Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός - Επικαιρότητα 2011-12
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
pete7
http://www.thrylos.gr/basket/article/14900...s-kleiza-video/
kill bill σαν κλειζα
berry
εντυπωσιακος ο πριντ , δεν νομιζετε ? αυτος θα πρεπε να ειναι το βασικο μας 4αρι και οχι ο χαρλεας

Click to view attachment
tzagasdog
έκανε εκπληκτικό παιχνίδι με τον Κολοσσό μιλάμε εμπαιναν τα πάντα.
Nuntius
Όντως εναντίον Κολοσσού ήταν η πιο αξιόπιστη λύση από τα 6,75. Πάντως, έχω την εντύπωση πως το starting line-up δεν λέει τίποτα στον Ίβκοβιτς και πως τον θεωρεί βασικό σε γενικές γραμμές (άσε που τον Άντιτς τον υπολογίζει για 5άρι).
berry
QUOTE(Nuntius @ Nov 27 2011, 15:08 ) *
Όντως εναντίον Κολοσσού ήταν η πιο αξιόπιστη λύση από τα 6,75. Πάντως, έχω την εντύπωση πως το starting line-up δεν λέει τίποτα στον Ίβκοβιτς και πως τον θεωρεί βασικό σε γενικές γραμμές (άσε που τον Άντιτς τον υπολογίζει για 5άρι).


καλα ναι μαλλον εχεις δικιο , απλα εννοουσα οτι θα πρεπε να χει σαφως παραπανω χρονο συμμετοχης ιδιως στην ευρωλιγκα που ο σκοπιανος εχει λιγο παραπανω
Nuntius
QUOTE (berry @ Nov 27 2011, 15:16 ) *
καλα ναι μαλλον εχεις δικιο , απλα εννοουσα οτι θα πρεπε να χει σαφως παραπανω χρονο συμμετοχης ιδιως στην ευρωλιγκα που ο σκοπιανος εχει λιγο παραπανω


Ο Πρίντεζης δεν μένει έξω για τον Άντιτς. Ο Πρίντεζης μένει έξω για τον Χάινς. Όταν παίζει ο Χάινς πρέπει να έχεις αναγκαστικό 5άρι τον Άντιτς ή τον Γλυνιαδάκη γιατί με Πρί δεν βγαίνει υψομετρικά (θα αναγκαστεί να πάει 5 ο Πρι και θα έχει miss-match). Επίσης, ο Άντιτς είναι μέχρι στιγμής ο πιο αξιόπιστος μας rebounder.

Συμφωνώ πάντως πως ο Πρι αξίζει παραπάνω χρόνο.
SteelGandalf
Καλησπέρα παιδιά. smile.gif

Οποιοσδήποτε επιθυμεί να σχολιάσει κάτι για την επερχόμενη αναμέτρηση μεταξύ Άρη και Ολυμπιακού, μπορεί να το κάνει στο ανάλογο topic (πατήστε εδώ), το οποίο βρίσκεται στο subforum της ομάδας του Άρη.
Reggie Miller #31
http://www.sport24.gr/Basket/ElladaBasket/...se.1523347.html

Εγώ τον Χάινς τον πιστεύω γιατί ξέρω πως είναι καλός Χριστιανός,έστω και Καθολικός,άρα δεν μπορεί να λέει ψέματα...

Από την άλλη μόνο εμένα μου φαίνεται τελείως γραφικός ο Αλεξανδρής;
berry
QUOTE
Φάσεις και θέαμα από το ΣΕΦ!


http://www.olympiakos.gr/article/18162/faseis-...ama-apo-to-sef/
A.CAB
http://www.gazzetta.gr/olubiakos/article/i...ourgeio-o-lazos

Ένα μήνα off ο Λάζαρος.
Nuntius
Κρίμα sad.gif

Πάντως, αν ήταν ποτέ να έρθει μια γκαντεμιά τέτοιου είδους (που πάντα μας έρχεται) τότε αυτή η στιγμή ήταν η καλύτερη.
Phil Laak
Μεγάλος Matt Howard,τελείωσε τον αγώνα χωρίς να χάσει σουτ smiley.gif
kotzito
QUOTE(Phil Laak @ Dec 18 2011, 20:37 ) *
Μεγάλος Matt Howard,τελείωσε τον αγώνα χωρίς να χάσει σουτ smiley.gif

