Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Ρεάλ Μαδρίτης Quarterfinal Playoffs Euroleague 2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
spysta
αυτη η ομαδα ειναι με διαφορα η πιο ΓΚΑΝΤΕΜΙΚΗ ομαδα της Ευρωπης(εδω και 2-3 χρονια)!!!οπωσδηποτε αγιασμο,εξορκισο,ματζουνα και γιατροσοφια !!!!!
kseplenhs
http://www.sport-fm.gr/article/170129

ρε δεν μας χέζετε...πωωω τέτοια βλέπω και μου'ρχεται να πάρω αεροπλάνο για να ανεβω σεφ...
τι κλάψες είναι τούτοι ρε??
spysta
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2009, 14:34 ) *
http://www.sport-fm.gr/article/170129

ρε δεν μας χέζετε...πωωω τέτοια βλέπω και μου'ρχεται να πάρω αεροπλάνο για να ανεβω σεφ...
τι κλάψες είναι τούτοι ρε??

εκνευριστικοι εε??μιλανε και οι της Ρεαλ .. ααχχ gdi.gif
τσπ .. γνωστα mind games !!ας μην ψαρωσουν τα παιδια και ας μπουνε απο το 1ο δεκαλπετο δυνατα για να μην χρειαζεται ουτε η πιεση στους διαιτητες
j-kidd13
Εχουν καταντισει γραφικοι αυτοι οι Ισπανοι πλεον...Προσπαθουν να δημιουργησουν εντυπωσεις,ειτε για ενδεχομενες ηττες τους,ειτε και για να επηρεασουν την διαιτησια...
rankin
QUOTE(kseplenhs @ Mar 23 2009, 15:34 ) *

Έκανε και ο Πέπε κ**ο...
giannis_
QUOTE(rankin @ Mar 23 2009, 15:56 ) *
Έκανε και ο Πέπε κ**ο...

Kυριολεκτικα ομως,θα μιλησουν κ οι ισπανοι για διαιτησια!Μην αρχισω να θυμαμαι τωρα γιατι θα εκνευριστω angry_red.gif

ασχετο αλλα ο μπερτομεου δεν ειναι δηλωμενος ρεαλ?
j-kidd13
QUOTE(giannis_ @ Mar 23 2009, 16:01 ) *
Kυριολεκτικα ομως,θα μιλησουν κ οι ισπανοι για διαιτησια!Μην αρχισω να θυμαμαι τωρα γιατι θα εκνευριστω angry_red.gif


Εχουν καλομαθει απο την εθνικη τους..... smiley.gif
giannis_
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 23 2009, 16:05 ) *
Εχουν καλομαθει απο την εθνικη τους..... smiley.gif

Αχ σε παρακαλω αυτο με την εθνικη ειναι το ευαισθητο μ σημειο δεν θελω καν να το θυμαμαι!


Στον αγωνα τωρα πιστευω ο ολυμπιακος αν παιξει σοβαρα δεν θα εχει ιδιαιτερο προβλημα ειδικα μεσα στην εδρα του,ειπαμε καλη ομαδα η ρεαλ,ισως καλυτερη απο περσι αλλα ο ολυμπιακος ειναι καλυτερος,και οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω αυτος που θελει ιδιαιτερη προσοχη ειναι ο μπουλοκ γιατι αν ξεσταθει το χερι του μετα δεν σταματαει με τιποτα!Ο μπουρουσης επισης νομιζω δεν θα αντιμετωπισει ιδιαιτερη δυσκολια στους ψηλους κατα τη γνωμη μου!
pain of salvation
Έγω θέλω νίκες ΚΑΙ διαιτησια υπέρ μας...
ακου εκει να μιλανε για διαιτητες οι Ισπανοι...
Σε ένα σποτάκι,στο ΣΠΟΡ+ ,για την ACB,δειχνει τον Ρεγιες,να διαμαρτυεται για θεατρο αντιπάλο του(καποιου της Μπαρτσα νομίζω)...χαχαχαχα
j-kidd13
QUOTE(giannis_ @ Mar 23 2009, 16:11 ) *
Αχ σε παρακαλω αυτο με την εθνικη ειναι το ευαισθητο μ σημειο δεν θελω καν να το θυμαμαι!


Στον αγωνα τωρα πιστευω ο ολυμπιακος αν παιξει σοβαρα δεν θα εχει ιδιαιτερο προβλημα ειδικα μεσα στην εδρα του,ειπαμε καλη ομαδα η ρεαλ,ισως καλυτερη απο περσι αλλα ο ολυμπιακος ειναι καλυτερος,και οπως ειπε και ενας φιλος πιο πανω αυτος που θελει ιδιαιτερη προσοχη ειναι ο μπουλοκ γιατι αν ξεσταθει το χερι του μετα δεν σταματαει με τιποτα!Ο μπουρουσης επισης νομιζω δεν θα αντιμετωπισει ιδιαιτερη δυσκολια στους ψηλους κατα τη γνωμη μου!

