Help - Search - Members - Calendar
Full Version: BasketForum Basketball Meeting VII
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Είπα να το κανονίσουμε γρήγορα γρήγορα τώρα που είμαστε ζεστοί από την προηγούμενη συνάντηση.

Τόπος συνάντησης τα ανοιχτά στους Αμπελόκηπους στις 18:00 πάλι.

Αυτή θα είναι πιθανότατα η τελευταία συνάντηση που θα κάνουμε για 1,5 μήνα καθώς μετά ξεκινάω εξεταστική και δε θα μπορώ να κανονίσω τίποτα (αν βεβαίως θέλετε να το κάνετε εσείς, είστε ελεύθεροι να ανοίξετε τόπικ wink.gif ).

Περιμένω συμμετοχές!
fatboy
Καλησπέρα σε όλους

Αν μπορεί να γίνει για το Σάββατο στις 18:00 γιατί έχω πρόβλημα την Κυριακή?

Βολεύει?
dizzy_fingers
Προσωπικά δε μπορώ εγώ το Σάββατο.
Αν όμως οι περισσότεροι μπορούν το Σάββατο κι όχι την Κυριακή, ασφαλώς το αλλάζουμε και μαζεύεστε wink.gif.
fatboy
Αν το κάνουμε Κυριακή στις 18:30?
dizzy_fingers
Αυτό βεβαίως γίνεται.
Μέχρι τις 21:00 θα είμαστε εκεί, οπότε και να αργήσεις δεν πειράζει. wink.gif
mono maroussi
μεσααααααicon_drunk.gif
fatboy
Πειράζει...

Δε μου φτάνουν οι 3 ώρες...
dizzy_fingers
biggrin.gif

Θα φέρουμε προβολείς από το σπίτι για να φωτίσουμε το γήπεδο τότε όταν σκοτεινιάσει tongue.gif.

mono_marousi θα έρθει και ο Pierce?
fatboy
Δε χρειάζονται και πολλά φώτα...

dizzy_fingers
Εγώ τις πάσες του suspect πάντως (αν έρθει) ΔΕΝ απλώνω τα χέρια μου να τις πιάσω σε ημισκόταδο tongue.gif biggrin.gif.
fatboy
Θα φέρω μία καινούρια μπάλα...

mono maroussi
QUOTE(dizzy_fingers @ Aug 29 2006, 06:51 PM) *
biggrin.gif

Θα φέρουμε προβολείς από το σπίτι για να φωτίσουμε το γήπεδο τότε όταν σκοτεινιάσει tongue.gif.

mono_marousi θα έρθει και ο Pierce?

ναι κατα πασα πιθανοτητα..εχω 2 μεγαλους φακους,να τους φερω να τους ακουμπησουμε στα παγκακια εκει να φεγγουν?χαχαpeace.gif
Anaz
MΕΣΑ φυσικα!!!!
Εκτος αν τυχει κανα απροοπτο!Οπως την προηγουμενη βδομαδα.. sad.gif

Με αυτην την ιστορια με το το στομαχι εκτος του οτι εχω χασει 3 κιλα,με εχει ριξει κ τελειως!!! angry_red.gif
morfi
Γιατι οχι... αλλα γιατι και ναι... δεν ξερω... ισως... μαλλον... μπορει... θα δειξει... εξαρταται...


Στο παρων ποστ υπαρχουν 24 τελειες... και τωρα 27... και τωρα 30... και με αυτην 34. 69.gif
Olorin
Αν και όπως ο Anaz δεν θέλω να το γκαντεμιάσω όπως την προηγούμενη φορά, λογικά αυτή την φορά θα μπορέσω να έρθω...

(άλλωστε, τα πιασίματα κι η κούραση από την προετοιμασία έχουν αρχίσει να φεύγουν σιγά-σιγά... Είμαστε και γέροι άνθρωποι, άλλωστε και δυστυχώς... ου γαρ έρχεται μόνον!!!)
Pierce
μεσα σιγουρα και ο pierce για το μπασκετακι
mstam
Paidia k ego mesa mazi me frago k bonzo.Mporei k dominique...
kolossos
QUOTE
Αυτή θα είναι πιθανότατα η τελευταία συνάντηση που θα κάνουμε για 1,5 μήνα καθώς μετά ξεκινάω εξεταστική και δε θα μπορώ να κανονίσω τίποτα (αν βεβαίως θέλετε να το κάνετε εσείς, είστε ελεύθεροι να ανοίξετε τόπικ wink.gif ).


