Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιοι παικτες θα εχουν break out year
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
a bullet for your head
Οπως περσι,ετσι & φετος ανοιγω ενα poll για τους παικτες που ενδεχομενως να πραγματοποιησουν break out year..
Τοποθετησα 8 παικτες απ την ανατολη,8 παικτες απ την δυση,καθως & την επιλογη ''αλλος''..
Στις παρενθεσεις ειναι οι καλυτεροι μ.ο. που εχουν επιτυχει,καθως & σε ποια σεζον..
ΕΙΝΑΙ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΛΛΑΠΛΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ..

Αν καποιοι ψηφισετε την επιλογη ''αλλος'',ας μας γραψετε & ποιον η' ποιους.. rolleyes.gif
Stelios 12
Βλέπω πολύ Ντε Ροζαν και Μπαρνιάνι αυτή τη σεζόν.
blove.gif
duncan21
Ψηφισα Μαικ Μπισλει,Πολ Μιλσαπ και στην επιλογη αλλος τον Αντρει Μπλατσε ή Μπλατς(δεν ξερω πως προφερεται).Για τον Μιλσαπ θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα μετα τη φυγη του Μπουζερ και θα ειναι ο βασικος PF των Τζαζ.Ουτως ή αλλως για αντικαταστατης του προοριζοταν.Πιστευω οτι με τον Ντερον διπλα του μπορει να βγαλει αριθμους γυρω στους 18π-10ρ-2ασ-1,5τ σε 35 λεπτα συμμετοχης.

Ο Μπισλει αν μεινει μακρια απο τις γνωστες κακες του συνηθειες ειναι ανετα παικτης των 20 ποντων και των 7-8 ριμπαουντ.Υπαρχουν ομως και μερικα αλλα γυρω απ' αυτον οπως το γεγονος οτι θα πρεπει να μοιραστει τη θεση με τον Λοβ και να βαλει το μυαλο του και τη συμπεριφορα του σε μια ταξη.Αλλιως bye bye breakout...

Αντρει Μπλατσε.Μετα τη φυγη του Τζειμισον εκανε παπαδες.Λογικα ειναι ετοιμος για breakout season.Μελλοντικα ισως μπει και στους αγαπημενους μου παικτες.Θεωρω οτι ειναι ενας εκκολαπτομενος all star.Αll around ψηλος(θυμιζει μικρογραφια του KG),με εκπληκτικο επιθετικο ρεπερτοριο,πολυ καλο μπασκετικο iq,καλος χειριστης,καλος αμυντικος και γενικοτερα κανει τα παντα μεσα στο γηπεδο.Μπορει να βγαλει μεγαλα νουμερα σχεδον σε ολες τις στατιστικες ωστοσο πρεπει να μαθει να παιζει λιγοτερο για τον εαυτο του και περισσοτερο για την ομαδα.Απιθανο...

Stelios 12
QUOTE(duncan21 @ Aug 3 2010, 15:44 ) *
Ψηφισα Μαικ Μπισλει,Πολ Μιλσαπ και στην επιλογη αλλος τον Αντρει Μπλατσε ή Μπλατς(δεν ξερω πως προφερεται).Για τον Μιλσαπ θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα μετα τη φυγη του Μπουζερ και θα ειναι ο βασικος PF των Τζαζ.Ουτως ή αλλως για αντικαταστατης του προοριζοταν.Πιστευω οτι με τον Ντερον διπλα του μπορει να βγαλει αριθμους γυρω στους 18π-10ρ-2ασ-1,5τ σε 35 λεπτα συμμετοχης.

Ο Μπισλει αν μεινει μακρια απο τις γνωστες κακες του συνηθειες ειναι ανετα παικτης των 20 ποντων και των 7-8 ριμπαουντ.Υπαρχουν ομως και μερικα αλλα γυρω απ' αυτον οπως το γεγονος οτι θα πρεπει να μοιραστει τη θεση με τον Λοβ και να βαλει το μυαλο του και τη συμπεριφορα του σε μια ταξη.Αλλιως bye bye breakout...

Αντρει Μπλατσε.Μετα τη φυγη του Τζειμισον εκανε παπαδες.Λογικα ειναι ετοιμος για breakout season.Μελλοντικα ισως μπει και στους αγαπημενους μου παικτες.Θεωρω οτι ειναι ενας εκκολαπτομενος all star.Αll around ψηλος(θυμιζει μικρογραφια του KG),με εκπληκτικο επιθετικο ρεπερτοριο,πολυ καλο μπασκετικο iq,καλος χειριστης,καλος αμυντικος και γενικοτερα κανει τα παντα μεσα στο γηπεδο.Μπορει να βγαλει μεγαλα νουμερα σχεδον σε ολες τις στατιστικες ωστοσο πρεπει να μαθει να παιζει λιγοτερο για τον εαυτο του και περισσοτερο για την ομαδα.Απιθανο...



