Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βραβεία Fantasο-κατινιές 2013
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Games (NBA Fantasy Leagues)
sacarame



Όπως πολλοί θα είδατε, ποσταρίστηκαν τα βραβεία του φόρουμ για το 2013. Σκέψη μας ήταν πως η λίγκα μας αξίζει να έχει και αυτή τα δικά της βραβεία. Οπότε είπαμε να το κάνουμε πράξη για φέτος καθώς πιστεύουμε ότι θα βγουν διαμάντια από όλους μας...

Τα βραβεία φάνταζι λοιπόν αφορούν όλο το έτος 2013. Αυτό πρακτικά σημαίνει πως ενώνει το μισό της περσινής σεζόν με το φετινό δίμηνο. Άρα σε αυτό μπορούν να συμμετέχουν χρήστες που έπαιξαν πέρσι αλλά για κάποιο λόγο δεν είναι φέτος, ή χρήστες που συμμετέχουν φέτος για πρώτη φορά.

Η διορία θα είναι κι εδώ μέχρι τις 15 γενάρη. Κάθε owner μπορεί να ποστάρει μέχρι 3 υποψηφιότητες σε κάθε κατηγορία...Και οι κατηγορίες είναι οι εξής...

1) Best owner
2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop
3) Ο γκρίνιας
4) O κλέφτης
5) Ο ψείρας
6) Most aggressive add/dropper
7) Worst negotiator
8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ
9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ
10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....
11) Best trader


και βραβείο Φάνταζι στιγμή γενικό που δίνει ο καθείς όπου θέλει με αιτιολογηση..

Ψαχτείτε λοιπόν, ξεσκονίστε τα τεφτέρια σας και βγάλτε τα γούστα σας. Δεν θέλω να δω τίποτα λιγότερο από 15 ποστ ψήφων απόλυτης φανταζοκαλτίλας..Και φυσικά θα ακολουθήσουν και τα ανάλογα σχόλια.Βγάλτε τα μαχαίρια σας, και πείτε ό,τι δεν έχουμε πει εδώ και 5 χρόνια στο φάνταζι....

Δίνεται και λινκ περσινής λίγκας...Season 2012-13
j-kidd13
Μου αυτοαπονεμω τα 5 και 7(το ισομοιραζομαι μαλλον με καποιους...tongue.gif)
sacarame
Να πω ότι το τόπικ θα λειτουργήσει και πιλοτικά, ώστε αν μας αρέσει να το καθιερώσουμε στο τέλος κάθε φανταζιακής σέζον...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 20 2013, 00:50 ) *
1) Best owner
2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop
3) Ο γκρίνιας
4) O κλέφτης
5) Ο ψείρας
6) Most aggressive add/dropper
7) Worst negotiator
8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ
9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ
10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....
11) Best trader


και βραβείο Φάνταζι στιγμή γενικό που δίνει ο καθείς όπου θέλει με αιτιολογηση..


Νομιζω να μπορω να ποσταρω μερικες υποψηφιοτητες.

3)οι 3000 ποντοι που εχασε ο σπαιστα απο το Rondo του δινουν μια υποψηφιοτητα
6)δε νομιζω να υπαρχει καν συναγωνισμος εδω, ο βρικολακας με το avatar του Στιβ(ενας ειναι ο Στιβ) ειναι μια κατηγορια μονος του
7)μια υποψηφιοτητα για το sarounas που δε βρισκοταν σχεδον ποτε για διαπραγματευση(φετος ειναι παρων ομως) και μια για τον thrylos που δεν κανει καθολου ανταλλαγες. peace.gif
10)ο Curry δεν ειχε κανει ενα 100αρι περσι?

βραβειο fantasy στιγμη: η υπογραφη του commissioner για τον Tyrus Thomas και η στηλη μου "ο τραυματιας της ημερας". Αν η μονιμη παρουσια του Felton στη στηλη "ο μαλακας της ημερας" ηταν στο 2013, τη βαζω κι αυτη.
sarounas
φανταζιακά ποστ έχουν γίνει πάρα πολλά που έχουν μείνει στην ιστορία, πάντως το κορυφαίο σκηνικό πρέπει να ήταν πριν από μια 5ετία περίπου με τα θρυλικά κράνη προσομοίωσης παιχνιδιού. Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα ποιος δούλευε ποιον smiley.gif