Λες και το κάνεις επείτηδες Ντίζυ biggrin.gif 19.gif tongue.gif . Σε 2 εβδομάδες περίπου θα είμαι πάνω και τώρα μου λες ότι μίτινκ γιοκ για 1,5 μήνα. Τα χααααααααααααπια μου! 69.gif 69.gif 77.gif icon_drunk.gif 19.gif
suspect
μορφη μωρο μου, σου ρχομαι....
dizzy_fingers
me myself and I
fatboy
mono_marousi
pierce21
anaz
morfi
olorin
mstam
fragos
bonzo
dominique (?)
suspect


Θα μου κατέβετε με τις σημαίες και τις κόρνες από τους πανηγυρισμούς? tongue.gif
Olorin
Η συνάντηση ισχύει ή μήπως κάποιοι δεν έχουν όρεξη??? sad.gif

Ρωτάω για να ξέρω γιατί εδώ πάνω που είναι το σπίτι μου, θέλω πάνω από μια ώρα για να έρθω...
dizzy_fingers
Έλα έλα.
Εγώ θα είμαι σίγουρα εκεί.
Ο Fatboy επίσης, ο morfi ίσα ίσα θα είναι χαρούμενος σήμερα tongue.gif και οι υπόλοιποι αν δεν ακυρώσουν, θεωρούνται πως θα έρθουν.

Ακόμη κι αν είμαστε λίγοι, θα παίξουμε σίγουρα μπάσκετ καθώς μαζεύει κόσμο εκεί. wink.gif

Σου στέλνω το κιν μου σε πμ, μη βγεις από το φόρουμ.
Anaz
Dizzy θα σου στειλω μυνημα για σιγουρα.. icon_wave.gif
morfi
QUOTE
ο morfi ίσα ίσα θα είναι χαρούμενος σήμερα tongue.gif

Οσο χαρουμενος και να ειμαι το πιο πιθανο ειναι να μην ερθω...
Pierce
sorry που δεν καταφερα να ερθω και εγω και ο μαρουσι αλλα μετα το σημερινο δεν ειχαμε διαθεση για μπασκετ. ελπιζω να περασατε καλα και βαλτε καμια φοτο
liolias
Κανεις δεν ειχε.Μεγαλη πικρα...
dizzy_fingers
Όσο προχωράνε τα meeting, το επίπεδο όλο και ανεβαίνει.
Σήμερα είχαμε και τον Οlorin που από τα 2,03 μας έβλεπε από ψηλά και κάρφωνε όποτε μπορούσε.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όταν έφτασα στα γήπεδα, ήταν ο κόσμος που είχε μαζευτεί.

Μιλάμε για 4 μπασκέτες γεμάτες και με κόσμο να περιμένει από έξω για να παίξει ohmy.gif.
Ομολογώ πως είχα χρόνια να δω τέτοιο σκηνικό.
Αναρωτιέμαι πως θα ήταν τα πράγματα σε άλλα μέρη όπου παραδοσιακά μαζεύουν κόσμο.

Έτσι λοιπόν έπρεπε να παίξουμε και με άλλους αλλά νομίζω πως η ομάδα του basketforum έβγαινε πάντα νικήτρια cool.gif.
Μόνο στο δεύτερο μονό που παίξαμε μεταξύ μας νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα dizzy+fatboy+morfi+fragos.
Κάτι έπαθα εκεί πέρα και η κ$λοφαρδία μου δεν είχε όρια...ρωτήστε τον Anaz 21.gif tongue.gif.

Πολύ το ευχαριστήθηκα το μπασκετάκι και ακόμη περισσότερο που καθόμασταν μετά και συζητούσαμε επί μία ώρα επί...παντός επιστητού (ναι, σας θάβαμε όλους tongue.gif).

Η καθιερωμένη φωτογραφία:
Click to view attachment
Unforumed tongue.gif - fragos - anaz - petseta man - keyser soze - fatboy.
Ο Olorin έφυγε ένα μονό πιο νωρίς καθώς έμενε μακριά...

Θα ξαναπω το τετριμμένο "όσοι δεν ήρθατε χάσατε" αλλά αυτή τη φορά το εννοώ με όλη τη βαρύτητά του...ήταν ένα πολύ όμορφο μπασκετικό απόγευμα, από αυτά που μας είχαν λείψει εδώ και χρόνια...