Ωραίος...
a bullet for your head
QUOTE(duncan21 @ Aug 3 2010, 15:44 ) *
Ο Μπισλει αν μεινει μακρια απο τις γνωστες κακες του συνηθειες ειναι ανετα παικτης των 20 ποντων και των 7-8 ριμπαουντ.Υπαρχουν ομως και μερικα αλλα γυρω απ' αυτον οπως το γεγονος οτι θα πρεπει να μοιραστει τη θεση με τον Λοβ και να βαλει το μυαλο του και τη συμπεριφορα του σε μια ταξη.Αλλιως bye bye breakout...

Αυτο το πιστευω & εγω.
Ο Μπισλει ειναι ενα σπουδαιο επιθετικο ταλεντο & δεν θα αργησει νομιζω η στιγμη,που θα κανει το ξεπεταγμα του.
Λιγο να ωριμασει περισσοτερο,λιγο να βρει & ενα καλο γι'αυτον περιβαλλον..
Ο Καν στην προκειμενη περιπτωση κινηθηκε εξυπνα...
Με μικρο κοστος απεκτησε ενα πολυ προσφατο Νο2 του ντραφτ...& γενικα ολες οι κινησεις του ειχαν μια λογικη(αν εξαιρεσουμε την φετινη του εμμονη με τα SF στο ντραφτ... rolleyes.gif )..
Εκτιμω οτι θα του δοθουν αρκετες αρμοδιοτητες στο επιθετικο παιχνιδι,καθως εκτος ελαχιστων βετερανων,οι Γουλφς αποτελουνται απο εναν κορμο νεαρων ταλαντουχων παικτων.
Δεν υπαρχει εδω Ουειντ...ουτε οι λοιποι βετερανοι...ουτε η πιεση του να προκριθουν στα πλει-οφς & να προχωρησουν οσο το δυνατον ψηλοτερα(τουλαχιστον οχι αμεσα)..
Με τον Λοβ πιστευω οτι θα υπαρξουν πολλες στιγμες που θα συνυπαρχουν στο παρκε...σε μια προσπαθεια του να αξιοποιηθουν οσο το δυνατον περισσοτερο,χωρις ο ενας να τρωει πολλα λεπτα συμμετοχης απ τον αλλο.
Μακαρι να τα παει καλα...
Ομως & να μην τα παει,ο Καν θα εχει ετοιμη την εξηγηση-απαντηση(απ την γνωστη του συνεντευξη,για τη μαριχουανα που καπνιζε ασυστολα ο Μπισλει... rolleyes.gif )...


QUOTE(duncan21 @ Aug 3 2010, 15:44 ) *
Αντρει Μπλατσε.Μετα τη φυγη του Τζειμισον εκανε παπαδες.Λογικα ειναι ετοιμος για breakout season.Μελλοντικα ισως μπει και στους αγαπημενους μου παικτες.Θεωρω οτι ειναι ενας εκκολαπτομενος all star.Αll around ψηλος(θυμιζει μικρογραφια του KG),με εκπληκτικο επιθετικο ρεπερτοριο,πολυ καλο μπασκετικο iq,καλος χειριστης,καλος αμυντικος και γενικοτερα κανει τα παντα μεσα στο γηπεδο.Μπορει να βγαλει μεγαλα νουμερα σχεδον σε ολες τις στατιστικες ωστοσο πρεπει να μαθει να παιζει λιγοτερο για τον εαυτο του και περισσοτερο για την ομαδα.Απιθανο...

Ξεκινησε απ την αρχη περσι πολυ καλα,ομως γενικα ηταν πολλες οι συγκυριες που εκμεταλευτηκε κατα τον καλυτερο τροπο.
Δεν ηταν μονο ο Τζεημσον που εφυγε,αλλα & οι Μπατλερ-Χειγουντ,καθως & οτι ο Αρινας καποια στιγμη τιμωρηθηκε,συν οτι γενικα οι Ουιζαρντς απο καποια στιγμη & επειτα παρεπαιαν..
Περσι κυμανθηκε στους 14.1π,6.3ρ,2.1ασ,1κλ...
Φετος ομως,εκτος του οτι θα επιστρεψει ο Αρινας,υπαρχει & ο Τζον Ουωλ...οπως & ο Χαινριχ...
Εκτιμω πως αυτη η 3αδα μονο,ειναι ικανη να σκοραρει 45-50 ποντους...
Δηλαδη δεν θα υπαρξει περιθωριο στον Μπλατσε,για ''δραματικη'' αυξηση στα νουμερα του.
Ο ΜακΓκι ομως...ο οποιος τα πηγε περιφημα στα σαμερ λιγκ & κληθηκε στην USA Team(και κοπηκε στη συνεχεια αν δεν κανω λαθος),μου δινει την εντυπωση πως θα μπρεσει να αυξησει κατα πολυ τα νουμερα του..
Συν οτι μαλλον εφτασε το πληρωμα του χρονου,για να παρει το χρισμα του βασικου C.
Το παλληκαρι εχει αξιοζηλευτα προσοντα & δεν θα αργησει η ωρα που θα λαμψει & αυτος.

