Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Top16
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Ginobili
Εγώ με την σειρά μου θα πω..ότι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο ο ΠΑΟ δεν αποδίδει αυτά που θα περιμέναμε δεν είναι η έλλειψη του Σίσκα από την περιφέρεια...αλλά η έλλειψη του πολυμήχανου Τομάσεβιτς,ο οποίος μάλιστα πέρσι από το τοπ16 και μετά ήταν δε δαιμονισμένη φόρμα,με αποκορύφωμα τον τελικό.
Η περιφέρεια του ΠΑΟ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα σε σχέση με πέρσι.Ίσα ίσα,που είναι και ισχυρότερη.
Αναλογιστείτε λίγο την περσινή φρόντ λάιν σε σχέση με φέτος.Αντί του Γιαφτόκας έχουμε τον Ζίζιτς...και προς μεγάλη μας έκπληξη...είναι 1 η άλλη!!!(Ποιός να το περίμενε...).Από εκεί και πέρα...μας λείπει ο Τσαρτσαρής...αντί του Τομάσεβιτς,έχουμε τον ανέτοιμο και ανεγκλιμάτιστο Πρκάτσιν....και έναν Ντικούδη..χειρότερο από τον περσινό... 68.gif
Η μεγάλη διαφορά όμως,είναι στον Τομάσεβιτς.Μπορεί ο Ντέγιαν να μην μάζευε ιδιαίτερα τα σκουπίδια..αλλά το θέμα είναι ότι αποτελούσε μια έξτρα επιθετική απειλή για τους αντιπάλους,πότε ποστάροντας με πλάτη και σκοράροντας,πότε βγάζοντας απίστευτα έξυπνες πάσες...και πότε συνεργάζομενος με τον κοντό στο πικ&ρολ.Αυτό έκανε αυτόματα και το παιχνίδι του ΠΑΟ πολύ λιγότερο προβλέψιμο απ'ότι είναι τώρα.....όπου στην ρακέτα απειλούμε ΜΟΝΟ με τον Μπατίστ.... sad.gif
trefoil 13
Ο Ντικούδης πραγματικά πολύ κακός... Δεν είναι συγκεντρωμένος; Έχει κορεστεί; Δεν μπορεί πια; Δεν ξέρω...

Ο Τσαρτσαρής λείπει και αυτό φαίνεται σε κάθε παιχνίδι. Δεν έχουμε το πικ εν ρολ το οποίο παίζει πολύ καλά ενώ και στην άμυνα είναι πολύ αποτελεσματικός στις αλλαγές.

Ο Γιασισκεβίτσιους χθες, παρά την γενική άσχημη εικόνα του έβγαλε κάτι φάσεις από αυτές που μέχρι τώρα δεν είχαν βγει στα κοψίματα των ψηλών (Πρκατσιν, Μπατίστ).

Ο Μπατίστ προσπαθεί σαν σκυλί.
eu.champions07
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 14 2008, 23:56 ) *
Η νεκρική σιγή υπάρχει στους παίκτες που χρειάζεται.
Τα χαρτιά δεν ήταν και τίποτα. Οι κοκα-κόλες δεν έπρεπε να πέσουν.
Αλλά και πάλι στην Σιένα είναι καλύτερα; Μου έλεγε ο Ιταλός, αυτό που φαίνεται και από την τηλεόραση. Οι κερκίδες εκεί είναι υπερβολικά κοντά στο παρκέ. Για αυτό δημιουργείται και αυτή η πίεση στους αντιπάλους αλλά και στους διαιτητές. Και φυσικά τα αντικείμενα δεν λείπουν...

Δε νομιζω να υπάρχει γήπεδο στην Ευρώπη που να κοχλάζει και να μην έχει αντικείμενα.
Θέλω επίσης να αναφερθώ και σε ένα άλλο παράγοντα που σχετίζεται με την δυνατή έδρα:ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Πιστεύω ότι οι διαιτητές δεν σφυρίζουν τόσο επηρεασμένοι από την καυτή έδρα,όσο από προσωπικές συμπάθειες,να μην πω εμπάθειες.
Πιστευα ότι ο Παναθηναικος θα έχει περισσότερα σφυρίγματα λόγω έδρας και παρ'ο,τι ήμουν στο γηπεδο(και δεν είχα δυνατότητα replay)κάτι τέτοιο δεν έγινε.'Οσον αφορά αυτό που είπα για συμπάθειες και εμπάθειες,οσοι είδαν το Λιέτουβος-Ούλκερ κατάλαβαν...για τον δικό μας το Λάρι...
eu.champions07
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 15 2008, 00:09 ) *
Ο Ντικούδης πραγματικά πολύ κακός... Δεν είναι συγκεντρωμένος; Έχει κορεστεί; Δεν μπορεί πια; Δεν ξέρω...

Ο Τσαρτσαρής λείπει και αυτό φαίνεται σε κάθε παιχνίδι. Δεν έχουμε το πικ εν ρολ το οποίο παίζει πολύ καλά ενώ και στην άμυνα είναι πολύ αποτελεσματικός στις αλλαγές.

Ο Γιασισκεβίτσιους χθες, παρά την γενική άσχημη εικόνα του έβγαλε κάτι φάσεις από αυτές που μέχρι τώρα δεν είχαν βγει στα κοψίματα των ψηλών (Πρκατσιν, Μπατίστ).

Ο Μπατίστ προσπαθεί σαν σκυλί.

+1
Συμπληρώνω με πολύ κακή χρονιά του Μπετσίροβιτς,με Ζίζιτς να προσφέρει λιγότερα και από τον Γιαφτόκας(και μη μου αναφέτε στατιστικά,διότι δε λένε πάντα την αλήθεια),με Διαμαντίδη σα να μη βρίσκει ρόλο στην πεντάδα φέτος,με Περπέρογλου να έχει προσφέρει μόνο στα μικρα ματς του ελλ.πρωταθλήματος...
Δεν κατηγορώ κανένα,δεν ρίχνω ευθύνες κάπου,δεν θα το έκανα γι'αυτην την ομάδα,όμως αυτή είναι η πραγματική εικόνα.
vastravoud
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 14 2008, 21:56 ) *
Η νεκρική σιγή υπάρχει στους παίκτες που χρειάζεται.


