Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αξίζει να το δείτε!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Alexmei
Λοιπόν θα σας δώσω ένα λινκ για τα Top-ten-dunks of all times. είναι πολύ αστεία και εκπληκτικά σας το υπόσχομαι.


σσ. δεν ξέρω αν το έχετε ανεβάσει και νομίζω ότι δεν έχει ανέβει ξανά.... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ENJOY!!


Oδηγίες: Ανοίξε το νέο αυτό παράθηρο και αφήστε το να φορτώσει......είναι media player

θέλω και γνώμες!!!!!! γι αυτό δεν το αναίβασα κι όλας..... wink.gif
NBAholic
Αν και δεν το άνοιξα, πάω στοίχημα ότι πρόκειται γι'αυτό το βίντεο:

http://www.youtube.com/watch?v=tS1GWZz2NSA...op%2010%20dunks

Όσο για το αν αξίζουν:

10. Ίσως. Υποτιμημένο, γιατί δεν πραγματοποιήθηκε από σούπερ σταρ. Πάντως, προσωπικά θα το απέκλεια.

9. Ναι, για την ιστορική τους σημασία, αν και χρειάστηκε να περάσουν χρόνια για να αποφασίσουν να κάνουν τα στεφάνια ανθεκτικότερα. Να αναφέρουμε και το τρίτο της παρέας, πάλι απ'το Σακίλ, ο οποίος σε κάρφωμα σε αγώνα με τους Σανς του Μπάρκλεϊ (που σχολιάζει) κατέβασε τη μπασκέτα στο 1,5 μέτρο!

8. Ναι, ιδίως του Τσέιμπερς, που αύξησε το βαθμό θεάματος και δυσκολίας, καρφώνοντας με τα 2 χέρια. Του Ντομινίκ επίσης από τα καλύτερά του.

7. The Lister Blister. Πολύ δυναμικό, αλλά μάλλον θα το άφηνα εκτός.

6. Ναι, γιατί γκρέμισε το δεινόσαυρο. Το προτιμώ απ'το αντίστοιχο του Τζόρνταν στο Γιούιν.

5. Όχι το πρώτο. Προτιμώ σαφώς εκείνο μπροστά στο Χακίμ.

4. Πιθανότατα, μιας και μιλάμε για φινάλε αγώνα πλέι οφ. Εναντίον των Μπουλς δεν ήταν εύκολο να πραγματοποιεί ο αντίπαλος highlights.

3. Η αρχική κίνηση ήταν καλύτερη απ'το κάρφωμα. Πιθανώς, κάπου στις θέσεις 8-10.

2. Κι αυτό κάπου εκεί, αν εξίσου θεαματικό ήταν το κάρφωμα μπροστά στο Γουόλτον το 1977.

1. Χμμμ, αυτό δεν είναι από ΝΒΑ. Αν μιλάμε γενικότερα, ΟΚ, αλλά είμαι σίγουρος ότι κανείς δεν έψαξε σε βάθος τις εκτός ΝΒΑ φάσεις.
Alexmei
χόλικ το πέτυχες είναι αυτό 41.gif 41.gif

επείσης νομίζω ότι το κάρφωμα του Τζόρνταν δεν είναι ότι καλύτερο έχει κάνει.... θα μπορούσαν να είχαν βάλει κάποιο άλλο..... εσύ τι λες χόλικ;
Alexmei
μιας και έψακσα λίγο το youtube είπα να προσθέσω κ αυτό το λινκ με τα χειρότερα καρφώματα που έγιναν ποτέ..... laugh.gif

http://www.youtube.com/watch?v=7TeXleAajf8...f%20all%20times
NBAholic
QUOTE
επείσης νομίζω ότι το κάρφωμα του Τζόρνταν δεν είναι ότι καλύτερο έχει κάνει.... θα μπορούσαν να είχαν βάλει κάποιο άλλο..... εσύ τι λες χόλικ;