QUOTE(duncan21 @ Aug 3 2010, 15:44 ) *
Για τον Μιλσαπ θεωρω οτι ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα μετα τη φυγη του Μπουζερ και θα ειναι ο βασικος PF των Τζαζ.Ουτως ή αλλως για αντικαταστατης του προοριζοταν.Πιστευω οτι με τον Ντερον διπλα του μπορει να βγαλει αριθμους γυρω στους 18π-10ρ-2ασ-1,5τ σε 35 λεπτα συμμετοχης.

Ετσι ειναι τα πραγματα..
Απ τη στιγμη που οι Τζαζ περσι ματσαρισαν το offer sheet των Μπλειζερς,φανηκε οτι τον προοριζουν ως αντι-Μπουζερ.
Βεβαια,δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οι Τζαζ απεκτησαν & εναν εκπληκτικο επιθετικο ψηλο τον Αλ Τζεφερσον.
Ωστοσο ομως,πιστευω οτι ο χρονος συμμετοχης του Μιλσαπ,θα αγγιζει το 40'λεπτο & ως εκ τουτου,η παραγωγικοτητα του θα αυξηθει.

QUOTE(Stelios 12 @ Aug 3 2010, 13:47 ) *
Βλέπω πολύ Ντε Ροζαν και Μπαρνιάνι αυτή τη σεζόν.
blove.gif

Για τον Μπαρνιανι τα χω πει & παλιοτερα σε αλλα τοπικ...
Ισως να μην αξιζε το Νο1 του ντραφτ,ομως δεν ηταν η' ειναι bust...
Διαθετει σπουδαιο επιθετικο ταλεντο & για το υψος,αξιοζηλευτη κινητικοτητα & χαρακτηριστικα.
Μου θυμιζει εντονα τον Ντιρκ & μενει να δουμε τωρα & με τη φυγη του Μπος,αν θα μπορεσει να ανεβει επιπεδο..
Εκ πρωτης οψεως βεβαια,φαινεται οτι θα ειναι απ τους πιο αμεσα ωφελημενους παικτες των Ραπτορς,λογω της απουσιας των -25π & +10ρ,που εβγαζε ο Κρις Μπος...ο οποιος τυγχανε να ειναι & παρτενερ του Ιταλου στους ψηλους..
Δεν νομιζω οτι οι Α.Τζονσον,Ντειβις,Ν.Αντερσεν,θα ''φανε τοσο απ τη πιτα'',οσο ετρωγε εκεινος οταν ηταν ακομη ο Μπος...
Εκτιμω οτι θα φτασει περιπου τους 23π,8ρ,1.5κοψ μ.ο.

Για τον ΝτεΡοζαν θα επανελθω καποια αλλη στιγμη... rolleyes.gif
il postino
εγω την εριξα σε μοροου και χαρντεν!

ο πρωην warrior θα βρει χωρο και χρονο να κανει τα δικα του στο ν.τζερσυ , ενω ο χαρντεν κατι μου λεει οτι θα σταθεροποιηθει σε υψηλο επιπεδο.
a bullet for your head
QUOTE(il postino @ Aug 4 2010, 19:59 ) *
εγω την εριξα σε μοροου και χαρντεν!

ο πρωην warrior θα βρει χωρο και χρονο να κανει τα δικα του στο ν.τζερσυ , ενω ο χαρντεν κατι μου λεει οτι θα σταθεροποιηθει σε υψηλο επιπεδο.