Ο σημερινος αγωνας πρεπει να υπαρχει στα αρχεια του καθε Ολυμπιακου.Οχι μονο πεταξε 13 ποντους,χωρις να χασει σουτ (και τριποντακι μαλιστα),αλλα τελειωσε και πρωτος στο ρανκινγκ με 20.Συν τοις αλλοις ο Λουκας για πρωτη φορα (και μαλλον τελευταια) καταφερε να μοιρασει 4 ασιστ και οι Κεσελ,Γκετσε οσο επαιξαν ηταν αρκετα καλοι tongue.gif

Παντως τωρα με τον Λαζο εξω για τον επομενο εναν μηνα νομιζω οτι ειναι ευκαιρια ο Ιβκοβιτς να δωσει λιγο παραπανω χρονο στον Χαουαρντ μηπως καταφερει να δειξει τιποτα και να κρατησει μια θεση στο ροστερ.
Zoys
Επιτέλους μια καλή εμφάνιση του Χάουαρντ που τον είχαμε ξεχασμένο, αλλά με χάλασε που ήταν ξυρισμένος. Το χνούδι-μουστάκι με το οποίο καθιερώθηκε στο Μπάτλερ θα τον έκαναν πιο cult και θα με πόρωνε περισσότερο! tongue.gif

Πέρα από την πλάκα η ομάδα ρόλαρε εξαιρετικά σήμερα με καλά ποσοστά από την περιφέρεια και χωρίς τον Σπανούλη ξεπέρασε τος 100 πόντους. Βέβαια σε αυτό ευθυνόταν και η πολύ χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου μας αφού ο Ίκαρος δεν διαθέτει τίποτα σπουδαίο από πλευράς υλικού και έπαιζε χωρίς τους δύο Αμερικανούς του που έφυγαν (Κινγκ-Τζόνσον).

Παρ' όλα αυτά μπράβο και περιμένουμε και το διπλό στη Γαλλία.
berry
QUOTE
Ο Βασίλης Σπανούλης υπέστη διάστρεμμα στην απογευματινή προπόνηση της Τρίτης και η συμμετοχή του στο καθοριστικό ματς με την Νανσί βρίσκεται στον "αέρα".


http://www.superbasket.gr/permalink/152580.html

παλι καλα που εχουμε περασει
Zephyr
QUOTE(berry @ Dec 20 2011, 21:57 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/152580.html

παλι καλα που εχουμε περασει


Λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα χωρίς τον Σπανούλη, κόντρα σε μια Νανσί που απλά δεν βλέπεται στην "μετά Μπατούμ" εποχή.
Βέβαια, ο φετινός Ολυμπιακός έχει τσακωθεί άσχημα με την λογική, επομένως όλα να τα περιμένουμε (άρα ναι, ευτυχώς που περάσαμε biggrin.gif ).
Razorblade Fish
QUOTE(Zephyr @ Dec 21 2011, 09:34 ) *
Λογικά δεν θα έχουμε πρόβλημα χωρίς τον Σπανούλη, κόντρα σε μια Νανσί που απλά δεν βλέπεται στην "μετά Μπατούμ" εποχή.
Βέβαια, ο φετινός Ολυμπιακός έχει τσακωθεί άσχημα με την λογική, επομένως όλα να τα περιμένουμε (άρα ναι, ευτυχώς που περάσαμε biggrin.gif ).

