Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Philadelphia 76ers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Τόπικ όπου θα γράφουμε τα νέα της ομάδας.
morfi
Θα πανε επιτελους πλειοφ? Σε ποια θεση θα παιξει αραγε ο αλλεν αιβερσον? Ποσο θα βοηθησει ο κρις γουεμπερ? Ο ιγκουονταλα θα γινει ο παικτης που ολοι περιμενουμε? ποιος ξερει? τιποτα δεν θα με εκπληξει... το μονο σιγουρο ειναι οτι οι καλες μερες του 2000, 2001 εχουν περασει για τα καλα...
Η πενταδα πιστευω οτι θα ειναι η εξης...
Στο ενα η στο δυο ο μπασκετμπολιστας-ραπερ-γκαγκστερ-ειδωλο του χαρη αλλεν αιβερσον...
Και εδω πλεκονται τα πραγματα... Αν παιξει στο ενα ο αλλεν τοτε στο δυο θα μπορεσει να παιξει ακομα και ο ιγκουονταλα και στο τρια ο κορβερ. Αν παιξει στο δυο τοτε την θεση του πλειμεικερ την αναλαμβανει ο κεβιν ολι και μαλλον στο τρια ο ιγκουονταλα και απο τον παγκο ο κορβερ. Η το αντιθετο? Το μονο σιγουρο θα ειναι οτι ο αιβερσον θα ειναι βασικος... tongue.gif
Σιγουρες ειναι μονο οι θεσεις στο τεσσερα με τον κρις γουεμπερ και στο πεντε με τον αρκετα καλο νταλεμπερτ.
Η αποδοση αυτης της πενταδας θα εξαρτηθει απο τον ιγκουονταλα. Αν αποδωσει τα αναμενομενα, ακομα και αν ο κορβερ μεινει στο ιδιο επιπεδο, τοτε ολα θα πανε καλα... αλλιως θα μεινουν παλι εξω η με το ζορι θα πανε στα πλειοφ...
Τωρα οσον αφορα τον παγκο λιγα πραγματα... πολυ λιγα... ελαχιστα... εκτος απο τον πρωην κελτη γουιλι γκριν, τον στιβεν χαντερ και τον κεβιν ολι με τον κορβερ-ιγκουονταλα (υπο προυποθεσεις που εξηγησα παραπανω) ολο οι αλλοι δεν ξερω πως μπορουν να προσφερουν...

Αυταααααααααααααα και εδω...
Dromeas7
Αν οι Κόρβερ-Ιγκουαντόλα δεν ανεβάσουν λίγο τα ποσοστά τους σε πόντους δεν βλέπω φως στο τούνελ.
Achilleas13
QUOTE(Dromeas7 @ Aug 26 2006, 11:11 PM) *
Αν οι Κόρβερ-Ιγκουαντόλα δεν ανεβάσουν λίγο τα ποσοστά τους σε πόντους δεν βλέπω φως στο τούνελ.


Συμφωνώ απόλυτα.Δεν μπορεί ο Iverson να πάρει πάλι μόνος του την ομάδα στις πλάτες του.
Dromeas7
Sixers sign Henderson and McFarlin
The 76ers announced on Friday that they have signed free agent forward/center Alan Henderson and Rookie Free Agent Ivan McFarlin. Henderson, a 6-foot-9, 240-pound forward/center, has averaged 8.1 points and 5.1 rebounds in 614 career games and McFarlin grabbed 9.7 rebounds for the Sixers in this Summer's Rocky Mountain Revue.


απο sixers.com
Dromeas7
Μα καλα χάσαμε απο την μπάρτσα??????????????????????

Ε-Λ-Ε-Ο-Σ... 68.gif
Achilleas13
φιλικο ήταν .Δεν πειραζει
amra01
καλά η ομάδα πετάει παίζει καλύτερα απο ποτέ δεν το περίμενα!
ο Corver με τον AI παίζουν καλύτερα απο ποτέ.
Dromeas7
Sixers are alive and kicking παιδες!!

Αν συνεχίσει έτσι ο Κόρβερ και ο Κάρνει κάνει το κάτι παραπάνω τότε θα πάμε μακρια.
Σίγουρα όχι τελικους αλλα θα κάνουμε πολλές κηδείες...

