Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ηλικίες εφηβικού πρωταθλήματος
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Nikolas r.
Καλησπέρα στα μέλη του φόρουμ.Ειμαι 18 ετών (γεννημένος 1998) και μετα απο ενα χρόνο αποχής λόγω πανελληνίων αποφάσισα φέτος να ξεκινήσω ξανα το άθλημα παίζοντας σε μια ομαδα της περιοχής μου.Πηγα το καλοκαίρι να εγγράφω στο εφηβικό τμήμα της ομάδας και μου είπαν πως δεν έχω δικαίωμα συμμετοχής στο εφηβικό πρωτάθλημα λόγω ηλικίας και οτι εαν λεω μπορώ να προσπαθήσω στο ανδρικό τμήμα.Μηπως κάποιος γνωρίζει τις ηλικίες που μπορούν να αγωνιστούν στα εφηβικά πρωταθλήματα;
Ευχαριστω εκ των πρωτέρων!
polykos
φετος στο εφηβικό παίζουν οι γεννηθέντες 00 και 99.
Στις ομάδες που συμετέχουν στην Β κατηγορία των πρωταθλημάτων ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ έχουν δικαίωμα και οι 98άρηδες, με την προυπόθεση οτι αυτοί δεν θα συμμετάσχουν σε τυχόν αγώνες της ομάδας τους για άνοδο στην Α (αυτό συμβαίνει στην ΕΣΚΑΝΑ πχ)
Gkos
QUOTE (polykos @ Nov 13 2016, 15:45 ) *
φετος στο εφηβικό παίζουν οι γεννηθέντες 00 και 99.
Στις ομάδες που συμετέχουν στην Β κατηγορία των πρωταθλημάτων ΕΣΚΑ και ΕΣΚΑΝΑ έχουν δικαίωμα και οι 98άρηδες, με την προυπόθεση οτι αυτοί δεν θα συμμετάσχουν σε τυχόν αγώνες της ομάδας τους για άνοδο στην Α (αυτό συμβαίνει στην ΕΣΚΑΝΑ πχ)



Nono,στην ΕΣΚΑ συμμετεχουν κανονικοτατα οι 98ρηδες στην Β στην ανοδο .
Αλλο συστημα.
Nikolas r.
QUOTE (Gkos @ Nov 13 2016, 16:57 ) *
Nono,στην ΕΣΚΑ συμμετεχουν κανονικοτατα οι 98ρηδες στην Β στην ανοδο .
Αλλο συστημα.


Η ομάδα στην οποία πήγα εγώ παιδιά είναι στην β' ΕΣΚΑΣΕ μήπως ξέρετε τι ισχύει?
polykos
QUOTE(Nikolas r. @ Nov 13 2016, 18:07 ) *
Η ομάδα στην οποία πήγα εγώ παιδιά είναι στην β' ΕΣΚΑΣΕ μήπως ξέρετε τι ισχύει?

θα ήταν καλύτερα να πάρεις τηλ την ένωση, αφου δεν υπάρχουν προκυρήξεις αναρτημένες στο site

Πινδάρου & Θίσβης 2
Θήβα

22620 25959
Nikolas r.
QUOTE (polykos @ Nov 14 2016, 09:42 ) *
θα ήταν καλύτερα να πάρεις τηλ την ένωση, αφου δεν υπάρχουν προκυρήξεις αναρτημένες στο site

Πινδάρου & Θίσβης 2
Θήβα

22620 25959


Εσυ ευχαριστω πολυ φίλε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.