Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΜVP F4 Βερολίνου
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
thrylos7
Δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα, αλλά σίγουρα θα έχει γούστο. Ποιος πιστεύετε ότι θα οδηγήσει την ομάδα του στην κορυφή και θα πάρει το βραβείο του MVP;

Σαν επιλογές, υπάρχουν 4 παίκτες από κάθε ομάδα. Η σειρά είναι αλφαβητική, κατά ομάδα. Απουσιάζουν κάποιοι από το poll, αλλά μπορείτε να τους αναφέρετε μέσα στο τόπικ.

Έχετε δικαίωμα επιλογής ενός μόνο παίκτη (τουλάχιστον προς το παρόν).
asero
Αν το παρει ο ολυμπιακος,μπουρουσης ή παπαλουκας
Για την μπαρτσα ναβαρο
Για τον παο,διαμαντιδης ή μπατιστ
Και για τσσκα ειναι δυσκολα τα πραγματα γιατι ειναι πολυ ισορροπημενη ομαδα και οι αστερες της δεν εκαναν καλη σεζον,αλλα μαλλον προς σισκα το βλεπω γιατι ειναι ο μονος στην δεκαδα απο τους σταρ της τσσκα.
Bikerboy
Εγω για να πω τν αληθεια δν ψιφησα και πολυ αντικειμενικα!!Ψιφησα αυτον που θελω τν Batiste!!!
kseplenhs
κανείς τον γκρίρ έτσι?...θα το κάνω εγώ...
stefan

Εγω ψηφισα τον Σαρας.
Πιστευω οτι θα δειξει σημερα πως αυτα τα παιχνιδια
ειναι ψωμοτυρι για αυτον.

Το ελπιζω κιολας οτι ο Σαρας θα ειναι ο πολυτιμοτερος
παικτης μας και σημερα αλλα και την Κυριακη στις 10.00.. rolleyes.gif
Green Warrior
QUOTE(stefan @ May 1 2009, 15:09 ) *
Εγω ψηφισα τον Σαρας.
Πιστευω οτι θα δειξει σημερα πως αυτα τα παιχνιδια
ειναι ψωμοτυρι για αυτον.

Το ελπιζω κιολας οτι ο Σαρας θα ειναι ο πολυτιμοτερος
παικτης μας και σημερα αλλα και την Κυριακη στις 10.00.. rolleyes.gif


Το ελπίζω και εγώ biggrin.gif
a bullet for your head
Αν ο Πεκοβιτς ειναι εξισου αποτελεσματικος κ στο τελικο,χωρις να φθαρει γρηγορα με φαουλ,θεωρω οτι εχει πολυ καλες πιθανοτητες..
nicolicius
Ειχα ψηφίσει Σάρας απο χθες πριν το παιχνίδι απλά γιατι τον πιστεύω πολύ!

Τελικά χθες ηταν θεικός!

Δεν με νοιάζει αν θα ειναι ο MVP του τελικού μου αρκει η εμφάνιση του στον ημιτελικό!
sporty78
Σάρας ή Πέκο.
Air Kef
Mετά τα χθεσινά, οι μόνοι υποψήφιοι νομίζω ειναι Πεκο-Σάρας-Μπατίσ-Σπανουλης(λιγότερες πιθανότητες) απο Παναθηναικό και Σισκα-Κριάπα-Λανγκτον (λιγότερες) απο ΤΣΣΚΑ..
papaki_PAO
Ψηφίζω Σπανούλη!!!!!!!
KILL BILL 4EVER!!!!
Archigos
http://www.euroleague.net/final-four/berli...49161/2768/item

Mvp:Navarro

Καλuτερη 5αδα:1)ΜακΙνταιρ 2)Ναβαρρο 3)Ρακοσεβιτς 4)Μπουρουσης 5)Πεκοβιτς

2η Καλυτερη 5αδα:1)Παπαλουκας 2)Σπανουλης 3)Σισκαυσκας 4)Λορμπεκ 5)Σπλιττερ


Νομιζω πως το βραβειο του Μνρ το αξιζε ο ΜακΙνταιρ.Πολυ θετικο ειναι το ποσοι ''Ελληνες'' βρισκονται στα βραβεια.

almirosbc
Ενα ειναι το οπλο ΣΑΡΑΣ ΓΙΑΣΙΚΕΒΙΤΣΙΟΥΣ εκει που επρεπε εδειξε την αξια του και πηρε στις πλατες του την ομαδα μας και την οδηγησε στον τελικο.