Νομίζω πάντα θα πρέπει να υπάρχει ησυχία.

QUOTE
Τα χαρτιά δεν ήταν και τίποτα. Οι κοκα-κόλες δεν έπρεπε να πέσουν.
Αλλά και πάλι στην Σιένα είναι καλύτερα; Μου έλεγε ο Ιταλός, αυτό που φαίνεται και από την τηλεόραση. Οι κερκίδες εκεί είναι υπερβολικά κοντά στο παρκέ. Για αυτό δημιουργείται και αυτή η πίεση στους αντιπάλους αλλά και στους διαιτητές. Και φυσικά τα αντικείμενα δεν λείπουν...


Σίγουρα προτιμότερο τα χαρτιά από τα "σκληρά" αντικείμενα, αλλά βέλτιστο όλων είναι το τίποτα.
Rondo
QUOTE(Ginobili @ Mar 15 2008, 00:03 ) *
Εγώ με την σειρά μου θα πω..ότι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο ο ΠΑΟ δεν αποδίδει αυτά που θα περιμέναμε δεν είναι η έλλειψη του Σίσκα από την περιφέρεια...αλλά η έλλειψη του πολυμήχανου Τομάσεβιτς,ο οποίος μάλιστα πέρσι από το τοπ16 και μετά ήταν δε δαιμονισμένη φόρμα,με αποκορύφωμα τον τελικό.
Η περιφέρεια του ΠΑΟ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα σε σχέση με πέρσι.Ίσα ίσα,που είναι και ισχυρότερη.
Αναλογιστείτε λίγο την περσινή φρόντ λάιν σε σχέση με φέτος.Αντί του Γιαφτόκας έχουμε τον Ζίζιτς...και προς μεγάλη μας έκπληξη...είναι 1 η άλλη!!!(Ποιός να το περίμενε...).Από εκεί και πέρα...μας λείπει ο Τσαρτσαρής...αντί του Τομάσεβιτς,έχουμε τον ανέτοιμο και ανεγκλιμάτιστο Πρκάτσιν....και έναν Ντικούδη..χειρότερο από τον περσινό... 68.gif
Η μεγάλη διαφορά όμως,είναι στον Τομάσεβιτς.Μπορεί ο Ντέγιαν να μην μάζευε ιδιαίτερα τα σκουπίδια..αλλά το θέμα είναι ότι αποτελούσε μια έξτρα επιθετική απειλή για τους αντιπάλους,πότε ποστάροντας με πλάτη και σκοράροντας,πότε βγάζοντας απίστευτα έξυπνες πάσες...και πότε συνεργάζομενος με τον κοντό στο πικ&ρολ.Αυτό έκανε αυτόματα και το παιχνίδι του ΠΑΟ πολύ λιγότερο προβλέψιμο απ'ότι είναι τώρα.....όπου στην ρακέτα απειλούμε ΜΟΝΟ με τον Μπατίστ.... sad.gif

Απόψεις είναι αυτές και εγω θα εκφράσω την δική μου...Θεωρώ ότι ο Τομάσεβιτς φέτος δεν θα έπρεπε να είναι στο ρόστερ της ομάδας...Κάθε χρόνο τραυματίζεται αλλά φέτος έχει παραγίνει...Οποιονδήποτε άλλον παίκτη να είχαν θα τον είχαν διώξει...Είναι προνομιούχος ο Τομάσεβιτς και αυτή τη χρονιά έχει βρει τη στήριξη του Ζοτς και κάθεται...Για τα υπόλοιπα συμφωνώ...
Rondo
QUOTE(vastravoud @ Mar 15 2008, 00:29 ) *
Νομίζω πάντα θα πρέπει να υπάρχει ησυχία.
Σίγουρα προτιμότερο τα χαρτιά από τα "σκληρά" αντικείμενα, αλλά βέλτιστο όλων είναι το τίποτα.

Φίλε κι εμείς για την ομάδα τραγουδάμε, δεν φταίμε εμείς άμα δεν μπορούν να βάλουν μία βολή...Ο Γιαφτόκας και μόνος του να βαράει βολές στο ΟΑΚΑ έξω θα τις βγάλει...Εμείς φταίμε???Για τα αντικείμενα συμφωνώ...
sherman
Εχω μια ισως κουλη σκεψη που ζουζουνιζει το μυαλο μου απο χτες....

Οτι θα ειναι πραγματικα πιο δυσκολο να κερδισουμε την Τεταρτη στη Χαλα Πιονιρ, παρα σε μια σειρα 3 παιχνιδιων με την Ταου, να κερδισουμε τα 2...
apkat
Εγω σε αυτο για τις βολες διαφωνω..Θεωρω οτι πιο αγχωτικο για εναν παικτη ειναι η απολυτη σιγη σε ενα γηπεδο 13.000 ατομων παρα ενα συνθημα..

Θυμαμαι περσυ στους τελικους με Παο στο Σεφ που σουταρε κρισιμες βολες ο Βασιλοπουλος και ξαφνικα ολο το γηπεδο σιγει και παλευα με αλλους 2-3 να κρατηθει το συνθημα..Εΐδικα για τον βασιλοπουλο πιστευω οτι θα τον επιβαρυνε υπερβολικα η απολυτη σιγη..Τελικα αν δεν κανω λαθος τις εβαλε και τις 2.. tongue.gif tongue.gif
iraklis peristeriou
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 14 2008, 23:33 ) *
Η σιένα λοιπόν δεν λέγεται ούτε μοντεπάσκι (καλά, αυτό είναι γνωστό) καθώς μοντεπάσκι είναι απλώς μια μεγάλη τράπεζα που έχει αναλάβει σπόνσορας τα τελευταία χρόνια. Αυτό που δεν ήξερα είναι πως το κανονικό όνομα της ομάδας είναι "mens sana" και σημαίνει "υγιές μυαλό".