όσον αφορά τους trader προσωπικά νομίζω πώς ο μόρισον έχει αποδείξει πως είναι ο πιο τίμιος από όλους και εύκολα έρχομαι σε συμφωνίες μαζί του χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πώς και αρκετοί άλλοι δεν είναι τίμιοι peace.gif

σαν χειρότερο διαπραγματευτή θα έβαζα τον Spysta που έχει μια μανία να υποβιβάζει τους παίκτες του αλλου και να εκθειάζει τους δικούς του. Τώρα τελευταία έχει διορθωθεί αρκετά αλλά πιο παλιά ήταν ανυπόφορος torture.gif

καλύτερο χρήστη θα έβαζα τον Πιρς. Δύσκολο να πιαστεί αδιάβαστος σε οτιδήποτε σχετικό με την λίγκα και όχι μόνο για την ομάδα του

γκρινιάρηδες είμαστε πάρα πολλοί, δεν μπορώ να επιλέξω. Πάντως θυμάμαι επικό ποστ του Μανού μετά από από γκρίνιες στο ξεκίνημα της σεζόν. "Καλά ρε πόσο Μπαναώτηδες είστε ρε" laugh.gif
ακόμη το σκέφτομαι και γελώ...

από τα σκορ πάντα είχα απορία γιατί τότε δεν παίζαμε φάνταζι τί σκορ είχε ο Κόμπε όταν έβαλε την 81άρα στο Τορόντο

αυτά τα ολίγα από μένα...


T.W.Is.M.
QUOTE(sarounas @ Dec 20 2013, 22:16 ) *
φανταζιακά ποστ έχουν γίνει πάρα πολλά που έχουν μείνει στην ιστορία, πάντως το κορυφαίο σκηνικό πρέπει να ήταν πριν από μια 5ετία περίπου με τα θρυλικά κράνη προσομοίωσης παιχνιδιού. Βέβαια ποτέ δεν κατάλαβα ποιος δούλευε ποιον smiley.gif

όσον αφορά τους trader προσωπικά νομίζω πώς ο μόρισον έχει αποδείξει πως είναι ο πιο τίμιος από όλους και εύκολα έρχομαι σε συμφωνίες μαζί του χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πώς και αρκετοί άλλοι δεν είναι τίμιοι peace.gif

σαν χειρότερο διαπραγματευτή θα έβαζα τον Spysta που έχει μια μανία να υποβιβάζει τους παίκτες του αλλου και να εκθειάζει τους δικούς του. Τώρα τελευταία έχει διορθωθεί αρκετά αλλά πιο παλιά ήταν ανυπόφορος torture.gif

καλύτερο χρήστη θα έβαζα τον Πιρς. Δύσκολο να πιαστεί αδιάβαστος σε οτιδήποτε σχετικό με την λίγκα και όχι μόνο για την ομάδα του

γκρινιάρηδες είμαστε πάρα πολλοί, δεν μπορώ να επιλέξω. Πάντως θυμάμαι επικό ποστ του Μανού μετά από από γκρίνιες στο ξεκίνημα της σεζόν. "Καλά ρε πόσο Μπαναώτηδες είστε ρε" laugh.gif
ακόμη το σκέφτομαι και γελώ...

από τα σκορ πάντα είχα απορία γιατί τότε δεν παίζαμε φάνταζι τί σκορ είχε ο Κόμπε όταν έβαλε την 81άρα στο Τορόντο

αυτά τα ολίγα από μένα...



Μικροτερο σκορ απ οτι νομιζουμε θα ειχε. Πρεπει να ειχε βγαλει ολο το ματς χωρις ασιστ.
Να προσθεσω οτι μετα τις πρωτες μου σεζον που οι ανταλλαγες κατεληγαν σε ζημια και εγινα πιο σφιχτος, ο παιχτης που καταφερα να διαπραγματευτω με μεγαλυτερη επιτυχια ηταν ο Ginobili. Επισης θα συμφωνησω οτι και ο morrison προτεινει γενικως δικαια trades(εξαιρεση ενα Conley για Marcus Thornton που ειχαμε κανει πριν καμια 3ετια και αποδειχτηκε καταστροφη για μενα).
Gravedigger
Αυτό θέλει πολλή σκέψη...!Θα επανέλθω!
Anaz
Aς ριξω κι εγω μερικες υποψηφιοτητες:
1)sacarame/morrison/gravedigger
2)Lance Stephenson(ginobili) αν θυμαμαι καλα, και θυμαμαι και το Larry Sanders(rchos) απο περσι αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ηταν μεσα στο 2013
4)spysta, morrison
5) sacarame
6)ginobili, spysta, morrison
7)thrylos

Σαν best negotiators θα εβαζα τους pierce, morrison
morrison
1) Best owner
Δεν βάζω τον νικητή γιατί εννοείται...Από τους υπόλοιπους:
-Pierce
-Spysta (θα είχε το νο1 αν σε μια άλλη λίγκα είχε καταλάβει το point system πριν το ντραφτ)
-Sacarame
Πολύ καλές ομάδες και οι τρεις τις δύο χρονιές.