[i]ΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΟΥΜΕ????????????i]

man10
Εγω ψηφισα Σισκα(σε περιπτωση που το παρει η ΤΣΣΚΑ) και Σαρας(σε περιπτωση που το παρει ο ΠΑΟ),αν και θα προτιμουσα να ειναι καποιος Ελληνας αντι για αυτον....
HLR CENATION
Ψηφιζω Φωτση γιατι επαιξε μεγαλες αμυνες και στα δυο ματς ενω με την ΤΣΣΚ εβαλε και κρισιμα σουτ...
Marciulionis
Κι εγώ εκ των υστέρων θα πω ότι ο Φώτσης ήταν ο MVP. Παραλίγο να ήταν ο ανεκδιήγητος ο Αμπεάγκα (ή όπως λέγεται) με τα σφυρίγματά του και στα 2 μάτς αλλά τέλος καλό όλα καλά. Ο Αντώνης έβαλε μεγάλα καλάθια, έπαιξε φοβερή άμυνα, κατέβασε ριμπάουντ και νομίζω το δικαιούται περισσότερο από τον επίσης πολύ καλό Σπανούλη.
thrylos7
Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, μακράν του δεύτερου. Άλλη ομάδα ο Παναθηναϊκός με και χωρίς αυτόν στο παρκέ.
Flash
QUOTE(thrylos7 @ May 4 2009, 12:49 ) *
Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, μακράν του δεύτερου. Άλλη ομάδα ο Παναθηναϊκός με και χωρίς αυτόν στο παρκέ.


Απλά συμφωνώ. Αν είχε χρησιμοποιηθεί περισσότερο θα προφανές ενώ τώρα όπως γράφει και ο συνmoderator θα πρέπει να συγκρίνει κανείς τον Παναθηναϊκό (στην επίθεση κυρίως) με και χωρίς τον Σάρας για να το αντιληφθεί.

Ένα (και κάτι) βήμα πιο πίσω Σπανούλης και Φώτσης.
Air Kef
Τρίτος στην παρέα για Σάρας (ούτε σε ρουμ του μσν την ώρα του ματς να ειμασταν 71.gif ).

Με ράνκιν 5, και χωρίς ασσιστ-κλεψίματα στον τελικό, δεν γίνεται να είσαι MVP..

j-kidd13
Σαφως Σαρας και απο εμενα...Ειδικα με τον Ολυμπιακο ηταν απολαυστικος,και χθες παλι ηταν καλος...Πραγματικος ηγετης...Θα μπορουσε να ειναι και ο Σισκα,αν δεν ξυπναγε τοσο αργα στο χθεσινο παιχνιδι...
vastravoud
Βασικά χτες δεν υπήρχε κανείς MVP του τελικού, και αυτό νομίζω δίνει ακόμα περισσότερη ένταση στο χαρακτηρισμό ΟΜΑΔΑ.