από το
Mens sana in corpore sano (νους υγιής εν σώματι υγιές)


QUOTE(trefoil 13 @ Mar 15 2008, 00:09 ) *
Ο Γιασισκεβίτσιους χθες, παρά την γενική άσχημη εικόνα του έβγαλε κάτι φάσεις από αυτές που μέχρι τώρα δεν είχαν βγει στα κοψίματα των ψηλών (Πρκατσιν, Μπατίστ).


ακόμα θυμάμαι μια φάση που συνδυάζεται με τον πρκάτσιν στο πικενρολ
και του βγάζει μια απίστευτα δύσκολη πάσα, ενώ έχει τραβήξει και τους δυο αμυντικούς πάνω του.
sherman
QUOTE(apkat @ Mar 14 2008, 22:54 ) *
Εγω σε αυτο για τις βολες διαφωνω..Θεωρω οτι πιο αγχωτικο για εναν παικτη ειναι η απολυτη σιγη σε ενα γηπεδο 13.000 ατομων παρα ενα συνθημα..


Θα συμφωνησω, ειναι σαν να νιωθει για τα καλα πως 20000 ατομα κρεμονται απο αυτον, οχι οτι στην πραγματικοτητα δεν συμβαινει.
taz4
QUOTE(sherman @ Mar 15 2008, 01:15 ) *
Θα συμφωνησω, ειναι σαν να νιωθει για τα καλα πως 20000 ατομα κρεμονται απο αυτον, οχι οτι στην πραγματικοτητα δεν συμβαινει.


καλό θα ήταν πάντως να ακούγονται τουλάχιστον πιο ήρεμα συνθήματα εκείνη τη στιγμή...πράγμα δύσκολο!
πάντως διαφωνώ πως επηρεάζεται αρνητικά ένας παίχτης με την ησυχία...όταν πάει να βαρέσει βόλες!
matse-7-
QUOTE(Ginobili @ Mar 15 2008, 00:03 ) *
Εγώ με την σειρά μου θα πω..ότι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο ο ΠΑΟ δεν αποδίδει αυτά που θα περιμέναμε δεν είναι η έλλειψη του Σίσκα από την περιφέρεια...αλλά η έλλειψη του πολυμήχανου Τομάσεβιτς,ο οποίος μάλιστα πέρσι από το τοπ16 και μετά ήταν δε δαιμονισμένη φόρμα,με αποκορύφωμα τον τελικό.
Η περιφέρεια του ΠΑΟ δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα σε σχέση με πέρσι.Ίσα ίσα,που είναι και ισχυρότερη.
Αναλογιστείτε λίγο την περσινή φρόντ λάιν σε σχέση με φέτος.Αντί του Γιαφτόκας έχουμε τον Ζίζιτς...και προς μεγάλη μας έκπληξη...είναι 1 η άλλη!!!(Ποιός να το περίμενε...).Από εκεί και πέρα...μας λείπει ο Τσαρτσαρής...αντί του Τομάσεβιτς,έχουμε τον ανέτοιμο και ανεγκλιμάτιστο Πρκάτσιν....και έναν Ντικούδη..χειρότερο από τον περσινό... 68.gif
Η μεγάλη διαφορά όμως,είναι στον Τομάσεβιτς.Μπορεί ο Ντέγιαν να μην μάζευε ιδιαίτερα τα σκουπίδια..αλλά το θέμα είναι ότι αποτελούσε μια έξτρα επιθετική απειλή για τους αντιπάλους,πότε ποστάροντας με πλάτη και σκοράροντας,πότε βγάζοντας απίστευτα έξυπνες πάσες...και πότε συνεργάζομενος με τον κοντό στο πικ&ρολ.Αυτό έκανε αυτόματα και το παιχνίδι του ΠΑΟ πολύ λιγότερο προβλέψιμο απ'ότι είναι τώρα.....όπου στην ρακέτα απειλούμε ΜΟΝΟ με τον Μπατίστ.... sad.gif

εγω απο την αλλη πιστευω οτι ο σισκα φταιει για την εικονα αυτη.μπορει η περιφερεια του παο στην επιθεση να ειναι το ιδιο καλη στην επιθεση αλλα στην αμυνα χανει πολυ.ολες οι ομαδες που επαιξαν με παο εχουν βαλει πολλα τριποντα δειγμα κακης περιφερειακης αμυνας.ο σισκα επαιζε εξαιρετικη αμυνα και καλυπτε αριστα τους χωρους.επισης εκμεταλευοταν αριστα τα μις ματς στην επιθεση εχωντας απεναντι του ενα τριαρι κοντυτερο απο αυτον.ο τομασεβιτς με ενα χρονο ακομη να βαραινει την πλατη του και με τοσους τραυματισμους δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθουσε.εστω οτι βοηθουσε επιθετικα αμυντικα θα ηταν τρυπα λογω του οτι ειναι πολυ αργος πλεον.
για μενα το προβλημα του παο δεν ειναι επιθετικο αλλα αμυντικο.ο αντιπαλος με λιγο καλο πασινγκ γκειμ βγαζει πολλα ελευθερα σουτ.ειναι φανερο οτι εχει προβλημα στις περιστροφες οι παιχτες του χανονται.ο τσαρτσαρης ισως το βλετιωσει αυτο με την επιστροφη του αλλα ο τομασεβιτς δεν νομιζω να μπορει να κανει τιποτα
Ginobili
QUOTE(matse-7- @ Mar 15 2008, 02:29 ) *
ο τομασεβιτς με ενα χρονο ακομη να βαραινει την πλατη του και με τοσους τραυματισμους δεν ξερω κατα ποσο θα βοηθουσε.