Ποια λογικη το λεει αυτο;;;Δηλαδη αυτη τη στιγμη ο Ολυμπιακος πηγαινει με τοσο πολυ καλυτερο υλικο στη Γαλλια για να θεωρειται και τοσο μεγαλο φαβορι;Εγω πιστευω πως οχι,αν υποθεσουμε βεβαια οτι δεν θα παιξει ο Σπανουλης....Και οσο για το φετινο Ολυμπιακο δεν πιστευω οτι εχει τσακωθει με τη λογικη,ισα-ισα.Τα αποτελεσματα και η πορεια του ειναι αναμενομενα και λογικα για μενα.Τι θεωρεις μεχρι τωρα οτι εχει παει κοντρα στη λογικη;
Zephyr
QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 21 2011, 10:22 ) *
Ποια λογικη το λεει αυτο;;;Δηλαδη αυτη τη στιγμη ο Ολυμπιακος πηγαινει με τοσο πολυ καλυτερο υλικο στη Γαλλια για να θεωρειται και τοσο μεγαλο φαβορι;Εγω πιστευω πως οχι,αν υποθεσουμε βεβαια οτι δεν θα παιξει ο Σπανουλης....Και οσο για το φετινο Ολυμπιακο δεν πιστευω οτι εχει τσακωθει με τη λογικη,ισα-ισα.Τα αποτελεσματα και η πορεια του ειναι αναμενομενα και λογικα για μενα.Τι θεωρεις μεχρι τωρα οτι εχει παει κοντρα στη λογικη;


Ξεκίνα από τις μεταγραφικές κινήσεις (κουβέντα που έχει εξαντληθεί) και φτάσε μέχρι τα πιο πρόσφατα αποτελέσματα (βλ. απόδοση με Καντού εντός και εκτός έδρας). Ομάδα με σκαμπανεβάσματα είναι ο Ολυμπιακός, εντελώς απρόβλεπτος. Δεν έχει μπασκετική λογική σαν ομάδα, ομάδα "γιουρούσι" θα μας χαρακτήριζα φέτος.
Όσο για τον αγώνα με την Νανσί, και χωρίς Σπαν εξακολουθούμε να θεωρούμαστε φαβορί βάσει υλικού. Τα ίδια βέβαια λέγαμε και με την Καντού στην Ιταλία και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.
Razorblade Fish
QUOTE(Zephyr @ Dec 21 2011, 12:35 ) *
Ξεκίνα από τις μεταγραφικές κινήσεις (κουβέντα που έχει εξαντληθεί) και φτάσε μέχρι τα πιο πρόσφατα αποτελέσματα (βλ. απόδοση με Καντού εντός και εκτός έδρας). Ομάδα με σκαμπανεβάσματα είναι ο Ολυμπιακός, εντελώς απρόβλεπτος. Δεν έχει μπασκετική λογική σαν ομάδα, ομάδα "γιουρούσι" θα μας χαρακτήριζα φέτος.
Όσο για τον αγώνα με την Νανσί, και χωρίς Σπαν εξακολουθούμε να θεωρούμαστε φαβορί βάσει υλικού. Τα ίδια βέβαια λέγαμε και με την Καντού στην Ιταλία και το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.

Οι μεταγραφικες κινησεις ειναι αλλο κεφαλαιο απο την εικονα της ομαδας.Συμφωνω οτι ο σχεδιασμος ηταν λανθασμενος αλλα απο εκει και περα η εικονα της ομαδας ειναι η αναμενομενη.Το οτι εχει σκαμπανεβασματα ειναι απολυτως λογικο για μενα.Η ομαδα και νεα ειναι και απειρη...Απο πλευρας αποτελεσματων και αποδοσης δεν βλεπω κατι το παραλογο.Η ομαδα οσο μπορει παιζει.Αυτη τη στανη εχουμε αυτο το γαλα βγαζει...Οσο για το ματς με τη Νανσι δεν θεωρω οτι ετσι οπως θα παραταχθουν οι ομαδες εχουμε πολυ καλυτερο υλικο...Η διαφορα ειναι στο κινητρο και αυτος ειναι ο λογος που με κανει να αισιοδοξω.Το ματς δυσκολεψε επικινδυνα θεωρω.Τι ιδιο(και περισσοτερο) θα δυσκολεψει και ο ομιλος στο top-16 ομως αν χασουμε αυριο...Ειναι κρισιμο πολυ το ματς και ελπιζω να το εχουν καταλαβει οι παικτες και η τεχνικη ηγεσια...
pete7
1 μηνα εξω ο σπαν τωρα να δω την ομαδα που δυστηχως εξαρταται απο 1 μονο παικτη
τουλαχιστον περασε στους 16
Zoys
Απουσία που μπορεί να βοηθήσει την ομάδα για να δει τις δυνάμεις της χωρίς το Σπανούλη και ελπίζω να μην στοιχίσει. Ευτυχώς έρχεται στο συγκεκριμένο χρονικό σημείο. Δεν θέλω να φανταστώ κάτι τέτοιο να συνέβαινε από το Γενάρη και μετά...
Reggie Miller #31
Τώρα θα φανεί αν ο Ολυμπιακός είναι τόσο ομάδα όσο διατυμπανίζουν πολλοί.
Καλό σημείο από τη στιγμή που έχουμε περάσει στους 16 και παίζουμε με τη Νανσί που είναι αποδυναμωμένη,άρα το παιχνίδι μπορεί να έγερνε προς τα εμάς,αλλά τώρα αλλάζουν ισορροπίες...

