Help - Search - Members - Calendar
Full Version: All-Star Game 2010
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2, 3, 4
aegeansheed
NBA All-Star Game 2010

Dallas, 11-14 Φεβρουαρίου



Μετά από 24 χρόνια το All-Star Game επιστρέφει στο Dallas. H ιδιαιτερότητα φέτος είναι ότι θα χρησιμοποιηθούν δύο διαφορετικές εγκαταστάσεις για να καλύψουν το γεγονός: το American Airlines Center και το Cowboys Stadium, έδρες των δύο ομάδων του Dallas σε Mavericks και Cowboys αντίστοιχα σε basketball και football.

Το παιχνίδι των rookies θα πραγματοποιηθεί στο AAC και το All-Star Game sto CS. Το πρόγραμμα:
  • 12/2: Rookie challenge (ΑΑC)
  • 13/2: Slam Dunk Contest, Three-Point Shootout Contest, Skills Challenge and Shooting Stars (AAC)
  • 14/2: All-Star game (CS)
To στάδιο των Cowboys είναι ένα κλειστό στάδιο (με δυνατότητα να ανοίγει η οροφή) χωρητικότητας 80.000-110.000 θέσεων (το ρεκόρ είναι 105.000) που εγκαινιάστηκε μόλις τον Μάιο του 2009.

Virtual Tour του Cowboys Stadium

Μόλις σήμερα (11/12) ανακοινώθηκαν και οι προηγηθέντες στην ψηφοφορία για τις βασικές πεντάδες αυτή τη στιγμή:

Ανατολική Περιφέρεια

Guards: Dwyane Wade (Mia) 672,227; Vince Carter (Orl) 292,002; Gilbert Arenas (Was) 212,526; Ray Allen (Bos) 208,276 Derrick Rose (Chi) 196,059; Allen Iverson (Phi) 136,976; Joe Johnson (Atl) 118,964; Rajon Rondo (Bos) 113,371; Jose Calderon (Tor) 68,084; Mike Bibby (Atl) 48,935.

Forwards: LeBron James (Clev) 649,327; Kevin Garnett (Bos) 533,187; Chris Bosh (Tor) 303,550; Paul Pierce (Bos) 131,379; Josh Smith (Atl) 109,404; Danny Granger (Ind) 100,122; Andre Iguodala (Phi) 75,146; Michael Beasley (Mia) 58,461; Hedo Turkoglu (Tor) 55,416; Rashard Lewis (Orl) 46,073; Luol Deng (Chi) 37,428.

Centers: Dwight Howard (Orl) 625,279; Shaquille O'Neal (Cle) 206,657; Andrea Bargnani (Tor) 67,310; Al Horford (Atl) 52,747; Andrew Bogut (Mil) 45,920; Brook Lopez (NJ) 39,420; Jermaine O'Neal (Mia) 38,956; Rasheed Wallace (Bos) 36,855; Kendrick Perkins (Bos) 19,408; Brad Miller (Chi) 17,188; Tyson Chandler (Cha) 14,062; Samuel Dalembert, (Phi) 13,969.
Δυτική Περιφέρεια

Guards: Kobe Bryant (LAL) 692,518; Tracy McGrady (Hou) 281,545; Steve Nash (Pho) 272,135; Chris Paul (NO) 248,049; Jason Kidd (Dal) 207,247; Jason Terry (Dal) 131,422; Aaron Brooks (Hou) 131,167; Chauncey Billups (Den) 112,509; Brandon Roy (Por) 106,416; Deron Williams (Utah) 94,715; Manu Ginobili (SA) 75,392.

Forwards: Carmelo Anthony (Den) 588,958; Dirk Nowitzki (Dal) 366,300; Pau Gasol (LAL) 280,758; Tim Duncan (SA) 271,321; Kevin Durant (OKC) 177,205; Trevor Ariza (Hou) 168,167; Shawn Marion (Dal) 161,653; Luis Scola (Hou) 134,321; Ron Artest (LAL) 99,209; Lamar Odom (LAL) 85,817; LaMarcus Aldridge (Por) 70,588.