Μην με παρερμηνεύεις.Έκανα σύγκριση του περσινού Παναθηναικού με τον φετινό...και σύγκρινα την περσινή φροντ λάιν του ΠΑΟ με την φετινή.Δεν είπα ότι αν έπαιζε φέτος ο Τομάσεβιτς..θα έπαιζε όπως πέρσι.(προφανώς και όχι...και ούτε προλαβαίνει φέτος ο Τομάσεβιτς να φορμαριστεί και να παίξει καλά).
Όπως και να το κάνουμε όμως,αν λάβουμε υπόψη και την απουσία του Τσαρτσαρή,τα χάλια του Ζίζιτς=Γιαφτόκας,και την παρακμή του Ντικούδη...η διαφορά στην δυναμική των ψηλών είναι χαώδης σε σύγκριση με την περσινή.
Marciulionis
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 15 2008, 00:09 ) *
Ο Γιασισκεβίτσιους χθες, παρά την γενική άσχημη εικόνα του έβγαλε κάτι φάσεις από αυτές που μέχρι τώρα δεν είχαν βγει στα κοψίματα των ψηλών (Πρκατσιν, Μπατίστ).


Άσχημη εικόνα του? Άλλο ματς έβλεπα εγώ? Νομίζω ότι έκανε μια από τις καλύτερες και πιο ωριμες εμφανίσεις στου στο ΠΑΟ κι ενορχήστρωσε ιδανικά την επιθεση του ΠΑΟ. Ειδικά κατά τη 2η περίοδο που τρέχαμε να καλύψουμε τη διαφορα. Και κατάφερε να μπερδεψει πιο πολύ τους αντιπάλους παρά τους συμαπαίκτες του όπως κάνει συνήθως. ίσως γιατί 1η φορά έπαιξε τόσο πολύ στη φυσική του θέση.
theov
QUOTE(trefoil 13 @ Mar 14 2008, 23:33 ) *
Δεν κάνεις λάθος αλλά τώρα έχω κολλήσει και δεν θυμάμαι τον συγκεκριμένο αγώνα παρά το ότι κάτι τέτοια στοιχεία τα θυμάμαι καλά... blink.gif
Ο Bonzo καλά λέει για την Μάλαγα, πριν δυο χρόνια. Άσπρη μέρα είχε δει όλη η Αθήνα καθώς και οι Ισπανοί οι οποίοι έφυγαν με το μοναδικό αν δεν κάνω λάθος διπλό εκείνη την χρονιά μέσα στο ΟΑΚΑ.
Λοιπόν... Έτυχε χθες να πάμε στον αγώνα με έναν Ιταλό, συνεργάτη οικογενειακού φίλου και φανατικό οπαδό της σιένα. Συνδύασε δουλειά με διασκέδαση και ήρθε να δει το ματς.
Η σιένα λοιπόν δεν λέγεται ούτε μοντεπάσκι (καλά, αυτό είναι γνωστό) καθώς μοντεπάσκι είναι απλώς μια μεγάλη τράπεζα που έχει αναλάβει σπόνσορας τα τελευταία χρόνια. Αυτό που δεν ήξερα είναι πως το κανονικό όνομα της ομάδας είναι "mens sana" και σημαίνει "υγιές μυαλό". Έτσι αναφέρουν την ομάδα και κάποια αναμνηστικά που μου έφερε.
Ναι αλλά δεν είχαμε καλή κερκίδα. Λάθος συνθήματα σε λάθος στιγμές, φωνή δυσανάλογη με τον αριθμό των φιλάθλων... Γενικά όχι καλά... Ίσως βέβαια να φαίνεται έτσι γιατί πριν 2 χρόνια, όταν είχαμε βρεθεί στο -3, η κερκίδα με τσιμπόνα και μπενετόν είχε ανεβάσει πραγματικά πολύ ψηλά τον πήχη. Τέσπα, ξέφυγα. tongue.gif


tref πάντα εύστοχη στα σχόλια της και γνώστης του αντικειμένου! smile.gif

Για το πραγματικό όνομα της Σιένα, το "mens sana" πρώτη φορά το άκουσα... Αφού το λέει ο Ιταλός οπαδός της Σιένα έτσι πρέπει να είναι!

Για την κερκίδα τα αρχικά σχόλια κάποιων φίλων στο forum μίλαγαν για μικρό πλήθος! Η αλήθεια είναι ότι οι απεργίες στα ΜΜ έκαναν δύσκολη την πρόσβαση στο γήπεδο, ξεκίνησα και σχετικά αργά να πάω στο ΟΑΚΑ και βλαστήμησα... tongue.gif

Συμφωνώ πάντως ότι είχαμε και καλύτερες στιγμές σαν κερκίδα! Έχει περάσει η νευρικότητα και η ανασφάλεια και στους οπαδούς μας με αποτέλεσμα να γίνονται κάποια σκηνικά με μπουκάλια και Coca-Coles και να κινδυνεύουμε και με καμμιά τιμωρία... Θέλει υπομονή και προσοχή τώρα, μια που κάποια κακώς κείμενα (π.χ. Σάρας) μοιάζουν να διορθώνονται! 41.gif

Τα ¨μπουνίδια¨ που άκουσα στο γήπεδο ότι έφαγε από τον Σπανούλη μέσα στην βδομάδα έκαναν πιο πολύ δουλειά από όλη την προσπάθεια του Ζοτς μήνες τώρα να το βάλει στο κλίμα της Ομάδας μας! wink.gif
AZ1980
QUOTE(vastravoud @ Mar 14 2008, 15:50 ) *
Καμμιά αντίρρηση, αλλά δεν είναι τυχαίο ότι πέρσι ήταν η συνολικά καλύτερη του χρονιά, παίζοντας με ένα συγκεκριμένο στυλ!


Nαι, έκανε πέρσι την καλύτερη χρονιά του διότι η ομάδα αυτό το στιλ παιχνιδιού είχε ανάγκη από αυτόν. Θεωρώ πως, αν κοντόφθαλμα επιμείνει να κυνηγά στο παρκέ το ρόλο που είχε πέρσι, φέτος θα κάνει την χειρότερη χρονιά του, διότι η φετινή ομάδα τον χρειάζεται ελαφρά διαφοροποιημένο. wink.gif
Ginobili
QUOTE(theov @ Mar 15 2008, 05:09 ) *
Συμφωνώ πάντως ότι είχαμε και καλύτερες στιγμές σαν κερκίδα!