Χάνει επίσης το ματς με Πανιώνιο,το οποίο πιστεύω ότι θα είναι όμορφο ματς και καθόλου εύκολο...
Zoys
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Dec 21 2011, 17:54 ) *
Χάνει επίσης το ματς με Πανιώνιο,το οποίο πιστεύω ότι θα είναι όμορφο ματς και καθόλου εύκολο...

Συμφωνώ απόλυτα. Εδώ πρόπερσι και πάθαμε κάζο στο κλειστό της Αρτάκης. Φέτος που ο Πανιώνιος στροφάρει πολύ καλύτερα και παρουσιάζεται πια έτοιμος για την τρίτη θέση μου φαίνεται πως θα είναι έξοδος δύσκολη όσο και αυτή απέναντι στη Νανσί.
Nuntius
Περισσότερο φοβάμαι τον Πανιώνιο παρά την Νανσί. Δεν θα μου κάνει εντύπωση να χάσουμε από τον Πανιώνιο, προσωπικά tongue.gif
berry
QUOTE
...Ο νεαρός φόργουορντ του Ολυμπιακού πήγε με τον «ΓΑΥΡΟ» ένα νοητό περίπατο και πήρε δώρο στους συμπαίκτες του. Διαβάστε, λοιπόν, τι δωρίζει ο «Παπ» στους ανθρώπους που περνάει τις περισσότερες μέρες του χρόνου μαζί, γιατί το κάνει και λεπτομέρειες για το τι έβαλε τελικά στον Αγιοβασιλιάτικο σάκο του..

Τα δώρα του «Παπ»

ΧΑΪΝΣ
«Μία αίθουσα με βάρη για να κάνει όλη μέρα. Ξοδεύτηκα αρκετά, αλλά αξίζει τον κόπο. Ο Κάιλ απλά τρελαίνεται να σηκώνει βάρη και να γυμνάζει το κορμί του».

ΛΟΥΚΑΣ
«Εισιτήρια για μία ιδιαίτερη συναυλία στην οποία θα ανέβαινε πάνω στη σκηνή και θα ξεκινούσε να αυτοσχεδιάζει με τους στίχους. Ο τύπος φτιάχνει ρίμες συνέχεια, έχει ταλέντο».

ΑΝΤΙΤΣ
«Ενα τατουάζ με την προϋπόθεση, όμως, ότι θα το “βάραγε” στο ξυρισμένο του κεφάλι. Για το σχέδιο θα αφήσω την επιλογή σε αυτόν. Τόσα έχει και ξέρει».

ΣΠΑΝΟΥΛΗΣ
«Μία κούνια για το δεύτερο “Σπανουλάκι” που έρχεται, πρώτα ο Θεός, σε λίγους μήνες. Το νέο μέλος θα χρειάζεται ένα αναπαυτικό κάθισμα για να το κουνάει πέρα δώθε ο αδερφός του, ο Θανάσης».

ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ
«Έναν παπά να του κάνει αγιασμό για την κακοτυχία του. Θα τον προσλάβω για να τον ευλογεί καθημερινά και να του δίνει δύναμη».

ΧΑΟΥΑΡΝΤ
«Ένα χαμόγελο για να γελάει πιο συχνά. Είναι καταπληκτικό παιδί, αλλά του λείπουν οι δικοί του άνθρωποι. Τον θέλουμε δίπλα μας και τον θέλουμε χαμογελαστό».

