Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑ?
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Das Kapital
ΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΗΝ ΕΣΚΑ?
Alex Acker
Παιζω παιδικο Γ`ΕΣΚΑ.Η ομαδα μας αρχισε καλα το πρωτατθλημα αλλα μετα την πηρε ο κατηφορος
Das Kapital
QUOTE(Alex Acker @ May 29 2007, 03:10 PM) *
Παιζω παιδικο Γ`ΕΣΚΑ.Η ομαδα μας αρχισε καλα το πρωτατθλημα αλλα μετα την πηρε ο κατηφορος


Ειμαι πολυ χαρουμενος που ξεθαψες το τοπικ μου που ειναι τοσο παλιο και δεν ειχα παρει απαντηση απο κανεναν angry_red.gif να φανταστεις ακομα εγραφα με κεφαλαια!!! smile.gif
Aristofanis
QUOTE(lebron15 @ May 31 2007, 06:56 PM) *
Ειμαι πολυ χαρουμενος που ξεθαψες το τοπικ μου που ειναι τοσο παλιο και δεν ειχα παρει απαντηση απο κανεναν angry_red.gif να φανταστεις ακομα εγραφα με κεφαλαια!!! smile.gif


Ε και εσύ ζητάς να βρεις άτομα που παίζουν παιδικό. Είμαστε πολλοί (όπως και εγώ) που είμαστε γερόντια! smile.gif
Bell
Egw pou paizw se eviviko den metraw?????
Das Kapital
QUOTE(Bell @ Jun 1 2007, 04:09 PM) *
Egw pou paizw se eviviko den metraw?????


Δε μας χαλας biggrin.gif ,πες ομαδα και μη γραφεις με λατινικα smile.gif !!!
Igor
Και εγω παιζω παιδικο ΕΣΚΑ. Του χρονου εφηβικο..
Das Kapital
QUOTE(Igor @ Jun 2 2007, 10:20 PM) *
Και εγω παιζω παιδικο ΕΣΚΑ. Του χρονου εφηβικο..


Ομαδα?

Οσοι γραφετε οτι παιζετε πειτε και ομαδα!!!
Chris Ronaldo
Eγω παιδια φετος αρχησα να ασχολουμε πιο εντονα με το μπασκετ.
Εδω και 5 χρονια παιζω στο ερασιτεχνικό πρωταθλημα(ποδοσφαιρο) και φετος θα παω στην μεγαλη ομαδα που παιζει Α ερασιτεχνικο.Εχουμε ισως την καλυτερη ομαδα και φετος φτασαμε στους ημιτελικους,οποιος κερδιζε πήγαινε τελικο και απο εκει Δ εθνικη(παντα για ποδοσφαιρο μιλάω)

Σκέφτομαι φετος αν και 17 χρονών πλεον να δοκιμασω να παω σε καποια ομαδα μπασκετ.
Έχω ύψος 1.85+,βάρος 60 κιλά και μ αρεσει να παιζω μεσα στην ρακετα.
Οπως ειπα και παραπανω φετος ασχολούμαι τοσο ενεργα με το μπασκετ και όποτε μπορω παιζω με φιλους.
Θα ηθελα να μου πειτε πως ειναι τα πραγματα στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα και για το αν υπαρχουν αξιολογες ακαδημιες στην Ελλαδα.
Das Kapital
Kαταρχας καλως ηλθες,καλα ποστ να εχεις

QUOTE(Chris Ronaldo @ Jun 3 2007, 12:11 AM) *
Eγω παιδια φετος αρχησα να ασχολουμε πιο εντονα με το μπασκετ.
Εδω και 5 χρονια παιζω στο ερασιτεχνικό πρωταθλημα(ποδοσφαιρο) και φετος θα παω στην μεγαλη ομαδα που παιζει Α ερασιτεχνικο.Εχουμε ισως την καλυτερη ομαδα και φετος φτασαμε στους ημιτελικους,οποιος κερδιζε πήγαινε τελικο και απο εκει Δ εθνικη(παντα για ποδοσφαιρο μιλάω)


Κακως ξεκινησες απο φετος αλλα δε πειραζει!!!
QUOTE
Σκέφτομαι φετος αν και 17 χρονών πλεον να δοκιμασω να παω σε καποια ομαδα μπασκετ.
Έχω ύψος 1.85+,βάρος 60 κιλά και μ αρεσει να παιζω μεσα στην ρακετα.
Οπως ειπα και παραπανω φετος ασχολούμαι τοσο ενεργα με το μπασκετ και όποτε μπορω παιζω με φιλους.
Θα ηθελα να μου πειτε πως ειναι τα πραγματα στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα και για το αν υπαρχουν αξιολογες ακαδημιες στην Ελλαδα.