Τα ¨μπουνίδια¨ που άκουσα στο γήπεδο ότι έφαγε από τον Σπανούλη μέσα στην βδομάδα έκαναν πιο πολύ δουλειά από όλη την προσπάθεια του Ζοτς μήνες τώρα να το βάλει στο κλίμα της Ομάδας μας! wink.gif


1)Εννοείται ρε παιδιά..τι συζητάμε τώρα???? Τον τελευταίο αγώνα με την Εφές για το φάιναλ4 το 2005 τον θυμάστε??? Εγώ τέτοια εμπειρία δεν έχω νιώσει ποτέ στην ζωή μου.Απίστευτος κόσμος!!!!(22000 το λιγότερο..) Απίστευτο ΠΑΘΟΣ..μέχρι και τσολιάδες είχαμε....(τα ήθελε ο ποπός των τούρκων μετά από αυτά που είχανε κάνει στο 2ο ματς.. tongue.gif )


2)Για τον Σάρας αναφέρεται αυτό??? Αλήθεια...έγινε αυτό tongue.gif tongue.gif tongue.gif ??? Αν είναι έτσι...δεν ρίχνει και καμιά μπουνιά στον Ντικούδη,τον Ουίνστον,τον Μπετσίροβιτς και τον Ζίζιτς..μπας και εγκλιματιστούν.....???
Έλεος πια με τον Σάρας.....για όλα αυτός φταίει....
lakersdynasty
Nαι και μετα να διαλυσουμε το τμημα μπασκετ και να τους μεταφερουμε ολους στον τμημα του μποξ!

10-10 θα τα περνουμε τα πρωταθληματα λεμε! 19.gif

Η Πρασινη λεει οτι ο Τσαρτσαρης μπαινει επιτελους κανονικα στις προπονησεις. Αυτο ειναι ενα boost για την ομαδα παιξει δεν παιξει με Παρτιζαν. Αλλο πραγμα να ξερεις οτι εχεις εναν παικτη εξτρα στον παγκο.
sherman
Δεν θα παιξει με Παρτιζαν, αποτι ξερω τον προετοιμαζουν για τον Τελικο Κυπελλου αν και εκει δυσκολα τα πραγματα αναφορικα με τη συμμετοχη του.
taz4
QUOTE(lakersdynasty @ Mar 15 2008, 13:29 ) *
Η Πρασινη λεει οτι ο Τσαρτσαρης μπαινει επιτελους κανονικα στις προπονησεις. Αυτο ειναι ενα boost για την ομαδα παιξει δεν παιξει με Παρτιζαν. Αλλο πραγμα να ξερεις οτι εχεις εναν παικτη εξτρα στον παγκο.


Ακόμα και να ξεκίνησε που από όσο έχω ακούσει ακόμα θέλει αρκετό καιρό γι'αυτό,το θεωρώ απίθανο
να μπει στη δωδεκάδα!
Πάντως σε αυτό το ματς θεωρώ αναγκαίες τις ανάσες του Ζιζιτς στον Μπατιστ,και έναν καλό Ντικούδη!
Ο Δήμος κατα καιρούς μας εκπλήσσει θετικά...ελπίζω το ματς στο Βελιγράδι να είναι ένα από αυτά!!!!!


*Τα καλά νέα αφορούν τον Κώστα Τσαρτσαρή, ο οποίος ξεκίνησε τρέξιμο. Ο διεθνής παίκτης ακολουθεί κατά γράμμα το πρόγραμμα αποθεραπείας που του έχουν συστήσει οι γιατροί, αλλά θέλει ακόμα καιρό για να μπει στο γήπεδο και σε ρυθμούς κανονικής εκγύμνασης.(απο το www.basketblog.gr)
lakersdynasty
Απλα σκεφτομαι οτι αν δεν παρει λιγο χρονο πριν δυσκολα θα παιξει σε οποιοδηποτε κρισημο ματς και θα βοηθησει.Χρειαζεται προσαρμογη.Νομιζω οτι παιζουμε και με το Αιγαλεω πριν τον τελικο του Κυπελλου. Ισως εκει να παρει καποια λεπτα.
trefoil 13
Θυμηθείτε τι είχε γίνει και πέρσι. Είχε και πάλι πρόβλημα με την μέση του, είχε προλάβει οριακά το φάιναλ φορ αλλά ήταν ολοφάνερα εκτός ρυθμού.
Παρά το ότι λείπει πιστεύω ότι ακόμα και να προλάβει τον τελικό δεν θα έχει προλάβει να προσαρμοστεί γρήγορα στις απαιτήσεις των αγώνων.
Φυσικά όλα αυτά τα γράφω με την ευχή να διαψευσθώ!!!
taz4
QUOTE(lakersdynasty @ Mar 15 2008, 13:44 ) *
Απλα σκεφτομαι οτι αν δεν παρει λιγο χρονο πριν δυσκολα θα παιξει σε οποιοδηποτε κρισημο ματς και θα βοηθησει.Χρειαζεται προσαρμογη.Νομιζω οτι παιζουμε και με το Αιγαλεω πριν τον τελικο του Κυπελλου. Ισως εκει να παρει καποια λεπτα.



Εγώ δεν νομίζω να προλάβει τον τελικό...το κακό με τον τραυματισμό του Τσαρτσαρή είναι ότι ήρθε σε μια
περίοδο που ήταν σε πολύ καλή φόρμα ενώ τώρα ας ελπίσουμε πως θα ξαναπιάσει μια παρόμοια απόδοση
στα πλέι οφ!!!!!
zigolo7
QUOTE(sherman @ Mar 13 2008, 23:45 ) *
Λες να χασει απο την αδιαφορη Εφες?

ρε σεις λετε τελικα το επιθετικο του Διαμαντιδη στο τελος να μην ηταν απερισκεψια, αλλα για να στειλει το ματς στην παραταση?

Ειδα χαρακτηριστικα τον προπονητη της Σιενα 2-3 δευτερα πριν το φαουλ, να κανει σημα στους παικτες του κατι σαν "ανοιξτε"/"αφηστε τους να βαλουν καλαθι"/"τελειωσε" κατι τετοιο...


