Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Crvena Zvezda vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
j-kidd13
vs


O Παναθηναϊκός "αυτοκτόνησε",χάνοντας στο ΟΑΚΑ απο την Άλμπα,και πλέον χρειάζεται τη νίκη στο παιχνίδι με τον Ερυθρό Αστέρα ώστε να κατακτήσει την 4η θέση.Η πρόκριση μπορεί να έρθει και με ήττα της Άλμπα απο την Μακάμπι.Θετικό για τον Παναθηναϊκό είναι οτι η Μακάμπι θέλει τη νίκη,καθώς το παιχνίδι της με την Αλμπα προηγείται κατα 45 λεπτά απο το ματς του Παναθηναϊκού,επομένως δεν μπορεί να ξέρει παράλληλα τι γίνεται στο άλλο παιχνίδι,άρα θα παίξει στα ίσια το ματς.
Το παιχνίδι θα γίνει στη Χαλα Πιονιρ και όχι στην Kombank Arena.



Highlights απο το πρώτο παιχνίδι.



Reggie Miller 31
Άντε να περάσει απο το κολαστήριο, όταν έχανε απο την αδιάφορη Ζαλιγκίρις στο σαλόνι της Λιθουανίας....
manj13
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Art...869&catid=1 wav.gif


Και πλεον πιστευω ΒΑΣΙΜΑ οτι θα περασουμε απο το Βελιγραδι αφου τη διαφορα που θα δημιουργησει ΜΕ ΑΙΜΑ ο Μητσος στο πρωτο 10λεπτο δεν θα της -μη πω τι θα της εκανε- ο κοκοΛευτερης στο δευτερο οπως ΣΥΝΗΘΩΣ εχει ''εμπνευση'' ο Λοχιας...Χιλίες φορες να μπει ο Κονιαρης αν χρειαζοταν...
bbplayer
το πώς ο Μποχωρίδης ...σπέρνει με τις ΕΟ και με τον Παναθηναϊκό είναι συνέχεια στο νοσοκομείο, άγνωστο. Αλλη μια παραπλευρη απώλεια ελέω Τζακ πιθανολογώ.
Όσο να' ναι πρέπει να πας και κάποια πράγματα πάσο αν είναι να έχεις τέτοιον προπονηταρά. Και ναι, ο Κόνιαρης είναι προτιμότερος σε ματς Ευρωλίγκας icon_drunk.gif icon_drunk.gif ...(και μετά λες εμένα εμπαθή ρε manj13 rolleyes.gif)


Το τι θα κάνουμε στον Ερ. Αστέρα άγνωστο. Είναι μια πολύ μέτρια ομάδα αλλά έχουμε χάσει και από μετριότερες
more stars
dna τεστ.

οι σέρβοι το θέλουν το ματς και γύρισαν στη φυσική έδρα τους.
manj13
QUOTE(bbplayer @ Apr 8 2015, 12:52 ) *
το πώς ο Μποχωρίδης ...σπέρνει με τις ΕΟ και με τον Παναθηναϊκό είναι συνέχεια στο νοσοκομείο, άγνωστο. Αλλη μια παραπλευρη απώλεια ελέω Τζακ πιθανολογώ.
Όσο να' ναι πρέπει να πας και κάποια πράγματα πάσο αν είναι να έχεις τέτοιον προπονηταρά. Και ναι, ο Κόνιαρης είναι προτιμότερος σε ματς Ευρωλίγκας icon_drunk.gif icon_drunk.gif ...(και μετά λες εμένα εμπαθή ρε manj13 rolleyes.gif)


Το τι θα κάνουμε στον Ερ. Αστέρα άγνωστο. Είναι μια πολύ μέτρια ομάδα αλλά έχουμε χάσει και από μετριότερες