Στο περσινο αντιστοιχο τοπικ,ο aegean τον ειχε αναφερει.
Βεβαια στους Ουωρριορς υπηρχε ο Ελλις,συν μια πληθωρα αλλων G.
Απ τους Νετς πηρε ενα καλο συμβολαιακι & εκτιμω πως θα παρει επισης & το χρισμα του βασικου.
Νομιζω οτι θα κανει το ξεπεταγμα του στους Νετς..
Ο Χαρντεν κινηθηκε περσι σε νορμαλ επιπεδα,καθως ο Μπρουκς δεν τον εβαλε κατευθειαν στα βαθια.
Ειναι ενα σπουδαιο ταλεντο που καποια στιγμη θα κανει & το δικο του μπραφ..
Βεβαια οι Θαντερ ειναι μια ομαδα που θα παλαιψει & φετος με αξιωσεις για να μπει στα πλει-οφς.
Μια καλη αυξηση στα νουμερα του μπορει να προελθει,μονο αν φετος ο Μπρουκς τον εμπιστευτει πληρως,αν παρει περισσοτερα λεπτα συμμετοχης(εις βαρος του Σεφολοζα),& αν πεσει λιγο & η επιθετικη παραγωγικοτητα του Ντουραντ.
koutsou10
εγω με την σειρα μου ψηφισα τους ντεροζαν,μπατουμ κ τζαβαλε μαγκι...

ο ντεροζαν πιστευω πως θα παιξει φετος φοργουορντ κ θα βελτιωθει σε ολες τις κατηγοριες της στατιστικης σιγουρα,νομιζω πως θα ειναι ο βασικος υποψηφιος για τον πιο βελτιωμενο παιχτη φετος...

ο μπατουμ πλεον επομιζεται ενα πολυ αξιολογο ρολο καθως θα ειναι ο βασικος φοργουορντ της ομαδας του πορτλαντ,δηλαδη κατα την γνωμη μου της 2 καλυτερης ομαδας αυτην την στιγμη της δυσης,μετα απο τους λεηκερς βεβαια tongue.gif κ θα βελτιωθει σε ολους τους τομεις,πανω απο ολα βεβαια υγεια smiley.gif

κ τελος ο μαγκι ο οποιος ειναι παρα πολυ αθλητικος,θα κανει αρκετα νταμπλ-νταμπλ κ θα μοιρασει κ πολλες ταπες...

QUOTE(a bullet for your head @ Aug 4 2010, 04:30 ) *
Ετσι ειναι τα πραγματα..
Απ τη στιγμη που οι Τζαζ περσι ματσαρισαν το offer sheet των Μπλειζερς,φανηκε οτι τον προοριζουν ως αντι-Μπουζερ.
Βεβαια,δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οι Τζαζ απεκτησαν & εναν εκπληκτικο επιθετικο ψηλο τον Αλ Τζεφερσον.
Ωστοσο ομως,πιστευω οτι ο χρονος συμμετοχης του Μιλσαπ,θα αγγιζει το 40'λεπτο & ως εκ τουτου,η παραγωγικοτητα του θα αυξηθει.


νομιζω πως του μιλσαπ του ταιριαζει πιο πολυ να ερχεται απο τον παγκο κ σε καμια περιπτωση να παιζει 40λεπτο.ειναι αρκετα καλος παιχτης αλλα ο αλ τζεφερσον νομιζω πως θα ξεκιναει κ θα παιζει πιο πολυ απο αυτον κ οι μιλσαπ-οκουρ θα παιζουν λιγοτερο χρονο.θα κανει καλυτερη χρονια σιγουρα απο την περσινη πιστευω αλλα οχι break out,κατα την γνωμη μου θελει ακομα δουλεια για να φτασει στο επιπεδο του μπουζερ αλλα αν το κανει(δουλεψει) λογικα θα τον ξεπερασει...ισως οχι απο φετος αλλα σε κανα 2 χρονακια τον βλεπω να κανει παρα πολυ καλη χρονια...
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Aug 5 2010, 01:05 ) *
εγω με την σειρα μου ψηφισα τους ντεροζαν,μπατουμ κ τζαβαλε μαγκι...

ο ντεροζαν πιστευω πως θα παιξει φετος φοργουορντ κ θα βελτιωθει σε ολες τις κατηγοριες της στατιστικης σιγουρα,νομιζω πως θα ειναι ο βασικος υποψηφιος για τον πιο βελτιωμενο παιχτη φετος...

ο μπατουμ πλεον επομιζεται ενα πολυ αξιολογο ρολο καθως θα ειναι ο βασικος φοργουορντ της ομαδας του πορτλαντ,δηλαδη κατα την γνωμη μου της 2 καλυτερης ομαδας αυτην την στιγμη της δυσης,μετα απο τους λεηκερς βεβαια tongue.gif κ θα βελτιωθει σε ολους τους τομεις,πανω απο ολα βεβαια υγεια smiley.gif

κ τελος ο μαγκι ο οποιος ειναι παρα πολυ αθλητικος,θα κανει αρκετα νταμπλ-νταμπλ κ θα μοιρασει κ πολλες ταπες...

