Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ/ROSTERS ΕΣΚΑΝΑ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Gkos
Αν και πάρα πολυ νωρις να μιλήσουμε,φαίνονται να δημιουργουνται δυο πόλοι ανοδου στην Α ΕΣΚΑΝΑ.
Ενας στην Νεα Σμυρνη και ένας στον Αλιμο κοντά . . .
MENEGIN11
QUOTE(Gkos @ Jun 8 2018, 20:11 ) *
Αν και πάρα πολυ νωρις να μιλήσουμε,φαίνονται να δημιουργουνται δυο πόλοι ανοδου στην Α ΕΣΚΑΝΑ.
Ενας στην Νεα Σμυρνη και ένας στον Αλιμο κοντά . . .

Υπάρχει κ τρίτος αναμεσα
Ξεκινάω τις βόμβες....Ντίνος ντυφαντης σε περα
o kakos
QUOTE (periman @ Jun 8 2018, 18:17 ) *
Υπάρχει κ τρίτος αναμεσα
Ξεκινάω τις βόμβες....Ντίνος ντυφαντης σε περα

αυτο ειναι βομβα.............? ζουκας σε μιλωνα.....................
Gkos
Παιδιά σόρρυ αλλα βόμβα ειναι ο Ψηλέας σε Μιλωνα ,με υψηλότατο συμβόλαιο smile.gif

Και το Πέρα εκτός Ντυφαντή κυνηγάει κατι ΠΟΛΥ δυνατό στην θέση του pg wink.gif
Ηταν σε νησί φέτος.
MENEGIN11
QUOTE(Gkos @ Jun 8 2018, 21:34 ) *
Παιδιά σόρρυ αλλα βόμβα ειναι ο Ψηλέας σε Μιλωνα ,με υψηλότατο συμβόλαιο smile.gif

Και το Πέρα εκτός Ντυφαντή κυνηγάει κατι ΠΟΛΥ δυνατό στην θέση του pg wink.gif
Ηταν σε νησί φέτος.

Κουμπο γκαρντ
Gkos
Με ένα ιδιαιτερο ποστ ο Ψηλέας ανακοινωσε την επιστροφη του στην Νεα Σμυρνη


http://basketa.gr/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%AE...1-%CF%83%CF%84/
polykos
QUOTE(Gkos @ Jun 8 2018, 20:11 ) *
Ενας στην Νεα Σμυρνη

Αλλοι πληρώνουν για εκλογικά κέντρα και αφίσσες, άλλοι τα σπρώχνουν σε ομάδες..... και τις κάνουν εκλογικά κέντρα.
Gkos
QUOTE (Gkos @ Jun 9 2018, 00:00 ) *
Με ένα ιδιαιτερο ποστ ο Ψηλέας ανακοινωσε την επιστροφη του στην Νεα Σμυρνη


http://basketa.gr/%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%AE...1-%CF%83%CF%84/




