Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το...καθιερωμένο της Παρασκευής
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > BasketForum Interactive
Pages: 1, 2
dizzy_fingers
Πάμε αυτήν την Παρασκευή 6 Ιουλίου για κανά μπασκετάκι, πάλι στους Αμπελόκηπους πάνω από το μετρό, στις 18:30.

Οι συμμετοχές αναμένονται να είναι περισσότερες από ποτέ αυτή τη φορά απ'ότι καταλαβαίνω.

Ένα σας λέω μόνο: Ο morfi κατεβαίνει με ορέξεις από τη Λάρισα.
bball.gif
iratus
Auta ta meeting mou fenonte poli kalh idea. Distixws auth tn paraskevh dinw ena mathhma kai meta fevgw Germania gia 2 mhnes.Otan epistrepsw omws kai efoson yparxun akoma ta meeting tha prospathisw na erthw.
Ekei pou pezete ti hlikies eiste? Einai psilo to epipedo? Exw na riksw kanoniko triponto panw apo 10 xronia giauto rwtaw smiley.gif
Sir Charles
Ο morfi κατεβαίνει με ορέξεις από τη Λάρισα.

[/quote]
και εγώ κατεβαίνω με εννιά δάχτυλα
mgg
Κι εγω ετοιμος, εκανα ολη τη βδομαδα βαρη και ενδυναμωση για να καταφερω να σκριναρω σωστα τον dizzy.
biggrin.gif Σημειωστε με
Pierce
και εγω θα κατεβω με φανελα γκαρνετ γιατι του πιρς μαλλον δεν ειναι καθαρη gdi.gif
Das Kapital
QUOTE(pierce21 @ Jul 4 2007, 02:55 PM) *
και εγω θα κατεβω με φανελα γκαρνετ γιατι του πιρς μαλλον δεν ειναι καθαρη gdi.gif


Δε προλαβαινεις να τη πλυνεις μεχρι τη παρασκευη? tongue.gif
Pierce
προλαβαινω αλλα λεω να βαλω και καμια αλλη για αλλαγη. τοσες εχω... cool.gif
nikefalin
QUOTE(pierce21 @ Jul 4 2007, 03:32 PM) *
προλαβαινω αλλα λεω να βαλω και καμια αλλη για αλλαγη. τοσες εχω... cool.gif

Κι εγώ θα φέρω τη φανέλα που είχαμε στο Eurostar,
Morfi get ready for action
morfi
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 4 2007, 01:32 PM) *
Πάμε αυτήν την Παρασκευή 6 Ιουλίου για κανά μπασκετάκι, πάλι στους Αμπελόκηπους πάνω από το μετρό, στις 18:30.

Δεν γίνεται πιο νωρίς ? Το λέω γιατί αμφιβάλλω αν θα βρούμε μπασκέτα τέτοια ώρα. wink.gif

QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 4 2007, 01:32 PM) *
Ένα σας λέω μόνο: Ο morfi κατεβαίνει με ορέξεις από τη Λάρισα.
bball.gif

Αυτό που σας λέει.

QUOTE(nikefalin @ Jul 4 2007, 03:36 PM) *
Morfi get ready for action

Γεννήθηκα έτοιμος. cool.gif
Gravedigger
Ρε γαμώτο είναι η πρώτη φορά που δεν μπορώ και θα μαζευτείτε τόσοι???Θα έρθει κ ο Morfi???Είμαι σίγουρος ότι χάνω μεγάλες κόντρες... sad.gif sad.gif sad.gif
losers can win
O losers can win θα δώσει δυναμικό παρών
Τρεμετε 19.gif 19.gif
Jimar
θα ερθω κι εγω την παρασκευη.

στα γηπεδακια στην αλεξανδρας λετε ε, οχι στην τσοχα .?


QUOTE
Δεν γίνεται πιο νωρίς ? Το λέω γιατί αμφιβάλλω αν θα βρούμε μπασκέτα τέτοια ώρα. wink.gif


πιο νωρις θα εχει τρελη ζεστη και ετσι κι αλλιως αν δεν βρουμε εκει παμε στην τσοχα
δεν θα ειναι ολα πιασμενα.
Flash
Έρχεται ο morfi ; w00t.gif w00t.gif w00t.gif
Αναμένονται τρελά παιχνίδια!

