Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑΝΑ 2017-2018
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3
mpek
Kαλή αρχή με το πρώτο δημοσίευμα που συναντώ:
http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...oi.4812345.html
"Ο Αρσενόπουλος και οι άλλοι..."

Κατά τη γνώμη μου ο Ανδρέας Ρουμελιώτης είναι μακράν ο πιο "τίμιος" παίκτης από τους αναφερόμενους. Στην άμυνα είναι πραγματική στάση και στην επίθεση είναι από τα πιο σοβαρά παιδιά που συνάντησα. Το γεγονός ότι ο Ανδρέας δεν έχει αγωνιστεί μέχρι στιγμής σε Εθνική ομάδα είναι για εμένα η απόλυτη απόδειξη ότι μπορεί η άμυνα να κερδίζει αγώνες, όμως η επίθεση υπογράφει συμβόλαια - σόρρυ, εννοώ προωθεί παίκτες.

Καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους, μακριά από τραυματισμούς και χωρίς γκρίνιες προς τους διαιτητές.
mpek
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω το ακόλουθο άρθρο με τίτλο
"Ιερέας που ζει στην Κρήτη: Συγχαρητήρια στον γιο μου!Δεν πέρασε Πουθενά! ", το οποίο μάλιστα αναδημοσίευσαν κάποιοι επώνυμοι προπονητές, που θεωρούν εαυτούς και παιδαγωγούς.
http://flashnews.gr/post/322854/iereas-poy...perase-poythena

Ας μου επιτρέψουν οι αναγνώστες του φόρουμ, γονείς και παιδιά να γράψω σύντομα μία γνώμη:
Αν κάποιος απέτυχε στις εξετάσεις του ελληνικού πανεπιστημίου - διαβάζω μάλιστα στο κείμενο το "Πουθενά" με κεφαλαίο -, σημαίνει ότι τα πράγματα είναι πολύ άσχημα. Μπορεί στη ζεστή αγκαλιά του ελληνικού δημοσίου και της ελληνικής επαρχίας ο πατέρας καθενός να αισθάνεται υπερήφανος, όμως στην πραγματική ζωή τέτοιοι τύποι ονομάζονται "αποτυχημένοι". Δυστυχώς (μπορεί και ευτυχώς) η ζωή τους επιφυλάσσει κακή τύχη: Θα τους συναντήσετε να είναι άνεργοι ή να κοιμούνται κάτω από γέφυρες, για να αναφέρω τις περιπτώσεις με καλή εξέλιξη. Αυτά είναι τα κακά νέα. Υπάρχουν και καλά νέα: Αν προσπαθήσει κάποιος, μπορεί να πετύχει αυτό που θέλει, είτε λέγεται Ελληνικό πανεπιστήμιο είτε επαγγελματική καταξίωση είτε όπως αλλιώς το λεει. Αν δεν τα καταφέρει με την πρώτη, οφείλει να προσπαθήσει ξανά και ξανά μέχρι να πετύχει αυτό που επιδιώκει.
Αφήστε λοιπόν τα κινητά και joy sticks των play station κάτω και στρωθείτε στο διάβασμα και στην προπόνηση. Έκπληκτοι θα συνειδητοποιήσετε ότι μπορείτε ΕΥΚΟΛΑ να αριστεύσετε τόσο στα μαθήματα όσο και στο μπάσκετ.
Μία τελευταία κουβέντα προς γονείς, επειδή τώρα τελευταία συναντώ όλο και συχνότερα φίλους που βλέπουν το μπάσκετ σαν επαγγελματική αποκατάσταση για τα παιδιά τους: Κάντε έναν λογαριασμό τι θα έβγαζε ένας νέος εργαζόμενος έως και 33 ετών -τότε που σταματάει το μπάσκετ- . Θα βγάλει αυτά τα χρήματα από το μπάσκετ ; Υπολογίστε τώρα ότι, ασχολούμενος με το μπάσκετ, στα 33 του θα είναι ένας ανειδίκευτος εργάτης χωρίς -το πιθανότερο- ούτε ένα ένσημο. Αν ο λογαριασμός σας βγαίνει, εμπρός προς τη δόξα. Αν όχι, σταματήστε να διαβάζετε "γλυκουλίνικους" και βολικούς ύμνους για την αποτυχία και πιέστε τα παιδιά σας να κοπιάσουν.
Flinafim
Πάντως έχει καλά πανεπιστήμια και στο εξωτερικό...και μάλλον καλύτερα από τα ντόπια...
mpek
Μία ωραία μπασκετική συνάντηση προετοιμασίας θα γίνει αύριο Σάββατο 2 και μεθαύριο Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου από τις 6 ή 7 (θα σας γελάσω, δεν ξέρω ακριβώς) το απόγευμα στο γήπεδο Athens Sports Hall στον Κολωνό. Συμμετέχουν Πανιώνιος, Κρόνος, Παναθηναϊκός και Εξάστερος ή Triple Crown.
polykos
QUOTE(mpek @ Sep 1 2017, 16:06 ) *
Μία ωραία μπασκετική συνάντηση προετοιμασίας θα γίνει αύριο Σάββατο 2 και μεθαύριο Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου από τις 6 ή 7 (θα σας γελάσω, δεν ξέρω ακριβώς) το απόγευμα στο γήπεδο Athens Sports Hall στον Κολωνό. Συμμετέχουν Πανιώνιος, Κρόνος, Παναθηναϊκός και Εξάστερος ή Triple Crown.