Για πολλούς ήταν έκπληξη. Για όλους εμάς που ζούμε καθημερινά τον Μίλωνα ήταν μια αναμενόμενη εξέλιξη. Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ καλωσορίζει ένα δικό της παιδί πίσω στην αγκαλιά της. Έναν αθλητή που κάθε χρόνο διαπρέπει στις εθνικές κατηγορίες, έναν μπασκετμπολίστα που την σεζόν που μας πέρασε ήταν στην δεκάδα των σκόρερ της Β Εθνικής, έναν όμως παράλληλα άνθρωπο με πολύ έντονα συναισθήματα και με μεγάλη αξία σαν άνθρωπος.
Το ΔΣ του ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΤΟΥ ΜΙΛΩΝΑ ΚΑΛΩΣΟΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΟ ΨΗΛΕΑ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΑΓΑΠΑ, ΤΟΥ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
Δηλώσεις των ανθρώπων του Μίλωνα και του Αθλητή.
Μιχάλης Σακελλαρίδης ΠΡΟΕΔΡΟΣ : Η χαρά μου είναι απίστευτη, που ο ΑΟΝΣ Ο ΜΙΛΩΝ καταφέρνει σε μια τόσο δύσκολη περίοδο, να εμπνέει τόσο κόσμο και να μας δίνει τόσο μεγάλη χαρά. Ο Νικος είναι ένας αθλητής που όχι μόνο έχει μεγαλώσει αναμεσά μας αλλά και ένας αθλητής που αυτή την στιγμή βρίσκεται σε μια πολύ καλή στιγμή της καριέρας του. Το γεγονός ότι όχι μόνο αποφασίζει να γυρίσει στο ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ οπως ο ίδιος λέει, αλλά το κάνει παράλληλα με τόση χαρά και προσμονή, επιβεβαιώνει την ιδέα μας, ότι κάτι πολύ μεγάλο γενιέται στην ομάδα μας, και σας περιμένουμε όλους όσους πραγματικά αγαπάτε την ομάδα κοντά μας σε αυτη την προσπάθεια. Εδω θέλω να ευχαριστήσω ιδιαιτέρως τον Πάρη Κατωμέρη, έναν πρόσφατο φίλο που όμως συμπεριφέρεται σαν να είναι χρόνια κοντά μας. Παρη σε ευχαριστούμε. Υπάρχουν και άλλοι που είναι κοντά μας και σύντομα θα ανακοινωθούν.
Παρης Κατωμέρης μέλος της επιτροπής μπάσκετ. Σαν ανθρωπος του μπασκετ πάντα θαύμαζα και σεβόμουν αυτή την μεγάλη ομάδα του Μίλωνα. Δεν φανταζόμουν όμως ποτέ ότι θα μπορούσα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα να την αγαπήσω τόσο πολύ. Η αγάπη των ανθρώπων του Μίλωνα σε αυτό που κάνουν αλλά και το αίσθημα της οικογένειας που διακατέχει τον σύλλογο, είναι κάτι που είμαι σίγουρος ότι θα συνεπάρει όποιον το γνωρίσει. Νίκο καλώς ήρθες, και εγώ από την πλευρά μου υπόσχομαι ότι θα είμαι δίπλα στην ομάδα με όλες μου τις δυνάμεις.
Νικος Κολίντζας έφορος της ομάδας Μπάσκετ. Ο Μιλωνας όπως όλοι ξέρουν είναι η ομάδα της καρδιάς μου. Τον παρακολουθώ από μικρό παιδί και η χαρά μου που μπορώ και βοηθάω τώρα από διοικητικό πόστο είναι τεράστια. Νίκο Ψηλέα η οικογένεια του Μίλωνα δεν σε καλωσορίζει, γιατί με την στάση σου και τις τοποθετήσεις σου μας έδειξες ότι ήσουν πάντα εδώ. Εμείς όλοι σε υποδεχόμαστε απλά και σου ευχόμαστε κάθε επιτυχία.
Ντινος Σιννης Γενικός Αρχηγός. Αδελφέ Νίκο έχουμε περάσει πολλά μαζί και ήρθε η ώρα να περάσουμε κιαλλα, έχω την αίσθηση και την πεποίθηση ότι αυτά που έρχονται θα είναι από τα πιο όμορφα. Καλως ηρθες.
Αποσκιτης Δημήτρης Προπονητής. Εγώ δεν θα πω πολλά, γιατί νομίζω ότι η απάντηση που μου έστειλε ο Νίκος το βράδυ που συμφωνήσαμε και τον καλωσορίσαμε τα λέει όλα. Το Βράδυ που εγώ του ευχήθηκα καλώς ήρθε ο Νικος μου απάντησε το εξης. «Δημήτρη μου εγω να δεις ποση χαρα εχω, και με πόση προσμονή και λαχτάρα περιμένω να γυρίσω στην ομαδα που τόσο μα τόσο αγαπώ...Στον αγώνα που παίξαμε για τον Σταύρο και τον Άλεξ οταν φόρεσα την εμφάνιση του Μίλωνα καρδιοχτύπησε η καρδιά μου όπως παλιά και μου θύμισε πολλες και όμορφες στιγμές...και είπα αμέσως απο μεσα μου οτι τέλος φέτος θα παίξω για τον Μίλωνα μας “. Η ομάδα θωρακίζεται και έρχονται και άλλες ανακοινώσεις σύντομα. Καλη χρονια.
Νίκος Ψηλέας. Γυρνάω όχι μόνο σε μιά ομάδα που υπεραγαπώ γιατί είναι οικογένεια μου, αλλά και σε μια ομάδα που οι άνθρωποί της με έπεισαν για το όραμα που έχουν. Δεν γυρνάω λοιπόν απλά για να κλείσω τον μπασκετικό μου κύκλο, αλλά για να ανοίξω μαζί με τα υπόλοιπα παιδιά μια τεράστια ευθεία επιτυχιών για τον Σύλλογο. Σας ευχαριστω όλους για τα καλά λόγια και θα κάνω τα πάντα για να σας δικαιώσω. Η ομάδα σιγά σιγά ολοκληρώνει το ρόστερ της και όλοι μαζί σαν μια Μιλωνίτικη παρέα (όπως παλιά) θα φέρουμε τον Μίλωνα εκεί που του αξίζει.
Gkos
Ας αλλάξει κανάς admin τον τίτλο του τόπικ.
Εκτος που έχω βαλει μια τελεία παραπάνω(νομίζω) φαίνεται πολυ ασχημα στο μάτι. . .