Φώτσης; Σταθερή παρουσία, με 30λεπτη συμμετοχή λόγω του ανύπρακτου Τσαρτσαρη και μεγάλη βοήθεια σε άμυνα και ριμπάουντ
Μπατιστ: Σταθερή αξία και αυτός, με κρίσιμο κάρφωμα στον ημιτελικό και βολές στον τελικο
Διαμαντίδης: Επιθετικά ανύπαρκτος στον ημιτελικό, με 10 πόντους όμως στον τελικό(και δυο βολές με την μπάλα να ζυγίζει ΠΟΛΥ) και άμυνα-εφιάλτη
Σπανουλης-Σάρας: Πολύ καλοί στον ημιτελικό, καλοί στον τελικό
Περπέρογλου: Μας ξεκόλλησε με 6 κρίσιμους πόντους

Πολλά μπράβο!
stefan

Εκτος απο τον Σαρας,που ηλπιζα απο πριν να κανει καλο final-4
εγω θα σταθω πολυ και στον Φωτση.
Μπορει στο τελος του τελικου να αποβληθηκε με ανοητο φαουλ
αλλα για μενα βοηθησε παρα πολυ και στον ημιτελικο με τα ριμπαουντ και την αμυνα του
αλλα και χθες με το τριποντο που μας ξεκολλησε.Πολλα μπραβο στον Αντωνακη.
papaki_PAO
Μπράβο στον Σπανούλη!!! Το άξιζε!! Ήταν εκπληκτικός στο F4!!! Έβαλλε και ένα τρίποντο(νομίζω το τελευταίο μας) στο χθεσινό αγώνα κάπου τρία λεπτά πριν το τέλος!!!! ΈΤΣΙ!!! ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο KILL BILL!!!! 41.gif
saniboy
QUOTE(papaki_PAO @ May 4 2009, 16:31 ) *
Μπράβο στον Σπανούλη!!! Το άξιζε!! Ήταν εκπληκτικός στο F4!!! Έβαλλε και ένα τρίποντο(νομίζω το τελευταίο μας) στο χθεσινό αγώνα κάπου τρία λεπτά πριν το τέλος!!!! ΈΤΣΙ!!! ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο KILL BILL!!!! 41.gif


Ο Σπανουλης οταν παιζει συγκεντρωμενος ειναι ισως το καλυτερο ασσοδυο της Ευρωπης (ισως καλυτερος και απο Ναβαρο συνολικα) και αυτο αποδεικνυεται σε ολα τα κρισιμα ματς που γυαλιζει το ματι...

Τον φοβαμαι μονο οταν ριχνει το κεφαλι κατω , αρχιζει τα νταπα ντουπα και τα σουτ της απελπησιας (παρεπιμπτωντος επιχειρησε 2-3 τετοια χθες) παροτι δεν τον λες ''εγωιστη'' παιχτη εχει μια ταση ηρωισμου τις δυσκολες στιγμες που δεν του βγαινει παντα.. rolleyes.gif
j-kidd13
O Σπανουλης εκανε πολλες κοτσανες εχθες....Στο 2ο ημιχρονο οταν αρχισε να μειωνει η ΤΣΣΚΑ...Κρατουσε τοσο πολυ την μπαλα στα χερια ψαχνοντας το πικ εν ρολ,που αναγκαζοταν σε βεβιασμενες επιλογες λογω ληξης του χρονου...
stefan
QUOTE(saniboy @ May 4 2009, 16:40 ) *
Ο Σπανουλης οταν παιζει συγκεντρωμενος ειναι ισως το καλυτερο ασσοδυο της Ευρωπης (ισως καλυτερος και απο Ναβαρο συνολικα) και αυτο αποδεικνυεται σε ολα τα κρισιμα ματς που γυαλιζει το ματι...

Τον φοβαμαι μονο οταν ριχνει το κεφαλι κατω , αρχιζει τα νταπα ντουπα και τα σουτ της απελπησιας (παρεπιμπτωντος επιχειρησε 2-3 τετοια χθες) παροτι δεν τον λες ''εγωιστη'' παιχτη εχει μια ταση ηρωισμου τις δυσκολες στιγμες που δεν του βγαινει παντα.. rolleyes.gif


Εκτος απο τον τιτλο του MVP του final-4
εσπασε και την καταρα που ειχε να μην βλεπει ευρωπαικο με τον Παναθηναικο.. biggrin.gif biggrin.gif
Μπραβο ρε Bill!!
saniboy
QUOTE(stefan @ May 4 2009, 16:45 ) *
Εκτος απο τον τιτλο του MVP του final-4
εσπασε και την καταρα που ειχε να μην βλεπει ευρωπαικο με τον Παναθηναικο.. biggrin.gif biggrin.gif
Μπραβο ρε Bill!!