Ενταξει δεν το εννοουσα ατα σοβαρα για τον Κονιαρη αλλα 2-3 απο τα ''γνωστα'' του ματς να κανει ο Μποχω και δεν θα απεχω και πολυ να βαφτισω τον Κονιαρη...Διαμαντιδη!!! icon_drunk.gif 69.gif
AZ1980
Παιδιά να πω ότι, εκτός του Χαραλαμπόπουλου, που αν βελτιωθεί σωματικά είναι σχεδόν έτοιμος, εκείνος από τους μικρούς που μου χει δημιουργήσει τις περισσότερες προσδοκίες είναι ο Λούντζης. Θα θελα να τον δω στα βαθιά γρηγορότερα απ' όσο φαίνεται να το χουν δρομολογήσει. Ταλέντο πολλά υποσχόμενο, καλά πόδια, μακρύς αρκετά, βλέπει πολύ γήπεδο κι έχει τσαμπουκά και νεύρο να δανείσει και στους άλλους. Νομίζω πως, παρά την ηλικία του, αξίζει να πάρει εμπειρίες στα βαθιά. Δεν έχει ψυχολογία νηπίου, όπως άλλοι, ώστε να φοβόμαστε μην πάθει ψυχικά τραύματα αν του στραβώσουν μερικές φάσεις. Θα πεισμώσει και θα ωφεληθεί. Τον πιστεύω πολύ. Τον Μποχωρίδη δυστυχώς όχι, γιατί διακρίνω έλλειψη ψυχολογίας, αλλά και κυρίως έλλειψη ...θέσης. Σαν "άσος" κατεβάζει "όρθιος", δύσκολο να μάθεις ξαφνικά να χαμηλώνεις την ντρίμπλα, ακόμα και στην ηλικία του. Σαν "δυάρι" είναι ψιλοτουβλέρ. Αυτό φτιάχνεται. Όσο όμως τον δουλεύουν σαν point guard δεν βλέπω προοπτικές. Θα πρεπε να δουλευτεί ως υποψήφιος νέος βελτιωμένος Σιγάλας (new age Σιγάλας που θα χει έξτρα και καλή διείσδυση), όχι ως διάδοχος του Μήτσου. Και να προωθηθεί ο Λούντζης τάχιστα, που χει στοιχεία οργανωτή στο DNA του εμφανέστατα.

ΥΓ. Το ματς δυσκολάκι. Ειδικά όσο ο Λοχίας κόβει τη φόρα του Παππά, η άνοδος του οποίου σε όλα τα επίπεδα είναι το πιο καλό αγωνιστικό μας χαρτί φέτος. Άστον μέσα ρε αδερφέ να βρει ρυθμό και να τα κάνει ...Βελιγράδι. Ούτε τόσο τρύπα στην άμυνα είναι πλέον, ούτε πρόκειται ποτέ να γίνει παγκίτης για instant scoring. Εντάξει, μη τα θέλουμε όλα δικά μας, σοβάρεψε ο άνθρωπος, το δούλεψε το κορμί και το μυαλό του αισθητά, παίρνει πιο γρήγορα αποφάσεις, δεν παίζει πια συνέχεια για την πάρτη του, δεν χάνει τα αβγά και τα πασχάλια στην άμυνα, ε, συγνώμη, δε θα τον κάνουμε και ...αλλαγή του Νέλσον για δυο τρία σουτάκια και πάλι έξω, σα να μην είδαμε ποτέ τι έκανε σε Μακάμπι, Ζαλγκίρις, Ρεάλ, όταν ένιωσε πρωταγωνιστής. Έλεος. Δεν πρέπει να χαθεί, από τη στιγμή που δείχνει τέτοια διάθεση. Με τον Καλάθη ταιριάζει απίστευτα εν τω μεταξύ, θα μπορούσαν να φτιάξουν διδυμάρα wink.gif


bball.gif
manj13
QUOTE(AZ1980 @ Apr 9 2015, 03:33 ) *
Παιδιά να πω ότι, εκτός του Χαραλαμπόπουλου, που αν βελτιωθεί σωματικά είναι σχεδόν έτοιμος, εκείνος από τους μικρούς που μου χει δημιουργήσει τις περισσότερες προσδοκίες είναι ο Λούντζης. Θα θελα να τον δω στα βαθιά γρηγορότερα απ' όσο φαίνεται να το χουν δρομολογήσει. Ταλέντο πολλά υποσχόμενο, καλά πόδια, μακρύς αρκετά, βλέπει πολύ γήπεδο κι έχει τσαμπουκά και νεύρο να δανείσει και στους άλλους. Νομίζω πως, παρά την ηλικία του, αξίζει να πάρει εμπειρίες στα βαθιά. Δεν έχει ψυχολογία νηπίου, όπως άλλοι, ώστε να φοβόμαστε μην πάθει ψυχικά τραύματα αν του στραβώσουν μερικές φάσεις. Θα πεισμώσει και θα ωφεληθεί. Τον πιστεύω πολύ. Τον Μποχωρίδη δυστυχώς όχι, γιατί διακρίνω έλλειψη ψυχολογίας, αλλά και κυρίως έλλειψη ...θέσης. Σαν "άσος" κατεβάζει "όρθιος", δύσκολο να μάθεις ξαφνικά να χαμηλώνεις την ντρίμπλα, ακόμα και στην ηλικία του. Σαν "δυάρι" είναι ψιλοτουβλέρ. Αυτό φτιάχνεται. Όσο όμως τον δουλεύουν σαν point guard δεν βλέπω προοπτικές. Θα πρεπε να δουλευτεί ως υποψήφιος νέος βελτιωμένος Σιγάλας (new age Σιγάλας που θα χει έξτρα και καλή διείσδυση), όχι ως διάδοχος του Μήτσου. Και να προωθηθεί ο Λούντζης τάχιστα, που χει στοιχεία οργανωτή στο DNA του εμφανέστατα.