Centers: Amar'e Stoudemire (Pho) 447,776; Andrew Bynum (LAL) 299,484; Nene (Den) 90,439; Marc Gasol (Mem) 75,765; Greg OdenAl Jefferson (Min) 48,676; Antonio McDyess (SA) 46,323; Mehmet Okur (Utah) 35,606; Marcus Camby (LAC) 35,471; Andris Biedrins (GS) 28,287; Emeka Okafor (NO) 19,827; Spencer Haws (Sac) 10,733.
(Por) 73,874.

@ pierce21: βρήκαμε πότε θα κάνει ποδαρικό ο ΤMac φέτος... tongue.gif

Όποιος επιθυμεί να ψηφίσει μπορεί να το κάνει εδώ
red pyramid88
Καλά, η ψήφος του κοινού δυστυχώς πλαντοτε είναι η πιο ηλίθια. Μα ποιος μπορεί να ψήφισε Iverson ή T-Mac? Τραγικά πράγματα...αν βγούν αυτοί ας δούμε τουλάχιστον να διαλέγουν 2 άσσους οι προπονητές, έτσι για να υπάρχει μία ισσοροπία.
Pierce
μινιοφτοπικ (χοντρο βασικα ) . Θυμαμαι οτι περσι τετοιο καιρο που ημουν στο Νταλας, οι cowboys παιζαν το τελευταιο τους παιχνιδι στο παλιο σταδιο με πολλες γιορτες και πανηγυρια και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι παιξαν και καποιο παιχνιδι στο Νεο σταδιο μεσα στο Δεκεμβρη του 2008. Ειχα περασει απεξω ειναι κολοσσιαιο... 




Ειχα στα πλανα μου να παω, καθως εισιτηρια για το τριημερο βρισκονται , αλλα η αβεβαιοτητα για το προγραμμα της εξεταστικης μου στερει μια once of a lifetime εμπειρια.....







PS: Δοξα και τιμη στον Τρεισι. (ακου δευτερος,χωρις να χει παιξει αγωνα....)
OnLy_PAS-AthEnS
Δεν πα να λετε οτι θελετε All-Star -GAme χωρις Σακ,Τ-Μακ και Καρτερ δεν γιενται και αας ειναι 750 χρονων και με 300 γυαλινα ποδια ο καθενας.Ειδαμε και περυσι που λειπανε οι 2/3 τι εγινε.....Ας ελπισουμε φετος να δουμε θεαμα...

Υ.Γ Θελω Βινς στα καρφωματα(ξερω οτι δεν μπορει πια αλλα....)
red pyramid88
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Dec 11 2009, 23:29 ) *
Ειδαμε και περυσι που λειπανε οι 2/3 τι εγινε.....


1 ωραίο μάτς?
OnLy_PAS-AthEnS
Ωραιο ματς αλλα οχι..allstar game.....
sacarame
Να παραθέσω λοιπόν εδώ τις ψήφους μου...Θέλοντας να μην ψηφίσω τους Κόμπε,Τζέιμς,Γουέιντ,Χάουαρντ δεδομένου ότι θα τους ψηφίσουν όλοι,έκανα τις εξής επιλογές....


Για την Δύση : Carmelo Anthony , Kevin Durant,Brandon Roy , Monta Ellis, Andrew Bynum

Για την Ανατολή : Chris Bosh, Josh Smith, Gilbert Arenas, Vince Carter και Brook Lopez
captain charisma
εγω ψηφισα για δυση πολ,μπραιαντ,αντονι,νοβιτσκι,στουντεμαιρ και απο ανατολη γουειντ,καρτερ,λιουις,γκαρνετ,σακιλ

ο ντιρκ πρεπει οντως να παιξει βασικη 5αδα μιας και το ολσταρι γινεται στο νταλας.
spursforthe5
ελεος ο αιβερσον τοσο ψιλα[πανω απο τ ροντο και τον τζονσον!!!].πρεπει ο καθενας ν μπορει ν ψιφιζει απο μια φορα αλλιως δν γινεται.
Andre_Iguodala
Ειναι γνωστο το τι γινεται στα all-star game με τις ψηφοφοριες.Περσι οι Κινεζοι κοντεψαν να στειλουν τον Yi αν δεν κανω λαθος στο all-star game.


benchwarmer
Ε καλα, δεν νομιζω οτι υπαρχει και κανενας που να ψηφιζει με βαση την αποδοση καποιου. Και εγω οσα χρονια ψηφιζω, τους ιδιους επιλεγω πανω κατω... smiley.gif
Air and King
Mετα απο καιρο(1996) θα ξαναδουμε Αll Star Gme σε καποιο "Ντομ" και αυτο κανει το Τριημερο ακομα πιο ενδιαφερον!Ριχνοντας μια ματια στο σταδιο ειναι πραγματικα εκπληκτικο!