Eμενα να δεις ποσο ευαισθητο σημειο ειναι...Ο Ολυμπιακος θα περασει.Και κατα τη γνωμη μου,θα κερδισει και μεσα στην Ισπανια...Κατω απ το καλαθι θα κανει παρτυ ο Ολυμπιακος.Και ο Μπουλοκ ειναι ο μοναδικος παιχτης που μπορει να παρει ενα παιχνιδι απο την Ρεαλ...Εχει τρελο σουτ ο ατιμος!!
tzagasdog
παμε για το πρωτο βημα σημερα
LFO
Νίκη σήμερα = 70% προκριση.
rankin
Νομίζω ότι σήμερα θέλουμε ένα καλό ξεκίνημα. Αν μπορούμε να τους χτυπήσουμε από νωρίς, με αρκετό τρέξιμο μάλιστα (αν είναι δυνατό κάτι τέτοιο) για να μην αρχίσουν οι ισπανικές αηδίες με ζώνες και λοιπά τεχνάσματα..
Τρέξιμο, γρήγορο άνοιγμα στην ψαλίδα και φάπες στην άμυνα. Συνταγή όπως και απέναντι στη Ταού.. Α! Και φυσικά να μην παρασυρθεί κανείς, παίχτης, προπονητής ή φίλαθλος, από τα καραγκιοζολίκια που θα επιστρατευτούν από τα παλικαράκια της Ρεαλ. Όλα αυτά είναι γνωστά κόλπα που τα έχουν κάνει αρκετές φόρες (και θα τα ξανακάνουν) και δεν θα πρέπει να τους δώσει κανείς σημασία. Η ομάδα δεν πρέπει για κανέναν λόγο να χάσει την συγκέντρωση της ...
kotzito
Το πιο δυσκολο παιχνιδι απο τα δυο ειναι το σημερινο.Μπαινουμε ως φαβορι και αυτο μας γεμιζει αγχος.Απο την αλλη η Ρεαλ δεν εχει να χασει τιποτα απο σημερα,και για αυτο εχει ηδη δημιουργησει κλιμα με δηλωσεις περι διαιτησιας.Πρεπει να παιξουμε με ηρεμια και υπομονη,να καταλαβουμε οτι αν παρουμε τα 2 πρωτα παιχνιδια κατα 70% εχουμε περασει,αλλα να μην χαλαρωσουμε με την ιδεα οτι ειμαστε τοσο κοντα στο Βερολινο.Οπως ειπε και ο rankin,πρεπει απο την αρχη να μπουμε δυνατα στο παιχνιδι και να επιβαλλουμε τον ρυθμο μας και να μην αφησουμε τους Ισπανους να προηγηθουν στο 1ο δεκαλεπτο,ωστε στο διαστημα αυτο να τους διαβασουμε.
xrisTOS896
Συμφωνώ απόλυτα με όλους σας αλλά όλα αυτά αίναι περιττά όταν ο Γιαννάκης(τέλειος) ξέρει καλύτερα από εμάς και πιστεύω πως αν πα'ιξουμε με (τουλάχιστον) το 50% που μπορούμε θα νικήσουμε.Καλή ομάδα η Ρεάλ αλλά σαν τον Ολυμπιακό καμία smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif 69.gif
Akis92
Ψυχραιμια σημερα παιδια και απο εμας και απο τους παικτες και θα τα παμε καλα ! rolleyes.gif
kseplenhs
αυτός ο έρτσεγκ υπάρχει??
panagiotisTheDream
Μεγάλο πρόβλημα με τη ζώνη των Μαδριλένων.....

για να δούμε....έχει ψωμί ακόμα το ματς........
kotzito
Ποσο,μα ποσο κακοί μπορει να ειμαστε;Φτανουμε στο +18 και μας κανει η Ρεαλ σερι 25-1 και βρισκομαστε στο -6.Βολες δεν βαζουμε και η ζωνη της Ρεαλ μας εχει κλεισει πολυ καλα.Ας ελπισουμε οτι θα ξυπνησουμε και θα το παρουμε το ματς.Το παιχνιδι παει να κριθει στον ποντο.
kotzito
Ουφ.Ξεπερασαμε το αγχος του πρωτου αγωνα στην εδρα μας και καταφεραμε να παρουμε την νικη.Πολυ σημαντικη η νικη για να ξεκινησουμε καλα.Τωρα λογικα θα ειμαστε πιο απελευθερωμενοι την Πεμπτη και μπορουμς να κανουμε το 2-0.Καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο.Αν δεν χαλαρωναμε κιολας θα νικαγαμε με μεγαλυτερη διαφορα.Παλι καλα που ειχαμε τον Γκριρ εκει και μας ξεκολλησε.Παρα πολυ καλος ο Παπαλουκας με 13 ποντους και 13! ασιστ.Ο Βουισιτς ο κορυφαιος μας στο 1ο ημιχρονο,στο 2ο επεσε ομως.Μπουρουσης,Βασιλοπουλος ψυχαρες με κρισιμα καλαθια και καλες αμυνες.Οπως προεβλεψα,ο Μπουλοκ ηταν αυτος που μας εκανε την ζημια.Ο Ουινστον και ο Μασει δεν φανηκαν ιδιαιτερα,εξαιτιας της πολυ καλης αμυνας μας και πιο συγκεκριμενα του Πριντεζη πανω τους.Ο Γιαννακης τωρα αφου ειδε την Ρεαλ σημερα πρεπει να βρει ενα συστημα ωστε να αντιμετωπισουμε την ζωνη τους την Πεμπτη.




