδη αρχιζε να αλλαζει το μπασκετ.πιστευω οτι ο μιλλερ ειναι καλυτερος(αν και μποστον) γιατι ο τροπος και η σημασια των σουτ του(αλλα και οι αντιπαλοι του-εποχες τζορνταν κτλ) ειναι πολυ σημαντικοτερες

Από ποιά άποψη είναι σημαντικότερες; Αν εννοείς λόγω ανταγωνισμού, ο Ρέιλ Άλλεν είχε πολύ περισσότερο από ότι τα δυάρια και τριάρια της εποχής του Μίλλερ.
Flash
Morfius, μπορεί να σε ξέρουμε λίγο-πολύ και να καταλαβαίνουμε ότι κάνεις πλάκα (συνήθως) αλλά το "μούφα και αυτό το ποστ σου" χωρίς κανένα επιχείρημα καταλαβαίνεις ότι δεν προσφέρει κάτι στο φόρουμ και όταν επαναλαμβάνεται γίνεται κουραστικό έως προκλητικό για το συνομιλητή σου smile.gif

Στο θέμα, θεωρώ απλά αδιανόητο να θεωρείται πληρέστερος/συνολικά καλύτερος παίκτης ο Reggie από τον Allen ύπο οποιαδήποτε έννοια. Σαν τριποντάκηδες είναι κοντά αλλά και πάλι θεωρώ ότι ο Allen είναι πλέον ελαφρώς καλύτερος.
kurtz
Ο Allen για εμένα είναι καλύτερος και δύσκολα θα τον περάσουν στο μέλλον. Πάντως αν και ο Mitch Richmond είναι εμφανώς χειρότερος από τους άλλους δύο ήταν εξαιρετικός σουτερ και κατά την γνώμη μου πολύ καλύτερος από τον Πετζα. Επίσης φοβερός σουτερ ήταν και ο Ellis όπως και ο Edie Johnson
gallistis
QUOTE(morfi @ Jun 29 2011, 11:39 ) *
.
Από ποιά άποψη είναι σημαντικότερες; Αν εννοείς λόγω ανταγωνισμού, ο Ρέιλ Άλλεν είχε πολύ περισσότερο από ότι τα δυάρια και τριάρια της εποχής του Μίλλερ.


απλα πιστευω οτι οι παιχτες που ειχε να αντιμετωπισει ο μιλλερ -στα ντουζενια του ο καθενας βεβαια-ηταν πολυ καλυτεροι(και σαν προσωπικοτητες αλλα και σαν καλαθοσφαιριστες),απο αυτους που αντιμετωπιζει ο αλλεν(αν και βοστωνεζος υπενθυμιζω)

η ισως να ειμαι προκατελημενος με αυτο που κανει ο μιλερ σε αυτη τη φαση...

valaggel
Δε ξερω αν η επιλογη μου ειναι λογω ηλικιας,καθως τον Miller τον εχω δει κυριως μεσω βιντεο, ενω τον Allen τον εχω ζησει πιο πολυ,για αυτο και θεωρω οτι ειναι καλυτερος στα σουτ 3 ποντων.Μεγαλοι παικτες και οι δυο τους, αλλα νομιζω οτι ο ray ray κερδιζει στα σημεια...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.