Αλλες χρονιες που ειχαμε Αll Star Game Σε Ντομ......
1979
1985
1987
1989
1996

και φετος το 2010.....


Air and King
QUOTE(Air and King @ Dec 13 2009, 14:19 ) *
Mετα απο καιρο(1996) θα ξαναδουμε Αll Star Gme σε καποιο "Ντομ" και αυτο κανει το Τριημερο ακομα πιο ενδιαφερον!Ριχνοντας μια ματια στο σταδιο ειναι πραγματικα εκπληκτικο!

Αλλες χρονιες που ειχαμε Αll Star Game Σε Ντομ......
1979
1985
1987
1989
1996

και φετος το 2010.....

Να προσθεσω και τις ψηφους μου....
Ανατολη:

Αρινας
Γουειντ
ΛεΜπρον
Γκαρνετ
Χαουαρντ


Δυση:

Πολ
Κομπι
Καρμελο
Ντανκαν
Αμαρε





QUOTE(pierce21 @ Dec 11 2009, 21:05 ) *
Ειχα στα πλανα μου να παω, καθως εισιτηρια για το τριημερο βρισκονται , αλλα η αβεβαιοτητα για το προγραμμα της εξεταστικης μου στερει μια once of a lifetime εμπειρια.....

Νομιζω οτι θα ηταν καλυτερο να πας(Ποια εξεταστικη τωρα?).....Σε Ντομ ειναι τεραστια εμπειρια......Ευλογημενος θα ησουν....ΠΗΓΑΙΝΕ!
Air and King
Παρατηρω οτι ο κοσμος ψηφησε τον Μακρειντι παρολο που δεν εχει αγωνιστει καθολου φετος.......Η αληθεια ειναι οτι ο Τ-Mac ειναι παιχτης για All Star και εχει χαρισει αφθονο θεαμα στα προηγουμενα......Αλλωστε ειναι πρωτος παιχτης στην Ιστορια των All Star Game που πεταξε την μπαλα στο ταμπλο και καρφωσε την ωρα του αγωνα.....το 2002 στην Φιλαδελφια.......αλλα και στο Στειπλς Σεντερ το 2004(ενω το εχει κανει και σε παιχνιδι Ορλαντο-Βοστωνη αν θυμαμαι καλα)......

Ωραια θα ηταν να δουμε και τον Σακ(Σοουμαν) παλι καθως περυσι ηταν ενα "φως" στο μαλλον Μετριο All Star Game του Φοινιξ.....Η "Ποδια" στον Χαουαρντ ηταν ολα τα λεφτα!
captain charisma
τον σακ δεν νομιζω να τον δουμε φετος στο ολ σταρ γιατι κανει μετρια χρονια...αλλα καλο θα ηταν να ξαναδουμε παλι τον βινς καρτερ και τον τρεισι σε ολ σταρ γιατι εχουν ληψει αυτοι οι παικτες με τα μαγικα τους καρφωματα.
a bullet for your head
Η γνωμη μου ειναι πως θα πρεπει επιτελους να επιλεχτει καποτε & ο Ντερον....οπως επισης οτι θα πρεπει να μπουν και καποια καινουργια προσωπα...
Λειπει απ τη ψηφοφορια ο Ντειβιντ Λι?

Οι δικες μου προτιμησεις:

ΑΝΑΤΟΛΗ

-Αρινας
-Ουειντ
-Λεμπρον
-Μπος
-Χαουαρντ

-Ροντο
-Τ.Τζονσον
-Ιγκουονταλλα
-Τ.Σμιθ
-Μ.Λοπεζ
-Γκρειτζερ
-Λι


ΔΥΣΗ

-Ντερον
-Κομπε
-Καρμελο
-Νοβιτσκι
-Αμαρε

-Νας
-Ροι
-Ντουραντ
-Μπουζερ
-Α.Μπαινουμ
-Πολ
-Λ.Αλντριτζ
Gravedigger
QUOTE (OnLy_PAS-AthEnS @ Dec 11 2009, 23:29 ) *
Δεν πα να λετε οτι θελετε All-Star -GAme χωρις Σακ,Τ-Μακ και Καρτερ δεν γιενται και αας ειναι 750 χρονων και με 300 γυαλινα ποδια ο καθενας.Ειδαμε και περυσι που λειπανε οι 2/3 τι εγινε.....Ας ελπισουμε φετος να δουμε θεαμα...