Μπραβο ρε παιδια 41.gif
Johnnys
Γενικα αν και κοιμηθηκαμε για αρκετα λεπτα και βρεθηκαμε στο -7 καταφεραμε και δειξαμε πως ειμαστε καλυτεροι στο συνολο και δεν το πηγαμε και στον ποντο.Στα αλλα συμφωνω με τον πρωλαλησαντα...Πολυ καλοι Βουισιτς,Παπαλου,Γκριρ,Βασιλοπουλος(σε 2λεπτα μια ταπα 6ποντοι και πιο πριν εξαφανιση του λουλ)και καλος και ο Μπουρουσης...Μπορουν ν παιξουν σιγουρα καλυτερα Παργκο,Πριντεζης,Τσιλντρεςς(αν και οι δυο τελευταιοι δεν κινηθηκαν και σε ασχημη αποδωση μετριοι προς καλοι θα ελεγα)
panagiotisTheDream
88-79 τελικό σκορ
τα είπε όλα ο kojito.....την Πέμπτη μπορούμε να απλοποιήσουμε τα πράγματα, αν βρούμε τρόπο να ξεκολλήσουμε απ' την ενδεχόμενη ζώνη τους.
ήταν εκνευριστική η αδυναμία μας να την σπάσουμε σε κάποια σημεία....

ΨΥΧΑΡΑ ο Βασιλό. Ηγέτης ο Τεό. Κακός ο Πάργκο....δεν του βγήκαν τα σουτ σε κανένα σημείο και ορθώς ο κόουτς προτίμησε Λιν που μας ξεκόλλησε κάπως.....
lamar
QUOTE(kojito @ Mar 24 2009, 23:29 ) *
Ουφ.Ξεπερασαμε το αγχος του πρωτου αγωνα στην εδρα μας και καταφεραμε να παρουμε την νικη.Πολυ σημαντικη η νικη για να ξεκινησουμε καλα.Τωρα λογικα θα ειμαστε πιο απελευθερωμενοι την Πεμπτη και μπορουμς να κανουμε το 2-0.Καταπληκτικο πρωτο ημιχρονο.Αν δεν χαλαρωναμε κιολας θα νικαγαμε με μεγαλυτερη διαφορα.Παλι καλα που ειχαμε τον Γκριρ εκει και μας ξεκολλησε.Παρα πολυ καλος ο Παπαλουκας με 13 ποντους και 13! ασιστ.Ο Βουισιτς ο κορυφαιος μας στο 1ο ημιχρονο,στο 2ο επεσε ομως.Μπουρουσης,Βασιλοπουλος ψυχαρες με κρισιμα καλαθια και καλες αμυνες.Οπως προεβλεψα,ο Μπουλοκ ηταν αυτος που μας εκανε την ζημια.Ο Ουινστον και ο Μασει δεν φανηκαν ιδιαιτερα,εξαιτιας της πολυ καλης αμυνας μας και πιο συγκεκριμενα του Πριντεζη πανω τους.Ο Γιαννακης τωρα αφου ειδε την Ρεαλ σημερα πρεπει να βρει ενα συστημα ωστε να αντιμετωπισουμε την ζωνη τους την Πεμπτη.




Μπραβο ρε παιδια/

Αγχωτικη νικη σημερα, με καταπληκτικους Παπαλουκα,Γκριρ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ, ετσι με κεφαλαια γραμματα για να το δουν καποιοι εδω μεσα, και Βουισιτς του πρωτου ημιχρονου. Θα διαφωνησω με τον kojito, διοτι για εμενα σημερα ο Μπουρουσης ηταν τραγικος, στην αμυνα κοιμοταν, χαρακτηριστικη μια φαση που ο Ερβελ σουταρε ανενοχλητος τριποντο, ενω στην επιθεση εκανε απερισκεπτες ενεργειες. Δεν πειραζει ομως το δικαιουται και αυτος ενα κακο ματς μεσα σε ολη την μαγικη χρονια που κανει. Νομιζω οτι στο δευτερο ματς και η ομαδα θα ειναι πιο διαβασμενη εναντιον της ζωνης, και ο Πλαθα δεν πιστευω να την χρησιμοποιησει τοσο πολυ, γιατι θα τον περιμενουνε.
matse-7-
ηρθε η νικη αλλα πιο δυσκολα απο οτι περιμενα.η ομαδα σημερα δεν επιασε καλη αποδοση και δεν πλησιασε καν στην αποδοση που επιασε μεσα στην ταου.το σερι που φαγαμε απλα δεν υπαρχει και περα απο το γεγονος οτι δεν βαζαμε τιποτα μπροστα τρωγαμε και εκολα καλαθια στην αμυνα η οποια χαλαρωσε αδικαιολογητα.δεν ξερω μηπως ειναι κανα κολπο του γιαννακη να περνουμε μεγαλες διαφορες να τις χανουμε και στο τελος τελικα να παιρνουμε το ματς με κοπο και ιδρωτα.το εχουμε δει αρκετες φορες το εργο αυτο φετος.

