Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 16-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4
Gkos
Ξεκίνησαν το ΣΚ οι αγώνες της Β παίδων που και φέτος αναμένεται συναρπαστική.

Θα προσπαθήσω και δω να εντοπίσω τα φαβορί.

Στον πρώτο όμιλο η ΑΕΚ(χωρις ηχηρές μεταγραφές όπως πέρυσι) στον 2ρο όμιλο ο Φιλαθλητικός,τρίτο το Γαλατσι(που θα ήταν Α φετος αν δεν έκανε τις μ@κ@κιες του ο προπονητής του στο μπαραζ)και οι Κουκου ,Αρης Πετρούπολης,Αγιοι Αναργυροι(πιστευω μπορουν να ανέβουν) και Αιγαλεω στον 5το,ΓΣ Κηφ στον 6ο,τα Βριλησσια στον 7μο,η Αναγεννηση Πετραλωνων στον 11το.

Σε συγκριση με περυσι μοιαζει πιο ευκολη η Β παιδων. . .
Νομίζω πως θα ανέβει η ΑΕΚ,παρότι είναι χειρότερη από την περσινή ομάδα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς.
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Sep 13 2016, 20:07 ) *
Ξεκίνησαν το ΣΚ οι αγώνες της Β παίδων που και φέτος αναμένεται συναρπαστική.

Θα προσπαθήσω και δω να εντοπίσω τα φαβορί.

Στον πρώτο όμιλο η ΑΕΚ(χωρις ηχηρές μεταγραφές όπως πέρυσι) στον 2ρο όμιλο ο Φιλαθλητικός,τρίτο το Γαλατσι(που θα ήταν Α φετος αν δεν έκανε τις μ@κ@κιες του ο προπονητής του στο μπαραζ)και οι Κουκου ,Αρης Πετρούπολης,Αγιοι Αναργυροι(πιστευω μπορουν να ανέβουν) και Αιγαλεω στον 5το,ΓΣ Κηφ στον 6ο,τα Βριλησσια στον 7μο,η Αναγεννηση Πετραλωνων στον 11το.

Σε συγκριση με περυσι μοιαζει πιο ευκολη η Β παιδων. . .
Νομίζω πως θα ανέβει η ΑΕΚ,παρότι είναι χειρότερη από την περσινή ομάδα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς.

Θυμάσαι ποιες ηταν οι ηχηρές μεταγραφές της ΑΕΚ πέρυσι στο παιδικό;ψάχνω και δεν βρίσκω κατι!
Υ.Γ προσθέτω την ένωση Ιλίου στις καλες ομαδες...
Gkos
Δεν το θυμουνται ουτε αυτοι!
Σπανοπουλος απο Βολο που γυρισε πισω τον Φλεβαρη καη Κουρος απο Καλυμνο(που μας τα κανανε @@@@ τα σαιτ) που εμεινε και ειναι 15τος παικτης στο ροστερ του εφηβικου.
gavronick
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ 42 - 28
gavronick
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 52 - 35
gavronick
3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΡΕΠΟ
qwert123
Σπορτινγκ-Παπαγος 45-56 με ενα παιδι τον Παπανικολαου που εβλεπε το καλαθι σαν βαρελι με 6 τριποντα και 24 ποντους γενικα.
storm2
QUOTE (Gkos @ Sep 13 2016, 20:07 ) *
Ξεκίνησαν το ΣΚ οι αγώνες της Β παίδων που και φέτος αναμένεται συναρπαστική.

Θα προσπαθήσω και δω να εντοπίσω τα φαβορί.

Στον πρώτο όμιλο η ΑΕΚ(χωρις ηχηρές μεταγραφές όπως πέρυσι) στον 2ρο όμιλο ο Φιλαθλητικός,τρίτο το Γαλατσι(που θα ήταν Α φετος αν δεν έκανε τις μ@κ@κιες του ο προπονητής του στο μπαραζ)και οι Κουκου ,Αρης Πετρούπολης,Αγιοι Αναργυροι(πιστευω μπορουν να ανέβουν) και Αιγαλεω στον 5το,ΓΣ Κηφ στον 6ο,τα Βριλησσια στον 7μο,η Αναγεννηση Πετραλωνων στον 11το.