ΥΓ. Το ματς δυσκολάκι. Ειδικά όσο ο Λοχίας κόβει τη φόρα του Παππά, η άνοδος του οποίου σε όλα τα επίπεδα είναι το πιο καλό αγωνιστικό μας χαρτί φέτος. Άστον μέσα ρε αδερφέ να βρει ρυθμό και να τα κάνει ...Βελιγράδι. Ούτε τόσο τρύπα στην άμυνα είναι πλέον, ούτε πρόκειται ποτέ να γίνει παγκίτης για instant scoring. Εντάξει, μη τα θέλουμε όλα δικά μας, σοβάρεψε ο άνθρωπος, το δούλεψε το κορμί και το μυαλό του αισθητά, παίρνει πιο γρήγορα αποφάσεις, δεν παίζει πια συνέχεια για την πάρτη του, δεν χάνει τα αβγά και τα πασχάλια στην άμυνα, ε, συγνώμη, δε θα τον κάνουμε και ...αλλαγή του Νέλσον για δυο τρία σουτάκια και πάλι έξω, σα να μην είδαμε ποτέ τι έκανε σε Μακάμπι, Ζαλγκίρις, Ρεάλ, όταν ένιωσε πρωταγωνιστής. Έλεος. Δεν πρέπει να χαθεί, από τη στιγμή που δείχνει τέτοια διάθεση. Με τον Καλάθη ταιριάζει απίστευτα εν τω μεταξύ, θα μπορούσαν να φτιάξουν διδυμάρα wink.gif


bball.gif



Φιλε μου ειναι απο τα ποστ που εχω καιρο να πω οτι συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ....Δεν ξερω αν εχεις δει ''δια ζωσης'' το Λουντζη αλλα εγω που τον εχω δει-στο λιγο εστω που του επιτρεπεται- ειναι οργανωτης και κυριως ΕΛΙΣΣΕΤΑΙ με τη μπαλα ''αναμεσα απο κορινες''....Οχι σαν το Λευτερη που αν του βγει καποιος να του κοψει το δρομο πεφτει πανω του σαν τον ρινικερο....Για τον Παππα τα χω πει και δεν χρειαζεται να ξαναπω οτι τον πιστευω απιστευτα...Μακαρι σημερα να ξανακανει αντιστοιχη εμφανιση...Ναι οντως διδυμο Παππας-Καλαθης θα ηταν εξιταριστικο σαν σχημα και θεαμα...Σε ΚΑΜΜΙΑ περιπτωση ομως ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ...ΔΕΝ ειμαστε σε εποχες υπεραξιων...
TakeshyKurosawa
Ο ΠΑΟ σήμερα θα περάσει έστω και με νίκη της Μακάμπι. Ήδη τραυματίστηκε και χάνει τη σεζόν ο Φριτζόν. Προλαβαίνει να τραυματιστεί και ο Τεόντοσιτς ή ο Ντε Κολό! wink.gif
nvip13
Συμφωνώ για Λούντζη δείχνει πολύ πιο έτοιμος απο τους υπόλοιπους και τον πιστεύω πολύ. Αν δεν πάρει 10-15 λεπτά στα ματς της Α1 του χρόνου, θα προτιμούσα να δωθεί δανεικός για να ψηθεί.

Στο σημερινό ματς ήρθε η ώρα για μια μεγάλη εμφάνιση σε μια πολύ εχθρική και καυτή έδρα. Η φετινή εικόνα μας στα εκτός στην Euroleague δεν εμπνέει αισιοδοξία, αλλα όπως και να το κάνουμε Παναθηναικός είσαι, πρέπει να αποδείξεις οτι αξίζει να είσαι στους 8 και οχι να βασιζόμαστε στην Μακάμπι.
Θα ήλπιζα να γίνει η ανάσταση του Λαβάλ απέναντι στον αργό και βαρύ Μαριάνοβιτς, ομως πιο πιθανό βλέπω να βασιστούμε στα σουτάκια του Μαυροκεφαλίδη.

Καλη επιτυχία στην ομάδα!
Gidovoskos
[quote name='AZ1980' date='Apr 9 2015, 03:33 ' post='707854']
Παιδιά να πω ότι, εκτός του Χαραλαμπόπουλου, που αν βελτιωθεί σωματικά είναι σχεδόν έτοιμος, εκείνος από τους μικρούς που μου χει δημιουργήσει τις περισσότερες προσδοκίες είναι ο Λούντζης.

