Help - Search - Members - Calendar
Full Version: EUROVISION
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
suspect
Την αποψη μου για τη eurovision την εχω ηδη καταγραψει εδώ, ένα χρονο πριν:
http://suspect-enjoys-the-silence.blogspot...eurovision.html

Δεν αλλαζει κατι, απλως να συμπληρωσω μια και παρακολουθησα το μεγαλυτερο μερος τα εξης:

Μου αρεσε ο τζαζι Γερμανος.
Μου αρεσαν οι Ρουμανοι με το εξυπνο και χαριτωμενο τραγουδακι τους.
Παραδεχθηκα τους συντροφους Σερβους που τραγουδησαν στη γλωσσα τους ένα σχεδον Κουστουριτσειο ασμα χωρις μοντελες, μπικινι και σεξι απιλ.

Ο Σαρμπελ ειχε ένα συμπαθες ποπ τραγουδακι και πετυχε αξιοπρεπη συμμετοχη.
Παρατηρησα όμως ποσο πολύ εμοιαζε το δικο μας και το τουρκικο…

Ενας ποπ-γκλαμ διαγωνισμος που οι ψηφοι μοιραζονται κλικαδορικα και το ζητουμενο είναι για μενα η αξιοπρεπεια.
Ουτε εθνικη καταστροφη ουτε εθνικη αναταση.
Air Kef
Μολδαβία 77.gif
Συνέχεια της περσινης εκρηκτικής,εκπληκτικης παρουσίας.
spysta
οντως η μολδαβια ηταν respect!!!!ωραια μπιτακια ηταν και αυτα της βουλγαριας και της ουκρανιας....
liolias
Για μενα ο Σαρμπελ θα επρεπε να ειναι στην τριαδα.
man10
Φοβερα τραγουδια αυτα της φετινης Γιουροβιζιον,πριν λιγο ειχε το zoo την Ρωσια.

Εγω ψηφισα Ρωσια και ειπα να δωσω και μια φηφο στην Μολδαβια...που ειχε και ωραιο τραγουδακι και ωραια τραγουδιστρια!

Παντως ο Σαρμπελ απο κατι Αρμενιες και Τουρκιες που μας περασαν χιλιες φορες καλυτερος.
Pierce
QUOTE(spysta @ May 16 2007, 03:50 AM) *
ωραια μπιτακια ηταν της ουκρανιας....

κλεμενο απο τον benny benassi. το εχει χιλιοχρησιμοποιησει σε πολλα κομματια του
thrylos7
Μιας και το είδα (αυτή η παρέα τα κάνει όλα... biggrin.gif ), αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν της Ουγγαρίας... Υπήρχαν άλλα δυο τρία αξιόλογα τραγούδια κι από εκεί και πέρα η κλασική "ποιότητα"... θεωρώ ότι όσο πάει ξεφτιλίζεται ο θεσμός, δίνοντας όλο και περισσότερη έμφαση στο θέαμα, στη διαφορετικότητα (πάνω στη σκηνή, στην εμφάνιση, γιατί τα περισσότερα τραγούδια κάλλιστα θα μπορούσαν να παίζουν στο MTV) και γενικότερα σε πράγματα που πολύ λίγη σχέση έχουν με το τραγούδι...

Τ' ότι θεώρησα το τραγούδι του Σαρμπέλ ως ένα από τα καλύτερα (από τα κοινά), τα λέει όλα... rolleyes.gif
tsitum
QUOTE(liolias @ May 16 2007, 09:02 AM) *
Για μενα ο Σαρμπελ θα επρεπε να ειναι στην τριαδα.
Το τραγουδι του ηταν απο τα χειροτερα που εχω ακουσει.Ειδικα αυτες οι σπαστικες κινησεις του κεφαλιου του κ το κουνημα του μου αναβουν τα λαμπακια.ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ.Πως χορευει ετσι ρε?Ας του πει καποιος να σταματησει 68.gif

Αηδια κ της Τουρκιας.

Χαλαρα της Ουκρανιας ηταν το πιο ενδιαφερον κ απο αποψη μελωδιας κ απο πρωτοτυπη σκηνικη παρουσια.

Εχουν πλακα οι ψηφοφοριες στα γειτονικα κρατη.Μεταξυ των 5 γιουγκοσλαβικων,των πρωην σοβιετικων κ των σκανδιναβικων... biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Για γελια ειναι...
Gravedigger
Άθλιος διαγωνισμός,άθλια τραγούδια...Κοινώς,,,πανηγύρι!!!
man10
QUOTE(Gravedigger @ May 16 2007, 03:26 PM) *
Άθλιος διαγωνισμός,άθλια τραγούδια...Κοινώς,,,πανηγύρι!!!

