Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ vs Khimkhi Moscow
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
pan24
vs

Ο Παναθηναϊκός παίζει τις λίγες πιθανότητες που έχει για πρόκριση απέναντι στην Χίμκι με την οποία ισοβαθμούν.Η νίκη είναι απαραίτητη για να συνεχίσει να ελπίζει και επιβεβλημένη από την στιγμή που οι Ρώσοι έρχονται χωρίς τους τραυματίες Σβέντ και Γκίλ.
Στην Μόσχα η Χίμκι είχε επικρατήσει 76-68.
green_sky
Ασσος απο ημιχρονο για να εχω ελπιδες να κλεισω το δελτιο. wink.gif
stefkorner
Χιμκι χωρις Σβεντ-Γκιλ ,με κομμενο προσφατα και τον Γκαρλον Γκριν (οποτε επιστροφη Μονια )
με ελαχιστες ελπιδες να διεκδικησει προκριση και κανονικα να στρεφεται το ενδιαφερον της στην 2η θεση της vtb
υπο διαφορετικες συνθηκες δεν θα φοβιζε εμας εδω ,αλλα διαπιστωνω οτι ολα τα τρεμουμε πλεον και στο οακα !
πρεπει να της σβησουμε και τις τελευταιες πιθανοτητες,αλλα να ελπιζουμε μετα να μας κανει και καποια δωρα..γιατι θα παιζει με τους πιο αμεσους ανταγωνιστικες μας για προκριση


QUOTE (green_sky @ Feb 22 2019, 20:32 ) *
Ασσος απο ημιχρονο για να εχω ελπιδες να κλεισω το δελτιο. wink.gif


εσυ δεν ειχες παιξει και διπλο με Φενερ στ προηγουμενο ;
μηπως να αρχισω να ανησυχω και για σημερα .. tongue.gif



QUOTE (pan24 @ Feb 22 2019, 19:26 ) *
vs

Ο Παναθηναϊκός παίζει τις λίγες πιθανότητες που έχει για πρόκριση απέναντι στην Χίμκι με την οποία ισοβαθμούν.Η νίκη είναι απαραίτητη για να συνεχίσει να ελπίζει και επιβεβλημένη από την στιγμή που οι Ρώσοι έρχονται χωρίς τους τραυματίες Σβέντ και Γκίλ.
Στην Μόσχα η Χίμκι είχε επικρατήσει 76-68.


κανε ενα edit ! 21:00 ,oχι 22:00
αχ και τι δεν θα δινα να παιζαμε 10 ! ηθελα να προλαβω μια εκδηλωση πριν ,αλλα θα την θυσιασω για την ομαδα wub.gif
pan24
Η Χιμκι ειναι τσακωμενη με την αμυνα
Οχι οτι εμεις παιζουμε καμια φοβερη αμυνα που τρωμε 50+ ποντους στο ημιχρονο αλλα φαινεται οτι θα το καθαρισουμε ευκολα η δυσκολα
Τρομερος Τομας που δεν εχει αντιπαλο

Για Πειν το περιμεναμε οτι θα ειναι ανετοιμος οταν ηρθε αλλα ποτε θα ειναι ετοιμος;
Την νεα σεζον;
stevebucknall11
Ανανέωση χθες στον Ντεσόν Ντουράντ. Εμένα αυτό το μπάσκετ μου αρέσει. Βάλε 120 πόντους μπροστά κι αν ο άλλος είναι μάγκας και σου βάλει 121 ας χάσεις.
MaJesty23
O Thomas για 2-3η unit είναι μια χαρά...Το χω ξαναπει σε άσχετη στιγμή ,οτι σε ρόλο Kenny G για instant scoring είναι σούπερ.Αλλα αυτο προυποθέτει να ανέβει το budget και τα γνωστά tongue.gif
whaler
Εχει ξαναβαλει ομαδα φετος 65 ποντους στο ημιχρονο;
Για εμας πρεπει να ειναι ρεκορ...
stevebucknall11
O Pitino είναι έτοιμος να πάρει τηλέφωνο τον cousin Vinny για την περίπτωση Payne.
nikolas_asteri
Ρε σεις, τι ανίκανος είναι αυτός ο Peyne;

QUOTE (stevebucknall11 @ Feb 22 2019, 22:45 ) *
Ανανέωση χθες στον Ντεσόν Ντουράντ. Εμένα αυτό το μπάσκετ μου αρέσει. Βάλε 120 πόντους μπροστά κι αν ο άλλος είναι μάγκας και σου βάλει 121 ας χάσεις.