Εύγε Mgg! Να σκρινάρεις και το φίλο του dizzy τον πιο ψηλό...

Dizzy αφού δεν έφαγα ban να υποθέσω ότι πήγες καλά χθες ; tongue.gif biggrin.gif
Dromeas7
Μου φαίνεται ο μύθος του μορφή είναι πολύ μεγαλύτερος απο την παιχτική του αξία....Αυτό μονο Τέλος. 69.gif


ΑΑΑΑ και εγώ θα έρθω.
nikefalin
QUOTE(iratus @ Jul 4 2007, 02:07 PM) *
Auta ta meeting mou fenonte poli kalh idea. Distixws auth tn paraskevh dinw ena mathhma kai meta fevgw Germania gia 2 mhnes.Otan epistrepsw omws kai efoson yparxun akoma ta meeting tha prospathisw na erthw.
Ekei pou pezete ti hlikies eiste? Einai psilo to epipedo? Exw na riksw kanoniko triponto panw apo 10 xronia giauto rwtaw smiley.gif

Οι ηλικίες ποικίλλουν, από τους βετεράνους "παππούδες" tongue.gif
στα παλικαράκια που τρέχουν ασταμάτητα και βέβαια στον "Μια κατηγορία μόνος μου" morfi biggrin.gif biggrin.gif
Gravedigger
QUOTE(nikefalin @ Jul 4 2007, 08:07 PM) *
στα παλικαράκια που τρέχουν ασταμάτητα

Εγώ μάλλον σε αυτούς είμαι από ότι κατάλαβα!Γιατί όταν παίξαμε δεν θυμάμαι να έτρεχε κανένας άλλος τόσο!Αλλά αν δεν τρέξουμε τώρα πότε θα τρέξουμε??? biggrin.gif
Jimar
ειναι ενας πολυ περιεργος φυλακας σε αυτα τα γηπεδακια

την τελευταια φορα που πηγαμε μας εδιωξε γιατι σουταραμε απο το κεντρο και
λεει μπορει να του χαλασουμε την μπασκετα.....

πιο παλια ενω ηξερε οτι ειχαμε προπονησεις 8-10 εκλεινε ξαφνικα τα φωτα κατα τις 8.30 λεγοντας
οτι εχει καπου να παει... (το εκανε 5-6 φορες..)
dizzy_fingers
QUOTE(Flash @ Jul 4 2007, 05:00 PM) *
Dizzy αφού δεν έφαγα ban να υποθέσω ότι πήγες καλά χθες ; tongue.gif biggrin.gif

Δεν κατάλαβες...θα έρθεις για να σε παίξω ΕΓΩ (την περίφημη) άμυνα 19.gif 19.gif 19.gif!!!!
Έχεις νάρθηκες σπίτι σου? smiley.gif


Τον φύλακα θα τον κανονίσει ο morfi αν μας κάνει καμιά στραβή. Είναι φίλος του biggrin.gif.

Είμαστε λοιπόν:
dizzy
Sir Charles
mgg
pierce21
nikefallin
morfi
losers can win
jimar
flash
dromeas7


Θα φροντίσω να έρθουν κανάς δυο ακόμα για να κλείσουμε 3 4άδες.
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 5 2007, 11:50 AM) *
Θα φροντίσω να έρθουν κανάς δυο ακόμα για να κλείσουμε 3 4άδες.

Πως ? θα επιτάξεις κόσμο ? biggrin.gif biggrin.gif

Γρηγόρη, Green Warrior, Aristidi, τι λέτε , θα προκάμετε ?
Pierce
εγω παω με το αφεντικο! τον εκελεισα απο τωρα tongue.gif . ρε απκατ που εισαι να γινει το σωστο reunion..... cool.gif
Anaz
πιθανοτατα μεσα!! icon_wave.gif
Sir Charles
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 5 2007, 11:50 AM) *
Θα φροντίσω να έρθουν κανάς δυο ακόμα για να κλείσουμε 3 4άδες.