Τώρα, μετά από 2 μήνες συνάντηση wink.gif.
Keyser_Soze
Ρε μαλάκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πώς σκατα έχει μαζευτεί έτσι το σορτσάκι μου;;;;;;;; Σαν στρινγκ έχει γίνει!!!
Πωπω ρόμπα!!!!!!!!
dizzy_fingers
wub.gif
Μπορώ να βλέπω και την white area, τα μπούτια δηλαδή που δεν έχουν μαυρίσει από τον ήλιο tongue.gif.
Anaz
w00t.gif 24.gif

QUOTE
Κάτι έπαθα εκεί πέρα και η κ$λοφαρδία μου δεν είχε όρια...ρωτήστε τον Anaz
angry_red.gif
QUOTE
Τώρα, μετά από 2 μήνες συνάντηση
Ασ'τα αυτα..Δε σ'εχουμε αναγκη mister!! Θα κανονισουμε με morfi,fatboy κ λοιπους..Κ κατι μου λεει οτι θα ξεκλεψεις λιγο χρονο απ'το διαβασμα για 2 μονακια... biggrin.gif

ΥΓ:Κατω αριστερα αυτο το μαυρο που φαινεται ειναι το παπούτσι του morfi??
Danilovic
o unforumed απεκτησε ονομα....
Anaz
Καλως τον!! 41.gif
morfi
Μπορω να πω οτι ηταν απο τις καλυτερες συναντησεις που εχουν γινει! Ειχα πολυ καιρο να παιξω ετσι...

QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 4 2006, 02:46 AM) *
Πολύ το ευχαριστήθηκα το μπασκετάκι και ακόμη περισσότερο που καθόμασταν μετά και συζητούσαμε επί μία ώρα επί...παντός επιστητού (ναι, σας θάβαμε όλους tongue.gif ).

Βγαλαμε τα απλυτα σας στη φορα! Ποσο και αν σας συμπαθουμε, ποτε το κανατε πρωτη φορα, ποιο ειναι το αγαπημενο σας ειδος-προς-εξαφανιση ζωο, αν εισαι κοντοι χοντροι και ασχημοι, ποιος θα ειναι ο επομενος που θα φαει ban και αλλα τετοια χαριτωμενα... cool.gif

QUOTE(Anaz @ Sep 4 2006, 03:03 AM) *
ΥΓ:Κατω αριστερα αυτο το μαυρο που φαινεται ειναι το παπούτσι του morfi??

Ω ναι... 24.gif


QUOTE(Danilovic @ Sep 4 2006, 03:03 AM) *
o unforumed απεκτησε ονομα....

χεχε καλωσηρθες...
dizzy_fingers
Welcome man!!!
Εμπρός για μία καλύτερη Σερβία laugh.gif!
Olorin
Κατ'αρχάς. να σας ευχαριστήσω όλους που μου χαρίσατε το πρώτο μου απόγευμα streetball, μετά από... 5 ολόκληρα χρόνια!!! Είχα καλομάθει τόσο πολύ όλα αυτά τα χρόνια, που είχα ξεχάσει ακόμα και... πως σκάει η μπάλα στο ανοιχτό!!! tongue.gif

Οι φήμες ότι έφυγα πιο νωρίς μετά την ταπεινωτική ήττα στο τελευταίο μονό και τη δημόσια διαπόμπευσή μου από τον dizzy του οποίου είχα αναλάβει(?) το μακάρισμα, χαρακτηρίζονται απλώς ως ψευδείς συκοφαντίες. Πέρα από την πλάκα, ο λόγος που έφυγα είναι ότι πρέπει μέχρι το πρωι να παραδώσω ένα άρθρο στο περιοδικό και ελέω Μουντομπάσκετ δεν το είχα ξεκινήσει καν. Είχα δώσει το λόγο μου όμως ότι θα έρθω και δεν μπορούσα να τον αθετήσω, έστω κι αν αυτό μάλλον σημαίνει ότι η... Ανατολή θα με βρει να πληκτρολογώ στο PC... sad.gif

Α και μια διόρθωση προς dizzy: το μονό που κερδίσατε δεν ήταν το δεύτερο, αλλά το τρίτο, αφού είχε προηγηθεί κι εκείνο που... ξεκουράστηκες για να πάρεις δυνάμεις, στο οποίο κερδίσαμε ακόμα πιο εύκολα (γύρω στο 21-5 νομίζω...) τους... εξω-forum-ικούς και τελείωσε με δυο alley-oop που μου έβγαλε ο fatboy, κάπως έτσι... wos_sport5.gif
fatboy
Καλημέρα σε όλους

