Help - Search - Members - Calendar
Full Version: μπαλα spalding nba χρυσο outdoor/indoor
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
raspoutin7
καλησπέρα παιδιά αγόρασα μια μπαλα μπασκετ spalding nba χρυσο outdoor/indoor.ειχα καιρό να παιξω μπάσκετ και ήθελα μια μπαλίτσα και πήρα αυτην για να αθλούμε απλα.το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη μπάλα ειναι απίστευτα βαριά σε σημειό που ενώ έχω πολύ καλό σουτ να μην μπορώ να σταυρώσω καλάθι.βέβαια μου την φούσκωσαν τέρμα δεν ξερω μήπως παίζει και αυτό ρόλο.αλήθεια πως ξεφουσκώνει λίγο μια μπάλα?σε ανοιχτό γήπεδο παιζω.Ηξερα οτι η spalding ειναι καλές αλλα τετοιο βάρος τριπλάσιο απο άλλες μπάλες.βαράω τρίποντα οπότε έπαθα πλάκα πολύ αστοχία.το ίσιο και φιλός μου αυτος τάραξε τα airball.να αγοράσω άλλη?αν ναι ποια?

http://www.fitmaster.gr/index.php?main_pag...roducts_id=1310 αυτη ειναι η μπάλα
duncan21
QUOTE (raspoutin7 @ Mar 23 2010, 01:52 ) *
καλησπέρα παιδιά αγόρασα μια μπαλα μπασκετ spalding nba χρυσο outdoor/indoor.ειχα καιρό να παιξω μπάσκετ και ήθελα μια μπαλίτσα και πήρα αυτην για να αθλούμε απλα.το θέμα είναι ότι η συγκεκριμένη μπάλα ειναι απίστευτα βαριά σε σημειό που ενώ έχω πολύ καλό σουτ να μην μπορώ να σταυρώσω καλάθι.βέβαια μου την φούσκωσαν τέρμα δεν ξερω μήπως παίζει και αυτό ρόλο.αλήθεια πως ξεφουσκώνει λίγο μια μπάλα?σε ανοιχτό γήπεδο παιζω.Ηξερα οτι η spalding ειναι καλές αλλα τετοιο βάρος τριπλάσιο απο άλλες μπάλες.βαράω τρίποντα οπότε έπαθα πλάκα πολύ αστοχία.το ίσιο και φιλός μου αυτος τάραξε τα airball.να αγοράσω άλλη?αν ναι ποια?

http://www.fitmaster.gr/index.php?main_pag...roducts_id=1310 αυτη ειναι η μπάλα

Αυτη εχω και εγω ρε.Μια χαρα μου φαινεται το βαρος της.Αν οντως ειχες να παιξεις καιρο λογικο ειναι να σου φαινεται καπως βαρια η μπαλα και να μην μπαινουν τα σουτ.Θεμα συνηθειας ειναι.Δεν παιζει ρολο αν ειναι παρα πολυ φουσκωμενη.Ιδιο ειναι το βαρος της αλλα ειναι πιο σκληρη.
morrison
Δεν ξερω αν οντως το βαρος της συγκεκριμενης μπαλας ειναι τοσο μεγαλο οσο λες αλλα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο οι βαριες μπαλες.Τις καταλαβαινεις καλυτερα στο χερι...
Για την ευστοχια μην ανησυχεις.Φυσικο ειναι αν παιζεις συνηθως με μια συγκεκριμενη μπαλα να την συνηθιζεις,θα συνηθισεις και την καινουρια...
raspoutin7
QUOTE(john morisson @ Mar 23 2010, 19:45 ) *
Δεν ξερω αν οντως το βαρος της συγκεκριμενης μπαλας ειναι τοσο μεγαλο οσο λες αλλα προσωπικα μου αρεσουν περισσοτερο οι βαριες μπαλες.Τις καταλαβαινεις καλυτερα στο χερι...
Για την ευστοχια μην ανησυχεις.Φυσικο ειναι αν παιζεις συνηθως με μια συγκεκριμενη μπαλα να την συνηθιζεις,θα συνηθισεις και την καινουρια...

μια χαρα η μπαλα τελικα τωρα που την ξεφουσκωσα τι να πως γινεται να φαινεται διαφορετικη μπαλα πραγματικα δεν το περιμενα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.