ΚΕΣΕΛ
«Ένα CD του Αντώνη Ρέμου. Τρελαίνετε να ακούει Ρέμο κι επειδή σπάνια έχει την ευκαιρία να πάει να τον δει εκεί που τραγουδάει, θα του πάρω ένα CD να το έχει μόνιμα στο αμάξι του».

ΠΕΛΕΚΑΝΟΣ
«Μία εικόνα γιατί είναι αρκετά θρήσκος. Ο Μιχάλης πιστεύει πολύ στον Θεό και καλά κάνει. Η εικόνα αυτή θα φυλάει αυτόν και την οικογένειά του».

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ
«Το τελευταίο και πιο σύγχρονο σετ ψαρέματος που κυκλοφορεί στον πλανήτη. Για να του κάνει τη ζωή πιο εύκολη και να πιάνει και τίποτα».

ΓΚΕΤΣΕΒΙΤΣΙΟΥΣ
«Έναν προσωπικό γυμναστή να του φτιάξει τις γάμπες. Θα του κάνει καλό στην απόδοσή του στο μπάσκετ και θα είναι και πιο ωραίες».

ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗΣ
«Μία μπουκάλα ρακή. Κρητικός, βλέπετε. Πρέπει, όμως, να είναι προσεκτικός αφενός γιατί μπορεί και ξεχωρίζει την ποιότητα, αφετέρου να μην τον πάρει χαμπάρι ο κόουτς».

ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ
«Μία στολή F1 για το αμάξι του. Δεν απέχει και πολύ. Ούτε το αυτοκίνητο ούτε ο τρόπος που του αρέσει να οδηγάει. Το καλό είναι ότι είναι προσεκτικός».

ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ
«Ενα διήμερο στην Αράχοβα. Ξέρω ότι το θέλει πολύ και θα του αρέσει. Είναι και ολιγαρκής σαν χαρακτήρας, άρα μία χαρά η Αράχοβα».

ΣΛΟΥΚΑΣ
«Ενα ζευγάρι μπασκετικά παπούτσια γιατί με τα γούρια που έχει να φοράει τα ίδια, έχουν λιώσει τελείως αυτά».

ΚΑΤΣΙΒΕΛΗΣ
«Εισιτήρια για συναυλία των “Kings of Leon”. Τρελαίνεται να ακούει αυτούς τους τύπους. Δεν τον καταλαβαίνω, είναι η αλήθεια, αλλά αφού αυτοί του αρέσουν, τι να κάνω».

.


απο γκαυρος
il postino
http://www.superbasket.gr/permalink/153050.html

σιγα ρε πριντεζη που σου στερησαν και 3-4 πρωταθληματα!!ουτε βλακας εισαι που ζητησες χ2 αυτα που αξιζες....και εφυγες απο κεινον τον οσφπ για τη μαλαγα...

ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif
LFO
QUOTE(il postino @ Dec 31 2011, 12:26 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/153050.html

σιγα ρε πριντεζη που σου στερησαν και 3-4 πρωταθληματα!!ουτε βλακας εισαι που ζητησες χ2 αυτα που αξιζες....και εφυγες απο κεινον τον οσφπ για τη μαλαγα...

ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif ugly8.gif


Eνταξει υπεροβολικος ο γιωργης....οχι και 4 πρωταθληματα....2 ναι , ισως και 3 αλλα σιγουρα οχι 4...
Reggie Miller #31
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128913382


Να που υπάρχει ζωή από πλευράς διοίκησης! bball.gif
LFO
QUOTE(Reggie Miller #31 @ Jan 3 2012, 20:50 ) *
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=128913382


Να που υπάρχει ζωή από πλευράς διοίκησης! bball.gif


Nαι φοβερη ανακοινωση...εκει ειδικα που λενε οτι εξαντληθηκε η υπομονη τους ειναι ολα τα λεφτα.... rolleyes.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(LFO @ Jan 4 2012, 09:23 ) *
Nαι φοβερη ανακοινωση...εκει ειδικα που λενε οτι εξαντληθηκε η υπομονη τους ειναι ολα τα λεφτα.... rolleyes.gif


Αυτή τη φορά σοβαρολογούν! smiley.gif
PanosIlio
Κώστας Σλούκας: Ο Βετεράνος

Στις αίθουσες το 2012

Και σε 3D!!!!!
T.W.Is.M.
QUOTE(PanosIlio @ Jan 4 2012, 21:00 ) *
Κώστας Σλούκας: Ο Βετεράνος

Στις αίθουσες το 2012

Και σε 3D!!!!!