και εγώ θα συμφωνήσω για τον Λούντζη, μου έχει προκαλέσει την απόλυτη προσοχή είναι απόλαυση να διακρίνεις έναν εκκολαπτόμενο δημιουργό έστω και για το λίγο που παίζει και για την ηλικία του .
sarounas
εντάξει φαίνεται να καθαρίζει η μακάμπι για πάρτι μας αλλά με τέτοια εικόνα ειδικά στην επίθεση και το τελείως άμυαλο κοουτσάρισμα του Ντούσκο η ομάδα δεν πάει πουθενά στα πλέι οφ
giorgos14
Τι φαση αυτος ο μαρκους ουιλλιαμς;Μετενσαρκωση του Λο;;
paodynasty
Προφανώς η ομάδα του Ντούσκο κάνει, κλασσικά, την κοιλιά της. Ας τη σκαπουλάρουμε σήμερα (έστω μέσω Μακάμπι) κι ας ελπίσουμε να ξαναφορμαριστούμε
manosnismo
Αντικειμενικα η αλμπα αξιζει να περασει περισσοτερο απο μας παντως.
Reggie Miller 31
Πραγματικά με αυτή την εικόνα πόσο θέλω να φύγει ο Ντούσκο πριν τα Playoffs και ας πάμε πάλι με Αλβέρτη! ΠΟΝΑΝΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ!
boumtze-boumtze
Θα τους κερδισει ο Παππας μονος του...
PARISINOS
μας εχουν αφησει τη πασα στη wεαk side εκατο φορες, και εμεις ενα σουτ δεν εχουμε βαλει. Ολο ελευθεροι. καλα θεουλης ο νελσον που ηταν 5 μετρα μονος και πηγε για μπουκα...
j-kidd13
Γιατι τετοια χαλια στην επιθεση ρε γμτ...Ειδικα οταν ειναι μεσα ο Μαριανοβιτς,μοιαζουμε με ναυαγο καταμεσης του πελαγους.Δεν ξερω,εικονα που μου προκαλει απελπισια μεχρι στιγμης...Μακαρι να βελτιωθουμε.


Παππα εισαι μεγαλη παικτουρα αγορι μου...
Reggie Miller 31
Στο -3 η Άλμπα...
PARISINOS
Το νταμπλ τιμ παντως στον μαριανοβιτς που τους εχει δωσει 3 ευκολα καρφωματα ειναι ακατανοητο. Δεν ειναι κανας παιχτης που μπορει να σε κερδισει μονος στην επιθεση ο μαριανοβιτς. Καλυτερα να τον αφησεις να παρεις αυτες τις προσπαθειες, να βαλει μερικες , να χασει μερικες, να κουραστει παρα να τον αφηνεις να μοιραζει παιχνιδι και να δημιουργειται ανισσοροπια στην αμυνα σε καθε κατοχη.

Αφησε τον να παει στο ενας εναντιον ενος . Δεν εχει παιχνιδι στο ποστ, ασε που σε καθε αποτυχημενη προσπαθεια θα κανει 15 δευτερα να γυρισει στην αμυνα.
nvip13
Χαμός στο αλλο ματς.. Πραγματικά δεν μας αξίζει η πρόκριση με τέτοια εικόνα. Ο Σλότερ χαμένος εδω και καιρό..
Reggie Miller 31
Ντάξει αυτή την στιγμή ο Σοφο παίζει και για μας στο Βερολινο... Πραγματικά θα είναι ντροπή αν περάσουμε απλά γιατί έχασε η Άλμπα η οποία παρεπιπτόντως παίζει αρκετά καλά!
PARISINOS
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 9 2015, 19:33 ) *
Ντάξει αυτή την στιγμή ο Σοφο παίζει και για μας στο Βερολινο... Πραγματικά θα είναι ντροπή αν περάσουμε απλά γιατί έχασε η Άλμπα η οποία παρεπιπτόντως παίζει αρκετά καλά!


Αν δεν ειχαν και 7/17 βολες θα το ειχε καθαρισει το ματσακι η μακαμπι...
Reggie Miller 31
Πρωτη φορα βλεπω τετοιο ερμπολ σε επαγγελματικο επιπεδο... που να μην καιγόμασταν για πρόκριση δλδ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif
j-kidd13
Εχουμε κανει τη ζωη δυσκολη του Μητσαρα σημερα...Λες και βλεπω τον Παναθηναικο του Πεδουλακη...


Καλα το ερ μπολ Γκιστ ειναι μερακληδικη φαση...


Eπικη ατακα απο τον δημοσιογραφο που μεταδιδει για τον sentra,οπως πληροφορηθηκα προ ολιγου..."Η Αλμπα δεν γυρναει το ματς ουτε με σουβλα"...
24.gif 24.gif 24.gif
Reggie Miller 31
Με τις υγειές μας η πρόκριση! Να την χαίρεται ο Ντούσκο και ο ΔΓ με την ομάδα που έφτιαξε... Τυχερός είναι γιατί θα έβλεπε αυτός με γουρλωμένα μάτια απο τον καναπέ του άλλες ομάδες να παίζουν Playoffs...
j-kidd13
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Apr 9 2015, 22:57 ) *
Με τις υγειές μας η πρόκριση! Να την χαίρεται ο Ντούσκο και ο ΔΓ με την ομάδα που έφτιαξε... Τυχερός είναι γιατί θα έβλεπε αυτός με γουρλωμένα μάτια απο τον καναπέ του άλλες ομάδες να παίζουν Playoffs...