2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop

Τοbias από Sheed, Amir από τον υποφαινόμενο πέρσι
Lance από Gino φέτος

Για χειρότερο δεν μου χτύπησε κάτι άσχημα για να το θυμάμαι.

3) Ο γκρίνιας
Nταξ τερελοοοοο...
Αν και με τόσα 40αρια-50αρια-60αρια-75αρια από τον πάγκο μου φέτος μάλλον ετοιμάζομαι να μπω στο παιχνίδι.

4) O κλέφτης
Βαριά κουβέντα αλλά θα πω Duncan21 που θα το εκλάβει σαν κοπλιμάν... tongue.gif

5) Ο ψείρας
Pierce&Sacarame

6) Most aggressive add/dropper
Spysta, Ginobili και εγώ μάλλον. Αν κ έχω πέσει στο δεύτερο μισό του '13.

7) Worst negotiator
Αυτονόητα ο Thrylos. Αν και μάλλον στάθηκα τυχερός από αυτό το στοιχείο, του έδινα Harden+Vucevic για Love πέρσι στις αρχές.
Επίσης Spysta μου την σπάει όταν έρχεται καθαρά για την καβλάντα και πετάει προτάσεις που και οι δυο ξέρουμε ότι δεν ισχύουν.

8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ
Δεν ξέρω, δεν έγινε τίποτα τρελό αλλά λατρεύω δασκαλίστικο ύφος Κουτς όταν ποστάρει στο τόπικ της D-League.

9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ

Θα πω τα δικά μου που τα θυμάμαι...

Πέρσι,
Hickson για Ariza, Booker
Harden, Vuc, Ariza για Iggy,Noah, Derrick Williams τα καλύτερα.

Pau για Vuc, Tristan το χειρότερο.


10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....

Δεν θυμάμαι με τον βομβαρδισμό πληροφοριών καθημερινά. Θα πω το 76 του JJ από τον πάγκο μου μια εβδομάδα πριν.

11) Best trader
Spysta πολύ καλή δουλειά.
Duncan συνήθως μ'αρέσει το σκεπτικό του.
GraveDigger επίσης.

Pierce
1) Best owner Gdigger, Tobias, Morrison
2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop Tobias Harris Aegeansheed - Jeff Green Sacarame- Φέτο ο Stephenson από τον gino
/ Sessions Aegeansheed - Kidd Aegeansheed (σε είχε πιάσει πανικός την πρώτη βδομάδα)
3) Ο γκρίνιας Spysta
4) O κλέφτης Ginobili/Spysta/Jkidd
5) Ο ψείρας Jkidd
6) Most aggressive add/dropper Morrison.
7) Worst negotiator Jkidd
8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ Νομίζω η υπογραφή μου κερδάει, αν και δεν λέει να αυτοπροτείνεσαι.
9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ

Best: Russ sanders - Curry Batum

Worst : James Harden - Reke

10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ.... το επικό μονοψήφιο του Χομπίστα.
11) Best trader Sacarame/Tobias/Rchos


Σαν συνολικό βραβείο, αξίζουν οι εκπομπές θαρρώ.
sacarame
QUOTE(morrison @ Dec 24 2013, 11:40 ) *
Pierce&Sacarame



Έτσι όπως το γραψες ρε Τόνι, ένα L.F.E μας λείπει και δέσαμε.... smiley.gif


Αύριο θα είναι έτοιμα και τα δικά μου...
j-kidd13
1) Best owner:Μοrrison-digger
2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop:Harris απο Κωστη,και δεν θυμαμαι για τον Σαντερς αν τον ειχε σηκωσει απο FA περσυ ο Σταμ
3) Ο γκρίνιας:Spystaman
4) O κλέφτης:Δεν εχω να πω κατι...Ανισες προτασεις θα πω απο Gino-Spysta-Tobias.Και εγω εχω θεση εδω...tongue.gif
5) Ο ψείρας:Στελιος κι εγω...Βασικα ολοι ειμαστε λιγο πολυ.
6) Most aggressive add/dropper:Κλασικα gino-Morrison
7) Worst negotiator:Thrylos και μετα spysta-omar
8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ:
9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ:Μουσιας για Ρεκε....
10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ:Το 65 αρι του Μπερκς φετο....tongue.gif και εναν 101 του Καρι περσυ αν θυμαμαι καλα?
11) Best trader:o Σπυρος εχει κανει καλα τρειντς ανα καιρους
sacarame
1) Best owner