Πανιώνιος - Triple Crown στις 7
Κρόνος - Παναθηναϊκός στις 9.
Νικητές και χαμένοι σε αντίστοιχους αγώνες την Κυριακή
Gkos
QUOTE (mpek @ Sep 1 2017, 16:06 ) *
Μία ωραία μπασκετική συνάντηση προετοιμασίας θα γίνει αύριο Σάββατο 2 και μεθαύριο Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου από τις 6 ή 7 (θα σας γελάσω, δεν ξέρω ακριβώς) το απόγευμα στο γήπεδο Athens Sports Hall στον Κολωνό. Συμμετέχουν Πανιώνιος, Κρόνος, Παναθηναϊκός και Εξάστερος ή Triple Crown.



2 ομαδες ΕΣΚΑ και 2 Εσκανα αλλα το γραφεις στην Εσκανα ως τοπικιστης 😇 Χεχε

QUOTE (mpek @ Aug 24 2017, 17:31 ) *
Κατά τη γνώμη μου ο Ανδρέας Ρουμελιώτης είναι μακράν ο πιο "τίμιος" παίκτης από τους αναφερόμενους. Στην άμυνα είναι πραγματική στάση και στην επίθεση είναι από τα πιο σοβαρά παιδιά που συνάντησα. Το γεγονός ότι ο Ανδρέας δεν έχει αγωνιστεί μέχρι στιγμής σε Εθνική ομάδα είναι για εμένα η απόλυτη απόδειξη ότι μπορεί η άμυνα να κερδίζει αγώνες, όμως η επίθεση υπογράφει συμβόλαια - σόρρυ, εννοώ προωθεί παίκτες.

Καλή επιτυχία σε όλους τους αγωνιζόμενους, μακριά από τραυματισμούς και χωρίς γκρίνιες προς τους διαιτητές.


Θα ηταν νομιζω περυσι στην παιδων αν δεν ειχε περασει μια περιπετεια υγειας !💪

Κατα τα αλλα τα λες μια χαρα wink.gif

QUOTE (mpek @ Aug 28 2017, 14:24 ) *
Τις τελευταίες ημέρες διαβάζω το ακόλουθο άρθρο με τίτλο
"Ιερέας που ζει στην Κρήτη: Συγχαρητήρια στον γιο μου!Δεν πέρασε Πουθενά! ",



Για μια στιγμη αγχώθηκα μηπως μπηκα σε λαθος φόρουμ 😂
polykos
QUOTE(Gkos @ Sep 1 2017, 18:38 ) *
Θα ηταν νομιζω περυσι στην παιδων αν δεν ειχε περασει μια περιπετεια υγειας !💪

Αστο, δεν παίζει αυτό...
Η εθνική και οι υποχρεώσεις της ήταν μετά ακριβώς απο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων όπου ήταν ταυρί.
Κόπηκε γιατί έτσι έκρινε.... ο προπονητής.
fairbasket
QUOTE (polykos @ Sep 2 2017, 02:22 ) *
Αστο, δεν παίζει αυτό...
Η εθνική και οι υποχρεώσεις της ήταν μετά ακριβώς απο το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων όπου ήταν ταυρί.
Κόπηκε γιατί έτσι έκρινε.... ο προπονητής.

Τώρα θα αρχίσουν να ξεχωρίζουν οι πραγματικοί παίκτες....μετά το παιδικό!!!
mpek
Καλή αρχή αύριο με τους ακόλουθους αγώνες στο Εφηβικό Εσκανά:

ΑΟ ΒΑΡΗΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
ΠΡΩΤΕΑΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΜΙΛΩΝ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Οι αγώνες που ξεχωρίζουν είναι Ολυμπιακός Κρόνος και το κλασικό ντέρμπυ της ΕΣΚΑΝΑ Ίκαρος Πανιώνιος, αν και έχασε μέρος της αίγλης που είχε παλιότερα. Στο ΣΕΦ πιστεύω θα γίνει ωραίος αγώνας για 2 με 2,5 περιόδους, μετά όμως νομίζω ότι ο ΟΣΦΠ θα επικρατήσει εκμεταλλευόμενος τόσο την καλύτερη ποιοτικά ομάδα του όσο και την ηττοπάθεια του Κρόνου.
Στο Ιφιγενείας βλέπω επικράτηση του Πανιωνίου, ο οποίος με την προσθήκη των τριών του ανδρικού έχει καλύτερη ομάδα. Με το βλέμμα του Κωνσταντώνη μάλιστα να πλανάται στο γήπεδο, δεν υπάρχει περιθώριο λούφας για κανέναν rolleyes.gif
benchwarmer
Μετά από 2 αγωνιστικές η βαθμολογία:

Πρωτέας Βούλας 4
Πανιώνιος 4
Ολυμπιακός 4
Ίκαρος Καλλιθέας 3
Παλαιό Φάληρο 3
ΑΟΝ Αργυρούπολης 3
Έσπερος 3
Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3
Μίλωνας 3
ΑΟ Βάρης 2
Ίκαρος Νέας Σμύρνης 2
Σούρμενα-Ελληνικό 2

με το μοναδικό θεωρητικό ντέρμπι μέχρι στιγμής να ήταν το Ίκαρος Κ. - Πανιώνιος την 1η αγωνιστική που έληξε 64-78. Φυσικά δεν υπάρχει από όσο ξέρω κάποιο επίσημο βίντεο από κάποιο ματς, ούτε καν πόντοι των παιδιών.
mpek
Η βιαστική μου πρόβλεψη από τα λίγα που κατάλαβα μέχρι στιγμής είναι ότι φέτος θα πρωταγωνιστήσουν ξανά ΟΣΦΠ, Πανιώνιος και Πρωτέας. Αν και ο ΟΣΦΠ έχει ένα θαυμάσιο ρόστερ, τον τοποθετώ τρίτο ή ενδεχομένως δεύτερο. Για την πρώτη θέση δίνω ένα προβάδισμα σε Πανιώνιο και Πρωτέα. Στον Πρωτέα γιατί έχει παιδιά που αγωνίζονται στην ανδρική ομάδα και μάλιστα παίρνουν χρόνο συμμετοχής (για την ώρα). Ο Πανιώνιος από την άλλη διαπνέεται από το μαχητικό πνεύμα Κωνσταντώνη και αν δεν κάνω λάθος τρία παιδιά κατεβαίνουν στις προπονήσεις του ανδρικού.