Εχεις δικιο,μακαρι να μεναμε απ εξω...
Manu7
Ως δια μαγείας ο ΠΑΟ έκανε τη ζωή του εύκολη στο ματς με το που κέρδισε η Μακάμπι την Άλμπα.

Γεια σου ρε Μπερτομέου με τις ομορφιές σου... Αποκλείεται αυτά τα 2 ματς να ήταν σε διαφορετική ώρα... icon_drunk.gif

Πώς μετά να πάρουν οι μη μπασκετικοί την διοργάνωση στα σοβαρά..

Το κορυφαίο βέβαια είναι το άλλο με την Εφές που παίζει αύριο 69.gif

ΕΝΤΙΤ : ΆΚΥΡΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΦΕΝΕΡ. tongue.gif Δεν το είχα δει...
Reggie Miller 31
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 9 2015, 22:58 ) *
Εχεις δικιο,μακαρι να μεναμε απ εξω...

Δεν νομίζω ότι ευχήθηκα η ομάδα να μείνει έξω... Απλά άλλη φορά κάποιοι ας προσέχουν τα χάλια της ομάδας που έχουν πριν μιλήσουν με τρόπους που δεν αρμόζουν στην ιστορία και τα τρόπαια της ομάδας.

ΥΓ Μέχρι κ πέρσι στήριζα αυτό το οποίο πάει να γίνει... Μια σοβαρή ομάδα, με λογικό μπάτζετ η οποία έρχεται απο το τέλος μιας εποχής... Με τις καλοκαιρινές δηλώσεις όμως περί ελληνοποίησης με... 16χρονα και τις γενικότερες δηλώσεις του ΔΓ, αλλά και με την εικόνα της ομάδας στην φάση των 16 έχω ξενερώσει εντελώς.
PARISINOS
QUOTE(Manu7 @ Apr 9 2015, 21:02 ) *
Ως δια μαγείας ο ΠΑΟ έκανε τη ζωή του εύκολη στο ματς με το που κέρδισε η Μακάμπι την Άλμπα.

Γεια σου ρε Μπερτομέου με τις ομορφιές σου... Αποκλείεται αυτά τα 2 ματς να ήταν σε διαφορετική ώρα... icon_drunk.gif

Πώς μετά να πάρουν οι μη μπασκετικοί την διοργάνωση στα σοβαρά..

Το κορυφαίο βέβαια είναι το άλλο με την Εφές που παίζει αύριο 69.gif

ΕΝΤΙΤ : ΆΚΥΡΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗ ΦΕΝΕΡ. tongue.gif Δεν το είχα δει...


Δεν εισαι δικαιος. Μετα το ΑΘΛΙΟ ξεκινημα που βαλαμε μονο 7 ποντους στο δεκαλεπτο και ειχαν παρει διαφορα 12 ποντων, παιζουμε σταθερα ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ απο τον αστερα και κερδιζουμε ανετα τα δεκαλεπτα...Ζητημα χρονου ηταν να περασουμε μπροστα και να αγχωθει και ο αντιπαλος.... Καμια σχεση με το αλλο ματς αλλωστε δεν κερδισαμε ακομα...Τις ιδιες παπαριες που κανουμε παντα κανουμε και τωρα στο τελος...
j-kidd13
Η ομαδα αδικει τον ευατο της.Δεν νομιζω οτι το ροστερ ειναι τοσο μετριο ωστε να παρουσιαζουμε τετοια εικονα,και να αγκομαχαμε για την προκριση στο τελευταιο ματς.Μπορει να φταιει ο Ιβανοβιτς,μπορει οι παικτες,παντως σιγουρα η ομαδα ειναι για καλυτερα πραγματα αγωνιστικα.
Anubis
Τελος της χρονιας ελπιζω να τελειωσει αυτη η κωμωδια
kostas b
Quiz: πόσα συνεχόμενα χαζά φάουλ μπορεί να κάνει ο Γιάνκοβιτς?
manosnismo
αρχιζει και μεγαλωνει επικινδυνα ο Παππας
PARISINOS
Αλλο ενα ματς που ανεξαρτητως εξελιξης , κανουμε ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ στο τελευταιο διλεπτο. Κυριολκετικα ομως. Και δεν φταιει μονο ο ιβανοβιτς. Ουτε ενα ριμπαουντ δεν μπορουν να παρουν, χαμενα λει απ, χαζα φαουλ...
t0ny3
Πενθιμη εμφανιση της ομαδας μας στο κλιμα της Μεγαλης Εβδομαδας.

