Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Philadelphia 76ers
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pierce
Philadelphia 76ers





U-Turn(er)ing time



Προηγούμενο Ρεκόρ (2009-2010): 27-55
Leaders (2009-2010):
Πόντοι:Andre Iguodala (17.1)
Ριμπάουντ: Samuel Dalembert (9.6)
Ασσίστ: Andre Iguodala (5.8)



Πιθανή βασική πεντάδα:

PG: Lou Williams
SG: Evan Turner
SF: Andre Iguodala
PF: Thaddeus Young
C: Spencer Hawes

Υπόλοιπο ρόστερ: Jrue Holiday, Craig Brackins , Jason Kapono, Elton Brand, MArreese Speights, Andres Nocioni, Darius Songaila
Offseason Moves:

Ήρθαν ή ανανέωσαν: Spencer Hawes, Andres Nocioni, Marreese Speights, Evan Turner,Jrue Holiday, Evan Turner
'Εφυγαν: Willie Green, Jason Smith, Samuel Dalembert


Προπονητής:

Doug Collins.8 Χρόνια στο ταμειο ανεγριας ,μαλλον οχι και η καλυτερη επιλογη , αλλα η ιστορια θα το δειξει...

Σχολιο: Δραστικες αλλαγες δεν ειχαμε στο ροστερ, μονο ο Νταλεμπερτ μας αποχαιρετησε, και στην θεση του πηραν τον καλο , αλλα σοφτ Hawes, αλλα και τον Νοσιονι, ωστε να γεμισουν τις θεσεις των F. Απο σποντα καταφεραν και πηραν το Νουμερο 2 του Ντραφτ, με τον Τερνερ να ειναι η επιλογη τους, ο οποιος περσι στο κολλεγιακο εκανε παπαδες. Σε 2-3 χρονια ισως να εχει εξελιχτει σε σουπερ σταρ και να βοηθησει την φιλι να ορθοποδησει (μιας και το φιασκο Μπραντ συνεχιζεται), but not this year..




Πρόβλεψη: 27 νίκες.
Conference rank: 12
Division rank: 4


benchwarmer
Εάν τους βγει ο Τέρνερ, θα μπορούν μέσα στα επόμενα λίγα χρόνια να είναι από τα πρώτα ονόματα στο ΝΒΑ. Αρκεί να ξεφορτωθούν επιτέλους τον Μπραντ, και ίσως να δώσουν τον Ιγκυ για κάποιον ψηλό, γιατί έχω την εντύπωση ότι θα "τρακάρει" πολύ με τον Τέρνερ. Το "συμπληρωματικό" ρόστερ τους πάντως είναι πολύ καλό.
Johnaros
Από τις πιο αδιάφορες/χειρότερες ομάδες πέρυσι.
Ίσως φταίει και ότι παίζουν εκεί παίκτες που δε μου αρέσουν καθόλου -Μπραντ και Ιγκουοντάλα...
Ο Μπραντ έχει καταντήσει αστείο, ο κύκλος του Ιγκουοντάλα, νομίζω πως έχει κλείσει.

Από την άλλη, έχει μια πολύ ελπιδοφόρα νέα γενιά (Holiday, Turner, Young), την οποία επιβάλλεται να πλαισιώσει με ένα τοπ πεντάρι. Έχει πάντως διαπραγματευτικά χαρτιά για να κάνει κάτι τέτοιο.

Φέτος προβλέπεται βέβαια μια ακόμα απογοητευτική σεζόν.
GK_23
QUOTE(Johnaros @ Oct 26 2010, 12:23 ) *
Από τις πιο αδιάφορες/χειρότερες ομάδες πέρυσι.
Ίσως φταίει και ότι παίζουν εκεί παίκτες που δε μου αρέσουν καθόλου -Μπραντ και Ιγκουοντάλα...
Ο Μπραντ έχει καταντήσει αστείο, ο κύκλος του Ιγκουοντάλα, νομίζω πως έχει κλείσει.

Από την άλλη, έχει μια πολύ ελπιδοφόρα νέα γενιά (Holiday, Turner, Young), την οποία επιβάλλεται να πλαισιώσει με ένα τοπ πεντάρι. Έχει πάντως διαπραγματευτικά χαρτιά για να κάνει κάτι τέτοιο.

Φέτος προβλέπεται βέβαια μια ακόμα απογοητευτική σεζόν.

Πάνω-κάτω αυτή ήταν η γενικότερη άποψη που επικρατούσε για τους Σίξερς στην αρχή της σεζόν...

Σήμερα οι Σίξερς έχουν διαψεύσει όλα τα προγνωστικά, φιγουράρουν στην 6η θέση της Ανατολής, πάνω από τους Νικς και δύσκολα θα μείνουν εκτός playoffs 69.gif

Συν τοις άλλοις έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν έναν αξιόλογο νεανικό κορμό παικτών (Holiday, Turner, Williams, Young, Speights, Hawes).

Ένα άρθρο σχετικά με το τι μπορούμε να περιμένουμε από τους Σίξερς...

http://phillysportsworld.com/what-can-we-r...-for-the-sixers
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.