Πρέπει να κανονίσουμε κανένα δυνατό παιγνίδι γιατί τις τελευταίες 2 φορές τα ματσάκια ήταν από χλιαρά ως αδιάφορα, ειδικά χτες τα παιδιά που παίζανε ήταν για μπουσούλημα, ούτε καν για περπάτημα στο γήπεδο (για να τρέξουμε ούτε λόγος), αναφέρομαι στους εκτός forum...
mikri prasini ollandeza
Πάλι ο morfi λείπει απ΄τη photo...τι είναι αυτός ρε!!Στρώστε τον κάτω και βγάλτε μια!!
dizzy_fingers
QUOTE(fatboy @ Sep 4 2006, 11:16 AM) *
Καλημέρα σε όλους

Πρέπει να κανονίσουμε κανένα δυνατό παιγνίδι γιατί τις τελευταίες 2 φορές τα ματσάκια ήταν από χλιαρά ως αδιάφορα, ειδικά χτες τα παιδιά που παίζανε ήταν για μπουσούλημα, ούτε καν για περπάτημα στο γήπεδο (για να τρέξουμε ούτε λόγος), αναφέρομαι στους εκτός forum...

Ναι ε?
Εγώ γιατί κουράστηκα??? laugh.gif

Καλά τα πιτσιρίκια στο τέλος δε μετράνε...χάσαμε την ώρα μας με αυτά dry.gif.

Olorin χάρηκα που ήρθες, αλλά την επόμενη φορά θα φέρω και κάποιον που να μπορεί να σε μαρκάρει καλύτερα biggrin.gif.
Ναι, όντως το τρίτο ήταν...άλλο που εγώ δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου και τα παράτησα από το πρώτο tongue.gif.


QUOTE
Πάλι ο morfi λείπει απ΄τη photo...τι είναι αυτός ρε!!Στρώστε τον κάτω και βγάλτε μια!!

Μα είχαμε βγάλει φωτογραφία, όταν πήγαμε στο τουρνουά ακρόπολις, με τον Γιαννάκη:
ashton
αυτός στη μέση ανάμεσα στον morfi και στον dizzy ποιος είναι ??
mikri prasini ollandeza
Σαν montaρισμένος φαίνεται εκεί ο morfi!Χάρηκα που τον είδα!!
Keyser_Soze
Παιδιά ο Μορφή είναι αυτός που είναι ανάμεσα στον Ντίζι και στο άλλο το παλικάρι biggrin.gif icon_drunk.gif
mikri prasini ollandeza
Αυτός πίσω απ΄τον Dizzy δεν είναι?
Anaz
Γιατι κοροιδευετε τον κοσμο?morfi και..λευκος,ξανθος δεν παει!! 33.gif
Garnett13
kalispera.distixos den mporousa na ertho kai ego tin kiriaki giati eixa proponisi mexri tis 9:15 to bradi logo tis ethnikis mas.krima giati o spiros mou eipe oti eixe antagonismo.molis teleiosoume exetastiki tha perimeno prosklisi kai proklisi!!!!!!!!! laugh.gif

an den kano lathos itan kai enas 2,05 cm.tha goustara poli na ton antimetopiso.o dizzy_fingers leei oti itan poli kalos. afro.gif etsi tha moizo meta tin exetastiki.....san ton Ben!!!!!alla eimai fusika poli kaliteros tou!!!! icon_headbang.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
dizzy_fingers
Προς το παρών κλείσου στο σπίτι σου και παίζε age of empires μπας και καταφέρεις να βελτιωθείς εκεί και κάνεις κάτι, γιατί από μπάσκετ δεν παίζει... 30.gif tongue.gif

Τώρα μάγκα μετά από καιρό η επόμενη συνάντηση.
Κανόνισε πάλι να μην έρθεις... 45.gif
mikri prasini ollandeza
Παίζεις Age of Empires?Εγώ παίζω age of mythology πού και πού!Δεν είναι τρομερά παιχνιδάκια?
Τέσπα...Μιας και πάει προς τα εκεί το θέμα...καλή επιτυχία σε όσους δίνουν μαθήματα!!
dizzy_fingers
Off topic:
Μίκρυνε την υπογραφή σου.
Ή την φωτό κράτα, ή το κείμενο wink.gif.

Age of mythologies δεν παίζω, αλλά age of empires 3 πλέον φανατικά.
Danilovic
age of the empires2- the conquerors.... all time classic!!!
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ Sep 4 2006, 02:46 AM) *
Αυτό που μου έκανε εντύπωση όταν έφτασα στα γήπεδα, ήταν ο κόσμος που είχε μαζευτεί.

