Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 06/07
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
berry
http://fantasychallenge.euroleague.net/home.php

εφτιαξα μια private league :

Basketforum.gr

password : eurobasket87

εχουμε την δυνατοτητα να φτιαξουμε 5 ομαδες. για να μην γινει χαμος πιστευω οτι θα ηταν καλυτερα να ειχαμε μια . τι λετε ?


let the game begin
Alexmei
Πρέπει να κάνουμε register έτσι;...
Την λίγκα σου που θα την βρούμε;

έκανα μια δοκιμή, έβαλα username και password αυτά που δίνεις από πάνω, αλλά στο username, δν χωράει όλο το όνομα (basketforoum.gr) αλλά : basketforoum.
Anaz
Kaneis register με δικο σου username και password κ μετα αφού φτιαξεις την ομάδα σου, πηγαινεις "private leagues" βρίσκεις την λίγκα basketforum.gr κ βαζεις τον κωδικο της λίγκας-eurobasket87-.
Alexmei
ok ευχαριστώ πολύ!
Alexmei
Δεν βρίσκω την λίγκα στην λίστα.... sad.gif sad.gif
berry
αφου κανεις login κανε copy paste αυτο ¨

http://fantasychallenge.euroleague.net/joi...te.php?grupo=30
dizzy_fingers
Μπήκα κι εγώ smile.gif.
berry
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 9 2006, 08:42 PM) *
Μπήκα κι εγώ smile.gif.



ευτυχως γιατι ειχαμε κολλησει στις 13(φτου φτου φτου) ομαδες
tongue.gif blink.gif
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 9 2006, 09:42 PM) *
Μπήκα κι εγώ smile.gif.

Τσάμπα κόπος...
Δεν έχεις ελπίδα icon_drunk.gif
dizzy_fingers
Για come to δώθε στο ελληνικό fantasy που θα μου βγάλεις γλώσσα tongue.gif.
treathitch
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 10 2006, 12:21 AM) *
Για come to δώθε στο ελληνικό fantasy που θα μου βγάλεις γλώσσα tongue.gif.

Στο ελληνικό είμαι άσχετος.. Η γλώσσα μένει μέσα wink.gif
Μπες εσύ ΝΒΑ (κολοκυθιά 69.gif ) να σε δω.
leonkalf
Στο private league τι κάνεις?

Διαγωνισμός μεταξύ των μελών που μπαίνουν εκεί? Συμμετέχεις δηλ. κανονικά στο παιχνίδι και υπάρχει ξεχωριστή βαθμολογία μόνο για όσους είναι στο private?

Για εξηγήστε μου λίγο.
Anaz
Sυμμετεχεις κανονικα στο παιχνιδι κ απλα συναγωνιζεσαι με αυτους που ειναι στην λίγκα.Η βαθμολογια είναι ιδια.
leonkalf
Δηλ. συμμετέχεις και στην κύρια βαθμολογία του διαγωνισμού αλλά και σε όσα Private league συμμετέχεις.

Σωστά?
Anaz
oui!

Εγω παντως στοχευω στην μπαλιτσα του νικητη των ξεχωριστων στατιστικών!! biggrin.gif
treathitch
QUOTE(Anaz @ Oct 10 2006, 02:41 AM) *
oui!

Εγω παντως στοχευω στην μπαλιτσα του νικητη των ξεχωριστων στατιστικών!! biggrin.gif

Eiσαι για τα εύκολα δηλαδή!
Για πάμε, 10 και σήμερα παίδες...
Anaz
όχι,για τα σιγουρα! tongue.gif
V@Roxe##13
Θα μπω και εγω. Κριμα, ειστε χαμενοι! Αποσυρετε τις συμμετοχες σας οσο ειναι καιρος...
hellenic
Ante tha mpo kai ego!skeftome na exo mono 5 paixtes gia na nikiso pio diskola!
hagi
Μέσα στην εβδομάδα θα μπω και γω..
mikri prasini ollandeza
QUOTE(hellenic @ Oct 16 2006, 12:10 AM) *
Ante tha mpo kai ego!skeftome na exo mono 5 paixtes gia na nikiso pio diskola!


δε γίνεται!Ξέχνα το...!
Alexmei
Σε πόσες μέρες αρχίζει το παιχνίδι;;;;
peka
QUOTE(Alexmei @ Oct 16 2006, 01:35 PM) *
Σε πόσες μέρες αρχίζει το παιχνίδι;;;;


Στις 24/10 ξεκιναει. Οποτε απομενουν 8 μερες...
Alexmei
ωραία ανυπομωνώ........... 38.gif
treathitch
QUOTE(Alexmei @ Oct 16 2006, 05:20 PM) *
ωραία ανυπομωνώ........... 38.gif