Μετα τον Μπαρνιανι & ο ΝτεΡοζαν θα επωφεληθει & απ τη φυγη τους Μπος,αλλα & του Χεντο.
Θα συμφωνησω πως θα παρει λεπτα συμμετοχης & στο SF & γενικα οι αρμοδιοτητες & οι ρολοι που θα του ανατεθουν,θα 'ναι αναβαθμισμενοι.
Καπου ειχε παρει το ματι μου,οτι ολο το καλοκαιρι δουλευει παρα πολυ σκληρα,ωστε να βελτιωσει καποια κενα του & να παρουσιαστει καλυτερος.
Ο Μπατουμ εχασε περσι τα πρωτα 45 ματς...
Νομιζω οτι ηρθε το πλήρωμα του χρονου για να καθιερωθει για τα καλα,ως ενας απ τους καλυτερους αμυντικους στο ΝΒΑ & ως ενας εκ των πλεον ανερχομενων SF..
Για τον ΜακΓκι πιστευω πως θα διπλασιασει τουλαχιστον τον μ.ο. ποντων του.

QUOTE(koutsou10 @ Aug 5 2010, 01:12 ) *
νομιζω πως του μιλσαπ του ταιριαζει πιο πολυ να ερχεται απο τον παγκο κ σε καμια περιπτωση να παιζει 40λεπτο.ειναι αρκετα καλος παιχτης αλλα ο αλ τζεφερσον νομιζω πως θα ξεκιναει κ θα παιζει πιο πολυ απο αυτον κ οι μιλσαπ-οκουρ θα παιζουν λιγοτερο χρονο.θα κανει καλυτερη χρονια σιγουρα απο την περσινη πιστευω αλλα οχι break out,κατα την γνωμη μου θελει ακομα δουλεια για να φτασει στο επιπεδο του μπουζερ αλλα αν το κανει(δουλεψει) λογικα θα τον ξεπερασει...ισως οχι απο φετος αλλα σε κανα 2 χρονακια τον βλεπω να κανει παρα πολυ καλη χρονια...

Με τους Τζαζ να εχουν αυτη τη στιγμη μοναδικους ψηλους τους Μιλσαπ,Τζεφερσον & τον προερχομενο απο εγχειρηση Οκουρ(αντε να ξαναυπογραψουν & τον Φεσενκο),νομιζω οτι πολυ δυσκολα ο Μιλσαπ να πεσει κατω απ τα 40' μ.ο. συμμετοχης.
a bullet for your head
Οι Πεισερς εφεραν τον Μπιλ Ουωλτον προκειμενου να δουλεψει με τον νεαρο Ροι Χιμπερτ...
http://probasketballtalk.nbcsports.com/201...f-hyperbole.php

Το σιγουρο ειναι οτι εκτος απο κορμι & υψος,εχει & πολλα περιθωρια εξελιξης.
Θα ηθελα να δω,το μεχρι που θα εχει φτασει,σε μια 3ετια-4ετια απο τωρα..
nikolas12
Πιστευω πως θα ειναι οι Μπισλει και Μιλσαπ ακριβως για τους λογους που ανεφερε και o duncan21 και υστερα τον Χαρντεν γιατι πιστευω οτι ειναι ενας πολυ καλος παικτης και μετα απο μια οχι και τελεια χρονια θα μπορουσε να ανεβει.
giannis_mg
Μετα την ανταλλαγη του Νταρεν Κολισον στην Ιντιανα νομιζω πως θα ειναι ενας παιχτης που θα κανει φοβερο break out year.Μπορει να ακουγεται λιγο υπερβολικο αλλα νομιζω πως θα γινει παιχτης All-Star ακομη και την χρονια που μας ερχεται.Πιστευω πως θα κινηθει γυρω στους 20-22π με 8-9α και 4-5ρ.Η χρονια που ερχεται θεωρω του ανηκει για να δειξει το ταλεντο του...
a bullet for your head
Οντως τα νουμερα & η παρουσια του,οσο ειχε λειψει ο Κρις Πολ,ηταν εντυπωσιακα.
Επισης περαν του ταλεντου του,δειχνει να ειναι & καλος χαρακτηρας,συν οτι προερχεται & απο ενα πολυ καλο πανεπιστημιακο προγραμμα,στοιχεια που θα μετρησαν στον Μπερντ.
Ευτυχως που εβαλα & το ''Αλλος''...
HLR CENATION
Εγω επιλεγω Μπισλευ...