Υ.γ.
Μέσα σε μια(μισή δηλαδή) μέρα φθάσαμε σε ποστ ,όλη την περσινή σεζόν .
Σε σημείο που να σκέφτομαι αν πρέπει να ανοίξουμε τόπικ μεταγραφών !😂

notios1990
Δραπετσώνα κοντά σε Κατσούρη
Φάληρο έκλεισε Καράμπελα της Δάφνης
Κουμπούρας από Πέραμα σε Πέρα
Μαραγκόπουλος αποχώρησε από Γλυφάδα, Θεοχάρης ανανέωσε
Πορφύρας πήρε Λειβαδη από Φάρο (head coach)
Πειραϊκός μετά την αποχώρηση Παντελάκη που ανέλαβε Ολυμπιακό (γυναίκες) συνεχίζει με τον βοηθό (Κωσταρέλλο)
Από Ευρυάλη αποχώρησε Κόκκινος [
Gkos
Καλωσηρθες φίλε νότιε στο φόρουμ!
Αντε να ξαναζωντανέψει το topic !
notios1990
QUOTE (Gkos @ Jun 11 2018, 13:32 ) *
Καλωσηρθες φίλε νότιε στο φόρουμ!
Αντε να ξαναζωντανέψει το topic !


Διαβάζω πολύ καιρό, τώρα που ξεκινάει το φόρουμ της ΕΣΚΑΝΑ είπα να πάρω μέρος blove.gif bball.gif
o kakos
Κόκκινος και λάβαρης πήγαν ταταυλα........
Gkos
Μετά από λαική απαίτηση ,ανοίγουμε και δω ένα τόπικ μεταγραφών ,ώστε να μπορεσουμε να γράψουμε τις μεταγραφές όλων των κατηγοριών.
Παρακαλώ τους αντμιν να μεταφερουμε τις μεταγραφές από το τόπικ της Α ΕΣΚΑΝΑ , εδώ.

Φχαριστώ

notios1990
QUOTE (Gkos @ Jun 11 2018, 21:21 ) *
Μετά από λαική απαίτηση ,ανοίγουμε και δω ένα τόπικ μεταγραφών ,ώστε να μπορεσουμε να γράψουμε τις μεταγραφές όλων των κατηγοριών.
Παρακαλώ τους αντμιν να μεταφερουμε τις μεταγραφές από το τόπικ της Α ΕΣΚΑΝΑ , εδώ.

Φχαριστώ


Μαραγκόπουλος από Γλυφάδα σε Δάφνη (έπεσε από Α -> Β)
Χεργκελετζής από Ταταύλα, Γρηγοράκος από Φάληρο σε Πόλις (έπεσε από Α -> Β)
Δεμεναγας από Πειραϊκό σε Ελληνικό (Β εσκανα)
Ντοσκορης από Μίλωνα σε Παννεαπολικο (Β εσκανα)

Gkos
https://enosineasperamoubasket.blogspot.com...ost_11.html?m=1

Παπουλίδης σε Νέα Πέραμο!
notios1990
Τσελεμπης κοντά σε Πέρα
MENEGIN11
QUOTE(notios1990 @ Jun 19 2018, 12:37 ) *
Τσελεμπης κοντά σε Πέρα

ο τσελεμπης ειναι παιχτης που αλλαζει τις ισοροπιες
notios1990
QUOTE (periman @ Jun 19 2018, 15:29 ) *
ο τσελεμπης ειναι παιχτης που αλλαζει τις ισοροπιες


Ισχυει, αλλα ακομα δεν εχει ανανεωσει ο Φωτοπουλος
Μιλωνας ανακοινωσε τον σεντερ Ανδρεοπουλο
o kakos
QUOTE (notios1990 @ Jun 23 2018, 11:49 ) *
Ισχυει, αλλα ακομα δεν εχει ανανεωσει ο Φωτοπουλος
Μιλωνας ανακοινωσε τον σεντερ Ανδρεοπουλο

Ο τσελ έχει πάει Φάληρο....... Μέτριες πληροφορίες έχετε.....
notios1990
Καραγιαννιδης απο Εσπερο σε Μιλωνα
Ασημενιος απο Δραπετσωνα σε Τραχωνες
Τραμπαρης απο Πειραικο σε Περαμα
James K R
Καλησπέρα στην μπασκετική παρέα! Μιας και υπάρχει κίνηση στα της ΕΣΚΑΝΑ είπα να συμβάλλω κι εγώ. blove.gif

Σάββας Δορκοφίκης και Λεωνίδας Βαιδάκης στον Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου. Επίσης, ο Κώστας Τσιπίδης, που ήταν δανεικός πέρσι από την Α.Ε. Καλλιθέας, υπέγραψε και αυτός. Για Τσελεμπή που γράφτηκε παραπάνω, από πού το διαβάσατε? Διότι δεν μπορούσα να βρω κάτι...
James K R
Ακόμη μία μεταγραφική κίνηση για τον γείτονα μας από τη Νέα Σμύρνη, τον Μίλωνα. Ανακοινώθηκε η απόκτηση του Παναγιώτη Γαλάνη από τον Σπόρτινγκ.