Λες να του εκανε τοσο καλο ο παγκος στην αρχη της σεζον???
Πραγματικα με την παρουσια του καθαρισε το ματς και ολοκληρωσε αυτο που εκαναν σε ολο τον υπολοιπο αγωνα ο Γλυνιαδακης και ο Γκετσεβιτσιους με τον Πριντεζη. Και αναρωτιομουν καποια στιγμη στο δευτερο δεκαλεπτο αν ηταν καλα και για ποιο λογο δεν ειχε παιξει.
Razorblade Fish
Μπραβο σου ρε Αντρεα,μονο αυτο...
Nuntius
Γλυνιαδάκης, Γκετσεβίτσιους, Πρίντεζης και guest star ο Σλούκας. Μπράβο και στους 4 όμως smiley.gif
PanosIlio
I don't know what to make of it, που λεν' και στο χωριό μου.

Και όχι μόνο για το Σλουκα, για την ομάδα, τους παικτες, το Γλυνιαδακη κοκ.

Νομίζω ζούμε ένα δικό μας Moneyball φέτος lol
Anaz
mbenga my ass..
tzagasdog
ρε ο Ντουντα με τον Σλουκα ειναι λιγο μπιπ (η λεξη που θελω να πω αρχίζει απο π και αναφέρεται σε μπαλες....) το παιδί αυτή τη στιγμή ειναι καλύτερος απο τους υπολοιπους νέους και παίζει λιγότερο. Μέχρι και για να συμμετεχει ενεργα στο ροτατιον σαν ετοιμος παίχτης μοιάζει. Με ποια λογική έπαιζε τόσο πολύ ο λούκας με τον Πανιώνιο. Ωρες ωρες ο σλουκας δειχνει πολύ καλυτερος....
PanosIlio
Εντωμεταξύ διαβάζοντας τα διάφορα "αντικειμενικά" sites, που νομίζω είναι ένα σπορ που πρέπει να ελαττώσω, στην περιγραφή όλων των άρθρων για τον χθεσινό αγώνα η εμφάνιση του Σλούκα δεν υπάρχει πουθενά, είναι λες και είχε 0' συμμετοχή.

Δηλαδή δεν γράφουν ούτε καν την αντίθεσή τους με το γεγονός πως έπαιξε για τόσο λίγο και έπαιξε τόσο καλά που ουσιαστικά αυτός τελείωσε το παιχνίδι, η οργάνωσή του ήταν άψογη.
Οι πάσες του μου θύμισαν Παπαλουκά, χωρίς υπερβολή, ειδικά η μία στον Πρίντεζη, που το έχασε, ήταν λέιζερ, τέτοιες πάσες θα πρέπει να ήταν ασίστ ακόμα και αν χάνεται το καλάθι.
Και αυτές οι διαγώνιες στην αδύνατη πλευρά στον ελεύθερο παίκτη ήταν λες και ήταν βγαλμένες από το μπλοκάκι του Ομπράντοβιτς, και χωρίς να έχει τον Μπατίστ να κάνει screen στον τελευταίο παίκτη tongue.gif, έβγαλε τουλάχιστον 2 τέτοιες.

Και φυσικά στην άμυνα είναι ο καλύτερος κοντός μας όταν αλλάζει στο pick n roll και πρέπει να μαρκάρει μέσα ψηλό, χθες έβγαλε 2 τέτοιες άμυνες και μπορεί να πιέσει πολύ καλά το αντίπαλο play maker, και ψηλός είναι και μακριά χέρια έχει.

Δεν ξέρω τι θέμα έχει ο Ίβκοβιτς με τον παίκτη ή η Διοίκηση αλλά έχει εκθέσει όλους όσους (και εμένα συμπεριλαμβανομένου) για τα όσα είχε ακούσει σχετικά με την ανανέωση του συμβολαίου του, του φραπέδες στην παραλία της Θεσσαλονίκης κτλ.

