Help - Search - Members - Calendar
Full Version: (3) Miami Heat vs. (6) Charlotte Hornets
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
jasonick
(3) Miami Heat [48-34] vs (6) Charlotte Hornets [48-34]




Πρόγραμμα Αναμετρήσεων
QUOTE
Game 1 -- Sun. April 17, Charlotte at Miami, 5:30 p.m., TNT
Game 2 -- Wed. April 20, Charlotte at Miami, 7 p.m., NBA TV
Game 3 -- Sat. April 23, Miami at Charlotte, 5:30 p.m., TNT
Game 4 -- Mon. April 25, Miami at Charlotte, TBD, TBD
Game 5 * Wed. April 27, Charlotte at Miami, TBD, TBD
Game 6 * Fri. April 29, Miami at Charlotte, TBD, TBD
Game 7 * Sun. May 1, Charlotte at Miami, TBD, TBD T


To Miami και η Charlotte ήταν δύο ομάδες που απογοήτευσαν πέρσυ αλλά φέτος κατάφεραν και μπήκαν στα playoffs παρουσιάζοντας μας κατά καιρούς πολύ καλό μπάσκετ. Το πλεονέκτημα έδρας το έχει το Miami μετά από μία τετραπλή (!) ισοβαθμία στην Ανατολή δείχνοντας το πόσο κοντά είναι οι ομάδες αυτές. Παρατηρούμε ότι υπάρχει μια ισσοροπία επιθετικά και αμυντικά στις δύο ομάδες και αναμένουμε ίσως την πιο αμφίρροπη σειρά της 1ης φάσης με πολύ ωραία matchups όπως Dragic-Walker, Johnson-Batum και από τον πάγκο Whiteside-Jefferson.

Σχόλια για τη σειρά εδώ.
Dwyane ''the flash'' Wade
H ομαδάρα παρουσιάστηκε πολύ καλύτερη απ'ότι περίμενα στο πρώτο παιχνίδι. Κανένα περιθώριο ανάσας στους Χόρνετς. Αναμενόμενο να μην έχει αντίπαλο στο ζωγραφιστό ο Χασάν (κρίμα που σε πιθανό σταύρωμα με την Ιντιάνα δεν θα πετύχει τον ''Χακίμ Σακίλ Ρόμπινσον'' - και ότι άλλο απίθανο ακούσαμε τότε - Ρόι Χίμπερτ.
Τρομερός ο Ντενγκ που θύμισε μέρες Σικάγο ενώ πολύ καλά στάθηκε όλη η second unit. Ο Φλας ξεκουράστηκε αρκετά και θα είναι έτοιμος όταν σφίξουν τα γάλατα. Πάμε γερά για το αδύνατο!! tongue.gif tongue.gif tongue.gif
SteveNashidis
2-0 οι Heat με Wade από τα παλιά .
Οι σάρλοτ δεν πολύ έπαιξαν άμυνα γιαυτό και πέντε παίκτες των Ηeat είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.
Wade 28
Dragic 18!
Hassan 17!!
Deng 16!!!
Richardson 15!!! (μας τρολάρουν λίγο , είναι η αλήθεια tongue.gif )
Μπορούν σε κακές βραδιές των βασικών να πάρουν σκορ από Αμάρε, Joe Johnson και Green οι οποίοι χθες ήταν σε ρηχά νερά.
McRoberts,Haslem,Dorell Wright είχαν DNP, αλλά θα μπουν να ρίξουν λίγο ξύλο στην άμυνα όποτε χρειαστεί laugh.gif

ssoulliss
QUOTE (Voyager @ Apr 21 2016, 13:56 ) *
2-0 οι Heat με Wade από τα παλιά .