AI και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!!!!!!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

76ers-sm.gif 76ers-sm.gif 76ers-sm.gif
Achilleas13
Τρενο η ομάδα.Μπορει να φτασει πιστευω μέχρι τελικούς περιφέριας
Dromeas7
Ti θέλω και μιλάω τους μάτιασα!!!! 68.gif

Αχ αυτά τα ριμπάουντ!!!Αντε ρε Νταλεμπερτ 3 μετρα παλικάρι πάρε κανενα σκουπίδι πια!ΕΛΕΟΣ!!
NBAholic
Γενικώς δεν μπορούμε να κάνουμε προβλέψεις τόσο νωρίς...Τι να πουν δηλαδή οι Χωκς και οι Μαβς, αντίστοιχα; wink.gif
sarounas
QUOTE(Dromeas7 @ Nov 7 2006, 03:05 AM) *
Sixers are alive and kicking παιδες!!

Αν συνεχίσει έτσι ο Κόρβερ και ο Κάρνει κάνει το κάτι παραπάνω τότε θα πάμε μακρια.
Σίγουρα όχι τελικους αλλα θα κάνουμε πολλές κηδείες...

AI και τα μυαλά στα κάγκελα!!!!!!!!!!! bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif

76ers-sm.gif 76ers-sm.gif 76ers-sm.gif


είχε δίκιο ο ΑΙ όταν έλεγε για τον Κόρβερ, τρομερός σουτέρ, όταν βρίσκει ρυθμό δεν σταματά με τίποτα
όταν τον είχα δει στον διαγωνισμό τριπόντων δεν μου γέμιζε το μάτι άλλά είναι φανερό ότι ήταν τρομερά αγχομένος,
πάντως για μένα ο κορυφαίος σουτέρ του πρωταθλήματος είναι εδώ και χρόνια ο Ρέι Άλεν
Pierce
Φιλαντέλφια: Εντονα παράπονα από Ουέμπερ


Δεν μπορεί να συνηθίσει στην ιδέα ότι δεν διαδραματίζει σημαντικό ρόλο στο παιχνίδι των ‘76ερς ο Κρις Ουέμπερ.
Ο 33χρονος άσος «υποχρεώθηκε» από τον προπονητή του Μορίς Τσικς να δει όλη την 4η περίοδο της τελευταίας αναμέτρησης των Φιλαντέλφια από τον πάγκο, κάτι που συνέβη μάλιστα για δεύτερη φορά στις έξι πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της ομάδας.

«Νομίζω ότι έχω ζήσει πάρα πολλά για να μου συμπεριφέρονται έτσι. Γνωρίζω ποια είναι η κατάσταση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι συμβιβάζομαι με αυτή και κοιτάζω το μέλλον.
Αν συμβιβαζόμουν, θα ήμουν αδιάφορος και θ’ αποδεχόμουν έναν ρόλο, τον οποίο είναι αδύνατο ν’ αποδεχθώ», δήλωσε εμφανώς χολωμένος ο Ουέμπερ, με την 14ετή θητεία στο ΝΒΑ.

Ο Ουέμπερ συμπλήρωσε ακόμη ότι όταν στα φιλικά παιχνίδια «έβγαζε μάτια» με την απόδοσή του, ο Τσικς ήταν απολύτως ξεκάθαρος με τον ρόλο που θα έχει στην ομάδα, αλλά όταν τον ρώτησαν ποιος θα ήταν αυτός ο ρόλος εκείνος απάντησε: «Πηγαίνετε και ρωτήστε τον ίδιο».

Η καριέρα του Κρις Ουέμπερ έχει πάρει την... κατιούσα από το 2003, όταν υποχρεώθηκε σε μια πολύ σοβαρή επέμβαση στο γόνατο.


www.ethnosport.net
Pierce
Τη δική του απάντηση σε όσους τον χαρακτηρίζουν... γκάνγκστερ έδωσε ο "answer", κατά κόσμον Άλεν Άιβερσον. Ο γκαρντ των 76ers προθυμοποιήθηκε να πληρώσει τα έξοδα της κηδείας ενός 22χρονου, όταν νεαροί τον πυροβόλησαν επειδή αρνήθηκε να δώσει τη φανέλα του Άιβερσον που φορούσε.

Λίγους μήνες μετά την ανακοίνωση ότι η διάσημη μαμά του με χρήματα του γιου της, θα ανοίξει σχολείο, ο παρεξηγημένος Άιβερσον δείχνει ξανά το κοινωνικό του πρόσωπο.