Σε συγκριση με περυσι μοιαζει πιο ευκολη η Β παιδων. . .
Νομίζω πως θα ανέβει η ΑΕΚ,παρότι είναι χειρότερη από την περσινή ομάδα.

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά μακριά από τραυματισμούς.

στον 10ο νικηφορος...
gavronick
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΟΙ ΑΡΚΤΟΥΡΟΙ - ΦΙΛΟΘΕΗ 30 - 53
bros
QUOTE (qwert123 @ Sep 28 2016, 13:32 ) *
Σπορτινγκ-Παπαγος 45-56 με ενα παιδι τον Παπανικολαου που εβλεπε το καλαθι σαν βαρελι με 6 τριποντα και 24 ποντους γενικα.


Εχτες αυτο το παιδακι 14 με τρια τριποντα...τοχει?....ξερει καποιος κατι?
qwert123
QUOTE (bros @ Oct 5 2016, 19:51 ) *
Εχτες αυτο το παιδακι 14 με τρια τριποντα...τοχει?....ξερει καποιος κατι?


Οπως πολλα αλλα παιδια σε αυτη την ηλικια κατι εχουν αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για να πουμε πιο συγκεκριμενα πραγματα,αν και στο Παπαγου υπαρχει στο παμπαιδικο αλλο ενα παιδι,ο Βαλιωτης,ασσοδυο ψηλο και με πολυ μυαλο.
Και τα δυο εχουν δουλεψει υπο τη καθοδηγηση του Κοουτς Στεφανακη ο οποιος αυτη τη στιγμη βρισκετε στις ακαδημιες του Δουκα,και πιο παλια εχει παρει και πρωταθλημα ως πρποπονητης με τον πανιωνιο στο παιδικο η στο εφηβικο.
qwert123
Sorry Βαλιωτης παιδικο.
qwert123
Με Σπυρογλου και Ζαρκαδουλα δεν νομιζω να την πατησει οπως περυσι η ΑΕΚ,τουλαχιστον φετος θα περασει ευκολα στην επομενη φαση.
gavronick
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ 26 - 49
qwert123
ΑΟ ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ-ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ Ντερμπακι 38-41
gavronick
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 39 - 31
gavronick
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΓΚΡΑΒΑ 30 - 68
Flinafim
Συγχρητηρια πολλα στην Αναγγεννηση Πετραλωνων για την τεραστιας σημασιας ΣΥΝΤΡΙΒΗ της ΑΕ Γκραβας Πατησιων.....114-6!!!!!!!!
Φοβερη επιτυχια....και εις ανωτερα....
Υ.Γ μην ακουτε το ρητο που λεει οτι οποιος προσπαθει να εξευτελισει καποιον, εξευτελιζεται πολλαπλασια ο ιδιος....δεν αφορα εσας...
erasitexnis
QUOTE(Flinafim @ Nov 8 2016, 13:58 ) *
Συγχρητηρια πολλα στην Αναγγεννηση Πετραλωνων για την τεραστιας σημασιας ΣΥΝΤΡΙΒΗ της ΑΕ Γκραβας Πατησιων.....114-6!!!!!!!!
Φοβερη επιτυχια....και εις ανωτερα....
Υ.Γ μην ακουτε το ρητο που λεει οτι οποιος προσπαθει να εξευτελισει καποιον, εξευτελιζεται πολλαπλασια ο ιδιος....δεν αφορα εσας...

Διόρθωση και συμπλήρωση (11ος όμιλος)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 119 – 4
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 114 - 6

Κατακριτέο ασφαλώς, αλλά το 3ο κριτήριο ισοβαθμίας (συνολικό goal average), ενισχύει τέτοιες διαθέσεις. Η ΕΣΚΑ οφείλει να προβλέπει.

QUOTE(erasitexnis @ Nov 8 2016, 16:53 ) *
Διόρθωση και συμπλήρωση (11ος όμιλος)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 119 – 4
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. - ΑΕ ΓΚΥΖΗ ΠΟΛΥΓ. 114 - 6

Κατακριτέο ασφαλώς, αλλά το 3ο κριτήριο ισοβαθμίας (συνολικό goal average), ενισχύει τέτοιες διαθέσεις. Η ΕΣΚΑ οφείλει να προβλέπει.


