Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 2013-2014 NBA 6th Man of the Year
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
duncan21
Tραγωδία οι φετινές επιλογές,δε βλέπω κάποιον άλλο να ξεχωρίζει.Αρνητικές οι πιθανότητες να χάσει ο Jamal το φετινό βραβείο.
mr 3Xdouble
Ήμουν μεταξύ Crawford και Smith και τελικά ψήφισα τον πρώτο γιατί οι Clippers έχουν πολύ καλύτερο ρεκόρ.
yorgos
Eύκολα Τζαμάλ. Ψήφισα Γκίμπσον γιατί μου είναι συμπαθής, αλλά κακά τα ψέμματα, ρίχνοντας μια ματιά στους αριθμούς ο Τζαμάλ κάνει χρονιά επιπέδου Ντράγκιτς (χαχα).
sacarame
Ωπ, ποιος είναι ο δεύτερος που ψήφισε Ταζμάνια;; smiley.gif


Νομίζω χαλαρά τζαμάλ πάντως...

captain charisma
λογικα θα το παρει το βραβειο ο τζαμαλ κροφορντ γιατι κανει πολυ καλη χρονια ως τωρα..αλλα εγω ψηφισα μαρκιφ μορις ο οποιος κανει κ αυτος καλη χρονια συν το γεγονος οτι κανεις δεν περιμενε απ τους σανς να τα πανε τοσο καλα και ειναι η εκπληξη του πρωταθληματος...ο σμιθ δεν θυμιζει σε τιποτα τον περσινο που πηρε το βραβειο...απ τη λιστα νομιζω πως λειπει ο βινς καρτερ που στα 37 του το λεει ακομα η καρδουλα του...
Pierce
Ο Τάζ κάνει τα καλά του παιχνίδια όταν βρίσκεται στην 5αδα βασικός. Όταν έρχεται από τον πάγκο είιναι μέτριος, οπότε δεν νομίζω ότι μπορεί να τον κοντράρει τον streetballer.
Rated: (en)joy
Προσωπικα θεωρω υπερβολη -με βαση την μεχρι τωρα αποδοση τους- την παρουσια των Smith και Waiters σε αυτο το poll ακομα και αν προκειται για τον κατοχο του περσινου βραβειου -ο πρωτος δηλαδη. Καταλαβαίνω οτι δεν μπορουν να υπαρξουν υποψηφιοι 2 παικτες απο την ιδια ομαδα οποτε επιλεγεται αυτος που θεωρειται καλυτερος -ο λογος που λειπει ο Belinelli- ή οτι δεν μπορει να μπει στο poll παικτης που εχει πανω απο το 1/3 των παιχνιδιων της ομαδας του ως starter -βλ. Reggie Jackson οπου ο τραυματισμος του Westbrook τον εχει βοηθησει να ξεκινησει βασικος στα μισα ματς- αλλα νομιζω πως οι Webster και Young αξιζαν περισσοτερο να ειναι σε αυτο το poll στη θεση των Smith και Waiters...ειδικα στην περιπτωση του J.R. που -εκτος απο την κακη του αποδοση- τα εξωαγωνιστικα του καμωματα εχουν πληρωσει φετος οι Νικς...
Ψηφισα Crawford, θεωρω οτι με τα τωρινα δεδομενα αξιζει να το παρει.
duncan21
QUOTE (Rated: (en)joy @ Feb 11 2014, 16:52 ) *
Προσωπικα θεωρω υπερβολη -με βαση την μεχρι τωρα αποδοση τους- την παρουσια των Smith και Waiters σε αυτο το poll ακομα και αν προκειται για τον κατοχο του περσινου βραβειου -ο πρωτος δηλαδη. Καταλαβαίνω οτι δεν μπορουν να υπαρξουν υποψηφιοι 2 παικτες απο την ιδια ομαδα οποτε επιλεγεται αυτος που θεωρειται καλυτερος -ο λογος που λειπει ο Belinelli- ή οτι δεν μπορει να μπει στο poll παικτης που εχει πανω απο το 1/3 των παιχνιδιων της ομαδας του ως starter -βλ. Reggie Jackson οπου ο τραυματισμος του Westbrook τον εχει βοηθησει να ξεκινησει βασικος στα μισα ματς- αλλα νομιζω πως οι Webster και Young αξιζαν περισσοτερο να ειναι σε αυτο το poll στη θεση των Smith και Waiters...ειδικα στην περιπτωση του J.R. που -εκτος απο την κακη του αποδοση- τα εξωαγωνιστικα του καμωματα εχουν πληρωσει φετος οι Νικς...
Ψηφισα Crawford, θεωρω οτι με τα τωρινα δεδομενα αξιζει να το παρει.