"Δεν νομίζω ότι ένας μόνο μπορεί να κάνει όσα πρέπει να γίνουν, πιστεύω όμως ότι αυτός ο ένας μπορεί να βοηθήσει", είπε ο Άιβερσον μετά το παιχνίδι με τους Σουπερσόνικς.

Το συμβάν, ένα από τα πολλά έγινε πριν από τρία χρόνια στη νοτιοδυτική πλευρά της πόλης της Φιλαδέλφεια.

Ο άτυχος Κέβιν Τζόνσον περίμενε το λεωφορείο για να γυρίσει στο σπίτι του, όταν ένα γκρουπ εφήβων απαίτησε να βγάλει τη λευκή φανέλα (με τις κόκκινες λεπτομέρειες) που φορούσε και είχε στην πλάτη το όνομα του διάσημου παίκτη.

Ο Τζόνσον αρνήθηκε και τότε ένας από τους νεαρούς (με "λερωμένο" ποινικό μητρώο), ο Ρόμπερτ Φέργκιουσον τον πυροβόλησε στον λαιμό.

Ο άτυχος νεαρός έμεινε παράλυτος από τον λαιμό και κάτω. Η κατάσταση της υγείας του με τα χρόνια επιδεινώθηκε. Ο νεαρός υπέστη εγκεφαλική αιμορραγία και έπεσε σε κώμα, όπου πριν από δύο ημέρες η οικογένεια του αποφάσισε να τερματίσει τη μηχανική υποστήριξη.

"Αν ήθελαν σοβαρά αυτή τη φανέλα, θα τους είχα δώσει 100", είπε ο Άιβερσον, αναφερόμενος στους νεαρούς εγκληματίες, "είναι πολύ σκληρό να πεθαίνει κάποιος για κάτι τόσο ασήμαντο".

Ο Άιβερσον δεν θα πάει στην κηδεία, μιας και οι 76ers παίζουν στο Μιλγουόκι την ημέρα της κηδείας.

Επικοινώνησε με τη μητέρα του νεαρού για να εκφράσει τα συλληπητήρια του και οι μάρτυρες που άκουσαν τη συνομιλία, είπαν ότι ο Άιβερσον συγκινήθηκε όταν έμαθε ότι ο Τζόνσον θα βρεθεί στην τελευταία του κατοικία, φορώντας τη φανέλα του.


www.sport24.gr



τι να πει κανεις....
Dromeas7
Και το ζήτημα τώρα είναι πως ξεφορτωνόμαστε τώρα τον Γουέμπερ??

Πάλι δηλώσεις εναντίον του Μο-τσικς...
Πάντως είναι κρίμα με τέτοιες φοβερές εμφανίσεις απο τον Ιγκουαντόλα να μην μπορούμε να πάρουμε αποτελέσματα. 68.gif
Dromeas7
Άμα δώσουμε Webber,Κorver και Dalembert παίρνουμε Garnet ή έστω jermaine O'neil? icon_drunk.gif

Μάλλον ονειρεύομαι έτσι....
Pierce
αμα δωσει ολους αυτους ποιος θα μεινει? ο ιβερσον με τον ιγκουανταλα τον γκαρνετ ή τον ονιλ και μετα τι?ποιος θα παιξει?
Dromeas7
QUOTE(pierce21 @ Nov 30 2006, 03:02 PM) *
αμα δωσει ολους αυτους ποιος θα μεινει? ο ιβερσον με τον ιγκουανταλα τον γκαρνετ ή τον ονιλ και μετα τι?ποιος θα παιξει?



Μωρε κατι θα βρουμε!!Σημασια έχει να φύγουν οι κουλοί!!! 68.gif

Έχουμε και τον Green μην το ξεχνάμε...
Dromeas7
Και η κατρακύλα συνεχίζεται............ 68.gif




shot.gif 76ers-sm.gif icon_tomato.gif
NBAholic
To 1986, είδαμε ομάδα (Μπουλς) να περνά στα πλέι οφ έχοντας σημειώσει μόλις 30 νίκες. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι παρόμοιο, αλλά οι ουραγοί των φετινών ανατολικών πλέι οφ δε θα νιώθουν καθόλου περήφανοι. Με άλλα λόγια, οι Σίξερς θα πεθάνουν σχεδόν μαζί με την ελπίδα.
Dromeas7
QUOTE(NBAholic @ Dec 7 2006, 10:53 PM) *
To 1986, είδαμε ομάδα (Μπουλς) να περνά στα πλέι οφ έχοντας σημειώσει μόλις 30 νίκες. Δεν ξέρω αν θα γίνει κάτι παρόμοιο, αλλά οι ουραγοί των φετινών ανατολικών πλέι οφ δε θα νιώθουν καθόλου περήφανοι. Με άλλα λόγια, οι Σίξερς θα πεθάνουν σχεδόν μαζί με την ελπίδα.