Δηλαδή εμείς μπορούμε να βάλουμε 100 (προσπερνώ το 120 σαν υπερβολή της στιγμής) αλλά δεν το κάνουμε γιατί μας φταίει το μπάσκετ που παίζουμε; tongue.gif
stevebucknall11
QUOTE (nikolas_asteri @ Feb 22 2019, 22:31 ) *
Ρε σεις, τι ανίκανος είναι αυτός ο Peyne;



Δηλαδή εμείς μπορούμε να βάλουμε 100 (προσπερνώ το 120 σαν υπερβολή της στιγμής) αλλά δεν το κάνουμε γιατί μας φταίει το μπάσκετ που παίζουμε; tongue.gif

Δεν είπα ότι μπορούμε (σε μόνιμη βάση). Είπα ότι μου αρέσει.
john wick
Εξαιρετικο 1ο ημιχρονο...
Μπραβο στην.ομαδα...




Υ.γ
Παγκοσμια πρωτοτυπια να εχεις 4 5αρια στην 12αδα σου εκ των οποιων κανεις δεν αξιζει ....
Ο Παπαγιαννης ειναι λες κ τον μαζεψες απο καμμια αλανα επειδη ηταν ψηλός ,νομιζω χαμενη υποθεση για εμας ,για δε τον Payne πραγματικα αρχιζω να πιστευω τον Stefcorner οτι κατι παιζει με το μυαλο του...
Putnam

καλοφορετοι παιδια και ο πειν και ο κιλπατρικ θα πω εγω κι ας εβαλε ενα κρισιμο τριποντο

stefkorner
QUOTE (Putnam @ Feb 23 2019, 05:46 ) *
καλοφορετοι παιδια και ο πειν και ο κιλπατρικ θα πω εγω κι ας εβαλε ενα κρισιμο τριποντο


μαν αστειευεσαι η μηπως δεν ειδες το ματς ; 17 ματς -0 λαθη και καλη αμυνα ο Κιλπατρικ!τι ακριβως σε χαλασε σημερα απ αυτον;


ο Πειν κανονικα ηδη θα επρεπε να ενηρωνεται οτι δεν γινεται να συνεχισει και την επομενη βδομαδα πανω στην ληξη της προθεσμιας να βρισκοταν ενας σεντερ ας ηταν και επιπεδου Αγκμπελεσε του Χολαργου η Μακγκι του Αρη!
εχουν καταφερει 3 σεντερ να ειναι ο ενας πιο αρνητικος απο τον αλλον ,σε τετοιο βαθμο ωστε να παιζει ακομα βασικουρα ο Γκιστ,με το μονο να κανει πλεον ειναι να σκριναρει (κι αυτο οχι με διαρκεια..)
nikolas_asteri
QUOTE (Putnam @ Feb 22 2019, 23:46 ) *
καλοφορετοι παιδια και ο πειν και ο κιλπατρικ θα πω εγω κι ας εβαλε ενα κρισιμο τριποντο


Εντάξει ο Κιλπάτρικ δεν είναι ο κίλλερ που θα θέλαμε αλλά είναι μπασκετμπολίστας (τόσο χαμηλά έχουμε πέσει στα κριτήρια μας tongue.gif ). Ο Πέιν είναι απάλευτος. Ο τύπος θυμίζει 15χρονο ψηλό παιδάκι που ξεκινάει το άθλημα. Άτσαλος, άγαρμπος, ατσούμπαλος, 0 αίσθηση του χώρου, 0 στην τακτική. Μιλάμε για δράμα.
pan24
QUOTE (nikolas_asteri @ Feb 23 2019, 00:01 ) *
Εντάξει ο Κιλπάτρικ δεν είναι ο κίλλερ που θα θέλαμε αλλά είναι μπασκετμπολίστας (τόσο χαμηλά έχουμε πέσει στα κριτήρια μας tongue.gif ). Ο Πέιν είναι απάλευτος. Ο τύπος θυμίζει 15χρονο ψηλό παιδάκι που ξεκινάει το άθλημα. Άτσαλος, άγαρμπος, ατσούμπαλος, 0 αίσθηση του χώρου, 0 στην τακτική. Μιλάμε για δράμα.