Κανείς από τους 3 δεν αξίζει να είναι και προσωπικά δεν τους θέλω.Υπάρχουν παίχτες καλύτεροι από αυτούς που το αξίζουν περισσότερο.

QUOTE (Andre_Iguodala @ Dec 12 2009, 03:26 ) *
Ειναι γνωστο το τι γινεται στα all-star game με τις ψηφοφοριες.Περσι οι Κινεζοι κοντεψαν να στειλουν τον Yi αν δεν κανω λαθος στο all-star game.

Ο Yao πως και δεν είναι μέσα?Δεν νομίζω να κόλλαγαν οι Κινέζοι στον τραυματισμό.Εδώ έχουν φέρει τον Brooks (παίχτης του Houston,συμπάθεια Κινέζων) πάνω από Roy και Deron.
half-man half-maverick
ελπιζω να γινουν ετσι τα πραγματα με τραυματισμους καποιων κτλπ ωστε να βρει θεση στο ολ σταρ και ο τζεισον τερρυ. απο τους λιγους παιχταραδες που δεν εχει κληθει ουτε μια φορα για να παιξει !
Gravedigger
My picks:

WEST:

Guards:
Monta Ellis
Brandon Roy
Forwards:
Dirk Nowitzki
Kevin Durant
Centers:
Al Jefferson

EAST:

Guards:
Gilbert Arenas
Joe Johnson
Forwrads:
Josh Smith
Gerald Wallace
Centers:
Brook Lopez

Write In Vote: Chris ''The Birdman" Andersen
aegeansheed
QUOTE(half-man half-maverick @ Dec 16 2009, 13:39 ) *
ελπιζω να γινουν ετσι τα πραγματα με τραυματισμους καποιων κτλπ ωστε να βρει θεση στο ολ σταρ και ο τζεισον τερρυ. απο τους λιγους παιχταραδες που δεν εχει κληθει ουτε μια φορα για να παιξει !


Μόνο αν έχουν το #1 οι Mavs πριν το All-Star weekend... tongue.gif (που δεν το βλέπω δηλαδή)

Και επίσης απλά υπάρχουν αντικειμενικά καλύτεροι μπροστά του, όπως ο Deron,o Nash και ο BD!!!

Σε κάποια άλλη ζωή...
kotzito
Οι συμμετεχοντες στα καρφωματα θα ειναι οι Nate Robinson,Gerald Wallace,Shannon Brown και το κοινο θα αποφασισει ποιος απο τους DeMar DeRozan και Eric Gordon θα ειναι ο 4ος.
Pierce
ενταξει φτανει πια το ανεκδοτο με τον Νειτ. 4η φορα; Νισάφι  
OnLy_PAS-AthEnS
Gerald Wallace is comin' home...........Πιστευω το χει παρει το βραβειο ηδη!!
Flash
Ήμαρτον με το στούμπο πια... Πόσες φορές πρέπει να συμμετάσχει ;

Ο Βασιλιάς που είχε δηλώσει ότι θα συμμετείχε τι έγινε ;

Και τέλος, εφόσον ο Arenas είναι τελικά στις 2 πρώτες θέσεις των guards της Ανατολής, θα τον αφήσει ο λατρεμένος πουριτανός Εβραίος κομμισάριος να συμμετάσχει ; ( η πραγματική ερώτηση είναι: θα λάβει το μύνημα της εγνωσμένης αξίας του Gil και της εξαιρετικά υψηλής δημοφιλίας που απολαμβάνει wink.gif
15#kostas
QUOTE(Flash @ Jan 19 2010, 02:32 ) *
Ο Βασιλιάς που είχε δηλώσει ότι θα συμμετείχε τι έγινε ;