Νταξει ρε παιδια σιγα την καταρα ....3η του χρονια δεν ειναι στον Παναθηναικο ?

Ο Ιωαννιδης τοτε τι να πει ? smiley.gif
j-kidd13
Με 2 χρονιες ...προυπηρεσια,δεν νομιζω οτι το λες καταρα......Μαλλον ατυχια για τον ιδιο που εφυγε τη σεζον που το πηραμε...
kseplenhs
έκανε πολύ καλό final4 ο σπανούλης αλλά καλύτερο του ναβάρο δεν τον λες...

πολύ απλά όποτε βλέπει ναβάρο του κόβονται τα πόδια.και είναι πολλάαα τα παραδείγματα.συντριπτικά....
Anaz
Κατα σειρα οι Σαρας, Μπατιστ, Σπανουλης κατ'εμε. Ψηφισα τον δευτερο.
Κορυφαιος γενικα θα ελεγα ο Αντερσεν.
PARISINOS
QUOTE(kseplenhs @ May 4 2009, 13:59 ) *
έκανε πολύ καλό final4 ο σπανούλης αλλά καλύτερο του ναβάρο δεν τον λες...

πολύ απλά όποτε βλέπει ναβάρο του κόβονται τα πόδια.και είναι πολλάαα τα παραδείγματα.συντριπτικά....


Ασχετο αλλα το 2007 οταν ειδε ναβαρρο και τους υπολοιπουςισπανους στο ευρωπαικο της ισπανιας, παραλιγο να τους διαλυσει μονος του , και επαιζε λες και ηταν ο γκαλης...
taraboura
Ο Γιασικεβίτσιους. Αποτέλεσε τον ηγέτη του Παναθηναϊκού και τον οδήγησε στην κατάκτηση της Ευρωλίγκας. Ως δεύτερο θα έβαζα τον Σισκάουσκας, κυρίως για την εμφάνιση στον ημιτελικό, αλλά και για κάποια κρίσιμα καλάθια ενάντια στον Παναθηναϊκό.
joi
Γυρνώντας από Γερμανία μπορώ να πω ότι θεωρώ MVP τον Φώτση.
Μεγάλη (τεράστια) άμυνα και πολλά κρίσημα καλάθια.

Στο γήπεδο φαινότανε ο ΠΑΟ να παίζει με 6 στην άμυνα με τον Αντωνάκη μέσα.
Επίσης σε οποιαδήποτε αλλαγή στα σκριν ο Φώτσης έσβηνε τον αντίπαλο.

Εντυπωσιάστηκα γιατί είχα καιρό να τον δω ζωντανά. Εκλπηκτικός αμυντικά και ουσιαστικότατος επιθετικά...
pitto
Σάρας.....

απλά ο άνθρωπος γυάλιζε το μάτι του !!!!
απέδειξε πως είναι παίχτης για μεγάλα παιχνίδια !!!!
zoze
Στο f4, πραγματικά δεν υπήρχε mvp.. Δεν ξεχώρισε κάποιος με διαφορά από τους υπόλοιπους...

Ένας ξεχώρισε... Ο Ζοτς... Αυτός ήταν με διαφορά από τους υπόλοιπους...
giannis_
Η αληθεια ειναι οτι και ο φωτσης και ο σαρας αξιζαν το βραβειο του mvp αλλα και ο μπιλ βοηθησε πολυ ,ειδικα με τα τριποντα του
stefan
QUOTE(giannis_ @ May 6 2009, 13:32 ) *
Η αληθεια ειναι οτι και ο φωτσης και ο σαρας αξιζαν το βραβειο του mvp αλλα και ο μπιλ βοηθησε πολυ ,ειδικα με τα τριποντα του