Μου άρεσε η τελευταία ατάκα.

Αν μπορείς ξεκίνησε ενα τοπικ για την τεράστια διαφορά σε δυναμικότητα και αποτελέσματα ανατολικης και δυτικής περιφέρειας.

Είναι κάτι παραπάνω απο σίγουρο ότι θα περάσουν ομάδες με <50%!!!!

Ας ελπίσουμε ότι μια απο αυτές θα είναι και η Phily.
Pierce
ο webber μοιαζει αναγεννημενος τωρα που δεν παιζει ο αλλεν... ειχε 19 ποντους 11 ριμπάουντ, 8 ασίστ στον αγωνα με τους ματζικ οπου χασανε με 2ποντους(οι 76ερς)
morfi
Η κατηφορα αυτης της ομαδας δεν εχει τελειωμο φετος... καλο θα ηταν να βρουν μια λυση και μαλιστα γρηγορα. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΚΑΛΟΙ ΣΙΞΕΡΣ ΠΟΥ ΗΞΕΡΑ ? ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΘΕΣΗ ! ΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ ! ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΡΕΚΟΡ ΜΕ ΤΟΥΣ ΜΠΟΜΠΚΑΤΣ ! ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΣΕΤΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΤΟΥ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ. ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ !
Dromeas7
Λίγα τα λόγια σου πρασινοσκουφίτσα...

Η ομάδα θα βρει τον δρόμο της.
Σε πάω στοίχημα ότι πάνω απο εσάς θα τελείωσουμε στο regular season tongue.gif
Pierce
QUOTE(Dromeas7 @ Dec 12 2006, 05:32 PM) *
Λίγα τα λόγια σου πρασινοσκουφίτσα...

Η ομάδα θα βρει τον δρόμο της.
Σε πάω στοίχημα ότι πάνω απο εσάς θα τελείωσουμε στο regular season tongue.gif

keep on dreaming.... 19.gif
Dromeas7
Θα μιλήσουμε στο παρκέ όταν πρέπει μικρά πράσινα ανθρωπάκια... shot.gif
Pierce
ο καιρος γαρ εγγυς φιλτατε δρομεα... σημερα τα ''μικρα πρασινα αανθρωπακια'' θα κανουν ενα παρτακι στην εδρα σου και θα σε βυθισουν ακομα πιο κατω... tongue.gif
NBAholic
-Σε έχω όποτε θέλω, σάπια γκάιντα!
-Άντε από δω χάμω, ρε 666ερ!

Trash talking σε ελληνικό φόρουμ ΝΒΑ; Δάκρυσα!
Dromeas7
Έλεος διώξαμε τους Barnes και salmonsκαι αυτοι έχουν αναγεννηθεί Στο GS και Sacramento αντιστοιχα.
Μήπως λεω μήπως ο Mo cheeks είναι το προβλημα και η κάκιστη διαχείρηση του υλικού που κάνει??

Έλεος!!Αφήνουμε ΤΟΝ ΑΙ για να μείνουν οι καταστροφεις M.Cheekw και King!!!!

ΞΥΠΝΑ ΠΡΟΕΔΡΕΕΕΕΕ!!
Pierce
οπως θα ελεγαν και οι φιλτατοι αρειανοι δρομεα.. ΠΟΥΛΕΛΕ ΑΜΑΝ ΑΜΑΝ 19.gif tongue.gif
δεν νομιζω να σε χαλασε η κατοσταρα και οι 20 ποντοι μεσα στην εδρα σου... biggrin.gif
Dromeas7
απογοήτευση τίποτα άλλο.