Αλήθεια τι έγινε??Από περύσι στο All-star είχανε πει ότι φέτος θα πάρει μέρος και ο Λεμπρον.. 39.gif 39.gif
Air and King
http://www.cleveland.com/cavs/index.ssf/20..._with_pres.html
Δεν το βλεπω να παιρνει μερος!
Προσωπικα δεν με πολυενδιαφερει ο Διαγωνισμος πια!Οι τελευταιοι διαγωνισμοι δεν ηταν καλοι!Και σιγα σιγα οι Ιδεες στερευουν!
15#kostas
Κρίμα πάντως,θα αποκτούσε άλλη αίγλη ο διαγωνισμός sad.gif

QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Jan 18 2010, 21:56 ) *
Gerald Wallace is comin' home...........Πιστευω το χει παρει το βραβειο ηδη!!


Εγώ είμαι με Shannon Brown 77.gif
il postino
ανατολη:

ουειντ
πιρς
λεμπρον
μπος (αν και δε μ αρεσει καθολου)
χαουαρντ

ροουζ
ροντο
τζονσον
γκρειντζερ
τζειμσον
λι
ουαλας

δυση

πολ
μπραιαντ
αντονυ
νοβιτσκι
στουνταμαιρ

ουιλιαμς
ρου
ελις
ντουραντ
ντανκαν
ραντολφ
π.γκασολ
Air and King
QUOTE(15#kostas @ Jan 19 2010, 20:46 ) *
Κρίμα πάντως,θα αποκτούσε άλλη αίγλη ο διαγωνισμός sad.gif



Εγώ είμαι με Shannon Brown 77.gif

Δεν νομιζω παντως οτι ο ΛεΜπρον εχει τα τοσα "τρικ" στα καρφωματα!Ναι μεν εχει "αλμα στο Θεο"(οπως και αλλοι παιχτες του σημερα) αλλα απο εκει και περα δεν ξερω το τι διαφορετικο θα μπορουσε να φερει στο Διαγωνισμο περα οτι ειναι Μεγαλο Ονομα!Δεν ξερω καν αν θα κερδιζε!

Ο Σανον Μπραουν εχει απιστευτο αλμα αλλα και στην περιπτωση του ισχυει οτι ειπα και για τον ΛεΜπρον!Δηλαδη ποιος μπορει πια μετα απο τοσα χρονια και τοσα διαφορετικα πραγματα να αυτοσχεδιασει και να κανει κατι καινουργιο!

Παρεπιπτοντως το καλυτερο καρφωμα που εχω δει τα τελευταια χρονια ηταν το 2006 στο All Star Game του Χιουστον απο τον Ιγκουανταλα που αδικηθηκε στον διαγωνισμο που κερδισε και τοτε ο Νειτ Ρομπινσον!
Giorgos#4
shanon brown θα το παρει ...εχει κανει τα καλυτερα καρωματα φετος ενω πιστευω πως θα κανει και κατι εντυπωσιακο με τον κομπι μαζι!

για 4ο προτιμω ΝτεΡοζαν

στα τριποντα ποιοι συμμετεχουν?
duncan21
Ανατολη:

-;
-Ουειντ
-Τζειμς
-Μπος
-Χαουαρντ

-Ροντο
-Πιρς
-Τζονσον
-Ιγκουονταλα
-Ουαλας
-Λι
-Χορφορντ η' Μπογκατ

Δυση:

-Πολ
-Μπραιαντ
-Αντονι
-Ντανκαν
-Στουνταμαιρ

-Νας
-Ουιλιαμς
-Ρου
-Ντουραντ
-Ραντολφ
-Νοβιτσκι
-Κειμαν

Τι θα γινει τελικα με τον βασικο ποιντ στην ανατολη;Για τη θεση του Ραντολφ πιστευω παιζουν και οι Ελις,Γκασολ.
15#kostas


Andre_Iguodala
Βασικες πενταδες οπως ανακοινωθηκαν χθες

Δυση
Steve Nash
Kobe Bryant
Carmelo Anthony
Amar'e Stoudemire
Tim Duncan

2 παιχτες των Suns στη βασικη πενταδα και στον παγκο:
Chris Paul
Brandon Roy
Dirk Nowitzki
Kevin Durant
Chris Kaman
Zach Randolph
Deron Williams