Δηλώσεις του αθλητή :
Από την πρώτη στιγμή που βρέθηκα στις προπονήσεις του Μίλωνα μου έκανε εντύπωση το κλίμα των προπονήσεων. Αν και είναι νωρίς, βλέπω ήδη ότι όλοι οι άνθρωποι της ομάδας κάνουν τα πάντα για να το διατηρήσουν και να το βελτιώσουν και αυτό με κάνει πολύ αισιόδοξο. Νιώθω ότι οι συνθήκες είναι ιδανικές για να βελτιωθώ και εγώ μέα από την ομάδα και είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι μέσα στις επιλογές του προπονητή για μια τόσο μεγάλη προσπάθεια που κάνουν οι άνθρωποι του Μίλωνα, για την επόμενη χρονιά.
James K R
Προς Βυζαντινό ο Τσιρόπουλος!

Το Πέρα προχώρησε σε μία πολύ σημαντική μεταγραφική κίνηση, αφού έκλεισε τον Χρήστο Τσιρόπουλο. Ύστερα από τέσσερα χρόνια, ο έμπειρος γκαρντ/φόργουορντ επιστρέφει στα αθηναϊκά γήπεδα και θα ενισχύσει το Πέρα στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Ο πρώην αρχηγός του Άρη Θήβας πανηγύρισε την περασμένη σεζόν την άνοδο στη Γ’ Εθνική με την ομάδα της Βοιωτίας, όντας μετρ των ανόδων, μιας και το έχει καταφέρει στο παρελθόν ακόμα με την Ερέτρια και τον Παπάγου.

Πηγή: ebasket.gr
James K R
Από Καλλιθέα στο Παλαιό Φάληρο ο Πρόγκας.

Ο Α.Ο.Π.Φ. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Δημήτρη Πρόγκα. Ο Δημήτρης είναι γεννημένος στις 11/7/1995, έχει ύψος 1.98 και αγωνίζεται στις θέσεις «4» και «5». Πριν έρθει στο Παλαιό Φάληρο, ο 23χρονος ξεκίνησε την καριέρα του στην Ηλιούπολη, ενώ στη συνέχεια αγωνίστηκε σε Αστέρα Λάρισας, Σπόρτιγκ και Έσπερο Καλλιθέας.

Δηλώσεις του αθλητή :
Είμαστε πολύ αισιόδοξοι για φέτος και υπάρχει απόλυτη εμπιστοσύνη στον κόουτς. Έχω ξανασυνεργαστεί με τον κόουτς Παπαδάτο στο Σπόρτιγκ και από την πρώτη στιγμή με προσέγγισε τόσο εκείνος, όσο και οι άνθρωποι της ομάδας με πολύ ζεστό τρόπο. Φαίνεται πως στον Α.Ο.Π.Φ. γίνεται μια πολύ καλή δουλειά. Φέτος θέλουμε να πετύχουμε τους στόχους μας και θα δώσουμε 100% για να το καταφέρουμε αυτό. Πλέον ως παίκτης του Α.Ο.Π.Φ. αισθάνομαι την ανάγκη να ευχαριστώ τους ανθρώπους του Εσπέρου για τα 3 πολύ όμορφα χρόνια στην Καλλιθέα και τον κόουτς Αντώνη Μάντζαρη που μου έδωσε παιχνίδια στα πόδια μου. Τους εύχομαι ότι καλύτερο για το μέλλον.

Πηγή : superbasket.gr
James K R
Κώστας Τσιγγενόπουλος από Δάφνη Αγίου Δημητρίου στην Ευρυάλη Γλυφάδας.

Επίσης, ο Πειραικός ανακοίνωσε την απόκτηση του νεαρού Γιατρούδη :
"Ο Πειραϊκός Σύνδεσμος καλωσορίζει τον αθλητή ΓΙΑΤΡΟΥΔΗ ΒΑΣΙΛΗ στις τάξεις του. Ενας έφηβος αθλητής, που έχει επιλεγεί στην προεθνική εφήβων. Του ευχόμαστε καλή αθλητική χρονιά, να είναι γερός και υγιής και να πραγματοποιήσει τις αθλητικές του προσδοκίες".

Πηγή : basketblog.gr
James K R
Άρης Κουτσιαύτης από τον Ίκαρο Καλλιθέας στον Μίλωνα :

Ο ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Αθλητή Αρη Κουτσιαύτη. Ο Άρης την περασμένη αγωνιστική χρονιά αγωνίστηκε με την ομάδα του Ικάρου Καλλιθέας στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑΝΑ, όπως και την προηγούμενη χρονιά που αποτέλεσε ένα σημαντικό γρανάζι της Εφηβικής ομάδας του Ικάρου, κάτω από τις οδηγίες του προπονητή μας Αποσκίτη Δημήτρη.