Βέβαια είναι πολύ νωρίς για ακριβείς προβλέψεις αλλά δεν νομίζω ότι θα πέσω έξω (όπως συμβαίνει συνήθως) rolleyes.gif
polykos
Απλά για χάριν της συζήτησης, θα διαφωνήσω στην τοποθέτηση του ΟΣΦΠ στην 3η σειρά (πρόβλεψης). Εχει αρκετά καλό ρόστερ με κορμιά κοντά στο καλάθι αλλά και περιφέρεια με σουτ. Και περιμένει την επανένταξη του Ζευγαρά.....
Το σίγουρο είναι οτι θα περάσουμε ένα ολόκληρο πρωτάθλημα με αγώνες προετοιμασίας για ένα Φ4 με τους 3 που ανέφερες και τον Κρόνο.
Ιδομεν..........
Gkos
QUOTE (mpek @ Sep 27 2017, 18:11 ) *
Η βιαστική μου πρόβλεψη από τα λίγα που κατάλαβα μέχρι στιγμής είναι ότι φέτος θα πρωταγωνιστήσουν ξανά ΟΣΦΠ, Πανιώνιος και Πρωτέας. Αν και ο ΟΣΦΠ έχει ένα θαυμάσιο ρόστερ, τον τοποθετώ τρίτο ή ενδεχομένως δεύτερο. Για την πρώτη θέση δίνω ένα προβάδισμα σε Πανιώνιο και Πρωτέα. Στον Πρωτέα γιατί έχει παιδιά που αγωνίζονται στην ανδρική ομάδα και μάλιστα παίρνουν χρόνο συμμετοχής (για την ώρα). Ο Πανιώνιος από την άλλη διαπνέεται από το μαχητικό πνεύμα Κωνσταντώνη και αν δεν κάνω λάθος τρία παιδιά κατεβαίνουν στις προπονήσεις του ανδρικού.

Βέβαια είναι πολύ νωρίς για ακριβείς προβλέψεις αλλά δεν νομίζω ότι θα πέσω έξω (όπως συμβαίνει συνήθως) rolleyes.gif



QUOTE (mpek @ Sep 27 2017, 18:11 ) *
Βέβαια είναι πολύ νωρίς για ακριβείς προβλέψεις αλλά δεν νομίζω ότι θα πέσω έξω (όπως συμβαίνει συνήθως) rolleyes.gif


Αχαχα
Hip
QUOTE (polykos @ Sep 27 2017, 23:00 ) *
Απλά για χάριν της συζήτησης, θα διαφωνήσω στην τοποθέτηση του ΟΣΦΠ στην 3η σειρά (πρόβλεψης). Εχει αρκετά καλό ρόστερ με κορμιά κοντά στο καλάθι αλλά και περιφέρεια με σουτ. Και περιμένει την επανένταξη του Ζευγαρά.....
Το σίγουρο είναι οτι θα περάσουμε ένα ολόκληρο πρωτάθλημα με αγώνες προετοιμασίας για ένα Φ4 με τους 3 που ανέφερες και τον Κρόνο.
Ιδομεν..........

Θα συμφωνησω για τον Ολυμπιακο. Πιστευω πως εχει το πληρεστερο ροστερ, αλλα αναρωτιεμαι ποιος ειναι ο σχεδιασμος της ομαδας και αν θα βγει. Σε καθε περιπτωση αυτο θα το δουμε την ανοιξη στο Φ4 οπως σωστα εθεσε ο συμφορουμιτης και ομοσταυλος. Παντως η εικονα του Πανιωνιου ειναι ενδιαφερουσα και με προοπτικες, εστω και χωρις τα πολυ "μεγαλα" ονοματα στο ροστερ του. Για τον Πρωτεα ξερουμε και ο Κρονος δειχνει ανεβασμενος σε σχεση με την περσινη κακη χρονια.
polykos
QUOTE(Hip @ Sep 28 2017, 02:19 ) *
Θα συμφωνησω για τον Ολυμπιακο. Πιστευω πως εχει το πληρεστερο ροστερ, αλλα αναρωτιεμαι ποιος ειναι ο σχεδιασμος της ομαδας και αν θα βγει.

Αν βγεί....βγάζουμε πρωταθλητές
Αν δεν βγεί.....διαμορφώνουμε χαρακτήρες

smiley.gif smiley.gif

Hip
QUOTE (polykos @ Sep 28 2017, 02:48 ) *
Αν βγεί....βγάζουμε πρωταθλητές
Αν δεν βγεί.....διαμορφώνουμε χαρακτήρες

smiley.gif smiley.gif

Παντα αιχμηρος και σκανταλιαρης tongue.gif
polykos
QUOTE(Hip @ Sep 28 2017, 02:55 ) *
Παντα αιχμηρος και σκανταλιαρης tongue.gif

Και που να δείς το άλλο μου σχόλιο, που θα έπρεπε να βάλω, αλλά noblesse oblige.

We 'll see!!!!!! Οπως λένε στο χωριό του Βαρουξάκη (Ιδομεν)
smiley.gif blove.gif
Flinafim
QUOTE (polykos @ Sep 28 2017, 03:18 ) *
Και που να δείς το άλλο μου σχόλιο, που θα έπρεπε να βάλω, αλλά noblesse oblige.