Για τον Young έχεις δίκιο,πραγματικά είναι αδιανόητο ότι τον ξέχασα.Ο Smith έχει ανεβάσει την απόδοση του τον τελευταίο μήνα,τα ποσοστά του βελτιώνονται και πιστεύω ότι θα σταθούν αξιοπρεπώς μέχρι το τέλος της σεζόν.Κι ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας,οι Knicks έχουν 1002 προβλήματα.Δεν τους φταίει μόνο ο Smith.Belinelli-Webster δεν γινόταν να μπουν λόγω αριθμών ασχέτως αν τους θεωρώ,ειδικά τον Webster,top αλλαγές απ' τον πάγκο.
Rated: (en)joy
QUOTE (duncan21 @ Feb 11 2014, 17:06 ) *
Για τον Young έχεις δίκιο,πραγματικά είναι αδιανόητο ότι τον ξέχασα.Ο Smith έχει ανεβάσει την απόδοση του τον τελευταίο μήνα,τα ποσοστά του βελτιώνονται και πιστεύω ότι θα σταθούν αξιοπρεπώς μέχρι το τέλος της σεζόν.Κι ας μην κρυβόμαστε πίσω απ' το δάχτυλο μας,οι Knicks έχουν 1002 προβλήματα.Δεν τους φταίει μόνο ο Smith.Belinelli-Webster δεν γινόταν να μπουν λόγω αριθμών ασχέτως αν τους θεωρώ,ειδικά τον Webster,top αλλαγές απ' τον πάγκο.

Τυχαινει να διαφωνουμε σε μερικα σημεια, ωστοσο σεβομαι την αποψη σου peace.gif . Μιας και αναφερθηκες σε αριθμους ο Webster εχει χειροτερα pts/reb/ast απ'τον Smith -11.1/3.5/1.4 εναντι 13/4/3- αλλα ο μεν πρωτος εχει fg%/3p%/ft% 44.7/40.5/85.2 που μας κανουν ts% 60.8 ο δε Smith 38.9/37.4/60.9 και ts% 49.3. Επισης 12.8 per ο πρωτος σε 29.8 λεπτα, 12 ο δευτερος σε 32.3. Ο συνδυασμος των παραπανω μαζι με το γεγονος οτι οι φετινοι νικς εχουν μεχρι στιγμης αισθητα χειροτερο ποσοστο νικων απ'αυτο που οι περισσοτεροι περιμεναμε, με κανουν να πιστευω οτι ουτε οι αριθμοι ειναι υπερ του Smith -ξαναλεω προσωπικη μου γνωμη χωρις να σημαινει οτι ειναι απαραιτητα και σωστη.
Τωρα στο οτι τα ποσοστα του Smith εχουν βελτιωθει τον τελευταιο καιρο ειναι γεγονος. Λογικα θα βελτιωθουν και αλλο -μαζι με τους μεσους ορους του και μαζι και με το winning percentage της ομαδας του- συμφωνω σε αυτο μαζι σου. Ωστοσο απ'την στιγμη που ανοιξες τωρα το poll κρινω οτι ειναι δικαιοτερο να τοποθετηθω με τα δεδομενα που εχω αυτη τη στιγμη αλλιως θα μπορουσαμε με την ιδια λογικη να ισχυριστουμε π.χ. οτι ο Reggie Jackson ισως να μην προλαβει πανω απο 35 ματς βασικος επειδη θα επιστρεψει ο Westbrook οποτε με τα νουμερα που εχει τωρα και με την Οκλαχομα πρωτη στην Δυση ειναι ενα απ' τα φαβορι -κατι που φυσικα δεν ισχυει γιατι γινεται σε υποθετικη βαση.
Για Belinelli ουτε εγω θα τον εβαζα μεσα στις επιλογες απ'την στιγμη που υπαρχει ηδη αλλος παικτης απ'το Σαν Αντονιο το ανεφερα εξαλλου και προηγουμενως.
SG3ptshooter
Που είναι το post αποθέωσης που θα έπρεπε να συνοδεύει την ψήφο σΤοστάκι; bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.