Δηλώσεις αθλητή :
Σημαντικό ρόλο στην επιλογή μου έπαιξε το γεγονός ότι με τον Κο Αποσκίτη είχα συνεργαστεί στο παρελθόν και ξέρω τον τρόπο που και δουλεύει αλλά και συμπεριφέρεται στους παίχτες του. Ένας δεύτερος πολύ σημαντικός λόγος είναι η ομάδα που βρήκα στις προπονήσεις του Μίλωνα. Βρήκα καταπληκτικούς έμπειρους αθλητές που όχι μόνο καθημερινά μας βελτιώνουν αγωνιστικά, αλλά κυρίως μας διδάσκουν στους πιο νέους ήθος και επαγγελματισμό, και παράλληλα βρήκα νέα παιδιά με απίστευτη δίψα για το άθλημα μας. Ειλικρινά δεν βλέπω την ώρα να ξεκινήσει η προετοιμασία και οι αγώνες, και αυτό δεν μου έχει συμβεί τόσο πολύ άλλη φορά στην μικρή μου μπασκετική Ιστορία. Εύχομαι υγεία σε όλους.

Επίσης, επιβεβαιώνεται ο χρήστης "o kakos" που είχε γράψει για Τσελεμπή στοn A.O. Παλαιού Φαλήρου :
https://ebasket.gr/2018/07/apo-ti-dafni-dafnioy-ston-aopf
Gkos
Οι ως τώρα μεταγραφές της Α ΕΣΚΑΝΑ


http://fws.gr/to-metagrafiko-pazari-tis-a-eskana-andron/
James K R
Γιώργος Μπελίτσης στον Μίλωνα!

Την φανέλα του Μίλωνα θα φοράει στην προσεχή αγωνιστική περίοδο ο Γιώργος Μπελίτσης. Ο σύλλογος της Νέας Σμύρνης τα βρήκε σε όλα με τον 25χρονο φόργουορντ και ανακοίνωσε και επίσημα την απόκτησή του.

Ο Μπελίτσης έκανε τα πρώτα του βήματα στα τμήματα υποδομής του Πανιωνίου. Στην συνέχεια τον απέκτησε ο Ικαρος Νέας Σμύρνης. Ο παίκτης έκανε στο ξεκίνημά του δυο σπουδαίες σεζόν, αλλά η ατυχία τον χτύπησε με σφοδρότητα, καθώς υπέστη ρήξη χιαστού. Δεν το έβαλε κάτω ποτέ και επέστρεψε «σιδερένιος» στα γήπεδα. Στην συνέχεια πέρασε από τον Ικαρο Καλλιθέας και πέρσι αγωνίστηκε στο Πέρα.

Πηγή: basketblog.gr
o kakos
ξεκαθαρο φαβορι ο μιλωνας και απο πισω φαληρο και πορφυρας θα παλεψου για να μπου δυνατα στην μαχη της ανοδου......
James K R
Ανακοινώθηκε και επίσημα η επιστροφή του Βασίλη Εξηνταβελώνη στον Α.Ο. Παλαιού Φαλήρου :

Ο Α.Ο.Π.Φ. ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον Βασίλη Εξηνταβελώνη.
Ο 19χρονος ψηλός είναι γεννημένος στις 29/4/99, έχει ύψος 2.05 και αγωνίζεται στο «5» και στο «4».

Αυτή είναι η δεύτερη θητεία του Βασίλη Εξηνταβελώνη στην ομάδα μας, καθώς αγωνιζόταν στον Α.Ο.Π.Φ. και κατά το παρελθόν, όταν ακόμα ήταν στα τμήματα υποδομής. Εκτός αυτού, ο ίδιος κατά το παρελθόν έχει αγωνιστεί επίσης στον Ίκαρο Καλλιθέας και στην Ένωση Τραχώνων.

Ο ίδιος λίγο μετά τη συμφωνία του ανέφερε στο aopf.gr:

«Είμαι πολύ χαρούμενος με την συμφωνία μου με τον Α.Ο.Π.Φ. και για την επιστροφή μου εκεί που ξεκίνησα. Ευελπιστώ να ανταποκριθώ στις απαιτήσεις του νέου μου προπονητή, Αλέξη Παπαδάτου, αλλά και της ομάδας. Από εκεί και πέρα εγώ προσωπικά ευελπιστώ να βελτιωθώ όσο περισσότερο μπορώ μέσα στο πλαίσιο της ομάδας και του προπονητικού προγράμματος. Ευχαριστώ τον κόουτς και τους ανθρώπους της ομάδας που με επέλεξαν και ελπίζω να κάνω το καλύτερο δυνατό για να βοηθήσω τον Α.Ο.Π.Φ. να πετύχει τους στόχους του».
GRAMATOSIMA
Αλήθεια καλές όλες οι μεταγραφές κλπ . Αλλά όσο αφορά τον ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (αυτή η ομάδα με ενδιαφέρει) , από αυτά που διαβάζω, έχει μείνει στη 12δα κάποιος που να έμαθε μπάσκετ στο Φάληρο ( εκτός του τρελαμένου "κοντού" ); Προσέξτε μιλώ για 12δα και όχι 15δα ή 18δα ή στους u21 που ακούγετε οτι φτιάχνει ο σύλλογος . Εδώ σύμφωνα με τα δημοσιεύματα ακόμα κα οι λεγόμενοι μικροί είναι από μεταγραφές .
James K R
QUOTE (GRAMATOSIMA @ Aug 17 2018, 11:16 ) *
Αλήθεια καλές όλες οι μεταγραφές κλπ . Αλλά όσο αφορά τον ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (αυτή η ομάδα με ενδιαφέρει) , από αυτά που διαβάζω, έχει μείνει στη 12δα κάποιος που να έμαθε μπάσκετ στο Φάληρο ( εκτός του τρελαμένου "κοντού" ); Προσέξτε μιλώ για 12δα και όχι 15δα ή 18δα ή στους u21 που ακούγετε οτι φτιάχνει ο σύλλογος . Εδώ σύμφωνα με τα δημοσιεύματα ακόμα κα οι λεγόμενοι μικροί είναι από μεταγραφές .