We 'll see!!!!!! Οπως λένε στο χωριό του Βαρουξάκη (Ιδομεν)
smiley.gif blove.gif

Μαγική φράση επέλεξες....από τον Σαρπηδονα στο Γλαύκο....Ιλιάδα...και στην πορεία έγινε γαλλική...respect!!!!!
Για το we ll see προτίμησε το οψόμεθα....✌️✌✌
paixtaras
την τριτη που μας περασε ειχα παει στο σεφ να παρακολουθησω το παιχνιδι αναμεσα στον ολυμπιακο και το παλαιο φαληρο. Τυπικα φαινοταν ενα ευκολο παιχνιδι για τον ολυμπιακο, αυτο που ειδα ομως ηταν ακριβως το αντιθετο. Παραδοξος για 35 λεπτα τα παιδια του παλαιου φαληρου εκαναν μια υπερπροσπαθεια μενοντας μπροστα απο την ολυμπιακο στο σκορ. Οπως ηταν αναμενομενο ομως τα παιδια του παλαιου φαληρου κουραστηκαν και διχως εχοντας ροστερ σαν αυτο του ολυμπιακου δεν καταφεραν να παρουν την νικη μεσα στο σεφ και η διαφορα των 14 ποντων δεν αντικατοπτριζει την εικονα του παιχνιδιου.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα:10-16,21-24,35-35,56-42.
mpek
Ας δούμε τους σημερινούς αγώνες του Εφηβικού:

ΑΟ ΒΑΡΗΣ - ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ Αμφίρροπος αγώνας μεταξύ δύο όχι πολύ τεχνικών ομάδων. Θα έδινα 50,50% στο ΠΦ λόγω ανεβασμένης ψυχολογίας μετά τον αγώνα με τον ΟΣΦΠ.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΣΟΥΡΜΕΝΑ Απλώς 1
ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ Μάλλον 1
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Το ντέρμπυ της αγωνιστικής. Ισάξιες ομάδες, τα παιδιά του Πρωτέα έχουν πάρει τα μαθήματα τους για δύο συνεχόμενες χρονιές, όμως και τα παιδιά του Πανιωνίου θα παίξουν μπάσκετ, όπως κάνουν πάντα. Βλέπω έως και παράταση (-σεις).
ΜΙΛΩΝ - ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ Φυσιολογικά 2. Πάντως η επιρροή της γειτνίασης, η κούραση κάποιων παιδιών του Ικάρου λόγω ανδρικού, εκείνο το ατμοσφαιρικό γήπεδο του Μίλωνα και τέτοια περίεργα αλλά όχι αφύσικα στο μπάσκετ, μπορεί να οδηγήσουν στην έκπληξη.
ΕΣΠΕΡΟΣ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 2

Καλή επιτυχία στα παιδιά, μακριά από τραυματισμούς και χωρίς γκρίνιες προς του διαιτητές.
mpek
Πάμε στα καθιερωμένα προγνωστικά:

ΣΟΥΡΜΕΝΑ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ: Προβάδισμα για τη Βάρη. Νομίζω ότι έχει λίγο καλύτερη ομάδα.
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Προσφέρεται για ακόμη μία ανόητη επίδειξη ισχύος του ΟΣΦΠ.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ Άνετο 1
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ Σχετικά άνετη επικράτηση του Πρωτέα. Δύο λόγια για τον προπονητή του Πρωτέα: Ξέρετε οι περισσότεροι την χαμηλή εκτίμηση που έχω στους έλληνες προπονητές υποδομών. Ωστόσο ο Τερζής για κάποιον λόγο (ίσως το σχετικά νεαρό της ηλικίας ; ίσως μετά από όσα πέρασε στον Κρόνο ωρίμασε ; ίσως απλώς ταιριάζει με το κλίμα της ομάδας ; ) δείχνει ότι οδηγεί την ομάδα του ήρεμα και με σιγουριά. Πάντως μετά τον Βλασσόπουλο ο πάγκος του Πρωτέα άλλαξε προς το καλύτερο.
ΜΙΛΩΝ - ΕΣΠΕΡΟΣ Ντερμπάκι. Μάλλον Μίλων.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - Π ΦΑΛΗΡΟ 1. Σκληροτράχηλο το ΠΦ, όμως ο Κρόνος υπερτερεί. Μην τρελλαθούμε βέβαια, το κλίμα ηττοπάθειας που υπάρχει στο Μπραχάμι είναι ικανό να φέρει τη μεγαλύτερη έκπληξη.

Καλή επιτυχία στα παιδιά, μακριά από τραυματισμούς και όχι γκρίνιες στους διαιτητές.
benchwarmer
Ο Ίκαρος έχασε και από τον Πρωτέα εντός έδρας, ο οποίος Πρωτέας είχε κερδίσει και τον Πανιώνιο την προηγούμενη αγωνιστική.
Όπως δείχνουν τα πράγματα φέτος (αν και είναι νωρίς ακόμα) η κορυφή δεν θα είναι υπόθεση 4 περίπου ισάξιων ομάδων όπως πέρυσι, αλλά μάλλον λιγότερων.

Η βαθμολογία μετά από 4 αγωνιστικές:

Ολυμπιακός 8
Πρωτέας 8
Πανιώνιος 7
Φάληρο 7
Ίκαρος Κ. 6
Μίλωνας 6
Κρόνος 6
Αργυρούπολη 6
Έσπερος 5
Σούρμενα 5
Βάρη 4
Ίκαρος ΝΣ 4