Είμαστε μακράν η χειρότερη ομάδα της λίγκας.
Ντροπή στον προπονητή και στον GM.Αυτοί φταίνε.Είμαι σίγουρος ότι στο Wachovia Center θα έχουν αρχίσει οι κορνέδες!!!!!
Pierce
οκ ο μιλλερ ειναι καλη ανταλλαγη. και ο σμιθ ειναι καλος παικτης. αλλα δεν κανει τα ιδια ακριβως πραγματα με τον ιγκουανταλα ρε παιδια??
NBAholic
Όχι, ο Σμιθ θα παίζει αναπληρωματικό τεσσάρι.
Όπως ειπώθηκε και αλλού, το Ντένβερ μοιάζει να βγαίνει κερδισμένο, αλλά μην υποτιμάτε το Μάικ Μίλερ. Παρέχει υπηρεσίες πόιντ γκαρντ, κάτι που οι Σίξερς είχαν πολύν καιρό να δουν σε υψηλό επίπεδο, μιας και ο Άιβερσον έδινε την μπάλα μόνο όταν έβλεπε το νταμπλ τιμ και δεν είχε διάδρομο. Απ'το τωρινό χάλι, θα βελτιωθούν.
Τώρα, για το τι θα πετύχουν στα ντραφτ, άγνωστο. Δε βλέπω πάνω από επιλογές πρώτης 20άδας.
Dromeas7
Όπως έχω γράψει και πιο πάνω την έχουν κάψει τη χρονια οι 76ers.Θα ρίψουν όλο το βάρος τους στα ντραφτ του χρόνου.Θα ψάξουν να βρουν τον νέο ΑΙ.Αν και αμφιβάλω με τα μυαλά που κουβαλάνε. 68.gif
Pierce
QUOTE
Aντιπροέδρος στους Φιλαδέλφεια 76ερς ανέλαβε ο Λάρι Μπράουν επιστρέφοντας στην ομάδα που ως προπονητής καθοδήγησε από το 1997 ως το 2003, φτάνοντας μάλιστα στους τελικούς του ΝΒΑ το 2001. Ο πολυνίκης προπονητής θα είναι άμεσος στυνεργάτης του προέδρου του συλλόγου, Μπίλι Κινγκ, τον οποίο και θα βοηθά στη διοίκηση του συλλόγου και το σχεδιασμό της ομάδας.

"Είναι επιστήθιος φίλος μου για περισσότερα από 20 χρόνια και όταν μου πρότεινε να αναλάβω τη συγκεκριμένη θέση δεν μπορούσα να αρνηθώ. Χαίρομαι πολύ που θα συνεργαστούμε και πάλι και ελπίζω να φέρουμε πολλές επιτυχίες στην πόλη της Φιλαδέλφεια, την οποία λατρεύω εγώ και η οικογένειά μου", δήλωσε ο 66χρονος τεχνικός sportime.gr


δηλαδη προπονητικη για τον γερο-λαρι τελος ουσιαστικα ε?
Pierce
QUOTE
Σε συμφωνία με τη διοίκηση των Φιλαδέλφεια 76ερς για την εξαγορά του υπολοίπου του συμβολαίου του έναντι 5 εκατομμυρίων δολαρίων ήρθε ο Κρις Ουέμπερ, όπως αναφέρουν τα αμερικανικά μέσα ενημέρωσης. Ο 34χρονος πάουερ φόργουορντ αποκτήθηκε τον Φεβρουάριο του 2005 από τους Σακραμέντο Κινγκς και πέρυσι είχε 2,2 πόντους, 9,9 ριμπάουντ και 3,4 ασίστ κατά μέσο όρο σε 75 αγώνες, ωστόσο φέτος ταλαιπωρήθηκε από αρκετούς τραυματισμούς και έχει περιοριστεί σε μόλις 18 συμμετοχές με 11 πόντους, 8,3 ριμπάουντ και 3,4 ασίστ ανά παιχνίδι. Η επικείμενη αποχώρηση του νούμερου 1 των ντραφτ του 1993 αδειάζει πολύ χώρο στο salary cap των Σίξερς, καθώς ο έμπειρος άσος είχε λαμβάνειν φέτος 20,7 εκατομμύρια δολάρια και επιπλέον 22,3 εκατομμύρια δολάρια για την επόμενη σεζόν.sport-fm.gr