Υ.Γ η ταου εκανε παρτυ μεσα στην μπαρτσα και εσπασε την εδρα.οταν λεγαμε οτι καποιοι υπερτιμησαν την μπαρτσα γιατι νικησε 2 φορες ευκολα τον παο νομιζατε το λεγαμε για πλακα.η ταου ειναι κυριαρχος στην ισπανια και το απεδειξε σημερα για μια ακομη φορα αφου ειχε ξανανικησει στο πρωταθλημα μεσα στην βαρκελωνη.
kotzito
QUOTE(lamar @ Mar 24 2009, 23:38 ) *
Αγχωτικη νικη σημερα, με καταπληκτικους Παπαλουκα,Γκριρ, ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ, ετσι με κεφαλαια γραμματα για να το δουν καποιοι εδω μεσα, και Βουισιτς του πρωτου ημιχρονου. Θα διαφωνησω με τον kojito, διοτι για εμενα σημερα ο Μπουρουσης ηταν τραγικος, στην αμυνα κοιμοταν, χαρακτηριστικη μια φαση που ο Ερβελ σουταρε ανενοχλητος τριποντο, ενω στην επιθεση εκανε απερισκεπτες ενεργειες. Δεν πειραζει ομως το δικαιουται και αυτος ενα κακο ματς μεσα σε ολη την μαγικη χρονια που κανει. Νομιζω οτι στο δευτερο ματς και η ομαδα θα ειναι πιο διαβασμενη εναντιον της ζωνης, και ο Πλαθα δεν πιστευω να την χρησιμοποιησει τοσο πολυ, γιατι θα τον περιμενουνε.

Μαλλον εγινε παρεξηγηση.Συμφωνω κι εγω οτι ο Μπουρουσης ηταν κακος σημερα.Μου φανηκε καπως κουρασμενος και εκανε οντως απερισκεπτες και λανθασμενες ενεργειες καποιες φορες.Απλα εννοοω οτι στην 4η περιοδο ξυπνησε λιγο και πηρε καποια ριμπαουντ σε κρισιμα σημεια,απο τα οποια προηλθαν αρκετοι ποντοι.
saou
Με περισσότερο άγχος απ'ότι φαινόταν αλλά δεν πειράζει. Το σημαντικό είναι το 1-0.

Σήμερα επιβεβαιώθηκε ότι παίζουμε απέναντι στην πιο ανώμαλη ομάδα της Ευρώπης. Αν έπαιζε όπως στα πρώτα 15 λεπτά συνέχεια, θα τερμάτιζε κάπου 10η στην Ισπανία. Αν έπαιζε συνέχεια όπως όταν μας έτρεξε το σερί της θα ήταν φαβορί παντού. Πολύ σημαντικό ότι το κατάλαβαν για τα καλά σήμερα οι δικοί μας, οπότε ας κοιτάξουν να λάβουν τα μέτρα τους και να μην χαλαρώσουν ξανά όπως σήμερα.

Κατά τα άλλα υπόκλιση στον Παπαλουκά και στον Βασιλό ο οποίος αρχίζει να το κάνει συνήθεια να μιλάει στα κρίσιμα. Θα έρθουν και αγώνες που δεν θα του βγει, αλλά το σημαντικό είναι ότι δεν κωλώνει.

QUOTE
.Γ η ταου εκανε παρτυ μεσα στην μπαρτσα και εσπασε την εδρα.οταν λεγαμε οτι καποιοι υπερτιμησαν την μπαρτσα γιατι νικησε 2 φορες ευκολα τον παο νομιζατε το λεγαμε για πλακα.η ταου ειναι κυριαρχος στην ισπανια και το απεδειξε σημερα για μια ακομη φορα αφου ειχε ξανανικησει στο πρωταθλημα μεσα στην βαρκελωνη.


Η Μπάρτσα είναι ομαδάρα. Απλώς όπως έχει αποδειχτεί φέτος, δεν της 'πάει' η Ταού σαν ομάδα. Δεν της ταιριάζει, πάει και τελείωσε. Με οποιοδήποτε άλλο ματσάρισμα και με πλεονέκτημα έδρας οι Καταλανοί θα ήταν φαβορί. Με την ιδιαιτερότητα του εγχώριου ντέρμπι και με τον αέρα που έχει πάρει η Τάου, τα πράγματα αντιστράφηκαν.

kolokotronis
Είδα μόνο την 4η περίοδο.
Πως είναι δυνατόν αυτή η ρεάλ να έκανε 25-1 σερί?? Που ήταν ο ολυμπιακός?
Το αποκορύφωμα, όταν μείωσαν στους 5 οι ισπανοί στο τέλος και είχαν επίθεση, πούλησαν τη μπάλα με ελαφριά καρδιά για πλάκα...
Το ματς το καθάρησε ο Βασιλόπουλος με τα 2 τρίποντα στο τέλος του χρόνου.
benchwarmer
Τωρα αν εγω πω οτι ηταν πολυ σημαντικο που στα δυσκολο ειχαμε υπομονη (και η ομαδα και ο κοσμος), θα ακουσω διαφορα καντηλια, οποτε δεν το λεω icon_drunk.gif


Τελος παντων, αφου περασε αυτο, πλεον δεν φοβαμαι. Στα επομενα παιχνιδια (ακομα και μες στην Ισπανια) θεωρω πιο πιθανο να επαναληφθει το 1ο δεκαπενταλεπτο, παρα το επομενο δεκαλεπτο... Αλλα θελει προσοχη σιγουρα.

ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ο Παπαλουκας και ο Βουισιτς, πρωτος μαγκας ο Βασιλοπουλος, και υπερπολυτιμη σανιδα σωτηριας ο Γκριρ..

Ο Τζος εκανε τα αναμενομενα, ο Πριντεζης οκ, ο Γιοταμ περαν του πρωτου μερους δεν πρεπει να ακουμπησε και μπαλα, ο Μπουρουσης σε κακο βραδυ αλλα φυσικα υπερπολυτιμος, και ο Τζανερο κακος σχετικα, αλλα παντα ειναι ο παραγοντας που δεν μπορει να υπολογισει κανεις.

Και για να προλαβω καταστασεις, ναι, πηρε δυο ταιμ αουτ στο 2ο δεκαλεπτο tongue.gif

Σε γενικες γραμμες, νομιζω ολοι συμφωνουμε οτι πλεον αρχιζουν και φαινονται οι μεγαλες προσωπικοτητες που εχουμε φετος στην ομαδα. Και ειναι πιο ευκολο και για τους υπολοιπους (Βασιλοπουλος) να κανουν και αυτοι το ιδιο, παρα οταν επρεπε να το κανουν μονοι τους.

* Η Ταου ειναι αυτη που "ετυχε" να μην τα βαζει (δυο φορες) με μας ε?
lamar
QUOTE(saou @ Mar 25 2009, 00:05 ) *
Η Μπάρτσα είναι ομαδάρα. Απλώς όπως έχει αποδειχτεί φέτος, δεν της 'πάει' η Ταού σαν ομάδα. Δεν της ταιριάζει, πάει και τελείωσε. Με οποιοδήποτε άλλο ματσάρισμα και με πλεονέκτημα έδρας οι Καταλανοί θα ήταν φαβορί. Με την ιδιαιτερότητα του εγχώριου ντέρμπι και με τον αέρα που έχει πάρει η Τάου, τα πράγματα αντιστράφηκαν.

Συμφωνω 100 τοις εκατο μαζι σου. Η Ταου της εχει παρει τον αερα, δεν τους βγαινουν τα ματς απ με τιποτα και αναποφευκτα, θα αποκλειστουν και μαλλον ευκολα.
koufos7
Παπαλουκα εισαι ο Μagic johnson της Ευρωπης απλα υποκλινομαι.
Paris87
Ρε παιδια εγω το ειδα λαθος ή ο Ουινστον σε εκεινο το καρφωμα+φαουλ (ηταν ωραιο smiley.gif ) κανει βηματα...?
Δειτε το στο σιτε της ευρωλιγκα....τοσο μεγαλο λαθος κανω? (3 βηματα μπασιμο)
(δεν ξερω εαν σχολιαστηκε απο τους speaker δεν το εβλεπα το ματς)
thrylos7
Ωραία, ωραία...


QUOTE
Υ.Γ η ταου εκανε παρτυ μεσα στην μπαρτσα και εσπασε την εδρα.οταν λεγαμε οτι καποιοι υπερτιμησαν την μπαρτσα γιατι νικησε 2 φορες ευκολα τον παο νομιζατε το λεγαμε για πλακα.η ταου ειναι κυριαρχος στην ισπανια και το απεδειξε σημερα για μια ακομη φορα αφου ειχε ξανανικησει στο πρωταθλημα μεσα στην βαρκελωνη.


Θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους. Η Μπαρτσελόνα έχει παίξει το πιο ολοκληρωτικό μπάσκετ φέτος, άσχετα αν η Ταού ακούγεται (και ήταν όντως) ως η φορμαρισμένη ομάδα...
(και μην ξεχνάμε και την κούραση από το πρωτάθλημα)

QUOTE
Οπως προεβλεψα,ο Μπουλοκ ηταν αυτος που μας εκανε την ζημια.


Ακόμα και ο Συρίγος το έλεγε αυτό... blech.gif

Αν και η ζημιά ξεκίνησε χωρίς τον Μπούλοκ μέσα.


j-kidd13
QUOTE(benchwarmer @ Mar 25 2009, 00:07 ) *
πρωτος μαγκας ο Βασιλοπουλος

Περιμενω τα σχολια του ΛΥΚΟΥ πανω σε αυτο... smiley.gif
Consultant
-Eνταξει,ο Παπαλουκας εκανε ενα απο τα καλυτερα παιχνιδια που εχει κανει οποιοσδηποτε παιχτης στην ιστορια της Ευρωλιγκας..Δεν ειναι τα στατιστικα,οποιος ηταν στο γηπεδο εβλεπε 9 εφηβους και εναν αντρα..Τετοια η διαφορα κλασης..

-Δεν ξερω αν το εχω σημειωσει παντως η επιλογη του ευρους της τιμωριας του Σοφο ειναι εντελώς λανθασμενη..Σημερα μμπορουσαμε να χασουμε μια ολοκληρη χρονια..Δεν τραβηξε ο Μπουρουσης και παπαλα!Οσες φορες μπηκε μεσα ο υπερ-απειρος Βουγιουκας χαναμε παντα..Μεγα λαθος!

-Η Ρεαλ θα χασει 3-0..Αφου πηραμε αυτο το παιχνιδι δεν εχει καμμια ελπιδα απο αποψη ψυχολογιας.