Την επόμενη αγωνιστική ένα ακόμα ντέρμπι, Ολυμπιακός-Πανιώνιος.
Hip
Ολυπιακος Πανιωνιος 85-52!!!! Τι εγινε ρε παιδια,μας την πεσανε;
plateias
Άνισο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός στο εφηβικό έχει μαζέψει τεράστια κορμιά. Ο Πανιώνιος αν και έχει ποιοτικούς παίκτες δεν μπορούσε να αντιδράσει. Βλέποντας το παιχνίδι ένοιωθα να παίζουν άντρες με παιδιά.
Flinafim
Κανείς να μας πει τίποτα για παίδων ΕΣΚΑΝΑ;;;;
Gkos
Πηγα να σου πω πως εισαι σε λαθος topic(αγενης γαρ ) αλλα βλεπω δεν υπαρχει παιδων ΕΣΚΑΝΑ!!
Εφυγε ο Gkos και παρέλυσε το κράτος...σορρυ το φορουμ😂
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Nov 3 2017, 17:07 ) *
Πηγα να σου πω πως εισαι σε λαθος topic(αγενης γαρ ) αλλα βλεπω δεν υπαρχει παιδων ΕΣΚΑΝΑ!!
Εφυγε ο Gkos και παρέλυσε το κράτος...σορρυ το φορουμ😂

Υπήρχαν και κάποιοι που έδιναν ένα στίγμα...τι έγινε;;;μετανάστευσαν;;;
mpek
Ωραίο παιχνίδι στη Βούλα μεταξύ Πρωτέα και Ολυμπιακού. Όχι ποιοτικό αλλά από άποψη εξέλιξης με παράταση (78 - 78 κανονικη διάρκεια), με δύναμη και εναλλαγές στο σκορ, ντέρμπυ με τα όλα του.
Τελικά έχασε στην παράταση ο Πρωτέας με έξι ή επτά πόντους διαφορά.
Τι μου άρεσε και τι όχι:
Πρωτέας: Μου άρεσε πολύ ο Καματερός. Σοβαρότατος, με αποφασιστικά σερί καλάθια, με παληκαρίσιο κόψιμο στην 4η περίοδο, κέρδισε και έχασε μάχες, αποτελούσε μόνιμη απειλή για τον Ολυμπιακό. Το γεγονός ότι κουράστηκε στην παράταση έκανε τη ζυγαριά να γύρει υπέρ του ΟΣΦΠ. Αμέσως μετά το νο 11 (ξέρει κανείς το όνομα του παιδιού wink.gif με σπουδαία τρίποντα και ψυχή μεγάλη. Καλός ο Γάργαλης, ίσως θεωρούσα δεδομένη την καλή του εμφάνιση, όλα τα παιδιά του Πρωτέα έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό. Συγχαρητήρια τόσο στα παιδιά όσο και στον Τερζή τον οποίο θεωρώ έναν από τους ελάχιστους καλούς Έλληνες προπονητές υποδομών.

Ολυμπιακός: Λυπάμαι γιατί έλειπε ο Ρουμελιώτης λόγω τραυματισμού και ο Ζευγαράς δεν ξέρω γιατί. Περαστικά και στους δύο και σιδερένιοι.
Σοβαρός ο Μπαλής, ο Αρσενόπουλος θετικός με πολλά εύστοχα και πολλά τραβηγμένα (με ένα σκοτωμένο τρίποντο εκτός ισορροπίας στο τελευταίο δέκατο των 24άρων), Οικονόμου είχε μία περίοδο που τράβηξε τον Ολυμπιακό μόνος του, Τσουμάνης θαυμάσιος ΑΛΛΑ το απόλυτο πρότζεκτ για εμένα είναι ο νεαρός Σέρβος: Ψηλός, λιγνός, με προοπτική περαιτέρω σωματικής βελτίωσης, με μπασκετικές κινήσεις, με κρίσιμα καλάθια και κρίσιμες άμυνες, με αντίπαλο τον Καματερό που υπερτερούσε σε δύναμη, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις.
Συμπερασματικά είδα ένα ενδιαφέρον παιχνίδι χωρίς μπασκετ ποιότητος, πράγμα λογικό σε ντέρμπυ. Γνώμη μου ότι ο Πρωτέας έχει τη δύναμη να κοντράρει τον αντίπαλο του ακόμη και μέσα στο ΣΕΦ.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για το θέαμα που μας προσέφεραν.
benchwarmer
Πρωτέας-Ολυμπιακός 82-90 στο μεγάλο σημερινό ντέρμπι, κρίμα που δεν θα υπάρχει φαντάζομαι οπτικό υλικό κάπου ανεβασμένο ώστε να χαζέψουμε, το σκορ υποδηλώνει ότι έγινε και θεαματικό ματς εκτός από ντέρμπι. Ούτε καν πόντους πιστεύω θα βρούμε...

Η βαθμολογία μετά από 8 ματς:

Ολυμπιακός 8-0
Πρωτέας Βούλας 7-1
Πανιώνιος 6-2
Παλαιό Φάληρο 6-2
Ίκαρος Καλλιθέας 5-3
Κρόνος Αγ.Δημητρίου 4-4
ΑΟΝ Αργυρούπολης 4-4
Μίλωνας 3-5
Έσπερος 2-6
Ίκαρος Νέας Σμύρνης 1-7
Σούρμενα-Ελληνικό 1-7
Βάρη 1-7


*Edit: ^ Κατατοπιστικότατη περιγραφή, ευχαριστούμε smile.gif
mpek
Και κάτι ακόμη: Η διαιτησία ήταν άριστη. Λόγω θέσης άκουγα διαμαρτυρίες (κατά κύριο λόγο αδικαιολόγητες) από τους τους γονείς του Ολυμπιακού. Άκουγα όμως και τις μύριες όσες κουταμάρες από την πλευρά του Πρωτέα. Έλεος πια με τους διαιτητές έτσι ;
Kserolismos87
[quote name='mpek' date='Nov 8 2017, 00:52 ' post='861871'] ΑΛΛΑ το απόλυτο πρότζεκτ για εμένα είναι ο νεαρός Σέρβος: Ψηλός, λιγνός, με προοπτική περαιτέρω σωματικής βελτίωσης, με μπασκετικές κινήσεις, με κρίσιμα καλάθια και κρίσιμες άμυνες, με αντίπαλο τον Καματερό που υπερτερούσε σε δύναμη, μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις."