Εκτός του Τσορμπατζίογλου (ή αλλιώς του "κοντού" rolleyes.gif ) υπάρχει και ο Χρήστος Τσιφτσής. Επίσης, επέστρεψε και ο Εξηνταβελώνης, ο οποίος προέρχεται από τις ακαδημίες της ομάδας, αλλά έπαιζε τα τελευταία 2 χρόνια σε άλλες ομάδες (Ίκαρο, Τράχωνες). Αν τώρα υπάρχει κάποιος άλλος και τον ξεχνάω, ο οποιοσδήποτε μπορεί να συμπληρώσει...
gspara
Η επισήμανση του GRAMATOSIMA είναι βεβαίως πάρα πολύ σωστή,απλά εκτός του Παλαιού Φαλήρου,ισχύει για την συντριπτική πλειοψηφία των Ελληνικών ομάδων.
GRAMATOSIMA
QUOTE (James K R @ Aug 17 2018, 13:08 ) *
Εκτός του Τσορμπατζίογλου (ή αλλιώς του "κοντού" rolleyes.gif ) υπάρχει και ο Χρήστος Τσιφτσής. Επίσης, επέστρεψε και ο Εξηνταβελώνης, ο οποίος προέρχεται από τις ακαδημίες της ομάδας, αλλά έπαιζε τα τελευταία 2 χρόνια σε άλλες ομάδες (Ίκαρο, Τράχωνες). Αν τώρα υπάρχει κάποιος άλλος και τον ξεχνάω, ο οποιοσδήποτε μπορεί να συμπληρώσει...


Απ όσο ξέρω υπάρχει και κάποιος μεγάλος με πιθανόν ένα μικρό ακόμα , μια και από αυτά που έχω πληροφορηθεί είναι ακόμα στον σύλλογο (δεν αναφέρω ονόματα) . Αλλά αν προσέξατε κάνω επισήμανση στην λέξη 12δα . Βάλτε κάτω όλους τους παίχτες (νέους- παλιούς & μικρούς -μεγάλους) και θα δειτε οτι θα μείνουν έξω και 1-2 μεγάλοι αλλά και μικροί . Και δεν νομίζω φυσικά να μείνουν εκτός 12δας (μεγάλοι ή μικροί) παίχτες οι οποίοι ήρθαν ως μεταγραφή , αυτοί θα ήρθαν με την κατάλληλη συμφωνία. Αρα μην ξαφνιαστούμε σε περίπτωση που δούμε και τον Τσιφτσή ή κάποιον άλλον εκτος 12δας .Και κάτι ακόμα ,καθαρά προσωπική μου άποψη, για το Φάληρο . Την όλη κατάσταση όσο αφορά τις μεταγραφές του ακόμα και στους λεγόμενους μικρούς την θεωρώ ως ομολογία πλήρους αποτυχίας στην προετοιμασία των ακαδημιών του τα τελευταία χρόνια μια και μια ομάδα η οποία βολοδέρνει εδώ και 7 - 8 χρόνια μεταξύ 1ης και 2ας ΕΣΚΑΝΑ δεν επιτρέπεται να μην έχει ετοιμάσει και 7-8 παίχτες δικούς της όλα αυτά τα χρόνια . Τέλος πάντων , θα δείξει . Αν σας κούρασα συγχωρέστε με αλλά βλέπετε θεωρώ οτι γίνονται κινήσεις πάλι για πρόσκαιρο αποτέλεσμα και όχι σε βάθος χρόνου έστω και αν στην αρχή υπάρχουν αποτυχίες . Αυτά βέβαια ισχύουν και για άλλες ομάδες αλλά εμένα με πονά το Φάληρο βλέπετε.
James K R
Είχε γραφτεί και στο ρεπορταζ του fws για τις μεταγραφές της Α Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. πριν από κάποιες μέρες, ανακοινώθηκε και ο Γιώργος Καψαρίδης :

«Ο ΑΟΠΦ ανακοινώνει την απόκτηση του Γιώργου Καψαρίδη, συνεχίζοντας έτσι την ενίσχυση ενόψει της νέας σεζόν.