Φανταστείτε να κατηγορηθεί η ομάδα του Γκύζη ότι χαρίστηκε σε μια από τις δύο αμάδες !!!!
gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΟΙΩΝΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 28 - 45
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΖΕΥΣ ΕΡΥΘΡΟΥ 36 - 40
gavronick
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΝΕΟΙ ΒΥΡΩΝΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 21 - 46
gavronick
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΡΕΠΟ
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΝΕΟΙ ΑΡΚΤΟΥΡΟΙ 54 - 32
George Pag
Καλησπέρα από ένα νέο μέλος και καλές γιορτές σε όλους!!!
Έχω παρακολουθήσει στο παρελθόν το συγκεκριμένο forum αλλά δεν μπορώ να ισχυριστώ ότι είμαι τακτικός αναγνώστης. Παρόλα αυτά εγγράφηκα σήμερα για να αναφέρω κάτι που μου έκανε εντύπωση...
Χθες, Κυριακή το μεσημέρι, είχα επισκεφθεί μια συνεργάτιδα στο σπίτι της στο Γέρακα για φαγητό. Ο γιός της λοιπόν, με τράβηξε να πάμε στο κλειστό γήπεδο του Γέρακα να δούμε ένα αγώνα του παιδικού της ομάδας του Γέρακα, γιατί έπαιζαν κάποιοι φίλοι του και ξέροντας ότι είμαι ... λάτρης του μπάσκετ και έχω ασχοληθεί και με τις ακαδημίες τοπικής ομάδας (πριν αρκετά χρόνια βέβαια , όταν τα δικά μου παιδιά έπαιζαν στα παιδικοεφηβικά της ΕΣΚΑΝΑ). Το παιχνίδι τω ομάδων είναι κάτι που δεν χρειάζεται να ασχοληθεί κανείς, ένα κλασικό παιχνίδι τοπικών ομάδων, (δεν έδειχναν να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στα επίπεδα τους) στις οποίες η μία ομάδα ήταν καλύτερη από την άλλη και νίκησε άνετα (Γέρακας). Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν η συμπεριφορά των οπαδών-γονέων της φιλοξενούμενης ομάδας, στους οποίους διέκρινα πολύ λανθασμένες συμπεριφορές. Συγκεκριμένα είδα τους γονείς, καμιά δεκαριά άτομα καθήμενους σε παρεάκι, να διαμαρτύρονται από το 1ο (κυριολεκτικά) δευτερόλεπτο στον διαιτητή (ο οποίος σφύριξε μια χαρά) ότι τους αδικεί, επιδοκίμαζαν έντονα τα παιδιά τους στις καλές τους προσπάθειες αλλά και τα αποδοκίμαζαν το ίδιο έντονα στις κακές τους προσπάθειες, έδιναν ...τεχνικές συμβουλές κατά την διάρκεια του αγώνα (κάντε τα σκρινάκια !!!, πήγαινε στο κέντρο της ρακέτας !!! παίξτε τρίγωνο !!!) και τέλος άκουσα (και δεν είμαστε δίπλα τους αλλά στην άλλη μεριά κοντά στον πάγκο του Γέρακα) αρνητικά σχόλια για τον προπονητή της ομάδας τους, ώσπου κάποια στιγμή όταν αυτός ζήτησε να μην διαμαρτύρεται η κερκίδα στον διαιτητή είδα ένταση και μάλιστα κάποιος εκ των γονέων του φώναξε να ασχολείται με τους παίκτες του