ή και τέσσερις τριάδες… ημιτελικοί – μικρός/ μεγάλος τελικός…
apkat
Α ρε Πιρς..Με φαγαν τα κυκλωματα και δυστυχως δεν θα ερθω.Τελειωσα χθες εξεταστικη και σημερα αναχωρω για Χανια.Οποτε σε μιτινγκ απο Αυγουστο παλι..Επρεπε να γινει το reunion οντως για να μην μιλανε κατι losers τυπου αναζ μορφη κλπ κλπ..
Pierce
και τωρα με ποιον θα πινω μπαφους και θα παιζω προ οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο (εχεις και την καταλληλη κορδελα 71.gif )
καλο ταξιδι!
apkat
Ευχαριστω πολυ!!

Απο Αυγουστο θα γινει δυναμικο reunion..Υπομονη 2 μηνες και I'll be back!!

Γενικα μιας και γραφω εδω να χαιρετησω αφου για τον επομενο καιρο δε θα πολυμπαινω και στο φορουμ λογω διακοπων..καλο καλοκαιρι σε ολους και επιστρεφουμε απο σεπτεμβρη(τελη Αυγουστου) δυναμικα!!!!!!!!!

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
nikefalin
QUOTE(Sir Charles @ Jul 5 2007, 02:20 PM) *
ή και τέσσερις τριάδες… ημιτελικοί – μικρός/ μεγάλος τελικός…

Μάλλον θα έρθουν Green Warrior και ο αδερφός του , μαζί με Aristidi και ίσως έναν ακόμα φίλο του , τον Μάνο.
Μας βλέπω να κλείνουμε το γηπεδάκι χαλαρά για διπλό (μαζί με τις απαραίτητες φιάλες οξυγόνου) biggrin.gif biggrin.gif
grigoris
QUOTE(nikefalin @ Jul 5 2007, 12:21 PM) *
Πως ? θα επιτάξεις κόσμο ? biggrin.gif biggrin.gif

Γρηγόρη, Green Warrior, Aristidi, τι λέτε , θα προκάμετε ?


Προ 2 εβδομάδων είχα κηδεία,αύριο έχω γεννητούρια.

ΟΧΙ ΕΓΩ ΡΕ ΚΑΚΕΝΤΡΕΧΕΙΣ!!!!!!!!!!

Γεννάει μια καλή φίλη (δίδυμα κιόλας) και το απόγευμα θα βρίσκομαι μαιευτήριο για τις χαρές.Ελπίζω την άλλη εβδομάδα να τα καταφέρω πάντως
Pierce
dizzy
Sir Charles
mgg
pierce21
nikefallin
morfi
losers can win
jimar
flash
dromeas7
anaz
Green Warrior (?)
green warrior brother (?)
Aristidi (?)
Μάνο (?)
+ φιλοι του ντιζι. w00t.gif ειμαστε καλως εχοντων των πραγματων τουλαχιστον 15!!!!
Anaz
Ανυπομονω να σας σκισω!! shot.gif



θα φαω καλα μονο,γιατι με 1.5 ωρα υπνο δε με βλεπω καλα..
nikefalin
QUOTE(pierce21 @ Jul 6 2007, 09:50 AM) *
dizzy
Sir Charles
mgg
pierce21
nikefallin
morfi
losers can win
jimar
flash
dromeas7
anaz
Green Warrior (?)
green warrior brother (?)
Aristidi (?)
Μάνο (?)
+ φιλοι του ντιζι. w00t.gif ειμαστε καλως εχοντων των πραγματων τουλαχιστον 15!!!!

+raver
+ μάνα raver biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Jimar
QUOTE(pierce21 @ Jul 6 2007, 01:50 AM) *
dizzy
Sir Charles
mgg
pierce21
nikefallin
morfi
losers can win
jimar
flash
dromeas7
anaz
Green Warrior (?)
green warrior brother (?)
Aristidi (?)
Μάνο (?)
+ φιλοι του ντιζι. w00t.gif ειμαστε καλως εχοντων των πραγματων τουλαχιστον 15!!!!