Αφου καταφεραμε να χασουμε ετσι κι απο τον Αστερα εκτος εδρας συγχαρητηρια για την προκριση. Εχω χασει την ορεξη μου για τα παιχνιδια πλεον.
thalys
Τα καταφέραμε να χάσουμε κι αυτό το ματς. Καλά που κέρδισε η Μακάμπι.
Reggie Miller 31
Συγχαρητήρια στην ομάδα για την μεγαλειώδη πρόκριση στους 8! Μετά απο time out, ούτε μια σωστή επαναφορά δεν κατάφερε να κάνει!
Anubis
Απο 50-58 -> 69-68...οτι και να πουμε πλεον ειναι λιγο
CG.
Μιλαμε ανικανοτητα στην κυριολεξια
Παλι μαγκες με αλλου μπαλακια γιναμε....
ice-wolf
Θα μας χάλαγε ο "μεταφραστής". Πλάκα θα μας κάνει με παικτάκια τύπου Μπατίστα. 68.gif Άι σιχτίρ.
bbplayer
QUOTE(ice-wolf @ Apr 9 2015, 23:28 ) *
Θα μας χάλαγε ο "μεταφραστής". Πλάκα θα μας κάνει με παικτάκια τύπου Μπατίστα. 68.gif Άι σιχτίρ.

Κι όμως. Η καφρίλα που συστηματικά καλλιεργείται τα τελευταία χρονια έχει βρει γόνιμο έδαφος στα πρόβατα. Παρακολούθησα τη διακύμανση φου σκορ στό gazzetta και μερικοί μόλις κέρδισε η Μακαμπι άρχισαν να ασχολούνται τον Ιτουδη. Και η κατάσταση , όσο παγιωνεται η μετριότητα της ομάδας τόσο θα χειροτερεύει. Τε σπα, πάμε να δούμε Μήτσο κόντρα σε παιχτες καλούς να γουστάρουμε.

Manu7, μην καρφωνεσαι έτσι ρε συ. Δεν τρέχει τπτ, μεταξύ μας είμαστε
salonikatasos
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Apr 9 2015, 23:27 ) *
Συγχαρητήρια στην ομάδα για την μεγαλειώδη πρόκριση στους 8! Μετά απο time out, ούτε μια σωστή επαναφορά δεν κατάφερε να κάνει!

βρήκε στο πόδι ενός σέρβου η μπάλα στην τελευταία επίθεση. κατά τα άλλα πάλι στο τέλος χάσαμε δικό μας ματς,αλλά δεν φταίει για όλα ο ιβάνοβιτς όπως πολλοί του καταλογίζουν. δεν έκανε αυτός το φάουλ στο τρίποντο σε αιφνιδιασμό,ούτε το φάουλ σε διεκδίκηση στο κέντρο του γηπέδου,ούτε έχανε αυτός τα αμυντικά ριμπάουντ. πιστεύω μάλιστα ότι αν κέρδιζε η άλμπα στο τέλος θα το παίρναμε κι εμείς το ματσάκι,αφού το έριξε στα πειράματα ο ιβάνοβιτς με το σχήμα φώτση-γκιστ-μπατίστα(λογικά για τα σχήματα της τσσκα με κιριλένκο στο 3) κι ενώ γενικά ελέγχαμε το ματς με νέλσον-διαμαντίδη-παππά
έστω κι έτσι πέρασε στους 8 η ομάδα(δεν είναι τιμητικό που περάσαμε επειδή έχασαν οι άλλοι,αλλά τι να κάνουμε έτσι τα έφερε η μοίρα. το 2002 πήραμε το πιο μάγκικο ευρωπαϊκό με αυτόν ακριβώς τον τρόπο όταν έχασε ο οσφπ από την ολύμπια στο σεφ). πάμε στη μόσχα τώρα κι ό,τι βγει.
manj13
QUOTE(ice-wolf @ Apr 9 2015, 23:28 ) *
Θα μας χάλαγε ο "μεταφραστής". Πλάκα θα μας κάνει με παικτάκια τύπου Μπατίστα. 68.gif Άι σιχτίρ.



Εχω βαρεθει να ακουω φιλε μου οτι θα μας χαλαγε ο ενας ,για παικτακια τυπου Μπατιστα ο αλλος...Μηπως μπορεις εσυ και οσοι εχουν θεμα με τον Μπατιστα και τους υπολοιπους να βγειτε στη γυρα σαν τον Πρωθυπουργο και τους υπολοιπους να φερετε καμμια ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ μυρια ευρω να προτεινουμε να ρθει για ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ο Λεμπρον και λοιποι να παρουμε το εβδομο να ξεχαρμανιασουμε???Αν οχι και ουτε και ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δεν εχει λεφτα να βαλει, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι ο Μπατιστα...Το κοβω εδω γιατι τα παιρνω με το ''ρομαντισμο'' πολλων και θα φαω κανα φαουλ...