και όχι με τους γονείς !!! Κατόπιν του επεισοδίου, τα πράγματα ηρέμησαν, αλλά μετά το σφύριγμα της λήξης ήταν προφανές ότι υπήρχε ένταση στην ομάδα και διέκρινα (μάλλον) τον ίδιο γονέα να διαμαρτύρεται σε άτομο (προφανώς) του συλλόγου, ότι ο προπονητής δεν μπορεί να του απαγορεύσει να φωνάζει στο παιδί του ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ …!!! Επειδή έχω ασχοληθεί όπως προανέφερα με αντίστοιχες ηλικίες, πριν από κάποια χρόνια, γνωρίζω από τον εαυτό μου πρώτα, ότι όλοι οι γονείς είμαστε ‘εν δυνάμει προπονητές' και ‘ξέρουμε’ καλύτερα το καλό του παιδιού μας από τον προπονητή...!!! Έχω ακούσει παράπονα από γονείς ότι τα παιδί τους πρέπει να παίζουν περισσότερο (κλασικό παράπονο), ότι ο προπονητής δεν είναι καλός (γιατί δεν βάζει τα παιδί μου να παίξει περισσότερο), ότι το παιδί μου είναι καλύτερο από το άλλο (οπότε γιατί το άλλο παίζει περισσότερο), έχω ακούσει παράπονα για το σύστημα προπόνησης, για το σύστημα άμυνας ή επίθεσης, ακόμη και για το ...χρώμα των εμφανίσεων της ομάδας ...αλλά για να είμαι ειλικρινής πρώτη μου φορά ακούω για παράπονο επειδή κάποιος γονέας θέλει να φωνάζει συμβουλές στο παιδί του κατά την διάρκεια του αγώνα !!! Δηλαδή οι γονείς (ας πούμε μάνα-πατέρας Χ 10 παίκτες στο παρκέ = 20 άτομα !!!) της εκάστοτε αναμέτρησης θα πρέπει (αν το επιθυμούν) να βρίσκονται δίπλα στους πάγκους και να φωνάζουν όλοι στα παιδιά τους ?!?!?! Με την ίδια λογική (αν το επιθυμούν) μπορούν να μπουν στην τάξη του σχολείου και να κάνουν υποδείξεις στα δικά τους παιδιά???
Φίλοι γονείς ότι έχετε να πείτε στον προπονητή, του το λέτε ΙΔΙΑΤΕΡΩΣ μετά την λήξη του αγώνα ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΑΣ, δεν κατηγορείτε τον προπονητή ή τον δάσκαλο ή τον διαιτητή μπροστά στο παιδί σας γιατί του δίνεται έτοιμη δικαιολογία.
Τον συγκεκριμένο προπονητή της συγκεκριμένης ομάδας δεν τον γνωρίζω αλλά μου φάνηκε μια χαρά (το ίδιο και αυτός του Γέρακα παρεπιμπτόντος), νέοι άνθρωποι χωρίς ιδιαίτερες εξάρσεις και θεατρινισμούς να προσπαθούν να μάθουν πέντε πράγματα στα παιδάκια και κυρίως να τους μάθουν να σέβονται τον εαυτό τους και την ομάδα, πράγμα που σίγουρα δεν θα μάθουν από τους γονείς τους. Απόδειξη, ότι ήδη διέκρινα σε κάποια παιδιά της ομάδας να ασχολούνται ιδιαίτερα με την διαιτησία και να έχουν κάπως έντονες αντιδράσεις.
Τέλος θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη από όσους με διάβασαν για το μεγάλο σχόλιο, αλλά μου έκανε εντύπωση ότι σήμερα, το 2016 υπάρχουν άνθρωποι που επιλέγουν να στείλουν το παιδί τους σε ένα ομαδικό άθλημα, μην ξέροντας ουσιαστικά γιατί ή θέλοντας να ξεπεράσουν τα δικά τους συμπλέγματα.