Καλα εκανες παρολο που αρχισες λιγο αργα ολοι δεκτοι που θελουν το μπασκετ,17 και 1,85 και σου αρεσει στη ρακετα? δεν εχεις τυχη,αλλα η προσπαθεια μετραει!!! wink.gif


Αναλογως την ακαδημια,υπαρχουν ακαδημιες με πειθαρχια και πολυ καλο υλικο τπαρχουν και ακαδημιες που ειναι για να παιζεις μονα μονο!!

Διαλεγεις και παιρνεις!!! smile.gif
Pierce
QUOTE(Chris Ronaldo @ Jun 3 2007, 12:11 AM) *
Σκέφτομαι φετος αν και 17 χρονών πλεον να δοκιμασω να παω σε καποια ομαδα μπασκετ.
Έχω ύψος 1.85+,βάρος 60 κιλά και μ αρεσει να παιζω μεσα στην ρακετα.
Οπως ειπα και παραπανω φετος ασχολούμαι τοσο ενεργα με το μπασκετ και όποτε μπορω παιζω με φιλους.
Θα ηθελα να μου πειτε πως ειναι τα πραγματα στα ερασιτεχνικα πρωταθληματα και για το αν υπαρχουν αξιολογες ακαδημιες στην Ελλαδα.

με 60 κιλα θα εισαι σαν φτερο στον ανεμο για ρακετα, αλλα και για περιφερεια. πρεπει να παρεις αρκετα κιλα αν θες να παιξεις μπασκετ.(αποψη μου παντα)
το 1.85 δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα καθως σε αυτες τις κατηγοριες δεν νομιζω να αντιμετωπισεις τα τερατα των 2.05 και ανω, οσο το βαρος.
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ Jun 3 2007, 07:34 AM) *
με 60 κιλα θα εισαι σαν φτερο στον ανεμο για ρακετα, αλλα και για περιφερεια. πρεπει να παρεις αρκετα κιλα αν θες να παιξεις μπασκετ.(αποψη μου παντα)
το 1.85 δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα καθως σε αυτες τις κατηγοριες δεν νομιζω να αντιμετωπισεις τα τερατα των 2.05 και ανω, οσο το βαρος.

Όντως 60 κιλά είναι πολύ λίγα....Αλλά το ύψος σου είναι μια χαρά κ δν θα έχεις πρόβλημα!Κ εγώ 1.88 είμαι κ ήμουν από τους πιο δυνατούς στο πρωτάθλημα.Αλλά είμαι κ 82 κιλά...!
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Jun 3 2007, 10:34 AM) *
το 1.85 δεν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα καθως σε αυτες τις κατηγοριες δεν νομιζω να αντιμετωπισεις τα τερατα των 2.05 και ανω, οσο το βαρος.


Μη το λες,εγω παιζω παιδικο ακομα και ειμαι 1,85 και σχεδον ολοι οι αντιπαλοι μου ηταν ψηλοτεροι και υπηρχαν ειδικες περιστωσεις που μου εριχναν και κεφαλια!!!
Chris Ronaldo
Οντως δεν ειμαι πολλα κιλά,αλλα αν και απροπονητος εχω πολυ καλο άλμα.
Στο σχολειο που παιζαμε πριν τις εξετασεις έριχνα ταπες σε παιδια πανω απο 1.90+.
Τωρα τελευταια προσπαθώ να βελτιώσω λιγο το σουτ μου καθως μεχρι πριν λιγους μηνες ηταν αθλιο 68.gif
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ Jun 3 2007, 02:26 PM) *
Μη το λες,εγω παιζω παιδικο ακομα και ειμαι 1,85 και σχεδον ολοι οι αντιπαλοι μου ηταν ψηλοτεροι και υπηρχαν ειδικες περιστωσεις που μου εριχναν και κεφαλια!!!

Μπορεί να πετύχεις τέτοια παιδιά αλλά συνήθως δν ξέρουν μπάσκετ...Οπότε δν υπάρχει πρόβλημα!Φυσικά υπάρχουν κ μερικοί που είναι καλοί αλλά συνήθως σε αυτήν την ηλικία παίζουν μπάσκετ μόνο λόγω ύψους κ όχι ταλέντου.
k_sal_15
Όντως είναι κάτι αγγούρια και νομίζουν πως παίζουν μπάσκετ! Και εγώ είμουν πολύ αδύνατος(60 κιλά) και βάζω συνέχεια (έφτασα τα 65-66). Το ύψος μου είναι ότι πρέπει για τη θέση μου(πάντα για παιδικό πρωτάθλημα μιλάμε...) πάουερ φόργουορντ. Είμαι 1,94. Στο παιδικό της ΕΚΑΣΧ παίζω, λίγο μακριά βέβαια, ελπίζω να σας συναντήσω σε κανα πανελλήνιο!
angelos 7 athinaikos
εγω που παιζω παμπαιδικο στον αθηναϊκο δεν μετράω?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.