- Gravedigger. Ο νικητής βεβαίως βεβαίως. Με υπομονή και πίστη στο ρόστερ του αλλά και 1-2 σωστές κινήσεις, έκανε μεγάλο ντεμαράζ στο δεύτερο μισό και κέρδισε τελικά στο νήμα.

-Morrison. Ο Αντώνης για μένα έπαιξε πέρσι το παιχνίδι καλύτερα από όλους. Με ένα καλό μεν ντραφτ, αλλά σίγουρα όχι ικανό να τον οδηγήσει στην κορυφή με τη συγκεκριμένη σύνθεση, υπήρξε πολύ δραστήριος σε add/drops και trades, μετατρέποντας ένα ρόστερ για το μέσο περίπου της βαθμολογίας, σε σοβαρότατο contender. Αν δεν είχε κάνει το τελευταίο τρέηντ μαζί μου, ίσως να είχε κερδίσει. Αλλά είναι γνωστό πως you don't mess with the Lazers... 69.gif

- Aegeansheed. Θα μου πεις πώς ψηφίζεις κάποιον για μπεστ owner όταν διάλεξε τον Μαλακαντρέα Μπάινουμ στο 17 του ντραφτ. Κι όμως ο Κωστής κατάλαβε νωρίς το λάθος, ( και να μην το καταλάβαινε δηλαδή ο πάτος της βαθμολογίας δεν του άφηνε πολλά περιθώρια).Μετά από ένα ξεκίνημα που δεν του έκανε τίποτα και πέταγε ό,τι έβρισκε από παίχτη, η στρατηγική του ήταν εξαιρετική. Τσιμπώντας ό,τι FA είχε την υποψία ότι θα δώσει σκορ, έκανε μεγάλο ντεμαράζ μαζεύοντας μια διαφορά χιλιάδων πόντων και κατάφερε να σωθεί στο τέλος.

2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop

Καλύτερο add Lance από Gino, Amir από Morrison, Tobias από Sheed
Χειρότερο drop Kidd από Sheed, και Antic από thrylos7 (Νότη με απογοήτευσες....)

3) Ο γκρίνιας

- Προφανώς ο Mr "αν είχα το Ρόντο γατάκια θα είχα πάρει το διαγαλαξιακό και το σκορ μου θα έφτανε να κερδίσω και την επόμενη χρονιά" spysta.

- T.W.Is.M . Καθημερινή ενημέρωση για τους τραυματίες του, έφτιαξε και την στήλη του "τραυματία της ημέρας". Πολλοί πίστεψαν ότι το κάνει για χαβαλέ, αλλά εγώ διέγνωσα την γκρινιάρικη διάθεσή του.. smiley.gif

-j-kidd13. Και μόνο που τόλμησε να ποστάρει γκρίνια σε μέρα που ο Burks του έδωσε 65 είναι αισχρός και μπάινει αυτόματα στους υποψήφιους.


4) O κλέφτης

-Spysta. Κλασικά 536 προτάσεις με απώτερο και βαθύτερο σκοπό να σε κουρκουτιάνει και τελικά να πατήσεις accept σε κάποια από τις κλεψιμέικες προτάσεις του. Όταν τελικά ζαλιστεί ο ίδιος και προτείνει κάτι καλό και του πεις οκ, αρχίζει τα " Να το δω μωρέ και το βλεπουμε κι αύριο..."

-Ginobili. Ακολουθεί την πολιτική του πουλάω τον παίκτη στο πικ του. Δικαίωμα του προφανώς και καλά κάνει, απλά συνήθως οι προτάσεις του κρύβουν παγίδες.

- j-kidd13. Δικό του σύστημα μέτρησης. Ο Μπρουκ Λόπεζ είναι 38αρης, ο Κάζινς πέρσι ήταν στο 42, τον έδινε στο 45 και κατέληξε στο 36 και άλλες ωραίες στιγμές με τον Άγγελο και αυτό το χρόνο.