Δεν τον ειδα σ αυτο το παιχνιδι αλλα σε αλλο φετος. Εχει τρομερη βελτιωση και συμφωνω οτι ειναι το απολυτο προτζεκτ. Προβλεπω οτι συντομα θα εχουμε σκαουτερς απο ΝΒΑ για τον μικρο, αν δεν εχουν ερθει ηδη. Τα περιθωρια εξελιξης ειναι ασυλληπτα κατα τη γνωμη μου. Δυστυχως (η μηπως ευτυχως για το παιδι?) δεν τον βλεπω για πολυ καιρο ακομα στην Ελλαδα.
polykos
Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο 75-73
το τελευταίο 1,5 λεπτό
https://www.youtube.com/watch?v=mqEe-glzG2k
benchwarmer
QUOTE(Kserolismos87 @ Nov 8 2017, 01:30 ) *
Δεν τον ειδα σ αυτο το παιχνιδι αλλα σε αλλο φετος. Εχει τρομερη βελτιωση και συμφωνω οτι ειναι το απολυτο προτζεκτ. Προβλεπω οτι συντομα θα εχουμε σκαουτερς απο ΝΒΑ για τον μικρο, αν δεν εχουν ερθει ηδη. Τα περιθωρια εξελιξης ειναι ασυλληπτα κατα τη γνωμη μου. Δυστυχως (η μηπως ευτυχως για το παιδι?) δεν τον βλεπω για πολυ καιρο ακομα στην Ελλαδα.


Να πάει σε high school δεν ξέρω πόσο νόημα θα έχει, δεν το νομίζω.
Να πάει κολέγιο φυσικά είναι μία πολύ υπαρκτή πιθανότητα, βάση ηλικίας όμως δεν θα μπορεί ούτε του χρόνου. Από το 2019-20 και μετά βλέπουμε.. Αν είναι τόσο ραγδαία η βελτίωση (δεν τον έχω δει, ήταν ευκαιρία σήμερα αλλά προτίμησα πιο κοντινή απόσταση) μπορεί να έχει προλάβει να παίξει λίγο και με την 1η ομάδα...
Hip
QUOTE (polykos @ Nov 8 2017, 02:04 ) *
Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο 75-73
το τελευταίο 1,5 λεπτό
https://www.youtube.com/watch?v=mqEe-glzG2k

Κατι αλλο για το ματσακιον; Παιζει καλα η ομαδα; Ο προπονητης κανει καλη δουλεια; Δυσκολη νικη και πολλοι ποντοι στην αμυνα. Ειναι τοσο καλο το φαληρο;
Gkos
QUOTE (benchwarmer @ Nov 8 2017, 02:07 ) *
αλλά προτίμησα πιο κοντινή απόσταση



Σαν τι ; wink.gif
mpek
QUOTE (benchwarmer @ Nov 8 2017, 02:07 ) *
Να πάει σε high school δεν ξέρω πόσο νόημα θα έχει, δεν το νομίζω.
Να πάει κολέγιο φυσικά είναι μία πολύ υπαρκτή πιθανότητα, βάση ηλικίας όμως δεν θα μπορεί ούτε του χρόνου. Από το 2019-20 και μετά βλέπουμε ...

Επιτρέψτε μου μία κατηγορηματική δήλωση, διότι ως γνωστόν μου αρέσει να είμαι κατηγορηματικά σαφής και να πέφτω απολύτως έξω: Ο μικρός Σέρβος δεν υπάρχει περίπτωση να παίξει σε κολέγιο (Αμερικανικό έτσι; όχι στο Αθηνών biggrin.gif ) λόγω δυνάμεως. Το παληκαράκι μου θυμίζει (θου Κύριε φυλακήν το στόματι μου) Κούκοτς και για να αλλάξει αυτό χρειάζεται πολύ δουλειά. Εδώ που βρίσκεται τέτοια δουλειά δεν γίνεται οπότε ξεχνάμε την Αμερική.
polykos
Μια αγωνιστική πριν το τελος Α γύρου

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» 71 61
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ - ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 98 44
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 61 40
ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ - ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 54 65
ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ - ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 80 29
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 60-41

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 20 10 10 0 891 528
2 ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ ΑΕΟ 19 10 9 1 753 493
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ 18 10 8 2 675 533
4 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 17 10 7 3 740 607
5 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 17 10 7 3 598 547
6 ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ 15 10 5 5 616 544
----------------------------------------------------------------
7 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 15 10 5 5 500 607
8 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ 13 10 3 7 593 715
9 ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ ΑΟ 12 10 2 8 523 621
-----------------------------------------------------------------
10 ΠΟΚ ΕΣΠΕΡΟΣ 12 10 2 8 491 663
11 ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 11 10 1 9 356 712
12 ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» 11 10 1 9 550 716
tiramolas111
ΦΟΒΕΡΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΥ
Η ΠΑΝΙΩΝΑΡΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ
ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΟΜΑΔΑ,ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ
Gkos
Μετά την αναμέτρηση του παιδικού στο Βαρίκας(βλέπε άλλο topic ) πετάχτηκα λίγο στον Μίλωνα να δω το εφηβικό του Πρωτέα.
Ημασταν στο 3' με σκορ 2-12 με Τσακναριδη να έχει τραυματιστεί(Γαργαλης δεν έπαιζε καν) .
2-15 στο 5' ,
2-20 στο 8 ' ,7-26 στο 10' ,15-30 στο 15' ,εκεί την έκανα(νίκησε 30 πόντους η ομάδα της Βούλας τελικά).