Μιλάμε για 4 μπασκέτες γεμάτες και με κόσμο να περιμένει από έξω για να παίξει ohmy.gif.
Ομολογώ πως είχα χρόνια να δω τέτοιο σκηνικό.
Αναρωτιέμαι πως θα ήταν τα πράγματα σε άλλα μέρη όπου παραδοσιακά μαζεύουν κόσμο.

Μιας και αναρωτιέσαι για τα υπόλοιπα μέρη, να πω για το ανοικτό της γειτονιάς μου...
Ένα γηπεδάκι(η έδρα του Α.Ο. Περισσού) που παραδοσικά, πέρα από τις ώρες των προπονήσεων του συλλόγου μαζεύει κόσμο αλλά...ποδοσφαιρικο. 68.gif
Χθες το απόγευμα λοιπόν, πήγα να ρίξω κανά σουτάκι και βρήκα 10 πιτσιρίκια εντός των 4 γραμμών να παίξουν μπάσκετ, άλλον έναν να κάνει το διαιτητή και να ρωτάει το σήμα για αλλαγή και άλλα 6 να περιμένουν να παίξουν! Το πιο όμορφο ήταν ότι υπήρχαν στο γηπέδο 8(!) μπάλες μπάσκετ διασκορπισμένες, απόδειξη ότι τα παιδιά είχαν επηρεαστεί θετικά από την όλη πορεία της εθνικής! (Στην πορεία βέβαια εμφανίστηκαν και 2 μπάλες ποδοσφαίρου αλλά δεν υπήρξε μεγάλο ενδιαφέρον...)

Ας ελπίσουμε να βλέπουμε για πολύ καιρό ακόμα αυτήν την εικόνα και ας περιμένω να πάει 9 το βράδυ για να καταφέρω να ρίξω και εγώ κανά σουτ!
mikri prasini ollandeza
Εγώ από τότε που πήραμε το Eurobasket είδα αλλαγή...δηλαδή εκεί που έπαιζαν αποκλειστικά και μόνο ποδόσφαιρο σε ένα γήπεδο μπάσκετ τώρα βλέπεις να έρχονται και να παίζουν μπάσκετ!Αλλά με το Mundobasket σπάστηκα στον κόσμο που παρακολουθούσε σε σχέση με Euro!

Τρομερά νούμερα κατέγραψε ο τελικός του μουντομπάσκετ ανάμεσα στην εθνική μας ομάδα και την Ισπανία. Πάνω από 2,5 εκατομμύρια τηλεθεατές είδαν έστω και ένα λεπτό από τον σημαντικότερο αγώνα του ελληνικού μπάσκετ. Συγκεκριμένα το ματς που μεταδόθηκε από τη ΝΕΤ, κατέγραψε 24,9% και 75% μερίδιο. Μετά από την συντριπτική ήττα βέβαια έπεσε η τηλεθέαση και έφτασε κατά τη διάρκεια της απονομής στο 18,5% και 59% μερίδιο αντίστοιχα.

«Πούλησε» το Ποδόσφαιρο
Η Εθνική μας ομάδα στο ποδόσφαιρο, μπορεί να μην βρίσκεται στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και να μην εντυπωσιάζει τον κόσμο, ωστόσο αυτό δεν σημαίνει ότι δεν τραβάει τα βλέμματα. Το παιχνίδι της ομάδας του Οτο Ρεχάγκελ με την Μολδαβία, παρακολούθησαν πάνω από 1,2 εκατ. τηλεθεατές. Σύμφωνα με τις μετρήσεις της AGB τα υψηλότερα ποσοστά τηλεθέασης που είχε το MEGA ήταν 13,3% με μερίδιο 43,3%. Όσο για την εκπομπή «Πάμε Euro» που ακολούθησε είχε 6,3% με μερίδιο 14,2%, ενώ η μαγνητοσκοπημένη μετάδοση του αγώνα Γεωργία –Γαλλία έπιασε 2,2% με 14,6%.

από sportime.gr

1,2 εκατομμύρια είδαν προκριματικά ενώ 2,5 εκατομμύρια τελικό Mundobasket!τα συμπεράσματα δικά σας...

Υγ:Για τους άτυχους:
Ζωντανά η άφιξη της Εθνικής
Ζωντανά θα καλύψει σήμερα την άφιξη της Εθνικής μας ομάδας μπάσκετ η κρατική τηλεόραση. Η ΝΕΤ από τις 23.00 και μετά θα συνδεθεί με το Ελ. Βενιζέλος περιμένοντας τους Έλληνες διεθνείς, ενώ ζωντανές συνδέσεις θα κάνουν και τα ιδιωτικά κανάλια που θα έχουν κάμερες για να καλύψουν το γεγονός.
από sportime.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.