5) Ο ψείρας

Για μένα ο ψείρας είναι προσόν σαν κατηγορία. Είναι δηλαδή για αυτόν που δεν αφήνει καμία λεπτομέρεια όταν πρόκειται για τρέηντ ή αντ ή οτιδήποτε.Οπότε από μένα
Pierce, Tobias, Duncan21

6) Most aggressive add/dropper

Morrison, Aegean και Ginobili είναι οι μάστερς του αντ. Ο καθένας δυναμικός με τον τρόπο του, είτε αυτός είναι πάω με την ενημέρωση και το ποτένσιαλ είτε με τη λογική "πέρασε το 22 σκορ και έχει 4 ματς την επόμενη"

7) Worst negotiator

-thrylos7 διότι δεν κάνει καν διαπραγματεύσεις... Νότη ξέρεις τι πρέπει να κάνεις για αυτό.

-TWIsM γιατί του ζητάς ένα παίκτη και σου λέει όχι αυτόν είναι υπαρχηγός της ομάδας μετά το μεγάλο Α-Τζαμιρ και η ομάδα θα χάσει σε πρεστίζ, ο Αντερτέικερ δεν θα αναστηθεί σήμερα κλπ κλπ

-Anaz . Όχι γιατί δεν είναι συζητήσιμος, ίσα ίσα το αντίθετο, απλά από ότι έχω παρατηρήσει, και από ότι μαθαίνω από τις πηγές μου, δεν τον πετυχαίνεις εύκολα για να κάνεις διαπραγματεύσεις.

8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ

1)Tobias παράπονο για ίντριγκες
2) Tobias τη λέει σε rchos
3) Κωστής για τα περί δανεισμών..


9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ

Χειρότερο ΠΡΟΦΑΝΩΣ το Χάρντεν -Ρεκε. Θα μας στοιχειώνει για χρόνια...

Καλύτερο θα συμφωνήσω κι εγώ με το Westbrook Sanders για Curry Batum..

10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....

Να παραθέσω σε αυτό το σημείο ποστ με τα σκορ της περσινής σεζόν. Τα είχε μαζέψει ο Αντώνης εδώ

Φέτος προσωπικά είχα αρκετά μεγάλα σκορ. 90 ο Πολ, 75 ο Ντράμοντ, ο Λιλαρντ σε 2 μέρες κολλητές να κάνει σύνολο 142, αλλά θα κρατήσω το 75 του Τζεφ του Γκρίναρου πέρσι και το τριψήφιο του Κάρι...


11) Best trader

-Pierce . Γιατί έχει μια παγιωμένη στρατηγική στο φάνταζι, και είναι φοβερό το γεγονός ότι καταφέρνει πάντα να την πετυχαίνει.
- Rchos. Γιατί θα κάνει τα τρέηντ του πάντα στο κατάλληλο timing, και πετυχαίνει να κερδίσει στη λεπτομέρεια.
- Spysta. Μόνο και μόνο για τη συχνότητα του να πετυχαίνει τρέηντ. Όχι πάντα καλά βέβαια για την ομάδα του, αλλά ας πάω με την ποσότητα.

Ειδικό βραβείο φάνταζι στον Pierce, για όλο το κομμισιονεριλίκι. Φέτος που τον βοηθάω και είχαμε θέματα με τις αλλαγές στο point system, αλλά και κάποια άλλα θέματα, βλέπω και ότι δεν είναι και το πιο εύκολο να κουμαντάρεις 15 διαφορετικές γνώμες για 1 θέμα και να παίρνεις και την απόφαση στο τέλος...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Dec 26 2013, 16:12 ) *
-TWIsM γιατί του ζητάς ένα παίκτη και σου λέει όχι αυτόν είναι υπαρχηγός της ομάδας μετά το μεγάλο Α-Τζαμιρ και η ομάδα θα χάσει σε πρεστίζ, ο Αντερτέικερ δεν θα αναστηθεί σήμερα κλπ κλπ


Μην πιανεις το ονομα του Undertaker επι (ντι) Ματεο! smiley.gif
spysta
1) Best owner
o Koυλιους γιατι εμεινε στικ του δε πλαν,του βγηκαν μερικες κινησεις και εκανε καλο ντραφτ εξαρχης ..
και Αντουαν διοτι το παλεψε απο την αρχη ως το τελος με αλλαγες trades αντ ντροπς κτλ και πηγε ψηλα
thumbsup.gif thumbsup.gif