Πολλοι πρωτοεμφανιζομενοι εχω την εντυπωση απο την πλευρα της Δυσης


Παμε στην Ανατολη τωρα.Starting 5 Ανατολης:
Allen Iverson
Dwyane Wade
Lebron James
Kevin Garnett
Dwight Howard

AI ξεκιναει βασικος λοιπον ισως η μεγαλυτερη εκπληξη

Το υπολοιπο roster:
Joe Johnsson
Rajon Rondo
Chris Bosh
Gerald Wallace
David Lee
Josh Smith
Paul Pierce


Η εμφανιση της Ανατολης :




Η εμφανιση της Δυσης :

Air Kef
Καταπληκτική η εμφάνιση της Ανατολής.

Απώλεια ο Χάουαρντ από τον διαγωνισμό καρφωμάτων και ο Σακίλ από όλα.

Όχι άλλο Ρόμπινσον στον διαγωνισμό καρφωμάτων!
Gravedigger
Γενικά δεν πολυσυμφωνώ με τα roster.Κυρίως λόγω Iverson,Garnett.

Ο Monta Ellis τι πρέπει να κάνει για να παίξει στο ASG?

Edit προς Kef:
Ο Nate δήλωσε πως αν χάσει δεν θα ξαναπάρει μέρος!Άρα υποστηρίζουμε οποιονδήποτε άλλον.

Και btw ο Gordon τι πάει να κάνει εκεί?Ντάξει αθλητικός είναι αλλά όχι για dunk contest.Από τον DeRozan περιμένω πολλά.
Andre_Iguodala
Derozan και Shannon Brown για μενα θα αποκλεισουν τον Nate.


Ελπιζω να μην ξαναδοκιμασει καρφωμα πανω απο αλλον.Κατανταει γραφικος οταν τα κανει.Κατα τη γνωμη μου δεν αξιζε να κερδισει τον Iguodala στον μεταξυ τους διαγωνισμο καρφωματων.Ο Iggy ειχε κανει 2 απο τα καλυτερα καρφωματα που εχω δει(Αυτο με την πασα απο τον AI πισω απο το ταμπλω και αυτο που σηκωνεται στον αερα περναει την μπαλα πισω απο την μεση του και την καρφωνει με το αλλο χερι δεν το εξηγω καλα αλλα καταλαβατε ποιο λεω)


Επισης ειμαι πολυ περιεργος να δω ποιος θα κερδισει αυτο που κερδισε περσι ο Rose που ειχε τελειωσει με ενα αναποδο καρφωμα.Αν θυμαμαι καλα ειχε κερδισει τον Ηarris σε χρονο.Λεγεται skills challenge αν δεν κανω λαθος.


Flash
QUOTE(Gravedigger @ Jan 22 2010, 10:40 ) *
Ο Monta Ellis τι πρέπει να κάνει για να παίξει στο ASG?


Να εχει τελειώσει την καριέρα του χωρίς να το καταλάβει και να φιλήσει γονυπετής το logo της ομάδας του στο κέντρο του γηπέδου rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Χωρις Βινς Καρτερ και Σακ γινεται ολ-σταρ??....εσεις ξερω θα πειτε γινεται αλλα ολοι βαθια μεσα μας ξερουμε οτι δυστυχως δεν γινεται και οι κριτικες θα ειναι χειροτερες απο τις περσινες/11/ sad.gif
Air and King
Mιας και δεν εχω χρονο να πω μονο οτι οι βασικοι ανακοινωθηκαν.....
Οτι γραφτηκε παραπανω για αναπληρωματικους δεν ισχυει!Σε λιγες μερες θα ανακοινωθουν οι αναπληρωματικοι τους οποιους θα επιλεξουν οι προπονητες οι οποιοι επιλεγουν κυριως βαση της αποδοσης των παιχτων...........