......να χάσεις; wink.gif
Alexmei
Πρέπει να είμαι σαν και εσένα για να πω κάτι τέτοιο.... ποτέ δν ανυπομωνώ να χάσω κάπου....έτσι κι αλλιώς δεν είχα αυτό στο μυαλό μου..... είχα το να ξεκινήσει.... είναι η πρώτη φορά που συμμετάσχω σε τέτοιο είδους παιχνίδι..... τώρα και καμια νίκη δν κάνει κακό tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Bonzo
Sorry παιδία...
Μπήκα και γγω αλλά δεν είχα δει ότι επρεπε να βάλουμε μονο τη μια ομάδα μας και έβαλα και τις 5 torture.gif torture.gif torture.gif hammer.gif hammer.gif hammer.gif 17.gif 17.gif icon_tomato.gif 42.gif blush.gif blush.gif blush.gif

Αν θες κρ'ατα μονο τον Bonziako και της υπόλοιπες σβήσε τις
hagi
Μπήκα και γω σήμερα..Άντε να δούμε ανταγωνισμό φέτος..
Anaz
A αρχίζει κ αυτό σημερα!Κατσε να ριξω μια ματια γιατι την ομαδα την ειχα φτιαξει πολυ προχειρα!
Anaz
Ok. Καλα που το'δα γιατι ειχα παρει κ Σπλιτερ ο οποιος δεν θα παιξει σημερα κ αναγκαστηκα να τον πουλήσω..(τωρα αν εκανα καλα θα δειξει..) Εκανα μια ψιλοανανεωση κ ειμαστε ετοιμοι!! shot.gif Η ομαδα διαθετει κ εντονο ελληνικο στοιχειο με 4 Ελληνες! biggrin.gif

QUOTE
Sorry παιδία...
Μπήκα και γγω αλλά δεν είχα δει ότι επρεπε να βάλουμε μονο τη μια ομάδα μας και έβαλα και τις 5
Αν θες κρ'ατα μονο τον Bonziako και της υπόλοιπες σβήσε τις
Δεν υπαρχει επιλογη να μπορεις να τις βγαλεις απ'τη λιγκα? Τεσπα,δεν πειραζει!
rchos
εφτιαξα και εγω την ομαδα μου!δεν ελπιζω σε παρα πολλα αλλα η χαρα της συμμετοχης μετραει(λεμε τωρα)!

με 5 ελληνες μεσα.εριξα πολλα σε ντρου νικολας.ελπιζω να μου βγει γιατι αλλιως την βαψαμε!
treathitch
QUOTE(rchos7 @ Oct 24 2006, 07:24 PM) *
εφτιαξα και εγω την ομαδα μου!δεν ελπιζω σε παρα πολλα αλλα η χαρα της συμμετοχης μετραει(λεμε τωρα)!

με 5 ελληνες μεσα.εριξα πολλα σε ντρου νικολας.ελπιζω να μου βγει γιατι αλλιως την βαψαμε!

Άλλαξέ τα όσο προλαβαίνεις... wink.gif
Anaz
Μη σε παρω στο λαιμο μου αλλα ο Νικολας νομιζω δεν τα'χει παει πολυ καλα μεχρι τωρα με την Εφες!
Παρε Αλεξ Ακερ!! 77.gif biggrin.gif
Κ ο Τελετοβιτς ειναι πολυ φτηνος κ στην ACB τα'χει παει αρκετα καλα,ενω απόντων κ των Φαγιαρδο,Σκολα εχει κ μεγαλο χρονο συμμετοχης!Απ'ότι ειδα όμως ήδη πρεπει να τον εχει παρει ολη η Ισπανια!Εφτασε 2ος σε πωλησεις!
rchos
τον ακερ προφανως τον ειχα ηδη!τελικα τον αλλαξα τον νικολας!
Anaz
Ωραιος! wink.gif
Anaz
Tα σκορ βγαίνουν μονο στο τελος της αγωνιστικής??
Εμενα 2 παιχτες μου επαιζαν σήμερα,δεν πήγαν ασχημα,αλλα ούτε κ σουπερ..
treathitch
A ρε Διαμ και Τομάσεβιτς... Με σώσατε πάλι wink.gif
thrylos7
QUOTE
Tα σκορ βγαίνουν μονο στο τελος της αγωνιστικής??

Χμ.. περίεργο. Μέχρι πρότινος έβγαιναν τα σκορ των παικτών και μόνο των ομάδων των χρηστών έβγαιναν με το πέρας της αγωνιστικής.

QUOTE
Εμενα 2 παιχτες μου επαιζαν σήμερα,δεν πήγαν ασχημα,αλλα ούτε κ σουπερ..