ak11596
Λυπηρά τα όσα αναφέρονται στο παραπάνω post.... και το χειρότερο είναι ότι ....δυστυχώς σε πολλούς (αν όχι σε όλους μας) δεν προκαλούν έκπληξη ...!!!
Τέλος πάντων, για να διασκεδάσω λίγο της εντυπώσεις να αναφέρω ότι είδα και εγώ ένα παιχνίδι (και μάλιστα ντέρμπι 1ος εναντίον 2ου !!!) για τον 17ο όμιλο της Β' κατηγορίας παίδων ΕΣΚΑ, μεταξύ των ομάδων των Εκπαιδευτηρίων ''Ο ΠΛΑΤΩΝ' (Β΄ομάδα) και της Πεντέλης, το Σάββατο 17/12 στο Ολύμπιο. Ο αγώνας έληξε 68-62 υπέρ της ομάδας του Πλάτωνα και ήταν ωραίο παιχνίδι σε πολλά επίπεδα.
Ο αγώνας ήταν μεταξύ δύο εκ των καλύτερων ομάδων του ομίλου (πρώτος στη βαθμολογία του ομίλου εναντίον δεύτερου), είχε ενδιαφέρουσα εξέλιξη, παίχτηκε καλό μπάσκετ και από της δύο ομάδες, υπήρξαν παίκτες που ξεχώρισαν και από τις δύο ομάδες (δικαίως κάποια παιδιά και από τις δύο ομάδες έχουν επιλεχθεί να συμμετέχουν στο αναπτυξιακό τουρνουά της ΕΣΚΑ στο Καρπενήσι κατά την διάρκεια των γιορτών), ωραία η ατμόσφαιρα στο γήπεδο με έντονη συμμετοχή της κερκίδας (χωρίς ασχήμιες) κατά την διάρκεια του παιχνιδιού (βέβαια μου πήραν λίγο τα αυτιά οι κόρνες... είμαι και κάποιας ηλικίας !!!), κανένας δεν ασχολήθηκε με τους διαιτητές και τέλος και δύο κόουτς (Σγουρίτσας και Μανιάτης) έδωσαν παράδειγμα fair play και αθλητικού πνεύματος, για παράδειγμα όταν ο ένας έβαλε, προς το τέλος, κάποια παιδάκια που είχαν παίξει λιγότερο και είναι πιο χαμηλά στο ροτέισον της ομάδας, ''απάντησε'' ο άλλος βάζοντας ίδιου επιπέδου παιδάκια. Νίκησε δίκαια ο ομάδα του Πλάτωνα (παιδιά γενν. 2002) αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις και ελπίδες για το μέλλον, ενώ και η Πεντέλη έδειξε καλά στοιχεία, αλλά κυρίως και οι δύο έδειξαν σε μένα που είμαι τρίτος, ότι ''τρέχουν'' υγιή προγράμματα αθλητισμού που σκοπό έχουν, πρώτα να μάθουν τα παιδιά να αγαπούν το μπάσκετ, να σέβονται το εαυτό τους και τους υπολοίπους και κατόπιν όλα τα ...άλλα !!!
gavronick
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 40 - 19
storm2
Τρείς αγωνιστικές πριν το τέλος της Α φάσης οι πρώτες ομάδες στην βαθμολογία των ομίλων είναι:
ΑΕΚ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ, ΓΑΟΚ, ΠΛΑΤΩΝ, ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ, ΕΣΚΔ ΙΩΝΙΑΣ, ΒΡΗΛΙΣΣΙΑ, ΑΝΟΙΞΗ, ΕΥΝΙΚΟΣ, ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, ΑΡΙΩΝ, ΑΚΑΔ.ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ, ΚΟΛΩΝΟΣ, ΜΕΛΙΣΣΙΑ