θα ερθει μαλλον κι αλλο ενα παιδι ( φιλος μου και του losers can win)

ΥΓ. ρε msg εσυ δεν θα ερθεις ?? ελα θα παιξω χαλαρα , δεν θα ρεζιλευτεις τελειως 19.gif 19.gif
Sir Charles
είμαστε πάνω από 15 και ακόμα μαζευόμαστε και άλλοι? μήπως να στήσουμε κανένα πρωταθληματάκι? το έπαθλο θα είναι πίτσες και μπύρες (για όλους - τα πληρώνουν οι νικητές)
nikefalin
QUOTE(Sir Charles @ Jul 6 2007, 03:32 PM) *
είμαστε πάνω από 15 και ακόμα μαζευόμαστε και άλλοι? μήπως να στήσουμε κανένα πρωταθληματάκι? το έπαθλο θα είναι πίτσες και μπύρες (για όλους - τα πληρώνουν οι νικητές)

+100 ! Συμφωνώ και επαυξάνω biggrin.gif biggrin.gif όχι τίποτα άλλο , παίζουμε που παίζουμε καλοκαιριάτικα , μη χάσουμε και βάρος biggrin.gif biggrin.gif

Επιβεβαίωσαν και ο Αριστείδης με τον Μάνο και ο Green Warrior με τον αδερφό του
dizzy_fingers
Εγώ παίδες είναι πιθανό να αργήσω λιγάκι.

Θα σας βρω λίγο πιο μετά στις 19:00 αν είναι.
losers can win
Eλπίζω να φέρει κάποιος μπαλα, τώρα ξεκινάω εγώ
Τα λέμε εκεί..
dizzy_fingers
Πριν λίγο γύρισα σπίτι...

Πολύ μπασκετάκι, προσωπικά το ευχαριστήθηκα αλλά στεναχωρέθηκα που δεν πρόλαβα να παίξω με όλα τα παιδιά, όπως τους "rookie" tongue.gif jimar, losers can win, panagos και άλλους που ανάμεσα στα αλλεπάληλα μονά δεν πρόλαβα να γνωρίσω.

Θα τα ξαναπούμε σύντομα, ωστόσο.

Βγάλαμε και μία αναμνηστική φωτογραφία επειδή μαζευτήκαμε πολλά άτομα biggrin.gif :
Click to view attachment
nikefalin
QUOTE(dizzy_fingers @ Jul 7 2007, 12:28 AM) *
Πριν λίγο γύρισα σπίτι...

Πολύ μπασκετάκι, προσωπικά το ευχαριστήθηκα αλλά στεναχωρέθηκα που δεν πρόλαβα να παίξω με όλα τα παιδιά, όπως τους "rookie" tongue.gif jimar, losers can win, panagos και άλλους που ανάμεσα στα αλλεπάληλα μονά δεν πρόλαβα να γνωρίσω.

Θα τα ξαναπούμε σύντομα, ωστόσο.

Βγάλαμε και μία αναμνηστική φωτογραφία επειδή μαζευτήκαμε πολλά άτομα biggrin.gif :
Click to view attachment


Picture taken by morfi tongue.gif tongue.gif
rchos
βρε συ αναζ στις φωτογραφιες σου παιρνεις παντα αυτο το ψωνισμενο υφακι ειναι μαμιας και τα απαυτωνω ολα!αφου δεν εισαι τετοιος γιατι προσποιησε?
Das Kapital
Ειναι παραξενο να βλεπεις τις φωτο καποιων που μιλας καιρο αλλα δε ξερεις πως ειναι αλλα και συγχρονως αστειο!!! biggrin.gif

Το πιο αστειο της φωτο ειναι ο flash με το dizzy που κανουν σαν το τζειμς μποντ και στη μεση εχετε βαλει τον mgg(νομιζω) που ειναι καπως πιο κοντος και φαινεται σαν παιδακι!!! tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
Όντως, έπρεπε να τον βάλουμε ακριβώς ανάμεσά μας να δω πως θα φαινόταν tongue.gif.