Αυτος και ο Παπαγιαννης ωρες ωρες ειναι σαν να παιζουν μπασκετ μονο λογω υψους


Ο Κιλπατρικ ειναι καλος σκορερ και οταν εχει ορεξη και αξιοπρεπης αμυντικος
Ομως στο τριποντο οχι δολοφονος δεν ειναι,ουτε καν μετριος αφου αυτη την στιγμη εχει ποσοστο οριακα χειροτερο του Καλαθη οποτε δεν ειναι αυτο που θελουμε σε καμια περιπτωση
stefkorner
QUOTE (john wick @ Feb 23 2019, 06:08 ) *
για δε τον Payne πραγματικα αρχιζω να πιστευω τον Stefcorner οτι κατι παιζει με το μυαλο του...


τν επομενη φορα που θα εισαι γηπεδο απο νωρις αφιερωσε λιγα λεπτα να τον παρατηρησεις μονο και μονο στο ζεσταμα που κανει ! θα καταλαβεις πολλα..! φυσικα οτι εχει συγκεκριμενο διανοητικο θεμα ηταν γνωστο απο περσι ,ετσι ; λεγοταν μαλιστα για συγκεκριμενη παθηση ,που εχει να κανει με αδυναμια συγκεντρωσης !
εστω οτι ο Πιτινο ειχε θετικη γνωμη για αυτον ,που τον ειχε συναντησει 3 φορες αντιπαλο στο κολλεγιακο!
αραγε τον ενημερωσε κανεις για τα θεματα που εμφανιζε περσι ο παικτης εδω ; 39.gif
nikolas_asteri
QUOTE (pan24 @ Feb 23 2019, 00:08 ) *
Αυτος και ο Παπαγιαννης ωρες ωρες ειναι σαν να παιζουν μπασκετ μονο λογω υψους


Ο Κιλπατρικ ειναι καλος σκορερ και οταν εχει ορεξη και αξιοπρεπης αμυντικος
Ομως στο τριποντο οχι δολοφονος δεν ειναι,ουτε καν μετριος αφου αυτη την στιγμη εχει ποσοστο οριακα χειροτερο του Καλαθη οποτε δεν ειναι αυτο που θελουμε σε καμια περιπτωση


Είναι εξοργιστικό το γεγονός ότι δεν πήραμε Νάναλι με 50% (καριέρας) στα τρίποντα.

Και πες, οκ, του έδωσε περισσότερα η Αρμάνι και πήγε. Απόλυτα θεμιτό.
Μην βγαίνεις και λες ότι τους είχαμε και τους 2 κλεισμένους και διαλέξαμε Κιλπάτρικ. Εκτίθεσαι!
Looter
Αστείο παιχνίδι ανάμεσα σε 2 αδιάφορες βαθμολογικά ομάδες.
Όσα πάνε και όσα έρθουν στο πρώτο ημίχρονο , ανυπόφορο μπάσκετ στο δεύτερο.
Από τους 2 τυφλούς κέρδισε ο μονόφθαλμος.

Κριτική παικτών :

Παπαγιαννης. Ο παίκτης είναι για να φεύγει δανεικός υποχρεωτικά. Δεν είναι μόνο ότι δεν ξέρει μπάσκετ και πρέπει να μάθει δουλεύοντας και παίρνοντας χρόνο , είναι και ότι δε σέβεται την ομάδα και δε δείχνει την παραμικρή αυγκεντρωση. Δυο φάουλ για πλάκα και στην άμυνα τραβάει το διχτάκι. Αστεία πράγματα.

Γκιστ. Παίρνει επιθετικά ριμπάουντ και δεν έχει δυνάμεις να κάνει δεύτερο άλμα να τελειώσει τη φάση ακόμα και κάτω από το καλάθι. Ο παίκτης δεν μπορεί πια σωματικά αλλά τουλάχιστο δεν είναι αδιάφορος. Δίνει ότι έχει , δεν φταίει αυτός αν τόσο μπορεί πλέον.

Παπαπετρου. Δεν κάνει για βασικό 3αρι. Υπερπολύτιμος παίκτης στο 3 αν έρθει μπροστά του ένας παίκτης επιπέδου Ναναλυ να μοιράζονται τη θέση. Αν μείνει με τον Θανάση θα χτίσουν δεύτερο ΟΑΚΑ.