-Η ατμοσφαιρα στο Σεφ ηταν εκπληκτικη.Πραγματικα εκπληκτικη.Ακομα και ετσι ομως,καποια στιγμη τα συνεχομενα τραγουδια με κουρασαν..Προτιμω πολυ περισσοτερο την ατμοσφαιρα στο γηπεδο της Ταου στο οποιο οι φιλαθλοι επηρεαζουν την εκβαση του αποτελεσματος πολυ περισσοτερο.Συμμετεχουν σε καθε φαση,δεν ειναι τραγουδιστες η ποιητες.

-Στους οργανωμενους μπηκαν τουλαχιστον 500 παραπανω και καθοντουσαν ορθιοι.Σε ολα τα κρισιμα παιχιδια ετσι γινεται.

-Δεν φταιει ο Ερτσεγκ που δεν παιζει ο Σοφο και παιζει αυτος ενω ειναι ακαταλληλος..Οι προπονητες φταινε.Και τα λαθη πληρωνονται..Σημερα δεν τη πληρωσαμε ομως δεν θα αργησει να γινει.Η τιμωρια του Σοφο ειναι κατι παραπανω απο αηδιαστικο λαθος
teo7
Μερικά πράματα κι από μένα:
- Ο παπαλούκάς ήταν μακράν απτον δεύτερο ο καλύτερος του γηπέδου
- Ο βασιλό τον τελευταίο καιρό στέλνει 'ειδικούς' νασχοληθούν με άλλα σπορ όπως η ντάμα και το τάβλι. Όταν αγωνίζεται αφήστε τα μα κ μου και απολαύστε τον καλύτερο αμυντικό παίκτη στην ευρώπη.
- Ο γκριρ επέστρεψε μετά απο μερικές πολύ κακές εμφανίσεις κιο τσίλντρες προσπαθεί μεν αλλά δε πείθει ιδιαίτερα.
- Νομίζω πως μεθαύριο τους έχουμε, αυτο το δεκάλεπτο που βαρέσαμε διάλυση (15'-25') δε θα αφήσει περιθώρια χαλάρωσης στο επόμενο ματς.
benchwarmer
Ρε συ Cons, πού να ειχαμε χασει και κανα παιχνιδι χωρις τον Σοφοκλη...
3 λεπτα επαιξε ο Βουγιουκας και 2 ο Ερτσεγκ. Και ολα στο πρωτο 15λεπτο νομιζω..

Εμενα η γνωμη μου ειναι οτι η ομαδα ειναι περισσοτερο συγκεντρωμενη χωρις τον Σοφοκλη. Και οι υπολοιποι παιχτες που δεν κοιτουν σε καθε επιθεση σων και ντε να τον βρουν (οταν επαιζε), και ο κοσμος που βοηθα περισσοτερο και τους υπολοιπους, και ο Γιαννακης ειναι πιο απελευθερωμενος που δεν εχει να σκεφτει που θα χωρεσει το 8λεπτο του Σοφο.
j-kidd13
QUOTE(teo7 @ Mar 25 2009, 00:47 ) *
Μερικά πράματα κι από μένα:
- Ο παπαλούκάς ήταν μακράν απτον δεύτερο ο καλύτερος του γηπέδου
- Ο βασιλό τον τελευταίο καιρό στέλνει 'ειδικούς' νασχοληθούν με άλλα σπορ όπως η ντάμα και το τάβλι. Όταν αγωνίζεται αφήστε τα μα κ μου και απολαύστε τον καλύτερο αμυντικό παίκτη στην ευρώπη.
- Ο γκριρ επέστρεψε μετά απο μερικές πολύ κακές εμφανίσεις κιο τσίλντρες προσπαθεί μεν αλλά δε πείθει ιδιαίτερα.
- Νομίζω πως μεθαύριο τους έχουμε, αυτο το δεκάλεπτο που βαρέσαμε διάλυση (15'-25') δε θα αφήσει περιθώρια χαλάρωσης στο επόμενο ματς.

Mαλλον τον δευτερο καλυτερο εννοεις...Ο πρωτος παιζει αλλου. smiley.gif
Consultant
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2009, 00:49 ) *
Mαλλον τον δευτερο καλυτερο εννοεις...Ο πρωτος παιζει αλλου. smiley.gif


Kαλα ο Βασιλοπουλος εχει καλυτερα φυσικα προσοντα απο τον Διαμαντιδη.Βεβαια ο τελευταιος εχει καλυτερη αισθηση της αμυνας και defensive overall iq.
teo7
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2009, 00:49 ) *
Mαλλον τον δευτερο καλυτερο εννοεις...Ο πρωτος παιζει αλλου. smiley.gif



Χαχχα όχι το εννοώ. Γνώμες βέβαια είναι αυτές. Κι αν είμαι πόλυ υποκειμενικός τότε έχεισ δίκιο κ είναι ο δεύτερος!
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
Ειστε αχαριστοι ρε.