Κακα τα ψεματα,ο Σαρας δεν εκανε τοσο καλη εμφανιση με την ΤΣΣΚΑ
για να παρει το βραβειο του MVP.Στον ημιτελικο οκ,πηρε την ομαδα στις πλατες του.
Αλλα ο Σπανουλης ειχε καλη εμφανιση και στα 2 παιχνιδια και αξιζε το βραβειο.
Bikerboy
Και ο Σπανουλης ηταν πολυ καλος και ο Φωτσης αλλα το βραβειο επρεπε να το παρει ο Σαρας!!Εκτος απο τα τριποντα σε κρισιμα σημεια περναγε και κατι πασες που οι αντιπαλοι τις καταλαβαινανε μονο οταν βλεπανε το replay!!!
+οτι ειναι η ψυχη της ομαδας μαζι με τν ΔΔ
theov
Προσωπικά και από την αίσθηση που είχα μέσα από το γήπεδο SARAS & Σπανούλης ήταν οι δύο καλύτεροι και ουσιαστικότεροι παίχτες μας!

Γυάλιζε το μάτι τους και ήταν έτοιμοι ανά πάσα στιγμή για την υπέρβαση και στα δύο παιχνίδι!

Ψηφίζω 51% Σάρας και 49% Σπανούλη κυρίως λόγω του ότι ο Kill Bill το παρατράβαγε μερικές φορές και δεν δημιουργούσε φάσεις...

Χαρακτηριστικό σημείο τα ¨μπινελίκια¨ του ΔΔ στη φάση που ο Bill έκανε το αστοχο σουτ (airball) ενώ είχε τραβήξει την άμυνα της CSKA πάνω του...

...και μην ξεχνάτε ότι ένα καλάθι είναι ένας τίτλος...
j-kidd13
Ο Σπανουλης στον τελικο σε πολλες περιπτωσεις το παρατραβηξε με τις επιλογες του...Εκανε σπαταλη τριπλας καταναλωνοντας πολυ χρονο και κατεληγε η ομαδα να κανει βεβιασμενες επιθεσεις στο τελος του χρονου...Θυμαμαι χαρακτηριστικα μια φαση προς το τελος του αγωνα που ο Σπανουλης κραταει τοσο πολυ ωρα την μπαλα που αναγκαζεται να σουταρει 3ποντο υπο πιεση το οποιο καταληγει εντελως εξω.
berry
saras - batiste με τον τελευταιο να ειναι ο καλυτερος παικτης του ΠΑΟ μακραν,τα τελευταια χρονια κατα την αποψη μου
kaukasios
παιδια πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι ο mvp ψηφιζεται στο ημιχρονο του τελικου.
Bonzo
Ο Batiste με τιποτα δεν ήταν ο καλύτερις παιχτης των 2 αγώνων αφού στον τελικό ήταν μέτριος. Ούτε ο καλύτερος παίχτης του ΠΑΟ είναι αφού κατά τεκμήριο είναι ο ΔΔ. Πόσο μάλλον μακράν....
Papaloukas 4 ever
QUOTE(kaukasios @ May 6 2009, 22:33 ) *
παιδια πρεπει να λαβουμε υποψιν μας οτι ο mvp ψηφιζεται στο ημιχρονο του τελικου.