έχεις δίκιο φίλε... ο obradovic πιστεύω ήθελε να πάει το ματς στην παράταση. δεν είχε τίποτα να χάσει. η siena έπεξε όλο το ματς με 6 παίχτες σχεδόν. στην παράταση θα κυνηγούσε τη διαφορά ο παναθηναικός ενώ και να έχανε δεν έκανε διαφορά. πάλι με νίκη στη παρτιζάν θα πέρναγε. και η σιένα δεν ήθελε να πάει το ματς στην παράταση όπως είπες γι`αυτό ο προπονητής της πήρε τάιμ στο τέλος και μόλις πηρε τη μπάλα την πέταξε απο τα 7 μέτρα για να μην του κάνουν φουλ και πάει στις βολές.
sherman
QUOTE
Με νέο πρόσωπο τον Ντέγιαν Τομάσεβιτς για ψυχολογικούς λόγους αναχωρεί αύριο ο ΠΑΟ για το Βελιγράδι όπου την Τετάρτη θα παίξει όλη την φετινή Ευρωλίγκα με την Παρτιζάν.

Ο Ζέλικο Ομπράντοβιτς ο οποίος όλο το διάστημα μετά την δύσκολη νίκη στην Σιένα έχει ρίξει το βάρος στην δημιουργία καλού κλίματος, αποφάσισε να συμπεριλάβει στην αποστολή τον πρώην παίκτη της Παρτιζάν.

Παρών για άλλη μια φορά στην σημερινή προπόνηση ο Παύλος Γιαννακόπουλος. Ο πρόεδρος του Παναθηναϊκού είχε συνομιλία με τον Ζοτς ενω προσπάθησε να «ντοπάρει» την ομάδα ενόψει του τελικού με τους Σέρβους.

Τη σοβαρότητα της κατάστασης γνωρίζουν καλύτερα από τον καθέναν οι παίκτες και το προπονητικό τιμ του Παναθηναϊκού. Μάλιστα με πρωτοβουλία των «παλιών» γίνονται συζητήσεις με τους «νέους», ωστε η ομάδα να βγάλει το χαρακτήρα που την οδήγησε στην κατάκτηση του «τρίπλ κράουν».

Αγωνιστικά ο Δήμος Ντικούδης προπονήθηκε κανονικά και έδειξε πως ξεπέρασε το πρόβλημα τραυματισμού, που τον άφησε εκτός του σαββατιάτικου αγώνα. Αντίθετα, ο Τσαρτσαρής θα παραμείνει στην Αθήνα για να καλύψει το χαμένο έδαφος.


Γνωριζει καποιος τι ωρα αναχωρει αυριο η αποστολη?
theov
14:30!
Consultant
Nατοι,πετιουνται ενας ενας..Πρωτα ο Σοφο,τωρα το Τομο!Βρε μπας και γυρισουμε καινουρια σειρα του lost;Βλεπω του καλυτερους τελικους ολων των εποχων στην Α1.Μακαρι να ειναι ολοι υγιης και να κερδισει ο πιο τυχερος(Παο)!! smiley.gif

Υ.Γ Στο ταβλι βρε εννοουσα
lakersdynasty
QUOTE(Consultant @ Mar 17 2008, 23:32 ) *
Nατοι,πετιουνται ενας ενας..Πρωτα ο Σοφο,τωρα το Τομο!Βρε μπας και γυρισουμε καινουρια σειρα του lost;Βλεπω του καλυτερους τελικους ολων των εποχων στην Α1.Μακαρι να ειναι ολοι υγιης και να κερδισει ο πιο τυχερος(Παο)!! smiley.gif

Υ.Γ Στο ταβλι βρε εννοουσα


Μπα...ακομα και ετσι το πρωταθλημα μου κανει! smiley.gif

Οντως θα ειναι πολυ ενδαφερον να δουμε ολους τους παικτες υγιεις στους τελικους.

Αν εχουμε τον Τσαρτσαρη και τον Τομο μεσα δεν εχουμε να φοβηθουμε κατι. Ξερεις...τρομεροι παικτες στο...ταβλι! 19.gif

ΠΑΜΕ ΠΑΝΑΘΑ!!!!

Αλλιως δεν παμε πουθενα.... tongue.gif
azannetop
Θα δείξει τον αγώνα κάποιο κανάλι;
oneiro
Θα το δείξει το supersport 1 στις 21,15 ...


Είμαι σίγουρη ότι θα κερδίσουμε ... Βέβαια είναι μια πολυ δύσκολη έδρα αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε ... Τώρα που θα ναι και ο Τομο μαζί τους θα πάρουν τα πάνω τους ...

Η νίκη είναι δική μας ....
Green Warrior
QUOTE(oneiro @ Mar 18 2008, 12:28 ) *
Θα το δείξει το supersport 1 στις 21,15 ...
Είμαι σίγουρη ότι θα κερδίσουμε ... Βέβαια είναι μια πολυ δύσκολη έδρα αλλά πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε ... Τώρα που θα ναι και ο Τομο μαζί τους θα πάρουν τα πάνω τους ...

Η νίκη είναι δική μας ....



Άντε μακάρι...

πάντως πάλι οριακά βλέπω να κρίνεται ο αγώνας ας ελπίσουμε εμείς μα είμαστε οι νικητές biggrin.gif
sherman
Εγω το ματς παντως δεν θα το δω, δεν αντεχω, θα κλεισω κινητο και θα βαλω ταινιουλα...
theov
Τρεις φορές τους πήραμε φέτος, όλες με ελάχιστη διαφορά!

Άντε μία ακόμη νίκη δύσκολα ή εύκολα να προχωρήσουμε γιατί δεν θα το αντέξω να αποκλειστούμε από τόσο νωρίς φέτος... sad.gif
Ginobili
QUOTE(sherman @ Mar 18 2008, 19:20 ) *
Εγω το ματς παντως δεν θα το δω, δεν αντεχω, θα κλεισω κινητο και θα βαλω ταινιουλα...