Ο Γιώργος είναι 21 ετών (5/9/1997), έχει ύψος 1.94 και αγωνίζεται στις θέσεις «3» και «4», με τον ίδιο να προέρχεται από τον ΑΛΦ Αλιμου.

Καλωσόρισες Γιώργο»!

Λίγο μετά την υπογραφή του νέου του συμβολαίου, ο Γιώργος Καψαρίδης ανέφερε στο aopf.gr: «Είμαι πολύ χαρούμενος που είμαι πλέον μέλος του ΑΟΠΦ. Πρόκειται για μια πολύ δυνατή ομάδα. Με τον κόουτς Παπαδάτο έχω συνεργαστεί και στο παρελθόν και μου αρέσει πάρα πολύ η δουλειά του. Οι προπονήσεις μας θα είναι δυνατές και μέσα από αυτές πιστεύω πως θα βελτιωθώ. Οι εγκαταστάσεις είναι τρομερές, το γήπεδο εντυπωσιακό και αυτό είναι πολύ σπουδαίο για εμάς τους αθλητές. Από την πλευρά μου θέλω να βοηθήσω την ομάδα να εκπληρώσει τους στόχους της και να γίνω σημαντικό γρανάζι σε αυτή την προσπάθεια. Μακάρι να έχουμε υγεία και να έχουμε μια καλή χρονιά, γιατί αυτό είναι κάτι που το αξίζει το Παλαιό Φάληρο».
James K R
Μία από τις ομάδες που ανέβηκε από τη Β στην Α Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. είναι η Ελευθερία Μοσχάτου, την οποία αναλαμβάνει ως προπονητής ο Γιώργος Σίμος :

Η μεγάλη επιστροφή είναι γεγονός. Ο Γιώργος Σίμος επιστρέφει τη νέα σεζόν στην Ελευθερία Μοσχάτου, με τον έμπειρο τεχνικό να αναλαμβάνει το πολύ δύσκολο έργο να χτίσει μία ανταγωνιστική και ισχυρή ομάδα στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ. Ο Σίμος μπορεί να ήταν ιδιαίτερα αρεστός σε αρκετές ομάδες, όμως ο ίδιος αποφάσισε να απαντήσει καταφατικά στην πρόταση που δέχθηκε από την Ελευθερία Μοσχάτου και από σήμερα κιόλας σηκώνει μανίκια προκειμένου να ξεκινήσει το χτίσιμο της ομάδας.

Η Ελευθερία Μοσχάτου θα στηριχθεί φέτος κατά κύριο λόγο στις ακαδημίες της, από τις οποίες έχουν προαχθεί αρκετοί παίκτες, οι οποίοι στη συνέχεια ακολούθησαν επαγγελματική καριέρα στο μπάσκετ, με τον έμπειρο κόουτς να καλείται να μετατρέψει το σύνολο του σε ένα συμπαγές οικοδόμημα που θα παλεύει τον κάθε αγώνα μέχρις εσχάτων.

Πηγή : basketblog.gr
o kakos
QUOTE (James K R @ Aug 20 2018, 09:14 ) *
Μία από τις ομάδες που ανέβηκε από τη Β στην Α Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. είναι η Ελευθερία Μοσχάτου, την οποία αναλαμβάνει ως προπονητής ο Γιώργος Σίμος :

Η μεγάλη επιστροφή είναι γεγονός. Ο Γιώργος Σίμος επιστρέφει τη νέα σεζόν στην Ελευθερία Μοσχάτου, με τον έμπειρο τεχνικό να αναλαμβάνει το πολύ δύσκολο έργο να χτίσει μία ανταγωνιστική και ισχυρή ομάδα στο δύσκολο πρωτάθλημα της Α' ΕΣΚΑΝΑ. Ο Σίμος μπορεί να ήταν ιδιαίτερα αρεστός σε αρκετές ομάδες, όμως ο ίδιος αποφάσισε να απαντήσει καταφατικά στην πρόταση που δέχθηκε από την Ελευθερία Μοσχάτου και από σήμερα κιόλας σηκώνει μανίκια προκειμένου να ξεκινήσει το χτίσιμο της ομάδας.

Η Ελευθερία Μοσχάτου θα στηριχθεί φέτος κατά κύριο λόγο στις ακαδημίες της, από τις οποίες έχουν προαχθεί αρκετοί παίκτες, οι οποίοι στη συνέχεια ακολούθησαν επαγγελματική καριέρα στο μπάσκετ, με τον έμπειρο κόουτς να καλείται να μετατρέψει το σύνολο του σε ένα συμπαγές οικοδόμημα που θα παλεύει τον κάθε αγώνα μέχρις εσχάτων.

