Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Chat out, προσωρινά
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Νέα-ανακοινώσεις
dizzy_fingers
Για λόγους ασφαλείας, το chat απενεργοποιήθηκε.

Ψάχνω τους καλύτερους δυνατούς τρόπους για αντικατάστασή του στις προσεχείς μέρες.

Ζητώ την κατανόηση των μελών των υπόλοιπων κατηγοριών biggrin.gif.
morfi
ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΓΥΝΑΙΚΑ ?
sch
Dizzy, καλησπέρα...πότε βλέπεις να έχουμε ξανά chat?...ευχαριστώ!
kostasvc15
Οσες φορες ειχα μπει εγω πανω απο ενα ατομο δεν ειχα δει!(ασε που δε σου μιλανε tongue.gif )
Das Kapital
QUOTE(sch @ Jun 10 2007, 11:36 PM) *
Dizzy, καλησπέρα...πότε βλέπεις να έχουμε ξανά chat?...ευχαριστώ!


msn δεν εχετε ρε?
basket4
QUOTE(kostasvc15 @ Jun 10 2007, 11:51 PM) *
Οσες φορες ειχα μπει εγω πανω απο ενα ατομο δεν ειχα δει!(ασε που δε σου μιλανε tongue.gif )


χαχα...μηπως φταις εσυ??χαχαχαχα...πλακιτσα..οι περισσοτεροι μπαινουν το πρωι! peace.gif
basket4
QUOTE(lebron15 @ Jun 10 2007, 11:59 PM) *
msn δεν εχετε ρε?


αλλο να μιλας με το τσατ του φορουμ..και αλλο απο το μσν...εμενα προσωπικα το τσατ μου αρεσε πολυ..

αντε βρε Σπυρο να το ξαναφτιαξεις...οσο πιο γρηγορα μπορεις
peace.gif smiley.gif
dizzy_fingers
Chat θα μπει παιδιά, απλά ψάχνω να βρω το κατάλληλο.

Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif
Das Kapital
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 11 2007, 01:31 AM) *
Chat θα μπει παιδιά, απλά ψάχνω να βρω το κατάλληλο.

Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif


Γιατι δε φτιαχνεις shoutbox? tongue.gif

Ζηταω πολλα ε? smiley.gif
liolias
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 11 2007, 01:31 AM) *
Chat θα μπει παιδιά, απλά ψάχνω να βρω το κατάλληλο.

Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif


Dizzy αποτι ειδα ποιο πανω λες οτι θα αλλαξει για λογους ασφαλειας. Αν ειναι αυτο το θεμα γιατι δεν κανεις απλα ενα channel register με ονομα basketforum πχ στο mirc που μπαινουν πολλοι και ειναι και ακινδυνο??
dizzy_fingers
Κάτι τέτοιο θα γίνει (με λίγο ομορφότερο template), απλώς τόσο καιρό έψαχνα κάποια φόρμα που να τραβάει τα nicknames από το φόρουμ και να μη χρειάζεται να κάνεις ξανά register στο chat. Δύσκολο όμως οπότε....

lebron, shoutbox υπήρχε μία εποχή και αν και με έχει πρήξει ο κεφ τόσο καιρό tongue.gif, δε βάζω στη θέση του chat γιατί δεν είναι το ίδιο άμεσο. Τα πρωινά που μαζεύονται καμιά δεκαριά και βάλε άτομα θα ήταν αρκετά δύσχρηστο.
Alexmei
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 11 2007, 01:31 AM) *
Chat θα μπει παιδιά, απλά ψάχνω να βρω το κατάλληλο.

Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif



Δηλαδή θα χάνουμε 5 δευτερόλεπτα από την ζωή μας;;; tongue.gif

Καλά δεν έχω μπει ποτέ στο chat, είχα ξεχάσει οτι υπάρχει και μια εποχή rolleyes.gif
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 10 2007, 10:31 PM) *
Chat θα μπει παιδιά, απλά ψάχνω να βρω το κατάλληλο.

Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif


Ελπίζω … rolleyes.gif να μην είναι αυτό που είδα πριν από λίγο το chat που εννοούσες.. blink.gif
Θέλω να πω…. Ότι ή είναι δύσχρηστο ή δεν το έχουμε συνηθίσει ακόμα…. Τι να πω… sad.gif
Πάντως αν τελικά καταλήξεις στο συγκεκριμένο, μάλλον θα χρειαστούμε οδηγίες χρήσης…χι χι smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ Jun 11 2007, 01:31 AM) *
Απλά να γνωρίζετε πως το επόμενο που θα μπει θα είναι πολύ χαμηλότερων δυνατοτήτων από αυτό που υπήρχε ήδη.
Επίσης, θα πρέπει κατά πάσα πιθανότητα να κάνετε ξεχωριστό log in στο chat απ'ότι στο φόρουμ.

sad.gif

Γιατί όλα αυτά;
sch
QUOTE(Live strong @ Jun 11 2007, 01:28 PM) *
Ελπίζω … rolleyes.gif να μην είναι αυτό που είδα πριν από λίγο το chat που εννοούσες.. blink.gif
Θέλω να πω…. Ότι ή είναι δύσχρηστο ή δεν το έχουμε συνηθίσει ακόμα…. Τι να πω… sad.gif
Πάντως αν τελικά καταλήξεις στο συγκεκριμένο, μάλλον θα χρειαστούμε οδηγίες χρήσης…χι χι smiley.gif

Σπύρο, στείλε οδηγίες για το chat ή άλλαξε το όπως ήταν πριν... Επικοινώνησε με την live strong για περαιτέρω πληροφορίες...
dizzy_fingers
Ποιός σας είπε ότι το chat είναι έτοιμο?
dizzy_fingers
Τώρα είναι έτοιμο.

Το λουκ είναι τελείως διαφορετικό από το προηγούμενο οπότε θα πρέπει να το συνηθίσετε.

Το καλό είναι ότι πέτυχα το integration οπότε δε χρειάζεται να κάνετε log in εκ νέου (και να χάνεις 5" από τη ζωή σου alex tongue.gif).

Δείτε το και πείτε μου τη γνώμη σας.
leonkalf
Άντε παιδιά... καλές συνομιλίες!!
Εμπρός ξανά στις επάλξεις!! 69.gif
Ξέρω ότι σας έλειψε, φαντάζομαι ότι από το πρωί θα πάρει "φωτιά"¨. Θα είναι καλό test!! smile.gif

Μπράβο Σπύρο! Πιστεύω ότι όλα τα παιδιά σε ευχαριστούν! 41.gif Και εγώ ιδιαιτέρως, αφού δεν μπορούσα να τους κρατήσω άλλο χωρίς chat... Είχαν γίνει πολύ πιεστικοί.... tongue.gif

Καλές μπασκετικές (.... και μη... tongue.gif ) συζητήσεις rolleyes.gif
Alexmei
Σπύρο είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ! 41.gif 41.gif Ευτηχώς γιατί για 5" ίσως είχα και κάτι πιο σημαντικό να κάνω! banana.gif
kostasvc15
Πολυ καλο ειναι dizzy 41.gif
Μου αρεσει περισσοτερο απο το αλλο εμενα...
Live strong
Λυπάμαι Σπύρο μου που θα το πω, αλλά δεν ξετρελάθηκα. smile.gif
Το προηγούμενο ήταν πολύ πιο εύχρηστο αλλά όχι ασφαλές προφανώς! huh.gif
Τέλος πάντων, θα το συνηθίσουμε. Από το να μην έχουμε καθόλου ας μην είμαστε αχάριστοι. rolleyes.gif wub.gif
Υπάρχει όμως ένα προβληματάκι. Γιατί δεν κρατάει τα nicknames;
Πρέπει να το γράφω όποτε μπαίνω…. ohmy.gif
Επίσης γιατί κρατάει και τους προηγούμενους διαλόγους; Λογικά δεν θα έπρεπε να μην φαίνονται; cool.gif smiley.gif
dizzy_fingers
Τα nicknames τελικά δεν τα κρατάει?
Όταν είχα πρωτομπει χθες, βρήκα τους sch και gulliana 13 fan και μου είπαν ότι δεν τους ζήτησε να τα περάσουν και πήγαν αυτόματα huh.gif.