Σαν να προσπαθεί να μου κάνει screen ένα πράμα.... biggrin.gif
Anaz
QUOTE
βρε συ αναζ στις φωτογραφιες σου παιρνεις παντα αυτο το ψωνισμενο υφακι ειναι μαμιας και τα απαυτωνω ολα!αφου δεν εισαι τετοιος γιατι προσποιησε?
Ποτε δεν προσποιουμαι! 33.gif Ειμαι ΟΛΑ τα παραπανω που περιγραφεις.. banana.gif
mgg
Πολυ χαρουμενος βγηκα ρε biggrin.gif
Flash
Μερικές λεπτομέρειες (περισσότερο ή λιγότερο πικάντικες) για όσους φίλους δεν παρευρέθησαν:

-Ήμασταν πράγματι γύρω στα 15 άτομα οπότε πιάναμε και τις δύο μπασκέτες ενώ κάποιος/οι έμενε/αν αλλαγή
-Ηλικίες από 17 μέχρι 30+ με αντίστοιχη φυσική κατάσταση και εμπειρία.
-Ο dizzy τελικά με λυπήθηκε και βγήκα σώος και (σχεδόν) αβλαβής.
-Ο mgg ακόμα προσπαθεί να κάνει σκριν στο dizzy χρησιμοποιώντας όλο του του "είναι".
-Αν η ΔΕΗ χρησιμοποιούσε όλη την ενέργεια του morfi σας διαβεβαιώ πως δε θα είχε συμβεί ούτε ένα black out κατά τη διάρκεια του καύσωνα.
-Ο δρομέας πήρε πτυχίο πρόσφατα και αυτό τον έκανε να παίζει μπάσκετ τύπου Άκερ αλλά με διόλου συνετές επιλογές ("δεν ξέρω τι κάνω αλλά θα μπω μέσα"). Δικαιολογημένα. smile.gif
-Όποιος δεν έχει δει το morfi να κλέβει τη μπάλα προσποιούμενος ότι ανήκει στους επιτιθέμενους δεν ξέρει τι χάνει.
-Κάθε 5 λεπτά πέρναγαν δίπλα από το γήπεδο αιθέριες υπάρξεις που αναστάτωναν τους περισσότερους εκ των αθλουμένων. Όταν ένας τύπος έσκασε με συντροφιά 3 καλοφτιαγμένες ξανθές ο morfi επέμενε πεισματικά ότι "πρέπει να είναι gay" tongue.gif .
-Κορυφαία στιγμή της συνάντησης η αποθέωση του Sir Charles (ο οποίος έδωσε ως είχε υποσχεθεί το παρόν εννιαδάκτυλος) από την κορούλα του η οποία φώναζε ασταμάτητα "Μπαμπάς! Μπαμπάς!" 41.gif 41.gif

ΥΓ: η ανωτέρω φωτογραφία μόλις έγινε το νέο μου screensaver (dizzy καλή ιδέα αυτό το πλάτη-πλάτη 41.gif )
nikefalin
QUOTE(Flash @ Jul 7 2007, 12:23 PM) *
-Ηλικίες από 17 μέχρι 30+ με αντίστοιχη φυσική κατάσταση και εμπειρία.


Η δική μας τετράδα είχε άθροισμα ηλικίας 120 biggrin.gif biggrin.gif
Την επόμενη φορά θα πιάσουμε και τα 2 γήπεδα , κανονική κατάληψη θα κάνουμε.
Pierce
παντως μετα απο 10 ωρες υπνου μπορω να πω οτι ειμαι περιπου σαν κανονικος ανθρωπος. ευχαριστηθηκαμε μπασκετακι ενω οπως ειπα και στον ντιζι ηταν η πρωτη φορα που κερδισα αγωνα στα μιτιγκ!(και τα 3-4 μονα που παιξαμε). μην σας φαινονται λιγα οταν εμπαινε καλαθι φωναζαμε γκολ. οι οπαδοι των σπερς θα τα γουσταραν πολυ αυτα τα μονα. cool.gif
Gravedigger
Δεν πιστεύω τι έχασα... sad.gif sad.gif sad.gif πρέπει να ήταν από τα καλύτερα meeting...
Sir Charles
Καλημέρα παιδιά