Αν και είναι νωρίς, ξέρουμε φαβορί για άνοδο;

Ακούγεται ΑΕΚ , Πλάτων , ΓΑΟΚ...
Flinafim
Αντί για ΓΑΟΚ θα έβαζα Βριλήσσια και Μελίσσια...παίζουν ρόλο και οι διασταυρώσεις που ειναι καπως πονηρές...και μην ξεχνάμε τα νοκ άουτ παιχνίδια...σε ενα ματς γινονται ολα...ενας τραυματισμός μια ασθένεια και παει περίπατο η χρονια...
storm2
QUOTE (Flinafim @ Jan 18 2017, 19:03 ) *
Αντί για ΓΑΟΚ θα έβαζα Βριλήσσια και Μελίσσια...παίζουν ρόλο και οι διασταυρώσεις που ειναι καπως πονηρές...και μην ξεχνάμε τα νοκ άουτ παιχνίδια...σε ενα ματς γινονται ολα...ενας τραυματισμός μια ασθένεια και παει περίπατο η χρονια...

σωστες οι επισημανσεις σου για τις διασταυρωσεις και τα νοκ αουτ παιχνιδια.
παρολα αυτα καποια φαβορι νομιζω μπορουν να δωσουν και οι υπολοιποι. θα ειχε πλακα να βγει ζευγαρι αεκ-πλατων. smile.gif
Flinafim
QUOTE (storm2 @ Jan 18 2017, 20:44 ) *
σωστες οι επισημανσεις σου για τις διασταυρωσεις και τα νοκ αουτ παιχνιδια.
παρολα αυτα καποια φαβορι νομιζω μπορουν να δωσουν και οι υπολοιποι. θα ειχε πλακα να βγει ζευγαρι αεκ-πλατων. smile.gif

Θα ηταν κρίμα να εξοντωθούν μεταξύ τους!!!!ετσι οπως ειναι οι διασταυρώσεις διαμορφωμένες πάντως δεν φαινεται να συναντιούνται...να σου πω την αμαρτία μου θα ήθελα ενα ζευγάρι μιας απο τις δυο με μια πρωτοπόρο που ταπεινώνει πεισματικά και σταθερά τους αδύναμους αντιπαλους της με διαφορές γύρω στους 100 σε εναν πολυ αδύναμο όμιλο...payback time....
storm2
Στην δεύτερη φάση δεν θα διασταυρωθούν, αλλά στην στην τρίτη μπορεί αφου θα γίνει κλήρωση

Από την προκήρυξη: Γ’ΦΑΣΗ/ Οι 15 ομάδες Παίδων που θα προκριθούν, κατόπιν κλήρωσης θα αγωνιστούν σε αγώνες ΝΟΚ ΑΟΥΤ σε ουδέτερα γήπεδα .(βλ. συνημμένο πίνακα 3) .

Αναλυτικά τα ζευγάρια και η προκήρυξη υπάρχει εδώ
gavronick
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 41 - 26
dream04
QUOTE (storm2 @ Jan 22 2017, 19:27 ) *
Στην δεύτερη φάση δεν θα διασταυρωθούν, αλλά στην στην τρίτη μπορεί αφου θα γίνει κλήρωση

Από την προκήρυξη: Γ’ΦΑΣΗ/ Οι 15 ομάδες Παίδων που θα προκριθούν, κατόπιν κλήρωσης θα αγωνιστούν σε αγώνες ΝΟΚ ΑΟΥΤ σε ουδέτερα γήπεδα .(βλ. συνημμένο πίνακα 3) .

Αναλυτικά τα ζευγάρια και η προκήρυξη υπάρχει εδώ


Μήπως γνωρίζεις γιατί άλλαξε η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ για τη Γ φάση;;;
Η ΕΣΚΑ είχε δέντρο διασταυρώσεων.
gavronick
16η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΓΚΡΑΒΑ - ΦΙΛΟΘΕΗ 60 - 37
storm2
QUOTE (dream04 @ Jan 29 2017, 14:14 ) *
Μήπως γνωρίζεις γιατί άλλαξε η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ για τη Γ φάση;;;
Η ΕΣΚΑ είχε δέντρο διασταυρώσεων.

Δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι και για ποιον λόγο.
Και τώρα πάντως δέντρο διασταυρώσεων υπάρχει στην Γ Φάση...
http://eska.gr/wp-content/uploads/2016/09/...Π-2016-17.docx

Τώρα που είμαστε 1 αγωνιστική πριν το τέλος του Α Γύρου, φαβορί για άνοδο υπάρχουν;
Flinafim
QUOTE (storm2 @ Jan 30 2017, 17:00 ) *
Δεν γνωρίζω αν έχει αλλάξει κάτι και για ποιον λόγο.
Και τώρα πάντως δέντρο διασταυρώσεων υπάρχει στην Γ Φάση...
http://eska.gr/wp-content/uploads/2016/09/...Π-2016-17.docx

Τώρα που είμαστε 1 αγωνιστική πριν το τέλος του Α Γύρου, φαβορί για άνοδο υπάρχουν;