Όταν εφθασα Βαρίκας ,ο Πανιώνιος νικούσε 12-4 στο 4' !
Όπως ενημερώθηκα μάλιστα ,ο Ολυμπιακός είχε πάρει ήδη τα 2 τάιμ άουτ που δικαιούταν.
Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση ήταν τα πολυ μακριά
σορτσάκια των παικτών του Ολυμπιακου.Ηταν αστειο γιατι δεν ήταν και φαρδια,κανονική γραμμή ήταν,αλλα ήταν σαν κοντά παντελονάκια.
Υπάρχει καμια νέα μόδα και δεν το πήραμε χαμπάρι;
Ο Αρσενόπουλος αγωνιζόταν με προστατευτικό στο δάχτυλο λόγω του πρόσφατου τραυματισμου του (στο φιλικό της εθνικής εφήβων),αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να δώσει αυτά που περιμένει η ομάδα του από αυτόν.
Με τρίποντο του Δημητρακόπουλου η διαφορά έφθασε στο μέγιστο 15-4 στο 5',για να κλείσει η περίοδος στο
19-12 με ένα ακόμα καλάθι του ιδιου παικτη .
Κάπου εκει σταμάτησα να σημειώνω ,οι κόκκινοι πλησίασαν και ισοφάρισαν 33-33 στο ημ, με την έναρξη της γ περιόδου ξέφυγαν κιόλας 7-8 π ,το μάζεψε ο Πανιώνιος,ξαναξέφυγε ο Ολυ,το ξαναμάζεψε ο ιστορικος μα στην τελευταία περίοδο το καθάρισε οριστικά ο Ολυ.
Τελικό σκορ 61-73 .

Highlight,το εντυπωσιακό καρφωμα του Κοντουδη για το 33-28 ,που θα το δείτε σίγουρα στο sportshero.

Δεν προκειται να αναφερθώ σε επιδόσεις αθλητών.

Καλό ξημέρωμα.

ΕΤΣΙ ΤΟ ΒΛΕΠΩ
QUOTE(Gkos @ Jan 17 2018, 04:23 ) *
Μετά την αναμέτρηση του παιδικού στο Βαρίκας(βλέπε άλλο topic ) πετάχτηκα λίγο στον Μίλωνα να δω το εφηβικό του Πρωτέα.
Ημασταν στο 3' με σκορ 2-12 με Τσακναριδη να έχει τραυματιστεί(Γαργαλης δεν έπαιζε καν) .
2-15 στο 5' ,
2-20 στο 8 ' ,7-26 στο 10' ,15-30 στο 15' ,εκεί την έκανα(νίκησε 30 πόντους η ομάδα της Βούλας τελικά).

Όταν εφθασα Βαρίκας ,ο Πανιώνιος νικούσε 12-4 στο 4' !
Όπως ενημερώθηκα μάλιστα ,ο Ολυμπιακός είχε πάρει ήδη τα 2 τάιμ άουτ που δικαιούταν.
Αυτό που μου έκανε όμως εντύπωση ήταν τα πολυ μακριά
σορτσάκια των παικτών του Ολυμπιακου.Ηταν αστειο γιατι δεν ήταν και φαρδια,κανονική γραμμή ήταν,αλλα ήταν σαν κοντά παντελονάκια.
Υπάρχει καμια νέα μόδα και δεν το πήραμε χαμπάρι;
Ο Αρσενόπουλος αγωνιζόταν με προστατευτικό στο δάχτυλο λόγω του πρόσφατου τραυματισμου του (στο φιλικό της εθνικής εφήβων),αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να δώσει αυτά που περιμένει η ομάδα του από αυτόν.
Με τρίποντο του Δημητρακόπουλου η διαφορά έφθασε στο μέγιστο 15-4 στο 5',για να κλείσει η περίοδος στο
19-12 με ένα ακόμα καλάθι του ιδιου παικτη .
Κάπου εκει σταμάτησα να σημειώνω ,οι κόκκινοι πλησίασαν και ισοφάρισαν 33-33 στο ημ, με την έναρξη της γ περιόδου ξέφυγαν κιόλας 7-8 π ,το μάζεψε ο Πανιώνιος,ξαναξέφυγε ο Ολυ,το ξαναμάζεψε ο ιστορικος μα στην τελευταία περίοδο το καθάρισε οριστικά ο Ολυ.
Τελικό σκορ 61-73 .

Highlight,το εντυπωσιακό καρφωμα του Κοντουδη για το 33-28 ,που θα το δείτε σίγουρα στο sportshero.

Δεν προκειται να αναφερθώ σε επιδόσεις αθλητών.

Καλό ξημέρωμα.



Ωραίο παιχνίδι σήμερα στο Σεφ Ολυμπιακός - Πρωτέας!!!
Gkos
Πολυ ωραιο.
Αναμενουμε ενημέρωση.
ethn
Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα των εφήβων του Πρωτέα Βούλας, που επικράτησε εκτός έδρας του Ολυμπιακού με σκορ 67-66 χάρη σε τρίποντο του Κρανιά μόλις τέσσερα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.


Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας 66-67

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 29-29, 46-48, 66-67

Από τα δεκάλεπτα και μόνο καταλαβαίνει κανείς τι ματσαρα έγινε!
tiramolas111
QUOTE (ethn @ Feb 7 2018, 00:33 ) *
Πολύ μεγάλη νίκη για την ομάδα των εφήβων του Πρωτέα Βούλας, που επικράτησε εκτός έδρας του Ολυμπιακού με σκορ 67-66 χάρη σε τρίποντο του Κρανιά μόλις τέσσερα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα.


Ολυμπιακός-Πρωτέας Βούλας 66-67

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 29-29, 46-48, 66-67

Από τα δεκάλεπτα και μόνο καταλαβαίνει κανείς τι ματσαρα έγινε!