Οποτε το μονο που ισχυει μεχρι στιγμης ειναι:



Ανατολη:

Αιβερσον
Γουειντ
ΛεΜπρον
Γκαρνετ
Χαουαρντ


Δυση:

Νας
Κομπι
Καρμελο
Ντανκαν
Αμαρε
15#kostas
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Jan 22 2010, 14:29 ) *
Χωρις Βινς Καρτερ και Σακ γινεται ολ-σταρ??....εσεις ξερω θα πειτε γινεται αλλα ολοι βαθια μεσα μας ξερουμε οτι δυστυχως δεν γινεται και οι κριτικες θα ειναι χειροτερες απο τις περσινες/11/ sad.gif


Xωρίς Σακ δεν γίνεται!! 68.gif

Πολύ ωραία η εμφάνιση της ανατολής..
Ο Νας απ' ότι διάβασα την τελευταία στιγμή πέρασε τον Τ-mac(που ήταν για καιρό στην βασική πεντάδα)
Δεν παίζει να ξανανικήσει ο κοντός νομίζω!Φέτος θα το πάρει ο Brown... smiley.gif
aegeansheed
ohmy.gif Zachary is an all-star!!!
captain charisma
Οι 7 απο ανατολη Ντέρικ Ρόουζ, Ρατζόν Ρόντο, Πολ Πιρς, Κρις Μπος, Τζέραλντ Γουάλας, Τζο Τζόνσον και Αλ Χόρφορντ.
Οι 7 απο δυση Ντέρον Γουίλιαμς, Κρις Πολ, Πάου Γκασόλ, Κέβιν Ντουράντ, Ντιρκ Νοβίτσκι, Ζακ Ράντολφ, Μπράντον Ρόι.

καποιες επιλογες ειναι ψηλοτραγικες...
aegeansheed
QUOTE(captain charisma @ Jan 28 2010, 23:09 ) *
καποιες επιλογες ειναι ψηλοτραγικες...


Δικαιολογούνται. Η Atlanta δίκαια έχει 2. Έπρεπε να κληθεί κάποιος C, προφανώς γι'αυτό έχασε το χρίσμα ο Smith. Σίγουρα ο Wallace το άξιζε λίγο περισσότερο από τον Jay αν έπρεπε να κληθεί ένας SF. Τώρα κάποιος θα πεί ότι ο Smith είναι 4άρι...αλλά all-star talk είναι αυτό. Ο Rose μου έκανε λίγο εντύπωση, αλλά από τον Stuckey των τραγικών Pistons μάλλον το δικαιούται περισσότερο.

Από τις επιλογές των Δυτικών όσο και να γκρίνιαζε ο Kaman δεν είναι καλύτερος του Gasol.
sn3
ρε παιδια οντως χωρις vince και shaq τι νοημα εχει ενα all star...Οκ δεν ειναι στην καλυτερη τους φορμα αλλα ειναι οι παιχτες που παντα εδιναν το κατι παραπανω σε τετοια παιχνιδια..Και στο κατω κατω τι παραπανω σε θεαμα και χαβαλε θα δωσει ο kaman για παραδειγμα σε σχεση με τον shaq?
OnLy_PAS-AthEnS
Μου ειναι παντελως αδιαφορο το ολ-σταρ.Νο Βινς Νο Τ-Μακ Νο Σακ Νο Σμιθ.....μπλα μπλα μπλα....
Καθε περσυ και καλυτερα!
Pierce
btw ξέρουμε αν θα το δείξει ο ΣΚΑΙ, ή η ΝΟΒΑ ;
Air and King
QUOTE(pierce21 @ Jan 29 2010, 00:47 ) *
btw ξέρουμε αν θα το δείξει ο ΣΚΑΙ, ή η ΝΟΒΑ ;

Kαι τα 2 καναλια θα το δειξουν.


Τωρα οσο αφορα τους παιχτες που δεν θα παιξουν σαφως ο Καρτερ η ο Σακ(επρεπε να το καλεσουν οπως τον Καριμ το 88 τιμης ενεκεν) ειναι απωλειες αλλα υπαρχουν παιχτες δοξα το Θεο να χαρισουν Θεαμα.
Απο την αλλη δεν το αξιζε ουτε ο Καρτερ ουτε ο Σακ και εδω που τα λεμε και απο την στιγμη που οι προπονητες διαλεγουν τις ρεζερβες η επιλογη ειναι πιο δικαιη και τα κρητιρια κυριως αγωνιστηκα!Ο Ζακ Ραντολφ για παραδειγμα κανει πολυ καλη χρονια!