Φίλε...να σου πω ότι το σκέφτομαι κι εγώ σοβαρά...??? Δεν θα αντέξω να πάρω χάπια για την καρδιά... tongue.gif Αμαρτία είναι,νέο παιδί...να ασπρίσουν τα μαλλιά μου σε μια νύχτα.
Πραγματικά απορώ με τον Θανάση πως αντέχει...φαντάζομαι πόσα χάπια θα πάρει αύριο.(Ήταν να ταξιδέψει κι αυτός στο Βελιγράδι να δει τον αγώνα,αλλά τελικά οι γιατροί του το απαγόρεψαν για την καρδιά του.)
AZ1980
Hρεμήστε ρε παίδες! Άκου εκεί "δε θα δω το ματς, παραέχω αγωνία"! Coolάρετε, δεν τρέχει τίποτα και να αποκλειστεί ο ΠΑΟ, θεατές είμαστε, και δεν μας αγγίζουν σε προσωπικό επίπεδο οι αποτυχίες συλλόγων στους οποίους τρέφουμε κάποια συμπάθεια. Το μπάσκετ είναι πάνω απ' όλα, το ίδιο το άθλημα είναι εκείνο που με την ιδιομορφία και την σπουδαία συγκινησιακή του δύναμη μας κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον. Και μπάσκετ θα έχει στην Ευρωλίγκα και με και χωρίς Παναθηναικό!

Μην ενδώσετε στον πειρασμό να μη δείτε το παιχνίδι. Ούτως ή άλλως, το πιθανότερο είναι πως έτσι θα χάσετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μια μεγάλη "πράσινη" νίκη wink.gif
rankin
Σίγουρα θα το δείξει το Supersport; Μήπως η απεργία των τεχνικών δεν το επιτρέψει, γιατί κάτι τέτοιο έχει κυκλοφορήσει σήμερα! Θα είναι κρίμα να μην το δούμε τελικά, αν και για όσους αγχώνονται, βλέπω νίκη του παο και μάλιστα εύκολη αυτή τη φορά.. Η Παρτιζάν θα γονατίσει από πολύ νωρίς. Δεν με έχει πείσει ως ομάδα ούτε για την ποιότητα της, ούτε για τον χαρακτήρα της στα δύσκολα.. Η μέτρια απόδοση του παναθηναϊκού μέχρι τώρα στο Top16 τους έδωσε ελπίδες, παρά η δική τους καλή παρουσία. Με ένα απλά καλούτσικο παιχνίδι, οι πράσινοι θα επιστρέψουν θριαμβευτές.
center
vamos τριφυλλάρα!!!!!!!!!!!!
vamos por la victoria!!!!!!!!!!!!
biggrin.gif biggrin.gif
sherman
QUOTE(AZ1980 @ Mar 19 2008, 04:32 ) *
Μην ενδώσετε στον πειρασμό να μη δείτε το παιχνίδι. Ούτως ή άλλως, το πιθανότερο είναι πως έτσι θα χάσετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε μια μεγάλη "πράσινη" νίκη wink.gif


Σπανια καθομαι και βλεπω απο την τηλεοραση εκτος εδρας ματς του ΠΑΟ AZ, εκτος αν ειναι χαλαροι αγωνες Α1.
Ειναι παγια τακτικη μου, για να εχω την ψυχικη μου υγεια.
Κ μην ανησυχεις, δεν θα χασω τπτ, τα τορρεντ να ναι καλα!!
NBAer
QUOTE(AZ1980 @ Mar 19 2008, 06:32 ) *
Hρεμήστε ρε παίδες! Άκου εκεί "δε θα δω το ματς, παραέχω αγωνία"! Coolάρετε, δεν τρέχει τίποτα και να αποκλειστεί ο ΠΑΟ, θεατές είμαστε, και δεν μας αγγίζουν σε προσωπικό επίπεδο οι αποτυχίες συλλόγων στους οποίους τρέφουμε κάποια συμπάθεια. Το μπάσκετ είναι πάνω απ' όλα, το ίδιο το άθλημα είναι εκείνο που με την ιδιομορφία και την σπουδαία συγκινησιακή του δύναμη μας κρατά αμείωτο το ενδιαφέρον. Και μπάσκετ θα έχει στην Ευρωλίγκα και με και χωρίς Παναθηναικό!

Ναι μεν αλλα: Αλλά υπαρχει αυτη η κατηγορια ανθρωπων οπως εσυ πχ, υπαρχει και η αλλη οπως οι προλαλησαντες συμπεριλαμβανομενου και εμου του ιδιου, οι οποιοι κανουν τετοιες σκεψεις παρα πολλες φορες και νιωθουν, οπως περιγραφτηκε απο πανω, συνεχεια!

Και εγω δεν αντεχω να δω τα 2 αυτα ματς(ΠΑΟ,ΟΣΦΠ) και το λεω αυτο οτι θα κανω κατι αλλο, αλλα παντα καταληγω στο να κοιταω "κλεφτα" το σκορ καθε 20 δευτερολεπτα. biggrin.gif

Θα ειναι μια δραματικη ναι ετσι οπως το λεω, στιγμη για μενα και τους ομοιους μου ως προς αυτην την συμπεριφορα προλαλησαντες , αν ο ΠΑΟ ή ο ΟΣΦΠ αποκλειστει. sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Υπαρχουν οι φιλοι του αθληματος υπαρχουν και οι φιλοι των ομαδων. Προσωπικα πιστευω οτι ειναι πολυ καλυτερο να ανηκεις στην 2η κατηγορια γιατι αν δεν εχει νιωσει αυτο το μεγαλο βαρος στο στηθος, την μεγαλη "καψα" πριν και κατα τη διαρκεια του ματς, να καιγεσαι(κυριολεκτικα) ολοκληρος απο αγωνια, και να τρεμεις(κυριολεκτικα και παλι) ολη την ωρα, τοτε δεν ξερεις τι χανεις.... tongue.gif
George_12ISL
Εγώ που δεν έχω Supersport παρακολουθώ τη διακύμανση από την ιστοσελίδα της Euroleague. Πρώτα βλέπω τους πόντους του αντιπάλου, μετά σε ποιο λεπτό είναι και τέλος τους πόντους της ομάδας (όχι πάντα!)... Αν δεν έχουν πολλούς πόντους, τότε λέω μέσα μου... καλά πάμε...
Εγώ πάλι είμαι αισιόδοξος, αφού στους προηγούμενους τρεις αγώνες με τους Σέρβους, η απόδοση του Παναθηναϊκού ήταν κακή. Τώρα πιστεύω θα είναι καλή.
Ένα όπλο του Παναθηναϊκού για το σημερινό αγώνα είναι η εμπειρία από τέτοιους αγώνες. Εκεί η Παρτίζαν υστερεί, οπότε σε περίπτωση που ο αγώνας κριθεί στις λεπτομέρεις, το πλεονέκτημα το έχει ο Παναθηναϊκός. Αλλά με εμφανίσεις τύπου ΟΑΚΑ στον πρώτο γύρο, απλά τέλος για φέτος!
PanosIlio
Εγώ σήμερα περιμένω να δω ένα σπουδαίο παιχνίδι το οποίο θα κριθεί στη δίψα για διάκριση. Ποιος το θέλει πιο πολύ αυτός και θα κερδίσει.