Έχει αλλάξει....υπήρχε αλλη προκήρυξη η οποία όριζε απο πριν τις διασταυρώσεις...τι εγινε ,ποτε και γιατι ειναι τελείως άγνωστο...κατι πήρε το αυτί μου για παράπονα που οδήγησαν σε αλλαγη...ελπιζω να μην ισχύει...αν ισχύει ´εχουμε ευνοιοκρατικες παρεμβάσεις που σηματοδοτούν και συνεχεια!!!!
Flinafim
ΑΕΚ,Πλατων,Μελίσσια,Βριλήσσια,ΓΑΟΚ,Νεα Ιωνια,Πανελλήνιος...
Υ.Γ ωραίο και δυνατό φιλικό εμαθα σήμερα μεταξύ ΑΕΚ-Πανιωνίου με νίκη της πρώτης...
Απαντηση στον storm.....
Gkos
QUOTE (Flinafim @ Jan 30 2017, 23:41 ) *
Έχει αλλάξει....υπήρχε αλλη προκήρυξη η οποία όριζε απο πριν τις διασταυρώσεις...τι εγινε ,ποτε και γιατι ειναι τελείως άγνωστο...κατι πήρε το αυτί μου για παράπονα που οδήγησαν σε αλλαγη...ελπιζω να μην ισχύει...αν ισχύει ´εχουμε ευνοιοκρατικες παρεμβάσεις που σηματοδοτούν και συνεχεια!!!!



Εγω δεν εχω καταλαβει τι βλεπω!
Αυτο που ξερω τοσα χρονια ειναι πως ειναι εξρχης γνωστα τα πρωτα σταυρωματα πρωτων δευτερων ομιλων και μετα κληρωση στην επομενη φαση!
dream04
QUOTE (Gkos @ Feb 4 2017, 20:56 ) *
Εγω δεν εχω καταλαβει τι βλεπω!
Αυτο που ξερω τοσα χρονια ειναι πως ειναι εξρχης γνωστα τα πρωτα σταυρωματα πρωτων δευτερων ομιλων και μετα κληρωση στην επομενη φαση!


Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ της Β φάσης όριζε τις διασταυρώσεις 1ων και 2ων των ομίλων.
Η Γ φάση είχε οριστεί σε δένδρογραμμα στο site της ΕΣΚΑ.
ΞΑΦΝΙΚΑ Η Γ ΦΑΣΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΚΛΗΡΩΣΗ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΤΗΣ Β ΦΑΣΗΣ. ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ????
ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΙΔΩΜΕΝ !!!!!!!
Gkos
Μα παντα ετσι γινεται ,αρα κακως φωναζουμε νομιζω (wink.gif

Ξερω οτι υπηρχε ενα διαγραμμα το οποιο ομως ειχε διττη αναγνωση ,αλλοι νομιζαν πως ηδη εχουν βγει τα ζευγαρια ως το τελος αλλα απλα εδειχνε τον τροπο συνεχειας των διαστραυρωσεων χωρις να ομως συγκεκριμενα σταυρωματα.
Κληρωση μετα τα σταυρωματα 1ων-2ων ,αυτο ισχυει μην κανουμε θεμα χωρις λογο.
Αυτο ισχυει και αυτο ειναι το πιο δικαιο !

Και μιας και φτανουμε στο τελος ξερετε τα σταυρωματα ;
1ος 1ου ομιλου με 2ο τελευταιου ομιλου κλπ οπως περυσι;
storm2
ναι gkos τα σταυρωματα στην β φαση ειναι οπως τα περιγραφεις και προκρινονται ( μετα απο νοκ αουτ αγωνα στην εδρα του πρωτου) 15 ομαδες.
Στην συνεχεια γινεται κληρωση για να παρει καθε ομαδα ενα αριιθμο απο 1-15 και μετα ακολουθειται το δεντρο που εχει βγει απο την εσκα. οι αγωνες ολα αυτα περιγραφονται εδω http://eska.gr/?p=24522. Οι αγωνες του δεντρου ειναι νοκ αουτ και γινονται σε ουδετερο γηπεδο.

βλεπω οτι οι περισσοτεροι συμφωνουν για τις 2 (αεκ, πλατων) απο τις 3 ομαδες που θα ανεβουν...
Flinafim
QUOTE (Gkos @ Feb 5 2017, 13:48 ) *
Μα παντα ετσι γινεται ,αρα κακως φωναζουμε νομιζω (wink.gif

Ξερω οτι υπηρχε ενα διαγραμμα το οποιο ομως ειχε διττη αναγνωση ,αλλοι νομιζαν πως ηδη εχουν βγει τα ζευγαρια ως το τελος αλλα απλα εδειχνε τον τροπο συνεχειας των διαστραυρωσεων χωρις να ομως συγκεκριμενα σταυρωματα.
Κληρωση μετα τα σταυρωματα 1ων-2ων ,αυτο ισχυει μην κανουμε θεμα χωρις λογο.
Αυτο ισχυει και αυτο ειναι το πιο δικαιο !