Αυτή τη στιγμή, έτσι όπως παίζει τον τελευταίο μήνα, όσο παίζει, είναι ο καλύτερος οργανωτής της ομάδας.

Χθες ήταν FLAWLESS
Manu7
Καλα PanosIlio. αδερφος σου ειναι ο Σλουκας; smiley.gif

Εχεις γραψει 3 ποστ μονο γι'αυτον απο χτες ενω γενικα η ομαδα εχει κανει πολυ ωραια εμφανιση.

Και εγω συμφωνω με αυτα που λες.Αλλωστε το ποσο εγκληματικο ηταν να εφευγε απο το συγκεκριμενο ροστερ το λεγαμε απο το καλοκαιρι ενω εμπιστευομαστε παιχτες οπως ο Μαντζαρης χωρις καποια ιδιαιτερα προσοντα...

Εγω αγαπαω Κατσιβελη κ Σλουκα..Ο αλλος ετσι κ αλλιως ειναι απο τους διπλα smiley.gif icon_drunk.gif
PanosIlio
Απλά μου αρέσει το στυλ του, πάντα μου άρεσε, από παλιά που τον έβλεπα στις μικρές Εθνικές, πριν τον πάρουμε εμείς.

Εύχομαι να συνεχίσει έτσι και να γράψω πολλά ακόμα τέτοια post tongue.gif

Για να πω και την ιεροσυλία μου, εμένα πάντα μου θύμιζε τον Jason Kidd, ο οποίος είναι και ο αγαπημένος μου play maker από την απέναντι πλευρά του Ατλαντικού, οπότε του έχω μια extra συμπάθεια.
tzagasdog
για μενα ο σλουκας θελει βελτιωση κυριως στο πνευματικό κομμάτι να καταλάβει οτι πρεπει να ειναι πανω απο ολα μπασκεμπολιστας και ολα τα αλλα ερχονται δευτερα. Το πιο βασικο δλδ στοιχείο για καθε μικρο παιχτη που παει να φτιαξει ονομα.
Εμαθε πολλα ολα τα χρόνια στον Ολυμπιακο μιας και φαίνεται ειναι καλος στο να μαθαινει και στο να καταλαβαινει.
Οι πασες του θυμιζουν Μιλος η διεισδύσεις του Παπαλουκα (κυριως σε αυτο το αρχοντικο στιλ που εχει ο θοδωρης) και τα σουτ του ειναι οσα πρεπει οπου πρεπει με καλή συνέπεια. Έχει ενα θεμα στο κατευασμα της μπαλας οσο ανεβαίνει το επιπεδο αλλα ποιος απο τους Παπ ή Τεο δεν ειχε στην ηλικία του ή και μετέπειτα....

Φαίνεται οτι ειναι σε καλή φόρμα ο Σλούκας και πρέπει να το εκμεταλευτεί αυτό ο Ολυμπιακός. Απλά επειδη στη διαμόρφωση ενός μπασκεμπολίστα η πειθαρχία και η καλή ζωη έχουν ρόλο ίσως τα καψώνια που του κάνει ο Ντουντα να δικαιολογουνται κάπως.
Zoys
Φαίνεται να τον έβγαλε από τον πάγο ο Ίβκοβιτς και να απέσυρε τον Κατσίβελη από το προσκήνιο. Περιμένω από το επόμενο κιόλας ματς ο Ντούντα να του δώσει επιτέλους τις ευκαιρίες που έδωσε στην αρχή στον Κατσίβελη του οποίου υπερτερεί σε κάθε επίπεδο ο Σλούκας.
Zephyr
QUOTE(Zoys @ Jan 5 2012, 13:10 ) *
Φαίνεται να τον έβγαλε από τον πάγο ο Ίβκοβιτς και να απέσυρε τον Κατσίβελη από το προσκήνιο. Περιμένω από το επόμενο κιόλας ματς ο Ντούντα να του δώσει επιτέλους τις ευκαιρίες που έδωσε στην αρχή στον Κατσίβελη του οποίου υπερτερεί σε κάθε επίπεδο ο Σλούκας.