Ντικούδης - Σισκάουσκας; tongue.gif

QUOTE
A ρε Διαμ και Τομάσεβιτς... Με σώσατε πάλι

Να μάθεις να παίρνεις πολύ φθηνό παίκτη... biggrin.gif
Anaz
QUOTE
Ντικούδης - Σισκάουσκας;
Μπα..μια χαρα πηγα τελικα!Σαφως καλυτερα απο αυτους τους 2! 18.gif Τα ιδια με treathitch! wink.gif

Παρεπιμπτόντως thryle πως είχες παει περσι???
thrylos7
Πολύ καλά.. για περισσότερα διάβασε το περσινό αντίστοιχο topic.. (του hagi νομίζω)

Μια χαρά είσαι τότε!
leonkalf
Ξεχάστηκα και δεν "δήλωσα" την ομάδα μου μέχρι χθες και έτσι έχασα την 1η αγωνιστική.
Θα μείνω πίσω.... sad.gif
sarounas
αν μείνατε χωρίς credits πάρτε τον Ρούμπιο έχει μόλις 12 αξία, ίσως αλλάξει τώρα βέβαια
είδα ότι ο Ρενέσες τον έβαζε να παίξει σχεδόν 15 λεπτά στην Ισπανία τρώγοντας πολύ από τον χρόνο του βραζιλιάνου
εγώ τον πήρα, και πιστεύω να φτάσει σε 3-4 αγωνιστικές αξία 35!
με τα δεδομένα που υπάρχουν δεν πήγε καθόλου άσχημα χτες
peka
Τον εχω παρει και εγω σε μια απο τις ομαδες...
Ο πιτσιρικας ειναι απιστευτος και εχει δρομο μπροστα του. Ο πρπονητης του τον εμπιστευεται απολυτα παρολο το νεαρο της ηλικιας του!
treathitch
QUOTE(thrylos7 @ Oct 25 2006, 02:15 PM) *
Να μάθεις να παίρνεις πολύ φθηνό παίκτη... biggrin.gif

Αυτό τώρα το γελάκι γιατί το βάζεις; Με κοροϊδεύεις ή με επικροτείς; Μάλλον το δεύτερο, αφού και οι 2 παίκτες μου ανεβάζουν την αξία τους στο μάξιμουμ..
thrylos7
Σκέφτηκα για να λες με σώσατε, κάποιος σε ...κατέστρεψε... αυτός που λέω δε σε κατέστρεψε, αλλά έκανε μόλις 4. Αναφερόμουν στον Ρούμπιο, μιας και είναι γνωστή η συμπάθειά σου προς αυτόν..

Απλό πείραγμα ήταν... ούτε κορόιδεμα(δεν υπήρχε περίπτωση εξάλλου), ούτε επικρότηση...
treathitch
QUOTE(thrylos7 @ Oct 25 2006, 10:50 PM) *
Σκέφτηκα για να λες με σώσατε, κάποιος σε ...κατέστρεψε... αυτός που λέω δε σε κατέστρεψε, αλλά έκανε μόλις 4. Αναφερόμουν στον Ρούμπιο, μιας και είναι γνωστή η συμπάθειά σου προς αυτόν..

Απλό πείραγμα ήταν... ούτε κορόιδεμα(δεν υπήρχε περίπτωση εξάλλου), ούτε επικρότηση...

Ο Ρίκυ έκανε 4. Παίρνει 15% αυτή τη βδομάδα και κρατάει και άλλο τόσο για την υπόλοιπη. Κοινώς, πάει από το 12 στο 14. Μάξιμουμ άνοδος, αλλά, δεν τον είχα και σε πολλές ομάδες. Θα μου βγει στο μέλλον...
rchos
με εθαψαν σημερα οι κακιουζης και ερντογαν!
ο ακερ ολα τα λεφτα!επισης πολυ καλος και ο λανγκτον(αυτον εβαλα στη θεση του νικολας)!θετικοτατος και ο ζιζιτς!ο διαμαντιδης πολυ καλος απο χτες!
περιμενω αλλους 4 αυριο!
Anaz
Καλα ο Ακερ ειναι χρυσος!
Εμενα μ'εκαψε ο Τελετοβιτς, κ επιπλεον ειπα να παρω ενα ρισκο με Τζονσεν αλλα δεν φαινεται να μου βγαινει..
thrylos7
QUOTE
Ο Ρίκυ έκανε 4. Παίρνει 15% αυτή τη βδομάδα και κρατάει και άλλο τόσο για την υπόλοιπη. Κοινώς, πάει από το 12 στο 14. Μάξιμουμ άνοδος, αλλά, δεν τον είχα και σε πολλές ομάδες. Θα μου βγει στο μέλλον...


Για την υπόλοιπη; Αν κάνει 0 τώρα, πάει λιγότερο από 12...
Γενικά είμαι κατά των πολύ φθηνών παικτών...

Μη χαίρεστε για τον Άκερ... μέχρι τώρα τον είχε όλη η Ελλάδα, τώρα θα τον αποκτήσει όλη η Ευρώπη.. άρα παύει να είναι πλεονέκτημα...
V@Roxe##13
Ηταν μεγαλη ηλιθιοτητα παντως να δωσουν στον Ακερ τοσο χαμηλο ποσοστο.Επειδη δεν τα καταφερνω και πολυ καλα μπορει να μου εξηγησει καποιος πως αν μπω στην private αυτην που μπηκατε?Σκοπος του παιχνιδιου ειναι να μεγαλωσει η αξια των παικτων σου η να εχεις οσο το δυνατον μεγαλυτερο συνολο ποντων?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.