Τα σχετικα δελτία μας τα δωσανε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Δεν τα συμπληρώσαμε πολλοί αμέσως γιατί αφ'ενός φαινόταν ότι κάτι θα άλλαζε και αφετέρου δεν είχε ξεχωρίσει κάποιος ιδιαίτερα. Μάλιστα στις αρχές του 4ου έλεγα να ψηφίσω Περπε γιατί έβαλε τα κολλητά και φαινόταν ότι θα ήταν κλειδί. Στη συνέχεια τον έβγαλε, δεν φαινόταν το κλειδί που έλεγα και αποτέλεσμα ήταν σε όσους δεν το είχαμε συμπληρώσει να μην μας το πάρουν οι εθελοντές (τα δελτία τα πήραν στα 2 λεπτά πριν το τέλος).
Προς απάντηση
kaukasios
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ May 7 2009, 09:46 ) *
Τα σχετικα δελτία μας τα δωσανε στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου. Δεν τα συμπληρώσαμε πολλοί αμέσως γιατί αφ'ενός φαινόταν ότι κάτι θα άλλαζε και αφετέρου δεν είχε ξεχωρίσει κάποιος ιδιαίτερα. Μάλιστα στις αρχές του 4ου έλεγα να ψηφίσω Περπε γιατί έβαλε τα κολλητά και φαινόταν ότι θα ήταν κλειδί. Στη συνέχεια τον έβγαλε, δεν φαινόταν το κλειδί που έλεγα και αποτέλεσμα ήταν σε όσους δεν το είχαμε συμπληρώσει να μην μας το πάρουν οι εθελοντές (τα δελτία τα πήραν στα 2 λεπτά πριν το τέλος).
Προς απάντηση

ειναι σιγουρο αυτο?γιατι το διαβασα σε εφημεριδα αυτο που ειπα.
nestoras kommatos
Εγω παντως ψηφιζω το πατριωτακι μου!


Πλακα κανω, και εγω τον Γιασικεβιτσιους θα ψηφιζα.


Αλλα ο Σαρας εχει τοσες ατομικες διακρισεις που δεν πειραζει, ας το παρει ο Σπανουλης αυτη τη φορα που επισης εκανε πολυ καλο φαϊναλ φορ και ηταν απο τους καλυτερους παικτες του Παναθηναϊκου.



Παντως, το συγκεκριμενο τριημερο αν και μας εβγαλε την ψυχη ηταν καταπληκτικο και απο τα παιχνιδια που παρακολουθησαμε και απο το αποτελεσμα.


Ειναι επισης πολυ ομορφο να παρακολουθεις την πορεια ενος παικτη απο τοτε ουσιαστικα που ξεκινησε, αμουστακος δεκαεφταχρονος στα ματς της Α2 και τωρα να τον βλεπεις να βγαινει πρωταθλητης Ευρωπης και μαλιστα MVP του φαϊναλ φορ.


Παντα επιτυχιες Kill Bill, να κανεις περηφανη την πολη σου!
Bikerboy
QUOTE(Bonzo @ May 6 2009, 23:41 ) *
Ο Batiste με τιποτα δεν ήταν ο καλύτερις παιχτης των 2 αγώνων αφού στον τελικό ήταν μέτριος. Ούτε ο καλύτερος παίχτης του ΠΑΟ είναι αφού κατά τεκμήριο είναι ο ΔΔ. Πόσο μάλλον μακράν....

Ο Batiste ειναι απο τους καλυτερους παικτες που εχουν περασει απο τν ΠΑΟ και το εχει δειξει σε πολλα ματς!!Στον τελικο δν εκανε παρα πολλα αλλα στο ημιτελικο τα εδωσε ολα!!!
Papaloukas 4 ever
QUOTE(kaukasios @ May 7 2009, 09:49 ) *
ειναι σιγουρο αυτο?γιατι το διαβασα σε εφημεριδα αυτο που ειπα.


Εντελώς σίγουρο. Αφού εγώ δεν ψήφισα για αυτο το λόγο. Δεν ήξερα ποιον να ψηφίσω (περίμενα μήπως βρεθεί κάποιος άλλος από τον Σπανούλη), είχα καλυψει το σχετικό χαρτί με τη στατιστική της γ΄ περιόδου και όταν ήρθαν να το πάρουν (2,5 λεπτά πριν τη λήξη) δεν τους είδα και δεν μου το πήραν....
CAMPEON
Ψηφισα τον Σαρας γιατι σε ολα τα κρησιμα πηρε την ομαδα στις πλατες του και την μπαλα σε ολα τα κρισιμα επισης!!!! Μεγαλος παικτης τι να λεμε τωρα!!! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.