2) Καλύτερο add/ Χειρότερο drop
ο Τοbias απο τον Κωστη
ο Lance απο τον Τσαφ ο Sanders απο Σταμ
στα χειροτερα ο Κιντ και ο Σεσσιονς απο Κωστη

3) Ο γκρίνιας
δεν θυμαμαι πολυ διοτι ειχα αναλωθει να σιχτιριζω για Ροντο biggrin.gif (που ΑΝ ηταν οκ θα ημουν champion!!!)
ισως μονο τον Αρη να γκρινιαζει για χομπιστα Ty και Ντερον και τον Πανο που ειχε βεβαια καθε δικιο με τους τραυματισμους που του εβγαιναν .. κατι αλλο δεν μου ρχεται τωρα

4) O κλέφτης
Κουτσοduncan (περασε απο διαφορα σταδια .. αυτα του θυματος ,μετα του θυτη και τωρα του αντικειμενικου γνωστη)
ΑγγελοΚidd (εχει δικο του point system ο Angel)
GinoTσαφ (ωρες ωρες καραφλιαζεις ,αλλες φορες ομως ειναι σωστος. ειναι σε τι φαση θα τον πετυχεις τον Γιανναρο)

5) Ο ψείρας
Σακαρακας .. σου σπαει το πα#π#ρο torture.gif

6) Most aggressive add/dropper
Αντουαν Morrison... νταξει τι να λεμε τωρα. εκνευριστικα λατρεμενος !!!εχει φτιαξει trades και trades απο τετοιες κινησεις
πχ ΑΝ τραυματιστει ο Χ και ο Ψ ειναι ο backup του .. τοτε απλα θα δεις οτι --> RTDR added Ψ
Kωστης επισης κανει κινησεις .. συνηθως του βγαινουν πολυ καλα τα αντ ντροπς .. ειδικα εφετο

7) Worst negotiator
ο Νοτης θα επαιρνε και χρυσο αγαλματιδιο σ αυτη την κατηγορια !!! 6.gif
μεμονομενα
θυμαμαι κατι ωραια του Αρη ..πχ σου λεγε θες τον Χ ?? οκ !! θα παρεις και τον Ψ μαζι ... ρε αντεναχαθειςναχανεσαι σουρουκλεμε!!! shot.gif
του Στελιου που σου λεει .. ναι οκ καλο trade ,να τους δουμε λιγο,να περασουν 2-3 μερες μεχρι την δευτερα που κανουμε τις αλλαγες .. να περασουν και 2-3 χρονια και βλεπουμε.
Αγγελος που επαναλαμβανω .. ειδικα στις αρχες της σεζον εχει δικο του point system. οπως ΚΑΙ ο Τοbias τελευταια
και Sarounas που δεν μπορουσες να τον βρεις ευκολα

8) Καλύτερο φανταζιακό ποστ
δεν το χω τωρα αυτο .. λατρευω οταν τσακωνονται οι Σταμ Κουτς που κανουν σαν κυρατσες και οταν κλαιγεται ο Αγγελος την ημερα που καποιος ΜπερκςΜπουρκςΜπαρκς κανει 60κατι fpts laugh.gif

9) Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ
Καλυτερο -->το δικο μου ,που εδωσα Tyreke για Harden!! βασικα ειναι το καλυτερο trade ολων των εποχων στην λιγκα. ευχαριστωωω icon_headbang.gif
Χειροτερο --> δεν θυμαμαι τωρα

10) Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....
τα 50αρια του f/a Nate περυσι στα στρουμφακια !!


11) Best trader
Gravedigger και Pierce κανουν λιγα trades αλλα καλα.
του morrison συνηθως του βγαινουν
ο duncan το ψαχνει
ο spysta ειναι ο αγαπημενος μου .. ειναι ο wolf of fantasy street. shot.gif
j-kidd13
QUOTE(spysta @ Jan 25 2014, 19:30 ) *
4) O κλέφτης
ΑγγελοΚidd (εχει δικο του point system ο Angel)


Bγαλ'τη σκουφια σου και βαρα με....
Να τα πει κανας αλλος,παει στο διαολο... tongue.gif tongue.gif tongue.gif
duncan21
QUOTE (spysta @ Jan 25 2014, 19:30 ) *
4) O κλέφτης
Κουτσοduncan (περασε απο διαφορα σταδια .. αυτα του θυματος ,μετα του θυτη και τωρα του αντικειμενικου γνωστη)


Κοίτα επειδή χτυπάω συνήθως στο potential κάποιων παικτών οι προτάσεις που στέλνω κρύβουν παγίδες.Αλλά πολλές φορές στέλνω πακέτα με 5+(τουλάχιστον) μονάδες υπέρ του άλλου,μόνο και μόνο για το potential.Συμπερασματικά,δεν είμαι κλέφτης tongue.gif .