Πηγε στην ιδανικη ομαδα ετσι ωστε να δειξει το ταλεντο του...σοβαρος να ειναι βεβαια.Αποψη μου οτι αυτος ευκολα παιζει σε ομαδα πρωταθλητισμου...
a bullet for your head
QUOTE(laclippers @ Aug 14 2010, 01:51 ) *
Εγω επιλεγω Μπισλευ...


Πηγε στην ιδανικη ομαδα ετσι ωστε να δειξει το ταλεντο του...σοβαρος να ειναι βεβαια.Αποψη μου οτι αυτος ευκολα παιζει σε ομαδα πρωταθλητισμου...

Καλα εκανες..
Πολυ σπουδαιο επιθετικο ταλεντο.
Ας τα βρει με τον εαυτο του πρωτα & ας παρει & περισσοτερες ευκαιριες & ολα μετα,θα ερθουν απο μονα τους..
duncan21
Αλλη μια επιλογη ειναι ο J.R Smith.Οι συγκυριες μοιαζουν ιδανικες.Ο Μελο ειναι πολυ πιθανο να την κανει για αλλες πολιτειες μεσα στη σεζον συν το γεγονος οτι ληγει το συμβολαιο του το επομενο καλοκαιρι wink.gif .
Johnaros
Σκεφτόμουν...
Ο Κλέιζα, θα παίζει στους Ράπτορς, οι οποίοι λογικά θα είναι μετριότατοι.
Και θα πάρει αρκετό έως πολύ χρόνο.
Μήπως είναι ένας σοβαρός υποψήφιος για το βραβείο του πιο βελτιωμένου παίκτη;
duncan21
QUOTE(Johnaros @ Sep 15 2010, 21:06 ) *
Σκεφτόμουν...
Ο Κλέιζα, θα παίζει στους Ράπτορς, οι οποίοι λογικά θα είναι μετριότατοι.
Και θα πάρει αρκετό έως πολύ χρόνο.
Μήπως είναι ένας σοβαρός υποψήφιος για το βραβείο του πιο βελτιωμένου παίκτη;

Σωστος wink.gif .Μετριοτατοι οι Ραπτορς και ειδικα στα sf.O NτεΡοζαν θα παιξει sg και ετσι στο 3 μενουν οι Σονι Ουιμς(αθλητικοτατος αλλα δε σουταρει απο τα 7.25) και Τζουλιαν Ραιτ.Ενταξει δεν τους λες και μεγαθηρια.Συνεπως μπορει να βγαλει αριθμους της ταξεως των 15+ ποντους,5+ ριμπαουντ και 1,5+ ασιστ σε περιπου 30 λεπτα συμμετοχης...
T.W.Is.M.
Eγω προτιμησα Μιλσαπ για τους λογους που εχετε αναφερει οσοι τον ψηφισατε, Μπατουμ(Μπατιιιιμ δηλαδη) γιατι στο Πορτλαντ με τους τοσους τραυματισμους που καποια στιγμη θα βρεθει να παιζει 45λεπτα θα εχει την ευκαιρια να ξεχωρισει( tongue.gif ) και Xακιμ Γουορικ! Αφου θα εχει το Νας στην ομαδα του και θα παιζει στο ρυθμο των Σανς, περιμενω να κανει σπουδαια νουμερα.
Απο τους αλλους που εχουν αναφερθει πιο πολυ, τον Μπισλει φοβαμαι οτι θα τον φαει το μυαλο του, ο Μορροου κινδυνευει να χαθει στη μετριοτητα(τι καλος που ειμαι...) των Νετς, ο Μπαρνιανι θεωρω οτι δεν ειναι για κατι πολυ ανωτερο αυτων που εκανε περσι(καλη σεζον δεν εκανε?), ενω ο Χαρντεν εχει απο τωρα την ψηφο μου για τη σεζον 2011-12!



Andre_Iguodala
Ως δικηγορος του διαβολου να οω σε ολους αυτους που λετε για Μιλσαπ οτι μαλλον ξεχνατε οτι οι Jazz πηραν Αl Jefferson.Δηλαδη εκτος αν φαει ο Οκουρ παγκο και ξεκιναει με Μιllsap PF και Jefferson C δεν ξερω αν ο Μillsap θα ειναι βασικος.Απο την αλλη βεβαια οι Οκουρ,Τζεφερσον καθε χρονο απουσιαζουν για αρκετο καιρο.Παντως απο τους Μορμονους αμα διαλεγα καποιον για μεγαλη χρονια θα διαλεγα τον Κιριλενκο.Η μονη αξιοπιστη λυση των Jazz στη θεση 3 και αν δεν κανω λαθος εχει και contract season.Βεβαια τα λεφτα που παιρνει τωρα δεν προκειται να τα ξαναπαρει αλλα τελος παντων


Εγω ψηφισα τον Randolph και την επιλογη αλλος οπου στο μυαλο μου ειχα τον Collisson.Ωραιο παιχτακι αλλα φετος θα τον περιμενουν και θα ειναι βασικος σε μια ομαδα που θα στηριξει πολλα πανω του.