Οτι ειναι αθλιος ο διαγωνισμος θα συμφωνησω(με τις συμαχιες και τις μαλ...ες),αλλα τα τραγουδια φετος ηταν πολυ καλύτερα απο αλλες χρονιες.Ειχα μεγαλο διχασμο σε ποιο να δωσω την ψηφο μου.Με κερδισε η εμφανιση ομως!
Gravedigger
QUOTE(man10 @ May 16 2007, 03:50 PM) *
Οτι ειναι αθλιος ο διαγωνισμος θα συμφωνησω(με τις συμαχιες και τις μαλ...ες),αλλα τα τραγουδια φετος ηταν πολυ καλύτερα απο αλλες χρονιες.Ειχα μεγαλο διχασμο σε ποιο να δωσω την ψηφο μου.Με κερδισε η εμφανιση ομως!

Για τα τραγούδια δν ξέρω πολλά,αλλά αν είναι χάλια κάθε χρόνο,που είναι,τότε αν φέτος ήταν λιγότερο χάλια θεωρούνταν ωραία!Εγώ μια φορά έχω ψηφίσει κ αυτή ήταν πέρσυ με τους Lordi.Μόνο κ μόνο επειδή ήταν διαφορετικοί αν κ μου φάνηκε πολύ περίεργο που κέρδισαν!Πάντως γενικά η διοργάνωση είναι πολύ χαμηλού επιπέδου...
man10
Ναι,οι LORDI ηταν κατι διαφορετικο αλλα υποτιθεται οτι στην Γιουροβιζιον πανε πιο χορευτικα τραγουδια.

Εγω και περυσι και φετος ψηφισα Ρωσια.
NBAer
QUOTE(Gravedigger @ May 16 2007, 06:26 PM) *
Άθλιος διαγωνισμός,άθλια τραγούδια...Κοινώς,,,πανηγύρι!!!


Ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις αν ενα τετοιο μεγαλειο, αν ενας τετοιος τεραστιος διαγωνισμος με τοσο μεγαλη θεαματικοτητα ειναι αθλιος? Αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!
Ενας διαγωνισμος οπου η Λαμπυρη και η αλλη του ΑΝΤ1 αφιερωσαν(πιθανως, καθως δεν τις βλεπω) ολο τον χρονο των εκπομπων τους!!, με παμπολλους τηλεθεατες και super-ειδικους να βγαινουν σε ολα τα δελτια ειδησεων και στο κρατικο και να ασχολουνται και να λενε την αποψη τους για αυτη την πανδαισια τραγουδιου και πολιτισμου, πως μπορεις εσυ, ποιος νομιζεις οτι εισαι δηλαδη και λες ετσι απλα και απαξιωτικα οτι ο διαγωνισμος αυτος ειναι αθλιος? blink.gif


smiley.gif smiley.gif




Σοβαρα τωρα νομιζω εισαι επιεικης. 3-4 τραγουδια που ακουσα ηταν χειροτερα και πιο ενοχλητικα και απο το θορυβο που κανουν οι ταρανδοι οταν ζευγαρωνουν!
Και μαλιστα απορω για το που εχουν(οι "μεγαλοι") φτασει τον πολυ κοσμο και τον καταφεραν να ασχολειται με αυτα και να ξεχναει.......αλλα αυτο ειναι μια αλλη πολυ μεγαλη ιστορια, παροτι η σημαντικοτερη.
thrylos7
blink.gif
Τί θόρυβο κάνουν οι τάρανδοι όταν ζευγαρώνουν; tongue.gif biggrin.gif

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου...
man10
QUOTE(thrylos7 @ May 16 2007, 04:16 PM) *
blink.gif
Τί θόρυβο κάνουν οι τάρανδοι όταν ζευγαρώνουν; tongue.gif biggrin.gif

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου...

Την ιδια απορια εχω και εγω tongue.gif tongue.gif tongue.gif
Air Kef
QUOTE
Και μαλιστα απορω για το που εχουν(οι "μεγαλοι") φτασει τον πολυ κοσμο και τον καταφεραν να ασχολειται με αυτα και να ξεχναει.......αλλα αυτο ειναι μια αλλη πολυ μεγαλη ιστορια, παροτι η σημαντικοτερη.
\

Eurovision,το όπιο του λαού. 19.gif 19.gif laugh.gif laugh.gif
liolias
ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΥΠΕΥΘΥΝΟΥΣ ΤΗΕ EYROVISION:
ΣΤΕΙΛΤΕ ΒΑΣ ΒΑΣ ΒΑΣ Ο ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ ΒΑΣ ΒΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ!!!!
Silver8
QUOTE(Gravedigger @ May 16 2007, 06:26 PM) *
Άθλιος διαγωνισμός,άθλια τραγούδια...Κοινώς,,,πανηγύρι!!!