Μου ζητησατε να κανω κατι με τον Μπουλοκ, το εκανα
και ουτε ενα ευχαριστω δεν ακουσα.
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ, ΕΓΩ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟ ΜΑΤΣ. 19.gif 19.gif 19.gif

ΥΓ1. Επαιξε επιτελους κι ενα ματς ο Βασιλό καλα.
ΥΓ2. Ειναι δυνατον να πληρωνει η ομαδα 7εκ$ για αυτον τον παιχτη????
ΥΓ3. Γιατι δεν δοκιμαζει μια μαμημενη φορα να βαλει και τους 3 Αμερικανους μαζι??
ΥΓ4. Γιατι δεν παιζουν ποτε μαζι Παργκο-Παπαλουκας??
kseplenhs
καθάρισε ο μητσοτάκης πάλι...
benchwarmer
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 25 2009, 01:00 ) *
Ειστε αχαριστοι ρε.

Μου ζητησατε να κανω κατι με τον Μπουλοκ, το εκανα
και ουτε ενα ευχαριστω δεν ακουσα.
ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ, ΕΓΩ ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΤΟ ΜΑΤΣ. 19.gif 19.gif 19.gif

ΥΓ1. Επαιξε επιτελους κι ενα ματς ο Κασιγιας καλα.
ΥΓ2. Ειναι δυνατον να πληρωνει η ομαδα 7εκ$ για αυτον τον παιχτη????
ΥΓ3. Γιατι δεν δοκιμαζει μια μαμημενη φορα να βαλει και τους 3 Αμερικανους μαζι??
ΥΓ4. Γιατι δεν παιζουν ποτε μαζι Παργκο-Παπαλουκας??


Ευχαριστουμε ΛΥΚΕ smiley.gif

Παργκο και Παπαλουκας εχουν παιξει μαζι σε αλλα ματς, 1000%.
Τους τρεις Αμερικανους δεν τους εχει βαλει μαζι ακομα, αλλα λογικα θα το δουμε στην πορεια... Αλλα αφου ο Τζος και ο Γκριρ δεν κανουν (συ ειπας), γιατι κοπτεσαι τοσο?
Αν το σημερινο ηταν το κακο ματς του Τζος, τοτε ειμαστε μια χαρα biggrin.gif
j-kidd13
QUOTE(Consultant @ Mar 25 2009, 00:57 ) *
Kαλα ο Βασιλοπουλος εχει καλυτερα φυσικα προσοντα απο τον Διαμαντιδη.Βεβαια ο τελευταιος εχει καλυτερη αισθηση της αμυνας και defensive overall iq.

Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Τι ακριβως εχει καλυτερο?
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(benchwarmer @ Mar 25 2009, 03:05 ) *
Ευχαριστουμε ΛΥΚΕ smiley.gif

Παργκο και Παπαλουκας εχουν παιξει μαζι σε αλλα ματς, 1000%.
Τους τρεις Αμερικανους δεν τους εχει βαλει μαζι ακομα, αλλα λογικα θα το δουμε στην πορεια... Αλλα αφου ο Τζος και ο Γκριρ δεν κανουν (συ ειπας), γιατι κοπτεσαι τοσο?
Αν το σημερινο ηταν το κακο ματς του Τζος, τοτε ειμαστε μια χαρα biggrin.gif

Δεν μου κανουν, αλλα απο την στιγμη που αυτους εχουμε, ας τους βαλει να τους δουμε.

Αυτο ηταν το κλασικο ματς του Τσιλιμπεργκερ στην Ευρωλιγκα.
Σε ολα τα δυσκολα ματς ετσι παιζει.
Και πως να παιξει καλυτερα οταν σκοραρει μονο με λει-απ???

QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2009, 03:05 ) *
Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Τι ακριβως εχει καλυτερο?

Εχει καλυτερα προσοντα για τερματοφυλακας εννοει.
teo7
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2009, 01:05 ) *
Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Τι ακριβως εχει καλυτερο?

Ένα είναι πλύ πιο γρήγορα πόδια. Ξεφεύγει απτο σκριν ρολάροντας στον αντίπαλο ψηλό κ επίστρέφει στον παίκτη του πριν ανοιγοκλείσεις τα μάτια σου. Είμαστε βέβαια λίγο off topic.
thrylos7
Ο Διαμαντίδης θα περιμένει τον αντίπαλο, θα του πάρει τα βήματα και θα τον κόψει (αν δεν του έχει κλέψει)...

Ο Βασιλόπουλος θα τον πάρει αμπάριζα σε οποιοδήποτε σημείο...

Είναι περισσότερο εξολοθρευτής... Ο Διαμαντίδης βέβαια είναι η άμυνα itself.

Αφήστε τα off-topic βρε... 65.gif
benchwarmer
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Mar 25 2009, 01:12 ) *
Δεν μου κανουν, αλλα απο την στιγμη που αυτους εχουμε, ας τους βαλει να τους δουμε.

Αυτο ηταν το κλασικο ματς του Τσιλιμπεργκερ στην Ευρωλιγκα.
Σε ολα τα δυσκολα ματς ετσι παιζει.
Και πως να παιξει καλυτερα οταν σκοραρει μονο με λει-απ???


Εχουμε και τον Χαλπεριν. Εχουμε και τον Παπαλουκα. Εχουμε και τον Βασιλοπουλο.
Αλλα περα απο αυτο, δεν νομιζω να εχουνε δεσει πολυ καλα μαζι Παργκο και Γκριρ. Ισως μονο ενα σχημα με Παπαλουκα-Παργκο-Γκριρ να μπορουσε να τραβηξει. Αλλα αν πεταξεις και τον Τζος μεσα (ως 4 πλεον) δεν βγαζεις ακρη..