Τομας. Συμφωνώ απόλυτα με την ανάλυση του Κακιούζη στη Νόβα. Τρύπιος αμυντικά όσο δεν πάει , στο πρώτο ημίχρονο που όλοι τα έβαζαν όλα έγινε μάγκας λόγω Νικ και στο δεύτερο εξαφανίστηκε. Δεν κάνει ούτε για αστείο για ομάδα με στόχους. Χαμηλό επίσης μπασκετικό IQ.

Κιλπατρικ. Βελτιωμένος , σκόρερ , παίκτης οικονομικός που γα σου βάζει 10-15 ποντακια για πλάκα μόλις εγκλιματιστεί πλήρως και που δεν είναι τρύπιος στην άμυνα. Με ένα λογικό ποσό θα μπορούσε να μεινει , ο παίκτης έχει ποιότητα.

Κιθ. Παίζει 2 ταχύτητες κάτω από το ήδη χαμηλό τέμπο που έπαιζε. Προφανώς έχει θέμα , προσπαθεί με την ποιότητα του να δώσει λίγα ποντακια στην ομάδα όσο αγωνίζεται.

Πειν. Μπασκετικό ανέκδοτο ότι μας έχει δείξει ως τώρα. Αν οπως υποστηρίζουν είναι επιλογή Πιτινο τότε θα χαιρετήσει σύντομα. Δεν γίνεται να παίζει σε αυτή την κατάσταση.

Νικ. Μια ομάδα μόνος του. Ακόμα και με ένα πόδι. ΜΟΝΟ ΝΙΚ



QUOTE (nikolas_asteri @ Feb 23 2019, 00:52 ) *
Είναι εξοργιστικό το γεγονός ότι δεν πήραμε Νάναλι με 50% (καριέρας) στα τρίποντα.

Και πες, οκ, του έδωσε περισσότερα η Αρμάνι και πήγε. Απόλυτα θεμιτό.
Μην βγαίνεις και λες ότι τους είχαμε και τους 2 κλεισμένους και διαλέξαμε Κιλπάτρικ. Εκτίθεσαι!


Όσο είχε κλεισμένους και τους 2 και διάλεξε Κιλπατρικ , άλλο τόσο διάλεξε και τον Πειν.
Ο Ναναλυ όπως αποδείχτηκε ήταν και ακριβότερος αλλά και ήθελε συμβόλαιο και για τη νέα χρονια ώστε να επιστρέψει. Χρυσή ευκαιρία , θα έκανε ΤΡΟΜΕΡΟ δίδυμο με τον Παπαπετρου. Κρίμα που χάθηκε , κρίμα .
nikolas_asteri
QUOTE (Looter @ Feb 23 2019, 02:08 ) *
Όσο είχε κλεισμένους και τους 2 και διάλεξε Κιλπατρικ , άλλο τόσο διάλεξε και τον Πειν.
Ο Ναναλυ όπως αποδείχτηκε ήταν και ακριβότερος αλλά και ήθελε συμβόλαιο και για τη νέα χρονια ώστε να επιστρέψει. Χρυσή ευκαιρία , θα έκανε ΤΡΟΜΕΡΟ δίδυμο με τον Παπαπετρου. Κρίμα που χάθηκε , κρίμα .


Δεν αντιλέγω. Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω τι κερδίζει με αυτή τη δήλωση. Χαμένος βγαίνει.
Blurry
QUOTE(Looter @ Feb 23 2019, 01:08 ) *
Όσο είχε κλεισμένους και τους 2 και διάλεξε Κιλπατρικ , άλλο τόσο διάλεξε και τον Πειν.
Ο Ναναλυ όπως αποδείχτηκε ήταν και ακριβότερος αλλά και ήθελε συμβόλαιο και για τη νέα χρονια ώστε να επιστρέψει. Χρυσή ευκαιρία , θα έκανε ΤΡΟΜΕΡΟ δίδυμο με τον Παπαπετρου. Κρίμα που χάθηκε , κρίμα .


Κάτι τέτοιο αρχίζω να πιστεύω καί εγώ.Διατηρώ αμφιβολίες για το αν ήταν πραγματικά κλεισμένος ο Nunnally.Μάλλον η επιλογή έγινε,όπως λες,καθαρά με οικονομικά κριτήρια.
montgomery
QUOTE (Blurry @ Feb 23 2019, 02:11 ) *
Κάτι τέτοιο αρχίζω να πιστεύω καί εγώ.Διατηρώ αμφιβολίες για το αν ήταν πραγματικά κλεισμένος ο Nunnally.Μάλλον η επιλογή έγινε,όπως λες,καθαρά με οικονομικά κριτήρια.