Οι διάλογοι σε αυτό το τσατ μένουν..big deal βρε Βιργινία μου tongue.gif.

Το βράδυ θα φτιάξω μερικά προβλήματα που μου μεταφέρθηκαν...
Das Kapital
Παντως εγω που μπηκα,μπηκα απευθειας χωρις log in και τετοια!!!
liolias
Και γω ετσι μπηκα. Αρκετα καλο φαινεται.
dolly12
nai kai egw xwris login mpika alla epeidi akrivws ta rkataei auti ti stigmi xwris na eimai online exw 3 diaforetika etsi giati ka8e fora eprepe na vazw kapoio allo gia na mpw....

nomizw oti eite auto na allaxeis eite to chat einai xalia se sxesime to allo!!!

sugnwmi dizzy alla de m aresei ka8olou... 68.gif 68.gif

pantws euxaristoume gia oti kaneis (na min eimaste kai axaristoi) smiley.gif
sch
καλησπέρα, έχουμε κανένα νέο για το ''κολλημένο'' chat?...θα ξαναλειτουργήσει?
Live strong
QUOTE(sch @ Jul 16 2007, 08:02 PM) *
καλησπέρα, έχουμε κανένα νέο για το ''κολλημένο'' chat?...θα ξαναλειτουργήσει?


Με πρόλαβες... smiley.gif
Pierce
αν εννοειτε το προηγουμενο τσατ που υπηρχε δεν νομιζω(καλα δε βαζω το χερι μου στη φωτια cool.gif ), διοτι υπηρχαν καποιες μεγαλες τρυπες ασφαλειας που θα μπορουσαν να ειχαν κανει μεγαλο κακο στο φορουμ. (και δεν νομιζω οτι ειναι επισκευασιμες )
Live strong
QUOTE(pierce21 @ Jul 17 2007, 08:30 AM) *
αν εννοειτε το προηγουμενο τσατ που υπηρχε δεν νομιζω(καλα δε βαζω το χερι μου στη φωτια cool.gif ), διοτι υπηρχαν καποιες μεγαλες τρυπες ασφαλειας που θα μπορουσαν να ειχαν κανει μεγαλο κακο στο φορουμ. (και δεν νομιζω οτι ειναι επισκευασιμες )


Δε λέμε για το προηγούμενο αλλά γι αυτό που υπήρχε μέχρι τη Πέμπτη.
Απλά κόλλησε ξαφνικά κατά τις 12.00 το μεσημέρι και από τότε δεν «λαλάει» rolleyes.gif
Pierce
xm ενδιαφερον. tongue.gif μπηκα χθες να το τσεκαρω αν λειτουργουσε αλλα δεν καταλαβα οτι ειχε κολλησει. αναρωτιεμαι αν το εχει παρει πρεφα ο σπυρος.
Live strong
QUOTE(pierce21 @ Jul 17 2007, 08:47 AM) *
xm ενδιαφερον. tongue.gif μπηκα χθες να το τσεκαρω αν λειτουργουσε αλλα δεν καταλαβα οτι ειχε κολλησει. αναρωτιεμαι αν το εχει παρει πρεφα ο σπυρος.


Το πιθανότερο όχι. δεν του έστειλα κι εγώ κάποιο μήνυμα αλλά φαντάστηκα ότι αφού το ήξερε ο leonkalf θα το μάθαινε κι ο Σπύρος… cool.gif
dizzy_fingers
O Σπύρος δεν το είχε πάρει πρέφα αλλά λόγω διακοπών θα αφήσει τα πλήθη της ΕΣΚΑ χωρίς την ικανοποίηση της αμεσότητας για αρκετές μέρες ακόμα.
Μέχρι τότε μπορούν να βολευτούν με την σοφία της ανταλλαγής ετεροχρονισμένων απόψεων μέσω του φόρουμ tongue.gif.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 17 2007, 02:55 PM) *
O Σπύρος δεν το είχε πάρει πρέφα αλλά λόγω διακοπών θα αφήσει τα πλήθη της ΕΣΚΑ χωρίς την ικανοποίηση της αμεσότητας για αρκετές μέρες ακόμα.
Μέχρι τότε μπορούν να βολευτούν με την σοφία της ανταλλαγής ετεροχρονισμένων απόψεων μέσω του φόρουμ tongue.gif.