Επι του ματς τωρα...Η ομαδα απο το δευτερο και μετα επαιξε καλη αμυνα και ΣΑΝ ΟΜΑΔΑ προσπαθησε στην επιθεση...Ο Σλοτερ και ο Γκιστ ηταν πολυ κακοι,ξανα με ψυχη ο Βλαντο κι ο Παππας εχουν τσαγανο αλλα οχι ''κρυο'' μυαλο ακομα ειδικα ο Βλαντο...Ο Παππας το βαλε το ''βαρυ'' σουτ και κριμα για το χαρακτηρα του που ΔΕΝ ΕΚΡΙΝΕ το ματς....Η ομαδα με επιβεβαιωσε και επιασε το ταβανι που τουλαχιστον πιστευω εγω...Ακομη και με τον '' Ι wanna pretend coach'' που εχει στον παγκο της η ΤΣΣΚΑ ειναι απιστευτο το ροστερ και το βαθος της για ν ΑΝΤΕΞΟΥΜΕ ΠΕΝΤΕ ματς...Και να παρουμε καποιο απο οποιοδηποτε λογο στη Ρωσια θα μας το παρουν εδω οπως εγινε με τη Μπαρτσα...Μακαρι να διαψευστω αλλα δεν το νομιζω...Ελπιζω μονο να μην ειναι πολλα ματς σαν εκεινο το τελευταιο ''πολλα με λιγα'' στην Μοσχα...


ΜΟΝΑΔΙΚΟ μου παραπονο ετσι που πηγε η βραδια, η νοσταλγια για το συστημα του Ζοτς στην τελευταια επιθεση στη Μαλαγα-κι οχι μονο-,σε σχεση μ αυτο του Ιβανοβιτς που ΔΕΝ πρεπει να βγηκε ΟΥΤΕ Η ΠΡΩΤΗ ΠΑΣΑ σ αυτον ΠΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΚΕ...Τεσπα...''Χρεωκοπημενες'' καταστασεις γενικως ,οποτε ΡΕΑΛΙΣΜΟΣ....
assistant
Κατά την ταπεινη μου γνωμη μου η Αλμπα εδειξε πιο δουλεμενη ομαδα(ισως όχι καλυτερη) και από Μακαμπι και από Παναθηναικο........σημερα για οποιον ειδε το ματς της Γερμανιας η Αλμπα ''πνιγηκε'' στο αγχος,την απειρια της και στο ξεκ@@@@σμα του παιχταρα που λεγεται Ντεβιν Σμιθ......συγχαρητηρια στον Παναθηναικο και καλη συνεχια στους 8.
ice-wolf
QUOTE(manj13 @ Apr 9 2015, 23:54 ) *
Εχω βαρεθει να ακουω φιλε μου οτι θα μας χαλαγε ο ενας ,για παικτακια τυπου Μπατιστα ο αλλος...Μηπως μπορεις εσυ και οσοι εχουν θεμα με τον Μπατιστα και τους υπολοιπους να βγειτε στη γυρα σαν τον Πρωθυπουργο και τους υπολοιπους να φερετε καμμια ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ μυρια ευρω να προτεινουμε να ρθει για ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ ο Λεμπρον και λοιποι να παρουμε το εβδομο να ξεχαρμανιασουμε???Αν οχι και ουτε και ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ δεν εχει λεφτα να βαλει, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ειναι ο Μπατιστα...Το κοβω εδω γιατι τα παιρνω με το ''ρομαντισμο'' πολλων και θα φαω κανα φαουλ...



Αν έβαζε μέσα όσους πιτσιρικάδες είχε - νομίζω τον Λούτζη- θα έλεγα χαλάλι...
Δεν είναι τόσο τι παίκτες έχεις αλλά πώς τους χρησιμοποιείς. Απέναντι στον Μαριάνοβιτς θες έναν κινητικό ψηλό, όχι αργοκουρούτα. Περίμενε... Έχουμε τέτοιο; Μα βέβαια, τον λένε Λαουάλ.

Τι πάει να πει "ρομαντισμός", μπορείς να μου πεις και εμένα να μάθω. Το γεγονός ότι σε ευκολότερο όμιλο από τον περσινό τερμάτισε ΠΑΛΙ με ρεκόρ 7-7 (με 2 ήττες εντός έδρας και 1 νίκη-χαροπάλεμα εκτός) δεν σε προβληματίζει;
Ή θα το κάνουμε όπως με το ποδόσφαιρο;
Την ημέρα που θα πέσει ο πήχυς των προσδοκιών, πέθανε ο μπασκετικός Παναθηναϊκός. Απορώ με τον "κυνισμό" ορισμένων.
Skonokinis

σλοτερ εκ του αποτελεσματος κακη μεταγραφη, πολλες ελπιδες για "λιγο" παικτη, κριμα

τα ιδια και για νελσον, πλει μεικερ που χανει αβιαστα το κοντρολ της μπαλας δεν εχει καμμια δικαιολογια για ελλειψη ρυθμου απο τραυματισμο

ο λαουαλ αν γνωριζει κανεις να μας πει με τινος την εισηγηση ηρθε στην ομαδα
salonikatasos
QUOTE (ice-wolf @ Apr 10 2015, 00:13 ) *
Αν έβαζε μέσα όσους πιτσιρικάδες είχε - νομίζω τον Λούτζη- θα έλεγα χαλάλι...
Δεν είναι τόσο τι παίκτες έχεις αλλά πώς τους χρησιμοποιείς. Απέναντι στον Μαριάνοβιτς θες έναν κινητικό ψηλό, όχι αργοκουρούτα. Περίμενε... Έχουμε τέτοιο; Μα βέβαια, τον λένε Λαουάλ.