Προσωπικά, στον Τζόρνταν προτιμούσα τα τρελά ακροβατικά του λέι απ από τα καρφώματα. Όσο για το Νο1 κάρφωμα του Τζόρνταν, ίσως να μην το έκανε καν στο ΝΒΑ (γι'αυτό λέω ότι οι τύποι δεν το έχουν πραγματικά ψάξει), αλλά...στην Ελλάδα! Το 1983 έπαιξε στη Θεσσαλονίκη σε αγώνα ανάμεσα στην Εθνική μας και στο Νορθ Καρολάινα και σε κάποια φάση πραγματοποίησε ένα κάρφωμα ανάλογο με αυτό του Κάρτερ, περνώντας πάνω από έναν παίχτη, νομίζω του Ηρακλή. Σίγουρα δεν ήταν τόσο ψηλός όσο ο Βαις, αλλά όσοι το είδαν τρελάθηκαν (ο ίδιος είπε ότι είδε μόνο τα παπούτσια του!).
harris
Holic νομίζω πως το περιστατικό που λες είχε συμβεί στο φιλικό του Νορθ Καρ΄λάινα με την εθνική στο Σπόρτιγκ...

Εχω και φωτογραφία του Τζόρνταν τη στιγμή που βρίσκεται στον αέρα, λίγο πριν καρφώσει...
NBAholic
Αν μπορείς πόσταρέ την. wink.gif

Ίσως μπέρδεψα τις Καρολάινες. Με την Εθνική μας έπαιξε και το Νορθ Καρολάινα Στέιτ (με το Σπαντ Γουεμπ τότε).
Alexmei
QUOTE(να βρείτε μόνοι σας ποιος το έγραψε! tongue.gif )
Προσωπικά, στον Τζόρνταν προτιμούσα τα τρελά ακροβατικά του λέι απ από τα καρφώματα. Όσο για το Νο1 κάρφωμα του Τζόρνταν, ίσως να μην το έκανε καν στο ΝΒΑ (γι'αυτό λέω ότι οι τύποι δεν το έχουν πραγματικά ψάξει), αλλά...στην Ελλάδα! Το 1983 έπαιξε στη Θεσσαλονίκη σε αγώνα ανάμεσα στην Εθνική μας και στο Νορθ Καρολάινα και σε κάποια φάση πραγματοποίησε ένα κάρφωμα ανάλογο με αυτό του Κάρτερ, περνώντας πάνω από έναν παίχτη, νομίζω του Ηρακλή. Σίγουρα δεν ήταν τόσο ψηλός όσο ο Βαις, αλλά όσοι το είδαν τρελάθηκαν (ο ίδιος είπε ότι είδε μόνο τα παπούτσια του!).
*



μμμμμμμμ......... τα λέιαπ είναι συναρπαστικα αλλά όταν καρφώνει μπροστά στα γομάρια του ΝΒΑ δεν έχω παράπονο wink.gif
kakarrot
πολυ 0καλο
με πορωσε αγρια
bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
Air Kef
Στο συγκεκριμένο κάρφωμα είχα διαβάσει πως ο Τζορνταν πήδηξε από τις βολές και πέρασε πάνω από τον παίκτη.!



Υπάρχει άραγε σε βίντεο;Κάποιος από δω είπε πως θα το έψαχνε στα αρχεία της ΕΡΤ!Χάρη την φώτο έστω..

Κάτι άλλο,τα αρχεία του youtube,αποθηκευονται στον υπολογιστή και πως;
NBAholic
QUOTE
Υπάρχει άραγε σε βίντεο;Κάποιος από δω είπε πως θα το έψαχνε στα αρχεία της ΕΡΤ!Χάρη την φώτο έστω..



Δε νομίζω ότι την έχουν σε βίντεο (κι αν την έχουν, πρέπει να περιμένουμε πολύυυυυ ακόμα), αλλά κάποιο φωτό θα πρέπει να βρίσκεται.

QUOTE
Κάτι άλλο,τα αρχεία του youtube,αποθηκευονται στον υπολογιστή και πως;


Πρέπει να τα κατεβάσεις από την παρακάτω διεύθυνση, σώζοντάς τα με την κατάληξη flv και στη συνέχεια να κατεβάσεις κάποιον μετατροπέα βίντεο και να μετατρέψεις το flv αρχείο σε mov.

Η διεύθυνση είναι:

http://javimoya.com/blog/youtube_en.php
Air Kef
Ευχαριστώ χόλικ,θα το προσπαθήσω!

Άραγε αν έβγαινε σε κάποια επίκαιρη στιγμή από κάποιο περιοδικό ή εφημερίδα,θα έμενε φύλο απούλητο;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.