ο ιδιος ο Nunally ειπε πως ηταν μυθευματα ολα αυτα δλδ πως τον ειχαμε stand by και οτι ειχε συμφωνησει....αλλο ενα επικοινωνιακο story....
john wick
Εγω ειμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Ιωάννη...
Δίνει ότι έχει κ δεν έχει σε άμυνα κ επίθεση...
Για τα επόμενα 10 χρόνια είμαστε οκ στην θέση του σε Έλληνα παίκτη..
basket72
QUOTE (nikolas_asteri @ Feb 23 2019, 01:20 ) *
Δεν αντιλέγω. Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω τι κερδίζει με αυτή τη δήλωση. Χαμένος βγαίνει.



Και ποιος τα θυμάται μετά rolleyes.gif ; Σημασία έχει ντόρος να γίνεται. Μεγάλες στιγμές της δημοσιογραφίας πάντως.
Τα λέγαμε και τότε όταν υποτίθεται ότι ήταν κλεισμένος ο Νάναλι-ς κι εκείνος διαπραγματευόταν με Μπασκόνια κι Αρμάνι.
Putnam
QUOTE (stefkorner @ Feb 23 2019, 00:01 ) *
μαν αστειευεσαι η μηπως δεν ειδες το ματς ; 17 ματς -0 λαθη και καλη αμυνα ο Κιλπατρικ!τι ακριβως σε χαλασε σημερα απ αυτον;


ο Πειν κανονικα ηδη θα επρεπε να ενηρωνεται οτι δεν γινεται να συνεχισει και την επομενη βδομαδα πανω στην ληξη της προθεσμιας να βρισκοταν ενας σεντερ ας ηταν και επιπεδου Αγκμπελεσε του Χολαργου η Μακγκι του Αρη!
εχουν καταφερει 3 σεντερ να ειναι ο ενας πιο αρνητικος απο τον αλλον ,σε τετοιο βαθμο ωστε να παιζει ακομα βασικουρα ο Γκιστ,με το μονο να κανει πλεον ειναι να σκριναρει (κι αυτο οχι με διαρκεια..)


προσωπικα δεν τσιμπαω απο μια μετριοκαλη εμφανιση του στο οακα απεναντι σε αδιαφορο αντιπαλο, αντιθετα επειδη ακριβως τετοιες και πολυ καλυτερες εμφανισεις εχω δει παλιοτερα απο μπλουμς, σλοτερ κλπ και επειδη εχω δει τον τροπο που κινειται ο παικτης στο γηπεδο θεωρω οτι εχουμε κανει πολυ κακη προσθηκη, ειδικα σε σχεση με τη δαπανη αποκτησης δεν το συζητω, θα μας βγει χουνταλας

μακαρι να γινω κομανετσι στα επομενα παιχνιδια αλλα δεν το πιστευω
stefkorner
Παναθηναϊκός: Επιβιώνει χωρίς σέντερ, αλλά για πόσο ακόμη;
Για πολλοστή φορά την τρέχουσα σεζόν, η αντίπαλη ομάδα κατασπάραξε την πράσινη φροντ λάιν. Μάλκολμ Τόμας και Τζόρνταν Μίκι σκόραραν 35 πόντους με 14/24 δίποντα (7/12 ο κάθε ένας) και 7/9 βολές, μάζεψαν 19 ριμπάουντ και συγκέντρωσαν 46 μονάδες στο σύστημα αξιολόγησης την ώρα που οι τέσσερις ψηλοί του Παναθηναϊκού (Γκιστ - Βουγιούκας - Πέιν - Παπαγιάννης) μετρούσαν 6 πόντους με 0/6 δίποντα και 6/6 βολές και μία μονάδα στο σύστημα αξιολόγησης.


--πραγματικα !ωρες ωρες σκεφτομαι οτι ομαδα τοσο ασουτη ,να παιζει χωρις σεντερ-με αυτο το συνονθυλευμα στο 5..
παλι καλα να λεμε που παμε για νταμπλ και παραμενουμε ακομα με ελπιδες προκρισης και δεν βρισκομαστε στις 6 νικες μαζι με Καναρια και Μπουντουσνοστ blink.gif
pan24
QUOTE (john wick @ Feb 23 2019, 11:06 ) *
Εγω ειμαι πολύ ευχαριστημένος με τον Ιωάννη...
Δίνει ότι έχει κ δεν έχει σε άμυνα κ επίθεση...
Για τα επόμενα 10 χρόνια είμαστε οκ στην θέση του σε Έλληνα παίκτη..