Εγω παλι θα το δω με μεγαλη ευχαριστηση το παιχνιδι(οι διαγωνισμοι δεν με πολυ ενδιαφερουν αλλα θα τους δω μαλλον) και οτι γινεται σε Σταδιο Nτομ(για 6η φορα στην Ιστορια) το κανει ακομα πιο ελκυστικο!
Gravedigger
QUOTE (sn3 @ Jan 28 2010, 23:37 ) *
ρε παιδια οντως χωρις vince και shaq τι νοημα εχει ενα all star...Οκ δεν ειναι στην καλυτερη τους φορμα αλλα ειναι οι παιχτες που παντα εδιναν το κατι παραπανω σε τετοια παιχνιδια..Και στο κατω κατω τι παραπανω σε θεαμα και χαβαλε θα δωσει ο kaman για παραδειγμα σε σχεση με τον shaq?

Δεν γίνεται κάθε χρόνο να καλούνε παίχτες που δεν το αξίζουν μόνο για το θέαμα.Να καλέσουν και τον Jordan τότε αντί του Joe Johnson.O Carter και ο Shaq απλά δεν έχουν δουλειά στο ASG.Όπως δεν έχει και ο Iverson που είναι και βασικός...

Μερικές παρατηρήσεις...
No Smith,Lee,Ellis,Kaman?Και είναι μέσα ο Horford?(Καλά για τον Iverson τα είπα)..Οι Lee και Ellis λογικά πληρώνουν το ρεκόρ των ομάδων τους αλλά ειδικά ο πρώτος μπορούσε εύκολα να μπει αντί του Horford.Πως θα νιώθει ο J-Smoove που κάλεσαν συμπαίχτη του με σαφώς μικρότερο ρόλο και impact από του ίδιου?
duncan21
Εχουν γινει πιστευω καποιες πατατες σε ενα ακομη ολ σταρ γκειμ.Πρωτον,ειχα γραψει για τον Χορφορντ αλλα θεωρουσα δεδομενη την παρουσια του Λι.Αξιζε ο Λι γιατι το ρεκορ των Νικς δεν ειναι το κακο ωστε να μην του επιτρεπει την παρουσια στο ολ σταρ.Δευτερον για τον Αιβερσον απλα δεν αξιζει να βρεθει στο Νταλας.Τριτον αξιζει να βρεθει ο Γκασολ στο ολ σταρ γκειμ;Τη στιγμη που υπηρχαν καποιοι καλυτεροιφετος απο τον Γκασολ οπως ο Κειμαν η ο Μπουζερ(κατα τη γνωμη μου απο τους πιο αδικημενους ψηλους της λιγκας).
Air and King
Kατα την αποψη μου η μεγαλυτερη αδικια ειναι που δεν επιλεχτηκε ο Τζος Σμιθ!Ειναι ενας απο τους Τρεις καλυτερους Αμυντικους στην Λιγκα,παιζει σε μια απο τις 6-7 καλυτερες ομαδες του πρωταθληματος εχει βελτιωσει το παιχνιδι του πασαρει καλυτερα,ειναι καλυτερος στα μπλοκ,ρεκορ καριερας σε ποσοστο ευστοχιας........και τρομερο γραναζι στην μηχανη των Χωκς....Αν λειψει αυτος το κενο δεν αναπληρωνεται!Αν ληψει ο Τζοε Τζονσον το κενο καλυπτεται σε μεγαλο βαθμο απο τον Κρωφορντ!

Και σιγουρα ειναι θεαματικος παιχτης ενας απο τους θεαματικοτερους ever που ομως δεν ειναι σε καμια περιπτωση "ο παιχτης που μονο καρφωνει" καθως το εχω διαβασει καποιες φορες αυτο!Το να ειναι καποιος σε τοσο υψηλο επιπεδο αμυντικα σε τοσο νεαρη ηλικια ειναι σπανιο!Συν οτι δουλευει και αυτο φαινεται!

Επισης δικαιοτατη και επιλογη των Ροντο,Γουαλας(υποτιμημενος-εξαργυρωσε μια πολυ καλη χρονια)......

Απο την δυση ισως ο Γκασολ να μην το αξιζε αλλα προφανως οι προπονητες σκεφτηκαν οτι οι Λεικερς χανουν μεγαλο μερος απο την δυναμης τους χωρις αυτον και κατι τετοιο εχει αποδειχτει σε οσα ματς απουσιασε!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.