1. Καλά παίξαμε πάλι – καλά τρόπος του λέγειν γιατί με τόσες μ******ς μαζεμένες που κάναμε…ξέρω, ξέρω, αλλιώς το λένε και «ήταν πολύ καλές οι άμυνες»…
2. Προτείνω να ορίσουμε τον flash επίσημο ρεπόρτερ των συναντήσεων… να του δώσουμε και μία κάμερα να κάνει το “basketforum.gr weekly meetings inside”.
3. Δυστυχώς, ήμασταν πολλοί και δεν μπορέσαμε ούτε καν να γνωριστούμε όλοι όλοι μεταξύ μας.
4. Περιμένατε πρώτα να φύγω και μετά βγάλατε φωτογραφία? Καταλαβαίνω βέβαια ότι φοβηθήκατε τη φωτογένειά μου και τη φυσική γοητεία μου αλλά όχι και έτσι… όχι τίποτε άλλο αλλά θα μπορούσα να τη χρησιμοποιήσω και ως απόδειξη για μερικούς συνομήλικους που όταν τους λέω ότι παίζω μπάσκετ κάθε βδομάδα με παίρνουν στο ψιλό…
5. Συμφωνώ ότι η συμβολή του προσωπικού μου «φαν κλαμπ» στην εξέλιξη του αγώνα ήταν καθοριστική… οι φίλαθλοί μας έκαναν την είσοδό τους σε ένα ιδιαίτερα κρίσιμο σημείο του αγώνα (κοινώς όταν μας είχε πάρει από κάτω) και με τις φωνές τους και τις γενικότερες εκδηλώσεις τους, μας αναπτέρωσαν το ηθικό και μας έσπρωξαν προς τη νίκη (βραχυκυκλώνοντας ταυτόχρονα ψυχολογικά και αποσυντονίζοντας τους αντιπάλους οι οποίοι εμφανώς δεν μπορούσαν να συγκρατήσουν τα νεύρα τους).
6. Παρά την εντυπωσιακά άθλια απόδοσή μου (5/763 2π, 0/1 3π, 198 λάθη, 1 αμίμητη σούπα από προσποίηση αντιπάλου, κ.λ.π., κ.λ.π.) παραμένω αήττητος στις συναντήσεις μας (και το ενδιαφέρον είναι ότι δεν διαλέγω εγώ τις ομάδες).

Άντε, καλή εβδομάδα και τα ξαναλέμε την Παρασκευή.
losers can win
Πολύς κοσμος στους αμπελοκηπους με τα μέλη του φορουμ να κατακλυζουν ένα απο τα δύο γήπεδα.
Πολύ ορεξη για μπασκετ αλλα και ''πολλές σκληρές αμυνες''
Ο μόνος που δικαιολογειται ειναι ο δρομεας7 λόγω πτυχίου
Πρώτος και καλύτερος εγώ που δε θυμάμαι να έκανα σωστή τρίπλα
Παρ'όλα αυτα η ομάδα των rookies ( jimar-mqq-losers can win- φιλος μου και του jimar) θριαμβευσε με 2 νικες και μόλις μια ήττα (ειπαμε να μη στεναχωρησουμε τους κυρίους κατευθείαν smiley.gif )
Δεν προλάβαμε να διδάξουμε και την ομάδα του αντμιν αλλά θα έχουμε χρόνο και για αυτό
Ο pierce21 αποκάλυψε μυστικα των μοντ (ποιος διορθώνει τα λινκ apo youtube).

Τα λεμε την άλλη εβδομαδα...
B for Basketball
στο επομενο ερχομαι στην θεση του gravedicker γιατι το παιδι απουσιαζει( οχι οτι θα μας λειψει κ πολυ) tongue.gif smiley.gif
Jimar
τι γινεται ? θα παμε και αυτην την Παρασκευη ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.