Ναι απλα δειχνει οτι θελουμε κι αλλον εκει εκτος αν κανει καποιο τρομερο στεπ απ
Οχι καποιον συμπληρωματικο αλλα καποιον αντιστοιχης αξιας(διαφορετικων χαρακτηριστικων προφανως) ωστε να μοιραζονται την θεση
Οποτε προκυπτει θεμα Θαναση(αν παρεις κι αλλο 3αρι τι ρολο θα εχει ο Θανασης και με τι λεφτα),οικονομικο(αντεχουμε αλλο ενα συμβολαιο σαν του Παπαπετρου η μεγαλυτερο στο 3; ) ισως και θεμα διαχειρισης(αν χρειαζεται να παλεψει για τα λεπτα του οπως στον Ολυμπιακο με τον Παπανικολαου η και να παιρνει χρονο στο 4 θα συνεχισει με παθος η θα ξενερωσει οπως εκει; )

QUOTE (Putnam @ Feb 23 2019, 11:53 ) *
προσωπικα δεν τσιμπαω απο μια μετριοκαλη εμφανιση του στο οακα απεναντι σε αδιαφορο αντιπαλο, αντιθετα επειδη ακριβως τετοιες και πολυ καλυτερες εμφανισεις εχω δει παλιοτερα απο μπλουμς, σλοτερ κλπ και επειδη εχω δει τον τροπο που κινειται ο παικτης στο γηπεδο θεωρω οτι εχουμε κανει πολυ κακη προσθηκη, ειδικα σε σχεση με τη δαπανη αποκτησης δεν το συζητω, θα μας βγει χουνταλας

μακαρι να γινω κομανετσι στα επομενα παιχνιδια αλλα δεν το πιστευω

Ποσα πηρε;Γιατι απο οσα ακουμε τιποτα δεν ειναι να το πιστευεις
Εδω προσπαθουσαν να πεισουν οτι ομαδα που ηθελε παικτη να μπει να παιξει την επομενη μερα ενω ειχε κλεισμενο παικτη που ειχε δειξει οτι στην Ευρωλιγκα κανει την διαφορα και ειχε αγωνιστικο ρυθμο προτιμησε να παρει παικτη με μηδενικη Ευρωπαικη εμπειρια που ειχε να παιξει απο τον Απριλη
john wick
Centers ΠΑΟ (Παπαγιάννης, Γκιστ, Βουγιούκας, Πέιν) εναντίον Χίμκι:

6 πόντοι (όλοι του Γκιστ)
0/6 δίποντα
6/6 βολές
6 ριμπάουντ
1 PIR

Centers Χίμκι (Τόμας - Μίκι) εναντίον Παναθηναϊκού:

35 πόντοι
14/24 δίποντα
7/9 βολές
19 ριμπάουντ
5 λάθη
46 PIR

stefkorner
QUOTE (Putnam @ Feb 23 2019, 17:53 ) *
προσωπικα δεν τσιμπαω απο μια μετριοκαλη εμφανιση του στο οακα απεναντι σε αδιαφορο αντιπαλο, αντιθετα επειδη ακριβως τετοιες και πολυ καλυτερες εμφανισεις εχω δει παλιοτερα απο μπλουμς, σλοτερ κλπ και επειδη εχω δει τον τροπο που κινειται ο παικτης στο γηπεδο θεωρω οτι εχουμε κανει πολυ κακη προσθηκη, ειδικα σε σχεση με τη δαπανη αποκτησης δεν το συζητω, θα μας βγει χουνταλας

μακαρι να γινω κομανετσι στα επομενα παιχνιδια αλλα δεν το πιστευω


τους Μπλουμς και Σλοτερ που αναφερεις επρεπε να τους κρυβεις καθε φορα στην αμυνα ! αυτον δεν χρειαζεται !
το αντιθετο μαλιστα! επομενως υπαρχει μεγαλη ειδοποιος διαφορα μεταξυ τους ! ειναι σημαντικο να μπορει να παιξει ο σκορερ σωστη και επιθετικη αμυνα ! να εχει τα φυσικα και σωματικα προσοντα να παιζει με διαρκεια σε αμυνα&σε επιθεση!