Για τον Randolph τωρα.Καθε χρονο περιμενω το μπαμ.Καθε χρονο περιμενω ποτε θα ξεκινησει να παιρνει χρονο βασικου παιχτη για να κανει τα δικα του.Ακουσα οτι εβαλε κι αλλα μυικα κιλα πανω του φετος το καλοκαιρι.Αν αποφυγει τους τραυματισμους και ο D Antoni τον εμπιστευτει τοτε θα κανει breakout season.Αλλα ειναι 2 μεγαλα αν αυτα.
morrison
Σοβαρη υποφηφιοτητα για break out δειχνει να βαζει και ο J.J Hickson.
Ο Σκοτ προσπαθωντας να δει το πραγμα με οριζοντα μελλοντος θα τον ξεκιναει στο 4,βγαζωντας τον Jameson ειτε στο 3 ειτε απο τον παγκο.Και για την μετα Λεμπρον ζωη στους Καβς οι 8.5 ποντοι και τα 4.9 ριμπαουντ του Χικσον θα ελεγα οτι θα πλησιασουν στο να διπλασιαστουν.
http://morningjournal.com/articles/2010/10...b7130634046.txt

Ειναι σαφες οτι το καθαροαιμο JaVale McGee θα παρει τις ευκαιριες του φετος,
http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/conte...0100107022.html

mickskeeds
JJ Hickson σίγουρα, με το βάρος του σκοραρίσματος να πέφτει πάνω του μετά την αποχώρηση του Lebron, και το αδιαμφισβήτητο ταλέντο που έχει να βάζει τη μπάλα στο καλάθι, φέτος είναι η χρονιά του.

Ο Big Baby Davis ήδη κάνει θαύματα, είναι και σε χρονιά λήξης συμβολαίου, και με δασκάλους τους Pierce Allen και Garnett εξελίσσεται σε τέρας. Χωρίς υπερβολές. Ο γερασμένος Garnett θα του δώσει ευκαιρίες να παίξει αρκετά μες τη σεζόν, και έχουμε να δούμε πολλά από αυτόν.

Και εγώ λέω, όσο περίεργο κι αν φαίνεται, και ο Childress. Απλούστατα γιατί καλός ψηλός+steve nash= πολλοί πόντοι. Με το "άδειασμα" της ρακέτας των Suns, ο Childress θα ταιριάξει υπέροχα, αφού είναι διεισδυτικός, αλτικός και έξυπνος παίκτης, ακριβώς το είδος που γουστάρει να "ταίζει" ο Nash.
HLR CENATION
Μεχρι στιγμης παντως ο Χικσον τον εχει εκτοπισει τον Τζειμισον κ κανει σταθερα ψηλα νουμερα σε ποντους κ ριμπαουντ.Σιγουρα κερδισμενος απο τις αλλαγες στο Κλιβελαντ.

Εγω συνεχιζω να πιστευω παντως οτι ο Ρ τζεφερσον σε αυτους τους Σπερς μπορει να κανει η να πλησιασει τουλαχιστον τα νουμερα που ειχε στο παρελθον...

Ο Κλειζα κανει επισης καλο come buck...
a bullet for your head
QUOTE(morrison @ Oct 3 2010, 12:14 ) *
Σοβαρη υποφηφιοτητα για break out δειχνει να βαζει και ο J.J Hickson.
Ο Σκοτ προσπαθωντας να δει το πραγμα με οριζοντα μελλοντος θα τον ξεκιναει στο 4,βγαζωντας τον Jameson ειτε στο 3 ειτε απο τον παγκο.Και για την μετα Λεμπρον ζωη στους Καβς οι 8.5 ποντοι και τα 4.9 ριμπαουντ του Χικσον θα ελεγα οτι θα πλησιασουν στο να διπλασιαστουν.

Ειναι σαφες οτι το καθαροαιμο JaVale McGee θα παρει τις ευκαιριες του φετος

Αυτη τη στιγμη πολυ βελτιωμενα νουμερα εχει για τους Καβς & ο Ντανιελ Γκιμπσον,με 13.7π,3.4ρ,3ασ.
Ο ΜακΓκι εχει αυξησει την παραγωγικοτητα του αρκετα,αλλα οχι σε τετοιο βαθμο για να θεωρηθει οτι πετυχε το μεγαλο ξεπεταγμα.(9.2π,8.3ρ,2.5κοψ).
Ο συμπαικτης του Νικ Γιανγκ τα παει περιφημα με 14.8π,2.1ρ.