Θα επανέλθω με ποστ κάποια στιγμή.
aegeansheed
Fantasy 2012-2013, ένα παιχνίδι για το οποίο θα ήθελα, από τότε που τελείωσε και στο εξής, να μη δίνονται αφορμές που θα με έκαναν να το επαναφέρω στη μνήμη μου.



Σέβομαι ωστόσο τη μαζοχιστική διάθεση κάποιων να γουστάρουν να κραχτούν, οπότε στα όρια της δικής μου ευχαρίστησης (it is called sadism) και του δικού μου μαζοχισμού που θα αναγκαστώ να θυμηθώ σκηνικά και καταστάσεις που καθόλου δε μου αρέσουν, θα το κάνω... So be it.

Θα σχολιάσω, ορίζοντας ξανά την έννοια του κάθε βραβείου, όπως την καταλαβαίνω εγώ και θα εξηγήσω.

Best owner
Συνήθως τον τίτλο του best owner δικαιούται ο πρωταθλητής, ωστόσο πολλές φορές το draft και οι τραυματισμοί δε βοηθούν κάποιον GM να δείξει με την τελική βαθμολογία το πόσο καλά διαχειρίστηκε το διαθέσιμο ρόστερ του. Οπότε θα πάω με τον Κυριάκο εδώ, που και καλό draft έκανε και καλές κινήσεις στη συνέχεια μέχρι το τέλος.

Χειρότερο drop
Ό,τι πήρα στο draft και δεν είχα την υπομονή να συνεχίσω να το πιστεύω. Παίκτες που έδωσαν πολύτιμες λύσεις στους αντιπάλους μου για μικρό ή μεγάλο διάστημα του παιχνιδιού και με έριξαν ακόμα πιο κάτω: Jeff Green, Ramon Sessions, Jason Kidd, Aminu.

Καλύτερο add
Δεν ξεχνώ όμως όλους τους παικταράδες που σήκωσα από τα αζήτητα και με ένα εκπληκτικό ραν στο τέλος παραλίγο να περάσω και τον Άγγελο εκεί που η διαφορά μου από τους από πάνω ανερχόταν σε χιλιάδες πόντους.

Εύφημος Μνεία:
Eric Bledsoe (949 points)
Tobias Harris (803 points)
Lance Stephenson (615 points)
Marco Belinelli (597 points)
Mike James (έβαλα και αυτόν, 230 points)
Jimmy Butler, Avery Bradley, Kyle Korver, Will Barton, κλπ κλπ....

Νομίζω ο Tobias Harris είχε αρρωστήσει πολύ κόσμο με τα τρελο50αρια του τότε, αν σκεφτεί κανείς ότι μερικοί από εμάς τον άκουγαν για πρώτη φορά και δεν πίστευαν σε αυτά που έβλεπαν. Είναι μια αντικειμενική επιλογή για το καλύτερο προσθήκο.

Ο γκρίνιας
Κανονικά δε θα έπρεπε να υπάρχει αυτή η κατηγορία, θα έπρεπε να απονέμεται το βραβείο πριν ξεκινήσει η κάθε χρονιά στον Σταμάτη, ωστόσο για πέρυσι θα το έδινα στον Σπύρο μάλλον, που έριξε την τιτανοατακάρα για τους χαμένους πόντους του Ρόντο.

O κλέφτης
Κλέφτης της χρονιάς μακράν ο Σπύρος που πήρε τον Χάρντεν για ψίχουλα, μπαγιάτικα κιόλας (Ρήκ)

Ο ψείρας
Αυτός που το μελετάει από εδώ κι από εκεί πολύ, του ζαλίζει την Παναγία δηλαδή ε? Πιστεύω πρέπει να πάει στον Αντώνη για πέρυσι, αφού το είχε μελετήσει τόσο πολύ, που είχε το θάρρος να κάνει πρόταση για trade που πίστευε ότι θα κέρδιζε, την προηγούμενη από την τελευταία εβδομάδα, χωρίς να διστάσει να ανακατέψει το ρόστερ και να ρισκάρει, άσχετα με το αποτέλεσμα τελικά.