O Κατσίβελης πέραν των σωματικών του προσόντων που του επιτρέπουν να παίζει καλή άμυνα, δεν φαίνεται να υπερτερεί σε άλλο τομέα έναντι του Σλούκα. Βέβαια για να μην είμαστε άδικοι, ο Κατσίβελης πήρε για πρώτη φορά ευκαιρίες στην καριέρα του κ είναι και ένα χρόνο μικρότερος. Ο Σλούκας πήρε τρελή εμπειρία πέρσι οδηγώντας τον Άρη και είναι λογικό να παίζει πιο ώριμα και να αναλαμβάνει περισσότερες ευθύνες. Ταλέντο έχουν και οι δυο, αν έπαιζαν σε άλλη ομάδα της Α1 θα έβγαζαν μάτια στο πρωτάθλημα (όπως π.χ. ο Γιάνκοβιτς).
ΑΝ δουλέψουν συστηματικά αυτοί οι δυο, θα έχουμε ένα εξαιρετικό δίδυμο στα γκαρντ για αρκετά χρόνια (μέχρι δηλαδή να τους πάρει κάποια πιο πλούσια ομάδα 68.gif )
Πάντως στην παρούσα φάση, με την μισή ομάδα στο νοσοκομείο, είναι μεγάλη ευκαιρία για τον Σλούκα να δείξει τι αξίζει. Ο παππούς θα είναι αναγκασμένος να του δώσει χρόνο γιατί σε ότι αφορά την οργάνωση και τις ασίστ, ο Σλούκας είναι πολύ καλύτερος από τον Λούκας.
pete7
http://www.superbasket.gr/permalink/153286.html

νικοπολιδης θελει λακοβιτς στον οσφπ
(αυτο μπαινει κ στα μεταγραφικα)
damian
QUOTE (pete7 @ Jan 5 2012, 15:01 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/153286.html

νικοπολιδης θελει λακοβιτς στον οσφπ
(αυτο μπαινει κ στα μεταγραφικα)


εγώ θέλω Γκρίφιν πάντως, γιατί μόνο ο Αντώνης να λέει τη γνώμη του δηλαδή....
Zephyr
QUOTE(damian @ Jan 5 2012, 19:36 ) *
εγώ θέλω Γκρίφιν πάντως, γιατί μόνο ο Αντώνης να λέει τη γνώμη του δηλαδή....


Μπα, δεν τον δίνουν οι Κλίπερς αυτόν.
Έλα τώρα που γυρίζει, ας κάνει η διοίκηση τον Αρίνας (και τα 45αρια του) δώρο στον παππού smiley.gif !
mpam
QUOTE (tzagasdog @ Jan 5 2012, 03:02 ) *
ρε ο Ντουντα με τον Σλουκα ειναι λιγο μπιπ (η λεξη που θελω να πω αρχίζει απο π και αναφέρεται σε μπαλες....) το παιδί αυτή τη στιγμή ειναι καλύτερος απο τους υπολοιπους νέους και παίζει λιγότερο. Μέχρι και για να συμμετεχει ενεργα στο ροτατιον σαν ετοιμος παίχτης μοιάζει. Με ποια λογική έπαιζε τόσο πολύ ο λούκας με τον Πανιώνιο. Ωρες ωρες ο σλουκας δειχνει πολύ καλυτερος....

εγω θα έλεγα οχι ώρες ώρες αλλα όλες τις ώρες....δείχνει καλύτερος..!!
Reggie Miller #31
Ο Μάντζαρης τι έπαθε και δεν θα ακολουθήσει την αποστολή;
damian
QUOTE (Reggie Miller #31 @ Jan 6 2012, 19:47 ) *
Ο Μάντζαρης τι έπαθε και δεν θα ακολουθήσει την αποστολή;


Νομίζω είναι τραυματίας απ'τη Γαλλία
ή
θα πάει να δει την ομάδα του smiley.gif
Reggie Miller #31
QUOTE(damian @ Jan 6 2012, 20:51 ) *
Νομίζω είναι τραυματίας απ'τη Γαλλία
ή
θα πάει να δει την ομάδα του smiley.gif


Το Περιστέρι;;; rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.