Μια χαρα παιζει ο Τζος. Ας σκοραρουν οι υπολοιποι. Απο την πρωτη στιγμη νομιζω ξεκαθαριστηκε αυτο.
Αλλη κουβεντα τα λεφτα που πληρωνεται.

Απο το να στηριζεσαι εκει, και τη μια να παιρνεις 20 ποντους και την αλλη 3, καλυτερα ετσι.
Consultant
QUOTE(j-kidd13 @ Mar 25 2009, 01:05 ) *
Μπορεις να το εξηγησεις αυτο?Τι ακριβως εχει καλυτερο?


Τι ακριβως εχει καλυτερο ε,λοιπον,

1)Ψηλοτερος

2)Γρηγοροτερος

3)Πιο δυνατος

4)Πιο εκρηκτικος

Γενικα υπερτερει σε ολα,τωρα ομως εξηγησε μου και εσυ σε τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερος ο Διαμαντιδης.

Air and King
O Oλυμπιακος σημερα κερδισε αλλα οπως ειπε και ο Παπαλουκας θελει ακομα και δουλεια και προσοχη για να παει η ομαδα στο Φαιναλ Φορ.
Παντως θα πω κατι για τον Γιαννακη.Δεν του εχω ασκησει ποτε κριτικη οπως πολλοι στο Φορουμ,ακομα και μετα απο ηττες αλλα θα πω κατι για σημερα.Δεν μπορεις να δεχεσαι 25-1 (αν θυμαμαι καλα) σερι και να μην παιρνεις Ταιμ αουτ.Με το που σου κανει ενα 6-0 η Ρεαλ παρε ενα ριμαδι ταιμ αουτ.Μα αν ειναι δυνατον.Μιλαμε για παιχνιδι κρισιμο!
Ο Παπαλουκας με 11 ασιστ που για Ευρωπαικο μπασκετ ειναι πολυ μεγαλος αριθμος και με πολυ καλη αμυνα αλλα και σκοραροντας ηταν τα παντα στο γηπεδο!Ειναι ωραιο να βλεπεις παιχτες "που βλεπουν γηπεδο".
Εχω την αισθηση οτι την Πεμπτη θα κερδισουμε πιο ευκολα.Ειμαστε καλυτερη ομαδα αλλα ακομα δεν εχουμε μαθει να διαχειριζομαστε παιχνιδια και καταστασεις σε μεγαλο βαθμο οποτε θελει προσοχη!
Τον Τσιλντρες δεν τον ειδα πολυ καλα.Ειναι ακομα επηρεασμενος απο την εγχειρηση μου φανηκε νωθρος.



QUOTE(Consultant @ Mar 25 2009, 01:20 ) *
Τι ακριβως εχει καλυτερο ε,λοιπον,

1)Ψηλοτερος

2)Γρηγοροτερος

3)Πιο δυνατος

4)Πιο εκρηκτικος

Γενικα υπερτερει σε ολα,τωρα ομως εξηγησε μου και εσυ σε τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερος ο Διαμαντιδης.

Ειναι απλα τα πραγματα ειναι καλυτερος αθλητης ο Βασιλοπουλος αλλα συναμα και ατεχνος μην το ξεχναμε.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(benchwarmer @ Mar 25 2009, 03:18 ) *
Εχουμε και τον Χαλπεριν. Εχουμε και τον Παπαλουκα. Εχουμε και τον Βασιλοπουλο.
Αλλα περα απο αυτο, δεν νομιζω να εχουνε δεσει πολυ καλα μαζι Παργκο και Γκριρ. Ισως μονο ενα σχημα με Παπαλουκα-Παργκο-Γκριρ να μπορουσε να τραβηξει. Αλλα αν πεταξεις και τον Τζος μεσα (ως 4 πλεον) δεν βγαζεις ακρη..
Μια χαρα παιζει ο Τζος. Ας σκοραρουν οι υπολοιποι. Απο την πρωτη στιγμη νομιζω ξεκαθαριστηκε αυτο.
Αλλη κουβεντα τα λεφτα που πληρωνεται.

Απο το να στηριζεσαι εκει, και τη μια να παιρνεις 20 ποντους και την αλλη 3, καλυτερα ετσι.

Δεν ειπα να παιζουν συνεχεια, αλλα δοκιμασε τους λιγακι ρε παιδι μου να τους δουμε.

Δεν παιζει μια χαρα ο Τσιλιμπεργκερ. Ειναι εντελως ακινδυνος για την αμυνα.
Μονο αν μπορεσει να τον βρει ο Παπαλουκας ή ο Βουισιτς κατω απο το καλαθι σκοραρει.
Κανε ενα ντραιβ ρε καμαρι μου, παρε μια προσπαθεια.

QUOTE(Consultant @ Mar 25 2009, 03:20 ) *
Τι ακριβως εχει καλυτερο ε,λοιπον,

1)Ψηλοτερος
2)Γρηγοροτερος
3)Πιο δυνατος
4)Πιο εκρηκτικος
Γενικα υπερτερει σε ολα,τωρα ομως εξηγησε μου και εσυ σε τι πιστευεις οτι ειναι καλυτερος ο Διαμαντιδης.

Ελπιζω να κανεις πλακα, γιατι σε εχω για σοβαρο ανθρωπο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.