Most aggressive add/dropper
Εδώ να πω ότι για μένα δεν είναι aggresisive manager κάποιος που βλέπει ένα ξεκάρφωτο 40ροξερωγω άρι και σηκώνει έναν player, που έκανε τη σκοράρα, επειδή ο παίκτης που αντικατέστησε είχε ίλνες ή γέννησε η γυναίκα του και έλειπε ο άλλος. Aggressive είναι αυτός που δε θα κωλώσει να πετάξει τον παίκτη που του δίνει κάποιους πόντους τώρα για να προσθέσει έναν που μπορεί να του δώσει μελλοντικά περισσότερους, αξιολογώντας τραυματισμούς, ενδοομαδικές καταστάσεις και news. Ο manager που θα μυρίσει την εϋνοϊκή φανταζοκατάσταση πριν καταλάβουν οι περισσότεροι τί ακριβώς κάνει εκείνη τη στιγμή. Ο Αντώνης είναι αρκετά καλός σε αυτό.

Worst negotiator
Ας πούμε ο πιο σκληρός διαπραγματευτής καλύτερα. Γενικά δεν το πιέζω ιδιαίτερα για trades, νομίζω ότι όσο και να φτάσαμε κοντά, δεν έκανα ποτέ trade με τον Άρη και αυτό γιατί είναι απόλυτος σε αυτό που έχει στο μυαλό του σχετικά με το ποιους θέλει να διώξει και ποιους να πάρει, αν και μπορεί να τα βρεις στις αξίες. Η επιμονή του να σε κάνει να πάρεις αυτούς που θέλει να διώξει τον κάνει ίσως τον πιο αδυσώπητο manager.

Καλύτερο φανταζιακό ποστ
Αξίζει πάντα μια επανάληψη στο thread αν δε βαριέσαι. Το πρώτο ποστ της χρονιάς με τον Άρη να προϋπαντεί τη νέα χρονιά είναι από τα καλύτερα. Επίσης αυτό του Omar που ξεδιπλώνει χαρισματικά τις εκλεκτές γεύσεις που θα απολαύσει τη βραδιά του draft.

Καλύτερο/χειρότερο τρεήντ
Το καλύτερο trade είναι και το χειρότερο trade και είναι αυτό του Harden για μια χούφτα (μιας που λέμε για Harden και μαλλιά) π*****τριχες (Eric Cartman reference here). Of all time...

Κακό trade ήταν όμως και αυτό που έδωσε τον Harden από τον Σπύρο στον Αντώνη και σχεδόν πήρε πρωτάθλημα από αυτόν μαζί με τον Βούτσε.

Σκορ παίχτη που δεν θα ξεχάσω ποτέ....
Τα πρώτα δύο συνεχόμενα βαρβάτα σκορ του Χάρντεν με τους Ρόκετς. Το λέγαμε ότι θα είναι τουλάχιστον 37-38 αλλά ότι θα μας δείξει από το ξεκίνημα ότι είναι top-5 παίκτης ήταν σοκαριστικό για τους άλλους. Μεμονομένα σκορ δε θυμάμαι, είχα πει στον Σακαράκα, να κάνουμε τα βραβεία με το που λήγει η φαντασοχρονιά για να είναι πιο έντονο όλο αυτό.

Best trader
Τί να λέμε τώρα...Ο Σπύρος στην τελική 9άδα που κατέβασε είχε έναν!!!! μόνο παίκτη από το draft που είχε κάνει, που και αυτός μάλιστα είχε φύγει σε άλλο trade, για να καταλήξει τελικά πίσω στο στρουμφολιμάνι της καρδιάς του (Tyreke Evans). Ένας είναι ο trader, μόνο που από την υπερβολική του διέγερση να τρεηντάρει πολλές φορές σε τρελένιηει όταν ζητάει τη γνωμάρα σου!

Κλείνοντας θα μου επιτρέψετε να προσθέσω και μια κατηγορία που δεν υπάρχει, αυτή του Χειρότερου draft pick, για να καταραστώ και να διαολοστείλω για πάντα αυτή τη φαντασοχρονιά στα τάρταρα: Andrew Bynum --> (Τo Ηell ρε!)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.