ν


Πραγματικα εγινε ματσάρα,πολλα μπράβο σε ολους τους αθλητες για αυτον
τον πολυ ωραιο αγωνα.
ο πρωτεας ηταν γενικα πιο ψυχραιμος στα σημεια και τυχερος με το τριποντο
μην ξεχναμε επαιζε εκτος εδρας....

benchwarmer
Ο Ολυμπιακός πάντως κράτησε την διαφορά και θα έχει το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι-οφ, αφού τις επόμενες 3 αγωνιστικές δεν νομίζω να χάσει κάπου. Καθαρά ψυχολογικά όμως και μόνο είναι μία πολύ σημαντική νίκη για τον Πρωτέα που δείχνει (στον εαυτό του και τους άλλους) ότι όντως μπορεί να κερδίσει τον Ολυμπιακό.

Kserolismos87
Απο το βιντεο που ειδα στο σαιτ της ΕΣΚΑΝΑ (τελευταια 5 λεπτα), το σκορ ηταν 66-58 2.20" πριν το τελος. Αλλεπαλληλα λαθη του ΟΣΦΠ και ενα φοβερο τριποντο στο τελος εδωσαν τη νικη στον Πρωτεα. Μαλλον οι του ΟΣΦΠ ειχαν το μυαλο τους στο τουρνουα της Ευρωλιγκας Κ-18 που γινεται αυτο το ΣΚ στη Γερμανια. Η νικη οντως δεν αλλαζει κατι στη βαθμολογια εκτος απροοπτου, αλλα ετσι κι αλλιως αφου δεν μεταφερονται τα μεταξυ τους αποτελεσματα, τα παντα ξεκινουν απο την αρχη στα πλειοφς. Εγω δεν θα ξεγραφα ουτε τον Πανιωνιο ουτε τον Ικαρο. Πιστευω ειναι ικανοι να κανουν ζημια και σε ΟΣΦΠ και σε Πρωτεα.
Gkos
http://www.adidasngt.com/u18/competition/t...easoncode=JTM17

Το ρόστερ του Ολυμπιακού που θα βρεθεί στο Μόναχο τις επόμενες μέρες στα πλαίσια της Ευρωλίγκας Εφηβων .

3 ματσάκια στον όμιλο.
Kserolismos87
http://www.fcb-basketball.de/de/nachwuchs/...ion-tournament/

Το λινκ για αυτους που θελουν να δουν Ποκουσεφσκι (ΟΣΦΠ) αλλα και Γκαρουμπα (Ρεαλ) στην Ευρωλιγκα Κ18 αυτο το ΣΚ.
Gkos
Με ήττα ξεκίνησε στο "ADIDAS NEXT GENERATION" της EuroLeague η ομάδα U18 του Ολυμπιακού. Το πάλεψαν οι "ερυθρόλευκοι", ωστόσο... λύγισαν στο φινάλε από τη Μπάγερν Μονάχου (74-66).

Με αντίπαλο τη Μπάγερν ξεκίνησε ο Ολυμπιακός τις υποχρεώσεις του στο Μόναχο για το "ADIDAS NEXT GENERATION". Οι "ερυθρόλευκοι" ήταν ανταγωνιστικοί στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, οι δύο αντίπαλοι πήγαιναν σχεδόν... χέρι-χέρι στο σκορ, ωστόσο στην τελευταία περίοδο η Μπάγερν είχε περισσότερες λύσεις κι έφτασε στο τελικό 74-66.

Τρεις παίκτες του Ολυμπιακού είχαν διψήφιο αριθμό πόντων, με κορυφαίο όλων τον Νίκο Αρσενόπουλο, ο οποίος σε 35:59 μέτρησε 17 πόντους (2/7 δίποντα, 3/8 τρίποντα, 4/8 βολές), 5 αμυντικά ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Επόμενη δοκιμασία για τους "ερυθρόλευκους" στις 20:00 απέναντι στη Μπάμπεργκ.

Δεκάλεπτα: 15-12, 33-32, 53-53, 74-66

Οι πόντοι του Ολυμπιακού (Χρυσανθόπουλος): Ρουμελιώτης 12, Μπαλής 2, Μερισιώτης , Τσουμάνης 5, Οικονόμου, Ζευγαράς 8, Ποκουσέφκι 6, Αρσενόπουλος 17, Κολοβέρος 6, Χάλιος 10 (9 ριμπάουντ).

Παρασκευή (09/02)

Μπάγερν - Ολυμπιακός 74-66

Μπάμπεργκ - Ολυμπιακός 20.00

Σάββατο (10/02)

Ολυμπιακός - Ρεάλ Μπέτις 15.30

Κυριακή (11/02)

Θέσεις 7-8: 4ος Γκρουπ Α - 4ος Γκρουπ Β

Θέσεις 5-6: 3ος Γκρουπ Α - 3ος Γκρουπ Β

Θέσεις 3-4: 2ος Γκρουπ Α - 2ος Γκρουπ Β

Θέσεις 1-2: 1ος Γκρουπ Α - 1ος Γκρουπ Β

Α' ΟΜΙΛΟΣ

Μπάμπεργκ

Μπάγερν Μονάχου

Ολυμπιακός

Ρεάλ Μπέτις

Β' ΌΜΙΛΟΣ

Άλμπα Βερολίνου

Νταρουσάφακα

Ουλμ

Ρεάλ Μαδρίτης

Σημείωση: Σε περίπτωση που οι "ερυθρόλευκοι" κατακτήσουν την πρώτη θέση, θα εξασφαλίσουν μια θέση στο φάιναλ φορ που θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι, παράλληλα με εκείνο των Ανδρών.
Flinafim
Τι ματςάρα έκανε ο Αρσεν ρε παιδιά με Μπαμπεργκ....σαν τη μύγα μέσα το γάλα ξεχώριζε...
Gkos
Ιστορική νίκη για Ολυμπιακό με... 41άρα του Αρσενόπουλου
http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/is...oy.5071428.html via @sport24
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.