φυσικα μεχρι στιγμης δεν αποδεικνυεται ευστοχη επιλογη ,αλλα δεν ειναι να σιχτιριζουμε κ με βαση την χθεσινη του εμφανιση!
μαζι με Καλαθη και Παπαπετρου ηταν οι τρεις κολωνες μας !περισσοτερο και απο Ντεσον ,ο οποιος ηταν σαν την μερα με την νυχτα σε δυο ημιχρονα..
Thodoros
Η Εικόνα του Νήματος με 2 σελίδες και η 2η (μάλιστα) να είναι τύπου καλύτερα Νάναλι από Κιλ Πάτρικ τα λέει όλα! Για την διάθεση που έχει ο κόσμος.

Μετά από Νίκη βλέπω ότι ακόμα δεν έχουμε ελπίδες ...Τι να το κάνεις το 1ο Σαρωτικό ημίχρονο όταν δεν φαίνεται να ελέγχεις τον ρυθμό του αγώνα. Όταν οι αντίπαλοι χωρίς καμία προσπάθεια ξαφνικά ήταν στο -3 και απλά δεν πίστευαν ότι θα το πάρουν.

Δεν βάζουμε μυαλό όμως και καλά γίνονται όλα αυτά! Κάπου έχω βαρεθεί και τις δικαιολογίες για όλα τα λάθη που έγιναν .
Ο Αγαπημένος πάντα ''έγκυρος '' Πανάς αντί να κρατήσει μια πισινή άρχισε τα δικά του για 6/7 που είναι όπως λέει ένας λογικός στόχος! biggrin.gif και δεν έλειψε να σταθεί στο ότι ο Ολυμπιακός είχε ίδια επίθεση σε όλο το μας με το μισό ημίχρονο μας.... όμως δεν είπε ότι εκεί εμείς ήμασταν μαριονέτα και σε όλο το ματς 15-20π πίσω!
Ας έχουμε και μια αυτοκριτική σωστή και όχι να βλέπουμε μόνο την καμπούρα του διπλανού μας.

Ο Κιλ Πάτρικ έκανε μια άμυνα και έγινε παικταράς ξανά! ( για μερικούς και φθηνός διάβασα πάνω) ξεχάσαμε ότι το αρχικό κασέ του ήταν 200χιλ το μήνα κοινός 2,4 το χρόνο, που είναι το φθηνός όταν δεν κρατάς Τζειμς με 1.3 (εγώ δεν τον βλέπω να παίζει ξανά nba δεν το έχει ο παίκτης πως να το κάνουμε ) τα έπαιξε με Κύμη και με την μισή σακατεμένη και αποκλεισμένη Χιμκι εμένα μου ακούγονται βερεσέ. Για καμία Κίνα ή αλλιώς λιγότερα του 1μ παίκτης που έβγαλε 1 ασιστ .

Πιστεύει κανείς ότι αν η ομάδα παίξει με σοβαρό αντίπαλο θα δούμε την ίδια εικόνα ; Tον Τόμας να βάζει 22π στο πρώτο τον Κιλ να είναι καταλυτικός σε συγκεκριμένα σημεία και τον Νικ να κάνει τον ηγέτη δημιουργό ; Δεν νομίζω! Μάλλον θα αρχίσουν τα site τα περί ο Νικ έχει πελματίτιδα βήχα και διάρρεια και ότι όλη η ομάδα παίζει με 1002 προβλήματα.

Όμως : Τα προβλήματα μας (τα πραγματικά) τα ξέρουμε εδώ και χρόνια και αν εχθές ήταν τυχεροί και έμπαιναν όλα μέσα ...σε άλλο ματς δεν νομίζω να δούμε αντίστοιχη εικόνα.

Να πω στον Κύριο Πανά που βλέπει πιθανό το σενάριο στα 6/7 ότι φέτος μόνο σε ένα σημείο έκανε 2/2 ο Παναθηναϊκός και αυτό στην Ποντγκόριτσα σε μια πολύ χαμηλότερης δυναμικότητας ομάδας και με πολύ τύχη μιας και το χτυπήσαμε στο τέλος
Ελπίζω για το καλύτερο αλλά το 5 στα 7 είναι περισσότερο όνειρο παρά λογικό όπως το λέει ( βάζω 5 γιατί 6 παίζει να μην κάνουν ούτε οι 3 πρώτοι , όχι εμείς ).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.