Και μιας και φτανουμε στο τελος ξερετε τα σταυρωματα ;
1ος 1ου ομιλου με 2ο τελευταιου ομιλου κλπ οπως περυσι;

Και γιατι να εχει διττή ανάγνωση και να μην ειναι ξεκάθαρο;;;;το "διττή ανάγνωση" ειναι εναντιον της διαφάνειας...επισης γιατι το άλλαξαν μετα και δεν συνέχισαν με το ιδιο σκίτσο;;;οέο!!!!!
Υ.Γ ´εγω τουλαχιστον δεν φωνάζω...απλως επισημαίνω....🤓
Gkos
Το αλλαξαν για να μην εχει διττη wink.gif
Στο λεω απο εμπειρια γιατι ο ενας το διαβαζε αλλιως και ο αλλιως διαφορετικα wink.gif
dream04
QUOTE (Gkos @ Feb 5 2017, 17:44 ) *
Το αλλαξαν για να μην εχει διττη wink.gif
Στο λεω απο εμπειρια γιατι ο ενας το διαβαζε αλλιως και ο αλλιως διαφορετικα wink.gif


ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ 2 ΑΝΑΓΝΩΣΕΙΣ!!!!!9
ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΡΙΣΙΜΗ ΗΛΙΚΙΑ ( ΕΦΗΒΕΙΑ ) ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ, ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ?????
gavronick
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΟΙΩΝΟΣ 40 - 33
dream04
QUOTE (Flinafim @ Jan 18 2017, 17:03 ) *
Αντί για ΓΑΟΚ θα έβαζα Βριλήσσια και Μελίσσια...παίζουν ρόλο και οι διασταυρώσεις που ειναι καπως πονηρές...και μην ξεχνάμε τα νοκ άουτ παιχνίδια...σε ενα ματς γινονται ολα...ενας τραυματισμός μια ασθένεια και παει περίπατο η χρονια...


ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΣΤΗΝ Α ΠΑΙΔΩΝ?????
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 7-8 ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ Α ΠΑΙΔΩΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΠΕΦΤΕΙ Ο ΑΜΥΝΤΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΥΓΗ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ!!!!
storm2
η αληθεια ειναι οτι για να σταθεις στην α κατηγορια οταν ανεβεις, χρειαζεται ενισχυση. (δες το νεοφωτιστο ντηρι φετος)
dream04
QUOTE (storm2 @ Feb 11 2017, 23:34 ) *
η αληθεια ειναι οτι για να σταθεις στην α κατηγορια οταν ανεβεις, χρειαζεται ενισχυση. (δες το νεοφωτιστο ντηρι φετος)

ΑΡΑ ΟΙ ΔΥΝΑΤΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΙΔΩΜΑΖΩΜΑ ΜΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ Κ.Λ.Π ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΟΤΙ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2 ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ!!!!!
Flinafim
QUOTE (dream04 @ Feb 11 2017, 21:19 ) *
ΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΘΕΙ ΑΞΙΟΠΡΕΠΩΣ ΣΤΗΝ Α ΠΑΙΔΩΝ?????
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ 7-8 ΚΛΑΣΣΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΤΗΣ Α ΠΑΙΔΩΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ.
ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΦΕΤΟΣ ΠΕΦΤΕΙ Ο ΑΜΥΝΤΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗ ΦΥΓΗ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ!!!!

Φέτος οι ταχύτητες ηταν 4 πάντως...για του χρόνου το βλέπω πολυ αμφίρροπο...θα εξαρτηθεί απο μεταγραφές κυριως ψηλών εκτος Αττικης.Ηδη φέτος ομαδα της Β σε φιλικά νίκησε ολες τις ομαδες της Α που έπαιξε απο την τριτη θεση και κατω...αυτο κατι λεει!!!Παντως ευνοούνται ομαδες που συνεργάζονται με σχολεια....προβλέπω ´ομως του χρόνου οι παραδοσιακές δυναμεις να δυσκολεύονται παρά πολυ!!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.