Πηγή : basketblog.gr

Είναι λογικό το άρθρο..... Είχε προτάσεις αλλά πήγε σε ομάδα φαβορί για κάτω....... Ένα ντεπον ρε παιδιά......
benchwarmer
Χρήστος Χολίδης σε Πόλις Καλλιθέας

http://www.gazzetta.gr/basketball/psak/art...t-o-holidis-pic

Η φορά που η δικαιολογία "σόρρυ κόουτς ήμουν στα μπουζούκια" θα είναι απόλυτα σεβαστή icon_drunk.gif icon_drunk.gif
ethn
QUOTE(benchwarmer @ Aug 20 2018, 13:53 ) *
Χρήστος Χολίδης σε Πόλις Καλλιθέας

http://www.gazzetta.gr/basketball/psak/art...t-o-holidis-pic

Η φορά που η δικαιολογία "σόρρυ κόουτς ήμουν στα μπουζούκια" θα είναι απόλυτα σεβαστή icon_drunk.gif icon_drunk.gif



smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
ema
QUOTE(benchwarmer @ Aug 20 2018, 13:53 ) *
Χρήστος Χολίδης σε Πόλις Καλλιθέας

http://www.gazzetta.gr/basketball/psak/art...t-o-holidis-pic

Η φορά που η δικαιολογία "σόρρυ κόουτς ήμουν στα μπουζούκια" θα είναι απόλυτα σεβαστή icon_drunk.gif icon_drunk.gif

smiley.gif smiley.gif smiley.gif
James K R
Προς Γλυφάδα ο Γιώργος Κατσαγάνης :

Στην Ευρυάλη Γλυφάδας θα συνεχίσει την καριέρα του ο Γιώργος Κατσαγάνης, που αποχώρησε από τη Μαλεσίνα για επαγγελματικούς και οικογενειακούς λόγους.

Ο έμπειρος ψηλός, που είχε αρκετές προτάσεις από ομάδες Γ’ Εθνικής, πήρε την απόφαση να αγωνιστεί στην Ευρυάλη και από τη νέα σεζόν θα παίζει στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ.

Πηγή : fws.gr
James K R
Κώστας Βαρδαβάς στον Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης :

http://www.aona.gr/basket/news/vardavas-ston-aona/
Σημαντική κίνηση για μια ομάδα που θέλει να παραμείνει στην A' Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. μιας και επωφελήθηκε από τις ανακατατάξεις στις εθνικές κατηγορίες και πήρε το εισιτήριο της ανόδου τερματίζοντας στην 5η θέση.

Επίσης, 2 ακόμη προσθήκες για την Ευρυάλη :

"Στην απόκτηση του γκαρντ Μπάτη Νίκου προχώρησε η ομάδα μας. Ο νεαρός γκαρντ γεννημένος το 1998 έχει όλα τα φόντα να βοηθήσει την ομάδα. Καλώς ήρθες Νίκο! Με υποσχετική ενός έτους από την Δόξα Λευκάδας ήρθε στην ομάδα μας ο Ιωακειμίδης Θοδωρής. Καλως ήρθες Θοδωρή!"
James K R
Στην Α΄ Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. με την ομάδα της Γλυφάδας θα συνεχίσει την καριέρα του ο Γιώργος Παρασκευάς, μία επιλογή που έγινε για επαγγελματικούς λόγους, αφού ο ύψους 1.98 πάουερ φόργουορντ και σέντερ διορίστηκε στον Δήμο Γλυφάδας εδώ και κάποιους μήνες και δεν μπορούσε να συνεχίσει στον Ολυμπιακό Βόλου.

https://olympiakosvoloubasket.blogspot.com/...t.html?spref=fb
ethn
QUOTE(James K R @ Aug 30 2018, 11:59 ) *
Κώστας Βαρδαβάς στον Α.Ο.Ν. Αργυρούπολης :

http://www.aona.gr/basket/news/vardavas-ston-aona/
Σημαντική κίνηση για μια ομάδα που θέλει να παραμείνει στην A' Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. μιας και επωφελήθηκε από τις ανακατατάξεις στις εθνικές κατηγορίες και πήρε το εισιτήριο της ανόδου τερματίζοντας στην 5η θέση.


Α,δεν το έκοψε τελικα?

Τον πήρε πάντως το μάτι μου την προηγούμεη εβδομάδα και σαν προπονητή του Πρωτέα για τα πιτσιρικάκια

James K R
Σημαντική ενίσχυση στη θέση 5 για τον Ερμή Περάματος καθώς συμφώνησε με τον έμπειρο Λάζαρο Τασόπουλο :
http://fws.gr/eskana-mpam-me-tasopoylo-gia-to-perama/

Ίσως αυτή να είναι και η τελευταία μεταγραφή προτού αρχίσουν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις, αρχής γενομένης στις 16 Σεπτεμβρίου με τον πρώτο αγώνα της 1η φάσης του κυπέλλου Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.