Το σημερινό δεν έχει σχέση με τα άλλα παιχνίδια που έχουν δώσει οι 2 ομάδες. Αυτό είναι παιχνίδι χωρίς αύριο, do or die.

Από τη μία ο ΠΑΟ που ψάχνει επιτέλους ένα καλό παιχνίδι μετά από καιρό στην Ευρωλίγκα, έχει την εμπειρία και τους παίχτες να κερδίσει. Είναι ο πρωταθλητής και πρέπει να το δείξει.

Η Παρτιζάν όμως θα έχει ένα κίνητρο που για μένα είναι πολύ σπουδαίο και δύσκολο (όχι ακατόρθωτο) να καμφθεί. Διψάει για διάκριση, το Top 16 πλέον δεν τις είναι αρκετό. Είναι ομάδα που το θέλει πολύ αυτό το παιχνίδι και θα παίζει και εντός έδρας.

Ίδωμεν
hagi
Πραγματικά θα είναι ένα πολύ ενδιαφέρον και δύσκολο παιχνίδι..Ο Παναθηναϊκός είναι σίγουρα καλύτερη ομάδα από την Παρτιζάν αλλά μέχρι σήμερα δεν το έχει αποδείξει και πολύ.
Αν παίξει όπως μπορεί δεν θα έχει πρόβλημα απέναντι στην Παρτιζάν ακόμη και στην καυτή έδρα της αλλά το θέμα είναι ότι δεν παίζει καλά.Πραγματικά δεν ξέρω τί να περιμένω σήμερα από τον Παναθηναϊκό.Από τη μία λέω ότι δεν μπορεί ξαφνικά να παίξει όπως δεν έχει παίξει μέχρι σήμερα αλλά από την άλλη δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα χάσει και δεν θα περάσει στους 8.Και επίσης σκέφτομαι ότι έστω και δύσκολα θα το πάρει το παιχνίδι έστω και με αυτά τα χάλια που έχει.
Από την άλλη μεριά βέβαια και η Παρτιζάν είναι καλύτερη από πέρσι και έχοντας και μια δυνατή έδρα μπορεί να κάνει την ζημιά.Μάλιστα το κίνητρο είναι πολύ μεγάλο οπότε πραγματικά δεν ξέρω τί θα δούμε.

Αλλά για αυτό αγαπάω το μπάσκετ blove.gif γιατί μας προσφέρει αυτές τις αγωνίες και τις συγκινήσεις..Άντε να δούμε και αυτόν τον αγώνα αν και θα δω (αν όλα πάνε καλά) κυρίως την ομάδα μου..Θα ρίχνω όμως τις ματιές μους.. tongue.gif
Anaz
Με τα υπαρχοντα δεδομενα γι'αυτο το παιχνιδι, πιστευω οτι ο Παο θα περασει.. blove.gif
QUOTE
Θα ρίχνω όμως τις ματιές μους..
Θα τους κανεις δηλαδη τα γλυκα ματια..? tongue.gif
Rondo
Πάμε ρε ομαδάρα... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
kostas16
ρε μαγκες κανενα link σημερα για το παιχνιδι απο internet????please
captain charisma
το ματς σημερα ειναι ο θανατος σου η ζωη μου.ελπιζω να κερδισει ο παο,αλλα πρεπει να παιξει πολυ καλα μεσα στη καυτη εδρα της παρτιζαν.
lakersdynasty
QUOTE(kostas16 @ Mar 19 2008, 19:28 ) *
ρε μαγκες κανενα link σημερα για το παιχνιδι απο internet????please


http://myp2p.eu/broadcast.php?matchid=8458&part=sports

Eλπιζω να δουλευει αυτο. Πρεπει να εχεις εγκατεστημενο media player 11 νομιζω οποτε δοκιμασε το απο τωρα για να δεις αν λειτουργει.

Καλη παρακαλουθηση smile.gif

ΥΓ Αποτι ειδα τωρα ειναι λινκ για το καναλι της Ευρωλιγκας! Τουλαχιστον αυτο το λινκ στο τελο για το media player.
geosider
ελάτε ρε πανάθες που φοβάστε και το ματς κιόλας
αφού έχετε τον ομπράντοβιτς, σιγά μην αποκλειστείτε από τα ξαδέλφια του
τόσες φορές έχετε παίξει τα τελευταία χρόνια πάντοτε σας φτάνουν στο αμήν και στο τέλος το παίρνετε το ματσάκιον
τι καλύτερο παράδειγμα και από το τελευταίο που παίξατε στην αθήνα όταν χάνατε με 15-20 πόντους στο 3 δεκάλεπτο και το πήρατε
αγχώνεστε κιόλας
πλάκα μας κάνετε ρε
εγώ πάω να ποντάρω το σπίτι μου στο στοίχημα icon_drunk.gif
t0ny3
παλι κακο ξεκινημα!!! 68.gif 68.gif 68.gif
26-17 το 1ο δεκαλεπτο.ελπιζω να μη συνεχισουμε ετσι.


26-22 στο 12' !!!!!!!!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.