77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
morfi
Εγώ στην eurovision ψήφισα Κίνα.
Silver8
QUOTE(morfi @ May 16 2007, 09:58 PM) *
Εγώ στην eurovision ψήφισα Κίνα.








τι θέση πηρέ? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
NBAer
QUOTE(morfi @ May 16 2007, 09:58 PM) *
Εγώ στην eurovision ψήφισα Κίνα.


Ναι ωραιο τραγουδι πραγματι..... ugly_tocktock.gif
αεκτζού
Αφού δεν πέρασε η Ανδόρρα και η Κύπρος τους ημιτελικούς,τι να πω;Όλοι είναι πουλημένοι και εγκάθετοι!Ντροπή,αισχύνη και όνειδος!Το κακό βέβαια είχε αρχίσει όταν ο Σάκης πήρε την 3η θέση και είχε νικήσει η βρωμορουσλάνα!Όσο για τη σέρβα,αν δεν καταλαβαίνω τα λόγια ενός τραγουδιού,αποκλείεται να μου αρέσει!Ο Σάκης πρέπει να ξαναπάει στη Eurovision! smiley.gif
Gravedigger
QUOTE(NBAer @ May 16 2007, 04:01 PM) *
Ποιος εισαι εσυ που θα κρινεις αν ενα τετοιο μεγαλειο, αν ενας τετοιος τεραστιος διαγωνισμος με τοσο μεγαλη θεαματικοτητα ειναι αθλιος? Αν ειναι δυνατον δηλαδη!!!!!
Ενας διαγωνισμος οπου η Λαμπυρη και η αλλη του ΑΝΤ1 αφιερωσαν(πιθανως, καθως δεν τις βλεπω) ολο τον χρονο των εκπομπων τους!!, με παμπολλους τηλεθεατες και super-ειδικους να βγαινουν σε ολα τα δελτια ειδησεων και στο κρατικο και να ασχολουνται και να λενε την αποψη τους για αυτη την πανδαισια τραγουδιου και πολιτισμου, πως μπορεις εσυ, ποιος νομιζεις οτι εισαι δηλαδη και λες ετσι απλα και απαξιωτικα οτι ο διαγωνισμος αυτος ειναι αθλιος? blink.gif
smiley.gif smiley.gif
Σοβαρα τωρα νομιζω εισαι επιεικης. 3-4 τραγουδια που ακουσα ηταν χειροτερα και πιο ενοχλητικα και απο το θορυβο που κανουν οι ταρανδοι οταν ζευγαρωνουν!
Και μαλιστα απορω για το που εχουν(οι "μεγαλοι") φτασει τον πολυ κοσμο και τον καταφεραν να ασχολειται με αυτα και να ξεχναει.......αλλα αυτο ειναι μια αλλη πολυ μεγαλη ιστορια, παροτι η σημαντικοτερη.

Πω πω στην αρχή νόμιζα ότι μιλάς σοβαρά κ λέω...Τι λέει αυτός??? smiley.gif
error
Oι Ρωσσίδες ήταν κουκλαρες ειδικα η πρωτη η ξανθια.Εγω το βλεπω ετσι για να σκασω στα γελια...Παντως αν ηταν ποιοτητας η Eurovision επρεπε η Φιλανδια να παρει καλυτερη θεση!
Keyser_Soze
QUOTE
Παντως αν ηταν ποιοτητας η Eurovision επρεπε η Φιλανδια να παρει καλυτερη θεση!
Επιτέλους!!! Κάποιος που ξέρει από μουσική tongue.gif !
Όντως της Φιλανδίας το τραγούδι ήταν και μένα το αγαπημένο μου. Όλα τα άλλα ήταν για τον *ΜΠΙΠ*. Τελικά τι θέση πήρε η Φιλανδία;
error
Στη 10αδα δεν ήταν...
man10
Νομιζω πως δεν ηταν ουτε δεκαδα αν και ηταν καλουτσικο. tongue.gif
liolias
QUOTE(error @ May 18 2007, 01:18 PM) *
Oι Ρωσσίδες ήταν κουκλαρες ειδικα η πρωτη η ξανθια.


Μα ολοι ετσι το βλεπουμε tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.