Τι πάει να πει "ρομαντισμός", μπορείς να μου πεις και εμένα να μάθω. Το γεγονός ότι σε ευκολότερο όμιλο από τον περσινό τερμάτισε ΠΑΛΙ με ρεκόρ 7-7 (με 2 ήττες εντός έδρας και 1 νίκη-χαροπάλεμα εκτός) δεν σε προβληματίζει;
Ή θα το κάνουμε όπως με το ποδόσφαιρο;
Την ημέρα που θα πέσει ο πήχυς των προσδοκιών, πέθανε ο μπασκετικός Παναθηναϊκός. Απορώ με τον "κυνισμό" ορισμένων.

καλά και ο λαουάλ σήμερα όταν μπήκε(και αρκετά πιο νωρίς από ότι συνήθως,αφού μόλις έβγαλε τον μπατίστα μπήκε ο λαουάλ και όχι ο μαυροκεφαλίδης όπως συνήθως) ήταν τότε που η ομάδα πελαγοδρομούσε,πήρε και 2 φορές τη μπάλα στην επίθεση και δεν ήξερε τι να την κάνει. απέναντι στον μαριάνοβιτς(και κάθε τέτοιου στυλ ψηλό) δεν θες κινητικό 5αρι,αλλά συνδυαστικές άμυνες που θα ρισκάρεις άλλα πράγματα(σήμερα του έκαναν νταμπλ τιμ και ρισκάραμε την πάσα στην αδύναμη πλευρά και γι αυτό φάγαμε 2-3 εύκολα καλάθια αφού ο φώτσης που βοηθούσε δεν είναι και ο πιο έξυπνος αμυντικός για να κάνει το νταμπλ τιμ). δες πχ τις 2 περασμένες χρονιές όταν έπιανε ο κορυφαίος mobile αμυντικός ψηλός(λάσμε) τον καλύτερο ψηλό στυ μαριάνοβιτς(τόμιτς). πλάκα του έκανε ο τόμιτς στην επίθεση και στα ριμπάουντ όταν πήγαιναν στο 1 εναντίον 1 και ο λάσμε κυριαρχούσε στις δικές μας επιθέσεις λόγω των αργών ποδιών του τόμιτς μετά τα πικ εν ρολ. ε το ίδιο ακριβώς έγινε και σήμερα που ο μπατίστα ήταν ο καλύτερος μας παίχτης συνολικά(για πολλοστή φορά φέτος),αλλά στην άμυνα και ειδικά στα ριμπάουντ δε μπορούσε μόνος του και δε νομίζω ότι μπορούσε ακόμα και ο λαουάλ να ήταν μέσα να κάνει κάτι ατομικά. εκεί θέλει ομαδική δουλειά
more stars
@ice-wolf

δηλαδή αν κάναμε δύο νίκες εκτός έδρας θα ήταν εντάξει? (μάλλον όχι γιατί τόσες κάναμε) τρεις εντάξει? τέσσερις?

Το ότι δεν κάναμε το step up σε αυτή τη φάση, όντως προβληματίζει.

Απο την άλλη νέα ομάδα είναι (ακόμα και οι Παπας, Γιάνκοβιτς νέοι είναι στην ομάδα και σε αυτό το επίπεδο με το θάψιμο που έπεσε περσι...) και κυνισμός είναι να συμπαραστέκεσαι στο χτίσμο νέας ομάδας??? και το φόρτωμα με ευθύνες σε παίκτες που δεν το αρμόζουν τι είναι? Θα τους πνίξουμε στο άγχος επειδή δεν είναι έτοιμοι για αυτό το επίπεδο?

Βρε παιδιά και το άλλο που λέτε, ότι προκριθήκαμε επειδή έχασαν οι άλλοι τι είναι αυτό πάλι?
Δηλαδή αν η σειρά των αγώνων είχε σήμερα την εκτός εδρας νίκη με την άλμπα ή την συντριβή της Ρεάλ ή τη νίκη επί της Μακάμπι τι θα λέγαμε???

Γενικά το λέω, η πίκρα είναι κακός σύμβουλος... προσέχτε λίγο τι γράφετε.
Φιλικά πάντα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.