Απ τους παικτες της λιστας του poll,εξαιρετικα νουμερα βγαζει ενας παικτης που τον συμπεριελαβα,αλλα δεν εγινε ως τωρα,καποιος λογος γι'αυτον...τον Ντορελ Ραιτ,ο οποιος ως τωρα εχει 14.7π,6ρ3.2ασ,1.3κλ.
Ο Μπισλει εχει 21.4π,6.1ρ,1.6ασ,1κοψ & ο Ουεμπστερ 15.5π,4.2ρ,1.7ασ.
Ο Φελτον με 18.3π,9.2ασ,2κλ,3.8ρ.βαζει μια γερη υποψηφιοτητα.


QUOTE(a bullet for your head @ Aug 4 2010, 03:30 ) *
Για τον Μπαρνιανι τα χω πει & παλιοτερα σε αλλα τοπικ...
Ισως να μην αξιζε το Νο1 του ντραφτ,ομως δεν ηταν η' ειναι bust...
Διαθετει σπουδαιο επιθετικο ταλεντο & για το υψος,αξιοζηλευτη κινητικοτητα & χαρακτηριστικα.
Μου θυμιζει εντονα τον Ντιρκ & μενει να δουμε τωρα & με τη φυγη του Μπος,αν θα μπορεσει να ανεβει επιπεδο..
Εκ πρωτης οψεως βεβαια,φαινεται οτι θα ειναι απ τους πιο αμεσα ωφελημενους παικτες των Ραπτορς,λογω της απουσιας των -25π & +10ρ,που εβγαζε ο Κρις Μπος...ο οποιος τυγχανε να ειναι & παρτενερ του Ιταλου στους ψηλους..

Το Ιταλακι εχει ως τωρα 21.2π,5.6ρ,1.7ασ.
Εσπασε το ''ψυχολογικο φραγμα'' των +20π μ.ο. & νομιζω οτι θα ειναι εφικτο γι'αυτον,το να φτασει καποια στιγμη & το οριο των 25π μ.ο.

QUOTE(a bullet for your head @ Aug 4 2010, 03:30 ) *
Ετσι ειναι τα πραγματα..
Απ τη στιγμη που οι Τζαζ περσι ματσαρισαν το offer sheet των Μπλειζερς,φανηκε οτι τον προοριζουν ως αντι-Μπουζερ.
Βεβαια,δεν πρεπει να ξεχναμε οτι οι Τζαζ απεκτησαν & εναν εκπληκτικο επιθετικο ψηλο τον Αλ Τζεφερσον.
Ωστοσο ομως,πιστευω οτι ο χρονος συμμετοχης του Μιλσαπ,θα αγγιζει το 40'λεπτο & ως εκ τουτου,η παραγωγικοτητα του θα αυξηθει.

Ο χρονος συμμετοχης του μπορει να κυμαινεται στα 35' περιπου μ.ο.,ομως ο Μιλσαπ εχει καταφερει να ανεβασει τα νουμερα(παρουσια & του Τζεφερσον),εχοντας 17.9π,8.1ρ,2.4ασ,1.6κλ.

QUOTE(a bullet for your head @ Aug 6 2010, 04:40 ) *
Οι Πεισερς εφεραν τον Μπιλ Ουωλτον προκειμενου να δουλεψει με τον νεαρο Ροι Χιμπερτ...
http://probasketballtalk.nbcsports.com/201...f-hyperbole.php

Το σιγουρο ειναι οτι εκτος απο κορμι & υψος,εχει & πολλα περιθωρια εξελιξης.
Θα ηθελα να δω,το μεχρι που θα εχει φτασει,σε μια 3ετια-4ετια απο τωρα..

Αξιοπροσεκτη σεζον & για τον Χιμπερτ,καθως εχει ως τωρα 14π,8.3ρ,2.8ασ,2κοψ.

Καποια στιγμη θα αναφερθω & στους εκτος λιστας,καθως δεν εχω χρονο τωρα.
HLR CENATION
Αυτός που κάνει καταπληκτικά παιχνίδια το τελευταίο διάστημα είναι ο Xαρντεν,που άμα συνεχίσει έτσι στο τέλος της χρονιας θα λέμε ότι έκανε την καλυτερη του σεζον..

Επίσης ο Μοροου έβγαζε ματια μέχρι την στιγμή που τραυματίστηκε...

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.