Αν είχαν τον Bosh και με τον Wade σε αυτή την κατάσταση, τους είχα για τελικούς! Και τώρα μπορούν, δείχνουν ανεβασμένοι και ίσως απειλήσουν τους "εριστικούς" Cavs! tongue.gif
D-Wade
QUOTE(ssoulliss @ Apr 21 2016, 15:19 ) *
Αν είχαν τον Bosh και με τον Wade σε αυτή την κατάσταση, τους είχα για τελικούς! Και τώρα μπορούν, δείχνουν ανεβασμένοι και ίσως απειλήσουν τους "εριστικούς" Cavs! tongue.gif

Μμμμμμμμ δεν ξέρω. Μάλλον (ψιλο)διαφωνώ. Η κατάσταση του Bosh ήταν που άλλαξε το Miami. Δεν ήταν πολύ λειτουργικό το δίδυμο Bosh-Whiteside όταν χρησιμοποιούνταν μαζί. Όταν τραυματίστηκε ο Bosh ανέβηκε μόνιμα ο Deng στο 4 (στην καλή του θέση για το μπάσκετ του 2016) , η ομάδα έγινε πιο ευέλικτη ,έπαιξε σε μεγαλύτερο pace---->ανέβηκε ο Dragic

Δεν ξέρω αν ο Spoelstra θα είχε αλλάξει το στυλ του παιχνιδιού αν δεν έχανε τον Bosh
ssoulliss
QUOTE (D-Wade @ Apr 21 2016, 15:44 ) *
Μμμμμμμμ δεν ξέρω. Μάλλον (ψιλο)διαφωνώ. Η κατάσταση του Bosh ήταν που άλλαξε το Miami. Δεν ήταν πολύ λειτουργικό το δίδυμο Bosh-Whiteside όταν χρησιμοποιούνταν μαζί. Όταν τραυματίστηκε ο Bosh ανέβηκε μόνιμα ο Deng στο 4 (στην καλή του θέση για το μπάσκετ του 2016) , η ομάδα έγινε πιο ευέλικτη ,έπαιξε σε μεγαλύτερο pace---->ανέβηκε ο Dragic

Δεν ξέρω αν ο Spoelstra θα είχε αλλάξει το στυλ του παιχνιδιού αν δεν έχανε τον Bosh


Σίγουρα το πρόβλημα υγείας του Bosh έδωσε χώρο σε άλλους παίκτες, όπως πολύ σωστά αναφέρεις, όμως στα play-offs τον Bosh τον χρειάζεσαι. Πάντα έπαιζε καλά σε αυτά και τώρα θα ήταν μια λύση ακόμη. Έστω ένας πονοκέφαλος για τον αντίπαλο προπονητή. Πάντως ακόμη και έτσι δεν πρέπει να τους ξεγράφει κανείς.
Dwyane ''the flash'' Wade
QUOTE(D-Wade @ Apr 21 2016, 15:44 ) *
Μμμμμμμμ δεν ξέρω. Μάλλον (ψιλο)διαφωνώ. Η κατάσταση του Bosh ήταν που άλλαξε το Miami. Δεν ήταν πολύ λειτουργικό το δίδυμο Bosh-Whiteside όταν χρησιμοποιούνταν μαζί. Όταν τραυματίστηκε ο Bosh ανέβηκε μόνιμα ο Deng στο 4 (στην καλή του θέση για το μπάσκετ του 2016) , η ομάδα έγινε πιο ευέλικτη ,έπαιξε σε μεγαλύτερο pace---->ανέβηκε ο Dragic

Δεν ξέρω αν ο Spoelstra θα είχε αλλάξει το στυλ του παιχνιδιού αν δεν έχανε τον Bosh


Συμφωνώ. Σίγουρα παίκτη σαν τον Μπος τον χρειάζεσαι στα πλει οφ (όπως ειπώθηκε) λόγω εμπερίας, προσωπικότητας κτλ αλλά έχω την εντύπωση πως η ομάδα παίζει καλύτερο μπάσκετ μετά τον τραυματισμό του. Με σκαμπανεβάσματα βέβαια. Δεν θα μου κάνει εντύπωση αν στα επόμενα 2 ματς παίξουμε χάλια και οι Χόρνετς κάνουν το 2-2.
Dwyane ''the flash'' Wade
Συγκλονιστικη σειρα μεχρι στιγμης. Χτες με τη πλατη στο τοιχο το Μαιάμι αλλά ο Φλας ήταν εκεί πετυχαίνοντας κι ένα ρεκόρ. Ξεπέρασε τον Μιχαλάκη σε τάπες στα πλει οφ και είναι πλέον πρώτος γκαρντ στη λίστα. Πάμε για τη νίκη πρόκριση στη Νότια Ακτή τώρα. heat1-sm.gif
SteveNashidis
Goran Dragic οε οε οε οε laugh.gif laugh.gif
Δεν χανόταν το ματς μετά το επικό διπλό !!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.