Δεν πειράζει Σπύρο μου, smile.gif κοίτα να περάσεις εσύ καλά και να ξεκουραστείς στις διακοπές σου icon_bored.gif κι εμείς θα τη βρούμε την άκρη. wink.gif
Καλές διακοπές! hippy.gif.jpeg icon_wave.gif
dizzy_fingers
Chat is back.

Μπείτε από το μενού πάνω: Forum Links -> Chat.

Ή κλικάρετε εδώ.
Live strong
Σπύρο, έχει πρόβλημα το chat! δεν μπορούμε να διαβάσουμε τι λέει ο άλλος που μπαινει στο room rolleyes.gif
dizzy_fingers
Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη... smile.gif
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 17 2007, 16:04 ) *
Αν γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένη... smile.gif


μμμμ. λοιπόν!!! μπαίνω στο room και κάποιος άλλος μαζί! γράφω, γραφει, αλλά φαίνεται μόνο το νικ (ποιος γράφει δηλαδή) και όχι ο διάλογος!

Επίσης καλώ κάποιον σε προσωπικό παράθυρο, σε μένα φαίνεται ότι ανοιγει, αλλά δεν μπορώ να δω τι γραφω, και ο άλλος δεν βλέπει καν το παράθυρο!!! αυτά τα ολίγα! smiley.gif
dizzy_fingers
Είναι long shot, αλλά ίσως φταίει αυτό:
Μήπως άλλαξες το χρώμα των γραμμάτων σε μαύρο από άσπρο που είναι το default?
Ή μήπως δε σου βγαίνει το σωστό σκιν? (είναι σκούρο με γκρίζα χρώματα, και φόντο ένα γήπεδο μπάσκετ την ημέρα, κι ένα ποτήρι ουίσκι το βράδυ...ναι μην γελάτε tongue.gif)

Εγώ δοκίμασα από δύο υπολογιστές (σπίτι-δουλειά) και από firefox και από internet explorer και δουλεύει κανονικά.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Dec 18 2007, 15:02 ) *
Είναι long shot, αλλά ίσως φταίει αυτό:
Μήπως άλλαξες το χρώμα των γραμμάτων σε μαύρο από άσπρο που είναι το default?
Ή μήπως δε σου βγαίνει το σωστό σκιν? (είναι σκούρο με γκρίζα χρώματα, και φόντο ένα γήπεδο μπάσκετ την ημέρα, κι ένα ποτήρι ουίσκι το βράδυ...ναι μην γελάτε tongue.gif)

Εγώ δοκίμασα από δύο υπολογιστές (σπίτι-δουλειά) και από firefox και από internet explorer και δουλεύει κανονικά.


γραμματα δεν άλλαξα! το φοντο το βλεπω μια χαρα...σήμερα βέβαια, έβλεπα τι μου λεγανε, αλλα όχι τα δικά μου!

και το private παραθυρο δεν ανοιγει, ούτε απο μενα ούτε από αλλον rolleyes.gif
dizzy_fingers
Τί λειτουργικό σύστημα έχεις? (Windows XP?)
Τί browser χρησιμοποιείς? (Firefox, Internet Explorer?)

Τα γράμματα που δε βλέπεις, μάρκαρέ τα με τον κέρσορα και δες αν τα επιλέγει.


Και μία τελευταία ερώτηση. Από τη δουλειά γράφεις? Επειδή παίζει να σας έχουν μπλοκάρει εκεί κάποιες λειτουργίες...
dizzy_fingers
Τελικά, βγάλαμε άκρη.

Δε δουλεύει σε Internet Explorer 6 (ω τί έκπληξη, αυτός ο φοβερός browser tongue.gif), οπότε μέχρι να ανεβάσω ένα full browser compatibility chat, μπορείτε να μπαίνετε μόνο μέσω firefox ή άλλου εκτός του ΙΕ6.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.