χμ,κατι δεν παει καλα με αυτη την ομαδα αυτη τη στιγμη.ισως ετοιμαζουν κατι καλο με τοσο χωρο που εχουν κανει στο σαλαρι καπ...αν οχι τωρα σιγουρα του χρονου
Pierce
με δηλωσεις του ο κρις ειπε οτι θελει να παει σε ομαδα που χτυπαει το πρωταθλημα.Στην Ανατολή, προτιμά τους Heat ή τους Pistons, ενώ αν επιστρέψει στη δυτική περιφέρεια θέλει να παίξει σε Spurs, Mavericks ή Lakers. χολικ τι εχεις να πεις για την προοπτικη να ερθει στην ομαδα σου? εγω παντως στην δικια μου (Mavericks ) ΔΕΝ ΤΟΝ ΘΕΛΩ tongue.gif
NBAholic
Στο Ντάλας, θα περιοριστεί πλέον σε μια καλύτερη έκδοση του Βαν Χορν...Η απουσία του Όντομ στο ΛΑ τον καθιστά. Αλλά και όταν επιστρέψει ο Λαμάρ, θα μπορούσε να παίξει στο 3 και ο Κρις στο 4. Έχουν και μερικά κοινά χαρακτηριστικά, όπως την πάσα και το σουτ από μέση απόσταση. Το θέμα με το Γουέμπερ, πέραν απ'τα κλασικά (ηλικία, τραυματισμοί) είναι ότι δεν προσθέτει αμυντική σκληράδα ούτε clutch play και ηγεσία στην ομάδα, τα οποία χρειαζόμαστε κι από άλλους παίχτες πλην του Κόμπι, ιδίως όταν δεν είναι στη μέρα του. Αλλά όπως και να 'χει, πόσοι θα προτιμούσαν το κρέας τον Κουόμε για βασικό πάουερ;
Dromeas7
Κερδίσαμε τους πρωταθλητές!!!!!!OOOOOOOOOOOYEAAAAAAAAAAAAAAAA 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Pierce
ohmy.gif w00t.gif
ο αντρε μιλλερ εβγαλε ενα αλει ουπ πισω απο την σεντρα και ο ιγκουανταλα εκανε αυτο που επρεπε....
βρειτε το και δειτε το αξιζει...
Alexmei
QUOTE(pierce21 @ Jan 24 2007, 02:59 PM) *
ohmy.gif w00t.gif
ο αντρε μιλλερ εβγαλε ενα αλει ουπ πισω απο την σεντρα και ο ιγκουανταλα εκανε αυτο που επρεπε....
βρειτε το και δειτε το αξιζει...



Εδώ


Για φανταστήτε πιο νούμερο θα είναι... biggrin.gif
morfi
Θα μπορουσε να ηταν μια καλη προσθηκη για τους λεικερς και αυτο που λες θα ηταν το καλυτερο
QUOTE(NBAholic @ Jan 11 2007, 10:57 PM) *
Αλλά και όταν επιστρέψει ο Λαμάρ, θα μπορούσε να παίξει στο 3 και ο Κρις στο 4.

αλλα με την προιστορια μεταξυ γουεμπερ και λεικερς ( shot.gif ) δεν θα μου αρεσε να τον δω με την φανελα των λιμνανθρωπων...


QUOTE(NBAholic @ Jan 11 2007, 10:57 PM) *
Το θέμα με το Γουέμπερ, πέραν απ'τα κλασικά (ηλικία, τραυματισμοί) είναι ότι δεν προσθέτει αμυντική σκληράδα ούτε clutch play και ηγεσία στην ομάδα, τα οποία χρειαζόμαστε κι από άλλους παίχτες πλην του Κόμπι, ιδίως όταν δεν είναι στη μέρα του.

Σε "αμυντικη σκληραδα, clutch play και ηγεσια" εκτος του κομπι μπορει και ο λαμαρ οντομ να παρει μερος σε αυτα. Οχι στον βαθμο που παιρνει ο κομπι αλλα κανει αρκετα καλη δουλεια. Δλδ και ο γουμπερ να μην συμμετασχει πολυ σε αυτα που αναφερεις μικρο το κακο. Αν τωρα παλι βοηθησει καλο θα ειναι ! cool.gif

QUOTE(NBAholic @ Jan 11 2007, 10:57 PM) *
Αλλά όπως και να 'χει, πόσοι θα προτιμούσαν το κρέας τον Κουόμε για βασικό πάουερ;

Αυτο ακριβως ! Ακομα και για αναπληρωματικος του γουεμπερ θα με ψιλοχαλαγε...
Dromeas7
Κοιτα να δεις που η ομάδα χωρίς αστέρια πετάει!!!Βέβαια δεν κερδίζουμε και καμια σπουδαία ομαδα αλλα κατι είναι και αυτό. Και να σημειώσω ότι μέσα στον Φλεβάρη η ομάδα έχει 8 παιχνίδια μεσα στην έδρα της.Λέτε να βγούμε play-off?Καλό ε????Ξέρω και άλλα ανέκδοτα......
Dromeas7
Δυστυχώς δεν πήραμε όσα παιχνίδια έπρεπε στην έδρα μας.Ελπίζω να περάσουμε τις 27 νίκες μέχρι το τέλος.Αχ ρε ομάδα όλο πικρες μας κερνάς sad.gif
NBAholic
Τι κέρδος θα υπάρξει με το να πετύχετε 27+ νίκες από τη στιγμή που θα χάσετε τα πλέι οφ; Όταν αποκλειστείς, σκοπός σου δυστυχώς είναι να διασυρθείς, μήπως και σε λυπηθεί η λοταρία...
jjc
Να τοι που ξεπεταχτηκαν κι αυτοι. Καλα 7 συνεχομενες νικες δεν εχουν κανει αλλες ομαδες. Ετσι και μπονε πλευ οφς αλλαζω ομαδα(πλακιτσα)
leelo15
Το πρώτο παιχνίδι το χάσαμε με 9 από τους Ραπτορς. Τα play-off δεν νομίζω να τα φτάσουμε γιατί αν γίνει, θα μιλάμε για θαύμα... tongue.gif

Πάντως η ομάδα μου αρέσει αρκετα, ο Iguadala είναι γκαρντ με τα όλα του και προσωπικά αρχίζω και τον βάζω στο επίπεδο Κόμπε και Ουειντ. Ο Κορβερ νομιζω πως αν συνεχισει να έρχεται από τον μπάνκο θα βγει και best 6th-man. Ο Dalembert και ο Miller είναι σίγουρα πρωτοκλασάτοι παίχτες με τον πρώτο να με απογοητεύει, περίμενα κάποτε να εξελιχτεί σε πολύ μεγάλη δύναμη κάτω από τα καλάθια. sad.gif

Μακάρι να πάμε καλά φέτος, και σίγουρα να έχουμε μια αξιοπρεπή θέση ας μην μπούμε και play-off happy.gif
B for Basketball
Φοβερο παιχνιδι στην Philadelphia στην επιστροφη του Allen για πρωτη φορα στο γηπεδο που μεγαλουργησε!

Και αποτελεσμα ο Allen παρα την πολυ καλη εμφανιση εχασε στα τελευταια δευτερολεπτα το παιχνιδι

113-115 τελικο σκορ!

Ο παιχτης ισοφαρισε με τριποντο 1 λεπτο πριν τι ληξη (113-113) αλλα ο Dalembert μιλησε τελευταιοις με lay-up στα 32 δευτερα. Στα υπλοιπα δευτερολαπτα δεν σημειωθηκε καλαθι και η νικη πηγε στους γηπεδουχους.

Ο Allen εκτος των 32 ποντων ειχε 8 as 3 rebs 3 stl και 13 στα 24 ,3-5 3pts
Aπο κοντα ακολοθησαν
Αnthony 26 pts 4 rebs 4 as
Martin 24 pts 6 rebs 4 as

Aπο την αλλη πλευρα
Miller 28 pts 12 as
Iggy 21 pts 5 rebs 6 as

Phila 7th (34-34) παλευουν και αυτοι για μια καλυτερη θεση αλλα νιωθουν κ την ανασα της Ατλαντα!
Denver 9th χανουν εδαφος για την μαχη της 8ης θεσης εναντι στο Golden State!
Rondo
Την παραίτηση του από τη θέση του αντιπροέδρου των Φιλαδέλφεια 76ερς υπέβαλε ο Λάρι Μπράουν. Σύμφωνα με τον μάνατζέρ του, ο πολύπειρος τεχνικός προτίθεται να επιστρέψει στο χώρο της προπονητικής εργαζόμενος είτε σε ομάδα του ΝΒΑ είτε σε κάποιο κολέγιο. Ο 67χρονος τεχνικός είναι ο μοναδικός που έχει κατακτήσει τίτλο στο NCAA (με το Κάνσας το 1988) και στο ΝΒΑ (με τους Πίστονς το 2004). Το συνολικό ρεκόρ του στις οκτώ ομάδες που έχει εργαστεί στο καλύτερο πρωτάθλημα του κόσμου είναι 1.010 νίκες και 800 ήττες.
http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=128683
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.